Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyümölcsprés! Vélemények

fenci
Létrehozva: 2013. november 16. 11:10
Szeretnék beruházni egy gyümölcs, zöldség présre. Az ára mellett az lenne a fontos, hogy sok levet nyerjek, kevés anyaggal. Vélemények? 
  1. 2014. Április 8. 11:249.

    Nekem BOSCH masinám van, és meg vagyok vele elégedve.

    Pár perc alatt el lehet mosni, egyszerűen szétszedhető.

    előzmény:
    fenci (1)
    2013-11-16  11:10
  2. 2014. Április 8. 11:228.
    Azzal elég nehéz lehet mondjuk répát, sütőtököt, almát facsarni. :-)
    előzmény:
    Sugarbaby (2)
    2013-11-16  14:56
  3. 2014. Április 8. 11:147.
    Több jó gép is van, nekem is volt sokféle, de a legtöbb levet a HUROMmal sikerült kinyernem. Belinkelem neked a facebook oldalát, ha gondolod, vess rá egy pillantást. Én ilyet vettem magamnak otthonra szintén ajánlás útján és nagyon bevált. https://www.facebook.com/hurommagyarorszag
    előzmény:
    fenci (1)
    2013-11-16  11:10
  4. 2013. november 17. 10:576.

    A teljesítményét nézd meg, a kicsi gépekkel nem jutsz sokra. A szűrőre ha nem hagyod a maradékot rászáradni, nincs vele gond. Ez érvényes a többi elemre is. Azonnal át kell öblíteni, törölni, mielőtt bármi rászáradna, így csak egy szivacs meg víz kell.

    A háztartási kisgépekkel nekem az a tapasztalaton, hogy a márka nem sokat jelent. Én azt javaslom, hogyha tudsz, akkor menj olyan elektronikai üzletbe, ahol bár nincs 50 féle vasaló, 60 különböző mosogatógép meg 200 legújabb modellú TV, de az eladók értenek hozzá, muszáj adni a nevükre, és a vevők visszajelzéseiből is elég sok plusz infójuk van.

    előzmény:
    fenci (1)
    2013-11-16  11:10
  5. 2013. november 16. 18:555.
    Köszönöm a véleményeket. Kézi narancsprésem van, de én leveket szeretnék késziteni. Olyan présre gondoltam, amibe mosott répát, almát, céklát, gyömbért bedobálok és megiszom a levét. Ez a kézi narancsprésben nem megoldható. Barátaim, krumpli, karfiol, brokkoli levét is csavarják ... az ő gépük 170 euró, ezért inkább itthon vennék valamit, gondoltam többen vannak itt jelen, akik nyers leveket gyakrabban isznak, de akkor holnap majd segitenek az eladók :)
    előzmény:
    Sugarbaby (2)
    2013-11-16  14:56
  6. 2013. november 16. 17:364.

    Tényleg tovább tart a mosogatás és a gyümölcsök, zöldségek előkészítése,  mint meginni a leveket, de én így is használom és szeretem.

    Friss nyers lé, zéró pasztörizálás miatti vitaminvesztés, zéró adalékanyag...stb.

     

    Úgyhogy babra, rövid idő alatt elfogy, de megéri.

     

    (pár liternyi musthoz, egyesével leszemeztem a szőlőfürtöket, szerinted?)

  7. 2013. november 16. 17:263.

     

    Nagyon sok ismerősömtől hallottam kb. ugyanezt. Hogy tovább tart a kütyü elmosása, mint a gy.lé készítése. 

    Így aztán én nem is vettem. :-))) 

     

     

    előzmény:
    Sugarbaby (2)
    2013-11-16  14:56
  8. 2013. november 16. 14:562.

    Nagyon nézd meg a szűrőjét, amit majd minden alkalommal tisztára kéne mosni...

    Ha csak nem fejlődött nagyot a tudomány, akkor inkább szerezz egy narancsfacsarótMi anno kaptunk, kipróbáltuk, elmostuk /kb./, majd pár évig pihent a szekrény tetején, végül ment a lomiba

    előzmény:
    fenci (1)
    2013-11-16  11:10

Címlap

top