Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiss Tibi a Fórumon!

adrijan
Létrehozva: 2011. november 3. 13:38
Sziasztok fórumozók!

November 8-án, délután 1 órától válaszol az olvasók kérdéseire Kiss Tibor zenész, képzőművész, dalszövegíró a Fórumon.

Ha az utóbbi évtizedet Magyarországon töltötted, tuti, hogy ismered a Quimbyt, és enigmatikus frontemberét: Kiss Tibit. Markáns énekhangja, sokat megtapasztalt személyisége kiemeli a plasztikzenészek tömegéből - valódi művész, aki mégsincs elszállva önmagától, sőt.

A Wikipediáról idézzük: "Diplomáját 1997-ben szerzi a Magyar Képzőművészeti Egyetemen. Zenei teljesítménye mellett költőként is számon tartják, dalszövegei sokak szerint önálló versekként is megállják helyüket, válogatott művei megjelentek a József Attila Kör kiadásában, Ventilátor blues címmel. A zene és a dalszövegírás mellett képzőművészettel, festészettel is foglalkozik. Érzékeny, depresszióra hajló természete miatt, élete során néhányszor válságba került. 2003-ban Komlón egy pszichoterápiás csoportban építette újjá magát és művészetét. Az itt megéltek hatására új dalok és képek születtek. Képzőművészként a Budai Gyermekkórházban a művészetterápiás csoport tagjait segíti művészeti fejlődésükben. Nemcsak képzőművészként és zenészként dolgozik, hanem hangoskönyveken is szerepel előadóként. Tanárként 2007-ben mutatkozott be a Magyar Íróakadémia Dalszövegíró Mesterkurzusán, ahol Varga Liviussal együtt tartott előadásokat."

Az utóbbi idők legnagyobb Quimby-slágerei: Most múlik pontosan és az Ajjajjaj

Itt az alkalom tehát, ha kérdésed van vendégünkhöz, már most felteheted neki!
  1. 2011. november 8. 14:0976.

    Szia Tibi!

     

    Először is szeretném elmondani, hogy a barátnőimmel együtt nagyon várjuk már a szombati koncertet :) reméljük minden úgy fog sikerülni, ahogyan szeretnétek...a közönség nevében mondhatom, mi bíztatni fogunk Titeket. Bármilyen is lesz, nekünk tetszeni fog.:)

    Már nagyon sok koncerten voltunk, imádjuk az egész zenekart és így együtt igazán szórakoztató személyiségek vagytok.

    A piros tornacipőd, amit az egyik képeteken láttunk nagyon tetszik, tudjuk ez nem a reklám helye, de merre vetted? :)

    Szeretném megkérdezni, hogy a közeljövőben lesz e a Feldmáros beszélgetéshez hasonló program, amin részt veszel?

     

    A koncertre készültök a beígért meglepetéssel?

    A készülő film és koncert DVD mikorra várható?

    Szilárd nyáron nősült, gratulálunk neki...és Te mikorra tervezed az esküvőt? ;)

     

    Hosszú életet és kreatív energiát kívánunk Nektek, éljetek sokáig, írjatok sok dalt még nekünk :)

    Örülünk, hogy vagytok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 8. 14:0475.

    Szia Tibi!

     

     

    Milyen helyzetben születnek leggyakrabban meg a dalszövegek a fejedben?

    Vannak-e kifejezetten "termékeny" időszakaid az alkotás szempontjából, és ha igen, ezek általában mikor vannak?

     

     Üdvözletem Neked és a zenekarnak!

     

    Xavia

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. november 8. 14:0374.
    Ennyire volt idő, köszönöm szépen a figyelmet és a törődést. Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. november 8. 14:0373.

    Kedves Tibi!

     

    Régóta szeretem a Quimbyt, már akkor koncertekre jártunk, amikor még nem volt körülöttetek ekkora a felhajtás és nemhogy az Aréna, de még a Zp sem volt tele amikor a zenekar fellépett.

     

    Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy hogyan élitek meg, hogy majdnem 20 év zenélés után egycsapásra (legalábbis nekem úgy tűnik) úgymond undergroundból mainstream zenekarrá váltatok és az Arénában koncerteztek?

    A másik pedig, hogy a "szünet" előtt vagy után írt dalokat kedveled jobban?

     

    A szívem megszakad, de sajnos nem lehetek ott a koncerten (kicsi babám van, akit nem hagyhatok még itt), de kívánom nektek,hogy minden sikerüljön úgy, ahogy szeretnétek és legyen egy emlékezetes nap nektek is és a szerencsés rajongóknak is, akik ott lehetnek majd veletek az Arénában.

     

    Üdv 

     

    Mini

    idézet:
    munyimini (56)
    2011-11-08 13:43:57

    Azért azt ne feledjük el, hogy ez nem "egy csapásra" történt, vagy ha igen, akkor nagyon nagy és nagyon hosszú csapás volt. Meg azt se feledjük el, hogy én például minden koncerten ott voltam, és egyáltalán nem így élem meg ezt. Az egyik nap öt ember volt, a másik nap már hét, ha hozták a haverjaikat, esetleg a következő héten tizenkettő. 

    Ami most van, az is abszolút viselhető, pláne  hogy a zenekar nem a megarendezvények irányába megy.

     

    Ez nem ettől függ. 

    előzmény:
    munyimini (56)
    2011-11-08  13:43
  5. 2011. november 8. 13:5972.

    Szia Tibi!

     

    Először is gratulálni szeretnék nektek a húsz évhez és kívánom, hogy még JÓ sokáig legyetek nekünk! 

     

    Várhatóan mikor adtok ki egy újabb koncert DVD-t?!És melyik koncertről?! Aréna?!

     

    Köszönöm válaszod:

    Eszter

    idézet:
    varbiroeszter (48)
    2011-11-08 13:27:36
    Még nem tudom pontosan, de több vizuális projekten is dolgozunk szimultán. Készülőben van egy filmecske is, meg úgy fest, az Arénát is fölvesszük - de hogy mi lesz ezekből és mikor, az még odébb van.
    előzmény:
    varbiroeszter (48)
    2011-11-08  13:27
  6. 2011. november 8. 13:5871.

    Kár, hogy ilyenkor nincs idő a részletekre és nem téma a magánélet.

     

    Engem már inkább az érdekelne, mit gondolsz a barátságról, akadályokról, milyen érzés ennyi emberben elindítani vmit. És a hülyeségekről mittomén, gyűrött papírokról.. Egyszer írhatnál vmi ilyesmit én tuti megvenném!

     

    Tovább is sok sikert Neked és a zenekarnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 8. 13:5770.

    Kedves Tibi!

     

    Én sosem tudom, mit kérdezzek az ilyen fórumokon, úgyhogy eddig csak olvstam... De most beugrott, hogy a múltkor az M2-n (Akiknek hála az emberhez méltó műsorokért) sikerült elcsípnem a Quimby werkfilmet. Nagyon tetszett, jó volt bepillantani a kulisszák mögé, és úgy éreztem magam közben mint egy baráti dumcsizáson, semmi erőltetett feszengés...

    Nem terveztek esetleg egy nagyobb lélegzetvételű adást? Csak úgy felebaráti szeretetből :)

     

    Minden jót, és hatékony feltöltődést a Zenekarnak!

    Üdv,

    Chi 

     

    idézet:
    Nyuszog (46)
    2011-11-08 13:25:38
    Ezt az adást se mi terveztük, csak fölvették, hogy mi van velünk. Ha jönnek legközelebb, hát jönnek.
    előzmény:
    Nyuszog (46)
    2011-11-08  13:25
  8. 2011. november 8. 13:5769.

    Szia Tibi!

     

    Először is gratulálni szeretnék nektek a húsz évhez és kívánom, hogy még JÓ sokáig legyetek nekünk! 

     

    Várhatóan mikor adtok ki egy újabb koncert DVD-t?!És melyik koncertről?! Aréna?!

     

    Köszönöm válaszod:

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 8. 13:5668.

    Szia kedves KissTibi, sok sikert szeretnék kívánni nektek a szülinapi bulihoz! Összeállt már minden a koncertre? És izgultok már miatta? Remélem nem jobban a kelleténél (bár gondolom a vérnyomásod nem alacsony mostanában... :)), biztos, hogy nagyszerűen sikerül majd és hatalmas élmény lesz mindenkinek aki ott lesz!

    Úgy tűnik a leállás miatt sokan attól tartanak, hogy ez búcsúkoncert lesz, pedig ha jól hallottam csak átmeneti szusszanásról van szó (az emberek hajlamosak többet vagy kevesebbet beleképzelni a dolgokba :))

    A többi kérdésem sajnos nem idevaló, kívánom neked, hogy a koncert is és utána a csendes pihenő is (most inkább) úgy legyen ahogy akarod! Puszi :)

    idézet:
    ejmiakotyuk (43)
    2011-11-08 13:19:39
    Igazából nem nagyon aggódom... Megtesszük, ami tőlünk telik és talán előtte lesz egy kis drass, hogy minden működik-e, meg ilyenek, de azon a hídon majd akkor megyünk át, ha odaértünk. Luxus is, meg felesleges is volna előre aggódni.
    előzmény:
    ejmiakotyuk (43)
    2011-11-08  13:19
  10. 2011. november 8. 13:5567.

    Kedves Tibi!

     Először is boldog születésnapot szeretnék kivánni nektek és további sok sikert!

     Nagyon örülök,hogy ebbe az őszi turnéba bekerült az én erdélyi városom is,mert igy legalább 2 év után ujra hallhattalak/hallhattunk titeket.

      Nekem az lenne a kérdésem,hogy melyik volt a legemlékezetesebb koncerted ezalatt a 20 év alatt?

    Na meg még az érdekelne,hogy történt már meg olyan,hogy egy rajongód/rajongótok találkozni akart veled/veletek és ha igen akkor létre is jött a találkozas?

     

    Előre is köszönöm a választ!

    Sok sikert a szülinapos koncerthez és remélem hamarosan jösztök megint Erdélybe! :*

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 8. 13:5466.

    Kedves Tibor!

    Nem rég fedeztem fel a zenekart, és ismertettem meg a "kisfiammal" is. Ő már kivülről tudja a legtöbb számot. Nagyon szeretem a dalszövegeit, mindig elgondolkodtatnak. Egyszerre szürreálisak és impresszionálisak is. Nagyon jól ragadják meg a lényeget. Nagyszerű az is hogy a gyermekkel  újabb közös érdeklődési pont lett a zenéjük, és erről beszélgethetünk is. 

    Kérdésem az, honnan meríti az ötleteket a szövegekhez? Ha, ez nem túl személyes, hogy dolgozik? A másik pedig az hogy az Ön munkája elég nagy energiaráfordítást igényel, ezt úgy értem, hogy szerintem egy jó zenész nagyon sokat ad ki magából, így tud hatni a közönségre. Ön hogyan kapcsolódik ki, hogyan töltődik fel?

     

    További sok sikert kívánok!

    Kata

     

     

    idézet:
    Mádi Kata (30)
    2011-11-08 12:55:53

    Nehéz erre válaszolni, mert én ebben élek - bármelyik pillanatban beugorhat valami, elvarázsolhat egy hangulat. Ezt nem is tekintem munkának, inkább ezeknek az összehozása és dalokba formálása a feladat, ezekhez elsősorban segg kell és kemény kanapé, mert a puhán bealszom. 

     

    Én úgy kapcsolódom ki igazán, ha bekapcsolódom és el tudok valamiben merülni. Mostanában a vécéfalamra rajzolgatok, vagy lemosom egyenként a futónövényem leveleit. 

    előzmény:
    Mádi Kata (30)
    2011-11-08  12:55
  12. 2011. november 8. 13:5265.
    megkaptok!!!
    előzmény:
    Kiss Tibi (60)
    2011-11-08  13:46
  13. 2011. november 8. 13:5164.

    Kedves,drága Tibi!

     

    Legnagyobb koncert-tombolásaimat és élményeimet Nektek köszönhetem,jajj szavak nincsenek rá,de most én arra lennék kíváncsi ,hogy számodra mit jelent a szerelem,és hogy most szerelmes vagy e?

     

    És még egy másik kérdés,ha az előzőre nem kívánnál válaszolni: tervezed,hogy a közeljövőben leszoksz a dohányzásról,vagy neked ez így jó,és nem félsz a későbbi káros következményektől?

    Nagyon sok boldog születésnapot kívánok a zenekarnak,és neked is minden jót! 

     

     

     

    idézet:
    pancsó7 (26)
    2011-11-08 12:27:27

    Hát most akkor így be kell vallanom: hogy számomra a szerelem az Élet maga. Pontosabban az élet megélésének egyik lehetősége. És ha ezt ismeri az ember, máshogy már nem is akarja. Euforikus vibráció minden egyes élő és élettelen részecskében. A hiedelemtől eltérően bármilyen állapotban képesek vagyunk rá, de nem bármilyen belső viszonyok között.

    De ez nem egy folyamat, hanem pillanatok.

     

    Dohányzás: ha már csinálom, nem cseszegetem magam, de eljön az ideje, hogy elköszönjünk egymástól. 

    előzmény:
    pancsó7 (26)
    2011-11-08  12:27
  14. 2011. november 8. 13:4963.

    Szia Tibi!

     

    Gratulálok az egész zenekarnak az elért eredményekhez. Lassan 10 éve látogatom a koncerteket, előadásokat és mindig jól szórakozom. Mindig viszek új embereket is. És tetszik nekik, amit csináltok!!! Úgy látszik, csak fel kell nyitni a szemeket/füleket.

     

    Ma láttam az Instant szeánsz zenei anyagát. Ezzel kapcsolatban kérdeznék, hogy mi alapján válogattátok össze a dalokat? Hol maradnak a klaszikusok, mint pl.: Mennyből az angyal, Don Quijote ébredése?

     

    Még1 kérdés: lesz valaha olyan beszélgetés, amikor a dalokról és a születésükről beszélgetünk? Szerintem sok olyan embert érdekelne, akiket megérintették ezek a nagyon jó szövegek. :)

     

    További sok sikert!!!

     

    B

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. november 8. 13:4862.
    Mi az, ami inspirálólag hat rád, és a zenekarra? Meddig lehet ezt csinálni, anélkül, hogy megfáradtá, üressé, sablonossá válna a produktum?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. november 8. 13:4861.
    Köszönöm a választ.
    előzmény:
    adrijan (1)
    2011-11-03  13:38
  17. 2011. november 8. 13:4660.

    türelmetlenül várom, hogy már csak négy napot kelljen aludni, és majd 12ezres társammal együtt ünnepelhessünk titeket, hogy húsz éve quimbyként vagytok, és magunkat, hogy húsz éve veletek lehetünk!!!

    hogy tudtok ennyire… ennyire ilyenek lenni????

    a születésnapomra titeket kaptalak (bár "csak" két dimenzióban..) ti mit kértek a huszadik szülinapotokra? engem??

    gratula, és boldog szülinapot! és már csak négyet kell aludni...!!!!

     

    idézet:
    nutte (25)
    2011-11-08 12:24:01
    Mi természetesen téged szeretnénk! :)
    előzmény:
    nutte (25)
    2011-11-08  12:24
  18. 2011. november 8. 13:4659.

    Szia Tibi!

     

    Én vagyok a 48. kérdező, és még nem válaszoltál. :-(((((((((((

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. november 8. 13:4558.

    Szia Tibi!

     

    Szeretném megköszönni azt az érzést, amikor egyszer egy JATE-s bulitok után arről beszélgettünk, hogy kinek mit jelent a Quimby. Én azt feleltem, hogy számomra sámánszertartás. Aztán pedig a csendesülős Kilégzés koncerten megidéztetek egy "valódi" sámánszertartást. Köszönöm!

    Zsuzsi

    idézet:
    zsazsi14 (24)
    2011-11-08 11:08:36

    Nagyon szívesen!

    Tiborsámán 

    előzmény:
    zsazsi14 (24)
    2011-11-08  11:08
  20. 2011. november 8. 13:4557.

    Szia Tibi!

     

    Szeretném megkérdezni,hogy nem fárasztó a kisstibis képnek mindig megfelelni? Minden jót ,puszi

    idézet:
    regina72 (23)
    2011-11-08 10:57:47

    Nem tudom, mire gondol - elvileg ennek kéne a legkönnyebnek lenni. Marlon Brandonak vagy Edith Piafnak sokkal nehezebb lenne. 

     

    Abban viszont igaza van, hogy annak a képnek, ami esetleg mások fejében van rólam, szinte nem is lehet, és nem is kell megfelelni.

    előzmény:
    regina72 (23)
    2011-11-08  10:57
  21. 2011. november 8. 13:4356.

    Kedves Tibi!

     

    Régóta szeretem a Quimbyt, már akkor koncertekre jártunk, amikor még nem volt körülöttetek ekkora a felhajtás és nemhogy az Aréna, de még a Zp sem volt tele amikor a zenekar fellépett.

     

    Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy hogyan élitek meg, hogy majdnem 20 év zenélés után egycsapásra (legalábbis nekem úgy tűnik) úgymond undergroundból mainstream zenekarrá váltatok és az Arénában koncerteztek?

    A másik pedig, hogy a "szünet" előtt vagy után írt dalokat kedveled jobban?

     

    A szívem megszakad, de sajnos nem lehetek ott a koncerten (kicsi babám van, akit nem hagyhatok még itt), de kívánom nektek,hogy minden sikerüljön úgy, ahogy szeretnétek és legyen egy emlékezetes nap nektek is és a szerencsés rajongóknak is, akik ott lehetnek majd veletek az Arénában.

     

    Üdv 

     

    Mini

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. november 8. 13:4355.
    Azt szeretném kérdezni, hogy a bécsi klubkoncert neketek is olyan különleges élmény volt-e a a nagy koncertek között? Mert nekünk hihetelen volt ilyen közelről  "részt venni" a zenekar "munkájában" és a szeretetében! :)
    idézet:
    DbBpSop (20)
    2011-11-08 10:40:31
    Igen, ezek számunkra is nagyon nagy élmények, fogunk is még ilyeneket csinálni, függetlenül a zenekar népszerűségétől, mert a klubok a zene templomai.
    előzmény:
    DbBpSop (20)
    2011-11-08  10:40
  23. 2011. november 8. 13:3954.

    Szia Tibi, 

     

    én is gratulálni szeretnék és bolodg szülinapot kiivánni, még akkor is ha nem lehetek ott a bulin 

     

    innen a kérdés is: készül-e a szülinapi koncertről valamiféle film, videó stb. amit mi (akik lemaradunk róla) megvásárolhatunk és megnézhetünk?

     

    Minden jót! Blanka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. november 8. 13:3653.

    Kedves Tibi!

     

    Én köszönöm az okt. 7. -i udvarhelyi koncertet. Igazi élmény volt!!!

     

    Sok sikert!

     

     És most olvasom, hogy kicsit visszavonultok, kiszálltok a mókuskerékből, ez kifejezetten tetszik! Vigyázzatok magatokra!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 8. 13:3652.

    Sziaaaa....:)

     

    Fontos!

    Dunaújváros-->mikor jöttök,látlak,hallgathatlak benneteket? jaaa...nem csak én,mert hát rajtam kívűl rengetegen várnak titeket :)

     

    Pusszantás neked ;)

    idézet:
    Szani82 (19)
    2011-11-08 10:05:16
    Szeretnénk a karácsonyi hagyományt megtartani, de egyelőre még nincs alkalmas helyszínünk. Szerintem azért valamit kitalálunk. Esetleg nálad? ;)
    előzmény:
    Szani82 (19)
    2011-11-08  10:05

Címlap

top