Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ösztönző fogyás

romance
Létrehozva: 2011. Április 4. 13:19

Sziasztok!

 

Már annyi sikertelen fogyókúráról hallottam. Az igazi ok pedig, hogy nincs elég motivációnk végigcsinálni. 

 

Én most arra gondoltam, hogy adok motivációt, ami kedvet csinál a fogyáshoz!

 

Mától vasárnapig várom azoknak a jelentkezését, akik szeretnének résztvenni a közös fogyásban. ( ápr. 4-10). Április 10.-én este 8-kor lezárom a "jelentkezési határidőt". 

 

Kik "nevezhetnek": Mindenki, aki szeretne nem őrült módon, de diétával és sok mozgással, egy kis odafigyeléssel leadni a súlyából, de eddig hiányzott hozzá a kellő motiváció. 

Életkori megkötés: a játékban 18 év alattiak nem vehetnek részt! 

 

Feladat: minél többet fogyni (ésszerű keretek között, nem veszélyeztetve az egészséget) 2 hónap alatt, azaz ápr. 11 és jún. 11 között.  A lényeg, hogy fokozatossan fogyj, ne koplalj, hanem inkább odafigyelj az étkezésre és a mozgásra. Itt tényleg csak az ösztönzésről van szó, hogy olyanok is belekezdjenek, akiknek eddig nem volt lelkiereje. 

 

A kezdeti és az időközben elért súly bizonyítását még nem teljesen találtam ki, erre várnék javaslatokat akár. Az lenne a legjobb ha mindenki őszintén, csalás nélkül lefényképzené magát, ahogy a mérlegen áll és az a súlyát mutatja, majd feltöltené a fórumba, de félek hogy itt manipulációk lehetnek a nyerés érdekében. Esetleg összehozhatnánk egy össznépi méricskélést :D

 

 

A motiváció pedig: mindenki ajánljon fel egy ÚJ v. ÚjSZERŰ terméket, bármit (könyvet, cd-t, táskát, ruhaneműt, kozmetikumot, dvd-t stb.), amit erre rászán, lehetőleg ne filléres dolgokat azért. Persze nem is hifire gondoltam. :) valahol a kettő között..:) a lényeg, hogy megérje végigcsinálni érte a játékot. Annál jobban járunk, minél többen vagyunk, mert a végén aki a legtöbb kg-t dobja le magáról a megadott határidőre, az viszi az ÖSSZES többiek által felajánlott cuccot. Ez kellő motiváció??? :D szerintem igen! 

 

Mit szóltok hozzá? Szerintem jó kis játék lesz! És ne feledjétek: tényleg nem a csaláson és a koplaláson van a hangsúly, hanem azon, hogy végre elszánjuk magunkat a saját egészségünk érdekében! 

 

Tehát jelezze, akinek van kedve résztvenni, remélem minél többen leszünk, úgy lenne az igazi! 

 

Várom a jelentkezőket! 

 

  1. 2011. Április 6. 13:2351.

      Gratulalok a -1 kg-hoz!!  Foleg azert mert ha ez lement akkor azt jelenti,hogy be indult a fogyas es ezutan konnyebb lesz. Legalabbis anyukamnak igy volt, eljart 2-szer egy heten kardio edzesre , dietazott es megse akart be indulni a fogyas. Aztan most egy hete lement az elso kg es a tobbi mar mintha magatol menne. Szivbol kivanom,hogy neked is legyen!!!!

     

      Mit ettetek ma?

      Tegnap bunoztem mert szuletesnap volt amirol megfeledkeztem, ugyhogy ma csak gyumolcsot fogok enni es kis salatat , de siman semmi nelkul.

    előzmény:
    mirc (48)
    2011-04-06  09:24
  2. 2011. Április 6. 13:1850.

     

      Koszonom nagyon szepen , hogy le irtad mindezt es gratulalok, nem semmi!!!

     

      Viszont lenne egy kerdesem,hogy sikerult ilyen sokat fogynod jojo effektus nelkul? Neha plussz 2 kg normalis , de en ugy kepzelem ha lefogynek 60 kg akkor majd egesz eletemben kellene dietazzak,hogy ne csusszon fel megint 5-6 kg. 

    előzmény:
    Cuncizsofi23 (49)
    2011-04-06  13:12
  3. 2011. Április 6. 13:1249.

    Sziasztok!

     

    Úgy döntöttem leírom fogyókúrás történetemet, hadd lássák mások is az akaraterő mire is képes !

     

    Az elején kezdem: Soha nem voltam vékony kislány már gyerekkoromban is küzdöttem súlyproblémákkal és még mai napig, de teszem hozzá nagyon szép kislány voltam( ezt nem hiúságból mondom)én már9 évesen kijelentettem hogy Top Model leszek :))!

    De már 5-es koromba sikerült csúnyán elhízni 12 évesen voltam 80 kg ez mind a csoki cukor Cola efektustól, nah akkor anyukám azt mondta, hogy állj és két hét alatt visszafogytam 65 kg-ra.

     

    A családom a rokonaim és ismerőseim is mindig piszkáltak, hogy milyen duci vagyok meg kövér fogyjak már le, mikor 8-os lettem elég jó volt a helyzet mert előtte már 3 éve táncoltam, aztán elkerültem gimibe és elkezdtem hízni.Gimi 2-ra már megint 80 kg körül mozogtam, na akkor megint jött az elhatározás, akkor 2 hét alatt 12 kg ment le :).

     

    Közbe a modellkedés az ott volt a tarsolyomba, hogy én majd kövéren megváltom a modellek világát, (hát ez jó pofa, így vissza gondolva :D)

    Ezzel a súlyommal el is lettem volna, na de akkor jött maga egy rémálom elgázolt egy személyautó kismotoron, lelkileg megvágott nagyon kifelé nem nagyon mutattam, hiszen még én magam sem láttam be hogy megviselt.

    És bánatomat zabálásba folytottam :S!2006 októberétől 2009 augusztusáig 30 kg híztam vagyis 100 KG voltam. Amikor ráálltam a mérlegre szeptember elején és megláttam hogy mennyi vagyok sirógörcsöt kaptam könyörögtem anyukámnak, hogy segítsen lefogyni.

    Hát segített 2008 nyarára lefogytam 25 kg.

     

    Na hát én ekkor azt hittem, hogy soha többé nem hízok vissza én nádszál karcsú vagyok. Elkerültem főiskolára ott meg szépen visszahíztam 90 kg-ra tipikus jojó efektus.

    És 2009 szeptemberében elhatároztam utoljára magam és azt mondtam hogy mindent vagy semmit az álmomért mindent megteszek, hogy modell lehessek úgy nem halhatok meg hogy ezt nem mondtam el, hogy én mindent megtettem :)))

     

    Mára már sikerült lefogynom 57 kg-ra, a bőröm nem nyúlt hála istennek, és Manöken vagyok :))

    vagyis összesen 43 kg sikerült leadnom, de mai napig küszködöm az étellel hogy felszedek 2 kg hol leadok 4 ez körforgás amiből az ember nem tud kiszállni aki hizékony típus

     

    Remélem tudtam segíteni, ha szeretnétek kérdezni csak bátran segítek ha tudok!!

    Mindenre képesek vagyunk ha van akaratunk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. Április 6. 09:2448.

    Madárcsicsergőst!

     

    3 heti visszafogott táplálkozás, gyaloglás és pilates után, végre 1 kg-mal kevesebbet mutatott a mérleg reggel.

    Optimistán állok most a dologhoz, a tej nem lett kevesebb, de úgy tűnik, hogy apránként, de menni fog. 1 kilóval közelebb vagyok a régi karcsúságomhoz és ez most erőt ad!:)

     

    Ami a mozgást illeti: soha nem költöttem fittness bérletre, aerobicra se jártam, túl anitszoci vagyok az ilyesmihez. Viszont szeretek sétálni a természetben, kocogni, biciklizni, és az otthoni tornákat se vetem meg, legalább senki nem néz hülyének, ha nem vágom elsőre a lépéseket:))

     

     Fel a fejjel szeretet, nekem is volt mérgező kapcsolatom, de kiléptem belőle, mikor pánikbeteg lettem tőle. Ne juss el te is odáig.

     

    Szép napot mindnekinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. Április 6. 07:3247.

     Szep jo reggelt vagyis inkabb szep karcsu reggelt mindenkinek

     

       Miert nem tudnal ott mozogni? Persze nagyon draga kulfoldon az aerobik meg  fitness , en sem fizetetnek be semmi penzert mert nem eri meg viszont annyi jo torna van a netten es ott a szabad levego, lehet menni futni, setalni. 

      Az otthoni torna is unalmas, de vannak erdekesek is pl hastanc, sztriptiz aerobik, zumba ... szoval csak akarat kell hozza.

      Ami a kapcsolatot illeti hat azt te tudod, de sok ero es onbizalom  kell kiszallni egy rossz kapcsolatbol is  szoval ezen is a mozgas segithet. Remelem megsem ekkora a gond es egy kis vakacio otthon megold mindent, legalabbis en ha hazamegyek kis idore,  maris minden konnyebbnek tunik

    előzmény:
    szeretet7 (46)
    2011-04-05  22:51
  6. 2011. Április 5. 22:5146.
    Itt nem tudok mozogni es helyesen taplalkozni! Otthon igen. Nem az orszaggal van baj azt hiszem, hanem a kapcsolattal!
    előzmény:
    Lilly22 (45)
    2011-04-05  18:54
  7. 2011. Április 5. 18:5445.

     Szia!!

     

      Nagyon el vagy keseredve , de hidd el ,hogy kis mozgas es helyes taplalkozas es maris minden konnyebnek tunik. Gondolom te is kulfoldon elsz ha haza kivankozol, latom ez mindenkivel igy van nem csak velem. Mikor be van tervezve a hazamenes csak arra tudok gondolni. 

     

      Neked is sok sikert es fel a fejjel!!

    előzmény:
    szeretet7 (44)
    2011-04-05  17:37
  8. 2011. Április 5. 17:3744.

    Egy magas, jokepu, izmos, hatarozott FERFIert szivesen!

     

    Nem egeszen ket het mulva otthon leszunk vegre! Allando hanyingerrel kuszkodom itt, vagyok kb. 90 kilo! Nem birok ittlenni hosszu ideig!

     

    Most tudatosul minden, hogy amit eddig tapasztaltam a paromnal, az BETEGIT meg folyamatosan.

     

    A varosban setaltam ma egesz nap es rajottem, hogy igy meg fogok orulni. Halalomig es meg azon tul is ossze vagyok kotve egy emberrel, aki maximum csak BARATnak jo.

     

    A fogyokurat viszont elkezdem otthon! Ha kijovok az utcara, boltba FERFIakat latok vegre, beszelgetek es mosolygok!

     

    Csaknem egy eve lassan, hogy teljesen a negy fal kozott elek!

     

    Minden fogyni vagyonak SIKERES fogyast kivanok!  

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  9. 2011. Április 5. 17:0243.
     Nallam ez a delutan 3-4 ora annyira kritikus,hogy oda jutottam,hogy muszaj elmenjek otthonrol, kitalaljak valamit arra az idopontra Mikor dolgoztam sem volt kulonb foleg,hogy egy olyan csajjal voltam osszezarva az irodaban aki egesz nap ragcsalt valamit. A kave valoban segit ,hogy ne legyek ehes, olyan jo tudni,hogy mas is ilyen apro trukkokel probalkozik
    előzmény:
    mirc (41)
    2011-04-05  16:11
  10. 2011. Április 5. 16:5842.

     Ristora a neve, nem tudom milyen marka ha van Magyarorszagon ( Olaszorszagban elek), de ki akarok probalni az osszeset lassan , hogy majd masban is hasznaljam ( pl sutemenyek) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (40)
    2011-04-05  14:27
  11. 2011. Április 5. 16:1141.

    Szia,

     

    amikor egyszer ledobtam 20kg-t, az volt a trükköm, hogy a kávét - természetesen jó cukrosan, sok tejjel szeretem - egész egyszerűen cukrozatlanul, tejetlenül döntöttem be reggel, így elvette az étvágyamat egész délelőttre. Ebéd után fél órával mégegy, és nem voltam zabás délután...merthogy nekem a délután 3-4 óra a kritikus, akkor tudok minden túrót összezabálni.

     

    Jó lenne, ha nem halna be a topik, erőt ad:) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (40)
    2011-04-05  14:27
  12. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 5. 14:2740.
    milyen édesítőt használsz kávéba?
    előzmény:
    Lilly22 (37)
    2011-04-05  14:21
  13. 2011. Április 5. 14:2639.
     Akkkor ugyes vagy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (38)
    2011-04-05  14:23
  14. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 5. 14:2338.
    ja, nem írtam persze, barna rizst ettem és light mozarellát, olyan golyó mozarellát, ami lében van (nem tudom mi a pontos neve). Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs miben mennyi a kalória (na jó, sejtéseim vannak), inkább a szénhidrátot nézem
    előzmény:
    Lilly22 (37)
    2011-04-05  14:21
  15. 2011. Április 5. 14:2137.

     Szia!!

     

      Cukrozott kaverol en is nehezen mondtam le, de idovel megszoktam az edesito izet persze kis sovany tejjel. De 1 kanal cukor meg nem a vilag vege...

     

      Viszont mozzarellaban es rizsben is jo sok a kaloria. Probalj barnarizset enni a rendes helyett es a light mozzarella is nagyom finom, sot en nem is erzem a kulonbseget de fele annyi kaloria van benne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (35)
    2011-04-05  14:05
  16. 2011. Április 5. 14:1136.
    Annyira jó amit írtál... Köszi szépen, olyan jó volt olvasni....
    előzmény:
    Lenci71 (28)
    2011-04-05  12:09
  17. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 5. 14:0535.

    Ja, és azért is csatlakoznék, mert tegnap kezdtem alaptóbl a diétát, és utána bukkantam rátok, így talán nekem is könnyebb lesz.

    Nekem az egyik nagy bűnöm a curozott kávé. Reggel kávé nélkül nem élek, és édesítővel pedig ocsmány íze van, szerintem. Így a cukros kávé reggel marad, a többi kaja egész nap diétás. Reggelim cukros kávé, aztán viszem a gyerekeket oviba, tízórai ma fél körte volt, ebéd, minimálisan kevés rizs, saláta (jégsaláta, paradicsom, paprika, mozarella), és már az uzsonnámat is befaltam, natúr joghurt és alma, a vacsorám nem tudom mi lesz, de hog yőszinte legyek kaparom a falat.

    Víz: én is hadilábon állok az ivással, este jut eszembe, akkor meg már nem akarok sokat inni, mert akkor éjjel kijárok pisilni... :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (34)
    2011-04-05  14:02
  18. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 5. 14:0234.

    Sziasztok!

    tegnap óta figyelem a topikot, én is csatlakoznék, úgy 10 kg-tól szeretnék megszabadulni. Tavaly januártól fogytam 20 kerek kilót, szeptembertől nem diétáztam egyáltalán, így 7 kg visszaszökött, ezt szeretném ledolgozni. Szóval  7 kg-val is ki lennék békülve, de a 10-nek jobban örülnék. Felajánlani én is fogok valamit, csak még nem találtam ki, hogy mit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 5. 13:5133.

    nyugi. én sem bírok annyit inni. mondjuk nem csak vizet. pedig én ha szomjas vagyok csak a vizet kívánom, más nem jó... de nem igazán vagyok szomjas

     

    én ma salátát ettek meg barackos pipicict, de elrontottam, mert nem gondolkodtam és kértem mellé krumpli pürét is... pedig, az nem túl fogyós kaja és mellesleg a doki épp tejcukor diétára rendelt, h kiderítsük mi a bajom

     

    de majd igyekszem jobban odafigyelni. remélem ma már nem leszek éhes, vagy nem eszem, bár ma tortát kell csinálnom és félek, h ennem kell belőle de megpróbálom kicselezni

     

    nálunk is nagy probléma, h a barátom fizikai munkát végez, így neki minél tápálóbb ételeket próbálok csinálni, de két fajtát főzni se erőm, se időm, se keretem nincs már... reggel 6kor elindulok melóba és fél 7-7 körül érek haza...  bár nem mentség semmire tudom,de nem mindig könnyű.

    előzmény:
    Lilly22 (32)
    2011-04-05  13:39
  20. 2011. Április 5. 13:3932.

     Na akkor megnyugodtam,hogy nem csak en vagyok keptelen vizet inni pedig belegondolva egyszeru dolog ....

      Megettem ebere egy nagy adag csirke salatat, de ugy jol laktam,hogy a csirke darabokat mar a kutya ette meg, nem birtam. Pedig regen ez volt csak a koret teszta melle Ferjem megette a csirke tobbi reszet grillezett zoldseggel. De azt is olajosan szereti ugyhogy csak neki keszitettem belolle. 

     

       

    előzmény:
    mirc (31)
    2011-04-05  13:24
  21. 2011. Április 5. 13:2431.

    Nem, este jut eszembe, hogy alig ittam és akkor bedöntök egy nagy adag vizet...de nem esik jól. Csinltam már, hogy teletöltöttem egy 2L-es üveget, hogy akkor az majd elkopik jártamban-keltemben, de úgy mentem el mellette mindannyiszor, mintha ott se lenne.

     

    Próbáltam natúr teával is, hogy legyen má' valami íze, de az se fogyott. Citromos víz se. Még a hígított almalé se, pedig azt szeretem:)))

     

    Sztem ez típus kérdése. Anyukám pl. rengeteget iszik.

    Ha sokat iszom, akkor olyan vizesnek érzem magam. Ez most lehet, h hülyeség, de olyan kellemetlen érzés a számnak-bőrömnek, ha megiszom napi akár 2 litert. 

    előzmény:
    Lilly22 (30)
    2011-04-05  13:04
  22. 2011. Április 5. 13:0430.

     Ez valoban igaz, foleg az,hogy konnyebb ha lebontsuk kisebb sulyokra es kozeli celokat kituzni. Pl en 74 rol indultam es az volt a nagy cel,hogy lemenjek 70 ala. Mikor ez meglett akkor a 67 ( vannak fotoim mikor 65-67 kg voltam es magassagomhoz idealis volt). Szoval ha azt elerem akkor a 65 lesz a vegsocel , de azt mar lazabban ... Igy tenyleg konnyu mert ha egybol a 65 lenne a cel valoszinuleg mar feladtam volna.

     

      A vizzel nallam gondok vannak, keptelen vagyok meginni 2 liter vizet, meg az 1 liter is sok Persze mindig ha eszembe jut gyorsan iszok egy poharral, de nem esik jol pedig eszrevettem minel tobb vizet iszom masnap annal kevesebbet mutat a merleg. 

       Nektek sikerul meginni 2 literrel?

    előzmény:
    Lenci71 (28)
    2011-04-05  12:09
  23. 2011. Április 5. 13:0229.
    azért valljuk be, nekem ezzel adtál egy kis lendületet :)
    előzmény:
    Lenci71 (28)
    2011-04-05  12:09
  24. 2011. Április 5. 12:0928.

    Sziasztok!

     

    Az egyik ok szerintem amiért sokan nem tudnak lefogyni, mert abból a gondolatból, én képpől indulnak ki, hogy "kövér vagyok". Véleményem szerint úgy kell hozzá állni előbb, hogy felismeri az illető, hogy ő valójában egy ideális testalkattal rendekezik, csak ezt az alaktot eltakarja az a plusz felesleg amit a tükörben lát. Hasonlóan képzelem el ezt, mint amikor télen sok ruhát veszünk magunkra, rétegesen öltözve és amikor tükörbe nézünk vastagabban látjuk magunkat, de tudjuk, hogy ez a sok ruha miatt van csak így. Ha levetjük a ruhát, akkor ismét újra vissza áll a korábbi állapotunk. Hát szerintem ugyan így kell fejben is hozzá állni a fogyókúrához.

     

     

    A másik ok hogy úgy kezeljük a dolgot már elsőre, hogy "nehéz". Rá állunk a mérlegre és a plusz kikilokból kiindulva eszünkbe, hogy ezt a pluszt leadni nehéz lesz. Aki így gondolja, annak bizony nehéz is lesz. Ha le akarsz adni egy hónapban 6 kg, javaslom bontsd le ezt kisebb súlyokra. 6kg=6000g, 1 hónap=30 nap. 6000÷30=200g/nap. Ha ez is soknak tűnik akkor tovább kell bontani 200g÷24órá-val vagyis óránként kevesebb, mint egy dkg-ot kell leadni. Ugye ez máris nem tűnik nehéz feladatnak. Mindegy mennyit eszel a lényeg, hogy óránkét egy grammal mutasson keveset az a képzelet beli mérleg.

     

     Ami még fontos a folyadék, és ezen belül is a víz, a tiszta víz. A legjobb a gőzdesztillált víz, ez tiszta H2O. A másik nagyon jó méregtelenítő hatású Az "oxigénnel dúsított lúgos ionizált víz". Fontos a víz mennyisége is, testsúly kilógramonként 0,03%, azaz 10 kg -onként 3 dl.

     

    A mozgás ne legyen megerőltető, de rendszeres. Már az is sokat jelent, ha az ember minden nap sétál. Mindig annyit amennyi jól esik neki. Kerüni kell az izomlázat, mert nem az erőlködésen van a hangsúly hanem azon, hogy az óránkénti 1 dkg lemenjen.

     

    Aztán jót tesz a nevetés is, a vidámság, a boldogság érzése is. Ez is segít abban, hogy az a plusz lemenjen.

     

    Szerintem fontos az is, hogy ne csak a kilón legyen a hangsúly, hanem inkább egy ideális testalakton amiben az ember nem jól, hanem jobban érzi magát.

     

    Sok sikert kívánok mindenkinek hozzá! 

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  25. 2011. Április 5. 11:4127.

    Hát nálunk a kaja az úgy néz ki, h a férjem semmi egészségeset nem hajlandó a szájába venni, úgyhogy "normál" ételeket főzök, én is azokat eszem, de kistányéron. Külön főzni magamnak az most nem játszik, kedvem sincs hozzá.

     

    A genya rágcsákat száműztem, de olykor befigyel 1 rudi, vagy műzlis joghurt.

     

    6 után megpróbálok nem enni, hellyel-közzel összejön, ha mégis eszem, akkor az szénhidrátban szegény valami, vagy gyümi-zöldség, vagy kefír. 

     

    Mozgás: tempós séta a dögnehéz babakocsival minden nap 2x1 óra, pilates minden másnap. Letöltöttem 3 rész zumbát is, kipróbálom egyik nap séta helyett.

     

    És akkor már csak azért rimánkodom, hogy a tej ne apadjon nagyon.

     

    Rettenetesen röstellem magam a kinézetem miatt, és annyi csini nyári ruhám van, hogy nem engedhetem meg magamnak, hogy idén ne hordjam őket. 1 gyerek, de még 2 sem indok arra, hogy disznaj legyek!

     

    Ami a felajánlást illeti, vannak hastánc dvd-im, pilates dvd-im,  pár vadi új ruhám, amik max egyszer voltak rajtam - nem a dagadt méret, 38-as - nem használt parfüm, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top