Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Depresszió

Torolt_felhasznalo_440218
Torolt_felhasznalo_440218
Létrehozva: 2004. december 9. 22:43
Négy éve egy fulladásos rosszulléttel kezdődött minden,azután bezárkotás,kórház,terápiák,pszhológus stb...Jelenleg dolgozom,tartom magam,magán bölcsészem van,viszont a nyugtatokról nem tudok leállni.Szükségét érzem sajnos.22 évesen kilátástalanul a világban.Vagyok.
  1. 2008. szeptember 18. 11:176001.

    Szedtem. Híztam!!!Szinte eltunyultam tőle. Sacc, 1 hónapja álltam le vele.

    Minden jót kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143850 (5999)
    2008-06-09  11:25
  2. Torolt_felhasznalo_500407
    Torolt_felhasznalo_500407
    2008. július 8. 14:036000.

    Sziasztok!

    Látom, egy hete nem írt senki, de azért megpróbálok itt érdeklődni.

    Apukám egy végigdolgozott, kemény, de alapvetően boldog élet után egy éve agyi infarktust kapott. Agyi ödémája lett, a légzése bármikor leállhatott volna, a nyelvmozgató idegek bénulása miatt a beszédet, az evést, a bal oldali sérülés miatt a járást újra kellett kezdenie. Ahhoz képest, mit jósoltak, hihetetlen akaraterővel egy év alatt újra megy minden, BOT NÉLKÜL jár.

    Viszont régóta mondogatja, hogy "rossz érzései vannak". Ahogy kiveszem belőle (havonta egyszer megyünk hozzájuk, nekem saját családom van, ő anyával és testvéremmel él, napi telefonálás), szorongás, halálfélelem, plusz elégedetlenség (a mások szerint is csodaszámba menő) állapotával. Igen, mikor rosszul lett, akkor is traktort szerelt, egész életében fizikai munkát végzett, és most fáj neki, hogy nem megy, ami régen. Én, bár nem vagyok orvos, utánairodalmaztam és enyhe depressziónak véltem ezt az állapotot.

    Ma voltak neurológiai kontrollon, és átküldték belgyógyászatra és pszichiátriára. Ott elmondása szerint "nagyon megdicsérték", hogy micsoda akaratereje van és kapott napi fél szem Stimuloton nevű gyógyszert. A dr. infon megnéztem, ez egy antidepresszáns, szóval ők is ugyanezt gondolták.

    Apu 70 éves, most ezzel együtt 6 féle gyógyszert szed. Szerintetek, ezen és a sok beszélgetésen, unokázáson kívül miben tudok még segíteni?

    Aki szedte már ezt a gyógyszert, tudna nekem (akár priviben) személyes tapasztalatokról beszámolni?

    Köszönöm előre is

    Rozs

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143850 (5999)
    2008-06-09  11:25
  3. Torolt_felhasznalo_143850
    Torolt_felhasznalo_143850
    2008. június 9. 11:255999.

    sziasztok

     

    wellbutrint és seroprant szedek, reggel és délben egy egy szem. este sanax sr

     

    a pszichiáterem azt mondta, hogy a wellbutrin kimondottan fogyaszt! a seroprant szedtem magában régebben és az tényleg nem hízlalt, sőt fogyasztott.

    DE ez a wellbutrin, hiába mondja, hogy fogyaszt és puffadok, hízok tőle!!

     

    lehet ez? szedett valaki már wellbutrint?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. március 22. 18:195998.
    Mivel tudjátok feldobni magatokat ebben a rohadt esős, borult, depressziós időben. Én nem találom a helyem, egyszerre bámulom a netet és a TV-ben a Csillagok háborúját, de egyik sem köt le. Határozottan szenvedek, nyugtalan vagyok és még a hét végére is ilyen időt mond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. március 22. 09:195997.
    Egyetértek pégyöngyivel,irány az orvos,és sok erőt kitartást kívánok!
    előzmény:
    pégyöngyi (5996)
    2008-03-22  09:11
  6. 2008. március 22. 09:115996.
    Szia! Ritkán járok mostanában erre, de néha azért olvasgatok. Talán most hihetetlen számodra, hogy mennyire meg fog változni az életed, ha segítséget kérsz szakembertől. Gondolom, először a háziorvosodhoz kell elmenj, ő majd elirányít a megfelelő emberhez, pszichológushoz, pszichiáterhez. Tudom sajnos tapasztalatból, hogy egyedül nem sikerül ilyen helyzetből kilábalni, de megfelelő segítséggel EGÉSZEN BIZTOSAN, csak az első lépés olyan nehéz, de mindenképpen meg KELL tenni. Mert a környezeted, akik nem szenvednek ebben a betegségben, még ha nagyon jóindulatúak is, nem értik, érthetik meg azt a poklot, amiben az ember van, és nem igaz, hogy csak meg kell emberelned magad. Egy cukorbetegnek sem mondják, hogy ugyanmár, szedd össze magad, meg fogsz te gyógyulni orvos nélkül is. Én azt tanácsolom neked - már gyógyult, vagy legalábbis tünetmentes depressziósként -, hogy a lehető leghamarabb fordulj orvoshoz, és meglátod szép fokozatosan újra a régi leszel. Sok sikert kívánok neked, és kellemes húsvétot!
    előzmény:
    sopánszka (5995)
    2008-03-18  09:17
  7. 2008. március 18. 09:175995.

    Sziasztok!

     

    Most olvastam bele abba amit írtatok.

    Úgy értem a tünetek.

    Eddig nem tudtam mi a baj. Több mint egy hete, egyszerűen nem térek magamhoz. Nincs kedvem semmihez, állandóan aludnék ( öszintén szólva ha nem lenne az anyukám, már az összes eremet fel vágtam volna ) most kéne lakást vennem, mert albérletben élünk és hülyeség másnak a zsebébe fizetni havi 60-at, de egyszerűen meg bénít a félelem.

     Olyan érzés mintha jégbe lennék zárva, és mintha mindenki távól lenne tőlem, ha beszélek róla 2 percenként sírok. Eddig azt hittem magamról, hogy erős vagyok, most Én csalódtam a legtöbbet magamban. Nem érdekel semmi, undorodom magamtól, nem tetszik a munkám, pedig még 2 héttel ez előtt is Én érkeztem elsőnek reggel, és még hétfőn is mosolyogtam magamban mikor jöttem be dolgozni, most épp be érek és 4-kor mint akit ki lőttek. A lakás vásárlásnál is tudom, hogy mi lenne az ész szerű, de ezt is minek, ha anyú már nem lesz az első dolgom lesz meghalni, se kutyám se macskám.

     

    Bocs ha valakit bántottam, de úgy érzem meg fulladok, nem akartam senkit le húzni még jobban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_484243
    Torolt_felhasznalo_484243
    2008. február 17. 15:515994.
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni! Nem tudja véletlenül valaki Dr. Tringer László elérhetőségét? Úgy hallottam nagyon jó orvos. Előre is köszönöm: M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. január 30. 17:495993.
    Sziasztok!Nekem is vannak időnként mélypontok az életemben. Nekem a gyógynövényboltban az ashwagandha tablettát ajánlotta az eladónő. Tud-e erről valaki bármit is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (1)
    2004-12-09  22:43
  10. 2008. január 28. 11:255992.
    Lelki betegséget gyógyszerrel lehet tünetmentesíteni, de meggyógyításához lelki módszer (pszichoterápia, hipnózis) szükséges. Megfelelő pszichoterápiával (integratív) a gyógyulás a súlyosságtól függően 1 - 3 hónap alatt elérhető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171497 (5988)
    2008-01-19  13:43
  11. 2008. január 28. 09:045991.

    Sziasztok,

    A Serlift tablettát írta fel a neurológusom, van valakinek tapasztalata a gyógyszerrel kapcsolatban?

    Köszi

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_171497
    Torolt_felhasznalo_171497
    2008. január 27. 10:075990.
    Elküldtem a bejelentkező emailt a Belső Barlangba, majd beszámolok. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. január 19. 18:055989.
    Remélem nálam másképp alakul...Igazából sok ember addig sem jutott el mint én. Bízom az orvosomban, és továbbra is járok hozá terápiára, mert a szorongós stílusomat még nem sikerlt igazán levetkőznöm, szerintem így nem lesz gond!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171497 (5988)
    2008-01-19  13:43
  14. Torolt_felhasznalo_171497
    Torolt_felhasznalo_171497
    2008. január 19. 13:435988.

    Szia!

    Értem, és örülök, hogy nem mindenki van ennyire rosszul, aki erre a fórumra látogat. Én összesen kb 2 és fél évig szedtem Cipralexet. A szedése alatt végig tünetmentes voltam, nagyon jól reagáltam a gyógyszerre, még a szokásos 2 hétbe sem telt, hogy hasson. Ez a furcsa ebben, hogy amikor szeded, teljesen jól vagy és nyilván akkor azt gondolod, hogy meggyógyultál, fog menni most már tabletta nélkül is. De ahogy abbahagytam (már kétszer is megpróbáltam), ugyanaz az állapot jött vissza szinte.... Pedig már annyit faggattam a pszichiáteremet is, és váltig állítja, hogy nincs fizikai függés, csak lelki alakulhat ki. Nagyon remélem, hogy te többre jutsz mint amire én eddig jutottam.

    Általában két hét szokott lenni az az időszak a leszokásnál, mikor kicsit feszültebb az ember, és elvileg utána már semmi baj nem lehet. Ehhez képest én ugyanúgy vissazcsúszok ugyanoda, ahol kezdem, szépen fokozatosan, pár hónap alatt. Persze minden eset egyedi, és ez nem azt jelenti, hogy edig senki nem tudott leállni, de amikor már ennyit küzdöttél, és mindent megpróbáltál, akkor tényleg elvész a remény.....

    előzmény:
    vyrág (5987)
    2008-01-18  20:04
  15. 2008. január 18. 20:045987.

    SZia!

    Tévedsz én is olvasgatom ezeket a fórumokat, pedig már ugyancsak kifele jövök a témából. Szintén Cipralexet szedtem, már több hónapja tünetmentes vagyok és most hagyom abba a gyógyszert. Eddig minden gond nélkül.  Neked mikor jeletkeztek elvonási tünetek? Minden visszajött miután abbahagytad? Voltak a gyógyszerszedés alatt tüntementes időszakaid?

    Húha  Jó sokat kérdeztem... Mondjuk én a Frontinnal is simán leálltam, minden elvonási tünet nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171497 (5986)
    2008-01-18  15:53
  16. Torolt_felhasznalo_171497
    Torolt_felhasznalo_171497
    2008. január 18. 15:535986.

    Sziasztok!

    Látom, ez a legtöbb hozzászólással rendelkező topic depresszió témában. Igazából én már feladtam a reményt, hogy valaha is meggyógyulok, de egy nagyon pici remény azért mindig beférkőzik, és ilyen fórumra még soha nem írtam be. Valójában nem is tesz jót szerintem ilyen fórumokat olvasgatnia anak, aki beteg, mert egy ilyen topicot többnyire olyan emberkék kerenek csak meg és szólnak hozzá, akik szintén "betegek"..., de hátha akad egy-két gyógyult, aki értékes tanácsokal szolgál. (bár ha én meggyógyulnék, biztos kerülném a témát).

    Röviden, kb 20 éves korom óta vannak problémáim, kezdtem a tipikus agorafóbiás pánikokkal, metrón, egyetemen zárt teremben stb... ebből valahogy kijöttem gyógyszer nélkül, de később, 27 éves koromban egy szerelmi csalódás után olyan mély depresszióba és szorongásos, zavart állapotba estem, hogy azóta Cipralex, Xanax, stb. Kétszer próbáltam eddig leállni Cipralexről, egyszer 4 hónapig sikerült, most 6 hónapja nem szedem, de ugyanoda jutok vissza, sőt már fizikai roncs vagyok a leszokás utóhatásaitól (fél hajam kihullott). Édesanyám 15 éve hasonló betegséggel küzd, csak nála súlyosabb.

    Úgy érzem, minden nap egy harc, erőltetve kell mindennek nekilátni, felkelni, és én így nem akarok élni, mert semmi értelme, de gyógyszerrel sem... mert még nincs gyerekem. Úgy érzem, teljesen kilátástalan a helyzetem. Már több pszichoterápiát végigcsináltam, kinezioógus, jóga, gyógynövények, stb, minden megvolt....de semmi nem segít.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_453719
    Torolt_felhasznalo_453719
    2008. január 1. 23:525985.
    Teljesen megszüntetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2007. október 1. 09:475984.

    Szia Csampi01!

    Igaza van pikpik-nek,kell egy terapeuta,aki foglalkozik a problémáddal.

    Ma már több orvos is van,aki nem csak felírja a gyógyszert,hanem szán időt a beteggel való foglalkozásra is. Igaz,ezek inkább magánrendelősek.

    Priviben tudok ajánlani jó,lelkiismeretes orvost. Manapság ritka...

    / nem én vagyok  ne ijedj meg /

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_181080 (5980)
    2007-07-22  10:28
  19. Torolt_felhasznalo_644779
    Torolt_felhasznalo_644779
    2007. augusztus 31. 09:425983.
    Sziasztok!

    Bocs, hogy zavarok csak egy Fórumtalira szeretném felhívni figyelmeteket, amelynek a pánikbetegség, a depresszió és a szorongás, valamint a gyógyuláshoz vezető alternatív módszerek, táplálkozási és életviteli tanácsok lesznek a témái, s ahol az egymást segítő hasznos ötletek és tapasztalatok átadása, remélhetőleg hozzájárul majd sok-sok ember lelki egészségének helyreállításához.
    A Találkozó szeptember 29.-én lesz Budapesten az Arany Oroszlán teaházban, melynek címe: VI.ker. Jókai tér 8. és délután 3-kor kezdődik.
    A részletekről bővebben, a www.neuroptim.hu Levelesládájában olvashattok.

    Mindenkit szeretettel várunk.

    Üdv, bondzsorno



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. tha
    tha
    2007. augusztus 29. 21:145982.

    Sziasztok,

    Nekem is vannak problémáim, de én nem vagyok hajlandó gyógyszert szedni.

    Helyette inkább mozgok és jógázom, valamint odafigyelek a táplálkozásomra.

    Nem mondom azt, hogy megszüntek a tüneteim, de szerintem van olyan hatásos, mint a gyógyszernek.

    Legalább próbáljátok ki.

    Tha

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_440218 (1)
    2004-12-09  22:43
  21. Torolt_felhasznalo_696520
    Torolt_felhasznalo_696520
    2007. augusztus 29. 20:515981.
    Szia!

    Én is így voltam, azzal a kivétellel hogy nekem hányingeren volt/hánytam... De még akkor is rosszul voltam, ha nem kellett sehova mennem, hanem ide jött valaki... Az első dokim Rexetint írt, erre is azt mondták hogy kb 2 hét múlva fejti ki a hatását. Most másik orvosom van és Cipralexet szedek, ez jó utazási fóbiákra meg hasonlókra is, és tényleg jól/jobban vagyok tőle. Meg Neked is tenned kér érte, akármilyen jó gyógyszerek vannak, egyedül az nem segít.

    Off: nagy száraz bőrőm pár helyen az arcomon, ki is pirosodik néha, a bőrgyógyász Aktilt írt rá. Jó, szépen el is múlt, de rosszul vagyok ettől a gyógyszertől, reggel arra kelek, hogy hányingerem van, szédülök, stb. és napközben is többször előjön... Legalábbis azt hiszem hogy ettől van, mert olyasmi van benne mint az Augmentinben, és attól is mindig minden bajom volt... nem hinném hogy a szorongás miatt, mert most végülis okom sincs rá...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_181080 (5980)
    2007-07-22  10:28
  22. Torolt_felhasznalo_181080
    Torolt_felhasznalo_181080
    2007. július 22. 10:285980.

    Sziasztok!

    Nemrég tudatosult bennem, hogy a testi tüneteim oka a szorongás, depresszió. Jó ideje nem járok már be dolgozni. Ha itthon vagyok, a testi tünetek (szédülés,hasmenés,remegés) elmúlnak de amint másnapra van valami előre tervezett  programom, éjszaka nem tudok aludni, forgolódok, lüktet a szívem, és reggelre olyan hasmenésem lesz, hogy elindulni sem tudok. Van valaki itt hasonlü panaszokkal? Mit tudok tenni? Van valami ötletetek? Egy hete írta fel a doki a Serotort de egyenlőre nem segített, igaz azt irják 2 hét múlva fejti ki hatását.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. július 19. 14:265979.
    Orvosotok lehet akár a legjobb szakember is, csak hatékonyabb lenne, ha pszichoterapeutához fordulnátok, mert ez a szakma depresszióban igazán a kompetens.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450920 (5977)
    2007-07-18  20:31
  24. 2007. július 19. 09:095978.
    Szakember ajánlásához nem ártana tudni, hogy merre laksz a világban. Jó pszichoterapeuták az egész országban vannak.
    előzmény:
    nyuszo1 (5975)
    2007-07-17  12:48
  25. Torolt_felhasznalo_450920
    Torolt_felhasznalo_450920
    2007. július 18. 20:315977.

    Sziasztok!

    Most kerültem erre a topicra, ugyanis van egy nagy problémám, a segítségeteket kérném!

    Anyukám depressziós, (tehát nem pánikbeteg, nem volt idegösszeomlása, hanem igazi depressziója van). A család nehezen tudja lekezelni, próbálunk segíteni, de mit tudtok tanácsolni? Akinek volt ilyen a családjában, mi a legjobb megoldás?

    Orvoshoz jár, de szerintem nem a legjobb szakember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top