Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ötletek építkezéshez

Zsanette
Létrehozva: 2010. július 4. 11:07
Várok ide mindenféle ötletet építkezéshez, lakberendézhez stb.
  1. 2021. június 12. 19:1786.

    Helloka!

    Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy van egy ilyen "támogatás" napelemtelepítésre meg nyílászárófelújításra.


    Valakinek van/volt ezzel kapcsolatban tapasztalata? Ha tényleg csak nyílászárót szeretnék újítani belőle, de napelem nem kell, azt is meg lehet oldani? Csak azért kérdezem, mert erről nem találtam infót, a napelem meg kicsit nagy beruházásnak tűnik, főleg, hogy ha jól értem ez igazából annyira nem is 'támogatá', mint inkább hitel...

  2. 2016. november 17. 08:3885.

    +1 Fekete Pont: Aranyablak, XIII. Újpest, ahol a Brendon van


    Én 10 cpl beltéri ajtót rendeltem tőlük.


    - A felmérő rossz nyitásirányt vett fel 1 ajtónál. Amikor hozták először az ajtókat, kiderült 2 ajtókeret nem éri át a válaszfalat, rosszul lett a méret felmérve, visszaküldtem. Plussz 2 ajtólap olyan homorú volt, hogy nem lehetett becsukni. Hozzátettem egy 2m-es vizszintmérőt az ajtólaphoz, az ujjam átfért köztük a lap közepén ezt is visszakuldtem.


    - Vártam 1 hónapot, jött a beszerelő, ugyanazzal a homorú ajtóval... és a visszaküldött ajtókerettel, hogy ő majd flexszel kivágja a vakolatot, hogy beférjen, azaz a keretet besüllyeszti a falba. Új házról beszélünk... Mondom neki, ugye ezt nem gondolja komolyan. Így megint visszaküldtem.


    - 1 hónap eltelt. Hozta az ajtólapot, ami már egyenes volt. Az ajtókeretet megint nem sikerült eltalálni. Most már átérte a falat, de 2 db 3 zsanéros ajtókeretet gyártottak le, 2 zsanéros ajtóinkhoz Ok, keretek megint visszaküldve.


     


    Most ott tartunk, hogy szóltam a gyártónak, ha most sem, azaz a 4. alkalommal sem hoznak tökéletes ajtót/keretet, akkor vihetik innen az összeset, és megyünk perelni...


     

  3. 2013. Április 15. 08:2984.

    Nem könnyű ingatlanhoz jutni, éppen most kerestem az immoviva.net honlapon.

    Több országból is vannak ingatlanhirdetés ek, tele eladó ház zal , eladó lakás sal. Vannak kiadó lakás ok is, meg albérlet ek. Ingyenes en is lehet feladni ingatlanhirdetés t, csak az extra szolgáltatásokért kell fizetni. ha valakinek van eladó lakás a, vagy kiadó albérlet e itt valóban érdemes hirdetni. www.immoviva.net 

     

  4. 2011. június 24. 14:5483.
    itt a link, valamiért nem sikerült hozzáadnom! alumínium redőny vagy www.jasz-pap.hu/aluminium_redony :) 
    előzmény:
    szöszi89 (82)
    2011-06-24  14:52
  5. 2011. június 24. 14:5282.

    Szia!

     

    Lehet már abban a fázisban vagytok, hogy a házat felhúztátok, de azért gondoltam írok még neked, ezzel nem vagyok elkésve :) mi a szüleimmel nemrég építkeztünk, és a nyílászárókkal meg az árnyékolókkal voltunk bajban! mindenképpen redőnyöket szerettünk volna, és találtunk egy nagyon profi, megbízható céget, akivel az alumínium redőny rendszereinket csináltattuk, sőt a nyílászáróinkat is ők szerelték be! azóta vettünk tőlük még napellenzőt, meg garázskaput is! szóval csak ajánlani tudom!

     

    Sok sikert a továbbiakhoz :)  

    előzmény:
    Zsanette (1)
    2010-07-04  11:07
  6. 2011. február 11. 15:3581.

    Azoknak, akik még a telekvásárlás, tervezés előtt állnak - www.csigaterv.hu építészeti tervezés

     

    Ha valakinek építészeti tervezéssel kapcsolatosan van kérdése, az keressen meg.

    előzmény:
    Zsanette (1)
    2010-07-04  11:07
  7. 2011. január 21. 20:3580.

    képek azoknak akik most akarnak egy kis ötletet a tervezés folyamatához:

    (próbáltam különleges házak képeit kiválasztani, hogy eltérjünk a megszokottól és ne a mi házunk legyen a századik egyforma az utcában elvet figyelembe véve) 

    előzmény:
    Zsanette (1)
    2010-07-04  11:07
  8. 2010. október 22. 12:5179.
    Passzív ill. alacsony energiafelhasználású házak építésével foglalkozunk, ha valakit érdekel, írjon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  9. 2010. július 30. 16:0078.

    Mi most vagyunk a felújítás közepette, és gondoltam kiosztott egy-két piros meg fekete pontot a kereskedőknek:)

    Gondolom ez majd időben változik, ahogy lesz egyre több infóm:)

     

    Pirospont:

    - Triparkett Bp. II. Törökvész u. 

    A megrendelt árút a gyártó német cég összecserélte, így egy stílusában hasonló, de nem a megrendelt parkettát szállított le, ami mondjuk drágább, és nívósabb. A Triparkett jelezte a hibát, és hogy nézzük meg a parkettát, a másik árán odaadják. Mondtuk, hogy OK, de a kellemetlenségért szíveskedjenek akkor házhozszállítani. A válasz, ez a legtermészetesebb. Megnéztem, elfogadtam a másik parkettát, pár nap és nálunk lesz. Ja, és ráér a maradék lóvét a kiszállításkor rendezni. Apukám, így kell ezt csinálni. Apropó, mondhatjuk gyerekbarát hely: kint a kis udvaron a fiúknak úgymond játszóház, a maradék parkettákat lehet pakolni, lerakni! Árak nagyon korrektek!

    - DÉG üzletház BP. XI.

    Segítőkészek, hozzáértőek, x összeg felett ingyenes kiszállítás. Mondhatjuk gyerekbarát hely ez is: van terrárium és csocsóasztal!

    - Parkett Center Bp. XI:

    Segítőkészek, hozzáértőek, és türelmesek. Pontosan jött meg a cucc, gond nélkül.

     

    Semleges:

    - Bepa, Bp. IX. Soroksári út 

    Árú volt raktáron, a raktáros türelmes, rendes. Az egyik tételnél viszont a megígért időpontban semmi jelzést nem kaptunk, napokkal később férjem telefonálására azonban rendben meglett. Hozzáértőek, jó tanácsokkal, x összeg felett ingyenes kiszállítás.

     

    Fekete pont:

    - Palatinus fürdőszobaszalon Bp. Török Flóris u

    Elveszel az üzletben, mindig várni kell az eladóra. Mi háromszor mentünk vissza, mire megkerült a mozaik brossúra, hogy végre rendelhessünk. A megígért időben nem jött meg a cucc, így újabb feleslegesen odaút a páromnak. A meghirdetett kedvezményt (-15%) nem érvényesítették, a számlát persze csak 3 hét múlva néztem meg. Így újabb telefon, meg odaút, hogy rendezzük. Az mondjuk dicséretes, hogy secc-pecc alatt már nálam is volt a helyes számla és a visszajáró.

    - Aranyablak, Újpest, ahol a Brendon van

    Az előre teljesen kifizetett 3 ajtóból, az egyik használhatatlan volt, és nem volt helyette másik az üzletben. A hölgy vonogatta a vállát, hogy nem volt itt amikor az autó hozta az árút, Ő erről nem tehet. És hogy két nap múlva jön majd meg. Persze minek telefonált volna, akkor talán képben lettünk volna, és nem megyünk el hiába a fuvarossal. A reklamálásra annyit mondott, hogy ők nem tudják kiszállítani a hiányzó árút, és majd megkérdezi a főnökét, hogy adhat-e árengedményt. Természetesen a hiányzó ajtó átvételénél sem volt hajlandó megoldani a kártérítést (mivel nekünk így kétszer kellett fuvaroztatni, illetve a szakikat is le kellett modani). Ez annak fényében is felháborító, hogy végül kellett eg yújabb, negyedik ajtót, amit ott helyből megvettünk. Vérlázító!(Sajnos párom talpraesett, de konfliktus kerülő...:( ) 

     

    No remélem segítettem, hogy kit ajánlott, és kit nem felkeresni:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. július 29. 20:3577.
    a "bébi szoba" nagyon tetszik (a többi nem hagyott túl mély nyomot )
    előzmény:
    Zsanette (73)
    2010-07-29  18:39

Címlap

top