Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hidromasszazs kad, milyet?

trrrke
Létrehozva: 2010. július 15. 13:24

Sziasztok,

 

segitseget szeretnek kerni. anyukam epitkezik es most kell megvegye a kadat. nagyon szeretne hidromasszazs kadat venni.

sajnos mi abszolut nem ertunk hozza. mire kell figyelni, milyet erdemes, milyet nem?

koszonom,

 

  1. Torolt_felhasznalo_790216
    Torolt_felhasznalo_790216
    2010. július 15. 14:102.

    Szia, nekem van és már megbántam .:(

    Mivel nem lehet rendesen befalazni az ilyen műanyag / akril kádat, ( azaz befúgázni, mint a klasszikus zománckádat a csempézéskor), így nem zár tökéletesen a falra. Mondjuk az enyém sarokkád, a régi bérházakban meg ugye elvétve sincs sehol pontos derékszög.

    Így csorog a víz hátul, ami persze utána alatta előre kifolyik az összefolyó felé (ha a lejtés jól van burkolva), ami jó, de így sem szép látvány, hogy mindig van egy minipatak a fürdőben, ami épp a lefolyó felé tart (mert persze a zuhanyzás után nem egyszerre folyik ki a víz, hanem szép lassan órák alatt odacsordogál).

    Mondjuk ha a kád alatt lenne a lefolyó az egy megoldás lehet, de ha ott meg eldugul a hajtól stb, akkor az se túl jó...

    Sok ismerősöm ugyanígy járt, mint én. Van aki beszilózza a kádat a csempéhez, ez hol szépre sikerült hol nem, de X időközönként ő is leszedi és újraszilózza, mert ereszteni kezd ...

    Hú az hosszú lett...

    De persze tuti van , akinél jobban működik, bár annyian szídják az ismerőseim is, hogy nem hinném, hogy csak nálam van ezzel bibi...

    előzmény:
    trrrke (1)
    2010-07-15  13:24
  2. 2010. július 15. 14:393.

    Én se vennék mégegyszer.

    A mienk nem sarokkád, viszonylag normálisan van a falhoz szilózva.

    A fő probléma nálunk az, hogy ezeknek a kádaknak a csapjai és a zuhany is u.n. süllyesztett. Tehát, ha valami probléma van, ami a zuhany gégecsőnél azért előfordul, akkor az egész kádat ki kell szedni. Nekünk novemberben lesz 4 éves, de ezalatt az idő alatt kétszer kellett a zuhany gégecsövet cserélni, és kb 1 hónapja pedig kompletten a csapokat. És hiába csak az egyiknél volt probléma (nálunk az eresztett, amelyikkel átváltom zuhanyra) csak szettben kapható. Csak a komplett csap ára több, mint 50 ezer forint  volt.

    Ha a hidromasszázst nem használod rendszeresen, tehát, ha már egy hét kimarad, akkor viszont amikor bekapcsolod, a fúvókákból eléggé sok kosz jön ki, ami a belső részén rakódik le.

    Lehet, hogy másnak nincs vele ennyi problémája, de nekem nem vált be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_790216 (2)
    2010-07-15  14:10
  3. 2010. július 15. 15:074.
    Én sem szeretem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. július 15. 15:485.

    koszonom a valaszokat.

    haaaat szerintem nem lessz boldog. ha mar ennyit raszan az ember...

    a derekszoggel nincs gond, most epitkezett, tehat az tuti.

    elolvastam a tobbi topikot is, nincs sok, de ott is keves rajongo volt, tobb volt a "soha tobbet" hsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. július 15. 15:486.
    Nekünk asszimetrikus sarokkád van már 5. éve. Én nagyon szeretem, és az alább olvasott problémák közül nálunk egyik sincs. Egy hátrányát véltem felfedezni, nem lehetett beépíteni, csak előlapot tenni, mert ha a motort javítani kellene....
    előzmény:
    trrrke (1)
    2010-07-15  13:24
  6. 2010. július 15. 16:297.
    Mi is nagyon megbántuk. Ha a sok kidobott pénzre gondolok, az agyvérzés kerülget...
    előzmény:
    trrrke (5)
    2010-07-15  15:48
  7. 2010. július 15. 16:388.

    Nekem egy ismerősömnek van hidromasszázs kádja, de eleinte használták csak a sok hiba miatt most már nem. Ők is azt érzik, hogy beleölték a sok pénzt feleslegesen.

    Igazán szomorú. Én ha neked volnék még megkérdezném a vízvezeték szerelőt is. Szerintem ha ő is sokat javított már, akkor inkább mondjatok le róla bármilyen fájdalmas.

    előzmény:
    trrrke (1)
    2010-07-15  13:24
  8. 2010. július 15. 20:189.

    Szia!

     

    Nekünk van, hidromasszázs asszimetrikus kád, de semmi probléma nincs vele. Már 2 éves. REndesen ki van szilózva, nem ereszt, kiszárítja önmagát használat után, és nagyon jól ellazít.

     

    Egy hátránya van: tele kell engedni, ha az ember bugyogni akar, ami sok-sok liter víz. De valamit valamiért..........

     

    Ja, a miénk Méta Kft kádja felturbózva. Szerintem jó választás volt, de nem olcsó. A hipermarketekét el lehet felejteni, minddel csak a probléma van.

    Amit ajánlok: Méta vagy Ravak. Azok tutira jók.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  9. 2010. július 15. 21:3910.
    A mienk Ravak... Mondjuk az egész kád sz*r, úgy ahogy van, pedig a Ravak szerelte be is. Ez is kiszárítja magát, ráadásul minden egyes fürdés után, hiába a bugygáshoz hozzá sem nyúlunk. Nálunk nincs ilyen süllyesztett vagy milyen csap, hagyományos van, lassan 5 éve lakunk itt és még nem kellett semmihez sem hozzányúlni. Egyszerűen csak nincs kihasználva, hiszen a szappanos vizet nem keringetjük, arra meg nincs senkinek ideje, hogy megengedje magának a vizet, utána lezuhanyozzon a zuhanykabinban és tisztán beüljön pezsegni (ami amúgy sem egy nagy durranás).
    előzmény:
    crisy (9)
    2010-07-15  20:18
  10. 2010. július 17. 23:4611.

    Egyet értek a többséggel: szerintem se vegyél hidromasszázs kádat.

    Először is iszonyat mennyiségű víz kell bele (minimum a fúvókáig fel kell tölteni), miután elmúlik az újdonság varázsa, ritkán fogjátok használni pont e miatt is. Aztán meg amikor még is rászánnád magad, dőlni fog a trutyi (algás, taknyos cucc brrrrrrrrrrr...) a fúvókákból. Rettentő gusztustalan.

    De ha mégis rászánjátok magatokat, semmiképen se építsétek be fixen az elejét az esetleges meghibásodás miatt. 

    előzmény:
    trrrke (1)
    2010-07-15  13:24

Címlap

top