Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rugós/szivacsos franciaágy

myrjam08
Létrehozva: 2011. október 24. 18:53

Sziasztok!

 

Párommal franciaágyat vennénk, de nem tudjuk eldönteni, rugós vagy szivacsos legyen. Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek, segítsetek!

 

Köszönöm!

 

Üdv,

Myr

  1. 2011. október 24. 22:0214.
    http://www.yatas.hu/termekek/matracok.html A megfelelő matrac kiválasztása

    A "megfelelő matrac" fogalma egyénenként mást és mást jelent, hiszen több fizikális tényező és az alvási szokások is befolyásolják:

    testmagasság: az ideális matrac hossza legalább 15 cm-mel hosszabb kell legyen, mint a testmagasságsúly: a matrac összetétele és rugalmassága olyan kell legyen, hogy egyenletesen, kellő keménységgel támassza alá a test minden részét (azaz nagyobb testsúlyú személynek nagyobb keménységi fokozatú matrac szükséges)alvás közbeni testhelyzet: a megfelelő matrac a testhelyzettől függetlenül egészséges helyzetben, stabilan alátámasztva kell tartsa a gerincoszlopot, hogy a gerinctartó izmok valóban pihenjenek alvás alattalvás közbeni mozgás, forgolódás: amennyiben a személy sokat forgolódik álmában, célszerű nagyobb méretű (szélesebb) matrac beszerzése, hogy legyen elég mozgástér és ne zavarja partnerét a pihenésben.  Mi ilyet vettünk a gyereknek és magunknak is ilyet fogunk. http://www.yatas.hu/termekek/matracok/star.html  ----Nem nyikorog, csak azért írom, mert valik írta. 
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  2. 2011. október 24. 21:5113.

    11 éve vettünk szivacsos franciaágyat. Nekem már a boltban túl keménynek tűnt, de a párom, és anyukám meggyőztek arról, mennyivel egészségesebb, és kényelmesebb keményebb felületen feküdni, és csak hozzá kell szoknom.

    Hát 11 éve kínlódom, és nagyon utálom. Minden nap fájdalommal kelek. A csípőm széles, ráadásul még túlsúlyom is van, az ágy szivacsa viszont elég vékony, így ha oldalt fekszem (márpedig csak így tudok aludni), nincs helye a csípőmnek belesüppedni, vagyis az egész súlyom ránehezedik. Borzasztó számomra. Ugyanakkor a férjem, akinek nincs széles csípője, nagyon szereti, és nem érti, mi a bajom... 

    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  3. 2011. október 24. 21:4312.
    A mi szivacsunk több, mint 10 éves és semmi baja, imádjuk.
    előzmény:
    ÁgicaT (7)
    2011-10-24  19:51
  4. 2011. október 24. 21:3811.
    Szüleimnek szivacsos franciaágya van, 17-20 éves lehet, nem tudom pontosan, semmi gond nincs (és nem is volt) vele. Én is szivacsosat választottam tavaly, eleinte fura volt, hogy milyen kemény, de már megszoktam és megszerettem. :) Jobban esik, mint puha ágyon aludni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. október 24. 20:4010.

    Én is nemrégiben dilemmáztam ezen... Mindenképpen azt javaslom, hogy menjetek, és próbáljátok ki mindet.

    Mi végul megjártuk, mert vettunk egy klasszikus franciaágyat (rugós), ami pont jónak tunt. De az elso éjszaka után, amit mindketten végigporogtunk, mint a villanyóra, már húztunk is , hogy matracot vegyunk rá... Rugós és mégis full kemény. Tehát a rugós sem mindig egyenlo a puhával, azokból is van rengeteg féle.

    Végul a Jyskben vettunk két memóriahabos matracot, férj az 5 cm vastagot, én a 10 cm vastagot, azóta semmi gondom nincs, úgy alszok, mint a medve. Bár az alvókámmal sosem volt gond, de a régi ágyunkon is reggel már osszetorve ébredtem, most meg semmi gondom nincs.

     

    Ja, még annyi, hogy ha a rugós mellett dontotok, akkor inkább olyat válasszatok ami két matracos. Nem mindegyikre jellemzo, de némelyik rugós olyan, hogy ha az egyik felén mozognak, akkor a másik fele is hullámzik. Engem zavarna, így nem tudnék nyugodtan aludni. 

    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  6. 2011. október 24. 20:279.

    Szia!

     

    Mi latex - kókusz kombó matracot vettünk. 1 hónapja használjuk és nagyon jó rajta aludni. Igaz, hogy kifejezetten kemény matracot kerestünk.

    A boltban minden matrac kipróbálható, érdemes rászánni időt. Ha pedig megtaláltátok a megfelelőt, akkor a neten utána nézni, hogy az a termék hol olcsóbb vagy épp akciós. 20-30-40 ezer ft árkülönbség is lehet az üzletek közt. 

     

    M

    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  7. 2011. október 24. 19:588.

    Ne szivacsost vegyél, hanem latexet!

    A habszivacs pár év alatt összepunnyad, elöregszik. A Latex pedig tartja a formáját.

     

    Gyakran nyaralunk Olaszországban, ott mindig rugós matrac van a szállodákban. Jajjj! SOHA nem vennék ilyet! Nyikorog, hullámzik az ágy, ha a férjem megfordul...

    Grrrrrr......

     

    Jó még a latex  - kókusz rétegelt matrac is, de ez inkább bioboltokban van, és elég drága.

     

    Mi pár éve vettünk az ikeában, és simán kicserélték. Túl keményet választottunk elsőre...   Ez a közepesen kemény viszont bevált:

     

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10139959/

    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  8. 2011. október 24. 19:517.

    Szüleimnek rugós van, kb. 17-18 éves az ágy. Apa 100-105 kg körül van.

    Jó pár évnyi használat után az ő oldalán eltört egy rugó, kiszakította a kárpitot. Akkor kicserélték a törött rugót, és azt a néhányat, ami már erősen megsüllyedt, és újrakárpitoztatták.

    Pár hónapja ismét eltört egy rugó, de még nem szakította át a kárpitot.

    Igaz, mindez - amint már írtam is - majd' 20 év leforgása alatt. Nem tudom, egy szimpla szivacsos bírta volna-e eddig. Ráadásul ha kifekszik a szivacsot, azt nehezebb cserélni talán.

     

    De az biztos: jövőre új ágyat vesznek, keret+rács+matrac kivitelt.

    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  9. 2011. október 24. 19:216.
    Nekünk szivacs van, a legkeményebb fajta és ilyet vennék most is.
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  10. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. október 24. 19:125.
    Rugós.
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  11. 2011. október 24. 19:074.
    Ízlések és pofonok, mi a rugósat szeretjük Olyan helyen vedd, ahol kicserélik, ha mégsem jött be a kiválasztott matrac.
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  12. Torolt_felhasznalo_907450
    Torolt_felhasznalo_907450
    2011. október 24. 19:073.
    Külön jó mínőségű eugós ágybetétes.
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53
  13. 2011. október 24. 19:072.
    Most milyen ágyon alszotok? Én mindig úgy gondoltam, hogy nekem csakis a jó minőségű rugós ágy a legjobb. Azóta aludtam a kihúzható sarokgarnitúránkon, aminek a fekvő része szivacsos, s rájöttem, hogy az egész testemnek jobb a keményebb ágy. Pedig korábban elképzelni sem tudtam, hogy egy olyan beton keménységű valami kellemes alvást biztosíthat. 
    előzmény:
    myrjam08 (1)
    2011-10-24  18:53

Címlap

top