Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Twixi körmei.. kepek

Torolt_felhasznalo_566716
Torolt_felhasznalo_566716
Létrehozva: 2005. november 4. 20:07
Sziasztok! csak azert csinaltam ezt a topicot, hogy ne kelljen mindenkinek külön elküldenem emailben a kepeket...=) igy csak a cimet kell megadni es barki megnezheti.. most felrakok par uj fotot.. nem sok van sajna.. de majd meg gyartok=) pussssssssz
  1. 2010. július 6. 15:4541701.

    Nekem tudnátok ajánlani valakit??? V., XIII. kerületből???

    Aki jelenleg csinálja, annak nem gáz a munkája csak fantáziátlan .... nem éreztem, hogy beleadna apait-anyait:-)))) Ráadásul egyik kezemen észre sem vehető a lenövés (június 15-én csinálta), a másikon meg oltári ronda .... most egyik kezemet állandóan dugdosom:-(((

    előzmény:
    Ildiko666 (41693)
    2010-05-26  12:53
  2. Torolt_felhasznalo_
    Torolt_felhasznalo_
    2010. július 7. 09:4241702.

    Nagyon köszönöm a segítséget! Így képzeltem, de nem voltam biztos benne. Akkor addig míg nem jutok el tanfolyamra, gyakorlok tippen jobb híján.

    Első körben én is Darabos Évire gondoltam, sok helyen a szemembe ötlik.. és árban is teljesen elfogadható. Örülök, hogy te is őt ajánlottad. A dilemmám ezennel megoldódott.

     

    Még egyszer köszönöm!

    előzmény:
    Makrancos (41700)
    2010-07-06  15:38
  3. 2010. július 11. 20:2841703.

    Online körömdíszítő verseny, értékes nyereményekkel!

    http://www.mukormosverseny.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. 2010. július 28. 13:5741704.

    Sziasztok!

     

    Van egy nagy problémám. Soha ilyen még nem fordúlt elő. Minap csináltam egy köröm erősítést, és képzeljétke el, hogy 3 nap múlva az összes erősítés levállt!     Aznap még csináltam kettőt, meg tipeset is, és nekik semmi bajuk nincs. Ennek a vendégnek a keze nagyon izzadékony volt. Mindent úgy csináltam mint idáig, és még is. Mit ronthattam el???   

    Pedig már nem a kezdő korosztályba vagyok. Hát ilyennek is elő kellett fordúlnia.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. július 28. 20:2241705.

    Körömépítés kizáró oka az izzadós kéz....

     

    Lehet próbálkozni amúgy, csak elég bonyolult. Tökéletes előkészítés, egyenként nail prep, akár kétszer is, savas, savmentes primer, néha még a savmenteset is elhagyni, hogy gyorsan menjen rá az alapréteg. Van, hogy a zselé meg sem tapad, hanem csak a porcelán. Kísérletezgetni kell. De tudomásul kell venni a vendégnek is, hogy nehéz eset, és van, hogy 2 hetente tőtölteni is kell. 

    előzmény:
    andy1967 (41704)
    2010-07-28  13:57
  6. 2010. július 29. 08:5741706.

    Nekem is elég nyirkos a kezem, sajnos állandóan. Körmöstől körmösig mentem, mire találtam olyat aki szépen dolgozik és kb megeggyezik a stílusunk és tudnám viselni a munkáját. 

    Mindig csak manikűröztettem+lakkozás, de állandóan csorgattam a nyálam a zselés díszítésekre. Szóval 6 év után mikor megtaláltam az "igazit", közölte, hogy ő nagyon szívesen megcsinálja, de több mint valószínű, hogy 1 hétnél tovább nem maradna fent a zselé, mert ez a tapasztalat, meg elkezdte magyarázni a folyamatot, de a lényeg, hogy ő nem akar lehúzni 5-6 ezer forinttal, mert nem tudja garantálni az elvárt eredményt. Még hozzátette, hogy ha mindenképp szeretnék, akkor porcelánnal kéne próbálkozni, annak nagyobb az esélye, hogy fent maradt, viszont ő azzal nem dolgozik. Szóval így jártam. De talán ez is bizonyítja, hogy megérte keresni, mert emberileg és szakmailag is nekem ő a tökéletes akihez továbbra is szívesen megyek.

    előzmény:
    Ildiko666 (41705)
    2010-07-28  20:22
  7. 2010. július 29. 10:2141707.

    Szia!

     

    mindig olvaslak Titeket, engem is nagyon érdekel a téma, bár műkörmöt nem szeretnék, de a sajátjaimat nagyon szeretem szépítgetni.

     

    3 évvel ezelőttig rágtam a körmöm, aztán abbahagytam. De sajnos talán emiatt, nem olyan szép a körmöm formája. Általában egyenesre reszelem a tetejét, nem oválisra, viszont ahhoz, hogy oldalt szép egyenes legyen, állandóan reszelnem kell durva reszelővel, különben nagyon csúnya. de így meg látszik sokáig a félrenőtt, de lereszelt köröm helye. Tudtok esetleg valami jó tippet adni?

     

     

    Köszönöm: Gabi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_566716 (1)
    2005-11-04  20:07
  8. Torolt_felhasznalo_944767
    Torolt_felhasznalo_944767
    2010. július 29. 21:5241708.

    Nálam a nyirkos kézre a következő vált be. IBD anyaggal dolgozom alaprétegnek mindenképp ezt viszem fel. Ha problémás vendég van, akkor mindenképp használom a bondert is nagyon vékonyan és kb 1 perc lámpázás után jön maga a zselé. Én is mindig elgondolkodom a porcelánon, de elsőre ez jön, ha nem válik be próba a porcival, de nem kellett eddig eljutnom még.  

     

    előzmény:
    andy1967 (41704)
    2010-07-28  13:57
  9. Torolt_felhasznalo_944767
    Torolt_felhasznalo_944767
    2010. július 30. 16:4641709.
    Ez is egy elég problémás körömre készült, ebben az esetben pikkelysömör által elég hepe-hupás maga a természetes köröm, de itt is fennmarad mindig ugyan avval a módszerrel, ahogy lejjebb is írtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 4. 09:5841710.

    Sziasztok!

     

    olvasgattam a topólicot   és egy két hozzászólástól áll a szőr a hátamon...

    no de ezt most nem akarom vesézgetni, meg nem szeretnék rögtön ellenségeskedni.

     

    Szeretném pár "munkám" bemutatni és kérlek mondjatok véleményt.

     

    :( egyszerre csak 4-et lehet... 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  11. 2010. augusztus 4. 10:0241711.
    folyt köv képek....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 4. 10:2541712.

    még kép...  

     :( nem bírom lekicsinyíteni.... a többit majd egyszer ha sikerül kicsit csinálni belőle :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  13. 2010. augusztus 4. 10:3341713.
    A vélemény sokban függ attól, hogy mióta csinálod. :)
    előzmény:
    IceBaby (41710)
    2010-08-04  09:58
  14. 2010. augusztus 4. 10:5141714.
    Fogalmazzunk úgy hogy marha kezdő vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  15. 2010. augusztus 4. 10:5941715.

    Akkor baromi jó. De azt ajánlom, hogy amíg nem lesz tökéletes, maradj egy formánál. Mondjuk  a kockánál.

    A stiletto messze nem ilyen, de a mandula sem.  A kockaformád ok. Párhuzamra ügyelj, és a mosolyvonal is lehete szebb, de ez egy kezdőtől megbocsájtható.

    Ha meg tudod úgy csinálni, hogy nem hullik le, nem levegősödik hamar, már jó vagy. 

    A diszités jó dolog, de ha nem tökéletes alatta a forma, nem mutat úgy. A technikát tökéletesitsd, és a diszités jön majd magától is. (mondjuk nem árt néhány továbbképzés sem :D )

    előzmény:
    IceBaby (41714)
    2010-08-04  10:51
  16. 2010. augusztus 4. 11:2641716.

    :) nem szokott levegősödni... kb 4-8 hétig fent marad attól függöen mikor unom meg :D magamnak nincs időm tölteni, de nagyon jól bírják.

    van két kép ahol pasi keze van fent gondolom észre vetted az milyen ?

     

    pocelánt hazsnálok, mert ez jött be... :S hogyan lehet "szebb" mintákat csinálni?

    tanfolyamra egyenlőre nincs időm... :(

    előzmény:
    Ildiko666 (41715)
    2010-08-04  10:59
  17. 2010. augusztus 4. 18:5241717.
    sikerült kicsre a többi képet is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. augusztus 4. 18:5541718.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  19. 2010. augusztus 4. 19:0341719.

    Akkor baromi jó. De azt ajánlom, hogy amíg nem lesz tökéletes, maradj egy formánál. Mondjuk  a kockánál.

    A stiletto messze nem ilyen, de a mandula sem.  A kockaformád ok. Párhuzamra ügyelj, és a mosolyvonal is lehete szebb, de ez egy kezdőtől megbocsájtható.

    Ha meg tudod úgy csinálni, hogy nem hullik le, nem levegősödik hamar, már jó vagy. 

    A diszités jó dolog, de ha nem tökéletes alatta a forma, nem mutat úgy. A technikát tökéletesitsd, és a diszités jön majd magától is. (mondjuk nem árt néhány továbbképzés sem :D )

    idézet:
    Ildiko666 (41739)
    2010-08-04 10:59:22

    Stilettóval egyszer próbálkoztam magamon, de két nap után letört a hegye no meg csálé is volt .

    Háztetőt szerenék csináln, de neki sem merek kezdeni... 

     

     

    előzmény:
    Ildiko666 (41715)
    2010-08-04  10:59
  20. 2010. augusztus 4. 22:3241720.

    Igen, láttam. Teljesen ok lett.

     

    Nem csak az a lényeg, hogy a tiéd ne levegősödjön, az is jó, de a lényeg, hogy a vendégé ne. És mivel ezer féle van, tudni kell, hogy kinek mi a jó.

     

    Szebb mintákat gyakorlással. De a technikát csak igen kevés esetben lehet otthon elsajátítani, ellesni, ahhoz sajna kell a tanfolyam. Aztán megint sok gyakorlás. 

    Érdemes sok-sok körmös képet nézegetni.

    előzmény:
    IceBaby (41716)
    2010-08-04  11:26
  21. 2010. augusztus 4. 22:3741721.

    Mondom. Először a kocka! Építés, és nem tip!

    A stiletto és az edge az még a profik közül is csak kevésnek olyan, amilyennek lennie kell. Technikailag mind a kettő nehéz, de az edge az brutál. Az első edge-em egy egyszerű volt (viszonylag), 6 és fél óráig készült. A második az versenyre készült, kb 10 óra volt. Ja, sima francia kockát másfél óra alatt építek. :)

    A stilettot még talán, de az edge-et tanfi nélkül nem lehet megtanulni. Mert  nem csak a gerince a lényeg. 

    Szóval, amíg nem megy az építés szinte tökéletesen, addig nem kéne a bonyolultakkal próbálkozni. :)

    előzmény:
    IceBaby (41719)
    2010-08-04  19:03
  22. 2010. augusztus 5. 08:3641722.

    Szia! igen 90%-ba kocka franciát csinálok különböző hosszűságban. 99%-ba építem! mert sajnos nem kapok sehol üvegtippet. :( a sima fehéret nem szeretem, mert fehér vég alá még elmegy de színes alatt ocsmány.ha nem sikerül összereszelni akkor a crystál porcelán alól átüt tehát megijnt ocsmány... :( a csiszológépem megdöglött, kb. 1-2 hetente beesik hozzám valaki akinek előzöleg egy "profi" gányolt valamit, így megbírkózom a kézi reszelőkkel.  de most nem is ezt akartam írni.

     

    a díszítő lakkal nem vagyok jóban, szeretnék helyette akrillal festeni egyenlőre csak 2 féle színnel próbálkoznék (fehér-fekete)... 

     

     

    Felfogtam h előbb a kockán "ügyeskedjek" de egy félétől csömört kapok... néha kell valami új... 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. augusztus 5. 12:5441723.

    egy óra, egy köröm, elsőre... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 5. 13:0041724.

    a napokban készült egy köröm... a gazdája leesett egy lóról...

    csúnyán beszakadt... gondolom a szarul lett volna felrakva akkor nem jön vele a körme is

     

    Ja és logikus h nem raktam másikat helyette.... kölünben lett volna bepi*ilés, na meg a többi ha begyullad. meg mire raktam volna amúgy is? a húsra.....    nagyon csúnyán nézett ki. szegény csaj.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. augusztus 5. 23:0641725.

    Szia!

     

    Próbálj meg makro módban fotózni, akkor nem lesz ennyire homály minden képed.

    A fényképgépen kis virág a jele ált.

    Vagy ha nem találod, akkor nem makro módban próbálj meg ráközelíteni, jobban fókuszálni, mert így nagyon nem OK a képminőség, alig lehet kivenni valamit belőlük.

     

    Díszítő lakk: ha a vékony ecsetes (so easy pl.) vékony üvegest érted alatta, az szerintem király. Barátkozz vele. Az akril jó, de gyorsan szárad és nehéz korrigálni. Persze ismerkedj csak az anyagokkal, nem azért írom!

     

    Forma és szép minták: gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás. Idővel mindkettő jól mehet, nézegess és készíts minél többet ;)

     

    Sok sikert! 

    Üdv.!

    előzmény:
    IceBaby (41724)
    2010-08-05  13:00
  26. 2010. augusztus 6. 09:5241726.

    a fényképezőm nagyon szép képet csinálna.... de sajna a tölthető elem nem sokat bír... A telefonommal "most ismerkedem", és más készüléket sem használtam fotózásra, de majd megpróbálom.

     

     

    A díszítő lakkal csak az a gondom, hogy gyorsabban húznám mint ahogy "csörög" le a festék rajta ezért gondoltam akrillra. talán az lépést tud velem tartani.

     

    Köszi a tippeket. 

     

    előzmény:
    Márti**** (41725)
    2010-08-05  23:06
  27. 2010. augusztus 8. 21:3541727.

    Sziasztok!

     

    Segítségre lenne szükségem, 1,5 hete a manikűrösöm, akihez 1 éve járok már- az összes körmömet újraépítette, hogy szép egyformák legyenek.

     

    Az építés után a körmöm utáni ujjpercig kicsit bepirosodott, viszketett- de nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget.

     

    Az egyik körmöm sajnos majdnem teljesen leszakadt,  félig elvált, fellevegősödött a bőrömtől a körmöm, de a lagzim miatt muszáj volt ráéptíeni. Előtte minden körmöm lefertőtlenítettünk. Ennél a sérült körmömnél- a körmöm alatt és körül azujjbegyemnél megkeményedett a bőr, piros pöttyök alakultak ki rajta, de kb 2-3 nappal az építés után. Utána a másik kezem néhány ujján is sebesedést tapasztaltam, először csak arra gondoltam, hogy a reszelés, vagy csiszolás közben megsérülhetett a bőr.

     

    Most már körbe az egész körmömről kezd felszakadozni a bőr, és a többi körmöm alatt is le lehet húzni húzni a bőrt, és végig az egész körmöm körül. Pont úgy néz ki, mintha lelenne körbe rágva a bőr az ujjamról majdnem teljesen eleven. Bár a sérült körmöm a legdurvább, lehet erről terjedt tovább a többire. 

     

     

    Valakinek van vmi tanácsa?

     

    A körmösöm pont nyaralni van, én meg nem tudom, hogy ezzel most menjek el a bőrgyógyászhoz? Mit csináljak? Le kellene az összeset szedni?

     

    Létezhet, hogy allergiás vagyok az anyagra? Nem tudom, hogy új anyagot használt-e, de szerintem nem. De már évek óta van műkörmöm és eddig semmi bajom sem volt!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  28. 2010. augusztus 8. 21:4441728.
    S
    előzmény:
    j.bettus (41727)
    2010-08-08  21:35
  29. 2010. augusztus 8. 21:4841729.

    Elsőre látatlanban allergiának tűnik, de mindenképpen meg kellene nézetni bőrgyógyásszal, mert vizsgálat után ő tud bármi hivatalosat mondani.

    Ha pedig azt mondja, hogy nincs semmi komoly, akkor legalább megnyugodhaszt.

    Ha allergia, akkor viszont sajnos le kell szedni ha új anyagot használt,ha viszont csak valamilyen más előkészítő anyag okozza, akkor elegendő lesz, ha azt elhagyjátok a jövőben.

     

    előzmény:
    j.bettus (41727)
    2010-08-08  21:35
  30. 2010. augusztus 9. 08:1541730.

    ezt azért kiegészíteném annyival, h ha allergia akkor "régi-megszokott" anyagtól is kialakulhat, ha tekítődik vele a szervezet, nem feltétlenül csak az új, miatt. perzse az új "anyag" az elsődleges kiindulási pont.

     

    (20 éve vagyok allergiás. )

     

     

     

    j.bettus: ilyen esetben ne foglalkozz azzal h a kedves körmös nyaralni van-e, hívd fel és kérdezd meg miket használt, milyen új dolgot. Sztem is bőrgyógyászhoz kellene menned. nem vagyok doki, de sztem vagy ekcéma vagy gomba...  Ha kiderül h a körömösöd volt a híbás pl, nem megfelelően fertötlenítette az eszközeit akkor sürgösen keres másikat!!!  egy cikkből:
    Kontakt ekcéma Alapvetően két fajtája van: az allergiás kontakt ekcéma és az irritatív kontakt ekcéma. Az allergiás ekcéma úgy alakul ki, hogy sokszor találkozva valamilyen anyaggal, a szervezet védekezőrendszere (immunrendszere) egyre erősebbeben "védekezik" ellene. Egy idő után már egészen minimális anyagmennyiség felszívódása a bőrön keresztül is erős gyulladást, viszketést válthat ki. Az irritatív ekcéma úgy jön létre, hogy valamilyen károsító anyaggal találkozik a bőr (leggyakrabban a kéz bőre). Ezek tehát közvetlenük károsítják a bőrt, nem az immunrendszer túlműködése okozzat a tüneteket. Ilyan anyagok lehetnek savak, lúgok, erős detergensek (a tisztítószerekben, mosószerekben). Más elnevezések: Kontakt dermatitisz, contact dermatitis, kontakt bőrgyulladás.   tölts fel egy képet hátha többet tudnak a lányok segíteni. 
       

     

    előzmény:
    darevi (41729)
    2010-08-08  21:48
  31. 2010. augusztus 10. 17:2941731.

    Hello!

     

    Köszi a tanácsokat. Sikerült elérnem a körmösöm. Azt mondta mindent úgy csinált mint mindig, semmi újat nem használt. Mindent jól lefertőtlenített, mert az egyik körmöm tényleg elég csúnya volt és féltettem, hogy még jobban elfertőződik.

     

    Ő is ezt mondta, mint Te, hogy kezdődő allergia lehet, mert egy idő után telítődik a szervezet és így tud védekezni, ajánlott pár bőrnyugtató, puhító olajat. Szerinte ettől tuti rendbe jön. Azt mondta várjuk meg a hatását, ha rosszabb lesz a helyzet akkor leszedjük, hagy pihenjenek a körmeim.

     

    Mára már egész szépek. Lehámlott kicsit a bőr, plussz ki van száradva, de már nem is lenne értelme bőrdokihoz menni, mert alig vehető észre.

     

    Azért remélem, h a legközelebbi töltésnél nem lesz gond és nem kell leszedni:D

     

    És mire vagy IceBaby 20 éve allergiás?

    előzmény:
    IceBaby (41730)
    2010-08-09  08:15
  32. 2010. augusztus 10. 19:1641732.

       Mire nem... a jó legnagyobb mértékben fű, fa, virág, POLLEN. Aztán még kutya szőr, macska szőr, kivi, hmmm...

    Néhány takarítószer, és "gázos" ilkatosító.... 

    egy pár fajta kézkrém re és testápolóra... 

    soroljam még???

     

    csak azért fetrengek a röhögéstől mert néha már vicces mennyi szarra vagyok érzékeny... 

     

    Ja, poratka, penész, toll párna. szemcerúza (arra már nem emlékszem melyik márka), aspirin, kalmopirin. 

    előzmény:
    j.bettus (41731)
    2010-08-10  17:29
  33. 2010. augusztus 10. 19:2041733.

    Amit elfelejtettem megírni, ah tipp zseléd van akkor javaslom hagyjátok el a tippet, mert lehet h a ragasztótól "sokkolt" be a szervezeted ugyanis a ciánt is tartalmaz... építsétek a körmöd vagy váltsatok porcelánra.

    Szerintem egy allergiás bőrt amennyiben nem fokozódik a tünet nem kéne tovább "irritálni" a leszedéssel.

     

    Sok sikert és örülök h javult a helyzet.

    előzmény:
    j.bettus (41731)
    2010-08-10  17:29
  34. Torolt_felhasznalo_835060
    Torolt_felhasznalo_835060
    2010. augusztus 22. 01:0341734.

     

     

    Sziasztok Lányok! 

     

    Gyönyörűek a körmök!!! :) Nemrég akadtam rá erre a topikra és nagyon megörültem neki!! 

     

    Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene nekem egy kicsit "döntést hozni", hogy mit is csináljak.  

     

     Tetszik ez a szakma, most szeretném megtanulni. Még Gyes-en vagyok, gondoltam tanulok valami újat is. (Egész más végzettségem van, de azt már nem akarom és lehet, nem is tudom a kicsi mellett csinálni majd). Nem tudom eldöntetni, OKJ-s tanfolyamot kezdjek-e, vagy elég egy sima tanfolyam? Igazából arra gondoltam, hogy itthon néhány ismerőst megcsinálnék (eleinte legalábbis), ezért nem váltanám ki még a vállalkozóit... Később, ha megéri és beindul, akkor természetesen igen. (Tudom, hogy a vállalkozóit csak az OKJ-s végéssel lehet kiváltani).                                                                                                                                     Mivel azt sem tudom, hogy tudnék ebből majd később jövedelmet szerezni, arra gondoltam, nem az okj-st végezném el, hanem csak egy sima tanfolyamot és egyelőre itthon "gyakorolnék" az ismerőseimen, akik eljönnek hozzám.                                                                                                                                                                                                                 Szerintetek nagyon gáz az elgondolásom? Ki hogy kezdte ezt az egészet? Van kedvetek mesélni? Köszönöm szépen előre is. És szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  35. 2010. augusztus 22. 10:5441735.

    Szia!

    Én csak az okj-st ajánlom, bár abból sem akármelyiket ;-)

    Véleményem szerint, az ilyen "házi" tanfolyamok max. arra jók, hogy magadnak-barátnőidnek szórakozásból csináld...

     Ha valaha is DOLGOZNI akarsz, akkor csak okj!!!

    Most őszintén, egy ilyen pár napos "képzés" mennyibe kerül? Ráadásul ezzel NEM dolgozhatsz... (max alkalmazottként, de hidd el, 1000-ből 1 körmös dolgozik így. Nem kifizetődő semmiféleképp!)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835060 (41734)
    2010-08-22  01:03
  36. Torolt_felhasznalo_835060
    Torolt_felhasznalo_835060
    2010. augusztus 22. 14:4141736.

     

    Köszönöm a válaszod, nagyon aranyos vagy! :)

     

    Azt nem tudom eldönteni, hogy akarom-e később "iparszerűen" csinálni, ezért hezitálok. Egész más végzettségem van, lehet, hogy ez nem is fog menni annyira.. bár akarom, mert nagyon tetszik, és jó a kézügyességem is, kreatív vagyok.

     

    Eleinte biztos nem csinálnám vállalkozóként, hisz nem éri meg kiváltani a vállalkozóit, hogy a járulékot fizessem, akkor is, ha nincs bevételem, hisz még nincs vendégem sem. :( 

     

    Azért gondoltam, hogy megtanulom, aztán a barátnőimen begyakorlom az elkövetkező egy két évben, aztán ha nagyon beindul, és megy, akkor elvégzem az OKJ-st is, és csinálom saját magamnak.  De egyelőre szinte semmi infóm sincs arról pld. hogy mennyit lehet ezzel keresni... még körülbelül sem, így bizonytalan vagyok. Köszönöm szépen!!!! 
    előzmény:
    Makrancos (41735)
    2010-08-22  10:54
  37. 2010. augusztus 22. 14:4641737.

    Fontold meg: mennyibe kerül egy ilyen pár napos képzés? Mert ha mégis dolgozni akarsz, mindenképp el kell végezned az okj-st is, hiába tudsz majd sokmindent már :)

    Tehát kidobott soktízezer ft lesz....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835060 (41736)
    2010-08-22  14:41
  38. Torolt_felhasznalo_835060
    Torolt_felhasznalo_835060
    2010. augusztus 22. 15:0141738.
    Értelek. A párnapos pedig jobban hangzott volna (egyelőre), a kicsi mellett még nem tudom, hogy oldom meg a tanfolyamra járást... De utánanézek jobban. Még csak nagyon az "érdeklődés" fázisában tartok. Köszönöm szépen ismét. 
    előzmény:
    Makrancos (41737)
    2010-08-22  14:46
  39. 2010. augusztus 22. 20:2241739.

    Szia!

    Sztem is csakis okj!  És ahogy Makrancos irta, nem mindegy hogy melyik.

    És ha beindul, simán el lehet tartani egy családot. Igaz, ahhoz jónak kell lenned.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_835060 (41736)
    2010-08-22  14:41
  40. 2010. augusztus 22. 22:0041740.

    Sziasztok!

     

    Én hobbi szinten építek műkörmöket, nincs róla papírom még egyelőre :)

    Általában saját magamnak készítek, de ismerőseim, barátok is csináltattak már körmöt velem. Felteszem a képeket, kíváncsi vagyok a véleményetekre!

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  41. 2010. augusztus 22. 22:0141741.
    Itt a többi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  42. 2010. augusztus 22. 22:0241742.
    És az utolsó kettő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  43. 2010. augusztus 22. 22:2141743.

    Szia!

     

    mióta foglalkozol vele? mivel dolgozol (zselé vagy porcelán, épített vagy tipp)? mennyi idő alatt vagy meg egy francia körömmel?

     

    Szerintem jók! 

    Építő jellegű kritika (nem túl jó a szemem, remélem jól látom): az arany végű körömnél talán több figyelmet kellett volna fordítani az "egyformaságra".

    Nekem tetszenek bár látszik h nem vagy túl bátor az erősebb színek terén én sem...

     

    Bátran indulhastz egy képzésen!

     

     

    előzmény:
    thalika16 (41740)
    2010-08-22  22:00
  44. 2010. augusztus 22. 23:0641744.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen a válaszod!

     

    2008-ban kezdtem (és az arany végű volt a második munkám :) ) Talán azért is lehet, hogy az még nem túl szabályos, mert még nem igazán tudtam, hogyan kell. Mikor körmöshöz jártam, néztem hogy csinálja, majd beszereztem a szükséges kellékeket és autodidakta módon sajátítottam el. Zselével dolgozom, a porcelánt még nem próbáltam. Építem, tipet nem használok. Egy francia körömmel körülbelül 2,5-3 óra alatt vagyok kész teljesen, nem tudom ez az idő jó-e, mikor műkörmöshöz jártam, ott is körülbelül 3 óra alatt végeztem, de volt, hogy 3 és fél. Mivel itthon csinálom őket, így sajnos a hely nem pont megfelelő ehhez. Általában a konyhában szoktam készíteni, és nehézkes megoldani a lámpa elhelyezését, a megfelelő kényelem biztosítását, stb. És sajnos csak 1 lámpám van egyelőre. Majd szeretnék beszerezni még egyet, hogy gyorsabban menjen. 

    Abban tudnál tanácsot adni nekem, hogy a porcelán vagy a zselé a jobb választás? Mert sokan a porcelán mellett voksolnak, de több embertől hallottam már, hogy az nagyon hamar tönkremegy, és lepattan, ha picit odakoccan valamihez.

    Esztétikailag van a kettő között különbség? És a tartósság? A körmök, amiket készítek, még sosem jöttek le, mindig töltöm, ahogy ugye nő le a köröm. Általában 3 hetet ki szoktak bírni úgy, hogy a lenövésen kívül nincs más hibájuk. Szerinted ez jó idő? 

    Igen, az erősebb színek terén még nem igazán próbálkoztam, mert eddig egy ember sem akadt, aki ki szerette volna próbálni pl a feketét, a bordót, a zöldet, vagy bármi más színt. Álatlában mindenki franciát kér, vagy rózsaszín, lila csillogóst. Így még igazából alkalmam nem volt az erősebb színekkel variálni :)

    Magamnak mondjuk készíthetnék, csak én meg erősen halvány szín párti vagyok (rózsaszín, francia, lila, csillogósok) :)

     

    Tervezem a közeljövőben a tanfolyamot. Azért úgy mégis csak más lenne Ott sok mindent el lehet sajátítani, amit az ember magától nem tud. 

     

     

    előzmény:
    IceBaby (41743)
    2010-08-22  22:21
  45. 2010. augusztus 27. 11:5441745.

    Még hogy ciánt tartalmaz a műkörömragasztó??? Ezt te honnan vetted? Bár ha pillanatragasztóval ragasztod, akkor abban van. De a tippre kifejezetten tipragasztót javasolnak, de ezt az okj-s tanfolyamon is megtanítják.

    Ezt az infót nem terjeszteném a helyedben

    előzmény:
    IceBaby (41733)
    2010-08-10  19:20
  46. 2010. augusztus 27. 12:0641746.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam felteszem a legújabb munkám :) Várom a véleményeket! Szerintetek milyen lett? Magamnak építettem, bal kézzel kicsit nehezebb volt, de egyforma lett a két kéz szerencsére :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  47. Torolt_felhasznalo_944767
    Torolt_felhasznalo_944767
    2010. augusztus 27. 12:3341747.

    Általában minden pillanatragasztó tartalmaz valamilyen cián származékot és sajna a tipragasztóban is található cián akrilát. Néha nem árt annak az anyagnak a biztonságtechnikai adatlapját megnézegetni, amivel dolgozunk, mert az ÁNTSZ is kíváncsiskodhat időnként, de a saját érdekünkben sem árt tisztában lenni a vegyianyagokkal, amikkel dolgozunk.

     

    előzmény:
    tündi77 (41745)
    2010-08-27  11:54
  48. 2010. augusztus 27. 16:4641748.

    TIP ragasztóban pedig etil-ciano-akrilát,etil acetát van...

    Tehát cián-akrilát van a ragasztóban,de kis mennyiségű,nem úgy,mint a pillanatragasztóban....bár el sem tudom képzelni,hogy valaki pillanatragsztózik.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944767 (41747)
    2010-08-27  12:33
  49. Torolt_felhasznalo_944767
    Torolt_felhasznalo_944767
    2010. augusztus 27. 16:5441749.

    Persze elméletileg sokkal kisebb mennyiségben tartalmazhat ciánt, de valamennyi mégis van benne. Sajna van sok lány, akik maguknak teszik fel a piacon kapható tipet, pillanatragasztót használnak, mert az tutira odaragasztja.

    Számukra legalábbis ez a tuti.  

    előzmény:
    doria007 (41748)
    2010-08-27  16:46

Címlap

top