Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői nyomás

hutchinson
Létrehozva: 2012. január 10. 14:10
Nyáron összeházasodunk,amit most jelentettünk be a szülőknek. Háát,sehol nem volt nagy üdvrivalgás....sőt,ment a szájhúzogatás,hogy vagy nagy lagzi,vagy akkor minek,ezt meg azt illene meghívni. Hála Égnek,az utolsó fillérig mi álljuk,úgyhogy mindkét helyen kijelentettük,hogy ezt és ezt szeretnénk,punktum. Inkább az a gondom,hogy rosszul esik a szülők hozzáállása,és még félünk is ,hogy bealakítanak valamit a nagy napra,amit mi nem szeretnénk.... Kérlek titeket,nyugtassatok meg,hogy jól gondoljuk a dolgokat,mert már tök önző disznónak érzem magam,hogy nem engedek a szülőknek. Más is járt már így?
  1. 2012. január 10. 14:202.
    Igen a ti napotok , úgy szervezitek ahogy akarjátok és azt hivtok meg akit TI akartok !!! Nekem mindkét gyerekem maga szervezte az esküvőjét amenyit tudtam besegitetem de nem szoltam bele hogy kit hivjanak vagy ne, mekora legyen stb...és nincs is joga a szülőknek bele szolni mert a TI NAGY NAPOTOK rolatok KELL !!! hogy szóljon és nem a szülőkről és vendégekről !!! sok szerencsét nektek !!!
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  2. 2012. január 10. 14:213.

    Tudom, hogy itt az NLC-n nem lesz menő a véleményem, de szerintem igenis joga van a szülőknek beleszólni az esküvőbe. Na jó, koncepcionális dolgokban nem engednék, de így alapból kijelenteni, hogy "én fizetek, én diktálok" eléggé barátságtalan húzás szerintem. Ez egy családi ünnep, a szülőknek lehet, hogy még fontosabb, mint a fiatal párnak. 

     

    Konkrétan nálunk úgy volt, hogy megkérdeztük a szülőket, hogy kiket szeretnének meghívni, csináltattunk külön hagyományos szűlői meghívót az ő vendégeiknek és megkérdeztük, hogy mi az, ami nekik fontos. Szerencsére abszolút nem nagy dolgokat kértek, anyum azt, hogy ne legyen lufi, anyósom pedig azt, hogy a templomba szeretné bevezetni a fiát.  

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  3. 2012. január 10. 14:254.

    Először is gratula! 

     

    A saját esküvőtökre azt hívjatok meg, akit Ti szeretnétek! Bármennyire is hihetetlen a szülőknek, ez a Ti napotok, nem az övék. Egyébként tök marhaságnak tartom, amikor elhívják azokat a rokonokat, stb. akiket évek óta nem láttak, nem is igen tartják a kapcsolatot, csak mert úgy "illik". 

     

     

     

     

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  4. 2012. január 10. 14:285.
    Az az az igazság,hogy már megvan a pénzkeret is,amit nem akarunk átlépni azért,mert anyós barátnője is jöjjön,vagy mert anyám szomszédja is ott vigyorogjon. A másik: páromnak ez a második esküvője,az első egy nagy haccacáré volt nagy lagzival,hintóval stb.  Na,hát az nem kellett volna.... . Azt mondta,nem szeretné mégegyszer a sok pénzt kidobni az ablakon,meg feszelegni a sok,számára idegen, rokontól.
    előzmény:
    Papagena79 (3)
    2012-01-10  14:21
  5. 2012. január 10. 14:296.
    Nálunk alapvetően mi intéztük a dolgokat (pedig a szülők is beleadtak, de nem azért, hogy fontoskodhassanak:), de mindketten megkérdeztük a szüleinket, hogy ki az, aki nekik fontos, hogy ott legyen. Szerencsére nem estek túlzásokba, így nagyjából figyelembe vettük a kéréseket (egy-két, szerintünk tök feleslegesnek tartott emberen kívül - ezt amúgy végül ők is belátták). Én azt javaslom, hogy üljetek le, beszéljétek át, hogy ki, hogyan képzeli, ti hány fős vendéglistában gondolkodtok és kit miért szeretnétek/nem szeretnétek meghívni. Ne csináljatok ebből harcot, mert az elrontja a ti örömeteket is. :)
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  6. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 10. 14:307.

    Ugy van!

     

    A topikinditonak pedig én is gratulalok.

    előzmény:
    mozigépész (4)
    2012-01-10  14:25
  7. 2012. január 10. 14:308.
    Akkor ezt így mondjátok el nekik. :) (Amúgy teljesen megértem, mi sem akartunk sokadrangú, sose látott rokonokat az esküvőn.) 
    előzmény:
    hutchinson (5)
    2012-01-10  14:28
  8. Torolt_felhasznalo_847096
    Torolt_felhasznalo_847096
    2012. január 10. 14:349.

    Nézd, felnőtt ember vagy. Nyilván azt is tudod, hogy mennyi pénzed van az adott dologra és kiket hívsz meg.

     

    Valószínüleg azt is tudod, honnan jöttél, akiket meghívsz, azokat okkal teszed. Ebbe nyilván nem tartozik bele egy sosem látottt anyóskolléganó vagy anyaszomszédja.

     

    Azt gondolom, az ember jön egy közegből, ahol megvan a módja az ünnepeknek. Mivel ez azonos a szülőkével, túl nagy gond már nem lehet.

     

    És igen, ez a ti esküvőtök és nem a szüleiteké, s ezt pontosan így meg is lehet mondani nekik, attól még nem lesztek rossz gyerekei a szüleiteknek.   

    előzmény:
    hutchinson (5)
    2012-01-10  14:28
  9. Torolt_felhasznalo_162713
    Torolt_felhasznalo_162713
    2012. január 10. 14:3510.

    ne is foglalkozz vele - ha bejelentés nélkül két tanúval elmentek házasságot kötni, akkor se szólhat senki egy szót sem

    ne hagyjátok magatokat befolyásolni, mondjátok meg a szülőknek, hogy ez a ti életetek, ti írjátok a forgatókönyvet - ezt meg kell értsék, csak mert illik-nem illik, nem kell az ezer éve se látott - vagy tán sosem - ángyom térgyekalácsának a nagybácsikáját meghívni (ha megsértődik, bármi másért is megsértődne) 

    ha ők úgy gondolják (ti. a szülők), hogy x-et és x-t illik meghívni, hívják meg magukhoz egy másik alkalommal 

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  10. 2012. január 10. 14:3611.
    Aki fizet az diktál, ez van :) Nálunk szerencsére nem voltak nagy balhék, sikerült megegyezni :D
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  11. 2012. január 10. 14:3712.

    gratula az esküvőhöz és ahhoz a tényhez,hogy egyedül álljátok!Aki fizet,az a főnök, és mivel a TI lagzitok, így olyan lesz, amilyenre TI alakítjátok.

    Amúgy is annyi stressz van az esküvő körül, miért tetézik ezt pont a szülők,sosem értettem??!Nálunk is anno az én szüleim versenyt vitatkoztak a párom szüleivel, mi hogy legyen,és az egész odáig fajult, hogy én,menyasszonyként végig azon izgultam, nehogy valami incidens történjen,mit mondjak, nem pont erről álmodoztam az esküvőmet tervezgetvén... A miénket persze a szülők állták felesben, beleszólásom nem sok volt.Azért az sz.rul esett, hogy fontosabb volt megnyerni a csatát a saját szüleimnek a nászukkal szemben azon, hogy húsleves legyen, ne pedig májgombóc,mint az én lelkivilágommal foglalkozni...Én ezért értek egyet Veled.A bele nem szólásra szoktatást meg nem lehet elég korán elkezdeni,hajrá-hajrá!Amúgy meg nem mindig a tartalom a lényeg, hanem a forma, szerintem itt is:ha kedvesen, de határozottan képviselitek az álláspontotokat, nem olyan sértő egy szülőnek, mintha mindezt vaskalaposan,szál mosoly híján teszitek!

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  12. 2012. január 10. 14:3913.
    Még az jutott az eszembe,hogy mi egy csendes,visszahúzódó kis család vagyunk. Csak a legszűkebb családdal és néhány baráttal beszélünk hetente,havonta,nem élünk nagy társasági életet. Hozzánk nem is illene a nagy banzáj,pont a kicsi szertartás illik hozzánk .
    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  13. 2012. január 10. 14:3914.
    Pontosan ezt akartam írni, hogy anyós/anyuka a saját születésnapjára vagy aranylakodalmára meghívhatja majd akit ő szeretne! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_162713 (10)
    2012-01-10  14:35
  14. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 10. 14:3915.

    Te már indítottál egyszer egy hasonló topikot, ha jól emlékszem.

    Engem ugyan nem zavar, csak rámlik. 

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  15. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 10. 14:4116.
    (meg rémlik is:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (15)
    2012-01-10  14:39
  16. 2012. január 10. 14:4417.

    Mi ez a sok lagzis topik? :)

     

    Nem vagytok önző disznók, ez a ti "bulitok", rólatok szól, nem róluk.

    Azok az emberek legyenek ott, akiket ti láttok szívesen.

    előzmény:
    hutchinson (1)
    2012-01-10  14:10
  17. 2012. január 10. 14:4418.

    Akkor hajrá!

     

    Amúgy sem az esküvő nagyságán múlik, hogy jó lesz-e egy házasság van sem. Még csak azon sem, hogy 1-2  rokon megsértődik, amiért nem lett meghívva. Majd megbékél. Ha nem, az se baj.

    előzmény:
    hutchinson (13)
    2012-01-10  14:39
  18. 2012. január 10. 14:4519.
    Igen,akkor még csak gondolkoztunk az esküvőn és teljesen kiakadtam,hogy mennyire lenézik az emberek a házasság intézményét . De akkor felvérteztetek,hogy sz.rjam le mások véleményét !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (16)
    2012-01-10  14:41
  19. 2012. január 10. 14:4520.

    Jó, ezért írtam, hogy a koncepcióba én sem engednék beleszólni, ha Ti kis esküvőt akartok, akkor nem hiányzik oda a szomszédasszony, de ha van egy 150 fős lakodalom, akkor oda azért befér 5 olyan vendég, akit a szülők hívnak meg.

     

    előzmény:
    hutchinson (13)
    2012-01-10  14:39
  20. Torolt_felhasznalo_847096
    Torolt_felhasznalo_847096
    2012. január 10. 14:4721.

    Ami nagyon fontos: lazulj el. Komolyan mondom.

     

    Nem ez lesz életed legszebb napja, ne így gondolj rá. Sok fölösleges stressztől megkíméled magad. Senki nem házasodna, ha az esküvő lenne a csúcspont és onnantól már csak rosszabb lehet, mert megvolt a legszebb nap.  

    előzmény:
    hutchinson (19)
    2012-01-10  14:45
  21. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2012. január 10. 14:5022.

    Akkor csak így tovább! :-)

    Azért a szüleitekét ne annyira... 

    előzmény:
    hutchinson (19)
    2012-01-10  14:45
  22. 2012. január 10. 14:5223.

    Szia!

    Mivel szerinted ez egy családi ünnep természetes, hogy úgy gondolod joguk van beleszólni.

    Szerintem ez a nap a fiatal páré. És ha ők finanszírozzák, úgy őket illeti meg a jog is arra vonatkozóan, hogy az milyen is legyen. Kedves gesztus lehet egy-egy vélemény megkérdezése a szülők részéről, de csak azért meghívni Tóth Juliskát pl., mert úgy illik,hiszen annak idején(úgy harminc éve)csinált valami nagyon fontosat. És hát amikor az ő fia esküdött mi is meg voltunk hívva, és akkor már úgy illik, hogy mi is viszonozzuk. Meg hát, mit mond majd a család......Hát kösz, de kösz nem.

    Nálunk a fő gond az volt, hogy már az eljegyzésből is kihagytuk a családot.

    Nem volt nagy eljegyzési vacsora( vagyis volt, a párom főzte kettőnknek),volt is sértődés. Hamar megbékéltek, mert nem igazán hatott meg minket a dolog.

    Aztán jött az esküvő, amibe persze bele akartak szólni. Elmondták, hogy miért, mi meg elmondtuk, hogy miért ne. Szerencsémre várandós voltam, így kénytelenek voltak elfogadni,hogy már nem bírom a nagy csinnadrattát. A vendégek miatt nem kis vita alakult ki, de azt mondtuk,hogy oké. Akkor majd megházasodunk két tanuval, és mint férj-feleség találkoznak velünk legközelebb. Ez hatásosnak bizonyult,mert onnantól hagyták,hogy mi szervezkedjünk. Kis ceremónia volt,relatíve szűk családi körben. Nem mondom, hogy nem volt sértődés, de ez ezzel jár.

    előzmény:
    Papagena79 (3)
    2012-01-10  14:21
  23. 2012. január 10. 14:5824.

    Hát, én úgy gondolom, hogy nem ez az a szint, amitől a topicindító tart.....

     ez nem is beleszólás, az valahol máshol kezdődik.

     

     

    A mi esküvőnk előtt is elkezdődött a "még ezt meg ezt", meg vacsora, meg hogy mi lesz a forgatókönyv és a többi. Mondanom sem kell, tök feleslegesen, mivel kimondtuk: csak a család és kész.


    Előtte 2 héttel megadtuk a helyet és időpontot, slussz.

    Volt pógári, utána kávézás, kötött beszélgetéssel a lakásomban majd egy vacsora.

     

    Annyit engedtünk, hogy családonként egy egy nagyon kedves, régi családi barátot hívtunk, valamint a tanúkat. A többiek: testvérek, házastársaik, gyerekeik, nagybácsi nagynéni és azok gyerekei.

     

    teljesen jól sikerült.

     

     

    előzmény:
    Papagena79 (3)
    2012-01-10  14:21
  24. 2012. január 10. 14:5925.

    Minden szülő azt hiszti, hogy joga van beleszólni. Ebben az esetben már csak azért sincs bele csip-csip, mert egyrészt nem ők állják, másrészt az ifjú pár annak az arcát nézze már, akit ők akarnak! :)

     

    Nálunk is közel 300 vendéget számoltak össze a szülők két oldalról, én meg az asztalra csaptam, hogy a-aaa, szülők-mamák-tanúk és viszontlátás.. akinek nem tetszik, az nem jön. Sok sok "illik meghívni" vendég felesleges, pláne hogy hiába adja érzékeltetik már akár a meghívóban is hogy jó lenne a boríték, pl. megalapozni egy lakást, stb, de fix, hogy Mariska néni, akit 20éve látott, meg Karcsi bácsi aki szegről végről rokon, fix hogy egy-egy vasalóval állít be, mert majd azt ő tudja, mire van szükségük. :D

    Voltam olyan esküvőn, hogy voltunk 120an, ebből 6 tök egyforma vasaló, 3mikró, stb... és benne volt a meghívóban, hogy BORÍTÉK..finoman, szépen megfogalmazva. :D

    előzmény:
    Evica74 (23)
    2012-01-10  14:52

Címlap

top