Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Luminarc étkész.tapasztala

kálarose
Létrehozva: 2013. június 1. 06:23

Sziasztok!

 

Azok tapasztalatait várom akik a fent említett étkészletet használják.

Mindenképp luminarcot szeretnék, igazság szerint nagyon tetszik az üveg (mint a képen) csak nem tudom, hogy hosszú távra mennyire "tartós". Alulról nem fog-e kopni a minta, vagy nem mattosodik-e be nagyon az üveg.

A másik verzió is tetszik, azzal gondolom sok problémám nem lenne. (Nem pont ilyen, másféle mintás fehér alapon)

Remélhetőleg legalább 10 évre választok most étkészletet, ezért is érdekel a véleményetek.

Sajnos az előző kevésbbé neves nem húzta sokáig.

Köszönöm ha válaszoltok! 

  1. 2013. június 2. 10:4524.

    Szerinted a tejfehér Luminarc vagy arkopal az miből van?

     

    előzmény:
    mancika (20)
    2013-06-01  18:43
  2. 2013. június 1. 23:1523.
    Nekem a színes vagy 10 éve megvan, mosogatógépben tisztulnak, teljesen mintha új lenne. Annyi van, hogy a mélytányért időnként kézzel elkell mosnom, mert valószínüleg a gép  valahogy nem fér hozzá rendesen és matt lesz, de a kézimosástól tökéletesen szép és fényes még mindig. Ugyhogy részemről csak a szépet és jót tudom mondani róla.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  3. 2013. június 1. 22:5122.

    Az első nagyon szép.

     

     

     

    A fehérrel jól jártál. Úgy tapasztaltam, hogy nem kopik. Sok év után is ugyanolyan fényes. (Ahhoz hasonlót használok, amit vettél, csak folyamatos a szélén a hullám.)

    Egy barátnőmnek még 2004-ben vettünk sima átlátszó kék üveg készletet. Kézzel mosogatja és nem kopott most sem. Hamarosan 6 fős lesz a család és napi használatban van náluk.

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  4. 2013. június 1. 21:4921.

    Sziasztok!

     

    Nagyon aranyosak vagytok mindannyian akik írtatok! Nagyon hasznos dolgokkal lettem gazdagabb és arra is rájöttem, hogy nekünk sem ártana beszerezni egy mosogatógépet 

    Nagy nehezen, de meglett a választás.

    Ezt választottuk, annyi, hogy darabonként vettük, mert készletbe nem volt és ennek szerintem a legnagyobb a mély tányérja. Levesestálat most nem választottunk, azt majd talán később.

    Nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta és tetszik is :)

    Talán egyszer ha úgy lesz beszerzünk egy színeset is ünnepi alkalmakra.

    A szögletest amúgy azért nem választottam, mert hatalmas nagy a lapos tányérja, a sárga pedig kétszer ennyi volt, mint a fehér.

     

    Még egyszer köszönök mindent :) 

  5. 2013. június 1. 18:4320.

    üveget biztosan nem vennék. a 3. a legjobb és gondolom a legtartósabb.

    feltéve, ha nem üveg.

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  6. 2013. június 1. 18:4319.

    nekünk Luminarc van, szerintem tartós.

    bár nem ezek..

     

    viszont egyszer felvertem a habot egy nagyobb tálban, és lekopott.

    na azt ne csináld!

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  7. 2013. június 1. 18:0218.
    Az elsőnek van egy zöld változata is, az is nagyon szép.
    előzmény:
    rafi (15)
    2013-06-01  17:58
  8. 2013. június 1. 18:0117.
    lenyelte a képet, pedig csatoltam...
    előzmény:
    bigacsiga2 (16)
    2013-06-01  17:59
  9. 2013. június 1. 17:5916.

    Nekem ilyen van, fehér és egy csík matrica van a szélén.

    Több, mint 10 éves, mindennap ezt használjuk, de a matrica nincs lekopva, de még megkopva sem. 

    Ez azért bele van égetve a tányér anyagába nem kopik az olyan gyorsan.


    ---

    És nem törik olyan könnyen sem, attól, hogy odakoccantod nem kell félned. A porcelán sokkal előbb kicsorbul meg az üvegpohár.

     

    Egyszer a gyerek leejtette a tányért, pattogott a földön, de semmi baja sem lett.

     

    Volt egy kis tál, ami meg rossz szögben esett kőre, az millió darabra hullott. 

     

    A porcelán és fajansz tányéroknál, azért szeretem jobban, mert sokkal könnyebbek, és ez mosogatásnál azért nem mindegy.

     

    Én pl. megőrülnék, ha olyan bazi nagy tányérokat kéne mosogatnom mindennap és még nehéz is lenne. Vannak ilyen idétlen készletek. (Tudom mosogatógép a megoldás).

     

    -----

    Azt a szögletes formát meg gondold meg.

    Próbáld ki valahol, hogy neked kényelmes-e abból enni.

    Mi egyszer nyaralás alkalmával mindennap ilyen kocka tányérból kaptunk enni. Nekem szörnyű volt.

     

    Abban viszont egyetértek veled, hogy a mai mély tányérok egyáltalán nem mélyek. Egy férfi adag leves nem fér bele.

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  10. 2013. június 1. 17:5815.

    Nekem ilyen kék-sárga luminarcom van,nászajándékba kaptuk tizenx éve :), napi szinten van használva, 8 éve mosogatógépben mosva, egyáltalán nem fakó, nem kopott a színe, nem mattosodott be, ugyanolyan mint újkorában!

     

     Én bátran ajánlom a mintásakat neked, olyan szép az első és a második képen lévő 

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  11. 2013. június 1. 15:0714.

    Nekem van fehér is meg mintás is. De a családban már mindenkinek vettünk ajándékba, és ott is pitivak a tapasztalatok.

    A METRO-ban vettük, ott mindíg van valamelyik típusa nagyon akciós áron. Szerintem ha nem sürgős, érdemes figyelni az ottani választékot.

    előzmény:
    kálarose (11)
    2013-06-01  13:50
  12. 2013. június 1. 14:2913.

    Hú, de szépek!  Nálunk még tulipános volt, de 'elkoptak', magyarán eltörtek. Sztem úgyis az a sorsuk egy idő után, főleg, ha gyerkőcök is vannak. De élmény ilyen tányérokból enni! Nálunk a Siemens mosogatógép nem bántja a mintákat abszolút (a régi Hajdu inkább).

    Nekem is vehetne valaki:) mindig olyan tavaszi hangulatom lenne!!!

    Megnéztem az ajánlott weboldalt...hú, nem is szabad rákattintatnom, nehogy rákattanjak:)

     

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  13. 2013. június 1. 14:0312.
    Mennyit szánsz rá? Tényleg ajánlom a terítettasztal.com oldalt, ott van akció is,és válaszolnak a kérdéseidre. Kérdezd meg van- e rá garancia.
    előzmény:
    kálarose (11)
    2013-06-01  13:50
  14. 2013. június 1. 13:5011.

    Lementem most a sparba délelőtt, mert ott volt alkciós a fehér alapon valamilyen mintás, de mindegyiknek a mély tányérján apró néhány koszfolt volt, ami nem jött le. Így most nagyon tanácstalan vagyok mitévő legyek. Még a sima fehér van a metroba akcióba, de annak meg nem elég mély a tányérja. 

    A luminarc margarétás elég mély, de mivel kézzel mosogatok és bizony néha odakoccantom valahova, félek azt megvenni  

    előzmény:
    glaceaucafe (10)
    2013-06-01  13:41
  15. 2013. június 1. 13:4110.

    Megnéztem most a tányérokat, a gépi mosogatásnak abszolút nincs nyoma. Szószerint csillognak a tányérok a polcon.

    Nálam a kézi mosogatásnál nem volt elég hely a csepegtetőnek, tehát ütköztek a tányérjaim, és talán ezért van egy-két folt rajta.

     

    Én mindenképp ajánlanám ezeket a tányérokat, szépek, vidámak. Ha nem készletben veszed, hanem egy nagyobb áruházban összeválogatod darabjával, igazán különleges készleted lehet. De a terítettasztal.com-on is tudsz darabjával vásárolni (az enyémek onnan vannak).

     

    Persze hollóházit, meg aranyszegélyeset nem lehet gépben mosogatni, mert leszedi a mintát, rajta is van a tányérokon.

     

    Inkább azt nézd meg, hogy a tányér mélysége megfelelő-e nektek, mert nem minden készlet egyforma!

     

    Jó válogatást!

    előzmény:
    kálarose (3)
    2013-06-01  06:56
  16. 2013. június 1. 13:159.
    Akkor kakukktojás vagyok, mert évek óta használom az első verziót, csak más színben, és csak most fedeztem fel egy tányér alján kis kopást, egyébként semmi bajuk. Gép se halványította a színeket. Napi rendszerességgel használatban vannak.
    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  17. 2013. június 1. 11:508.
    Szia, a sima fehér, vagy a színes mintás?
    előzmény:
    KN18 (7)
    2013-06-01  11:32
  18. 2013. június 1. 11:327.

    Nekem ilyen márkájú készleteim vannak a mindennapokra már vagy 15 éve.

    Szerintem egy kiváló minőség, én kézzel mosogatom, de semmi baja.

     

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  19. 2013. június 1. 09:496.

    ha mindennapos használatra szánod, és mosogatógéppel mosogatod, akkor a mintás nem túl szerencsés választás, mert a minták előbb megfakulnak, majd lekopnak.

     

    Nekem mindennapos használatra szintén az említett márka, de tiszta fehér van, ami remekül bírja a mosogatógépet.

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  20. 2013. június 1. 08:115.

    Szia!

    Köszönöm a válaszod :) Akkor valóban mindennapos használatra az üveg-színes étkészletek nem biztos, hogy jó választás. Sajnos mi annyira hely szűkén vagyunk, hogy amikor szükség van tányérra, ezt fogjuk használni. Pedig gondolkodtam én is azon, hogy valami egyszerűbbet hétköznapokra jó lenne használni.

    Na mindegy, a lényeg, hogy akkor te vagy a második aki alátámasztja, hogy az a szép színes folyamatos használatra nem biztos, hogy praktikus.

     

    előzmény:
    Mrs.Kut (4)
    2013-06-01  08:02
  21. 2013. június 1. 08:024.

    Szia,

     

    nekünk is van Luminarc készletünk, zöld alapon sárga virág mintákkal. Kizárólag kézzel mosogatjuk el, mert a mosogatógép koptatja/megmattítja pár gépi mosogatás után.

    Hollóházi készleteket is kézzel mosogatjuk, mert a mosogatógép ugyanúgy tönkreteszi mint Luminarcot. Pl. az arany csíkot teljesen lemosta róla.

    Hétköznapokon, hétvégékeken az ikeában vásárolt hófehér tányérkészletet használunk és nincs semmi gond vele, kevesebb is a macera. A mintás készletet akkor veszünk elő, ha vendégeket várunk..., tehát alkalmi jelleggel használjuk őket.

     

    Ezek saját tapasztalataink. :)

     

    Szép napot! 

     

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23
  22. 2013. június 1. 06:563.

    Nagyon aranyos vagy, hogy válaszoltál :)

    Én is kézzel mosogatok és sajnos a bénábbik "háziasszony" közé tartozom, mindig oda-oda koccan valahova az edény. Akkor lehet, hogy nekem praktikusabb választás lenne a fehér alapon mintás?

    Te melyikkel vagy jobban megelégedve? 

    előzmény:
    glaceaucafe (2)
    2013-06-01  06:46
  23. 2013. június 1. 06:462.

    Szia!

     

    Nekem Poeme Anis étkészletem van. 2 éve használom napi rendszereséggel, és nagyon minimálisan, de kopott le róla szín, leginkább a széléről. Ezt tűhegy méretű pontoknak képzeld, és két-három van egy-egy tányéron. A férjem szerint is csak én látom.... És persze karcos a használattól.

    Viszont ezek a foltok még a kézi mosogatásnál keletkeztek, amióta gépben mosom a tányérokat abszolút nincs újfolt.

     

    A másik készletem az pont az, amit felraktál a fehér alapon piros-zöld virágos, azt pár hónapja vettem. Semmi hibája.

     

    Testvéremnek kb 7 éve van Luminarc készlete, abszolút semmi baja, nála még ilyen kis foltok sincsenek, igaz ők hétvégén használták, használják, hétközben sima fehét tányért.

     

    Szerintem jó vásár, abszolút nem mattos az üveg. És ha netán törnéd is, akkor is lehet más tányérokkal variálni, illetve utórendelni a netről.

     

     

     

     

    előzmény:
    kálarose (1)
    2013-06-01  06:23

Címlap

top