Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuális hazugságok

Torolt_felhasznalo_147608
Torolt_felhasznalo_147608
Létrehozva: 2004. szeptember 7. 00:41
Kedves Fórumosok!

Úgy néz ki, nemcsak a férfiak, de a nők is sokat lódítanak saját szexuális életükről. A témával kapcsolatban a következő, a neten talált cikket szánom vitaindítónak.

Eltitkolt női szexuális élet
A nők csak feleannyi szexuális partnert vallanak be, mint a valóság

A nők sokkal többször hazudnak szexuális életükről, mint a férfiak. Egy friss tanulmány szerint - melyet az Ohio Állami Egyetem két kutatója végzett - éppen az eddigi tézissel ellentétes dologra derült fény, vagyis arra, hogy az igazi lódítók a nők és nem a férfiak.

Terri Fisher, Ohio Állami Egyetem kutatója szerint a nők a társadalmi számkivetettségtől félnek, és ezért lódítanak. A nőktől ugyanis azt várják el, hogy csak olyan partnerrel legyen szexuális kapcsolatuk, akihez érzelmileg is kötődnek.

A kutatások megállapították, hogy amíg a férfiak eltúlozzák szexuális tapasztalataikat, addig a nők elhallgatják jó részét. Kevesebbnek vallják partnereik számát és többnek azt az életkort, amikor nemi életet kezdtek élni.

Dr. Lux Elvira szexológus szerint nem a nők szemérmesek, hanem a férfiak, akik sokkal konzervatívabbak. Egyetlen férfi sem óhajt olyan nőt elvenni feleségül, aki már "kitanult" ebben a témakörben. Amikor egy férfi nősülni akar, úgy olyan nőt keres, aki nem hűtlen.

Egy 1960 óta folyó kutatás szerint a férfiak rendszeresen több szexuális partnerről számolnak be, mint a nők. A kutatóknak feltűnt, hogy ez a különbség statisztikai képtelenség, ezért egy hamis hazugságvizsgálóval sikerült leleplezniük a gyengébbik nem valódi eredményeit. Amikor azt hitték a nők, hogy ellenőrzik válaszaikat, kétszer annyi férfit vallottak be, mint egyébként. Vagyis válaszaikat döntően az határozta meg, hogy rajtakaphatják-e őket a lódításon vagy sem.

Lux Elvira azt mondja, hogy napjainkban, amikor a szűzhártyának nincs akkora jelentősége, mint korábban volt, akkor minden nő azt mondja az aktuális partnerének, hogy ő a második.

A kutatások alapján a brit férfiak - saját bevallásuk szerint - életük során átlagosan 13 nővel létesítenek szexuális kapcsolatot, ezzel szemben a nők mindössze 9 férfira "emlékeznek".
  1. 2009. március 1. 23:0744.
    Én minden barátomnak szívesen elmeséltem az elődöket, és én is kíváncsi voltam az elődeimre. Szeretem hallgatni a régi sztorikat, ezek ugyanúgy hozzátartoznak az illető életéhez, mint ha mondjuk az iskolai élményeiről mesél - sőt, sokkal több, kapcsolat szempontjából releváns infót hordoznak magukban, mint az iskolás történetek mondjuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_147608
    Torolt_felhasznalo_147608
    2009. március 1. 22:5343.

    Jééééé... el is felejtettem már ezt a fórumot! A Diana kiállításra vonatkozó dolgokat kerestem és meglepődve láttam, hogy két "új", azaz több, mint egy éves üzenetem van!

    Na lássuk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 2. 10:1542.

    "Dr. Lux Elvira szexológus szerint nem a nők szemérmesek, hanem a férfiak, akik sokkal konzervatívabbak. Egyetlen férfi sem óhajt olyan nőt elvenni feleségül, aki már "kitanult" ebben a témakörben."

    :-)))) de azért asszony az ágyban legyen ribanc:-)))

    Lehet, h négy éves topic, de azért ott van a spiccen:-))

    "Amíg a társadalom nem hajlandó szembenézni azzal, hogy a szexben sok minden nem a sokak által normálisnak és természetesnek tartott papás-mamás formában történik, addig mindig is lesznek szexuális hazugságok. "
    Mit várunk egy ekkora hazug álszent kifacsart társadalomtól, most őszintén.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147608 (1)
    2004-09-07  00:41
  4. Torolt_felhasznalo_584334
    Torolt_felhasznalo_584334
    2008. február 2. 01:0341.
    Hogy mit nem gyoznek kutatni ebben a temaban...keeeesz... A szex a vilag legtermeszetesebb dolga. Az egyistenhivo kulturakban mindig ekkora wasistdas. En amerikaban indianoknal laktam. Egy navaho indian nonek annyi pasija lehetett amennyit akart es vica-versa. A gyerekeket az anyjuk szerint soroltak klanokba, mivel legtobbszor nem tudtàk, ki az apa...es senki nem gondolta, hogy a tarsadalom el lenne vadulva meg ilyesmik. Sot, naluk az a legnagyobb unnep, mikor a lanynak eloszor megjon a menzesze. Nalunk meg azt kutatjak, hogy akkor mit gondoljunk a szexrol. Mi kereszteny modra gondolkodunk, ha megvagyunk keresztelve, ha nem...a keresztenyseg a kulturank alapja, es a biblia azt mondja, hogy ne paraznalkodj...innen jon az egesz dolog. Mit kell ezen ennyit kutatni???
    (bocsi, nincsenek ekezeteim) A gond csak az, hogy a biblia megirasa ota sok ido telt el...a viszonyok valtoztak...ezert sokaknak kenyelmetlen lett a bibila àltal megadott viselkedesi norma...foleg azoknak, akik termeszetuk szerint nem monogamok (en az vagyok, de nem mindenki az, es ez szerintem normalis)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147608 (1)
    2004-09-07  00:41
  5. 2008. február 2. 00:1440.

    Egyetlen férfi sem óhajt olyan nőt elvenni feleségül, aki már "kitanult" ebben a témakörben. Amikor egy férfi nősülni akar, úgy olyan nőt keres, aki nem hűtlen.

    Ilyen összefüggés nincs. Ezt jegyezze meg az összes én-végigkefélhetem-a-várost-de-a-nőm-legyen-szűzies típusú hímegyed.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. február 1. 23:4339.
    Egyébként lehet hogy midnenkinek érdemes lenne elolvasni ezeknek a felméréseknek az eredményeit és akkor rájönne, hogy miközben azt gondolja, az ő felesége rajta kívül senkivel nem volt intim kapcsolatban, lehet hogy akár 10 partnere is volt. Az hogy nem tud róla mennyiben változtat a dolgokon?
    Vagy a feleség büszkén írja a fórumon, hogy az ő férje sose csalta meg, miközben lehet hogy már túl van jó néhány örömlányon vagy szeretőn, csak ügyesen csinálta és nem bukott le. Mert az amerikai felmérés szerint a férfiak 70%-a támogatott legalább egyszer életében prostit és 50%-uknak volt házasság melletti szexuális kapcsolata.
    Amíg a társadalom nem hajlandó szembenézni azzal, hogy a szexben sok minden nem a sokak által normálisnak és természetesnek tartott papás-mamás formában történik, addig mindig is lesznek szexuális hazugságok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147608 (1)
    2004-09-07  00:41
  7. 2008. január 30. 16:3138.
    a végén kezdtem nézni)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (37)
    2008-01-30  15:48
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 15:4837.
    Hogy sikerult egy 4 evvel ezelotti topikot eloasnod?
    előzmény:
    dlor (36)
    2008-01-30  14:56
  9. 2008. január 30. 14:5636.
    nem hiszem el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147608 (1)
    2004-09-07  00:41
  10. 2004. szeptember 9. 09:5035.
    Rászolgált???Atyaég. . . . súlyos érv. . .
    előzmény:
    sternglass (31)
     
  11. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 8. 18:2934.
    Bocs, nem célzásként írtam, hisz azt se tudom ki vagy, hogy élsz! Csak arra a kérdésedre , amit írtál. Hogy mindegy , hogy feleség , vagy barátnő!
    előzmény:
    macskoszka (30)
     
  12. 2004. szeptember 8. 17:5433.
    (20) Ez aranyos, jót mosolyogtam:))))
    előzmény:
    bigben (20)
     
  13. 2004. szeptember 8. 17:5032.
    sziasztok.
    Szerintem csak önmagamnak kell bevallanom, hogy hány partnerem volt. . senki másnak nem tartozik az ember elszámolással. Aki vállalja azt, hogy részt vesz egy kutatásban, vagy kitölt egy anonim kérdőívet annak viszont vállalnia kell az őszinteséget is. . .
    A hűségnek viszont semmi köze az elfogyasztott szerelmek számához.
    Természetesen mi is beszélgettünk a múltról a Kedvesemmel, de soha nem kérdeztük meg egymástól: mennyi az annyi? Valahogy nem érdekelt minket, csak az, hogy megismerkedtünk, és együtt maradhassunk.
    Én is ismerek 1-1 volt barátnőt, Ő is tud a volt barátomról, annyira, hogy néha még egy-egy telefon, vagy kávézás is előfordul, és mégsincs senkinek féltékenységi rohama. Eszünkbe sem jut. .
    Kellene???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147608 (1)
     
  14. 2004. szeptember 8. 17:2531.
    Mindenkit meg lehet csalni aki rászolgált.
    előzmény:
    macskoszka (28)
     
  15. 2004. szeptember 8. 16:3330.
    Ezt most miért írtad le nekem?
    Csak valahogy a rangsorolástól dobtam egy hátast. . barátnőt nem csalok meg, a feleség az más kategória. . ezért kérdeztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (29)
     
  16. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 8. 16:2329.
    Mindenkit meg lehet csalni! De csak akkor , ha már nincs meg az összhang a kté ember között. És az mindegy , hogy feleség vagy barátnő, vagy szerető.
    előzmény:
    macskoszka (28)
     
  17. 2004. szeptember 8. 16:1628.
    Miért a feleséget meg lehet csalni?
    előzmény:
    sternglass (26)
     
  18. 2004. szeptember 8. 16:1327.
    Mér lenne más kategória? Elvileg a feleség is szerelemből bvan, nem? és a templomban arra esküszöl, hogy holtomiglan-holtodiglan
    előzmény:
    sternglass (26)
     

Címlap

top