Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Körömrágás

miszmisz
Létrehozva: 2005. február 17. 21:03
Sziasztok!
(Rémlik, mintha már lett volna valamikor ilyen topic, de sajnos nem találtam.)
Körömrágás ellen keresnék valami használható megoldást. Kisgyereket szeretnék leszokatni. A pirospaprika és hasonló ötletek nem jók, mert ha a szemébe nyúl, nagyobb baj, mint a körömrágás. Valamikor hallottam egy körömlakkról ,ami direkt erre való. Nem tudja valaki, mi a neve és hol lehet kapni? (Már ha tényleg van ilyen)
Minden segítséget köszönök.
  1. Torolt_felhasznalo_847559
    Torolt_felhasznalo_847559
    2005. szeptember 13. 12:1326.

    Sziasztok,

    én is sokáig rágtam körmeimet, nekem a műköröm hozott segítséget, ám nem teljesen oldotta meg a problémát: a bőrt körülötte a mai napig rágom és ha netalántán letörne vagy mittomén, ugyanúgy rágom körmöm! De a műköröm megoldást jelentett valamilyrn formában! Ám ez fix...hogy lelki eredetű dolog!

    Nagyobbik problémám: párom 28 éves, és szméletlen állapotban vannak a kezei! Katasztrófa... már alig van körme, körömágyat is rág,, sokszor napokig mozdítani sem tudja ujjait! Kérem, hogy ha bárkinek van valamilyen megoldása, jelezze, mert egy 28 éves férfinál már nagyon gáz! Két éve nem tudom megoldani a problémáját! MEggyőződésem, hogy szülői nevelésből adódóan kezdte el rágni sajnos a kezét (óvónő vagyok) !!! Mindenféle képen lelki oka van az ő esetében a rágásnak!

    A műkörmösöm mesélte, hogy a cégnek, melxnek termékeivel ő dolgozik, van körömrágás elleni lakkja! Valami olyasmit magyarázott, hogy minden nap be kell kenni a körmöket valamilyen rendszer szerint, és NEM keserű.... hanem megvastagszik a köröm, és emellett ápolt kinézetet kelt! Mert természetes fénye van.. nem tom igaz-e! A Mákörmösöm OPI-val dolgozik, így gondoom nálunk lehet ez kapni! Nem ismeritek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. szeptember 13. 10:5725.
    Végre egy jó csaj!! 
    előzmény:
    livi35 (24)
    2005-09-13  10:31
  3. 2005. szeptember 13. 10:3124.

    sziasztok!

    én nagyon durván rágom a körmöm sajnos, de ha rászánom magam akkor 1-2 honapra le tudok állni vele.aztan jön egy kis stressz, és oda a körmök.

    semmi nem segített sem lakk, sem műköröm, csak az akarat.

    nagyon idegesit, ha rámszolnak ne rágjam, hisz az engem megnyugtat.

    az a baj hogy nagyon csunya, nem higénikus, és valamikor alig tudom az ujjaimat mozgatni, használni, mert annyira fáj....

    előzmény:
    saso (23)
    2005-09-13  09:02
  4. 2005. szeptember 13. 09:0223.
    ........... 
    előzmény:
    saso (22)
    2005-09-12  21:00
  5. 2005. szeptember 12. 21:0022.
    de jó lenne!!
    előzmény:
    saso (21)
    2005-09-12  18:12
  6. 2005. szeptember 12. 18:1221.
    Akkor te is egy profi vagy!Vagy?
    előzmény:
    Ettike (19)
    2005-09-12  16:58
  7. 2005. szeptember 12. 16:5820.
    Én meg pont olyan lány ismeretségét keresem!!!De úgy látszikmár allig vannak!
    előzmény:
    COKATALIN (18)
    2005-09-12  16:12
  8. 2005. szeptember 12. 16:5819.

    Szia!

    Avonnal is van valami ilyen lakkja, jó keserű, de én lerágtam azt is 

    előzmény:
    miszmisz (1)
    2005-02-17  21:03
  9. 2005. szeptember 12. 16:1218.

    Szia!

    Sajnos, én a mai napig rágom a körmöm és képes vagyok a műkörmöt is lerágni!

    Ma halottam, hogy csináltassak fogszabályzót mert akkor nemtudom rágni !!

    Üdv: Kata

    előzmény:
    miszmisz (1)
    2005-02-17  21:03
  10. 2005. február 19. 09:5717.

    A gyermeklélek betegségei - A körömrágás
    Kicsi gyerekeknek számos olyan "rossz szokása" lehet, mely idegesíti a felnőtteket. Egyikük kalimpál evés közben a lábával, másikuk folyton leeszi magát. Vannak olyanok, melyről a gyermek könnyedén lenevelhető, és olyanok is, melyek a szülői szigornak makacsul ellenállnak. A körömrágás ezek közül bármelyik lehet.

    A körmét tövig rágó, gyakran ujját is felsebző vagy körömágyát tépkedő gyerek cselekvése látszólag szándékos. Ha rászólunk, egy időre képes abbahagyni a dolgot. Egy idő múlva azonban azt vesszük észre, keze megint a szájában van. Ha elmagyarázzuk neki, hogy a körömrágás egészségtelen, mert lenyalja a piszkot a kezéről, ráadásul, a sebes ujjvég nemcsak fáj, de fertőzésveszélyt is magában rejt, arról nem is beszélve, hogy más számára gusztustalan látványt nyújt, stb. azt megérti, el is határozza, hogy leszokik erről a szenvedélyéről, ami azután gyakran mégsem sikerül.

    Sok gyerek sír emiatt, mert tehetetlennek érzi magát szülei elvárásával szemben, mások titokban rágják tovább a körmüket, és letagadják, amikor kérdőre vonják őket. Ha a szülő drasztikus módszerhez folyamodik, pl. mint ahogy azt gyakran tanácsolják, keserű kenőccsel keni be a kicsi kezét, csak ideig-óráig szünteti meg a körömrágást, vagy azt eredményezi, hogy a gyerek új idegesítő szokást, vagy más tünetet alakít ki: haját vagy szempilláját tépkedi, a szája szélét rágja, vagy kézfejét vakarja véresre.

    A körömrágás mint szorongásra utaló, illetve azt levezető tünet legkorábban 4 éves kor körül jelenik meg, gyakorinak azonban csak 6-7 éves kortól mondható. Többnyire az ujjszopást váltja fel, (20 körömrágó gyerekből 15 megelőzően szopta az ujját), valószínűleg azért ebben az életkorban, mert eddigre ezt a "kisbabás szokást" már a gyerek is el akarja hagyni. Míg az ujját szopó óvodás cselekedete egyértelműen örömszerzésre irányul, és csak a környezetét zavarja, az iskolába lépő 6-7 éves már szégyelli, hogy efféle önnyugtatásra, saját maga kényeztetésére szorul, ezért a nyíltan örömszerző ujjszopást a sokkal ellentmondásosabb körömrágásra cseréli. A körmét rágó gyermek tulajdonképpen egy belső ellentmondást jelenít meg: vágyom a kisbabás örömökre (keze a szájában), de a cumizást már dedósnak, és szégyellnivalónak találom, ezért haragszom is magamra, amiért nem tudok lemondani róla (az ujjak felsebzése fájdalmas, önbüntető cselekvés. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. február 19. 09:5716.
    A gyermeklélek betegségei - A körömrágás
    Nemcsak az iskolás életkor, de az iskola mint helyzet is kedvez a körömrágás, és a hozzá hasonló tünetek (pl. hajtépés, kézcsavargatás, fogcsikorgatás) kialakulásának, hiszen a gyerek itt eddigi életéhez képest hirtelen sokkal nagyobb követelményekkel találja szemben magát, miközben lényegesen kevesebb játékos-mozgásos feszültség-levezetési lehetősége van, mint az óvodában. Különösen gyakoriak ezek a tünetek azoknál a gyerekeknél, akik nagyon szeretnének megfelelni a követelményeknek, akiktől szüleik is, és ennek nyomán egy idő után már saját maguk is, mindenáron kiváló teljesítményt várnak el. Gyakran tapasztaljuk, hogy a nyáron szinte tünetmentes gyerek a tanév kezdetekor ismét megszállottan rágni kezdi a körmét.

    Egy másik elmélet szerint a körömrágás a szeretteinktől való elszakadás fájdalmát is kifejezheti szimbolikusan, a tépés, szakítás, sebzettség a szeretett személy hiányából adódó bánatot fejezi ki. A gyermek tünetével (mint oly sok más betegség esetében is), a passzívan elszenvedett traumát fordítja aktívba, vagyis saját akaratából újra megéli, miközben környezetének is megmutatja azt.

    Bár a körömrágás általában szorongásra utaló jel, nem feltétlenül jelenti, hogy a gyerek beteg, vagy súlyos lelki bánata volna. Felléphet átmenetei jelenségként az ujjszopás elhagyásakor, vagy amikor a kicsi új környezetbe kerül, nagyobb kihívásokkal találja magát szemben, esetleg kórházba kerül, vagy testvére születik. Ha egy-két hét, hónap után a rossz szokás elmúlik, ha a szülő kérésére a gyerek könnyedén le tud mondani róla, nem kell foglalkozni vele.
    Oda kell figyelnünk a dologra azonban akkor, ha a gyerek keze szinte folyamatosan a szájában van, ha körmei, ujjvégei már kisebesedtek, vagy, ha a körömrágáshoz más tünetek is társulnak, pl. gyakori fejfájás, hasfájás, alvási gondok, beilleszkedési nehézség.

    A szigor, a büntetés-jutalmazás ilyen esetekben mit sem segít, inkább csak ront a helyzeten; a kicsit újabb, szorongáskeltő feladathelyzet elé állítja, miközben figyelmét folyamatosan a körömrágásra irányítja. Ha úgy érezzük, a dolog több mint múló rossz szokás, érdemes szakember segítségével utánajárni, mi okozhatja a gyermek szorongását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 19. 08:2615.
    Hogy értsük a dolgokat. Mint azt már írtam, a csoportban szinte az összes gyerek elkezdte utánozni az állandóan körmöt rágó gyereket. Akkor a te elméleted szerint most az összes gyerek neurotikus, és megromlott a kapcsolata az anyjával. Nem túlzás ez egy kicsit?! A fiúk a csoportban meg köpködni kezdtek, szintén utánozva egy jó példát. Akkor ök is pszichológiai eset?
    Tényleg arra haladunk, hogy minden, a mi gyerekkorunkban megszokott, igenis a gyerek életéhez tartozó kis apróság miatt pszichológushoz rohangálunk. A topic indító kérdezett valami, én írtam rá egy jókedvü választ, és kb. lezártnak tekintettem a témát. Nem kérek megoldást kedves "de figyelj oda, mert ez neurotikus tünet" hozzászólásokkal. Hidd, hogy igazad van, én meg tudom, hogy megoldottuk a kérdést a lányommal, és minden oké. :)))
    Az meg egy kicsit durva, hogy bárkinek is egy levele alapján le mered írni, hogy megromlott a kapcsolata a gyerekével.
    Nem akart veszekedös lenni a hozzászólás, de úgy érzem, hogy ezt már nem lehet elviccelni.
    Szép napot, és tekintsük lezártnak a témát!
    előzmény:
    Fanna- (14)
     
  13. 2005. február 18. 20:1114.
    Persze hiheted azt, amit mondasz, de elgondolkodhatsz azon, amin írtam.
    Nem akarok veled vitatkozni, mert tudom igazam, van. Nem akarok okosnak sem kitűnni, mert ha olvasod a hozzászólásaimat, az látod elég zavart liba, vagyok. A jókedv fontos, de a körömrágás, gyermekkori neurotikus tünet. Ezt persze nem kell bevállalni, hiszen háttérben egy megromlott anya gyereke kapcsolat van, és nem a lemezekre szakadt köröm. Persze egyszerűbb még most is a gyereket okolni a dologért, mint akkor, amikor ez kialakult,
    előzmény:
    caillou (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. február 18. 19:2713.
    Pedig a körömrágás tényleg valamilyen rejtett belső feszültség levezetése (és a körömrágás abbahagyása utáni pótcselekvés is) Persze nem kell vele pszichomókushoz szaladni, de azért valami szorongás van a háttérben.
    előzmény:
    caillou (12)
     
  15. 2005. február 18. 18:5712.
    Te jó ég, ne csinálj már drámát egy körömrágásból! Rettenetesen divatos dolog minden piszlicsáré hülyeséggel pszichológushoz vinni a gyererket. Ez tényleg megoldás? Megbeszéltük a körömrágást, és nincs szükség a kencére. Lekaparni meg azért kaparja le, mert nagyon puha a körme, és lemezekre megy szét. A beszakadt köröm engem is zavar, és nincs szó semmilyen neurózisról. A lányomnál az volt a körömrágás oka, hogy az ovis csoportban van egy kislány, akinek ez a szokása. A többi meg utánozza.
    Nem pszichológussal, hanem jókedvvel kell megoldani a dolgokat!
    előzmény:
    Fanna- (8)
     
  16. 2005. február 17. 22:4411.
    Én akkor szoktam le a kisiskoláskor tájékán, mikor keményebbé vált a körmöm, és nehézzé vált lerágni. Esetleg körömerősítő krémmel kenegetnéd a kislányod kezecskéjét?

    Persze az én lányomnak nem segít, tövig rágja, de jó ötlet ez a keserű körömlakk, csak pár száz forintot veszíthetek, nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2005. február 17. 22:1310.
    En is ragtam 15 eves koromig. Akkor szulinapomra megkaptam az elso manikurfelszerelesemet de meg akkor nem volt mit manikurozni. Engem az kesztetett a leszokasra mert szerettem volna hasznalni. Azota eltelt 17 ev a kormeim szepek de 1-et meg mindig leragok:(
    Anyu nalam is kiprobalt mindent de nalam semmi nem segitett addig. . . mig a fejemben vegig nem ment hogy en akarok leszokni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. február 17. 22:019.
    Te is azt írtad átkerült másik tevékenységre. A körömrágás gyermekkori neurotikus tünet, amit célszerű pszichológussal feloldani
    előzmény:
    drew01 (6)
     
  19. 2005. február 17. 21:598.
    És ez megoldás volt szerinted. A probléma nem tűnt el, csak másként viszi végbe a dolgokat.
    A neurózis megmaradt.
    előzmény:
    caillou (3)
     
  20. 2005. február 17. 21:507.
    En is ragtam gyerekkoromban, talan kisiskolas koromig. . arra emlekszem, hogy a 1. 5 evvel idosebb noverem hatasara szoktam le. O nem ragta, es mindig ram szolt amikor csinaltam, es valahogy elmaradt a dolog.
    előzmény:
    drew01 (6)
     
  21. 2005. február 17. 21:416.
    nálunk egyik sem jött be, a hugom mindegyiket lerágta. Végül az lett a megoldás, hogy kétnaponta maniküröztünk. Egy kis csisza-misza, átlátszóval lakkozás, bőr feltolás és tetszett neki az eredmény így megállta, hogy nem rágta. Amikor rájött a ráhgatnék kijelölt egy ujját és csak azt rágta le, de idővel ez is elmúlott. Most már gyönyörüek a körmei.
    előzmény:
    miszmisz (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_610163
    Torolt_felhasznalo_610163
    2005. február 17. 21:385.
    Szia!
    Régebben én is rágtam a körmöm, iszonyúan nézett ki. Kipróbáltam a STOP nevű lakkot, de nem értem el vele a megfelelő hatást. Az igaz, hogy rennetően keserű, de engem nem gátolt meg abban, hogy rágjam a körmöm, a másik, hogy ha ettem vmit, akár egy szelet kenyér, vagy bármi más, rögtön keserű íze lett. Iszonyatos volt, hogy még az ételnek is olyan íze volt :) Ugyhogy én nem ajánlom.
    Esetleg tűzz ki neki valamilyen célt, hátha úgy könnyebb, nekem kisebb ajándékok voltak ígérgetve.
    Mostmár olyan 3 éve nem rágom a körmöm, vagy több, nem is tudom, de még mindig nem állt helyre rendesen. Lehet a fő lökést az adta, hogy a villamosn megláttam egy lányt, aki hasonló intenzitással rágta a körmét. Na, az elkeserítő látvány volt. :)
    Mindenesetre kipróbálhatod a lakkot, nem olyan nagy tétel, hogy ne lehessen megpróbálni, de nekem nem vált be. Sok sikert a gyerkőcödnek!

    előzmény:
    miszmisz (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_789153
    Torolt_felhasznalo_789153
    2005. február 17. 21:344.
    A patikában is kapsz pontosan nem tudom a nevét de Denti-vel kezdődik. Keserű az íze ha a szájába veszi a kölök, sokszor be kell kenni.
    előzmény:
    miszmisz (1)
     
  24. 2005. február 17. 21:333.
    Szia!
    Gyógyszertárban lehet venni a Daumexol N nevü szert. Direkt ilyen esetekre való. A lányom a második bekenés után úgy döntött, hogy nem rágja, inkább a másik ujjával lekapirgálja a körmét. :)))
    előzmény:
    miszmisz (1)
     
  25. 2005. február 17. 21:302.
    Szia!
    Van ilyen, én a DM-ben vettem a lányomnak, állati keserű. :-)))
    Megnéztem, csak ez van ráírva:STOP.
    De megtalálod a körömápolók táján. :-)
    előzmény:
    miszmisz (1)
     

Címlap

top