Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olcsó bútort raklapból

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. Április 23. 01:21
Nem csak a válság miatt érdemes megnézni összeállításunkat arról, hogyan készíts bútort olcsó, szállítás után feleslegessé vált raklapokból. Állati jó ötletek, lehet utánozni!

Tovább a cikkre...
  1. 2012. november 14. 09:2814.

    Én a képeken mást látok. A raklapok alapvetően akácfából készülnek, tehát alapvetően nehéz a megmunkálása.

    A képeken jócskán akad fenyő is, feltételezem a mázolt felületeken is ki lett cserélve a lécezés festés előtt, mert a raklap 2 szélső eleme mindig szélesebb.

     

    Érdemessebb egy barkácsboltban megvenni a lécet. Ha kiválogatod egy erős másodosztályú asztalos fűrészárúd lesz, fillérekből és gyalulva.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-23  01:21
  2. 2012. Április 25. 23:4713.

    Sajnos a raklapok már eleve nem bútornak készülnek, így a lécek sem egyeletesek, sőt van amelyiken sok meló van ha szépre meg akarod csinálni.

     

    Az igaz, hogy vannak helyek ahová elég macerás beférni, de mindenre van megoldás. Pl: Ha szűk helyen akarsz csiszlni, akkor egy lécre rátekered a csiszolópapírt és egy rajzszöggel rögzíted, majd a a másik oldalával a szűk helyen is le tudod csiszolni amihez egyébként nem férsz hozzá kézzel. De vannak famegmunkáló szerszámok, nem csak csiszolópapírral lehet szépen lecsiszolni. Akkor viszont már költséges a bútorgyártás raklapból, ha sok fajta szerszám kell hozzá.

     

     

     

    Szétszedni a raklapot csak akkor érdemes, ha van sok ráérős időd és energiád.  

    előzmény:
    gitta58 (9)
    2012-04-23  10:07
  3. 2012. Április 23. 13:3912.
    Hááát nem irigylem aki ebbe belekezd. Pont most gyártok hasonló dobogót a matracomnak, de járhatóbbnak tűnt a deszkákat lecsiszolni előbb és utána összefogatni.
    előzmény:
    torrance (11)
    2012-04-23  12:45
  4. 2012. Április 23. 12:4511.
    esetleg úgy hogy tegyük fel, van egy 30 cm hosszú cs.papírod és addig hajtod befelé amíg olyan vastag lesz, hogy pont beférjen, marha nehéz egyébként, én mást csiszoltam így, nagyon kicsi hely volt, sokat bosszankodtam.
    előzmény:
    torrance (10)
    2012-04-23  12:44
  5. 2012. Április 23. 12:4410.
    Azt sehogy! :( :)
    Nagyon erős csiszolópapírral , Mivel a raklapon nincs sem lakk, sem festék, így azért annyira nem vészes a helyzet, ha valakinek van rá ideje, abszolút teljesíthető :) :)
    előzmény:
    gitta58 (9)
    2012-04-23  10:07
  6. 2012. Április 23. 10:079.
    Ma pont megnéztem az udvaron levő raklapokat a lécek között max 2-2,5 centi távolság van, milyen gép az ami oda befér? Hogy a felső léc oldalát is meg tudd csiszolni? Emellett meg hatalmas kapocs szerű szögekkel van összfogatva azokat hogy csiszolod meg ?
    előzmény:
    csilivili (8)
    2012-04-23  09:55
  7. 2012. Április 23. 09:558.

    Nem kell szétszedni, mert a sarkokat is ki lehet csiszolni. 

     

    Géppel meg főleg szépen meg lehet csinálni, de ahhoz már kell némi kézügyesség.

     

    Ha nem csiszolod ki rendesen, és nem kezeled le valamivel (pl. lakk) akkor a matracot gyorsan széteszi a fa.

     

     

    előzmény:
    gitta58 (5)
    2012-04-23  09:11
  8. 2012. Április 23. 09:487.

    Nincs jelentősége mit tároltak rajta. Aki ilyenből bútort készít az gondolom előtte lekezeli valamivel a fát. (lakk vagy festék) Lecsiszolni mindenképpen szükséges, mert a nyers fa tönkreteszi a parkettát-szőnyegpadlót, és még szemetel is.

     

    Az új bútorok tárolása sem jobb, hiszen a raktárról elhozott bútorral is vittek már haza poloskát és egeret.

     

    Nekem csak azok a nagy kerekek nem tetszenek, amit az asztal aljára tettek. Olyan kórházi konténer jellege van.  Egyébként ötletes a raklap ágy. Az igaz, hogy a matrac sokba kerül, így már nem is olyan olcsó az az ágy.

     

    Ahhoz, hogy igazán szép legyen a bútor, sokat kell rajta dolgozni. Kézzel lecsiszolni nagy meló. Géppel pedig.... nos a villanyszámla, meg egy csiszológép sem olcsó + rengeteg idő és hozzáértés is szükséges. Aki szeret barkácsolni (persze nem panelben) annak jó időtöltés, biztosan megéri.  

    előzmény:
    haptyú (3)
    2012-04-23  07:06
  9. 2012. Április 23. 09:286.

    Van egy speckó lakk, narancsos illatú, Nem tudom a nevét már, nagyon tuti, én a beépített szekrényt és az eltolható ajtót mázoltam le vele 3x, nagyon tuti, csiszolás után persze.

    Az a legjobb szerintem és így szebb is lesz az a bútor darab :) Barkácsboltban fellelhető :)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-23  01:21
  10. 2012. Április 23. 09:115.

    De a csiszoló papír az segít, épp most gyártok sk egy ehhez hasonló dobogót a matracomnak, de a raklapot szerintem csak úgy lehet szépen lecsiszolni, ha szétszedi az ember, mert különben a kis hézagokat tuti nem lehet lecsiszolni.

    Ha meg szét kell szedni az iszonyat meló, akkor már nem éri meg.

    előzmény:
    xyz123123 (2)
    2012-04-23  01:21
  11. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2012. Április 23. 08:074.
    Hát nemtom. Nem tudok elvonatkoztatni a raktárfílingtől. Bármilyen színre is mázolták le ezeket a raklapokat, nekem nem bútor.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-23  01:21
  12. 2012. Április 23. 07:063.

    Az ötlet jó(nak tűnik elsőre).

    De kit tudja mit tároltak előtte azon a raklapon. És milyen körülmények között tárolták. Nem biztos, hogy szerencsés olyan raklapon aludni, amin pl vegyszereket, műtrágyát, más vegyi anyagot tároltak, vagy esetleg egy patkányok által látogatott raktárban hevert a földön.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-04-23  01:21
  13. 2012. Április 23. 01:212.
    Jópofák ezek a bútorok, meg minden. Az ágyakkal azonban az a baj, hogy többe kerül a matrac, mint a raklap. (Ergo, többe kerül a leves, mint a hús, ha szétszedi a matracot. Gondolom, a csiszolópapír sem segít teljesen a szálkásodás ellen.)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top