Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mononukleózis

Torolt_felhasznalo_232478
Torolt_felhasznalo_232478
Létrehozva: 2005. március 15. 20:04
Sziasztok!

Van egy16 éves lányom, aki nagy valószínűséggel /még a labor nincs kész/ mononukleózis fertőzést kapott. Kérem ha valaki már találkozott ezzel a betegséggel írja meg a tapasztalatait, egy-két tanács is jól jönne!

Köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_255484
    Torolt_felhasznalo_255484
    2009. június 4. 21:5426.

    Szia!

     

    Az én lányom is sajnos, nagy valószínűséggel elkapta ezt a fertőzést. Ma voltunk vérvételen, de csak hétfőn lesz pontos eredmény. Egy hete lázas, hiába vittem többször is orvoshoz, 40 fokos lázzal rohantam vele az ügyeletre, rá sem bagóztak:(( Ma végre beutalták a kórházba vizsgálatra. Ott azt mondták, hogy pihenjen sokat, igyon sok folyadékot de diétáról nem beszéltek, és nem is tartották bent, ahogy a többiek írását olvastam. Gondolom megvárják a vérvétel eredményét. Az biztos, hogy nagyon ijesztő ez a betegség, én legalábbis nagyon kétségbe vagyok esve. Nem tudom milyen lesz a máj vizsgálat eredménye + azzal bíztattak, hogy kb. 6 hétig tart a lázas állapot. Szegénykémmel már így sem tudunk beszélni annyira fáj a torka, papír darabra írja fel, hogy mit szeretne:(( Ráadásul kedden már kezdődik neki a  szóbeli érettségi!!! Fogalmam sincs, hogy tudja végig csinálni:((

    Gyógyszert nem írtak fel semmit, nem tudom mitől is jöhetne rendbe?

    Tanácstalannak és tehetetlennek érzem magam én is:((

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
    2005-03-15  20:04
  2. 2005. március 18. 19:2825.
    Ilyenem nekem is volt, jó sok évvel ezelőtt, hát vacak egy kórság, az biztos. A második hét végére átváltott tüszős mandulagyulába, esetleg még erre is számíthattok (kívánom, hogy ne. . . ). Hálistennek én megúsztam annyival, hogy egy hónapig nem dolgozhattam, ellenben heti kétszer jártam a Lászlóba vérvételre, befeküdni nem kellett. Sok pihenés, sok vitamin, lehetőleg nulla fizikai megeröltetés.
    És jobbulást a lányodnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_232478
    Torolt_felhasznalo_232478
    2005. március 18. 14:3424.
    Tegnap végre meglett a laboreredmény. A gyanú beigazolódott most már biztos hogy mononukleózis. De a hozzászólásokat olvasva mi még szerencsések vagyunk, a mi doktornénik elsőre eltalálta mi a gond. A lányom is javulgat, már nem lázas, a nyirokcsomó is megy összefelé, remélem ezek már a gyógyulás jelei, bár a májfunkciós eredmény az még pocsék. Köszönöm mindenkinek, igy nem éreztem magam egyedül a problémával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_132989
    Torolt_felhasznalo_132989
    2005. március 18. 09:2223.
    16 éves lányom is ezzel feküdt otthon egész decemberben, egy fiútól kapta el, aki szeptemberben szintén átesett ezen. Jártak pár hétig, elcsattant egy-egy puszi és ez lett a vége. Folyamatosan lázat kellett csillapítani, 39-40 között volt egész nap, lázcsillapítóval lement 38-ra, majd szinte azonnal vissza. Nagyon-nagyon sok folyadékot kellett innia, az Algopyrinről le lett állítva, mert öli a fehérvérsejtet. Amidezophen-t kapott, valamit használt. December 23-án még 39 fokos láza volt, 24-én szinte kipattant az ágyból. . . . Húzós volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (14)
     
  5. age
    age
    2005. március 16. 14:5422.
    m=n
    előzmény:
    age (21)
     
  6. age
    age
    2005. március 15. 23:2321.
    Szia Icus!
    Nekem 1978-ban volt monomukleózisom, 12 éves voltam akkor még azt sem tudták mi fán terem ez a dolog. A vérképem olyan nagyon rossz volt hogy másnapra már az egész kórház erről beszélt, hogy van egy kislány és hogy nagy a baj. . . .
    Én 2 hetes sítáborban voltam éppen, ahol jó kihajtottak minket, onnan hazajöttem és mumszos lettem, valamint az összes nyirokcsomóm beduzzadt, alig tudtam nyelni. . . és ráadásnak jött a mononukleozis. Ez így mind egyszerre.
    Nagyon gyenge voltam, emlékszem egész nap csak aludtam. Hónapokig suliba sem jártam. Emlékszem amikor aztán már nagyon hiányoztak a barátok anyu bevitt a suliba, de annyira kifáradtam hogy alig tudtam hazamenni.
    Nagyon lefogytam, és ez a kóros vékonyság igazán csak 20 éves korom körül múlt el csak.

    Mostanában ha dokihoz megyek, és kérdezik hogy milyen betegségeim voltak, a monot mindig megemlítem és látom a dokikon, mindig meglepődnek.
    Nem sűrűn fordul elő azért ilyen a praxisukban.

    Mostanában megint volt egy különleges betegségem, lehet hogy valahol a mono is benne van, pedig már lassan 40 leszek. . .
    De egyébként nincs semmi bajom, látod túlélték ezt itt egy páran.
    Ugyhogy ne izgulj!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_732467
    Torolt_felhasznalo_732467
    2005. március 15. 23:0020.
    Icus, nyugi, azért is mert a 16 éves lányod immunrendszere biztosan megbirkózik a vírussal- ha beigazolódna, hogy mononucleosisa van. Az igaz, hogy kb. egy hétig nagyon magas lázzal jár, de amilyen hirtelen jön, úgy el is múlik. És vírus lévén nincs ellene konkrét ellenszer, marad az immunrendszer erősítése. Persze tényleg fontos utána a máj meg a lép ellenőrzése, de ha a vérkép alapján ez a lányod betegsége, ez biztos nem fog elmaradni.
    De szeretném leírni a saját példámat is, ugyanis az én tüneteim is "egyértelműen" mononucleosisra utaltak, aztán a labor alapján egy masszív baktérium volt, ami aztán penicillinre megadta magát.
    Jobbulást a lányodnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. március 15. 22:5819.
    Nekem 14 évesen volt, 4 hét a fertőzőben, heti két nap látogathattak :(
    A tünetek ugyanazok: magas láz (hidegzuhany, vizeslepedő), torokfájás (nyelni alig tudtam) és napi 16 (!) gyógyszer, amik nem igazán gyógyszerek, mert ezt csak az immunrendszer képes legyőzni, hanem ilyen kálium tabletta stb. Persze kíméletes étrend kötelező, csak semmi apró magú gyümi (eper, málna) és semm nehezen emészthető, kímélni kell májat meg mindent.
    A kezelés után hónapokig vigyázzon magára, mert még le van gyengülve az immunredszer, én miután kikerültem a kórházból rá pár hétre 2-3 órás strandolás után másodfokú égést szenvedtem az arcomon. . . :(((
    Jobbulást neki!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_824974
    Torolt_felhasznalo_824974
    2005. március 15. 22:5118.
    Hát úgy látszik, nekem nagy mázlim volt a dologgal! Én kb. négy éve kaptam el. Úgy vettem észre, hogy nagyon sötét volt a vizeletem. A háziorvos laborra küldött, onnan meg az ijesztő májfunkciók révén egyenes út vezetett a Lászlóba, de nem kellett befeküdnöm. Sokat kellett pihennem, meg diétás étrendet kellett tartani. És ennyivel megúsztam. Pár hét múlva visszaállt a vérképem is a normálisra. Szóval hála Istennek csodálkozva olvastam a fennti szenvedéseket! De azt már értem, miért kérdezik meg mindig az orvosok, hogy könnyen túlestem-e rajta. Nekem is azt mondta a doki a végén, hogy ezzel erősödött az immunrendszerem, meg hogy többet nem kaphatom el. Remélem, a lányod is hasonlóan könnyen túlesik majd rajta! jobbulást neki!
    ui: A László kórházról csak jót tudok mondani, olyan volt, mint egy magánkórkáz, és nem csak a szép berendezés miatt! nagyon kedvesek voltak az alkalmazottak is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. március 15. 22:2117.
    Hát ez tényleg kisértetiesen hasonlit a mononukleózisra. . .
    Nekem olyan dudor lett a nyakamon, mintha egy diót dugtak volna a bőröm alá. . . nagyon mulatságosnak tartottam volna, ha nem fájt volna annyira:))))) Persze aztán szép mumszosra dagadt az egész nyakam, de a dió kitartott hetekig!!

    A kórház igazából csak akkor szükséges, ha a szövődmények (májbetegség, kiszáradás. . . ) indokolttá teszik, de legtöbb esetben nincsenek szövődmények. Tudnillik gyógyszer nincs rá, és nem életveszélyes dolog. Csak hát feküdni kell tényleg (bár akinek már volt, tudja, hogy nincs is nagy kedve az embernek ugrálni. . . :))))))

    Jobbulást a lányodnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (14)
     
  11. 2005. március 15. 22:1416.
    Nekem a férjem esett át rajta. hát nem egy diadalmenet. Őt beküldték a lászlóba, mert a májleletei igen vacakok voltak, meg azt gondolták sárgaság. Egyszer volt az orvosnál a gyerekkel egészséges rendelésen, és utána pár napra kezdett hőemelkedése lenni állandóan, aztán a vérvétel után derült ki a dolog. Addig is össze volt zárva mindenféle májbeteggel, a májzsugoros alkoholistától kezdve a hep. C-s kábszeresig mindennel (ja volt még egy hep. B-s fickó is a szobában, ahol közös wc volt) csoda hogy nem hozott haza valami még ennél is izgalmasabb dolgot.
    Egyébként ez tényleg gyerekbetegség, lehet, hogy én is elkaptam gyerekkoromban, mert a férjemről nem jött át, és lehet, hgoy ugyanakkor a gyerek is összeszedte, de a piciknél (akkor volt 5 hós a gyerek) észrevétlenül zajlik le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_408318
    Torolt_felhasznalo_408318
    2005. március 15. 22:0915.
    Az egyetlen pozitívuma, hogy életreszóló védettség alakul ki .
    A nagyobbik fiam két és fél évesen esett át rajta, pár nap kórház, mert annyira fájt a torka, hogy inni sem tudott, és kiszáradt.
    Kellemetlen betegség, igazából a szövődményei veszélyesek, ezért szigorúan ki kell feküdni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_232478
    Torolt_felhasznalo_232478
    2005. március 15. 21:4814.
    Hú! teljesen meglepődtem nem gondoltam hogy ennyien fogtok irni! A környezetemben senki még csak nem is hallott a betegségről. A lányomnál a baromi nagy nyirokcsomó a nyakán, a fejfájás az állandó levertség és a láz jelentkezett eddig. Körházról még nem volt szó, de jó lenne meguszni. Mindenesetre türelem az kell, arra már rájöttem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 15. 21:2113.
    Nekem 4 éve volt. Akkor még nem volt nagyon ismert a betegség, több ismerősömnél, és nálam sem jött rá a doktornéni. A makacs lázra, nyirokcsomóduzzanatra, mandulagyulladásra antibiotikumot irt fel, Augmentint. Amikor negyednap már alig kaptam levegőt, bevittek a kórházba, ahol a doktornő azonnal labort csinált, de mondta, anélkül is tudja, hogy Mononukleózis, amin rengeteget ront az Augmentin, mert allergiás reakciót vált ki (basszus!!). Két hétig feküdtem, egyébként mázlim volt, mert a mononukleózis veszélye, hogy a májat támadja meg, és akkor nagyon el tud húzódni. (Sokszor emiatt összekeverik a sárgasággal). Nekem majdnem normál májleleteim voltak, igy csak két hét volt. . :))

    A fertőzésveszélyről annyit (apropos csókkór), hogy nekünk is azt mondták, isssssszonyatosan fertőző, mégse kapta meg senki sem az én, sem az ismerőseim környezetében.
    Persze az is lehet, hogy mindenki túlesett rajta gyerekkorában, mert azt hallottam, ez is egy olyanfajta gyerekbetegség, amin észrevétlen túl lehet esni kiskorban. . . (??)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 15. 21:1512.

    Nekem volt mononukleozisom 20 évesen 2 hétig kórházban voltam, fájt a torkom, a nyaki nyirokcsomóim fel voltak dagadva. Lázam is volt. A betegség egy hét alatt lezajlott, utána egy hétig azért voltam kórházba, mert rossz volt a vérképem, de akkor már semmi bajom sem volt.
    előzmény:
    Kislivus (11)
     
  16. 2005. március 15. 21:0111.
    én is pont 16 éves voltam, amikor átestem rajta. . azt hittem hogy meg fogok halni. . . nagyon rossz volt. . . szent imre kórház, 2 hónap hiányzás a suliból, állandó láz és levertség, semmi javulás, csak az utolsó egy hétben. . . . a májam még sokáig fájt utána. . . . nagyon rossz. . .
    légy vele türelmes. . . . mert tényleg annyira rosszul érzi magát, ahogy mondja. . . .

    L
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. március 15. 21:0110.
    Szia!

    Öcsémnek volt már. Nagyon lázas volt kb 2 héteg, fájt a torka nagyon. ő kórházba volt vele és ott kapott infúziót. Kérdeztem tőle még a gyógyszert de nem emlékszik mit kapott. Ja és tönkre mnet a mandulája. Utánna kikellett vanni és olyan volt a májlelete 17 évesen mint egy alkoholistának. Szóval elég sz@r, 2 hónapig utánna maripent kellett szednie.

    Lányod is kórházban van?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     
  18. 2005. március 15. 20:589.
    Szia, nekem 14 évesen volt. Csak hőemelkedésem volt, gyógyszer nincs, de tényleg elesett voltam és mivel diétázni kellett lefogytam. 3 hetet voltam otthon a suliból. Mivel nem voltam lázas inkább a koplalás volt rossz. És utána még nagyon sokáig éreztem a nyirokcsomókat a fülem alatt frontokra, kis megfázásokra.
    Én úgy tudom sokféle lehet, én szerencsére nem vagyok lázasodós, így nem érztem magam olyan vacakul, bár lehet, hogy úgy előbb kilábaltam volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. március 15. 20:588.
    Az öcsémnek most volt. Egy hónapig ki sem mehetett a lakásból. És nőtt egy marha nagy cucc a nyakára. A betegséget csókláznak is hívják - nem véletlenül - és főleg fiatalok közt terjed. Elég gáz. Jobbulást!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. március 15. 20:467.
    http://www. pro-patiente. hu/betegsegek
    Üsd be a keresőbe a betegséget, és kijön róla minden.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. március 15. 20:466.
    mar volt egy ilyen topic!
    nezz be oda, sok mindent megtudhatsz!
    jobbulast kivanok a lanyodnak!
    :-)

    Éljünk egészségesen / Mononukleosis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     
  22. 2005. március 15. 20:295.
    Jól tudod, mert ez vírus, arra nemigen van semmilyen gyógyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575842 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. március 15. 20:264.
    Egy ismerős lánynak volt, pont így 16 éves kora körül, 2 hétig 40 fokos láza volt, kórházban feküdt, de gyógyszert nem kapott, mert állítólag ezt a szervezetnek magának kell legyőznie. (bocsi ha nem tudom jól)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     
  24. 2005. március 15. 20:263.
    Egy barátomnak volt, láz az nem annyira, inkább csak hőemelkedés, viszont iszonyat gyöngeség. Hát nem egy diadalmenet, az biztos. Kellemetlen egy betegség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     
  25. 2005. március 15. 20:232.
    Szia!
    A férjemnek már volt ilyen, elég pocsék betegség. Három hét láz, iszonyat torokfájás. Jókat nem tudok mondani, nehéz lesz, még gyógyszer sem nagyon van rá. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_232478 (1)
     

Címlap

top