Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Columbia, sherpa megéri?

cilax
Létrehozva: 2013. október 6. 15:42

sziasztok!

tapasztalatokra lennék kíváncsi,  olyanoktól, akik rendelkeznek columbia, the north face, merrel és hasonló kategóriás kabáttal, csizmával/túracipővel. Úgy adódott, hogy lehetőségem nyílik ilyet venni, de nem szeretnék rosszul dönteni, megéri ez az árkategória, valóban ANNYIVAL jobbak, mint a középkat. cuccok? Értem ez alatt, hogy a csizma NE ÁZZON BE, és meleg legyen, mert már egy rakat csizma áll itthon (bőr is), ami szép és jó, de bokáig/vádliig érő hóban használhatatlanok. Úgy is mondhatnám, sz.rok a divatra térdig érő hóban, csak meleg és száraz maradjon a lábam, majd az irodában lecserélem félcipőre. Kabát dettó, meleg legyen és ne ázzon be. Most van egy Sherpa Agatha kabátom, elég jó, de mínusz 15 körül keveslem a melegét :(

Mivel a columbia/the north face nem olcsó, szeretném tudni, tényleg annyival jobb-e mint a sherpa, hogy megéri rá többet áldozni, vagy csak a márkanevet fizettetik meg az emberrel?

köszi ha írtok!

  1. 2021. május 2. 12:0225.

    Columbia,Sherpa megéri?Megéri a gyártónak.Columbia túracipő,30000 Ft feletti ár,vízálló,omni grip talp.1 éven belül,időnkénti utcai használattól,kilukadt.Az orr rész hajlási vonalánál,kívül,mindkét cipőn.Először a lukacsos anyag,majd a vízzáró membrán.Maga a cipő kényelmes,de ilyen árfekvésben ez nevetséges.


    Ajándékba kaptam,egy 60000Ft körüli Columbia dzsekit,kivehető béléssel.Nem vastag dzseki,béléssel együtt sem.Hidegben semmit nem ér,enyhébb időben megrohadsz benne.Olyan értelmesen van bevarrva az elülső zsebre a cipzár,hogy ha nem segítesz másik kézzel,behúzásnál állandóan bekapja az anyagot.


    Egyszer visszavittem egy snowboard dzsekit,ami nem a 2 márkához tartozott.Egy fél utcányit sétáltam benne,esett az eső,közben beázott.3. alkalommal volt rajtam a dzseki.Visszavittem a boltba,ahol az idióta eladó,azzal próbált védekezni,hogy az ő Sherpa dzsekije se tudja a vízállóság gyári paramétereit,az is beázik.


    A legtöbb márka,nagyon túl van misztifikálva.

  2. 2013. október 8. 18:3924.
    még nincs, naponta találok egyet ami jó lenne még van kb 3 hetem dönteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (23)
    2013-10-08  08:22
  3. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2013. október 8. 08:2223.
    persze, így teljesen érthető. :) megvan már a nyertes?
    előzmény:
    cilax (12)
    2013-10-07  18:21
  4. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. október 8. 07:0222.

    Amúgy ha ezeket nem érné meg megvenni, akkor nem lennének ilyen sikeres cégek a világon.

     

    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  5. Torolt_felhasznalo_169172
    Torolt_felhasznalo_169172
    2013. október 7. 20:4421.
    Nekem ilyen Columbiám van, nagyon szeretem. Bár én utcai használatra vettem télre (szoknyához is és nadrághoz is felveszem), de túrázni is tökéletes. Nagyon-nagyon kényelmes és szép. Nem olyan bumszli a vékony lábaimon, hanem tök jól néz ki. :))
    előzmény:
    cilax (15)
    2013-10-07  19:08
  6. 2013. október 7. 20:4220.

    A Sherpa dzsekim elnevezésére már nem emlékszem, kb. 2005-ben vettem. Téglaszín-vajszín-szürke kombó, rövidebb fazon.

     

    Ha Columbia cipőt választanál, arra vigyázz - pláne webes rendelésnél -, hogy kicsit kisebb számozású (plusz ugye a vastag zokni), szóval legalább fél számmal nagyobbat válassz (de talán a +1 szám sem túlzás).

    előzmény:
    cilax (13)
    2013-10-07  18:23
  7. 2013. október 7. 20:2919.
    nagyon jókat írsz :) ez a lábszárvédő hogy nem jutott eszembe eddig! de hüle vagyok! fekete lábszárvédővel teljesen jó lesz. a cipőt nehezebb lesz megtalálni mert minden második tetszik, annyi pénz a földön nincs amennyit meg tudnék venni ezekből.
    előzmény:
    Ditta73 (18)
    2013-10-07  19:49
  8. 2013. október 7. 19:4918.

    Koromból adódóan azt mondom rá: ha nem fázol benne, akkor ki nem sz...ja le, hogy szép-e? :)

     

    Szerintem nem rossz! .

    A minőséget garantálják.

     

    Nekem is az volt anno a bajom:

    Hajnali fél 5-kor indultam dolgozni, fél lábszárig ért a hó hajnalban. Mire kitúráztam magam a HÉV-ig olyan volt mint egy kisebb kirándulás. Hazafelé meg nyoma sem volt a hónak és néztek rám, mint a hülyegyerekre, hogy miért van rajtam bakancs, mikor hónak nyoma sincs. Persze, akik néztek, azoknak a hajnalban járók már kitaposták a járdán az utat, meg elkotorták a havat.

     

    Ez egy nőcisebb darab, szerintem mérlegelendő, ha napi használatra szeretnéd. Esetleg kiegészítve lábszárvédővel, amiből kibújsz pár másodperc alatt, ha már nem kell.

    előzmény:
    cilax (16)
    2013-10-07  19:12
  9. 2013. október 7. 19:4117.

    Ilyen az enyém, de az új is nagyon szép. :)

     

    Nem, nem megy bele a hó, ha jól megkötöd. Farmerben és ebben a bakancsban voltam szánkózni. A nadrágom szára elázott, de a víz nem folyt be a cipőmbe.

     

    Nekem van lábszárvédőm. Neked is az lehet a megoldás a nagy hóban. Ha kievickéltél a magas hóból, akkor lecsatolod, kirázod, összehajtod és elteszed a táskádba. Nem kerül sokba, de nagyon praktikus. Ha veszel, akkor csak azután, hogy van már bakancsod. Ahhoz kell választani, mert több rögzítés is lehetséges és a cipődtől függ, hogy ahhoz mi passzol.

    Van, amit talpra, lábszárra, előre a cipőfűzőhöz, oldalra is lehet rögzíteni. A cipőn vannak ehhez fülecskék is.

     

     

    előzmény:
    cilax (15)
    2013-10-07  19:08
  10. 2013. október 7. 19:1216.
  11. 2013. október 7. 19:0815.

    szia!

    nagyon szép ez a bakancs amit linkeltél! azt látom, hogy elég masszív, biztos nem ázik be, de mi van akkor, ha térdig merülsz a hóba? nem érezted sose, hogy magasabb szárú kellett volna? köszönöm h. írtál :)

    akkora a választék, hogy nehezen tudok dönteni!

    előzmény:
    Ditta73 (14)
    2013-10-07  19:01
  12. 2013. október 7. 19:0114.

    Szia!

     

    A Merrell túra bakancsom életem legjobb választása volt cipőileg. Ausztriai túrára készültem és a férjem beszélt rá. Nem nő már a lábad, vigyázol rá, kell mert... stb. Nekem ez a drága kategória cipőben, de nem bántam meg. 6. tele lesz idén. Télen túrázunk. Hóban, fagyban, jégen mindenhol megálltam benne küzdelem és fázás nélkül. Nem csúszik, nem ázik be, nem fázok benne és nagyon kényelmes. Tökéletesen zár passzentos nadrághoz, síanorákhoz.

    Volt, hogy 15-16 órát volt a lábamon egy nap és másnap nem úgy bújtam bele vvissza, hogy itt vagy ott fáj benne a lábam.

    A talpkiképzése hihetetlen jó.

     

    A North Face holmik nem győztek meg. Kaptam ajándékba pulcsikat, de nekem olyan sima polár érzetem van benne. Nem érzem melegebbnek. Mosás, puhaság oké, de melegítésileg semmi extra.

    A kabátja detto.

    Az egyetlen kabát az irha, amiben nem fázom. :)

     

    Sajnos a 9. éves BRG kabátom most érett meg a búcsúra. Valószínű, hogy ez a márka lesz megint a nyerő. Brugi sport.

     

     

     http://explorerworld.hu/2012/02/06/merrell-isoth erm-6-waterproof-bakancs/

     

    A cipellőt bátran merem ajánlani. :)

     

    Di

    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  13. 2013. október 7. 18:2313.
    melyik sherpa dzsekire gondolsz, nem a long godin véletlenül? annak van egy rövidebb pehelydzseki változata.
    előzmény:
    cheyennke (5)
    2013-10-06  21:27
  14. 2013. október 7. 18:2112.
    sajnos nagyon fagyos vagyok :( napi 1,5-2órát tömegközlekedem + a megállók közötti bukdácsolás, ráadásul egy kis faluban lakom, ahol az utcánk az utolsó, ahol eltúrják a havat. tavaly volt, hogy reggel 100 m-t térdig érő hóban kellett megtennem, és az alatt el is ázott a csizmám, és még nem voltam meleg helyen, a vizes cipőben/csizmában utazok úgy egy órát mire beérek, ezért szeretnék valami tutinembeázós csodát, kerül amibe kerül :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (8)
    2013-10-07  12:08
  15. 2013. október 7. 18:1711.

    sziasztok!

    köszönöm a rengeteg hozzászólást! elvileg Merrel bakancsom lesz és egy Columbia kabát, a házastárs Sherpát nézett ki magának, most már csak le kell csekkolni a webáruházakat.

     

    Ma felpróbáltam egy columbia hótaposót a hervisben, melegnek meleg, de úgy néztem ki benne mint a pingvin, úgyhogy az kilőve. 

     

    azért örülök, hogy kiderült, a minőségre mégis megéri költeni, mert sokszor hallottam már, hogy a --- cipő/ruha milyen drága volt és mégis ugyanannyi idő alatt tönkrement, mint a kínais.

  16. Torolt_felhasznalo_169172
    Torolt_felhasznalo_169172
    2013. október 7. 13:2110.
    Merell és Columbia tuti. Főleg a gortexesek, az vízálló is. Nagyon strapabírók, ezeket bármikor vennék. És veszek is. :)
    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  17. 2013. október 7. 13:079.

    Nekem van egy Merrel bakancsom. Most 10 éves, minden ősszel-télen-tavasszal járok benne túrázni, meg kirándulni meg csak úgy is sokat hordom. Eddig annyi baja volt, hoyg a talp két rétege kettévált, amit egy cipész 300 Ft-ért megragasztott. Vízálló, meleg, imádom.

     

    A férjemnek vannak Sherpa dzsekijei.  A legidősebb olyna 12 éves lehet, már csak hólapátolásra hasznája, de még mindig tökéletes. Sose panaszkodott, hoyg ne lenne elég meleg.

     

    Errő jut eszembe, hogy a sídzsekim North FAce. Nem tudom hordani, olyna meleg. :)

    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  18. Torolt_felhasznalo_736884
    Torolt_felhasznalo_736884
    2013. október 7. 12:088.

    megéri, bár én évek óta, egy vékony pulcsi, kabát, bőrcsizma kombóban járok télen.

    nem fázom, a vastag kabátban szerintem meggyulladnék. ha meg szabadlevegőn vagyok, arra elég a régi téli kabátom, nem érné meg megvenni. 

    pedig nagyon tetszenek. :)

  19. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2013. október 7. 11:307.
    Jelentem megéri!
    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  20. Torolt_felhasznalo_705786
    Torolt_felhasznalo_705786
    2013. október 7. 11:156.
    ugyanezek a tapasztalataim :-)
    előzmény:
    cheyennke (5)
    2013-10-06  21:27
  21. 2013. október 6. 21:275.

    Columbia bakancs szuper! Az enyém már vagy 6-7 éves, kifogástalan, tökéletesen vízálló, meleg. A talpa még semennyit nem kopott, pedig sokat hordom telente (igaz, nagyon könnyű vagyok).

     

    Columbia dzseki: egyre kell vigyázni, hogy speckó mosószerrel mosandó, és öblítőt nem szabad használni, máskülönben kimegy belőle a vízállóságot biztosító impregnálószer (vagy mi). A hosszabb - feneket takaró - változat kemény hidegekre is megfelelő, a rövidebb sídzseki-fazon, ahogy a nevében is benne van, inkább arra lett tervezve, hogy az ember sínadrágot is visel hozzá

     

    North Face gyakorlatilag ugyanez, sőt, talán még profibb (ennek megfelelően még magasabb árfekvésű).

     

    Sherpa: a fentiekhez képest az a különbség, hogy ez full magyar tervezés, vagyis vám és tetemes jogdíjak nincsenek rajta, ezért olcsóbb. Egy Sherpa dzsekivel van tapasztalatom, anyagában-kénelmében-hőérzetében nem találtam különbséget a Columbiához képest. Jó anyagú és minőségi kivitelezésű ez is.

     

    Mindegyik márkának van sokféle modellje, nem mindegy, hogy nagy hidegre, vagy pl. átmenetiként ajánlják. Olyan ez, mint hogy mondjuk "Nike cipő": abból is van ezerféle, a legkülönbözőbb sportágakhoz való speckó csukáktól az ezerféle különböző utcai modellig (újabban akár magassarkú telitalpú, sőt, tűsarkú is

     

    Egy kellően széles választékú sportboltban biztos megtalálod a leginkább az elképzeléseidnek megfelelő modelleket az általad említett márkákból.

    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  22. 2013. október 6. 20:274.
    Öt éve vettem The North Face télikabátot Finnországban, 300 Euróért. Itthon kb 80000,- az ára. Olyan, mintha egy kályhában lennék :). -5 fok fölött nem is hordom, mert túl meleg. Elég alá rövid újjú póló. Rengeteg különböző méretű zsebe van. Levehető, vastag "szőrös" kapucnis. Bármilyen erős szél fúj, nem hatol át rajta, esőben nem ázik be. Maximálisan elégedett vagyok vele! Columbia pólóimat több évig nyúztam, mire elhasználódtak, kifakultak. Columbia szandálom is legalább 7 éve megvan. Rámszakadék, tengervíz meg se kottyant neki. Nem szakadt el, csak koszolódik. Szerintem érdemes beruházni jó minőségű termékekbe, sokkal jobb, mint fél évente cserélgetni a gagyi cuccokat.
    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42
  23. 2013. október 6. 16:523.
    szia, köszönöm, hogy írtál. tehát egy pont a columbiának, és nézzek keen cipőt. nem ismerem a márkát, utánanézek :)
    előzmény:
    cell (2)
    2013-10-06  16:31
  24. 2013. október 6. 16:312.
    szia nekem van 2001.ben vatt Columbia kabatom és abba a belsejébe cipzarozható pulcsi ami külön is hasznalható. Az csak egy dolog hogy jo a szabas és jol néz ki de semmi baja. Ez olyan téli nagy kabat. Van egy Columba atmeneti kabatom is ami sima thermos anyag és a vall és nyak részén van egy fölülről ravarrott vizallo réteg Ez arra elég hogy kisebb esőben nem azok el. A kabatban nem viszont a belsejében most kellett cipzarat cserélni illetve az atmeneti kabatban is kb 1 éve. Azaz 12 évet birt ki hibatlanul. Én nem az a fajta vagyok aki hudenagyon vigyaz a ruhaira, de nem lett semmi bajuk sosem. Merell a fiamnak volt több is azok jok voltak, de az én merrell cipőm az kényelmetlen volt. Amit tudok ajanlani az a keen cipő. Na azok nagyon kényelmesek , és teljesen vizalloak a bakancsok, magaszaruak, csizmak. Nekem van néhany par , azaz már csak ilyen cipőim vannak, mert egy balesetben rongya tört a jobb labam bokatol lefele és csak ez az egy a kényelmes, mert ennek széles az eleje. És nagyon starpabirok én 100 kilo fölött vagyok épp és taposom rendesen, megyek bennük minden nap kutyazni és még igy is kibirnak 3-4 évet. Az utan szoktak megadni magukat. Sherpat asszem Mo-on gyartatjak, de hogy milyen azt nem tudom. Olyanom nem volt sose. 
    előzmény:
    cilax (1)
    2013-10-06  15:42

Címlap

top