Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Arab férfi

Torolt_felhasznalo_566184
Torolt_felhasznalo_566184
Létrehozva: 2004. július 28. 10:34
Sziasztok!

A véleményeteke és a tanácsotokat szeretném kérni. A nővérem chaten összeismerkedett egy arab sráccal (22)és ő Magyarországra jön, hogy többek között tesómmal is találkozzon. Úgy tűnik, hogy a fickó odavan érte, de tesóm barátságot akar. Debrecenben az orvosin megismerkedtem egy-két arabbal és tudom, hogy az európai nők test beszéde számukra kihívó, hisz ott a nők sokkal visszafogottabban viselkednek. Miközben mi nem akarunk semmit, ők már félre is értik.
Ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy mit tegyen és mit ne tegyen, vagy ha valaki már él ott, megköszönném, ha megosztaná velem.
  1. Torolt_felhasznalo_234815
    Torolt_felhasznalo_234815
    2008. július 7. 02:44776.

    Sziasztok!Sokat gondolkoztam hogy írjak-e vagy sem.A történetem röviden : a neten keresztül megtalált egy arab férfi(egy iskolába jártunk, de eltérő időben-kizárt hogy találkoztunk korábban).Elkezdtünk beszélgetni, mivel ugyanabban a városban , ugyanott tanult mint én.Utána jött az msn , meglátta a képeimet és teljesen megkergült(megjegyzem hogy nem különleges képek voltak-még arra is ügyeltem hogy ne 'kivágott' ruhában legyek a képeken) . Elkezdett nagyon rámenős lenni , pedig sokkal idősebb!!Mondtam hogy nem szeretnék barátságon kívül semmit tőle.Semleges témákról kezdtünk beszélgetni és tényleg kedves volt velem.Nem volt rámenős , sőőőt nem is flörtölt velem.Viszont most annyira fura lett , pl megkérdezte hogy dohányzom-e, iszom-e és mondtam nem , erre ő: " egy egészséges fiatal lány" (ez annyira megmaradt , mintha előtte azt képzelte volna hogy leprás vagyok vagy ilyesmi);meg olyanokat mondogat hogy hosszú távra az ilyen nők valók mint én , nem akarok-e majd Abu dhabiban dolgozni(ő ott él) és most kiderült hogy ide fog jönni a nyáron és találkozni szeretne velem(meglepetés).Ha belemegyek a találkozóba ugye nem fog bepróbálkozni?Elvégre ő is tudja, hogy csak barátok lehetünk.Szerintetek találkozzak vele?Van valakinek arab barátja(csak barát) ?Tapasztalat? 

    Köszi a válaszokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_522443
    Torolt_felhasznalo_522443
    2006. március 27. 05:04775.
    A Perzsa-öbölben is vannak körülmetélt lányok, pedig az eléggé civilizált(nak tűnik), legalábbis technikailag mindenképp....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344401 (747)
    2005-01-02  13:16
  3. 2005. augusztus 8. 21:07774.
    Sziasztok!!Igaz, hogy nem a topic indito témárol szeretnék irni csak egy kis vélemény. . . . . . Én Arab-Magyar házasságban élek már több mint 10 éve 2 gyönyörü lányom van és egy imádni valo drágaságom. . . . akit nem cserélnék le egyetlen magyar férfira sem. És dolgozom , nem vagyok se bezárva se agyonverve se megalázva. Dolgozunk, neveljük a gyerekeinket, és mindent megtudunk beszélni. . . és élünk boldogan. . . . .
    előzmény:
    leiw (773)
     
  4. 2005. augusztus 8. 02:27773.
    Errol van szo. . . . . . de sokan szeretnek altalanositani. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (771)
     
  5. 2005. augusztus 7. 20:19772.
    Arab férfi : nem lehet egységes ítéletet hozni (kikről lehetne ?)
    Az én ismerősi köröm szerint kedvesek, nagyvonalúak, családcentrikusak és abszolút beilleszkedők. Tisztelik a családi kapcsolatokat, el nem hagynák a gyermeket, szeretik a társukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2005. augusztus 7. 19:42771.
    Az en ferjem marokkoi, es muszlim, de ennek ellenere az apja ket lanytestveret is kikuldte az USA-ba mar gimnaziumba, es most egyetemen folytatajak, mindenkeppen szeretne a legjobb iskolaba jaratni oket. Szoval ez az iskola kerdese szerintem teljesen az adott csaladtol fugg, ugy ahogy otthon is van olyan szulo, aki ugy van vele tanuljon a gyerek szakmat aztan dolgozzon amilyen hamar csak tud, van aki meg szeretne a gyereket egyetemen latni. En most egyebkent otthon vagyok a gyerekkel, de a ferjemnek semmi kifogasa nincs az ellen, hogy visszamenjek dolgozni, sot azt mondta, ha ugy alakulna akar o is itthon maradna a gyerekkel (marcsak mert en inkabb dolgoznek).
    előzmény:
    leiw (767)
     
  7. Torolt_felhasznalo_201437
    Torolt_felhasznalo_201437
    2005. augusztus 7. 16:57770.
    Ja ö ilyen visszajáró "lélek". . . . na tény elég gáz ha csak ez okoz neki örömet:-)
    előzmény:
    hidaya (768)
     
  8. 2005. augusztus 7. 16:04769.
    :)
    előzmény:
    hidaya (768)
     
  9. 2005. augusztus 7. 14:22768.
    Ne aggódj, fél évente 1× felbukkan a pihentagyú dumájával minden "arabos" topicban. Ő csak ezen tud elélvezni:-))))) Szegény!:-))))
    előzmény:
    Thot (766)
     
  10. 2005. augusztus 7. 13:40767.
    Nekem is vannak "terrorista" barataim. . . . . egy Libanoni hazaspar, iszonyu jokepuek mindketten, 4 gyerekuk van, a gyerekek mind itt szulettek, nem tul bekes emberek mert a nonek akkora szaja van hogy meg az anyosa is tartott tole/ egy szelid, mosolygos no latszatra, de kemeny mint a ko ha valamit ugy lat jonak/. . . . . a ferfi meg duhong ilyenkor hogy nem lehet otet leallitani. . . . . . . . az elejen amikor a legnagyobb kislany szuletett, most 15 eves, akkor a ferfi nagy garral mondta hogy az o lanya nem tanul hanem fog menni a konyhaba mert ez az elet rendje. . . . / erdekes hogy a felesegnek nem volt baj hogy tanult, o hozza jelenleg is a nagyobb penzt a konyhara/. . . . . szoval ugy elni mert odahaza is ez volt a szokas. . . . . . azota mar jocskan atvette az amerikai szemleletet mert nem baj hogy a gyerekek nagyon jo tanulok. . . mind. . . . es gyujtogeti nekik a penzt az egyetemre. . . . . . egyebkent katolikusok meg otthonrol, / ugylatszik van egy reteg aki az ott is/, nagyon jo allampolgarok. . . . . . hiszen az usa is kilokne innen minden arabot ha arrol lenne szo hogy mind terrorista. . . . . . de nem az. . . . . . nagyon sok jo ember van koztuk, es mint valaki azt mondta hogy szarragok vagy mi, igen, persze, az orszagukban masok a szokasok, sok dologhoz nem tudnak hozzajutni, eltek ugy ahogy tudtak, ezert nem kell lenezni senkit. . . . . de jobb korulmenyek koze kerulve valtoznak, kimosodik beloluk az otthon beleragott sok huje tanitas es elnek mint masok. . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. augusztus 7. 11:35766.
    Szerintem hagyjuk a fenébe :) kár miatta szót fecsérelni, csak belépett ide, kifröcsögte a mérgét, aztán továbbállt (megjegyzem jól tette, semmi keresnivalója itt. . . . . . )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_201437 (765)
     
  12. Torolt_felhasznalo_201437
    Torolt_felhasznalo_201437
    2005. augusztus 7. 00:09765.
    Kedves kulturált Barátom!
    Szerintem neked aztán halvány fogalmad sincs arrol hogy mi tesz egy embert arabbá. És ami a legborzalmasabb hogy ilyen hiányos ismeretek birtokában is veszed a bátorságot hogy másokrol ítéletet alkoss. Ezek szerint aki arab attol rettegni kell mert bármelyik pillanatban elöhuzhat a zsebéböl egy kisebb idözitett ketyerot és a levegöbe röpithet. (ami persze nem igy van)Na de folytassuk csak ezt a gondolatmenetet akkor ezek szerint ha egy szöke ember megöl vkit mostantol minden szöke embert gyilkosnak fogsz nézni. Tudod néhány ember tettéért nem vonhato felelösségre egy nép. . . itt az ideje h kinyisd a szemed végre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (763)
     
  13. 2005. augusztus 6. 21:25764.
    Kedves Amistar!

    Te pedig egy kedves, kulturált embernek érzed magad, ugye? Büszke lehetsz magadra :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_683537 (763)
     
  14. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2005. augusztus 6. 09:12763.
    Mar kihalt ez a topic sajnos, az elozo idiotat kiveve, dehat az nem szamit.
    Csak annyit, hogy azert rengeteget szamit, hogy honnan valo is az az arab ember. Nekem arab a ferjem, de ot pl. azt se zavarna ha miniszoknyaba jarnek (bar nem teszem nem miatta). A csaladjaban van nehany no aki hordja a hagyomanyos ruhat, de legtobben nem, a fejuk sincs letakarva, sot azt se mondanad meg roluk, hogy arabok. Sajnos par ember hibajaert az egesz nepet most buntetni kell. Ennyi erovel utalhatnank minden nemetet Hitler miatt, meg sorolhatnank, mindig voltak orult emberek, ez nem a nepcsoporttol, vagy vallastol fugg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_548220 (762)
     
  15. Torolt_felhasznalo_548220
    Torolt_felhasznalo_548220
    2005. január 10. 13:47762.
    Nos talán a mi helyzetünk egy picit más mivel ő jön ide nem én oda. Én rengeteget kérdezem az elvárásairól, amiket elmond és valóban nem öltözhetek kivágottan stb. . De ez a része nem zavar, nem szeretem mutogatni magam. Hogy nem dolgozhatnék, bezárna? Hát nem hiszem. De mint mondottam én semmit nem adok fel érte, ő ad fel értem mindent, tehát így nincs annyi veszteni valóm!:)
    előzmény:
    habibi28 (751)
     
  16. Torolt_felhasznalo_717411
    Torolt_felhasznalo_717411
    2005. január 10. 10:04761.
    Szia Gézengúz!

    Igazad van abban hogy meg kell ismerni a másik ember kultúráját és hogy ennnek mindenképpen kölcsönösnek kell lennie. Én ebben azt tapasztalom hogy az arabok sokkal inkább ismerik a mi kultúránkat mint mi az ő kultúrájukat. Azok a külföldiek akik itt házasodtak meg és itt is élnek azok nagy valószinűséggel a mi nézeteinkhez fognak alkalmazkodni, bár nem biztos hogy minden esetben igy van ez de én ezt tapasztaltam. A házasságnak nagy ereje van ebből a szempontból.
    Ha viszont a pár az arab férfi hazáját választja lakhelyéül akkor természetes az hogy a nő is alkalmazkodjon a más élethez. Persze ez nem egy egyszerű feladat.

    A más világnézet amit irtam az nem biztos hogy általános legalábbis abban a formában amire én ezen esetben gondoltam. Olyan szabadnak érzem őket akik mindent meg mernek tenni (itt most egyáltalán nem rosszakra gondolok)!!! nem azzal törödnek hogy a másik ember honnan jött milyen, márkás ruhát visel vagy éppen mi a foglalkozása hogy hogy viselkedik , hogy üvegból issza e a sört nő létére vagy pohárból, ja és nem jönnek zavarba semmilyen őrültségtől történjen az bárhol. . . Ezek talán csak az én barátaimra jellemző tulajdonságok de én nagyon szeretem őket mert ezt igy együtt még nem tapasztaltam egy magyar férfinél sem. jó átélni ezt a szabadságot ha velük vagyok, úgy érzem hogy sokkal több ajtó nyitva áll előttem.
    Szerintem ez egy olyan dolog amit mindenki átvehetnek mert ha nem azzal foglalkozunk hogy mindig megfeleljünk a társadalom, mások elvárásainak, ráadásul minden téren, akkor egyszer csak azt vesszük észre hogy egyetlen dolgot elfelejtettünk ÉLNI, mégpedig szabadon egy kicsit kevesebb korláttal, úgy hogy ne csak a problémákat lássuk.

    szia:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210565 (753)
     
  17. Torolt_felhasznalo_210565
    Torolt_felhasznalo_210565
    2005. január 9. 19:18760.
    Az érzésekben ne keress értelmet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615506 (759)
     
  18. Torolt_felhasznalo_221127
    Torolt_felhasznalo_221127
    2005. január 9. 18:34759.
    Igazából én sem értem azt a muszlim férfit aki nem muszlim nőt vesz el. Rengeteg problémától kímélhetnék meg magukat az emberek, ha magukhoz hasonló párt keresnének.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210565 (757)
     
  19. Torolt_felhasznalo_221127
    Torolt_felhasznalo_221127
    2005. január 9. 18:29758.
    Hát igen, a hülyeség nem vallás- vagy nemzetiségfüggő. . .
    Ezeket a "szakértőket" nagyon bírom, TV-ben láttak csak arab embert, de teljes személyiségleírást tudnak adni róluk :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210565 (757)
     
  20. Torolt_felhasznalo_210565
    Torolt_felhasznalo_210565
    2005. január 9. 18:13757.
    Nem hiszem, hogy "ilyenek" ezek az arabok. Ott is van "ilyen", de "olyan" is, mint mindenhol. . .

    ". . . úgyis mindenki tudja, hogy milyenek. . . " - Pont az a baj, hogy mindenki "tudja". Főleg azok, akik egy darab arabot nem láttak még közelről!

    Viszont az utolsó mondatoddal teljes mértékben egyetértek! :) Megszoksz vagy megszöksz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615506 (756)
     
  21. Torolt_felhasznalo_221127
    Torolt_felhasznalo_221127
    2005. január 9. 17:58756.
    Hát, reméltem, hogy nem veszed békétlenkedésnek amit írtam. Na mindegy. Csak annak akartam hangot adni, hogy szerintem az ilyen "jaj ezek a csúnya gonosz arab pasik, nem akarnak alkalmazkodni" lényegű hozzászólásoknak nincs sok értelmük, mert úgyis mindenki tudja, hogy milyenek, (de valószínűleg a magyar pasik is ilyenek lennének ha oda születtek volna), szóval kár ezen filózni. Ettől még az arabok sem fognak megváltozni, meg a nyugat sem, akkor meg minek. Engem eléggé zavar viszont, hogy itt a civilizált nyugaton állandóan azon csámcsogunk, hogy milyenek ezek az arabok, amikor a média így is nagy erőkkel kelti az iszlámellenes hangulatot (a magyarok meg eleget nézik a TV-t ahhoz hogy ezt átvegyék), szóval inkább azon kéne dolgozni, hogy a hasonlóságokat megkeressük, nem azon, hogy jaj ezek milyen mások, és milyen zavaró ez vagy az a szokásuk. Attól, hogy mások, még nem feltétlenül rosszak. Akit meg zavar, hogy ilyenek, az ne menjen hozzájuk feleségül. Vagy váljon el, ha valami nem tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210565 (755)
     
  22. Torolt_felhasznalo_210565
    Torolt_felhasznalo_210565
    2005. január 9. 17:39755.
    Igazság szerint nem az lep meg, hogy "vannak ilyen esetek", hanem az, hogy valaki lenyeli ezt. . . Persze ez mindenkinek a saját döntése. . .

    Lépjünk túl a témán. . . Lépj! Viszont hagyd meg nekem, kérlek, azt a lehetőséget, hogy leírhassam a gondolataimat!
    Köszi!

    PS: De ki is békétlekedik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615506 (754)
     
  23. Torolt_felhasznalo_221127
    Torolt_felhasznalo_221127
    2005. január 9. 17:06754.
    Szia Gézengúz!

    Nem értek egyet veled. Annyi mendemonda van már az arab pasikról, hogy nem értem, hogy lehet, hogy még mindig vannak akik meglepődnek az ilyen eseteken :-) Ez van, el kell fogadni, ők ilyenek, a hívő muszlim ember Isten kedvéért csinál számotokra fura dolgokat, a nem hívő meg a környezet kedvéért, mindkettő elég erős motiváció. . . és erre a Jean Sasson-t olvasó, meg szívszorongató filmeket néző magyar társadalomnak is számítania kéne már és inkább a magyar fiúkkal foglalkozni, olyan sok helyes, rendes magyar fiú van, szóval szvsz lépjünk már túl ezen a témán és próbáljunk meg békésen meglenni egymással!
    Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210565 (753)
     
  24. Torolt_felhasznalo_210565
    Torolt_felhasznalo_210565
    2005. január 9. 15:12753.
    Szia Jaeba!

    Teljesen egyetértek azzal, hogy rendkívül fontos a másik ember megértése. . . Ehhez nincs is szükség egy más kultúrából származó emberrel való kapcsolatra. . .

    Megtennéd mégis, hogy kicsit bővebben kifejted, mit értesz azalatt, hogy más a világnézetük? Úgy értem, megosztod velünk, hogy szerinted miben áll a különbség?

    Elgondolkoztam azon, amit az előtted hozzászóló írt. . . Hogy megtiltotta a szerelme, hogy kimenjen az utcára, és el kellett vonulnia, mikor vendégek jöttek. . . Beleképzeltem magam a helyébe. . . és összeszorult a szívem, ahogy elképzeltem, hogy ilyesmit mond nekem az az ember, akivel szeretjük egymást. . . az, aki pontosan tudja, hogy nálunk nem ez a megszokott. . .

    Megérteni talán meg lehet a kultúrából származó különbségeket, de elfogadni. . . Hát személye válogatja. . .

    Vajon mennyire általános, hogy az arab férfiak a saját kultúrkörükben úgy viselkednek, ahogy a környezetük "elvárja" tőlük, vagyis úgy, ahogy az arab világban megszokott és elfogadott? Gyakran hallani, hogy az Európában megismert arab férfi saját hazájában teljesen máshogy viselkedik. Ami végső soron terjesen normális viselkedés-forma, hiszen az ember általában konform, tehát a társadalmi normáknak megfelelő viselkedést igyekszik követni abból a célból, hogy ne lógjon ki a sorból. . .

    Természetesen cél kell hogy legyen, ha valaki egy másik kultúrából származó emberrel köti össze az életét, hogy megismerje annak kultúráját, de ennek nem kellene kölcsönösnek lennie? Ha egy arab férfi úgy dönt, hogy egy nem arab nővel akarja leélni az életét, úgy gondolom, neki is alkalmazkodnia kell a körülményekhez, és függetlenül attól, hogy kinek a hazájában telepszenek le, tiszteletben kell tartania azt, hogy a nő egy másik kultúrában nevelkedett, és teljesen máshoz szokott, mint az arab nők. . .
    előzmény:
    jaeba (752)
     
  25. Torolt_felhasznalo_287142
    Torolt_felhasznalo_287142
    2005. január 9. 09:47752.
    sziasztok!
    Talán az én hozzászólásom az eddigiektől el fog térni egy kicsit mivel én több szempontbol is megtapasztaltam ezt a nagyon más kultúrát!
    Én is átéltem olyan dolgokat amit még soha és akkor azt mondtam hogy köszönöm ebből nem kérek !
    Ennek ellenére a legjobb barátom egy arab férfi aki 17 évvel idősebb nálam. nincs olyan probléma amirő ne tudnék beszélni vele és nincs az amiben ő ne tudna segiteni. Soha nem biztam ennyire emberbe és soha nem hittem azt hogy létezik igaz barátság férfi és nő között. nagyon sokat tanulok tőle még a mai napig is mert egy nagyon okos és jólelkü ember.
    Más a világnézete egy arab országból jött embernek és más egy európainak és ha vesszük a fáradtságot hogy megértsuk azt hogy mit miért tesznek akkor nem fognak minket fájdalmas csalódások érni!
    Én először nem vettem a fáradtségot és nagyon rá fáztam és ezt tényleg nem kivánom senkinek, kihasznált bántott minden téren , legalább is én igy éreztem . Aztán rájöttem arra hogy én voltam az aki hagyta és én nem tudtam kezelni a dolgokat és igy befolyásom sem volt felettük! megbeszéltük és azóta nincs semmi gond, bár már nem járunk de még ma is szivesen találkozok vele, barátok vagyunk ugyan de nem lett egyenlőre olyan mély mint az előzőekben leirt.
    a hiba nem bennük keresendő és nem mások ők sem mint mink, emberek ugyanugy akiket lehet nagyon szeretni és lehet nem szeretni ahogy ezt tesszük egy európai emberrel is. A kultura más és ez okozza a félreértéseket a problémákat. Ha ismered a kulturájukat ha elfogadod hogy nem olyan mint a miénk akkor nem lehet semmi gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top