Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hüvelygyűrű hogyan???

Apotygma
Létrehozva: 2011. augusztus 27. 14:49

Sziasztok!

 

Egy fontos kérdésem lenne azokhoz, akik használnak hüvelygyűrűt! (NuvaRing)

Tegnap tettem föl az elsőt, a dokim azt mondta, hogy vagy ez vagy semmi más, ugyanis nem bírja a szervezetem a bogyót.

Föltettem este, viszont egyszerűen nem tudom feltolni rendesen!!! A betegtájékoztatót milliószor megnéztem, és ugyan látom, hogy a lényeg annyi, hogy a hüvelyben legyen, tök mindegy milyen mélyen, de nekem baromira az elején van! Fölnyúlok és a mutató ujjam elejével már elérem a gyűrűt!!!!

 

Tuti nincs a helyén.... valamint el sem bírom képzelni, hogy szex közben hogy nem fogom ezt érezni......

 

 

Valaki segítsen, kinek milyen mélyen van! :)

 

Köszönöm!!!!

  1. Jaz
    Jaz
    2020. február 25. 17:5624.

    Szia bocsi ha túl intim kérdés de ha hüvelygyűrűt használok akkor igazából szexelhetek ovszer vagy ilyenek nelkul nem?😅 nem tudom hogy mondjam... szoval vegigcsinalhatjuk megszakitas nelkul mert a gyuru tenyleg megved? 

    előzmény:
    khk (11)
    2011-08-27  21:44
  2. Torolt_felhasznalo_412219
    Torolt_felhasznalo_412219
    2011. október 6. 19:2623.

    Sziasztok!

     

    Remélem tudtok nekem segíteni..

    Ez az első gyűrűm, 6 napja van fent. 1-.jén jött meg az első nap fel is helyeztem. Valami nem stimmelt a vérzéssel, miután felhelyzetem. Bocsi h ezt így írom le, de nem tudom máshogy. Szóval nem csak rendes vérzés volt hanem barna darabos valami, mintha bőrdarabok lettek volna benne vagy ilyesmi. Nem fáj semmim nem érzem h lenne bennem valami. Igaz nekem is nagyon elől van simán elérem. Viszont 2 napja már vége lett a menzeszemnek, de most megint vérezgetek, ami inkább megint a  barna darabos valami mint vér..  

     

    Ez normális, valaki tapsztalt hasonlót?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 31. 14:2322.

    Bár a kérdés nem nekem szólt:

     

    Képzelj el egy átlátszó-fehéres, kb. 4-5 cm átmérőjű, rugalmas gumikarikát. Ha összenyomva felhejezed, az ott kirúgja magát, nem nyom, nem is érzed. Ha 25 iq feletti nő helezi fel, kizárt, hogy kipotyogjon. Adnak hozzá matricákat (2 fajta: ki/be), beleragasztod a határidőnaplódba, vagy nemes egyszerűséggel beállítod a telefonodba emlékeztetőnek, és még el sem felejted "bevenni", kivenni.

     

    Én nem híztam tőle, és a menses is hasonló, mint a tablettánál (rövid, pontos, nem fáj).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308966 (6)
    2011-08-27  16:20
  4. 2011. augusztus 31. 14:1721.

    Elég szar lenne, ha felhelyezés után nem érnéd el...

    Hogy szednéd ki? Kampóval?!

     

    Nyomd össze két kicsi ujjaddal, és helyezd fel, mint egy tampont. Úgy, hogy kényelmes legyen. Pár napig lehet idegen-test érzésed, ha nem múlik 4-5 nap után, legfeljebb akkor van gond.

     

    Szex közben pedig tényleg nem nagyon érezni - a legtöbb pózban. De ha téged vagy a párod zavarja, kiveszitek, és leteszitek egy tiszta helyre (pl. tiszta zsebkendőbe). Max. 3 órán át lehet kinn. Visszahelyezés előtt langyos vízzel mosd le.

     

    Ennyi

    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  5. khk
    khk
    2011. augusztus 31. 10:0720.

    Örülök, ha ma már semmi érzés nincs benned! :) Lehet,  hogy csak hozzá kell szokj! :)

    Hüvelytorna: én szülés előtt is végeztem, bár nem állandóan, csak hébe-hóba, ahog eszembe jutott! :)

    Kíváncsi vagyok, milyen lesz az együttlét! :)

    előzmény:
    Apotygma (19)
    2011-08-30  16:19
  6. 2011. augusztus 30. 16:1919.
    Nem hiszem, hogy belennék gyulladva! Az sajnos tudom, hogy milyen érzés. Ma már nem érzem ismét! Nem tudom, hogy mi lehetett az oka. Péntek óta még nálam sem volt szex , úgyhogy nem tudom milyen lesz így a gyűrűvel!  Amúgy hüvelytornát ha rámjön szoktam alkalmazni, de még kevésbé foglalkozom vele, még nem szültem....
    előzmény:
    khk (16)
    2011-08-30  14:11
  7. 2011. augusztus 30. 16:1918.
    Nem hiszem, hogy belennék gyulladva! Az sajnos tudom, hogy milyen érzés. Ma már nem érzem ismét! Nem tudom, hogy mi lehetett az oka. Péntek óta még nálam sem volt szex , úgyhogy nem tudom milyen lesz így a gyűrűvel!  Amúgy hüvelytornát ha rámjön szoktam alkalmazni, de még kevésbé foglalkozom vele, még nem szültem....
    előzmény:
    khk (16)
    2011-08-30  14:11
  8. 2011. augusztus 30. 16:1817.
    Nem hiszem, hogy belennék gyulladva! Az sajnos tudom, hogy milyen érzés. Ma már nem érzem ismét! Nem tudom, hogy mi lehetett az oka. Péntek óta még nálam sem volt szex , úgyhogy nem tudom milyen lesz így a gyűrűvel!  Amúgy hüvelytornát ha rámjön szoktam alkalmazni, de még kevésbé foglalkozom vele, még nem szültem....
    előzmény:
    khk (16)
    2011-08-30  14:11
  9. khk
    khk
    2011. augusztus 30. 14:1116.

    Megvizsgált a nődokid?

    Nem vagy esetleg begyulladva? Mert szerintem nem szabadna ennyire érezned!!!

    Én csak akkor éreztem így, amikor petefészek gyulladásom volt! :(

     

    Próbáltad már a hüvely tornát?

    Az jó lenne erre is, és biztos vagyok abban, hogy a partnered is ujjongana! :)

    előzmény:
    Apotygma (12)
    2011-08-29  12:32
  10. 2011. augusztus 30. 14:0715.

    én 4 éve használom, nem hízok tőle. Tény, hogy az ember étvágya erősebb amikor elkezdi használni, de ha nem zabál akkor nem hízik, a szervezet meg hozzászokik és elmúlik az éhségérzet.Speciel menzesz előtt is zabálhatnénokm van:))) de akkor is megállom..

    Egyébként meg ne haragudjatok, de hogy a fenébe eshetne ki? A tampon se esik ki padig sokkal kisebb, valahova nagyon nem jó helyre teszitek..

    előzmény:
    Szilvy83 (13)
    2011-08-29  16:35
  11. 2011. augusztus 30. 14:0014.

    Szia!

    Mélyen a hüvelybe kell feltenni ahogyan a tampont...én a méhnyak mögé szoktam az egyik felét, így biztos nem esik ki és ugye ott is kell felszívódnia...ráadásul szex közben sem nyomja a partneremet.

    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  12. 2011. augusztus 29. 16:3513.
    Nekem 2 napja van fent, most használom először. Első nap én is tiszta ideg voltam miatta, hogy kiesik wc-zés közben, én is "megtartottam" :) De így a 3. napon már nem félek, és úgy érzem, hogy már fentebb is van. Abszolút nem foglalkozom vele. Bár szex még nem volt szombat óta, úgyhogy kíváncsi leszek...Meghízás? Puffadás? Ez már a 3. napon is jelentkezhet? (mármint  a puffadás) , mert ma én is puffadok, csak nem tom, hogy kajától e. Most fogytam vissza a fogamzásgátló alatt felhízott kilókat, nem akarom újra visszaszedni. :( Mások is híztak Tőle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. augusztus 29. 12:3212.

    Nos, négy napja van fönn a dolog! :D Még bírom! Bár pont ma olyan fura érzés, mintha lenne bennem valami! (ami persze van, de furcsa...ugyanakkor megnéztem és a gyűrű ugyanott van, mint eddig!)

     

    Kiscsibe, nekem a menszeszem, már most vége van, tehát gyakorlatilag az első használattól kezdve leszűkíti a vérzést. Triregolt én is használtam, az borzasztó tabi! Legalábbis nekem az volt. Amúgy legalább 6 félét szedtem, mert egyiket sem bírtam. Vagy a fejem fájt, vagy a lábam szakadt le. A legutolsó amit 3 évig szedtem, az Cilest volt. Azzal semmi problémám nem volt 2 és fél évig, de az utolsó félévben minden nap fájt a fejem. Amióta abba hagytam hála Istennek nem fáj, csak ritkán. (front miatt)

     

    Amúgy egyelőre csak az a gondom a hüvelygyűrűvel, hogy wc-zésnél mindig megtartom, mert attól tartok, hogy kiesik!! :D :S ezt még szokni kell..... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308966 (6)
    2011-08-27  16:20
  14. khk
    khk
    2011. augusztus 27. 21:4411.

    Szia!

     

    Nekem sincs nagyon mélyen. Ha nem zavar, nem érzed kényelmetlenül magad miatta, akkor helyre teszi magát! Legfeljebb, ha Neked nem sikerül, hát megteszi a párod! Ez akár lehet része egy jó kis előjátéknak.

    Az én férjem soha nem zavarja/zavarta, pedig már évek óta használom.

    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  15. 2011. augusztus 27. 19:2910.

    Nem gond ha nincs a helyén. A párod majd megoldja :)

    Sokan írták, hogy a párjukat zavarja, nálunk pont az ellenkezője van Nekem 4 napra jön meg és 5napig tart, tehát nem rövidebb, nem kevesebb. (gyógyszer mellet sem volt)

    Én szültem és nekem tökéletes, nem csúszik ki, nem nyom. Nem felejtem el "bevenni" :)

    Egyetlen egy baja van. Sajnos nem kívánod úgy a szexet, mint ahogy kéne. :( 
    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  16. 2011. augusztus 27. 18:119.

    Én nem szedtem előtte tablettát, óvszerrel védekeztünk, ahogy most is.

    Ezért is volt kicsit furcsa, hogy szinte percre pontosan érkezett mindig a menstruáció.

    Szombaton levettem a gyűrűt, kedd reggelre megjött, viszont péntekre már el is múlt, így szombaton feltehettem.

    Fél év alatt felszaladt rám  6 kiló (50 voltam), állandóan fel voltam puffadva, hiába tornáztam, nem ment le. Narancsbőröm jobban kijött, és a visszerem is.

    Így leálltam róla áprilisban.

    Azóta már lement 3 kiló, úgy, hogy nem koplalok.

    Nem lett annyira fodros a bőröm, nuncs puffadás :-)

    Ja, úgy csúszott föl, hogy teljesen felvette a hüvely alakját (keresztmetszetét)...és nagyon fölkerült :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_308966 (6)
    2011-08-27  16:20
  17. 2011. augusztus 27. 16:538.
    nem
    előzmény:
    venca (7)
    2011-08-27  16:45
  18. 2011. augusztus 27. 16:457.
    Sziasztok. Bocs, a hüvelygyűrű az, amit azelőtt pesszáriumnak hívtak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_308966
    Torolt_felhasznalo_308966
    2011. augusztus 27. 16:206.

    "Viszont egyszrer szex közben annyira felcsúszott, hogy megijedtem, hova lett."

    Ez hogy lehet? Még soha nem használtam hüvelygyűrűt, bár már én is gondolkodtam rajta, csak a mostani szexuális életem enyhén szólva gyatra, nem éri meg fogamzásgátlóra költeni a pénzt a semmiért. :)

    Olvastam, hogy sokkal kisebb a hormontartalma mint a tablettának és azok is használhatják, akiknek a szervezete nem birja a tabit. Eddig nem mertem kipróbálni, mert féltem, hogy úgy járok mint a TriRegollal, de ezek szerint kisebb veszéllyel jár? A menstruációdat hogyan folyásolta be? Ugyanúgy kevesebb és rövidebb ideig tart, mint tabletta mellett? Olyan nem volt, hogy véletlenül kiesett? Vagy az magától nem tud "lecsúszni"?

    Apotygma  - ez előtt milyen tablettát szedtél?

    előzmény:
    hüpp (4)
    2011-08-27  15:01
  20. 2011. augusztus 27. 15:095.
    Akkor azt mondjátok, hogy ne izguljak? :) Nem érzem, hogy nyomna, meg semmi. Tényleg, mint a tampon, azt sem érzem. Csak fura, hogy ennyire elől van. Meg ugye egyelőre az idegesít, hogy a tampon most még elindítja kifelé a gyűrűt is. Természetesen tudom, hogy csak most kell átvészelnem tamponnal a dolgot!! Hát barátkozom vele.... Remélem beválik!!! Köszönöm!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. augusztus 27. 15:014.

    Szia!

    Régebben én is használtam, és nekem sem volt mindig jó helyen.

    Én ilyenkor kivettem, próbálgattam újra felhelyezni.

    Nem kellemes, ha nagyon kint van.

    Viszont egyszrer szex közben annyira felcsúszott, hogy megijedtem, hova lett.

    De le lehetett szedni akkor is!

    Nagyon kényelmes fogamzásgátló, csak én sajnos elkezdtem hízni tőle :-(

    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  22. 2011. augusztus 27. 14:593.
    Szia!
    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49
  23. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. augusztus 27. 14:552.

    Bár már nem használom, de sokáig igen. Nincs túl mélyen, amikor levettem, alig kellett benyúlnom és elértem. 

     

    Amúgy érzed, zavar? Mert ha igen, akkor nincs jó helyen.

     

    A szex miatt pedig ne izgulj, nálunk semmi gondot nem okozott, tán egyszer mondta a férjem, hogy mintha érezte volna. Több barátnőm használja, senkinél nincs fennakadás miatta. 

    előzmény:
    Apotygma (1)
    2011-08-27  14:49

Címlap

top