Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vízszűrő kancsó

Nefelin81
Létrehozva: 2010. június 12. 13:17

Sziasztok!

 

Úgy döntöttünk, hogy veszünk vízszűrő kancsót, mert talán úgy olcsóbb mintha a palackos ásványvizet vesszük, főleg így nyáron.

Rengeteg félét lehet kapni, esetleg van olyan akinek bevált már valamilyen fajta?

Ha jól tudom, csak havonta a szűrőt kell cserélni, bár lehet tipusa válogatja. 

 

Köszönöm a válaszokat

  1. 2010. június 12. 17:2426.
    Ez nagyon jó  cikk! Köszi! 
    előzmény:
    csutak51 (4)
    2010-06-12  13:31
  2. 2010. június 12. 17:2627.

    még olvasnivaló, -http://fogyasztok.hu/cikk/20090520/orszagos_kornyezetegesz segugyi_intezet_oki_viztisztito_teszt- hátha van, aki mégis olvas hosszút is!

    előzmény:
    Makrancos (17)
    2010-06-12  17:03
  3. 2010. június 12. 17:2828.
    előzmény:
    csutak51 (27)
    2010-06-12  17:26
  4. 2010. június 12. 17:2929.

    "A vizsgálat nyolc különböző típusú - három fordított ozmózis elvén működő (a TGI visszasózó patronnal, a RO anélkül, a LUX by-pass alkalmazásával működik), két darab kancsós (Kenwood, Brita), valamint három aktívszénszűrővel működő (Nikken Pi Mag, eSpring, Everpure) - készüléket hasonlított össze. A nyolc bevizsgált készülékből a vizsgálat hétben talált jelentős számú baktériumot, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a telepszám a - OKI gyakorlatában alkalmazott - kifogásoltsági határértéket (500/ml) meghaladta, vagyis egészségügyi szempontból nem elfogadható - mondta a hvg.hu-nak Borsányi Mátyás, az OKI vizsgálatát vezető munkatárs. Az egyik vízmintában ráadásul a természetes vizekben gyakori Pseudomonasok is kimutathatók voltak; ezek az intézet magyarázata szerint jelentős nyálkaanyagot képezve tápanyagokká válhatnak további baktériumok számára, ezért jelenlétük az ivóvízben nem ajánlott."

     

     

    előzmény:
    horivi (25)
    2010-06-12  17:24
  5. 2010. június 12. 17:3830.

    No, ez már egy értékelhetőbb link volt.

    Ezt nem sajnáltam elolvasni, köszönöm!

    (elgondolkodtató, sok tekintetben)

    előzmény:
    csutak51 (28)
    2010-06-12  17:28
  6. 2010. június 12. 17:5131.

    - Az igazsághoz tartozik, hogy a patron -ahogy olvasom- arra hivatott a készülékben, hogy a kiszűrt hasznos anyagokat visszapótolja.

    - A bacik, gondolom, akkor szaporodnak el a készülékben, ha nem tartják be a használati utasítást.

     

    - az is igaz lehet, hogy az ország egyes vidékein talán tényleg nem a legjobb az ivóvíz vízminősége, bár inkább az íze nem lehet jó, bátran fogyasztható ennek ellenére is, mert rendszeresen bevizsgálják! 

    A több klórt is alighanem azért teszik hozzá néhol, mert azokon a vidékeken több fertőző anyag is juthat a talajból az ivóvíz-bázisba. Pl ahol nem volt eddig kiépített szennyvízcsatorna, vagy állattartás is van, vagy pl felszíni vizek melletti helységekben.

     

    - Lehet, hogy a klór a csapvízben nem túl egészséges, de nem az a baciknak sem, amiket elpusztít a vízben!

     

    - ahol nitrátos a víz, az babáknak veszélyes, de arra ott fel is hívják az emberek figyelmét, s a nitrátot semmilyen víztisztító készülék sem szűri ki!

     

    Amiket eddig olvastam erről, -nem a tisztítószerkentyű-forgalmazóktól persze! -nem győzött meg, hogy vennem kellene, igaz, felénk jóízű, színtelen, szagtalan az ivóvíz.

     

    előzmény:
    Makrancos (24)
    2010-06-12  17:13
  7. 2010. június 12. 17:5432.
    Kifelejtettem, de volt itt is már több topik is a víztisztító/vízszűrő készülékekről.
    előzmény:
    Makrancos (30)
    2010-06-12  17:38
  8. 2010. június 12. 18:0433.

    szia

     

    milyen surun csereled? en mar honapok ota nem csereltem de nem tudom meddig maradhatna...marmint nem a reklam szerint hanem  a valosagban.

     

    azt is hallottam h ecettel (a fertotlenito hatasa miatt) atmossak es visszateszik. igy akar honapokig tisztit.de szerintem az nem eleg.

    előzmény:
    horivi (25)
    2010-06-12  17:24
  9. 2010. június 12. 18:5534.
    Én is ezt tapasztaltam ennél a kancsónál, feltűnően fura, keserű íze van a vele szűrt víznek. Színre jóval tisztább, de ez a mellékíz elég kellemetlen...
    előzmény:
    hellaa (11)
    2010-06-12  14:34
  10. 2010. június 12. 19:0435.
    Azért volt szürke a víz, mert elsőként szénszemcsék mosódnak át a szűrt vízbe. Ezért kell első alkalommal legalább kétszer átengedni a vizet az új szűrőn, és pl. viráglocsolásra felhasználni a kapott (szénszemcséktől szürke) vizet. Tehát nem kellett volna meginni. Nem kaptatok hozzá használati utasítást?
    előzmény:
    Rencuska (22)
    2010-06-12  17:06
  11. 2010. június 12. 19:0736.
    Talán nincs mindenkinek ennyi ideje olvasgatni, mint neked... És eleve én sem értem, hogy minek ennyi infót így összeömleszteni, miért nem lehet olyan cikket írni, ahol össze van foglalva a lényeg. Persze nem azt akarom ezzel mondani, hogy te írd meg a cikket, hiszen még egy egyszerű kérdésre sem voltál hajlandó válaszolni, ehelyett másokat oltogatsz. Az kevesebb energiába kerül, biztosan, mint udvariasan válaszolni.
    előzmény:
    csutak51 (23)
    2010-06-12  17:08
  12. 2010. június 12. 19:5037.

    Tettem be pár infót, amit tudok, és cikkeket, amiket "hosszú"-nak találtál!

     

    A véleményem változatlan, ha nem olvas utána valaki, az ő dolga! Nem én akarok ilyesmit venni!

     

    De hogy írok-e összefoglalót, zanzásítva, arról, amit tudok, az meg az enyém, nem?? Az is, kinek válaszolok, kinek nem.

     

    Gondoltam, hátha azt is unnád!

     

    (bocs a Többiektől, az off-ért!)

    előzmény:
    Fauna09 (36)
    2010-06-12  19:07
  13. 2010. június 12. 20:1038.

    Nekem kancsóm van, abban aktív széngranulátum van (ez most emlékezetből, nem néztem újból utána)

    Megfelelő használat mellett (időben cserélve a szűrőt), első használat előtt többször átfolyatni ... stb. írják is, hogy megfelelő. Vagy nem

    Valóban elgondolkodtam, és vettem néhány karton ásványvizet az imént :)

    Ebben a kánikulában inkább palackozott víz, mintsem megkockáztassak enterális fertőzést  (amiben amúgy senkinek nem volt itthon része amióta használjuk a kancsót.)

    A jó drága víztisztító berendezésre sem pénzem, sem más indíttatásom nincs amúgy, ezért nem érint a dolog.

    Azt tudom (elhiszem), hogy a bp-i csapvíz jónak titulált.(bár: mihez képest persze...)

    A klórról: persze, szükséges, de gondolom én, ha kinyitom a csapot, átfolyatom a kancsóban és rögtön felhasználom (mi így szoktuk), mi baj lehet??? Amíg nem szűrtem ki, elvégzi a feladatát. De ivás-főzés előtt kiszűröm, és rögvest megiszom-megfőzöm.

    Ezért nem gondolom, hogy felesleges a klór, de meginnom sem kell

     

    előzmény:
    csutak51 (31)
    2010-06-12  17:51
  14. 2010. június 12. 21:1239.
    Hát én nem tudom mitől volt kesernyés a szűrt víz, pedig mindent úgy csináltunk, ahogy le volt írva. Első használat előtt beáztattuk a szűrőt utána még a 10. liter után is rossz ízű volt. Szórakoztunk is a férjemmel, hogy engedtünk egy pohár sima csapvizet, egy másik pohárba ásványvizet, egy harmadikba pedig a szűrt vizet, megvariáltuk a poharakat, hogy ne tudjuk melyikbe melyik van, és itt a piros hol a pirost játszottunk... Simán eltaláltuk melyik a szűrt víz... Még a csapvíz is finomabb volt. Annak csak egy kis klóros beütése volt.
    előzmény:
    tonyochsheila (13)
    2010-06-12  16:00
  15. 2010. június 12. 21:4640.
    Sziasztok. Mi most Laica kancsót használunk, digitális kijelzőst vettünk, így tudjuk, mikor kell cserélni. Ha már az utolsó csík látszik egy ideje a kijelzőn, észre lehet venni, a vízforraló elkezd vízkövesedni.  Ezzel jó ízú a víz, de van Britta kancsónk is, az azzal szűrt viz nem ízlett, kesernyés, fanyar volt, ráadásul vettünk mindhárom gyerekünknek és nem használják, pont a rossz íze miatt. Most a virágokat locsolom azzal a szűrt vízzel,  viszont megtudtam, hogy a Britta classic kancsóhoz jó a Laica szűrőbetét legkiseb változata, a www.laica.hu -n meg lehet nézni, melyik. Természetesen mindez akkor jutott a tudomásunkra, amikor megvettük a Laica-t... a cicáinknak is ezzel szűröm a vizet és többet isznak. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 13. 07:5841.

    Szia!

     

    Nem igazán tudom mlyen gyakran cserélem, sokszor el is feledkezek róla. Ugyan a kancsó tetején van egy számláló, amit cserekor be kell állítani (hónap-nap), és ahhoz kellene hozzászámolni az egy hónapot, de én a tetejét nem használom, mert mindig lepotyogott róla mikor öntöttem belőle a vizet.

     

    3-4 havonta cserélgetem talán, de az az igazság, hogy én tényleg csak főzéshez használom, kimondottan vízivásra nem, így nincs annyit használva havonta hogy cserélni kelljen.

    Inni ásványvizet szoktam.

    előzmény:
    colazione (33)
    2010-06-12  18:04
  17. 2010. június 13. 10:1642.

    szia

     

    koszi a valaszt

    az asvanyvizet cserelgeted vagy ugyanazt veszed allandoan? 

    en csak most vasarolom a vizet az aradasok miatt a csapviz helyett  ugyebar...de nem is asvanyviz hanem csak sima asztali viz... azt mondjak a sok asvanyianyaggal csak behordodik a szervezet. nem tudom..

    előzmény:
    horivi (41)
    2010-06-13  07:58
  18. 2010. június 13. 12:2443.
    Hát, mi folyattuk, folyattuk át rajta a vizet, de csak szürke marad mindig. :(
    előzmény:
    Fauna09 (35)
    2010-06-12  19:04
  19. 2010. június 13. 12:2544.

    Itthonra 2 féle vizet veszek, egyik szénsavas, másik mentes, mikor melyiket kívánom. Nem a legdrágábbat, sőt szerintem elég olcsó kategória.

    Munkahelyemen pedig ballonos ásványvíz van, így tehát 3 félét iszom.

     

    Ásványvizet ha veszem, figyelni szoktam hogy minél kevesebb legyen az össz. ásványi anyag tartalom.

    előzmény:
    colazione (42)
    2010-06-13  10:16
  20. 2010. július 12. 14:1045.

    Sziasztok!

     

    Nemrég vásároltuk az Intersparban egy Laica vízszűrőkancsót Classic betéttel. Hazavittük és beüzemeltük a leírás szerint, majd az első korty után a döbbenet, hogy iszonyúan keserű víz!

    Felhívom az ügyfélszolgálatot és mondom a panaszomat. A hölgy szó nélkül elismerte, hogy a Classic szűrővel valóban keserű a víz íze, ha jó ízű vizet szeretnék inni, akkor vegyem meg a drágább maxtra szűrőt! Hoppá! A szűrőpatron dobozára az van írva, hogy élvezhetővé teszi a vizet. Hát ízlések és pofonok különböznek, de nekem és a családomnak ez nem igazán jött be. Még javasolta a hölgy, hogy 4-5-ször szűrjem át a vizet és utána kóstoljam meg, majd ha ezek után sem ízlik, akkor vigyem vissza a boltba. Hát a gyerekem le sem nyelte, hanem kiköpte, még a teát sem volt hajlandó meginni belőle. Azt is mondták, hogy az érzi keserűnek a szűrt vizet, akinek epe,máj vagy egyéb emésztőszervi problémája van. Hát nekünk felnötteknek lehet hogy van, de a nyolc éves gyerekemnek biztos hogy nincs! Na hát akkor visszavittem az egész cuccot az Intersparba, de úgy, hogy a kancsóban benne hagytam a szűrt vizet,hogy kóstolják meg. Az ügyfélszolgálatos hölgy meg is kóstolta/egy kortyot ivott, többet nem kért/ és kisebb huzavona után visszaadták az árat. Érdemesebb inkább a drágább Maxtra patront venni, igaz hogy drágább, de annak legalább normális víz íze van.

    előzmény:
    hellaa (39)
    2010-06-12  21:12
  21. 2014. február 20. 10:0946.

    Témaindító:

    „Hazavittük és beüzemeltük a leírás szerint, majd az első korty után a döbbenet, hogy iszonyúan keserű víz!”

     

    Tipikus szőke (nem akarom azt mondani, hogy buta) nő szindróma.

    Az aktív szénszűrő a gyártás után kb. 1 évig állt.

    Háromszor fel kell tölteni a kancsót, és kiönteni a vizet. 

    A 4. már iható kell, hogy legyen. Ha mégsem, akkor kifogtál egy gyári hibás szűrőt. Ennyi. 

    előzmény:
    Nefelin81 (1)
    2010-06-12  13:17
  22. 2014. február 20. 10:1847.

    A drága, gyakran 100 ezer ft feletti vízszűrő berendezéseket árusító kereskedőknek is meg kell élniük valamiből, ezért ez a sok szemfényvesztés.

     

    „Ne vegyél 5000 ft-os vízszűrő kancsót, mert az olcsó, ezért rossz, vedd meg a 100-200-300 ezer ft-os inverz ozmózisos csodakütyüt, mert az a jó neked.” Aham! Az jó a kereskedőnek! 

     

    Gondolj bele józan paraszti ésszel:

    100.000 ft-ból vehetsz 1000 palack ásványvizet (ez ugye min. 1000 napra, vagyis kb. 3 évre elég!), amiben  vannak ásványi anyagok is, míg a 100-200-300 ezer forintos csodaszűrőért legfeljebb tiszta vizet kapsz, ha van szerencséd. A hülyeségben odáig jutottak, hogy egyes ásványokat úgymond visszapótolnak, emiatt drágábbak is egyes, ilyen funkcióval felvértezett készülékek.

     

    Ásványvizet kell inni, ez ilyen egyszerű, és akkor nem kell kiszűrni a hasznos ásványi anyagokat, majd visszapótolni jó pénzért. 

    előzmény:
    Rencuska (29)
    2010-06-12  17:29
  23. Torolt_felhasznalo_390844
    Torolt_felhasznalo_390844
    2014. február 20. 10:2248.

    es mi a turot szursz vele?
    Nincs betartando norma ivoviznel?
    Es mennyibe kerul egy ilyen nem sokaig tarto, de/es selejtesveszelyes szar?

     

    A GVH , kit marasztalt el es miert , szurt viz ugyben ?

     

    Es figyelem : kimutattak , hogy a bacik is imadjak a vizszuro kancsot : tobb a bakterium a szurt vizben...

     

    előzmény:
    Kara kán (46)
    2014-02-20  10:09
  24. 2014. február 28. 11:2449.
    Gondolkozz inkább viz desztilláló készülékben, az biztos tiszta vizet állít elő.
    előzmény:
    Nefelin81 (1)
    2010-06-12  13:17

Címlap

top