Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Színtípusok könyvet keres

Zilady
Létrehozva: 2021. május 17. 12:59

Kedves Fórumozók!


Nagyon szeretnék venni egy példányt Molnár Tímea: Színtípusok c. könyvéből, de sehol sem tudok hozzájutni. Nemrég szereztem csak tudomást erről a könyvről és mivel másodállásban fodrászként is dolgozom, nagyon hasznos lenne számomra ez a könyv. A vendég ek mostanában teljesen rám bízzák magukat a hajszín- és fazonválasztást illetően, és szeretnék teljesen szakszerű, egyre jobb munkát végezni, amelyhez komoly színelmélet tudásra lenne szükségem. Már eddig is beleástam magam a témába, megvan a Színkalauz c. régi könyvem, de ez az új, amit keresek, a neten beleolvasva sokkal jobbnak, részletesebbnek ígérkezik. Ha valakinek sikerült hozzájutnia és eladná nekem, kérem, hogy jelezze, nagyon hálás lennék érte, Budapesten át is tudnám venni, de postán is jó lenne. Égen-földön keresem ezt a könyvet egy ideje sikertelenül, nagyon-nagyon örülnék neki. Már a szerzőnek is írtam, de már neki sincs belőle, új megjelenést még nem tudja, mikor lesz, nekem meg most kellene. Előre is köszönöm szépen, ha tudtok segíteni. 

  1. 2021. július 10. 14:0010.

    Kedves hajfestéssel foglalkozó!


    Általános színtani elveket, színkeverési metódusokat itt a neten is lehet találni. igen sokat. Az egyes színező anyagoknak mindenféle iparágban más-más a viselkedése, sokszor nem az általános elveket követi. Különösen az egyes komponensek arányát kell saját tapasztalat, illetve a szakmai szabályoknak megfelelően kitapasztalni. A haj szerkezetét ismerni, az idő-tényezőt, stb. Ezt bizonyára jól ismeri, s a festékgyártók ajánlásait is. (A szintannak, színrendszereknek vannak elérhető tankönyvei is.)

    előzmény:
    Zilady (5)
    2021-05-18  12:36
  2. 2021. május 19. 19:549.

    Csak vicc volt...
    Akkor minden rendben, csak manapság nem lehet elég óvatos az internet használója. Tíz perccel ezelött frissítettem a modememet biztonsági probléma miatt, amiröl már egy hete írtak, de csak ma vált letölthetövé a megoldás:
    "Selon AVM, la mise ŕ jour devrait rendre les routeurs encore plus sűrs. Cette mise ŕ jour comble également une faille de sécurité critique. Il y a un peu plus d'une semaine, de nouvelles vulnérabilités dans la norme WLAN ont été découvertes sous le nom de "FragAttack", qui mettent en danger presque tous les routeurs WLAN et les appareils compatibles WLAN." 

    előzmény:
    Mozdonj (7)
    2021-05-18  23:12
  3. 2021. május 19. 07:118.

    most veszem eszre , hogy nem olvastam vegig a topikinditot... Elnezest

  4. 2021. május 18. 23:127.

    Csak vicc volt...
    Igazandibol rakerestem az ironore es megtudtam , hogy magankiadasrol van szo...
    Furcsanak talalom , hogy a topikindito kis masodallasu fodraszno nem lepett kapcsolatba a kolleganojevel es vett nala egy peldanyt ...

    előzmény:
    nidda (6)
    2021-05-18  20:28
  5. 2021. május 18. 20:286.

    "Agyö Nidda... lehet , hogy virusos leszek"


    Remélem nem így történt. Igazán nagyon sajnálnám. Nekem tetszenek a hozzászólásaid...

    előzmény:
    Mozdonj (4)
    2021-05-17  21:39
  6. 2021. május 18. 12:365.

    Itt voltam már én is, majdnem bedőltem és utaltam. Aztán látom, hogy adathalász oldal. Tényleg már mindenhol kerestem, sok csoportba beírtam, egyszerűen nem hiszem el, hogy senkinek nincs meg ez a könyve. Azt hiszem, elengedem, már egy hónapja keresem, hiába. 

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2021-05-17  17:46
  7. 2021. május 17. 21:394.

    ???
    Ugy talaltam a linket , hogy beirtam a cimet es az ironot a gugliba .
    A guglitol megkaptam a konyv fotojat , aminek az URL-jet betettem a gugli kepkeresojebe... Ott jott ki az oldal , ahonnet ezt a konyvet meg lehet rendelni...


    Kosarba nem tetted be ? Mindjart kiprobalom ..


    Agyö Nidda... lehet , hogy virusos leszek

    előzmény:
    nidda (3)
    2021-05-17  19:18
  8. 2021. május 17. 19:183.

    Csak szólok, bár lehet, hogy az én böngészöm túl óvatos. Rákattintottam a linkre, mert kíváncsi voltam, hogy mi is az a "Színtipusok könyv". Az oldal meg is jelenik, de ha felül a bal sarokban a "Kezdőlap"-ra kattintok, nekem azonnal megjelenik egy "Adathalászat" figyelmeztetés.... 

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2021-05-17  17:46
  9. 2021. május 17. 17:462.

Címlap

top