Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Patchwork takaró tűzés

percy
Létrehozva: 2011. augusztus 10. 13:23

Sziasztok!

 

 

Kreatív, varró, patchworkozó, foltvarró kedves fórumozók segítségét kérném.

Hol lehet ill. lehet-e egyáltalán valahol az elkészített takarót letűzetni?

Én sajna nem tudom szépen, egyenletesen. Egyszerű varrógépem van csak, de oly szépek a most készült takaróim, hogy szívesen áldoznék arra, hogy a tűzése is szép legyen.

Előre is köszönöma  segítségeteket.

  1. 2011. augusztus 11. 14:518.

    Külföldön a bértűzés arányosan annyiba kerül, mint bármi más az ottani jövedelmekkel összehasonlítva.

    Itt ez a gép, legjobb tudomásom szerint, kb. másfél millió - ez a legolcsóbb. Ha pont olyan a varrógéped, ami jó az alapszerkezetre /erre azért kicsi az esély/, akkor valamivel kevesebb, de takarómérethez az is millió felé. Aki ilyet megvesz, az vissza is akarja hozatni vele az árát. 

    Még mindig érdemesnek tartod?

    előzmény:
    percy (7)
    2011-08-11  12:37
  2. 2011. augusztus 11. 12:377.

    "Külföldi újságokban láttam már én is gyönyörű tűzéseket, de azokat longarm-gépekkel csinálták "

     

    Háát, én is erre gondoltam, hiszen kinnt sincs mindenkinek ilyen gépe, és ott is bértűzésben csinálják sok helyen.

     

    Nekem is van ismerősöm, aki ott hasonlóan oldja meg, de innen elég körülményes lenne.

     

    Ezért is gondoltam ilyesmire, mert egyrészt a gép drága - az egy hobby varrónőnek nagy luxus - másrészt egy hozzáértő értelemszerűen gyorsan megcsinálja és szépen, gondolom én.

     

     

    előzmény:
    mreva (6)
    2011-08-11  06:59
  3. 2011. augusztus 11. 06:596.

    Szia!

    Mint írod, csináltál már takarót, tehát legalábbis van fogalmad a készítés idejéről. Ezek után komolyan elhiszed, ha azt állítja bárki, csak pillanatokig tart a tűzés? Ez vagy félreértés vagy megtévesztés lehet csak.

    Hacsak nem akarod összecsapni - már pedig épp azt nem akarod, mint írod - akkor a leggyorsabb mód a már említett Varrógépcentrumos csodagépen /amennyiben még van ez a lehetősége, én tavaly láttam/ végigkukacolni az egészet, ez egy normál méretű takarón 1-2 óra alatt meglehet, ha van benne gyakorlatod. Ha nincs, egy napig is elvacakolhatsz vele. De a többi módszer ennél csak több, akárki is csinálja.

    Külföldi újságokban láttam már én is gyönyörű tűzéseket, de azokat longarm-gépekkel csinálták - láttam az árakat is, inkább nem írom ide.

    előzmény:
    percy (5)
    2011-08-10  15:06
  4. 2011. augusztus 10. 15:065.

    Kedves Mreva!

     

    Csináltam már jó pár takarót, de valahogy mire a tűzéshez érek elfogy az "energiám", már csak kínszenvedés. Lassan haladok, mert azért azt szeretném hogy szép is legyen, de kínlódás.

     

    A patchwork újságokból annyira remek és egyszerű tűzéseket látok, meg olvasom is, hogy pillanatokon belül megcsinálják.

     

    Attól még az művem, hiszen inkább maga a takaró mintázata, ami elbűvöli az embereket. Persze, aki már nagyon benne van ebben, az már mindenre figyel - pl. tűzésre is.

     

    Most itt állok 3 kész takaróval, ami csak erre vár.:-) Valamit tennem kéne már, mert a tulajdonosok csak ostoroznak, hogy mikor lesz már takarójuk?

    előzmény:
    mreva (2)
    2011-08-10  14:05
  5. 2011. augusztus 10. 14:594.

    Ó, nagyon kedves vagy. Sejtettem én, hogy itt mindentudók is betévednek.

     

    Egyébként tényleg valami nívósabb tűzést szeretnék.

    Majd felhívom és érdeklődöm az ár iránt.

     

    Pár takarót már csináltam, amit kézzel tűztem, háááát, elég kínszenvedés volt és őrült lassú. Ráadásul nem lett annyira egyenletes, főként azok, amelyeket kicsit vastagabbra készítettem.

     

    De köszönöm az infót, mégegyszer.

    előzmény:
    newsees (3)
    2011-08-10  14:24
  6. 2011. augusztus 10. 14:243.
    Én ma voltam pont abban a boltban de éppen nem láttam: az Oktogonon lévő Varrógépboltban lehetett pont ilyen nagy darab patchwork dolgokat tűzni egy profi gépen. A jobb oldalon ha a Blaha felé gyalogolsz a saroktól és a banktól kb. 4. üzlet. Elől varrógépek, és hátul van a kreatív rész.
    előzmény:
    mreva (2)
    2011-08-10  14:05
  7. 2011. augusztus 10. 14:052.

    Szia! Milyen tűzést gondoltál, kézit vagy gépit?

    Kézzel sem tudnád megcsinálni? Az a varrásvonalban akkor sem tűnik fel nagyon, ha még nem vagy túl gyakorlott benne, de mégiscsak Te csináltad az egészet, úgy az igazi.

    Géppel bértűzést van, aki vállal /csináltam már én is/, de az alapból is nagyon drága és minél kidolgozottabb /gondolom, ilyet akarnál/, annál több.

    előzmény:
    percy (1)
    2011-08-10  13:23

Címlap

top