Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HR manager egyetem 40 ffi?

ravuxem
Létrehozva: 2019. július 10. 14:13
HR manager mesterképzést (egyetem) van értelme elkezdeni 40+ éves férfiként?

Az hogy ez a képzés piacképes önmagában, az nem kérdés.


De a helyzet az hogy én ebben a munkakörben még csak huszonéves libusokat láttam valamint középkorú nőket.


Férfit soha semmilyen korút.


Amikor az egyetemen felvételi beszélgetésen voltam egyetlen hímnemű lény volt ott -én. 90%-ban lányok (lányok és nem nők) és 1-2 középkorú nő. Ennyi.


 


Na most elvégzem ezt a képzést 2 év mire elvégzem leszek 43 éves és férfi.


 


Lenne bármi értelme? melót találni ezzel így ilyen paraméterekkel?

  1. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 18. 12:3176.

    :)


    Arról még nem szólnak a hírek, hogy a földi mennyországban lesznek-e férfi (nem pasi!) hurik...

    előzmény:
    antironia (75)
    2019-07-18  09:34
  2. 2019. július 18. 09:3475.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (74)
    2019-07-17  23:13
  3. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. július 17. 23:1374.

    Bizony, csak a Nikita tudhatja! És nemcsak szuperokos, de még szuperhős is! Képzeljétek, megmenti a világot! A következő Marvel filmben az NLC-s Nikita 666 lesz a főszereplő, aki fórumon keresztül vonzza magával mágikus női erejével a gonoszokat, és jól megtanítja őket, mit jelent az arab kultúra! Így aztán elszaporodnak a földön az egyszarvú fehér kenguruk, de lehet, hogy az egész Univerzumban, és mindenhol szivárvány nő majd, és énekszó hallik. Remélem, nem akarjátok ezt megakadályozni?! Ha jók lesztek, kaphattok egy repülőszőnyeget, egyenesen a sarki boltból, ami nem kicsi, hanem nagy. 

    előzmény:
    antironia (73)
    2019-07-17  21:57
  4. 2019. július 17. 21:5773.

    Saudi Arabia issues first driving licences to women - BBC News


    https://www.bbc.com/news/world-middle-east-44367981


    Tárolt változat


    Oldal lefordítása

    2018. jún. 5. - Saudi Arabia has issued driving licences to women for the first time in decades just weeks before a ban on female drivers is lifted.

     


    Nyilván a BBC se tudja olyan jól, mint Nikita… :-DDDD

  5. 2019. július 17. 21:5572.

    Továbbá, ismétlem az előttem szólók által is említett dolgokat: miért írják, miért figyelmeztetnek az összes ország szaudi külképviseleti weboldalain pont azt, amit te cáfolni akarsz..?????? 

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2019-07-17  19:23
  6. 2019. július 17. 21:5371.

    Akkor mint anya a hülyegyerekének: albínó kenguru = atipikus példa, kivétel, nem jellemző


    Tök mindegy, hogy a sógornőd diplomataként, vagy más célból van ott, külföldi - tehát nem olyan szigorúan vonatkoznak rá azok az agyament törvények. 


     


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2019-07-17  19:23
  7. 2019. július 17. 21:0970.

    off :  "Mi az hogy albinó kenguruval próbáltam érvelni? "


    ha jol emlekszem ez az a fajta erveles  hogy ilyen allat nincs is 


    aza tagadom ami nyilvanvalo mert vagy az erdekem vagy a szuklatokorusegem, vagy az informacioim hianyossaga  ezt diktalja .

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2019-07-17  19:23
  8. 2019. július 17. 20:5769.

    off: offolod a topicot es eleg sok hulyeseget is leirtal. A hivatalos honlapja a kulkepviseleteknek minden egyeni tapasztalatnal biztosabb.es igenis csak az utobbi evekben vezethetnek a nok !!! Sotet vilag !!!!


    Igenis vannak becsuletgyilkossagokpl Pakistanban evente minimum 600 . Pakistani modell: Qandeel Baloch  


    testvere olte meg mert a modellseget becstelen dolognak tartotta .


     


    Pakistan's women should unite against honour killings: Miss Pakistan World


    https://www.khaleejtimes.com/international/pakistan/wom en-should-unite-against-honour-killings-miss-pakistan


     

    előzmény:
    Nikita 666 (68)
    2019-07-17  19:23
  9. 2019. július 17. 19:2368.

    Tessék?


    Nem értem amit mondasz.


    Az ottani sógornőim nem Saudiak, de ott élnek évtizedek óta. És vannak házaik és lakásaik még Kanadában, Törökországban, Dubaiban, Kuwaitban, és még más arab országban is. Nem értem a problémádat. Nekünk is két országban volt lakhelyünk, ez a harmadik. Mi az hogy albinó kenguruval próbáltam érvelni? Miért kellene mindenkinek úgy élnie, hogy az a többség szűk látókörébe beleférjen?


    Továbbá, nem értem hogy egy honlap mióta mond többet, mint az aki irja? Elmesélném hogy a kinti nagykövetségen kedves ismerősöm volt az, aki a magyar honlapot irta nekik. De tudom, ez már nektek felfoghatatlan és minden bizonnyal hazug kategória.

    előzmény:
    antironia (67)
    2019-07-17  17:59
  10. 2019. július 17. 17:5967.

    szóval akkor egy "albínó kenguruval" próbáltál érvelni, és általánosnak beállítani. LOL 


     


     

    előzmény:
    Nikita 666 (62)
    2019-07-17  10:11
  11. 2019. július 17. 10:4666.

    Ha jelentkezett volna, akkor nem lett volna szétoffolva. Azért offoltunk, mert nem jött, így igazából nincs is mit tovább ragozni a dolgon, mert amit tudtunk, amit lényegesnek találtunk, azt leírtuk. 


    Nikita túlságosan magas labdákat adott, ellenállhatatlan:)))).

    előzmény:
    Lillaréka (60)
    2019-07-16  20:49
  12. 2019. július 17. 10:3465.

    Nem.

    előzmény:
    Nikita 666 (64)
    2019-07-17  10:17
  13. 2019. július 17. 10:1764.

    Topic inditó válaszra sem méltat benneteket.


    Ez ugye nem zavaró?

    előzmény:
    Inez_Alvarez (55)
    2019-07-16  15:07
  14. 2019. július 17. 10:1563.

    Rendben, akkor te tudsz mindent mert olvastad és magyarázták.


    Bocs, de csak átfutottam az irásodat, nekem ilyesmire nincs időm.

    előzmény:
    etilany (53)
    2019-07-16  13:14
  15. 2019. július 17. 10:1162.

    Nem.

    előzmény:
    antironia (51)
    2019-07-16  11:30
  16. 2019. július 16. 22:5561.

    Nem tudom mi passzol leginkább a HR-es MSc-hez.


    Igen, valószínűleg neki is az van, ha 40 éves.

    előzmény:
    Lillaréka (58)
    2019-07-16  16:57
  17. 2019. július 16. 20:4960.

    Végül is nem lényeges, milyen fokú diplomája van


    Az lenne érdekes, hogy mit végzett-- könnyebb lenne tanácsot adni. 


    de eltünt.. ugye


    bár-- nem annyira lep meg.. hiszen a topik jól szét lett offolva. 


    és igen. lényeges a régió is
    bár szerintem ha nincs kiirva, melyik város.. akkor 99% Pest.  Mivel ha más lenne akkor kiirná, hogy melyik város. 
    Ezenkivül költözködni is lehet. 


     

    előzmény:
    etilany (59)
    2019-07-16  20:42
  18. 2019. július 16. 20:4259.

    De az miért lényeges, hogy osztott-e vagy osztatlan volt a képzése? A férjem 41 éves mérnök, öt éves volt akkor a képzés, amikor tanult, de voltak, akik 3 év után megálltak, és főiskolai oklevelet kaptak. Aki elvégezte mind az öt évet az kapta meg  a mérnöki oklevelet. Így, az ő diplomájuk Msc értékű. De ettől még kismillió egyéb masters oklevelet is szerezhetnek... Egyébként nem tudom milyen régióban él a TI, nálunk sajnos nem annyira keresik a hr-ket, igaz elég kevés multi van itt, és ilyen munkaerő közvetítőcégek sem nagyon vannak.... De Pesten,vagy olyan városokban, ahol van sok multi, vagy nagy cégek, ott érdemes. 

    előzmény:
    Lillaréka (58)
    2019-07-16  16:57
  19. 2019. július 16. 16:5758.

    Milyen BSCre gondolsz?


    én egyébként kissé magamra vettem a topikinditást.... lévén a lányom TÓK után ment HR-MS.re.. és most olyan helyen dolgozik, ahol info-mérnököket, programozókat  keresnek.. elsősorban  
    olyan kifejezéseket használ- amit én nem is értek.. sokszor elég speciális területre keresnek embert.. - szóval itt megtanulta ami kell a munkájához, hogy szűrni tudják a jelentkezőket. 
    És ezt a munkát úgy kapta, hogy megkeresték.. menjen dolgozni.. több megkeresése is volt.. - több cégtől. Azt vállalta ami elég jól fizet és érdekli is. 


     


    Ezért írtam én is, a TInek, hogy használja az alapdiplomáját.. 
    de közben eszembe jutott, hogy neki még lehet osztatlan képzése volt anno.  sőt.. ha 40 éves akkor majdnem biztos. 
    Bár tényleg attól függ mikor szerezte a diplomát. 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (57)
    2019-07-16  16:42
  20. 2019. július 16. 16:4257.

    Ha van kompatibilis BsC-je, és érdekli a téma, akkor mindenképpen.
    Tanulni sosem késő, viszont a több lábon állás nagyon hasznos. Főleg nálunk, főleg a mai világban.

    előzmény:
    etilany (56)
    2019-07-16  15:43
  21. 2019. július 16. 15:4356.

    :)))). Nos, te vagy az első, aki felszólalt ez ügyben. Egy személyes társalgás is vehet más irányt, főleg, ha a  téma felhozója elengedi a  beszélgetés fonalát:). De ha már felszólaltál, akkor setleg fejtsd kia  véleményed te is a témával kapcsolatban. Szerinted érdemes-e egy 40-es fickónak belekezdeni hr msc képzésbe? :))))

    előzmény:
    Inez_Alvarez (55)
    2019-07-16  15:07
  22. 2019. július 16. 15:0755.

    A csadorról.


    A topik nem csak a topiknyitóé. Elég zavaró, hogy teljesen más témában megy a lufi reszelés. Esetleg lehetne róla külön topikot nyitni, mert pl. elég sok embert nem érdekelnek az arabok szokásai.

    előzmény:
    etilany (54)
    2019-07-16  13:15
  23. 2019. július 16. 13:1554.

    A topiknyitó nem jelentkezett azokra a hsz-ra sem reagált, amik témába vágtak. Ha a TI nem jelentkezik, akkor mi a francról beszélgessünk?

    előzmény:
    Inez_Alvarez (52)
    2019-07-16  12:35
  24. 2019. július 16. 13:1453.

    Kedves Nikita, lásd be, a  konzulátus honlapjának jobban hiszek, mint egy Nikita nevű nicknek,aki bárki lehet, bárhonnan jöhet, bármit mondhat.... Ezzel szemben vannak egyiptomi, szíriai, iráni párral rendelkező nők, akik blogot írnak, arccal névvel. Olyan is van köztük, aki muszlim és nem a  férje hatására lett az, hanem előbb volt muszlim, mint férjes nő. Kolléganőm is volt egyiptomi férjjel, igaz, ők nem vallásosak, csak a  ramadánt tartják (szolidaritásból a csaj is:D). Na, ők sokkal reálisabb képet festettek, mint amit te leírsz, pedig ők is elfogultak és igyekeztek a szépségeket, a vonzó dolgokat kiemelni. Ja, azt mondta  kolléganőm, hogyx annak ellenére, hogy a férje orvos, és nem is vallásos, mégis elvárta tőle, hogy keressen női nőgyógyászt :PPP. És ez elég visszatérő motívum más arab  feleségeknél is :))). Volt egy ismerősöm, erdélyi csaj, szintén egyiptomi férjjel. Épp a  pasi európai letelepedését intézték, a csaj terhes volt, és  hazamentek a csaj szülővárosába, hogy majd ott fog szülni. A pasi tajtékzott, mert nem volt női nőgyógyi a kh-ban. Követelte, hogy akkor a  felesége csak szülésznővel szüljön. Na de elhajtották csórimat, szóltak, hogy nem otthon van, vegyen vissza. Szívta a fogát, de nem volt választása.


    A ruhák jelentésről annyi, hogy a törvények szerint, "a férfi esendő, és gyenge" ezért a  nők takarják el magukat, hogy ne ébresszenek vágyat idegen férfiban. Igaz, a férfinak is előírja, hogy ne bámulja a nőket:)))). Csak míg a férfit nem büntetik meg egy esetleges bámulásért, addig a nőt igen, ha nem megfelelően van öltözve (ha nem is abaja meg kendő, de legalábbis csuklóig érő felső és bokát takaró szoknya).


    Látszatudvariasság nem létezik. Valaki vagy udvarias, vagy nem az. Attól, hogy udvarias még nem jelenti, hogy befogad, de ezt nem is várom.... Ahhoz képest, hogy lenézik a nyugati nőket, elég sokan házasodnak nyugati nővel (nem, nem csak a  vízum miatt), többek közt az miatt, mert nem bírnak olyan hozományt kiperkálni, amit egy arab menyasszony szülei megkövetelnek, viszont nősülni, családot alapítani meg szeretne. Apropó, te is nyugati kultúrában nőttél fel, téged is lenéz a férjed,a  családja,a  rokonai? :))). 


    A nők elnyomása nem nézőpont kérdése. Mert ok, biztos vannak ott olyan csajok, akiknek tökéletesen megfelel, hogy feleség, anya és egy férfi dönt és irányítja (és feltételezve, hogy egyébként egy rendes ember a férje, aki nem csalja és nem bántja). De vannak olyanok is, akik másra vágynak: tanulni akarnak, dolgozni, önállóan döntéseket hozni, nem 17 évesen férjhez menni, stb...na, ezekkel a lányokkal mi lesz? Na, hát ezért emlegetjük az egyenjogúságot. Mert itt azért bárki tanulhat, eldöntheti, akar-e házasodni, és kivel akar. Akar-e gyereket, akar-e tudományos pályát. Stb. Na tovább nem fárasztom magam, örülök, hogy neked jó tapasztalataid vannak, én meg másként gondolom. 


    Ja még annyi, hogy  a szaudí sógornőd vagy nem szaudi származású, vagy befolyásos ember felesége, aki illegálisan vezetett és nem állították meg, vagy ha igen, akkor egy kis suskával rendezték a dolgot.  Még a  konzulátus honlapján is fenn van, hogy 2018 július 1 óta vezethetnek a nők Szaúd-Arábiában. Gondolom, a  honlapon nem tüntetnek fel valótlan infót.

    előzmény:
    Nikita 666 (49)
    2019-07-16  10:30
  25. 2019. július 16. 12:3552.

    Na ezért döglődik a fórum. Mert minden topik szét van offolva.


    Topiknyitót gyorsan leoltják az első két hsz-ben, utána mehet az adok-kapok és a személyeskedés tök más témákban..

Címlap

top