Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

gyümölcs, víz, péksüti, stb), bár, ahol lehet esténként táncolni is?Ketten megyünk lányok, napközben hasunkat süttetjük a napon, ###description### -->

Nei Pori 2011

Selymeske
Létrehozva: 2011. június 1. 12:34

Sziasztok!

Tudom, volt már ilyen topik, de frissebb információra vágyom :)

Szívesen fogadok minden tapasztalatot ezzel a hellyel kapcsolatban.

Illetve, található-e itt nagyobb szupermarket (--->gyümölcs, víz, péksüti, stb), bár, ahol lehet esténként táncolni is?

Ketten megyünk lányok, napközben hasunkat süttetjük a napon, este szórakozni szeretnénk:)

esetleg a tengerparton valami hely, táncos mulatsággal? :)

 

Köszönök minden hozzászólást! :)

 

 

  1. 2011. június 1. 13:002.

    Szia!

    Segíteni nem tudok, de ahogy megláttam a topikod címét úgy éreztem írnom kell.

    Én voltam itt, igaz nagyon régen! Hatan mentünk lányok busszal, életem első tengerparti nyaralása. Ahogy írod napközben sütettük a hasunkat, jöttek a görög a fiúk fánkot árulni 10 percenként. Este pedig belevetettük magunkat az éjszakába meg a bazársorokba.

    Minden éjjel máshol buliztunk, egy albumnyi képem van.

    Nem hiszem, hogy azóta lepukkadt hely lett volna belőle, de biztosan jön valaki friss imformációkkal.

    Ha ide mentek, azt kívánom nektek, hogy olyan jól érezzétek magatokat, mint mi anno.

     

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  2. 2011. június 1. 13:243.

    Jaj, köszönöm :)

    Nekem is ez lesz az első tengerparti nyaralásom :)) már úgy várom, majd kibújok a bőrömből :) főleg, hogy teljesen váratlanul jött :)

     

    viszont valahol olvastam, hogy nagyon sok a szúnyog :S végülis, tisza-parti jány vagyok, van ellenük szerem :)) de akkor is... bízom benne, hogy "leölik" őket :)

    előzmény:
    bonca (2)
    2011-06-01  13:00
  3. 2011. június 1. 13:344.

    Anno a szpmszedos faluban platamonasban voltam, szuper volt, semmi extra, de szep, es voltunk kirandulni a Meteorakban. Vszinuleg nei pori sokkal nagyobb, de ahol mi voltunk az picike, gyakorlatilag egy csuzliaghoz hasonlito kis falucska, de sok uzlettel, a falu vegen piaccal. hangulatos volt, meg egy magyar is volt  aboltosok kozott, pontosabban a felesege:) Jo szorakozast!

     

    PS. a tengerpartnak van koves es finomhomokos resze!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. június 1. 13:405.

    Kösziiii :)

    Platamonas-ról hallottam, elvileg át lehet sétálni Nei Poriból. valami tengerparti sétányon...

    majd felfedezzük, remélem :)

     

    Köszönöm, hogy megírtad :)

    előzmény:
    *Tiara (4)
    2011-06-01  13:34
  5. 2011. június 1. 13:406.
    hja, angolul vagy németül értenek inkább? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 1. 13:487.

    Szivesen, nosztalgiaztam egy kicsit es ezt talaltam:

    Nyelv: En akkor csak enmetul tudtam, ok meg nem, poen, hogy a paromnak mondtam valamit, mire az elado megszolalt magyarul:) Egy masik helyen kerdeztem tudnak e nemetul, nem, angolul (valamennyit makogtam), azt sem, mire valamit mondtam magyarul es azt mondtak, miert enm magyarul kerem.)

     

    Szoval nyelvi gondotok nem lesz szerintem, a 3nyelvbol valamelyikkel, vagy a nagy nemzetkozi mutogatossal ellesztek. Bolt van, kaja is, nagyon finom volt az igazi gorog girosz, nekem legalabbis izlett, de  afaszenen sutott fekete szinure porkolodott kukorica latvanynak is csunya volt. Viszont degeszre ettem a falu egyik naggggyon finom csokifagyijabol magamat. Es akkor meg nem is meseltem a camping tulajdonosanak igencsak jokepu es segitokesz fiarol. Azota mar biztos csalados, de anno meg facer voltde ennek mar van vagy 10 eve:)))

     

    Mi azert maradtunk le nei porirol, mert nyhrol indultunk, es csatlakoztunk talan egy debreceni csoporthoz, utolsokent es mi mar csak a szomsezedos Platamonasban kaptunk camping szallast. De nekem nagyon tetszett az ido gyonyoru volt, es nekem is elso tengerparti elmenyem volt...

    előzmény:
    Selymeske (5)
    2011-06-01  13:40
  7. 2011. június 1. 13:588.

    a beszámoló még inkább felcsigázott :) majdnem elérzékenyültem :)) pedig még nem is jártam ott :)))

     

    remélem ha nem is görög istenek, de félisteneket találunk, akikkel jól érezhetjük magunkat :)  ---> semmi "olyan", csak buli, úszás, bicajozás.. :)

     

     

    előzmény:
    *Tiara (7)
    2011-06-01  13:48
  8. 2011. június 1. 14:409.

    Nei Pori remek valasztas 2 lanynak. Mi annak idejen 3 csaj indultunk utnak es a mai napig elkap a nosztalgia ha vissza gondolok. Igaz mi Leptokarian laktunk, de Nei Porira jartunk at napozni mert homokosabb a part es este mozgalmasabb az elet.

       Nekem is volt gorog istenem , egy gyonyoru lifeguard . Utanna meg kb 5 evig tartottuk a kapcsolatot szoval vigyazzatok magatokra, ne hagyjatok el a sziveteket  

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  9. 2011. június 1. 14:4110.

    Hű, örülök ennek a topiknak, és remélem lesz hozzászólás

     

    én most fizettem be ide anyukámat...neki is ez lesz az első tengerparti nyaralása.... bár szerintem őt a görög félistenek nem nagyon fogják érdekelni

     

    De a véleményekre Nei Pori-ról nagyon érdekelnének! Én eddig csak Parálián voltam....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 1. 14:4811.
    Remelem nem engeded el egyedul anyucit mert lehet "ott ragad"!  Tudjak am a gorogok,hogy hoditsanak
    előzmény:
    gabianyu05 (10)
    2011-06-01  14:41
  11. 2011. június 1. 14:5212.

    A mi kettőnk szívének most az tenne jót :P :) szóval bemutathatják, mit tudnak :))

    Felejteni megyünk :))

    előzmény:
    Lilly22 (11)
    2011-06-01  14:48
  12. 2011. június 1. 15:0413.

    Amugy vannak ilyen akciok,hogy napkozben a szep lanyoknak osztogatnak a parton ingyen pia kuponokat ezzel vonzzak oket a diszkoba-kocsmaba. Volt olyan nap,hogy 12 db-ot is ossze gyujtottunk fejenkent es egesz este ingyen ittunk. De altalabana kuponok nelkul is van nehany ingyen pia ha tetszel a pultosnak, nagyon adakozoak ilyen szempontbol. 

     

      

    előzmény:
    Selymeske (12)
    2011-06-01  14:52
  13. 2011. június 1. 15:2414.

    Szia!

    Tavaly nyáron voltam Nei Porin másodszor. Jó választás, írom a tapasztalataimat.

    Gyönyörű hely, több km hosszú homokos stranddal. A víz fantasztikus, lassan mélyülő, tiszta. (hacsak valami vihar féle fel nem zavarja) Az Olymposz lábánál van, úgyhogy felejthetetlen látvány, egyik oldalon a tenger, a másikon a hegy.

    Kifejezetten üdülő falu, állandó lakosa csak néhány van, így aztán szinte kivétel nélkül minden ház apartmanház. Rengeteg "etető" hely van, tavernák, cukrázdák, pékség, zöldséges. Nagy szupermarket nincs, de nagyon sok kicsi van, ahol szinte mindent meg tudsz venni, ami kell.

    Kisvonattal, biciklivel, robogóval, de gyalog is át lehet sétálni Platamonba, ott talán nagyobb az éjszakai élet, diszkó, buli.

    Napernyőt nem érdemes cipelni, pár euróért lehet ott venni. Meg minden egyéb strandcikket is. De vannak a parton strandágyak napernyővel, kis asztalkával, amik egy-egy tavernához tartoznak.  Mi azt csináltuk, hogy kora délelőtt letelepedtünk valahova, jött a pincér, kértünk egy üdítőt, vagy frappét, és azért egész nap ott heverésztünk. Délben haza mentünk ebédelni, szesztázni, addig ott hagytuk az ágyon a törölközőnket, és délután visszamentünk.

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  14. 2011. június 1. 15:2515.
    Hmm... jó ötletet adtál, köszönöm :))
    előzmény:
    maruan (14)
    2011-06-01  15:24
  15. 2011. június 1. 15:4916.

    Nem tudom, hogy irodával mentek, vagy egyénileg. Nagyon sok jó fakultatív program lehetőség van. A meteorákat ki ne hagyjátok!!!!

    Általában reggel korán indulnak oda a buszok, de aztán még este hat után is simán érdemes lemenni strandolni.

    Szoktak szervezni az Olymposzra is, hajókirándulásra, Athénba, Görög vacsorára, stb. Ez mind felejthetetlen élmény.

    Ami nekem nem nagyon tetszett: sajnos a nyaró nép nagyrésze magyar, orosz, meg hasonló "balkáni". Ez aztán sokmindenben meg is látszik. A szépséges strand homokja dugig van a több millió eldobált, homokba dugott csikkel, és mindenféle egyéb eldobált szeméttel, amit csak el lehet képzelni. Mondjuk az is igaz, hogy nagyon kevés a szeméttároló és azokat is elég ritkán ürítik. De ettől még nem kellene eldobálni, mindenkinél akad egy zacskó.

    Sajnos amikor jön a dagály, a hullámok be is mossák a partról a szemetet, így aztán az amúgy gyönyörű tiszta, kék vízben jöhet szembe egy-két műanyag flakon, leázott sebtapasz, gyerek pelenka, nylonzacskó és egyebek, na meg a rengeteg szemét csikk.

    Engem ez nagyon bosszantott, de aki nálam lazábban tudja venni, azt kevésbé zavarja.

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  16. 2011. június 1. 15:5317.

    Költőpénznek mennyit vigyünk szerinted?
    Nincsenek túl nagy igényeink :) nem étteremben szeretnénk enni minden nap, de mivel önellátóak leszünk, erre is gondolni kell...

     

    utazási irodával megyünk, de nincs kötelező program.  :)

    előzmény:
    maruan (16)
    2011-06-01  15:49
  17. 2011. június 1. 15:5418.

    Még folytatom majd, csak most el kell mennem.

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  18. 2011. június 1. 16:3319.

    Szia!

    Mi pár éve voltunk Neoi Poriban, jó volt nagyon, sok a fiatal, jó a hangulat (általában baráti társaságok mennek és nem gyerekes szülők).

    Sok nagyobb szupermarket van, de az árak nagyjából mindenhol ugyanolyanok. Sztem drágák a tejtermékek és a húsok is... Ennyi pénzért érdemes "étterembe" menni esténként, egy gyros kb 2-2,5 EURO. A gyümölcsök viszont jó árban vannak (szőlő, dinnye, alma..)

    Mi csak reggel ettünk, egész nap kint voltunk a parton, majd  este fel és utánakaja és mászkálás. Az éttermekben minden nap kaptunk ajándék dinnyét vagy uzot. De nem a kaja volt a lényeg.

     

    A központban rengeteg hely van, ahova érdemes elnézni, gyakorlatilag minden bárban megy este zene. Viszont a koktélok drágábbak, mint nálunk... Érdemes boltban venni és előtte meginni. Volt olyan hely, ahol 7 EURO-t kértek egy koktélért.

     

    Jó nyaralást, biztos szuper lesz!

    előzmény:
    Selymeske (1)
    2011-06-01  12:34
  19. 2011. június 1. 17:2220.

    Köszönöm szépen! :)

    előzmény:
    Gólyakalifa (19)
    2011-06-01  16:33
  20. 2011. június 1. 18:1021.

    Friss árak Platamonból, amiket Anett írt be, az Anett tours tüneményes főnökasszonya.

     

     1/2 kg kenyér : 0,8,-
    1 l tej: 1,06,-
    1,5 l víz : 0,35,-
    2 x 1,5 l coca-cola : 2,7,-
    6 db 0,33 l-es coca-cola : 3,2,-
    6 db 0,33 l-es Amstel : 4,66,-
    4 db 0,5 l-es Fix Hellas görög sör : 4,39,-
    8 db-os wc-papír : 1,79,-
    1 l olívaolaj : 5,96,-
    5 l extra szűz ol.olaj : 14,65,-
    1 l kukoricaolaj : 2,24,-
    1 l napraforgóolaj : 1,99,-
    1 zacskó spagetti : 0,74,-
    1 kg cukor : 0,8,-
    1 kg liszt : 1,44,-
    3 x 200 ml-es főzőtejszín : 2,59,-
    250 g mustár, ketchup : 1,80,-
    250 g margarin : 0,9,-
    0,75 l mazsolabor : 6,24,-
    0,7 l ouzo : 6,48,-
    1 l 100%-os narancslé : 0,79,-
    500 ml Fairy mosogatószer : 0,89,-
    1 kg trapista : 11,44,-
    400 g dobozos feta : 3,55,
    kimért feta : 5,20,-/kg
    660 g-os párizsi : 3,28,-
    250 g francia saláta : 1,65,-
    6 tojás : 2,10,-
    200 g joghurt : 0,48,-
    Corn Flakes : 2,19-3,93,-
    100 g Nescafe : 2,57,-
    750 ml Dove tusfürdő : 2,99,-
    300 ml Timotei sampon : 1,98,-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. június 1. 18:2522.

    Mi sem voltunk nagyon sok pénzzel eleresztve, de azt határoztuk, hogy ha már nyaralunk, akkor nem vásárlással, főzéssel, mosogatással akarjuk a drága időt tölteni. Szerényen de megoldottuk. Reggelihez itthonról vittünk Boci tubusos krémsajtot, egy kis vákumfóliás szeletelt szalámit, pár darab Hamé májkrémet (nem kell hozzá konzervnyitó sem). Ezek nem foglaltak el túl nagy helyet és súlyúk sem jelentős. Ott vettünk kenyeret, péksüteményt, görög joghurtot (fiiiiinom), paprikát, paradicsomot, gyümölcsöt.

    Délben általában ettünk egy finom gyrost, este meg megint beültünk valahova. Általában valami olyasmit ettünk, ami olyan ottani. Na jó ettünk pizzát is.

    A tavernák előtt mindenütt ki vannak rakva nagy táblákon fényképpel, hogy miket lehet enni, árakkal, és magyarul is.

    A falu Platamon felőli végénél van a piac, csak most nem jut eszembe, hogy pénteken, vagy szombaton. Ott rengeteg gyümölcs, zöldség, és ezer féle isteni olajbogyó.

     

    előzmény:
    Selymeske (17)
    2011-06-01  15:53
  22. 2011. június 1. 21:1623.
    De drága vagy, köszönöm szépen az árakat is! :)

    előzmény:
    maruan (22)
    2011-06-01  18:25
  23. 2011. június 2. 10:0424.
    A kedvenc helyünk ez volt. ------>
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. június 2. 10:1025.
    Még egy kis ízelítő Athos kínálatából.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top