Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem használt ruhák tárolás

jusztiBabe
Létrehozva: 2012. március 20. 14:54

Arra lennék kíváncsi, ki hogyan tárolja a már nem használt holmikat, ruhadarabokat.   (szekrényem persze nincs annyi, hogy a nem használt ruhák is elférjenek benne) 

A kisfiam most lett 1 éves, a rengeteg kinőtt ruhát nem tudom, hová tehetném, hogy majd a következő babának is még hordható legyen. Ha vastag zsákokba teszem, az szerintem moly és egér ellen nem véd. Arról nem is beszélve, hogy az évekig nem használt ruha esetleg besárgulhat? A téli kabátok tárolásával ugyanez a gondom: nem fér a szekrényben, zsákba tegyem? Várom az ötleteket! 

  1. 2012. március 20. 15:474.

    http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10056770/

     

    ilyen cipzárral záródó, átlátszó tárolókban tartjuk a téli ruhákat is és az épp nem használt méreteket a padláson. Nem jut bele sem kosz, sem egyéb. 

    3 gyerek van, így fontos, hogy a kinőtt ruha jó állapotban várakozzon 2 évi, eddig bevált.

    De jók a vákuumos zsákok is, kisebb helyet foglalnak.

    előzmény:
    jusztiBabe (1)
    2012-03-20  14:54
  2. 2012. március 20. 15:083.

    Szia!

    Én a Lidlben vettem, de szerintem sok helyen kapható, vákumos tárolózsákot, amiből porszívóval ki lehet szívni a levegőt. Nagyon sok ruha belefér és nagyon kicsire össze lehet lapítani.

    2 db volt összecsomagolva egy 70x120 és egy 60x80-as tasak.

    Én ebben tárolom a kinőtt, kimosott ruhákat, már 3 db megtelt.

    Nemsokára veszem elő a legkisebbet, mert jön a kistesó és kezdek készülődni. Tiszta  marad benne minden, nem jut bele se por, se egér (mondjuk az nálunk nincs a 3-ikon), se semmi.

    remélem tudtam segíteni.

    előzmény:
    jusztiBabe (1)
    2012-03-20  14:54
  3. 2012. március 20. 15:062.
    Szia! A kinőtt babaruhákat anyámhoz kiviszem, jó nagy házunk van, ő egyedül lakik, tehát a régi szobám tele van dobozokkal, zsákokkal és abban vannak a holmik. Most voltam pont a kicsikért, mert nemsokára jön a legkisebb, egyáltalán nem sárgultak be, kimosom, kivasalom őket és mehetnek a szekrénybe. A nagyobb ruháknál mondjuk vannak foltok, de ott inkább a használatból eredők, amik nem jöttek ki. Ugyanezt csinálom a mérleggel, etetőszékkel egyéb babakelengyével is, mert akárhová felvágni (pl. padlás) én is sajnálnám, de a lakásban nem fér el.
    előzmény:
    jusztiBabe (1)
    2012-03-20  14:54

Címlap

top