Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. augusztus 6. 15:1350626.

    Az 1:1 megadásával nagyon kedvezel a kormánynak, ebben a meccsben ők sokkal rosszabbul állnak. A baj csak az, hogy amikor egy politikai erő valami ellen! emeli fel a hangját és jelszavakat tűz a zászlajára, önmagával szemben zéró toleranciát is hirdet. Csak így lehet hiteles a jelszó, és a rossz ellen vívott harc. Ebben az értelemben az 1:1 mégis csak helytálló.


    A kormányváltás szükségességét az emberek többsége látja. Meg merem kockáztatni, hogy ez a többség a 2/3-hoz is bőven elég lenne, de van egy komoly probléma: Nincs hiteles alternatíva.


    Az ellenzéki erő gerincét két erősen megosztó párt képezi, melyek szavazói egymással szemben is elutasítóak. A tetejében ezek a pártok a legjobban támadhatóak, és még önkontrollt sem gyakorolnak e téren. A homofób, rasszista nézeteket valló ember mögé beáll egy önmagát baloldalinak nevező párt. A "megváltoztam" nem varázsszó. Ennyivel nem lehet hitelesíteni egy személyiséget, egy nézetet, egy magatartást. Az igazi megbánást vezeklés kíséri, és nem sorbanállás egy új pozícióért.


    Nem értem az ellenzéket... más oldalról viszont nagyon is értem. Ezt a "más oldalt" érti OV is, és remekül használja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605445 (50623)
    2021-08-06  11:44
  2. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. augusztus 6. 12:1850625.

    És még csak el sem ítéllek amúgy, mert én is készülök lelépni, nem is csak a politikai helyzet miatt, hanem mert nekem nem jött be Magyarországon az élet, és ennél már bármi is jobb lesz, legalább világot lát az ember. De amit írsz, az ilyen formában nem igaz, és nagyon aggódom, hogy mi lesz itt, hogy még ha az ellenzék nyer is, vissza lehet-e fordítani valahogy ezt a gyűlölet-légkört, amit a kormánypárt módszeresen kialakított.

    előzmény:
    johnny23 (50617)
    2021-08-04  21:19
  3. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. augusztus 6. 12:0950624.

    Ja, hát amíg itt éltél, te sem tettél ellene semmit, most meg már itt sem vagy, szóval tét nélkül fikázol, és eléggé általánosítasz. Jópár példa van arra, hogy a magyarok nem fogadják el, ami jelenleg van, csak éppen nincs kedvük/merszük/értelme, hogy vásárra vigyék a bőrüket. De pl. Szél Berni folyamatosan indítja a pereket, a fiatalok rendre kivonulnak az utcára (legutóbb a Pride-on minimum 20 ezren voltak, persze a szimpatizánsokkal együtt, akik egy békésebb országért mentek ki) - isten ments, hogy nekik kelljen az életüket áldozni a rendszer megdöntéséért (remélhetőleg te sem így gondolod). Én azon csodálkozom, hogy az egészségügyi dolgozók és a tanarak minek tűrnek - nekem még mindig kevés az, amennyien most a Hősök terén voltak, de szerintem egyszerűen csak fáradtak. Jó lenne, ha az országos választásokon látszódna végül a szavazatokon, hogy mennyire elegünk van, mert igen, sajnos küszöbön a polgárháború (sajnos az még akkor is várható, ha az ellenzék győzne, mert Orbán jó eséllyel nem maradna nyugton), ami viszont a legnagyobb veszteség lenne az országnak - emberéletekben! Ezt senki nem kívánja - nem csak a saját életének a veszélyeztetését, de a gyerekeiét pláne! (neked ugye nincs, szóval neked ez sosem volt szempont).

    előzmény:
    johnny23 (50617)
    2021-08-04  21:19
  4. Torolt_felhasznalo_605445
    Torolt_felhasznalo_605445
    2021. augusztus 6. 11:4450623.

    A kormány is folyamatosan hitelteleníti el magát, szóval 1:1.


    Az már más kérdés, hogy mennyi embert tud meggyőzni az ellenzék a kormányváltás szükségességéről. Nem vagyok optimista, de muszáj kormányt váltani, méghozzá kétharmaddal kéne, szóval reménykedem. (Mint tudjuk, a kétharmadhoz nem kell igazi kétharmad.)


    Az ellenzékben pont az a jó, hogy megosztott, és ezért konstruktívabb tud lenni. Többféle véleményt tudnak becsatornázni, és így akár jobb, kifinomultabb megoldások születhetnek. Most rá is vannak kényszerítve, hogy együttműködjenek, így gyakorlatilag politikai konjunktúra állt be számukra. A Fidesz-KDNP-nek semmi nem szabott határt, így amennyi hasznuk volt, legalább annyi kárt is okoztak az országnak. Sőt, örülhetünk, ha megmarad valahogy a magyarság, és nem lesz belőlünk Kis-Kína...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50622)
    2021-08-06  08:27
  5. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. augusztus 6. 08:2750622.

    Egyre inkább úgy tűnik, hogy OV ismét jól taktikázott. Az amúgy is összefogási hajlandóságot mutató ellenzék összeterelése számtalan támadási felületet nyitott, amihez az ellenzék még aszisztál is. Folyamatosan hitelteleníti el magát. Nagyon kíváncsi vagyok hogy mi lesz ennek a vége.

  6. 2021. augusztus 5. 15:2850621.

    “Magyarországon a gyermeknevelés kizárólagos joga a szülőt illeti, ezt garantálják nemzetközi szerződések, uniós dokumentumok és a magyar alkotmány is, ebben az ügyben senki másnak nincs keresnivalója” – mondta Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.


    Nos, akkor lássuk, - mert erről eddig mindenki szemérmesen hallgatott - hogy miért is van szükség az iskolákban a szexuális felvilágosításra?


    “Egy sarkadi férfi éveken keresztül szexuálisan zaklatta a saját kislányát, aki még 12 éves sem volt.” (Origo)


    “Az 52 éves férfival szemben azért indult büntetőeljárás, mert 2014. és 2019. között nyolc gyermekéből négy kiskorú lányával végzett, illetve végeztetett szexuális cselekményeket” – írják az ügyészség honlapján. (Propeller)


    “A Fejér Megyei Főügyészség többszörös szexuális erőszak bűntette miatt vádat emelt azzal a férfival szemben, aki 2020. július és november között élettársának három éves lányával szexuális cselekményt végzett.” (DUOL)


    “2015-ben 169 ezer, a kiskorúak veszélyeztetettségére utaló jelzés érkezett a különböző hatóságokhoz, ami azt jelenti, hogy a probléma a kiskorúak közel 10 százalékát érintette. 3.949 gyermekről tudnak - hivatalosan - akiket szexuális bántalmazás miatt kellett kiemelni a családjukból, de a látencia ennek a sokszorosa, akár tízszerese lehet.


    A rendelkezésünkre álló 2015. évi információk alapján a gyermekjóléti szolgálatok által ismertté vált erőszakos cselekmények 88 százaléka családon belül történt. Hat százaléka szexuális jellegű cselekménynek esett áldozatul.
    A fenti adatok a Központi Statisztikai Hivatal kiadványából származnak.” (https://www.ksh.hu/sta.../2017/2017_08-09/2017_08-09_847 .pdf)


    Orbán Viktor szerint, "a gyermek szexuális nevelése a szülő joga.” (HVG.hu)
  7. 2021. augusztus 5. 11:0050620.

    A kormány a szerdai Közlönyben kihirdette, hogy a koronavírus-járvány miatt jelenleg érvényben lévő, veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedéseket 


    augusztus 18. és 22., valamint 


    szeptember 2. és 12. között


    teljesen felfüggeszti. 


    Az első időszakban az államalapítás és az államalapító Szent István király emlékünnepe keretében megrendezésre kerülő állami és önkormányzati rendezvények, a második időpontban a Négyesfogathajtó Európa-bajnokság és az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus miatt.

  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. augusztus 4. 23:0150619.

    Nagyon "nem tetsző" dolgokat írsz a magyarokról, de sajnos nem állíthatom, hogy minden alapot nélkülöz. Ez egy következmények nélküli ország. Politikusainknak mindent megbocsátunk, a hitelesség egészen egyszerűen nem követelmény. A parányi kisebbség, akinek ez fontos úgy indulhat el szavazni, mint a kivégzőeszköz megválasztása kegyében részesített elítélt. A többség érdektől vagy érzelemtől vezérelve, kétségek nélkül húzza be az X-et a homofóbnak a homofóbbal szemben. 


    Bizony elgondolkodtató, hogy miért van ez így!

    előzmény:
    johnny23 (50617)
    2021-08-04  21:19
  9. 2021. augusztus 4. 21:2350618.

    Csak mert az allitasom tovabbra is az: orbanizmus a magyar nep bugyraibol fakad,nem iranyithatna a szavazoit,ha azok nem ugy gondolnak a dolgokat ahogyan. 


    Csocselek persze minden orszagban van,de hogy az uralja az orszag politikajat? Aligha...


     

    előzmény:
    johnny23 (50617)
    2021-08-04  21:19
  10. 2021. augusztus 4. 21:1950617.

    Pont arrol szol a demokracia,h az o szavazata is 1 et er. Annyit,mint barki mase.


     


    Anelkul,h a magyarokat fikaznek, inkabb arra szentelnek kis figyelmet, miert ennyire intoleransak, maradiak, mondhatni balkani ez a nep. Mindig is ilyen volt ez a kultura? Meg mindig az uram-batyamegy,a magyar ugar,ahelyett h megprobalnanak erdemi sikereket elerni. Elfogadjak a korrupciot, masok szennyezeset stb. Versenyezni,egyuttmukodni masik nepekkel keg nek kegy stb.,hogy azt erjek el hogy vilagon azt mondjak h "a magyarok kivaloak",ahelyett h azt h a magyar gusztustalan tolvaj vagy naci vagy eppenseggel balkani nep.

    előzmény:
    pannacotta2 (50616)
    2021-07-28  10:31
  11. 2021. július 28. 10:3150616.

    Szándékosan kötözködik, mert nem jött be a homofóbiája és az Orbán-imádata. Itt most egyedül van ezzel (hála istennek). 


    Elég röhejes, hogy kitalált történetekkel szórakoztat itt bennünket, holott ez a topik azért nem álfilozofikus mélységekről szól (nem mintha a filozófiához Adagio bármit is értene), ahogy írod, a bedöglött topikja helyett akarja ezt használni.


    NIncs jelentősége sem neki, sem a véleményének, hiszen tudni lehet, miből táplálkozik.  

    előzmény:
    LANIAKEA (50615)
    2021-07-27  21:12
  12. 2021. július 27. 21:1250615.

    Baromi egyszerű a megoldás: ne túráztasd itt feleslegesen magad! Ne küzdj Pannacottával, láthatóan ő a dörzsöltebb, a szentenciáid pedig baromi unalmasak. Nem véletlenül döglődik a topikod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50614)
    2021-07-27  14:56
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 27. 14:5650614.

    Sok időt megspórolnál a saját idődből, és az én időmből (Sok időt megspórolnál nekünk... bár most elgondolkodtam, hogy nyelvtanilag ez mennyire helyes. Azt hiszem elfogadható...)


    Amit mi vitával töltünk, az értelmetlen, elfecsérelt idő.

    előzmény:
    pannacotta2 (50613)
    2021-07-27  13:39
  14. 2021. július 27. 13:3950613.

    Ki az a "nekünk"? A Fidesz? Vagy te megint kinek a nevében merészelsz itt írni?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50612)
    2021-07-27  12:37
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 27. 12:3750612.

    Ezt értelmetlenség lenne folytatni. Egyetlen záró gondolat, ami nem a politikáról szól, mégis sokat mond:


    Amikor Laniakea figyelmeztetett egy nyelvhelyességi hibámra, öszintén megköszöntem neki. Hiszem, hogy így lehet tanulni és fejlődni. Annak ellenére éreztem hasznosnak és köszönetre méltónak a figyelmeztetését, hogy az gúnyos felhangon tette. Én még csak nem is gúnyolódtam.


    A legjobbakat kívánom, majd jövök máskor, mással. (Hálás lennék, ha nem reagál rá! Sok időt megspórolnál nekünk!)

    előzmény:
    pannacotta2 (50611)
    2021-07-27  12:07
  16. 2021. július 27. 12:0750611.

    Nekem semmi gondom a logikával, neked van, nem kicsi. Minden törekvésed átszövi, hogy te a Fideszt akarod mentegetni. 


    A bocsánatra és a hitelesre: igen, pont úgy gondoltam, ahogy írod, ezek szerint te nyelvtannáci vagy, aki előírja, hogy mások hogyan fogalmazzanak. Szerintem érthető volt az én mondatom is. 


    Kicsikét legyél már szerényebb, nem te fújod a passzátszelet és nem te írod elő másoknak, hogy milyen szókapcsolatokat alkalmazzanak. Már megint a beképzelt, öntelt énednél tartasz (ez az egód, amiről annyit írsz és ami rajtad kívül senki mást nem érdekel). 


    Ahhoz már nagylány vagyok, hogy elő akarják nekem írni, hogyan fogalmazzak, mégis, mit képzelsz magadról? 


    Te honnan tudod, hogy az a bocsánatkérés őszinte-e vagy sem? Ismered Bíró Lászlót személyesen? A pártja és a közvélemény elfogadták ezt a bocsánatkérést, már megint azt képzeled, hogy te vagy a világ közepe és te felülbírálhatod ezt? Rendben, ne hidd el, kit érdekel, hogy te mit hiszel. 


    Szájernek nem azért kellett bocsánatot kérnie, mert meleg, hanem azért, mert félrevezette a világot, és olyan ideológia mellé állt, amit ő maga nemhogy nem követett, de ott sértett meg, ahol tudta.


    Én nem fogadom el a bocsánatkérését, miután már évtizedek óta tudom, hogy meleg, így tehát azt is, hogy végig belehazudott a világ szemébe. Ő semmi más a szememben, mint egy, mostanra már az egész ország szemében lelepleződött, hazug korábbi politikus. Ez a hazudozás annyira régen folyt, hogy arra már tényleg nincs bocsánat.


    A melegségéért nem kellett soha bocsánatot kérnie.      


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50607)
    2021-07-26  21:38
  17. 2021. július 27. 12:0050610.

    A Jobbik középretolódása nagyon pozitív folyamat, egy európai párt lesz egy korábban valóban szélsőségesként viselkedő pártból (hogy szélsőséges nézeteket is vallottak-e valóban, az véleményes lehet, merthogy utóbb azt mondták, az politikai termék volt csupán). 


    A Fidesznél az, hogy jobbközép pártból szélsőjobbossá alakult, nem tolerálhattó. És nem pont azért, mert az "ugyanaz", mert nem ugyanaz. Teljesen más.


    Egyrészt állampárt (és úgy is viselkedik, állami pénzekkel tömi szemérmetlenül a pártot), másrészt a magyar lakosság bizonyos köreiben még mindig népszerű és ezek mennek utána, birkaként. Ez a Jobbiknál nem volt akkor sem, amikor ők voltak jobbszélen. 


    Az állampárt szélsőjobbra tolódása okozza azt is, hogy az ország - tehát messze nem pártügy az egész - elesik támogatásoktól, megfosztanak bennünket, vétlen állampolgárokat, akik nem is fideszesek pénzektől és más hasonló történéseket eredményez. 


    Maga az összehasonlítás rossz: a Fidesz állampárti mivolta (amivel az általuk alakított kormány a pártjukat segíti és ennek számos jele van) és a JObbik korábbi szerepe nem összehasonlítható.


    Tehát soha nem volt "ugyanolyan", a kérdésfeltevésed megint egy csúsztatás. Nyilván szándékosan csinálod, és megkísérled a Fidesz szélsőjobbra tolódását minél kisebb jelentőségűvé tenni, hogy aztán a korábban sem népszerű szélsőjobboldali Jobbikkal hasonlítsd össze.


    Az ország egyik vezető pártjaként nem tehetné meg ezt a Fidesz, tehát ez összehasonlíthatatlan. És igen, említem, mert felháborító, amit művelnek.


    Mennyit izzadtál, míg megpróbáltad ezt párhuzamba rakni egy sokkal kisebb párt magatartásával, amelyik ráadásul fordítva cselekszik: európaivá válik, míg a Fidesz kiíratkozik az európai pártok közösségéből?     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50609)
    2021-07-26  22:16
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 26. 22:1650609.

    Az első bekezdésedre elfelejtettem reagálni! A lopás példát az alábbi mondataidra írtam válaszul... pontosabban tettem fel kérdésként:


    "Ami azt a megjegyzésedet illeti, hogy a Jobbik milyen szélsőséges pártból ment befelé, a közép felé, nos, a Fidesz pont ugyanígy vált  radikálisan szélsőjobboldali párttá. De a Fidesznél ez már nem az első szélkakaskodás volt."


    A Jobbik arculatot váltott, de a FIDESZ ezt többször megtette.


    Tévedés ne essék, értem, hogy a jobbról középre vs. középről jobbra tolódáson van a lényeg, de a szélkakaskodást is érvként használod. Ez hozta elő bennem azt a kérdést, amit a politikai vitákban számtalanszor látok.

    előzmény:
    pannacotta2 (50606)
    2021-07-26  20:27
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 26. 21:3950608.

    értelmetlenség=értelem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50607)
    2021-07-26  21:38
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 26. 21:3850607.

    Kezdem azt hinni, hogy te tényleg nem érted. Ezek szerint a logikus gondolkodás nem az erősséged.


    Nem lehet úgy vitázni, hogy az egyik fél felvet egy témát, feltesz egy kérdést, a másik pedig egész másról kezd beszélni.


    Ez nem kötözködés, hanem a logika, a értelmetlenség és konstruktivitás hiányának kifogásolása.


    Nézzük ezt a mondatot (és lépjünk túl azon, hogy mire válaszol)!


    "...ha a szervezet embere bocsánatot kér, attól a szervezet még lehet hiteles."


    Az "attól" ellentétes kötőszóként szerepel ebben a mondatban. Szembeállítod a bocsánatkérést a hitelességgel, holott mindkettőnek pozitív jelentéstartalma van. Ez például így lenne helyes: ... ha a szervezet egyik embere bűnt követ el, attól a szervezet még lehet hiteles. Vagy: ... ha a szervezet embere bocsánatot kér, attól a szervezet nem válik hitelessé.


    Más:


    "Ha mások elfogadják a bocsánatkérést, akkor te miért akarod meghatározni, hogy az nem is megfelelő bocsánatkérés..."


    Megint egy lényegtelen elemet sikerült megragadnod. Legyen az a bocsánatkérés teljesen őszinte és hiteles! Ahogy hangsúlyoztam, itt nem a személyről, és az ő bocsánatkéréséről van szó. A lényeg a szervezet által adott garancián van, amit nem tart be!


    "... ráadásul különböztetsz is a bocsánatkérések között."


    Ez így igaz! Nem mindegy, hogy valaki azért kér tőlem bocsánatot, mert azt kölcsönkérés fogja követni, vagy minden érdektől mentesen, őszintén teszi. Természetesen a kölcsönkérést megelőző bocsánatkérés is lehet teljesen őszinte, de ahogy mondani szokták a politikában nem elég becsületesnek lenni, annak is kell látszani! Mindemellett itt is hangsúlyozom, nem Bíró vált hiteltelenné, hanem a szervezet!


    A kérdéseim nem toretikus kérdések, bár kétségtelen, hogy nehéz válaszolni rájuk. Arra világítanak rá, amit Harary vagy Steven Pinker (már nem emlékszem melyikük) könyvében olvastam. Valahogy úgy szól, hogy az embernek bámulatos képessége van arra, hogy ellentmondásokban higgyen.


    Egy újabb nehéz kérdés: Te elfogadod Szájer bocsánatkérését, és ebben a kérdésben visszaadod a FIDESZ hitelességét?

    előzmény:
    pannacotta2 (50606)
    2021-07-26  20:27
  21. 2021. július 26. 20:2750606.

    Te miről írsz itten? Mi sose írtunk itt le ilyet. Akkor tehát azon filozofálsz itt, ami itt legalábbis meg sem történt? 


    Egyébként meg ha a szervezet embere bocsánatot kér, attól a szervezet még lehet hiteles. Ha mások elfogadják a bocsánatkérést, akkor te miért akarod meghatározni, hogy az nem is megfelelő bocsánatkérés, ráadásul különböztetsz is a bocsánatkérések között.


    Egyszerűen látható, hogy az élő fába is megpróbálsz belekötni, csak nem igazán sikerül neked. 


    A teoretikus kérdéseidre pedig felesleges válaszolni, csak csupa provokáció az egész. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50605)
    2021-07-26  19:50
  22. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 26. 19:5050605.

    Még egyszer:


    lopsz > ő többet lop
    ölsz > ő többet öl
    hazudsz > ő többet hazudik


    és sorolhatnám a példákat a végtelenségig. Nem a lopás a kérdés, hanem az ilyen típusú védekezés. Nem hiszem el, hogy ilyen nehéz a felfogásod. Valószínűbb, hogy nem akarod érteni.


    Nem jó a válasz, mert nem a lopás volt a kérdés, vagyis nem a kérdésre válaszoltál.


    Hogy csak a fideszesek lopnak, vagy mások is, ebbe ne menjünk bele! Nem ezért mert nekem kényelmetlen, hanem mert a nagyságrend vitán felülivé teszi a kérdést. Kétségtelen, hogy az ellenzéki politikusok lehetőségei parányiak, így a "csak" - ha nem szó szerint vesszük - akár el is fogadható egy vitában. Mindemellett azzal érvelni, hogy "csak ők, mert csak nekik van rá lehetőségünk" szerencsétlen dolog. Azt sugallja, hogy majd mások is lopni fognak, ha lesz rá lehetőségük. (Persze tudom, hogy nem ezt akartad mondani.)


    Az értő olvasás segített volna abban is, hogy világos legyen az utalás Bíró bocsánatkéréseire. Azokra céloztam, amikor - kissé cinikusan - a szöveg kiegészítését "javasoltam". Ha engem az emberi méltóságomban valaki megsért, és később bocsánatot kér, akkor - még ha gyanítom is, hogy érdekből teszi - megbocsáthatok. Ha viszont egy szervezet garanciát vállal arra, hogy az emberi méltóságot sértő viselkedést nem tolerálja, akkor őrizze meg az integritását, legyen konzekvens! (Sokkal hitelesebb lenne ez a bocsánatkérés, ha nem járna együtt politikai pozícióért folytatott harccal.)


    Ebben a kérdésben nem a te támogatási hajlandóságod a fontos, hanem egy párt, de akár az ellenzéki összefogás hitelessége.


    Egy újabb nehéz kérdés: Miért nem támogatod az általad megnevezett politikusokat? Ha azért mert nem tartod őket méltónak a bizalomra, akkor miért tartod bizalomra méltónak azt a pártot, amelyik mögöttük áll, nyilatkozatban garanciát vállal valamire, és azt nem tartja be? Mint általában itt sem a személyekről van szó. A "csatorna botrányban" sem Szájer személye volt a fontos, hanem az az intézményes rendszer, amelyik önmagát köpte arcon.

    előzmény:
    pannacotta2 (50603)
    2021-07-26  18:32
  23. 2021. július 26. 18:3750604.

    Írtam már erről. Mivel a norvégok a 77 miliárdot sem adják, ha a 4 milliárd tekintetében (ez utóbbi a civil támogatási alap) nem hajlandó az állam garantálni, hogy az a hatóságoktól függetlenül kerül elosztásra. 


    14 másik országban így van, egyedül Magyarország nem teszi ezt, holott korábbi nemzetközi szerződésben ezt vállaltuk.


    Azután jött az Ökotárs-ügy, azzal sértették meg ezt a legdurvábban, és azóta nem kaptunk pénzt a norvégoktól (és a liechtensteiniektől, stb.). Abban az ügyben bíróság mondta ki, hogy az állam jogtalanul járt el. Ehhez képest nemhogy szégyellnék magukat - mert lenne rá okuk -, hanem még nekik áll fejlebb. Így a norvég támogatás másik részét sem adják oda.  


    Viszont a jó hír, hogy azt mondták a norvégok, valahogy megtalálják a módját, hogy másképpen, trükkösen juttassák el a 4 miliárd Ft-ot  a magyar civil szervezetekhez.


    Ha kormányváltás lesz tavasszal, akkor persze, marad az eredeti nemzetközi szerződésben foglalt cselekvés az új államvezetés részéről, akkor már nem lesz akadálya.   

    előzmény:
    LANIAKEA (50599)
    2021-07-26  12:31
  24. 2021. július 26. 18:3250603.

    Tehát kérdeztél valamit, amire most azt írod, hogy az csak egy példa volt? 


    Nem, senki nem lop jelenleg a Fideszen kívül, így nem lehet senkit a Fideszhez hasonlítani. 


    De ez neked nem jó válasz, hiszen te elfogult fideszes vagy. Nem, nem "gyakrabban" élnek ezzel a fideszesek, hanem CSAK ők élnek vele, mivelhogy most amúgyis csak nekik van lehetőségük lopásra. 


    Bíró László már ötszázszor bocsánatot kért, valószínűleg jó alaposan le vagy maradva. De én nem támogatom amúgy, hogy őt válasszák meg, mint ahogy Tóth Csaba megválasztását sem támogatom Zuglóban. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50602)
    2021-07-26  13:38
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 26. 13:3850602.

    Megint egy kommunikációs zavar:


    ..."típusú válasz" - vagyis a lopás csak példa volt egy jelenségre.  Itt a jelenség érdemelt volna magyarázatot, nem a példa. (Mondjuk a példára adott válasz sem állja meg a helyét, de ezen túl lehet lépni.)


    A "legjobb" válasz az lett volna, hogy a kormánypárti újságírók, elemzők és szakértők gyakrabban élnek ezzel a módszerrel - ami igaz is - csakhogy egy ilyen válasz a felvetett probléma létezését erősítené.


    Egy kérdésre adott válasz elfogadása nem azon múlik, hogy örömet okoz, avagy sem, feltüntetni pedig semmit nem akarok. Hidd el, nekem  örömet az okozna, ha lenne Magyarországon - akár csak egy, számomra - hiteles párt, amelyikre jó szívvel lehetne szavazni.


    Az, hogy melyik párt mit ír alá, mit ígér, mi a programja, már szinte semmit nem jelent.


    Az ellenzéki pártok által aláírt személyi garanciákból idézve:



    "A közös listát állító pártok határozottan elutasítják olyan képviselőjelöltek támogatását, akik emberi méltóságot sértő kijelentéseik... miatt nem méltók a korszakváltást akaró választópolgárok bizalmára."

    Bíró Lászlóval mi a helyzet? Igazán odafért volna a szöveghez, hogy: Kivéve, ha bocsánatot kér. Így már rendben lenne.


    Marad hát a bizalom, amit mindenki szabadon osztogathat.

    előzmény:
    pannacotta2 (50597)
    2021-07-26  10:58

Címlap

top