Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbeteg lábujj csonkítá

Mókusminyó
Létrehozva: 2005. december 8. 08:41
Sziasztok!

A 80 éves anyukámról van szó.
Gyógyszert szed a cukorbetegségére,de senki nem gyanakodott,hogy egy seb 3 hónapja nem gyógyul be teljesen a lábujján.Orvosok is látták,nem mondtak semmit.Fertötlenítökrémet írtak csak.
Most egy érsebész (aki már látta 1 hónappal ezelött is) azt mondta Neki,hogy nagy valószínüséggel amputálni kell a lábujját.Szegény Anyukám nagyon meg van ijedve.Érthetö persze.Hiszen mi a gyerekei is aggódunk miatta. Bíztunk az orvosokban,nem gondoltuk,hogy ekkora a baj.Anyukám különben egy szenzációs teremtés.Nem bír munka nélkül meglenni.Nem néz ki többnek 65-70 évesnél.
Arra kérlek Benneteket,akinek ezügyben van valamilyen tapasztalata,kérem írja meg.Hogy zajlik az amputáció,mennyi idöt kell korházban tölteni,van-e rizikó,a kórház után mennyi idö a lábadozás....stb.Nagyon köszönöm elöre is.
  1. 2021. augusztus 15. 20:4217.

    Szia!Most találtam rá a posztodra Szeretnék kapcsolatba lépni veled hasonló problémám van nekem is.köszönöm válaszod szép estét neked üdv.Horváth Veronika


    Email:erdosvera73@gmail.com

    előzmény:
    szilvi42 (15)
    2011-05-31  20:10
  2. 2021. május 17. 07:1716.

    Szia elkuldened az elerhetoseget?

    előzmény:
    szilvi42 (15)
    2011-05-31  20:10
  3. 2011. május 31. 20:1015.

    Sziasztok!!

    Nincs ilyen topik cím ,ezért úgy gondolom ,hogy leginkább ide illik ez a téma!

    Szóval...Én egy közékorú nő vagyok és tavaly nyáron fűnyírózás közben beakadt valami a gép alá és nem gondolkodtam ,szerencsétlenségemre levágta 2 ujjamat. Nagyon elkeseredtem . Böngésztem az internetet és találtam egy oldalt ,ahol egy cég szilikonból élethűen elkészítette az ujjaimat.

    Azóta helyre állt az önbizalmam és teljes értékű embernek érzem magam!!

    Ha valaki hasonló képpen járt vagy bármilyen kérdése van az ügyben ,nyugodtan írjon ,válaszolok és elküldöm a cég elérhetőségét!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2005. december 8. 11:2614.

    Őszintén remélem és hiszem hogy segít  

    A bioptron lámpáról még én is csak hallottam, de közleről is csak akkor egyszer láttam. Viszont ódákat zengenek róla, nem hiszem hogy ennyien tévednének  

    Sok sikert! És gyógyulást!

    előzmény:
    Mókusminyó (13)
    2005-12-08  11:18
  5. 2005. december 8. 11:1813.
    Köszönöm Borostyán! Nagyon jó ötleteket adtál....A shonoterápia már régebben eszemben volt,de akkor csak Budapesten találtam.Utána nézek ,mert a Szüleim vidéken laknak.Gondolod,hogy a bioptron lámpa tudna segíteni?????nem kizárt,valóban....köszi mégegyszer.Utána is érdeklödöm ezeknek.
    előzmény:
    borostyan (12)
    2005-12-08  11:03
  6. 2005. december 8. 11:0312.

    Szia,

    És ez már biztos, hogy amputálni kell? Anyukámnak igaz nem cukorbetegsége hanem érszűkülete van, és az orvosok nála sem mondtak semmit, csak hogy ha már végkép nem tud kimozdulni a lakásból a lába miatt, akkor majd megműtik, és végig a lábán felvágják, majd új eret kap... Aztán egyszer anyukám olvasott a Soonotherápiáról (hangterápia számítógépekkel, amit a testen végigvezetnek) és mit veszíthetünk felkiálltással kipróbálta. 40 alkalom után már lényeges változáson ment át, és már olyan erős fájdalmai sem voltak. A lába újra meleg lett és már nem is zsibbadt neki. De láttam ott olyan embereket akiknek már lila volt a lába és amputációra vártak VOLNA ha nem tudott volna még rajtuk segíteni a kezelés. Mikor utoljára láttam a fiút akkor már csak rózsaszín volt a bőrszíne...

    Ezt miért írom le? Nos azért mert ott láttam olyan nénit akit szintén kezeltek, de pluszba neki cukorbetegsége is volt. Neki is volt nem gyógyuló sebe, ezért (asszem) bioptron lámpával kezelgették a sebét, ami egyhamar be is gyógyult neki...

    De szurkolok édesanyádnak, remélem minden rendben lesz!!!

     

    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-12-08  08:41
  7. 2005. december 8. 10:2311.
    Köszönöm,hogy válaszoltatok. Minden ötletet,tapasztalatot érdeklödve olvasok.Hátha valamelyik segít.Ha már nem is a megelözésben,de a felkészülésben és talán a további romlás megállításában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. december 8. 10:2210.

    Együtt érzek Veletek, sajnos ebben a betegségben nem lehet laikusoknak tanácsot adni, hiszen még az orvosok is sokszor húzzák-halasszák az amputációt. Nekem volt érfestés, értágítás, érműtétetek sora - rengetek fájdalom és kinlódás - és mégis amputációra került sor éppen egy éve lesz januárban (51 évesen) de ekkor már én is akartam, mert nagyon sokat szenvedtem. Próbáljatok jó orvost keresni, sok erőt és kitartartást Édesanyádnak és a családnak is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. december 8. 10:139.
    Jól értem,hogy nem volt elég a tavalyi lábujj amputáció,és idén térd alatt kellett????Jaj....ez borzasztó..és ilyen fiatalon.Persze ez mindegy.Idösen is éppolyan szörnyü.
    előzmény:
    anikoakos (7)
    2005-12-08  09:23
  10. Torolt_felhasznalo_736417
    Torolt_felhasznalo_736417
    2005. december 8. 09:548.

    Szia!

    Ugyanez volt 93 éves nagymamámnál, cukorbetegség nélkül, neki térdből akarták amputálni, aztán

    infúzióra kötötték és láss csodát: meggyógyult a seb, nem kellett amputálni!

    Ne engedd rögtön, előbb próbáljátok ki az infúziót!

    Drukkolok!

    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-12-08  08:41
  11. 2005. december 8. 09:237.
    Nekem az anyukámnak a lábát amputálták térd alatt, tavaly pedig a lábujjait.
    Ő is cukorbetek (56 éves) és nála is egy sebbel kezdődött amire nem figyelt oda. Mikor elment orvoshoz akkor még nem volt nagy a baj. 2-3 hónapig csak kenegették, átkötözték és a végére elüszkösödött az egész lábfeje.
    Az érsebészeten csináltak nála egy érfestést és értágítást aminek javítani kellett volna az állapotán, de az orvos szerint későn csinálták meg.
    Ha elöbb elvégzik az értágítást akkor lehet, hogy nem a fél lábát vágták volna le csak az ujjait.
    A végén annyira rossz lett az állapota, hogy enni nem tudot, belázasodott és majdnem vérmérgezést kapott és olyan szaga volt a lábának még bekötözve is, hogy nyitott ablaknál nem lehetett meglenni mellette.
    Megállítani ezt a folyamatot nem tudom, hogy lehet-e, mert a másik lábán is lett ilyen seb tavaly, de akkor rögtön amputálták az ujjakat. Most csak bízni tudunk benne, hogy megállították nála a folyamatot.

    Szerintem kérjétek ki egy érsebész javaslatát az érfestésről és tágításról, mert lehet az sokat segítene ha még nem nagy a baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_819005
    Torolt_felhasznalo_819005
    2005. december 8. 09:186.
    Van speciális diabéteszes cipő. Érdemes azt feliratni és megcsináltatni, mert segit a további sebek elkerülésében.
    S az ilyen szövődmények kockázatát a jól beállitott vércukorszint és jó diéta is csökkenti. Ezért a vércukorszintre is nagyon kell figyelni.
    Apósomnak egy évig nem gyógyult a lábán a seb, mire amputálták. De utána nagyon gyorsan és szépen gyógyult. Leginkább lelkileg viselte meg a dolog.
    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-12-08  08:41
  13. Torolt_felhasznalo_813697
    Torolt_felhasznalo_813697
    2005. december 8. 09:135.

    szia!

    a nagypapámnak volt hasonloó, de ő érszűlültes is volt, tehát a vérellátás nem volt megfelelő. Sajnos neki is amputálni kellett először a nagylábujját, majd sorban mindet, igy a fél lábfejét levágták. Nagyon, negyon lassan gyógyult, hosszú a lábadozási idő, és a cukorbetegeknek egyébként a legkisebb horzsolások is lassabban gyógyulnak, mit az egyészséges embereknek.

    Kitartást, és erőt kívánok neked, és Édesanyádnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. december 8. 09:104.
    Hát ez nem jó hír.Söt,rossz.
    De köszönöm,hogy megosztottad velem.
    Az orvos szerint még az is lehet,hogy a csont kilöködik....
    Ezt meg hogy kell érteni??????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (2)
    2005-12-08  09:03
  15. 2005. december 8. 09:063.
    szia-szia, apósom már túl van ezen. nála augusztusban én vettem észre!!!!!!!! hogy gond van, azt láttam, hogy kicsit lilásak az ujjai és egy seb nehezen gyógyul, de az egyik kapcsolatomban a párom cukorbeteg volt, úgyhogy innen ismertem egy-két dolgot. apósomnál mondjuk összetett a baj, mert a vércukra is magas, meg az érfalai is el vannak meszesedve, tehát nagyon rossz ott a vérellátás. addig húzták az orvosok, amíg a teljes fél lábfejétől sikerült szegényt megszabadítani, de ráadásul egyenként. szóval szerintem ha le is kell amuptálni akkor minnél előbb menjetek el, és legyetek határozottak mert a lábadozás is hosszas folyamat (de ez mondjuk függ a vérellátás minőségétől) apósom tavaly novemberben jött ki a kórházból és az utolsó seb a csonkolás után nemrég gyógyult be.
    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-12-08  08:41
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. december 8. 09:032.

    Szia!

    Sajnos az előrehaladott cukorbetegség velejárója az osteomyelitis nevű betegség, ami azt jelenti, hogy a csont gyakorlatilag eltűnik, röntgen képen ez úgy néz ki, mintha egy "csontrágó bogár" megette volna a csontot. A folyamatot lassítani lehet az amputációval. Először egy-két lábujj (mert ez többnyire a lábujjaknál kezdődik), de az esetek túlnyomó többségében nem állítható meg a folyamat, még amputációval sem. Vagyis ez az osteomyelitis megy feljebb!

    Sajnálom, hogy nem tudlak bíztatni! Maga a betegség azért alakul ki, mert a keringést támadja meg a cukorbetegség. Általában a cukorbetegeknél a cégtagokon keletkező seb nem tud gyógyulni!

    előzmény:
    Mókusminyó (1)
    2005-12-08  08:41

Címlap

top