Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pangasius = méreg?

Iza104
Létrehozva: 2010. május 13. 15:41

Én nagyon szeretem a pangasiust, sőt talán ez az egyetlen hal, amit szeretek. Most aggasztó dolgokat talátam róla a neten. Szerintetek ez igaz?

 

"...Ezzel kapcsolatban említeném meg a "pangasius-áradatot". A pangasius olcsó,  villámgyorsan elárasztotta a magyar piacot is. Ezzel nem is volna baj, hiszen halat enni jó és egészséges, mondják a szakértők. Viszont nem mindegy, milyet és honnan. Karácsony előtt sétálva az egyik szupermarketben kitaláltuk anyukámmal, hogy legyen hal a vasárnapi ebéd. A halas pultnál örömmel láttuk, hogy a legolcsóbb halfilé 1000 Ft alatti. Pangasius (ázsiai cápaharcsa) filé volt, származási helye Vietnám. Megvettük, megsütöttük, megettük. Majd 2 hónappal később egy ismerős említette meg a HVG egyik cikkét, miszerint a vietnámi pangasius, ill. a Keleti-tengerből származó halfélék egyenlők a méreggel. Hogy miért? Ezek a területek a 20. századtól kezdve kísérleti bázisok voltak, a két világháború minden ipari termékéből található valami a vizekben, ezáltal a halak is tele vannak káros anyagokkal. Vietnámban még tetézi ezt a különböző növényvédő szerek, vegyszerek jelenléte is. (Legyen büszke magára az emberiség!!!) Íme, néhány ezek közül a mérgek közül: arzén, higany, különböző nehézfém-származékok, DDT (nagy hatású rovarméreg), HCH (növényvédő szer), klórszármazékok, és ami talán a legdurvább (ha eddig nem volt az): egyes egyedekben női hormonszármazékot is találtak. Hogy miért nincs ebből nemzetközi botrány? Üzletpolitika valószínűleg."

 

és egy link angolul tudóknak:  Pangasius

 

  1. 2010. május 15. 21:5731.

    Szerintem ezt a dolgot megint valaki felfujta.

    Ugy,mint a mergezett kulfoldi paprikat /ami csak akkor lehet mergezo,ha tobb kg-t eszik az ember belole/,a karos szlovak bebietelt /amiert a szlovakok beperelik a magyarokat,mert osztrak labi is kivizsgalta a termeket es nem talalt karos mennyiseget/,....... es most a pangasius file van soron. A remhirkeltok szeretik jellemzoen a negativumokat reszletezni,de az "aprobetus reszt",tenylegesen,hogy mennyit kell ehhez es ahhoz elfogyasztani,mar nem mondjak.

     

    Mi szeretjuk a pangasiust,lenyegeben csak ezt a halat,mert nincs benne szalka,finom a husa. Biztosan nem fogom kidobni a fagyasztombol,mert ellentetben itt masokkal nem gondolom,hogy annyira az olcso halak koze tartozik. 

    Mindenki maga donti el,mit eszik es mit nem,de azt azert jo eszben tartani,a piacon verseny folyik,a mai gazdasagi helyzetben az csak jo ha kicsi a konkurencia.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  2. 2010. május 15. 21:4330.

    Engem is az aggaszt, ami Téged....Minden tele van tartósító műanyaggal!

    Halkedvelőknek  /és nemcsak azoknak!/  tudom ajánlani a fagyasztott harcsafilét /Újpalotai piacon a halárúdában pl. de gondolom máshol is kapható / kilója kb.1350.-ft.Nagyon finom, nincs halíze, olyan mint valami szaftos csirkemell..  Isteni!  Felengedni !Sűrű palacsintatésztába mártani és kisütni /előtte besózni!/    Megéri kipróbálni, utána nem tudtok leszokni róla.....

    előzmény:
    riti00 (22)
    2010-05-13  19:57
  3. 2010. május 15. 14:5929.

    Én édesvizi halat szeretek enni.

    Főleg a szilvásváradi pisztrángot.

    előzmény:
    Iza104 (1)
    2010-05-13  15:41
  4. 2010. május 14. 17:0128.
    A szomszédasszonyom ( itt Cipruson ) olyan helyen dolgozik, ahol az élelmiszereket vizsgálják és ő is azt mondta, hogy soha ne vegyünk Vietnámból érkező halat....

    Svédországban azonban, nagyon közkedvelt ez a hal, és megnéztem ( ott is sokat vagyunk ) az is Vietnámból érkezik...
    Pedig köztudott, hogy ott elég komoly kontroll van ebben a témában is.

    Most akkor mi az igazság? Én eddig vettem....mostantól viszont, hogy itt is és a belinkelt cikkben is olvasom, nem merek......
    Remélem nem csináltam eddig nagy bajt

    előzmény:
    Iza104 (1)
    2010-05-13  15:41
  5. 2010. május 14. 16:4927.
    Nem is vásárlok bio-boltban , mert látom mit termelnek a gazdák ezen a  néven....
    előzmény:
    Iza104 (26)
    2010-05-14  16:14

Címlap

top