Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lennél-e petesejt donor?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 22. 15:00

Kedves fórumozók!

 
Ha megváltozna a hatályos törvény, és nem csak rokonok között lehetne petesejtet adományozni, hogy döntenél: 
Lennél-e petesejt donorja egy rászoruló barátnődnek? 
 
Köszönöm a commenteket: Koronczay Lilla

  1. 2011. január 5. 13:13151.

    és ezt bevállalta a doki?De jó:-)

     

    Az én dokim elzárkózik ez elől,vihetek bárkit...ha nem rokon,ha nincs papír,max lemondhattál volna x petesejtről,de nem adhatnád  nekem mert az már nem anoním:-(

     

    előzmény:
    verus7404 (135)
    2010-11-11  20:47
  2. 2010. december 30. 11:48150.

    Bármikor bárkinek adnék, de nagyon valószínű, hogy inkább nekem lesz rá szükségem...

     

     

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  3. 2010. december 30. 11:35149.
    Én nem. Mert egy műtét mindig kockázatokat rejt magában és az elötte kötelező hormonkezelésnek meg hosszútávú mellékhatásai lehetnek esetleg 5-10-15 év múlva.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  4. 2010. december 30. 11:21148.
    Lennék, sőt 2-szer, de csak abban az esetben, ha nem lenne egészségügyi kockázat és minden feltételnek megfelelnék.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  5. 2010. december 27. 21:23147.
    Segítenék, ez természetes! Örömöt szerezni, adni nagyon jó érzés!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  6. 2010. december 27. 21:15146.

    Kedves dibri!

     

    Sajnos nem mindig ez a helyzet. Nem minden rászoruló kapott későn észbe...

    Én személyesen is több (4-et!) huszonévest (!) ismerek, akik már nem is menstuálnak. S nem lévén peteérésük sem, nincs is más lehetőségük, mint a petesejtdonor.

    Pedig időben terveztek előre, még abortusszal sem rontották az esélyeiket, abszolút nem okolhatóak a helyzetükért...

     

    Ajánlom az alábbi cikket Neked és minden idetévedőnek:

    http://nol.hu/belfold/20101224-egy_petesej tdonor_naplojabol

     

    Találkoztam én már olyan idegennel is, aki ismeretlenül és jó szívvel rajtam segített. Vagy csak jóindulatú volt. Hát igen, egy stimulációt bevállalni azért nem ugyanaz.

     

    Viszont lesz belőle (remélhetőleg) valahol valakinek egy-két babája. Valakinek, aki mindent megtenne érte, hogy anya lehessen.

    Azért szerintem ez is becsülendő. Ha valaki akar, küzd és ilyen nemes céljai vannak. Mert minden új ember, új élet egy csoda!

     

    Ha vizet tudnál fakasztani a sziklából, mondd zavarna-e hogy néza belesajdul a kezed a kő megsuhintásába?

    Ezért fel nem foghatom, hogy a dokik miért vonakodnak elfogadni a tisztes' donorok segítségét. Persze ők is csak dolgoznak. És miért választanák a nehezebbb utakat, mikor ki van tömve a határidőnapló rendes saját sejtes lombikozókkal is...

     

    előzmény:
    dibri (145)
    2010-12-27  14:24
  7. 2010. december 27. 14:24145.

    Miért itt kezdjük a kérdést? Miért kell egy nőnek 30, 35, vagy akár még ennél is több éves koráig várni a gyermekvállalással?

     

    Biztos vagyok benne, hogy sok nő (persze nem mindenki), aki harminc fölött nem esik magától teherbe, a húszas éveiben még gond nélkül anyává válhatott volna a természetes úton. A kérdés tehát az, miért nem divat "időben" szülni? Persze sok kifogás van, de sokan vannak olyanok, akiknek párja, lakása, segítő szülei vannak, és mégsem vágnak bele a babaprojektbe harminc(öt) alatt. Mert jobb utazgatni, szórakozni magukkal foglalkozni, mint egy gyerekkel vesződni...

     

    S amikor ketyegni kezd a biológiai óra, kapkodnak fűhöz-fához. S azt várják egy másik nőtől, hogy mindenféle kockázatos stimulációnak tegye ki magát azért, hogy másnak segítsen. Ismerős valahonnan? Nekem a Tücsök és a hangya meséje jut erről eszembe.

     

    Persze nem akarom azokat bántani, akiknél tényleg valami gond van, s akármilyen fiatalon sem estek volna teherbe. Biztos sok ilyen is van, s nagyon sajnálom is őket. Sőt, bizonyos körülmények közt, egy-két hozzám közelálló embernek lehet, hogy petesejtet is adnék. Na de, idegenektől várni, hogy az egészségüket kockára tegyék csak úgy?

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  8. 2010. november 20. 05:56144.

     

    Az anonim és rokoni petesejt ADOMÁNYOZÁS-t szabályozó törvényi háttér:   

     

    ˇ       1997. évi CLIV. törvény (Eütv.) 170-174. § 

    ˇ       2005. CLXXXI. törvénymódosítás  

    ˇ       30/1998. (VI. 24.) NM rendelet 

     

    Ld. pl. : http://www.ciris.hu/hu/szolgaltatasaink/donor-program/pete sejt-adomanyozasra-vonatkozo-jogszabalyok.html  

     

     

    Részemről eddig négyszer anonim adományozásról rendelkeztem a 30/1998. (VI. 24.) NM rendelet mellékletének kitöltésével, az „a” lehetőség választásával. 

     

    "7. számú melléklet a 30/1998. (VI. 24.) NM rendelethez 

    Rendelkezési nyilatkozat ivarsejt felhasználásáról 

    Sorszám:

    Kelet:

    Alulírott ........................................................... ............................................................ ... közlöm,

    hogy ........................................................... ................................................ intézetben (klinikán) levett ivarsejtjeimet

    a) az egészségügyrıl szóló 1997. évi CLIV. törvény (a továbbiakban: Eütv.) 171. §-ának (3) bekezdése szerinti,

    anonim ivarsejt-adományozás céljára felajánlom"

     

    Ivarsejtet reprodukciós eljárás végzésére, illetve ivarsejt kutatására jogosult egészségügyi szolgáltatónak, illetőleg kutatóhelynek lehet közvetlenül felajánlani. 

     

    Ezt egészítette ki egy (4)-es ponttal a 2005-ös törvénymódosítás, így: 

    „(4) Reprodukciós eljárás céljából történő női ivarsejt-adományozás esetén a (2) bekezdés szerinti felajánlás történhet meghatározott recipiens számára történő felhasználásra is

     

    Az MTV1 Híradóban is sajnos az hangzott el tévesen vagy egy éve, hogy hazánkban illegális a petesejt adományozás!

    Tudjátok mit írt nekem a sztárriporter-nő, amikor jeleztem, hogy félretájékoztatják a népet? Csak 2 napjuk volt a riport összeállítására.

    De nem tettek helyesbítést...

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  9. 2010. november 19. 21:42143.

    Kedves Fórumozók, Idetévedtek!

     

    Végig olvastam mind a 142 hozzászólást. Nagyon érdekes a téma. Azt sajnálom csak, hogy a felvetés feldobása előtt a szerkesztők a törvényt nem olvasták végig. Merthogy abban az anonim petesejt adományozási lehetőség az alapeset.Ld.:Az 1997. évi CLIV. törvény IX. fejezet 170-182 § rendelkezik a donációról, a 2005. CLXXXI. törvénymódosítás lehetővé teszi a feleség egyeneságú, közeli rokonától vagy a férj oldalági rokonától érkező nevesített felajánlást. (keressetek már rá a szövegére!) Pár kiigazítás az itt olvasottakhoz:Biológiai anya: a szülőanya, aki kihordta azt a gyereket, a jog szerint is ővé. A genetikai anya lehet eltérő. :-) Tehát a genetikai örökség forrásáról van szó csupán, amiből több száz őse, felmenője van mindenkinek. Anonim esetben belekeveredik a családba egy idegen genetikai típus, vonal az igaz. Spermadonor: nem egyenlő "a barátnő férjével", hanem anonim sperma leadó, akit kompenzálnak a fáradságáért; a befogadó férje nem donor, hanem apuka, az adományból nyert petesejtből a segítségével lesz saját embriója  a párnak.  "Eléggé fájdalmas beavatkozás a petesejt levétel": ezt saját tapasztalatból tudom céfolni. Altatásban végezték, háromszor is. Semmit sem tudtam magamról, utána sem fáj sokkal jobban a hasa az embernek, mint érett tüszőkkel telerakva. Ki lehet bírni, a kényelmetlen része 5 nap mindössze kb.A befogadó helyzete valóban nehezebb szerintem is, ő fog a döntésével együtt élni, a donor élete nem igazán változik az adományozással. Általános tanács: ez nem pénzkereset!, KERESKEDNI illegális, ADOMÁNYOZNI nem! Csak ésszel és tájékozottan, jó szívvel adva és befogadva szabad csinálni. És a korrekt, segítőkész doki a legfontosabb. Én megtaláltam, Két évembe telt! Semmi gond a törvényekkel, az emberekkel van baj. Szerintem. Üdv.:Anonimus, egy anonim petesejtdonor,3 térítésmentes, legális adományozáson túl
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  10. 2010. november 17. 11:49142.
    Szívemből szóltál...
    előzmény:
    mumumama1 (141)
    2010-11-17  08:43
  11. 2010. november 17. 08:43141.

    Sziasztok.

    Nagyon örülök, hogy ez a téma elindult, de annak  méginkább örülnék, ha ezt a témát felkarolná aki elindította, vagy átadná egy illetékes politikusnak, aki támogatja a petesejt donációval foglalkozó törvényt.

    A mai álláspont szerint kétféle módon lehet adományozni:

    - rokonként

    - anoním módon

    Rokonként csak kizárólag közjegyző előtt hitelesített rokoni nyilatkozattal lehet, anoním módon pedig senki nem ad, mert az csak úgy lehet hogy a donor az intézetnek ajánlja fel a sejteket és soha nem lesz tudomása kinek adta az intézet, mert hogy az intézet dönti el ki éppen a leginkább rászoruló és alkalmas a befogadásra, itt nézik a befogadó pár korát, azt hogy van e már gyermeke, hogy mennyi ideje próbálkoznak és a legoptimálisabbat (gyermektelen fiatal régóta próbálkozót választják)

     

    Ezzel a törvénnyel ellehetetlenítik a legtöbb donorra váró nőt, mivel a többségnek nincs rokona.

     

    szorgalmazom hogy végre valaki felvállalja ezt a témát és küzdjön a magyar lakosság fogyásának megállítása mellett ezzel a módszerrel is 

     

    A témánál maradva, rá szeretnék világítani  a másik oldalra, minek után mi donorra várunk, nincs rokonunk.

    Felmerült a down kór, nos az a kinek a családi hátterében  olyan probléma fordul elő ami kockázat,  azt gondos körültekintéssel mérlegelés után döntik el lehet e donor. Genetikai vizsgálatot is végeznek a döntés előtt.

     

    az a kérdés hogy ki adna ki nem...mindenkinek maga joga eldönteni, aki azt írja hogy a természetre bizza lesz e gyereke, meg hogy a sors majd dönt....az igazából nem tudja még milyen ha szeretne gyereket de nem jön. Majd ha megérkezik az anyai érzés hogy anya akar lenni és nem sikerül, akkor tudja meg mit is mondott korábban. Akinek pedig van gyereke és igy gondolja, az azért mondja mert soha nem kellett szembesülnie ezzel a problémával.  Van hogy az ember tehetetlenül két kézzel küzd és belekapaszkodik mindenbe ami kis reménnyel kecsegtet hogy gyereke lehessen, hogy valaki anyának szólíthassa végre.

    Az örökbefogadás nagyon szép dolog és rengetegen vannak akiknek csak ez marad. De a petesejt adományozás még az örökbefogadást megelőzheti, hiszen ebben az esetben félig genetikailag mégis a befogadó pár gyereke lesz a születendő baba, sőt, talán háromnegyed részt, hiszen a befogadó nő hordja ki a gyermeket.

     

    Végszóként annyit írnék, csak az adjon sejtet akiben nincsenek ezirányú rossz érzések, aki tiszta szívből segíteni akar másokon, aki megérti és elfogadja hogy a születendő gyermekhez soha semmi köze nem lehet. Az segítsen aki átérzi egy gyermektelen pár gyermek utáni vágyát, aki elhiszi hogy a petesejtje a legjobb helyre kerül, egy olyan párhoz  akik egy életen át gondoskodnak a gyermekről, akik a legnagyobb szeretetben nevelik fel a várva vár kis csodát.

    Sajnos sokakat nem ez montivál, hanem az üzleti lehetőség, a legtöbb segíteni akaró!!!! több százezer forintot kér el a petéért, DE VANNAK NŐK AKIK SZÍVBŐL, ELLENÉRTÉK NÉLKÜL ADJÁK SEGÍTSÉGÜKET MÁSOKNAK ÉS EZEK A NŐK RENDKÍVÜLIEK, KIMAGASOSNAK A SZÜRKE VILÁGBÓL ÉS NINCS SZÓ RÁ, HOGY MILYEN HATALMAS EMBERSÉG LAKOZIK BENNÜK, HOGY ANYÁVÁ TESZNEK AKÁR IDEGEN, AKÁR ISMERŐS NŐKET.!!!!

     

    Szép napot és kívánom hogy változzon a törvény és egyre több baba születhessen meg akikre oly régóta várnak már!

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  12. 2010. november 16. 20:30140.

    Ez aztán a téma!

    Ezt a kérdést több oldalról is meg lehet közelíteni. 

    De talán soha nem lennék képes másnál, pláne ismerősnél látni a saját gyermekemet. Mert a petesejt hordozza a saját génállományomat, és tuldajdonképpen - ha más is hordaná ki - az akkor is az én gyermekem lenne fele arányban. 

    Másik oldala az, hogy jó segíteni. De azért mindennek van határa. 

    Következő megközelítés az, amikor valaki kapja. Neki persze biztos jól esik, de az tudni, hogy nem is a saját gyermekét hordja a szíve alatt, nem lehet könnyű. És mikor megszületne a baba, nézni, hogy milyen lehetett volna, ha a saját petesejtemből lett volna? 

    Biztos, hogy nem adnék. Senkinek. 

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  13. Torolt_felhasznalo_849517
    Torolt_felhasznalo_849517
    2010. november 15. 21:47139.

    Sajnos ezt meg tudom erősíteni Én is mióta Mi is ezzel küzdünk igaz mi nem a vegyszerek miatt.

    A meddőségek feléért ma már a férfiak a "felelősek"

    A heréik nagyon gyengülnek... :-(

    előzmény:
    Ivett (132)
    2010-10-28  12:52
  14. Torolt_felhasznalo_849517
    Torolt_felhasznalo_849517
    2010. november 15. 21:42138.
    A befogadű oldaláról nehezebbe ez a kérdés azt hiszem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_167214 (137)
    2010-11-15  21:31
  15. 2010. november 15. 21:31137.

    Sziasztok,

     

    En szivesen lennek, mert nekem is sokaig azt mondtak, hogy termeszetes uton nem tudok babat kihordani es szulni. Ez mostanra megvaltozot mert kb. masfel honap mulva megszuletik elso babam, aki termeszetes uton fogant. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_832236 (0)
     
  16. 2010. november 15. 13:02136.

    Sziasztok!

     

    Igen, én lennék donor.

    De azért a másik oldalnak  nagy lelki traumán kell átmennie. Főleg, ha idegentől kapja a petesejtet. Legjobb ezt családon belül megoldani, ha lehetséges.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  17. 2010. november 11. 20:47135.

    Sziasztok!

    Hát nem bírtam ki hogy ehhez ne szóljak hozzá, mert tapasztalt vagyok benne!

    Nekem csak annyi a hozzászólásom, hogy nekünk  lombikkal, de összejöttek az ikrek, és amikor a stimuláció volt, lett bőven petesejtem,13-mat szívtak le!!! A szobában volt egy 41 éves csajszi aki már vagy tizenéve csinálja az egész ceremóniát, és sajna nem lett egysem neki! 

    Mi nagyon szivesen felajánlottunk neki3 petesejtet, de hangsúlyozom csak szimplán petesejtet, nem megtermékenyitve! Nagyon jó érzés volt hogy esélyt tudtunk adni neki, és látni a boldogságot az arcukon!!! Az más kérdés hogy sajna nem jött össze neki!!!! De nem idegenkedtem tőle egy percig sem! Viszont kimondottan ezért végig csinálni a stimulácíót? Nemtudom hogy megtenném-e!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (0)
     
  18. 2010. november 8. 07:37134.

    Sziasztok!

     

    Én már ebből a korból "kiöregedtem", de évekkel ezelőtt jó lett volna ez a segítség. Két konkrét esetben is szívesen megtettem volna. Egyik nővérem, másik egy nagyon kedves kolléganőm, barátnőm. Nővéremnek sajnos nem lett gyermeke, a barátnőmnek óriási nehézségek árán sikerült a lombik program, két picivel. Sajnos nagyon korán világra jöttek és az egyik baba nem is élte túl, a másikkal  folymatosan küzdenek most is, közel két évesen.

    Én szívesen kis hordtam volna, a béranyaság sem lett volna gond.

    További szép hetet kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. október 28. 13:28133.

    Hát igen, a férfiak között is egyre több a terméketlen. Na meg mire egy férfi is elszánja magát (30-40 évesen) a családalapításra, addigra nála is elfajulhatnak annyira az egyébként banális problémák, hogy már nem lehet - vagy csak nehezen - gyereke. Pl nálunk is ilyesmi (is) volt, egy egyszerű herevisszér tágulat, ami 20 évesen nem nagy ügy, de ha 20 évig lappangott a betegség, mert miért is derült volna ki, ha problémát nem okozott, addigra már nagy volt az esély, hogy még a műtét sem segít...nálunk segített szerencsére.

     

    Ez a peteadományozás egyszerűnek tűnik, hogy akinek leszívják, az adjon több embernek, de itt meg megint az oly sokat felvetett kérdés jön: mi van, ha utána tudatlanul is "rokonok" találkoznak össze az életben. Na persze ennek még akkor is nagy az esélye, ha Apa többfelé szórja "porát"....nehéz kérdések ezek.

    előzmény:
    Ivett (132)
    2010-10-28  12:52
  20. 2010. október 28. 12:52132.

    Igen, általában is gond van a termékenységgel, annyit tudok, hogy pl. egyre alacsonyabb a spermiumszám és azok minősége is egyre rosszabb, a környezetünkben lévő sok vegyszer és hormon miatt (utóbbi azt mondják, a libidóra is kihat, és azért - szerintem inkább csak is - lustábbak mostanság a férfiak a szexben, mint régen).

     

    Épp azért írtam, hogy adhatna az, akitől amúgy is vesznek, mert én is tudom, hogy kockázatos az előzetes hormonális "feltuningolás", az ún. hyperstimulációs szindróma során thrombosis, akár tüdőembolia, halál is bekövetkezhet. Idegenért csak úgy ezért senki sem vállalná, aki ezt tudja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (129)
    2010-10-28  10:16
  21. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. október 28. 11:53131.
    A téma nagyon jó volt, a kivitelezés nekem nem tetszett. Azon filmek egyike, amikor egy nagyon tuti témát sokkal jobb filmmel lehetett volna kivitelezni...SZERINTEM. Ez is csak egy vélemény, mint a tiéd itt a topicon
    előzmény:
    Dike (130)
    2010-10-28  10:27
  22. 2010. október 28. 10:27130.
    Off: Az ember gyermeke béna film????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (129)
    2010-10-28  10:16
  23. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2010. október 28. 10:16129.

    Természetesen nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokon kell keresztül menned, el sem tudom képzelni, milyen lehet. Nem tudom, én mit tettem volna abban az esetben, ha azt mondják, nem lehet gyerekem, ki tudja, ezt csak akkor tudja meg az ember, ha átéli, de most így gondolom. 

    Nemrég láttam egy filmet, ami elég béna volt, de a témája miatt néztem meg, Az ember gyermeke, arról szólt, hogy a világ 18 éve terméketlen, nem születnek gyermekek. Aztán persze akad egy nő, aki terhes lesz, s őt bujtatják, ölnek-törnek-zúznak benne, de a téma érdekes: eljutunk odáig egyszer, hogy annyira tönkretesszük a világunkat és magunkat, hogy már utódot sem tudunk nemzeni? 

    Remélem, nem! De tény, hogy ma már alig hallani olyan párról, akinél hip-hop, minden további nélkül, pár hónapon belül megfogan a picur. Elgondolkodtató. 

    előzmény:
    Ivett (127)
    2010-10-28  09:18
  24. 2010. október 28. 09:37128.

    NEM, szo nincs rola es meg indokolni se kell. Mint ahogy barmilyen nemiseggel kapcsolatos dontest nem kell indokolni masok fele.

    Pl nem fekszem le veled es kesz, vagy miert most akarok gyereket, szoptatok e stb.

     

    Az en dontesem, mert az en felelossegem, az en testem.

     

    Nalam azert "nem" erre a  valasz, mert tudom hogy belathatatlan kovetkezmenyei vannak. Nem csak lehetnek, vannak. Es nincs kedvem elszurni az eletem egy tudatos dontessel, amikor elszurodhat veletlenul is ezerfelekeppen.

     

    (Es az se erdekel hogy mas mennyire nagyon akarja - az o dolga, nem az enyem. Lehet a lakasomat is akarja, azt sem adom.)

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  25. 2010. október 28. 09:18127.

    "4. Nem vagyok lombikellenes, de amikor már annyira sem alkalmas egy nő arra, hogy babája legyen, hogy még petéje sincs (más hogy ha van, csak valami miatt nem termékenyül meg és "besegítenek" neki), akkor nem biztos, hogy ennyire erőltetni kell.  "

     

    Ha nincs pete, annak a leggyakoribb oka a korai petefészek kimerülés -- tehet erről valaki? Lehet hivatkozni a természetes szelekcióra, de a mai világban, ahol kezelés nélkül halálos betegségekből, genetikailag determináltakból is, nap mint nap mentenek meg embereket, ezt jogtalannak érzem. Annyi biztos, hogy ha a családban erre van példa, gondolni kell rá, és a 20-as években fagyasztatni le (manapság még csak) megtermékenyített petéket vagy akkor gyereket vállalni -- ha olyan szerencsés valaki, hogy addig megtalálja a párját. Persze könnyen lehet, hogy előbb kimerül a petefészek, mintsem erre lehetőség adódna. (Ultrahangos vizsgálattal meg lehet állapítani, milyen állapotban van a petefészek, felmerül-e a korai kimerülés veszélye.)

    A másik ok a kemoterápia és/vagy besugárzás. Ez egyre nagyobb probléma lesz: jelenleg a gyermekkori rosszindulatú dganatok aránya 132/1millió gyermek, de ez az arány nő, mert a gyerekszám csökken - szerencsére kb. 70% túléli a betegséget és felnőve gyerneket szeretne -- előfordulhat, bár szerencsére egyáltalán nem biztos, de egy részüknél probléma a meddőség! És ott vannak a 15 év felettiek (statisztikailag az ő/mi tumoraink a felnőttekéhez számít) -- hány 15 és 30 közti lány lehet, akinek a rákja mellett még azzal is meg kell küzdenie, hogy talán sosem lehet gyereke? (Azért írtam 30-at és nem 35-40-et, mert remélem, azon korosztály már szerencsésebb, és van stabil vagy akár bármilyen párkapcsolata vagy már gyermeke, amikor a baj bekövetkezik.) Nem kevés pozitívuma (is) lehet annak, ha valaki férfinak születik, de el nem tudom mondani, mennyire irigyeltem a szomszéd szobában fekvő fiút a lefagyasztott spermiumaiért.....  

    Akkor a mi hibánk az alkalmatlanság, és ne is "erőltessük"? 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (125)
    2010-10-27  17:49

Címlap

top