Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Berlin, Drezda, vagy Köln?

Vattacukor6
Létrehozva: 2014. május 24. 13:10
Melyik a legszebb, melyikben van a legtöbb látnivaló? :)
  1. 2014. május 24. 17:495.

    Mi Drezdától 90 km-re lakunk, nekem tetszik. Látnivalók is vannak, és nem olyan drága. A környékén van egy csomó kastély, azokat is érdemes megnézni.

    Berlinben most voltunk, mikor választás volt. Összekötve a kellemeset a hasznossal, ott töltöttünk 3 napot. Szerintem Berlin kimondottan ronda város, viszont van egy speciális hangulata. Mivel a hagyományos múzeumokban már voltunk, most inkább a különlegességeket vettük sorra. Van pl. Currywurst-Museum, a Checkpoint Charlienal, az szupi. De németül kell érteni hozzá. A DDR-Museum is tök jó, csak sokan vannak benne. 

    Kölnhöz nem tudok hozzászólni. 

     

    előzmény:
    Vattacukor6 (1)
    2014-05-24  13:10
  2. 2014. május 24. 16:464.

    Mindhárom szép és jó a maga nemében.

    Hogy milyen látnivalók vannak?

    Csak euro kérdése.............

    előzmény:
    Vattacukor6 (1)
    2014-05-24  13:10
  3. 2014. május 24. 16:423.
    Csakis Berlin, banom, hogy annak idejen, amikor hozzamentem berlini ferjemhez, miert nem koltoztem Berlinbe. O volt megzapulva Magyarorszagert. Most is ott zapul. Drezdaban reg voltam,mar nem emlekszem. Kolnben most voltunk, nem nagy pukkanas, de a kolni domot ki nem hagynam. Dusseldorf jo es elheto varos. Az aacheni dom belul szebb szerintem, mint a kolni dom. A kolni dom kulseje verhetetlen. Eszmeletlenul szep.
    előzmény:
    Vattacukor6 (1)
    2014-05-24  13:10
  4. 2014. május 24. 16:022.

    Berlinben - mivel főváros - nyilván sokkal több a látnivaló....

    De adódik a kérdés, hogy milyen látnivalókra gondoltál...? 

     

    Hagyományos városnézés + múzeumlátogatás + tempomok - vagy pedig trendi módra kocsmák, bulinegyedek, egyebek.... 

     

    Én Drezdát nagyon szeretem, mert emberléptékű, kellemes, élhető város - és tényleg nagyon szépen felújították a belvárost. Nekem van összehasonlítási alapom, mert gimis koromban (70-es évek) cseregyerekként voltam kint az NDK-ban...  

    előzmény:
    Vattacukor6 (1)
    2014-05-24  13:10

Címlap

top