Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

K. Dávid jófogás csaló

laurakiss
Létrehozva: 2019. szeptember 4. 22:32

Sziasztok, keresek sértetteket, akiket egy internetes csaló K. Dávid becsapott, módszere egyszerű, a jófogáson olyan hirdetésekre, amelyek "Keresek x,y,z terméket kezdetűek" válaszol, és azt állítja, hogy neki pont olyan terméke van eladó, rossz minőségű képet küld a termékről és könnyen leengedi a termék árát, jellemzően 10.000 Ft körüli összeget csal ki, telefonos elérhetőség megadását kerüli.   

  1. 2022. február 9. 18:5848.

    Szia!


    A 35. számú hozzászólásban mindent leírtam, ennél többet jelenleg nem tudok mondani róla.

    előzmény:
    ladamtla (47)
    2022-01-31  17:40
  2. 2022. január 31. 17:4047.

    Sziasztok!


    Az előző héten én is "Dávid" áldozata lettem, feltehetőleg tudom a teljes nevét is (amivel a bankszámlát regisztrálta), mivel a pénzem egy részét már sikerült visszakönyörögnöm.


    A kérdésem a következő: folyik-e jelenleg az ügyben nyomozás, vagy bármi féle eljárás el van-e indítva. Van vagy 3-4 Jófogás-os üzenetváltásom lefotózva, amelyekben mindegyikben át akar verni. Akkor van 2 számlaszámom ami a kérdéses személyhez, ami a  egyik társához.


    Valaki tud segíteni, vagy én tudok-e segíteni valakinek? Nekem csak egy célom lenne, lebuktatni.


    Itt fel lehet venni velem a kapcsolatot: adam kukac lenartadam pont hu

  3. 2021. december 19. 12:1946.

    Kedves Mezőssy-károsultak!


    Gratulálok, hogy tönkrevágtátok a "K. Dávid jófogás csaló" topikot, ami a nevéből is adódóan azért jött létre, hogy a K. Dávid által megkárosítottakat segítsen összegyűjteni, illetve ahol az ügy fejleményeiről, állásáról tájékozódhattunk (eddig). A két elkövető módszere még csak nem is hasonlít, ezért nem értem, miért nem egy új topikot indítottatok, mondjuk "Mezőssy jófogás csaló" vagy hasonló címmel. Ennek így semmi értelme.


    Köszönjük szépen!

  4. 2021. december 15. 20:2345.

    "már nem először tréfál meg ez a telefon"
    Ma olvastam, - egy részlet fordítása a hírböl:
    Razzia Hamburgban
    Nő "emberi húst" kínál az Ebay apróhirdetéseken
    A mesterséges intelligencia túlértékelése:
    A hamburgi nő diktálta a hirdetést. Mint kiderült, valóban ő adta fel a hirdetést, de a mobiltelefonját használta a hangfelismeréshez, anélkül, hogy még egyszer ellenőrizte volna a hirdetést. A nő azt diktálta, hogy "csirkehús", a mesterséges intelligencia pedig "emberhúst" csinált belőle.

    előzmény:
    Jaelithe (44)
    2021-12-15  13:32
  5. 2021. december 15. 13:3244.

    Mezőssy természetesen. :-) már nem először tréfál meg ez a telefon..

    előzmény:
    Jaelithe (43)
    2021-12-15  13:30
  6. 2021. december 15. 13:3043.

    Sziasztok!


    Haladt már valakinél az ügy? Szeretnék én is feljelentést tenni Mezősas ellen, kikre tudok hivatkozni, mint további károsultak? Kérlek írjatok magánban!


    jaelithe kukac freemail.hu


    Krisztián

  7. 2021. december 12. 10:4242.

    A mai nap még visszautalhatod a pénzt. Pont olyat vertél át aki a bankodnál dolgozik... Pár kattintás volt megnézni az adataid. Holnap megyek a rendőrségre.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888703 (41)
    2021-12-12  00:04
  8. Torolt_felhasznalo_888703
    Torolt_felhasznalo_888703
    2021. december 12. 00:0441.

    Sziasztok ! Csatlakoznék a Mezősi ügyhöz , engem és egy jó barátomat tavaly novemberben a Jófogáson 2db Playstation 4 hirdetéssel csapott be. Erre a számla számra kérte az utalást mindkettőnktől, nem hagytuk annyiban bántotta a lelkünket a dolog..a feljelentést közösen megtettük , végig követtem közben a "karrierjét"a Jófogáson.A rendőrség hosszas nyomozás után most Novemberben kaptam egy levelet amiben levan írva hogy az elkövető üzletszerűen űzte ezt a pofatlanságot ezért ő és a társa 2 év 4 hónap letöltendő börtönbüntetést kapott. Ugyan a pénzünket nem kaptam vissza de azért megnyugtat hogy már másokat elvileg nem csap be de ezek után is csinálta a dolgát,a Jófogás kitiltotta viszont . És lassan megkezdi a börtönbüntetését. 

    előzmény:
    Marcelo (40)
    2021-12-11  23:13
  9. 2021. december 11. 23:1340.

    Sziasztok. Engem is átvert. Nem fogom annyiban hagyni, tudunk esetleg valami pontosabbat róla? Erre a számlaszámra utaltam én is : 





    10700086-72977958-51100005
    Mezőssy Ferenc


    előzmény:
    orajavito (38)
    2021-12-08  18:27
  10. 2021. december 10. 17:4139.

    Üdv!


    Úgy tűnik Lázár-Mezőssy Ferenc úr engem is behálózott.. :-( 


    Azt ígérte, postán a termék, de persze nem érkezik meg, gondolom.. Balszerencséje, hogy a teljes beszélgetést elmentettem, szóval kimagyarázni nem fogja tudni. Nos, ha már ketten vagyunk, akkor remélem, be is hajtható. Nem nagy összeg, de egy ilyen embertől ezt is sajnálom.. :-)

    előzmény:
    orajavito (38)
    2021-12-08  18:27
  11. 2021. december 8. 18:2738.

    Szép napot mindenkinek.Újabb csaló garázdálkodó a jófogáson Lázár-Mezőssy F néven.Kávéfőzőt, számítógép alkatrészeket árul aztán ha fizettél, akkor napok múlva azt állítja,hogy csak a termék nagyfelbontású képeit adta el 10-20 ezer forintért .Ha valakit átvert jelentkezzen. Köszönöm.


    Mindenki vigyázzon!!!! Mezőssy Ferenc


    10700086-72977958-51100005


    Ide utaltat!!!

  12. 2021. december 8. 18:1337.

    Szép napot mindenkinek.Újabb csaló garázdálkodó a jófogáson Lázár-Mezőssy F néven.Kávéfőzőt, számítógép alkatrészeket árul aztán ha fizettél, akkor napok múlva azt állítja,hogy csak a termék nagyfelbontású képeit adta el 10-20 ezer forintért .Ha valakit átvert jelentkezzen. Köszönöm.


    Mindenki vigyázzon!!!!

  13. 2021. szeptember 14. 08:1936.

    Szia Ádám!


    Én tegnap váltam áldozattá, 77.500,- Forintot utaltam.

    előzmény:
    Ádám28 (34)
    2021-09-11  00:33
  14. 2021. szeptember 12. 21:1535.

    Sziasztok!


    Mivel rengeteg az új károsult, már nem győzök az emailcímemről válaszolni és megírni az ügyszámot. Szóval, itt teszem közzé: a Pécsi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály Vegyes Bűncselekmények Osztálya 02010/3327/2020.bü számon folytat ellene eljárást, amiben engem már kihallgattak itt, a helyi rendőrkapitányságon. Szerencsére nem kellett személyesen elutaznom emiatt Pécsre. Összevissza hazudozik a nevéről meg a címéről és a feleségével közösen követi el a csalásokat (az ő nevét a személyiségi jogainak védelme miatt nem írhatom meg). A bankszámláról viszont mindig be tudják azonosítani őket. A módszere az, hogy frissen regisztrált felhasználóként "keresem" hirdetésekre válaszol a jófogáson. Ő maga egyébként nem árul soha semmit. Amikor felveszi a kapcsolatot a hirdetőkkel (mindig üzenetben, soha nem telefonon) személyes átadást javasol, holott tudja, hogy az illető vidéki és úgyis postával fogja kérni a terméket. Mindenesetre ezzel a többség gyanakvását el is altatja és örömmel utalnak át neki akár 60-70 ezer forintot is anélkül, hogy egyetlen fotót is láttak volna az áruról. Én is pont ilyen hülye voltam. Ha ebből ráismertek az elkövetőre, menjetek be a helyileg illetékes rendőrkapitányságra és mindenképp tegyetek feljelentést. Hivatkozzatok a fentebb leírt ügyszámra! Mivel megvan az elkövető, a pénzünket is jó eséllyel visszakapjuk. Az a baj, hogy sokan nem tesznek feljelentést, mert szégyellik, hogy átverték őket. Emiatt van esélyük az ilyen Dávid-féléknek megúszni a börtönt.
    Remélem segítettem! Ha van bármi fejlemény az ügyben, kérem, tájékoztassatok. Nekem már hónapok óta nincs hírem az eljárásról.

  15. 2021. szeptember 11. 00:3334.

    Sziasztok! Egy K. Dávid nevű személy engem is becsapott.. Feljelentéssel fenyegettem, a bankban kérelmeztem, hogy utalják vissza az átutalt pénzt, ehhez az ő beleegyezése is szükséges. Ha nem utalódik vissza az öszeg, akkor tudok a rendőrséghez fordulni feljelentéssel. Szerencsére mindent tudok róla, telefonszám, lakcím, valós facebook profilok. Akik írták, hogy K. Dávid becsapta őket, feltudnák venni velem a kapcsolatot? Megbizonyosodjak róla, hogy ugyan arról a személyről van-e szó és együttesen feltudunk-e lépni ellene, borzasztó, hogy ilyen világban élünk.... Szerencsére a nem hagyom annyiban kategória vagyok.. Email címem: nlchuregi kukac gmail.com

    előzmény:
    Ádám28 (33)
    2021-09-11  00:26
  16. 2021. szeptember 11. 00:2633.

    Sziasztok! Egy K. Dávid nevű személy engem is becsapott.. Feljelentéssel fenyegettem, a bankban kérelmeztem, hogy utalják vissza a pénzz, ehhez az ő beleegyezése is szükséges. Ha nem utalódik vissza az öszeg, akkor tudok a rendőrséghez fordulni feljelentéssel. Szerencsére mindent tudok róla, telefonszám, lakcím, valós facebook profilok. Akik írták, hogy K. Dávid becsapta őket? Feltudnák venni velem a kapcsolatot? Megbizonyosodjak róla, hogy ugyan arról a személyről van-e szó és együttesen feltudunk-e lépni ellene, borzasztó, hogy ilyen világban élünk.... Szerencsére a nem hagyom annyiban kategória vagyok.. 

  17. 2021. augusztus 31. 14:4132.

    Sziasztok! Lehet, hogy engem is ez vert át a Jófogáson májusban, 15 ezer Ft előre utalásával. Nekem egy "Keres" típusú hirdetésemre jelentkezett, hogy neki van az, amit én keresek. Viszont nekem nem 116-os kezdetű számlaszámot adott meg, hanem 120-ast (és 09 végűt).

  18. 2021. március 23. 15:2231.

    Kedves uralwolf!


    Én még tavaly októberben jelentettem fel. Azóta egyszer már voltam a rendőrségen a szabálysértési eljárásban, és most 5 napja megint, de már a bűnügyi nyomozás keretében, ismét beidéztek vallomást tenni. Jelenleg Pécsett folyik az ügyben büntetőeljárás, már megvan az elkövető is. Annyit árulhatok el, hogy nő, de mindig férfiként mutatkozik be. A nevét itt nem írhatom le, de a facebook profilját már megtaláltam. Gondolom, azóta a többi feljelentőt is kereste már a helyileg illetékes kapitányság és ők is tudják név szerint, hogy kiről van szó. A bankszámlákkal bukott le. Ott nem adhat meg álnevet.


    Ha még nem jelentetted fel, javaslom, hogy tedd meg. A pénzedet is jó esélyed van visszakapni!

    előzmény:
    uralwolf (30)
    2021-03-16  08:06
  19. 2021. március 16. 08:0630.

    Kovács Zoltán


    11600006-00000000-94373390


    Jófogás csaló,szinte teljesen az előzőekben leírt technikával dolgozik


    utalást követően nem válaszol többé,az árút sem küldi,előtte készséges segítőkésznek mutatkozik


    a Jófogáson Zoltán néven van regisztrálva.

  20. 2020. december 12. 23:2229.

    Csak rajta! Én állok elébe, ahogy (gondolom) a többi elkeseredett sértett is! Én pedig nem csodálkoznék rajta, ha ez a hozzászóló éppen ön lenne, "kedves" Dávid!

    előzmény:
    Mozdonj (28)
    2020-12-12  15:43
  21. 2020. december 12. 15:4328.

    Ezen a forumon az olvashato a felhasznalasi feltetelek kozott  : " harmadik személyek személyes adatait, telefonszámát, e-mail címét, idézett telefonbeszélgetés- vagy e-mailrészletet elhelyezni, még az érintett beleegyezésével sem, ..."
    En latok itt bankszamla szamot...
    Latok  kozretett email cimet , amin "Csato Dianat" el lehet erni : wanker74 .
    Ez  egy vateran ugykodo elado email-cime. Google...

    Megmagyaraznad , mi folyik itt ?
    Egy "vatera" elado egy "jofogas" eladot csalonak nevez ki es megtamad a Noklapjan ...

    Remelem hogy az osszegyujtott "karosultak"-tol nem kunyeralnak penzt az onzetlen ugyintezesert 


    Szerintem ez valami konkurrencias befeketito hirdetes .
    Kerni kell a moderaciotol a sok-sok hirtelenjeben bejelentkezett nick IP cimenek osszehasonlitasat : egy es ugyanaz a szemely lehet

    előzmény:
    Csató Diána (27)
    2020-12-12  13:34
  22. 2020. december 12. 13:3427.

    Most biztos nagyon bölcsnek gondolod magad és büszke vagy, hogy az előrelátásod miatt veled ilyen sosem fordulhatna elő. Honoráriumot elfogadsz tőlünk a sok okosságért, amivel már egyébként is tele van a padlás?


    Csak azt nem értem, hogy miként jutottál el ehhez a topikhoz és miért érezted úgy, hogy ha nagyon finoman és kulturáltan lehülyézed a károsultakat, akkor valami jót teszel velük. Nem arra van szükségünk, hogy emlékeztessenek bennünket arra, amit már magunk is tudunk: hogy hibáztunk, hanem (ha már így történt) jobb híján egy összefogásra az olyan parazitákkal szemben, mint ez a Dávid is, akinek életében mindig minden munka büdös lesz és egész életében azon fogja törni a fejét, hogyan lophat meg másokat.


    Köszönjük szépen a segítséget, Mester!

    előzmény:
    castaneasativa46 (26)
    2020-12-12  03:21

Címlap

top