Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sütik-képpel

sunday
Létrehozva: 2006. január 28. 09:03

Sziasztok!!!

Szeretnék fincsi sütirecepteket kapni ha lehet képpel együtt!!! Én tegnap csináltam ezt az almatortát (a receptet Alchritól kaptam) ha érdekel valakit szívesen odaadom...Nagyon könnyű elkészíteni!!!

  1. 2006. január 31. 10:0826.
    Sziasztok! Hátha kedvet kaptok megsütni Snöcy csokis kekszét Ti is! Én tegnap fordítottat csináltam, kakaóport tettem a liszthez, és fehércsokit szórtam bele, ill. tettem a tetejére! Iszonyatosan fini!!
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  2. 2006. január 30. 23:0525.

    Sziasztok! Megsütöttem az "aljnélküli túrós sütit"

    NAGYON FINOM!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. január 28. 15:1924.
    Koszi! Jelentem,suti fini,bar nekem inkabb beka-szem lett).Ajanlom mindenkinek!
    előzmény:
    Bebe74 (22)
    2006-01-28  14:27
  4. 2006. január 28. 15:1823.

    Szasztok!!! Leírom mindenkinek az orosz almatorta receptjét......

    25dkg margarin, 25dkg cukor,4 tojás,20dkg darált mogyi v. dió v. mandula,8dkg kakaópor, 25dkg liszt,2cs. van.cukor, 1cs. sütőpor, 5db nagy alma, kis tej.

    A vajat a cukorral van. cukorral és a tojásokkal kikeverjük.Hozzáadjuk a lisztet sütőport,darált mogyit mandit vagy diót,kakakót és tovább keverjük.az almát meghámozzuk és belereszeljük a masszába.ha nagyon sürü tehetünk bele 1 kis tejet kb fél deci.előmelegitett sütőbe 170 fokon 1 ó sütjük finom omlos tészta lesz belőle aztán ezt lehet tölteni is de lehet csakmagába is fogyasztani

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  5. 2006. január 28. 14:2722.

     Látom nagy sikere volt a tortának !   tetszik, mert nincs túlbonyolítva mint a feketeerdőtorták általában , közeleg 1 névnap nálunk , esélyes a torta !

    Norka gyorsasági rekord tiéd a topicban !

    előzmény:
    czmary (16)
    2006-01-28  10:06
  6. 2006. január 28. 12:1121.
    Cicaszem megsutve,hul a teraszon...Remelem fini lett...Az mar biztos,hogy picit szelesre hagytam kozepen,de elsore eddig szupi!Megegyszer koszonom a receptet!
    előzmény:
    Bebe74 (15)
    2006-01-28  09:56
  7. 2006. január 28. 10:4520.
    Én is eltettem a kedvencek közé!!!! Bár, épp fogyózom...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_874760
    Torolt_felhasznalo_874760
    2006. január 28. 10:3519.

    Mézeskalács süti.

    linzer

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_782053
    Torolt_felhasznalo_782053
    2006. január 28. 10:1818.

     

    Emeletes puding:

    (8 személyre)

    Hozzávalók: 1 zacskó csokis pudingpor, 1 zacskó vaniliás pudingpor, 1 zacskó puncsos vagy epres pudingpor, 1.5l tej, 100g cukor vagy édesítő, 50g mazsola, 50g dió, 50g cukrozott gyümölcs vagy narancshéj, 8-10 babapiskóta, 2dl tejszín, 20g vaniliás cukor, 1/2dl rum

    A zacskón található utasítás szerint (tej és cukor/édesítő hozzáadásával) elkészítjük először a vaniliás pudingot, még melegen belekeverjük a felaprózott cukrozott gyümiket, a kivizezett 2l-es kuglófformába simítjuk, a formát hideg vízbe állítjuk.

    Elkészítjük a puncsos pudingot, még melegen belekeverjük a rumba megáztatott, lecsepegtetett mazsolát, kíméletesen a vaniliás puding tetejére öntjük, a formát ismét hideg vízbe állítjuk.

    Végül elkészítjük a csokis pudingot, még melegen belekeverjük a durvára vágott diót, a puncsos tetejére simítjuk, betakarjuk a babapiskótákkal, meglocsoljuk az átszűrt rummal, amibe a mazsola ázott. Alufóliával letakarjuk, hagyjuk kihülni, majd legalább egy órára hidegre tesszük.

    Tálaláskor tálra borítjuk, nagyon mutatós és finom!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. január 28. 10:1117.
    Szep napot kivanok!

    Nagyon jo otlet ez a topic,maris betettem a kedvenceim koze A macskaszemnek kulon orulok,mert tavalyi nyaralasunkon volt ilyen desszert,es nagyon izlett a csaladnak,de a receptet nem tudtuk megszerezni...Maris kezdem sutni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. január 28. 10:0616.

    Feketeerdő torta

    Hozzávalók: egy kerek kakaós piskótatorta. 3 felé vágjuk, meglocsoljuk rommal v. rummaromával ízesített meggylével. 

    Töltelékhez: 1 cs. vaniliás pudingpor, 1 ü. magozott meggy,0,5 liter HULLALA cukrozott növényi tejszín/azért jobb a sima tejszínnél, mert még 2 nap mulva is szép, mutatós, nem esik össze/ 2 habfixáló por.

    A pudingot felfőzzük, de nem tejjel, hanem a meggybefőtt levével. A tejszínt felverjük, a habfixáló por hozzáadásával.

    Megkenjük a lapot a pudinggal majd rákenünk tejszínhabot, amibe belenyomkodunk a félbe szedett meggyekből.

    A következő sorba is ez kerül.

    Kívülről bevonjuk a tejszínnel és dekoráljuk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. január 28. 09:5615.

    másik topicba írtam már

    Macskaszem :

    Tésztához: 40 dkg liszt , 4 tojássárga , 12 dkg margarin , 1 dkg élesztő 1 dl tejben felfuttatva pici cukorral. ( Édesszájúak tehetnek a liszthez 3-4 ek kristálycukrot)   Ezeket a hozzávalókat összegyúrjuk és 3 cipóra osztjuk . Pihentetés nélkül téglalappá nyújtjuk a cipókat Kb 15 cm× 20 cm re . ( fél cm-nél ne legyen vékonyabb )  A 2 szélét végigrakjuk kimagozott meggyel és innen is onnan is kettőt tekerünk rajta , úgy hogy középen maradjon egy üres sáv . Ide kerül a töltelék .

    Töltelékhez 20 dkg darált dió 15-20 dkg porcukor ( édesszájtól függ ! ) 4 tojásfehérje.  A tojásfehérjét kemény habbá verjük beleforgatjuk a porcukros diót .

    Tehát van 3 csík tésztánk a meggyel feltekerve , középső sávokba elosztjuk a diós tölteléket . A meggyes részüket pici tojássárgával kevert tejföllel vékonyan megkenjük és 200 fokon pirosra sütjük . ( vigyázni kell nehogy túl süljön )

    A fényképen szélesebb a süti mint az igazi , mert ez az első próbálkozásom volt és nem mertem 3 felé osztani a tésztát , attól tartottam túl vékony lesz . De nyugodtan lehet 3 felé osztani, akkor keskenyebb ( csinosabb ) szeleteket kapunk.

    Túrógombóc ( elronthatatlan )


    A gombóchoz:
    25 dkg túró
    1 dl búzadara
    2 evőkanál tejföl
    2 evőkanál olaj
    2 tojás
    2 evőkanál cukor
    A tálaláshoz:
    zsemlemorzsa
    olaj
    porcukor
    tejföl


    Elkészítés: A túrót villával szétnyomkodjuk, a tojásokat szétválasztjuk, és a fehérjét habbá verjük a 2 evőkanál kristálycukorral. A túróhoz hozzáadjuk az olajat, a tojások sárgáját , a tejfölt, és alaposan kikeverjük. Ezután belekeverjük a búzadarát, és a végén a habbá vert tojásfehérjét is óvatosan beleforgatjuk. Csipet sót is keverhetünk bele.
    Egy egész éjszakára betesszük a hűtőbe.
    Másnap vizes kézzel nem túl nagy (kb. szilva nagyságú gombócokká formázzuk, kifőzzük. Miután feljön a víz tetejére, még 7-10 percet főnie kell (az első gombócot vágd szét, hogy megfőtt-e).
    Közben olajat hevítünk egy serpenyőben vagy lábasban, aranyszínűre pirítjuk benne a morzsát, és a kifőtt gombócokat megforgatjuk benne.
    Tejföllel és porcukorral kínáljuk.

    Megjegyzés:
    Miután összekevered a hozzávalókat, elég lágy masszát kapsz, de ne tegyél hozzá búzadarát, másnapra tökéletes lesz! (Ha esetleg másnap mégsem tudod formázni, max. 2 evőkanál grízt tegyél hozzá, de ezután is állnia kell 1-2 órát.
    Ha nem akar a víz tetejére jönni a gombóc kb. 5 perc főzés után, akkor fakanállal óvatosan piszkáld meg.

    Jól néznek ki a sütijeitek ! Most megyek én is főzni, sziasztok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_166480
    Torolt_felhasznalo_166480
    2006. január 28. 09:5014.
    Szia! Jól néz ki a süti, légyszi küld el a receptjét, hogy én is kipróbálhassam. Köszi
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  14. 2006. január 28. 09:4813.

     Én is hoztam egy receptet


    Fekete rózsa


    Tészta: 60 dkg liszt, 10 dkg vaj, 30 dkg porcukor, 1 db tojás, 1 csomag sütőpor, pici szódabikarbóna.

    Ezeket az anyagokat annyi tejjel kell eldolgozni, hogy nyújtható legyen. 6 részre osztjuk Két lapot kinyújtunk, és külön-külön megsütünk. A maradék 4 lapot szintén kinyújtjuk, és a következő töltelékkel egyenként mindegyiket megtöltjük, mint a bejglit.

    Töltelék: 20 dkg darált mák, 20 dkg liszt, 10 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 2 dl tej, 1 csomag sütőpor, 1 citrom héja, és egy reszelt alma.

     Ezeket alaposan össze kell dolgozni.
    Miután a lapokat megkentük, és feltekertük egymás mellé, helyezzük mind a négyet a tepsibe, hogy összesüljön. Nem kell szétválasztani, sütés után egyben ki kell borítani, és hagyni kell úgy kihűlni.
    Elkészítés: 8 dl tejet és 2 csomag vaníliás pudingport megfőzzük. Ha kihűlt, 25 dkg margarint 25 dkg porcukorral jól kikeverünk, és hozzáadjuk a pudingos masszát.

    Az egyik lapot megkenjük a krém felével, majd rátesszük a mákost, rákenjük a maradék krémet, és végül a második lapot. Csokimáz vagy porcukor illik a tetejére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. január 28. 09:3712.
    jaj, találtam, de én is "csórtam"


    Flap Jack
    225 g zabpehely
    85 g barna cukor
    150 g margarin
    20 g syrup / juharszirup
    A zabpelyhet és a barna cukrot elkeverjük, egy lábosban megolvasztjuk a margarint és az előzőhöz adjuk a sziruppal együtt.
    Jól elkeverjük és egy sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk, e tetejét egy evőkanál domború felével simára lapítjuk.
    Légkeveréses sütőben 160 fokon /sima sütőben 180 fokon kb 20 perc alatt aranybarnára sütjük, és még melegen felszeleteljük 4x4 cm-es négyzetekre,
    majd egy rácson hűlni hagyjuk.
    3 hónapig hűtőben egy kekszesdobozban eláll.
    Latsia: nekem 35 percig sült


    Kipróbált, és nagyon fini!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  16. 2006. január 28. 09:3511.
    Hű, de jó az ötlet!!!!!!!!!!!!!!
    Én még érdemben sajna nem tudok segíteni, ma tervezek valami jót, de nagyon klassz látni is, hogy mit fog az ember csinálni.
    Vagy hogy hogy kéne kinézni

    remélem majd én is tudok jelentkezni
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  17. 2006. január 28. 09:3210.

    Szalagos fánk

     

    3 dl tejet meglangyosítunk, belemorzsolunk 3 dkg élesztőt és beleteszünk 1 evőkanál porcukrot. Amikor az élesztő megkel 5 dkg vajjal, 2 tojássárgájával, 1 pohárka rummal, késhegynyi sóval és 50 dkg liszttel közepes keménységű kelt tésztát készítünk. Nagyon jól kidolgozzuk, ennek következtében elég lágy tésztát kapunk. Langyos helyen másfélszeresére kelesztjük. A kelés után nyújtódeszkára borítjuk, és ujjnyi vastagra nyújtjuk. Fánkszaggatóval vagy pohárral kiszaggatjuk, ruhával letakarva 30 percig kelesztjük. ( Ha tovább keleszjük nem baj). A fánkot középforró olajban egyenletes tűzön sütjük. (Fritőzben is lehet) A sütésnél vigyázzunk arra, hogy a deszkán fekvő fánk felső része kerüljön az olajban alulra. Sütés elején az edényt fedjük be. Megfordítás után vegyük le róla a fedőt. A pirosra sült fánkot szűrőkanállal szedjük ki, és még melegen szórjuk meg vaníliás porcukorral.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  18. 2006. január 28. 09:309.

     Rózsafánk

    Receptje:

    15 db-hoz

    Tésztája:

    30 dkg liszt, 3 tojássárgája, 2 dl tej, 6 kockacukor, 2 dkg élesztő, pici só.

    Jól kidolgozzuk, és ha megkelt Jön a töltelék.

    Töltelék:

    10 dkg vajat 4 evőkanál porcukorral és 1 vaníliás cukorral jól kikeverünk.

     

    A megkelt tésztát kinyújtjuk, és mint a beiglibe belekenjük a vajas krémet. 15 db-ra vágjuk és kizsírozott tepsiben még egyszer, kelesztjük és utána forró sütőben, megsütjük. Melegen isteni finom.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  19. 2006. január 28. 09:298.

    Rizskoch

     

    Hozzávalók:

    50 dkg rizs, 8 tojás, cukor, vanillincukor.

    A tepsi kikenéséhez olaj, zsemlemorzsa

     

    Megfőzzük a tejberizst, a 8 tojássárgáját  kb: 30 dkg cukorral és a vanillin cukorral kikeverjük, a tojásfehérjét habbá verjük.

    Ha kész a tejberizs hozzákeverjük a tojássárgáját utána a habot óvatosan.

    A kikent tepsibe öntjük és megsütjük a sütőben.

    Ha kihűlt felszeleteljük, és porcukorral meghintjük vagy vanilia sodóval, kínáljuk.

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  20. 2006. január 28. 09:267.

    Kakaós tészta

     

    ¼ l tej, ¼ kg cukor, ¼ liszt, 3 db tojás, 3 dkg zsír, 3 dkg kakaó, 1 sütőpor.

    Az anyagokat jól kikeverjük, kizsírozott lisztezett tepsibe öntjük és megsütjük.

     

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  21. 2006. január 28. 09:246.

    Bögre tészta

                    

    4 dl liszt
    2dl porcukor 1/2 sütőpor Ezeket összekeverem!
    Közepes tepsit kikenek jó vastagon margarinnal /10-15 dg/ és a fenti keverek FELÉT, azaz 1/2 -et beleterítem.
    A töltelek:
    50 dg cukros túró /10 dg cukor/
    bármilyen szezon- gyümölcsöt rárakni egy rétegben,
    Rátenni a lisztes keverek másik 1/2-t es elsimítani egyenletesen.
    Öntet:
    2dl tejfel
    3db tojás 2 kk. vanilia cukor
    Alacsony hőmérsekleten, lassan sütjük!

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  22. 2006. január 28. 09:235.

    Almafánk
    Hozzávalók:
    50 dkg finomliszt, 50 dkg savanykás, tisztított, reszelt alma, 1 zacskó szárított élesztő, 1 evőkanál porcukor, 5 dl tej, 4 dkg margarin, 2 egész tojás, 1 mokkáskanál só; A sütemény behintéséhez: fahéjas porcukor.
    Elkészítés:
    1 dl tejben elkeverjük az élesztőt és a porcukrot, majd letakarva, langyos helyen felfuttatjuk. Mély tálba szórjuk az előzőleg átszitált lisztet, és a közepébe egy mélyedést vájunk. Ide öntjük a megkelt élesztőt, a sót, az egész tojásokat és a margarint. Annyi tejjel gyúrjuk össze, hogy közepesen kemény tésztát kapjunk. A cipóvá formált tésztát lisztezett tálba tesszük, a tetejére is szórunk egy keveset, majd tiszta ruhával letakarva, langyos helyen duplájára kelesztjük. Ezután beledolgozzuk a reszelt almát. A 1/2 cm vastagra kinyújtott tésztát közepes méretű pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. Bő, forró olajban, fedő alatt sütjük a fánkok alsó felét, majd fedő nélkül a másik felét is pirosra sütjük. Papírtörülközőre vagy itatóspapírra szedjük a megsült fánkokat, hogy az a felesleges olajat felszívhassa. Fahéjas porcukorral meghintve tálaljuk.

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  23. 2006. január 28. 09:224.

    ALJNÉLKÜLI TÚRÓS
    hozzávalók:

    1kg túró, 15dkg lágy margarin, 5 evőkanál búzadara, 2 evőkanál liszt, 10evőkanál cukor , 4egész tojás, csipet só , reszelt citromhéj, és 1-2 csom vaníliás cuki, 1 mokkáskanál szódabikarbóna(vagy fél csom. sütőpor)
    tetejére:1 pohár tejföl, 1evőkanál liszt, 1 tojás
    a hozzávalókat szép sorjában összekeverjük, közepes méretű zsírozott lisztezett tepsibe öntjük, a tetejére valókat is kikeverjük, és evőkanállal rácsurgatjuk, majd elsimítjuk a tetején . Forró sütőben közepes lánggal szép pirosra sütjük (legalább 40perc)

    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  24. 2006. január 28. 09:193.
    Hű!fincsi lehet.én is megkaphatom? 
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03
  25. 2006. január 28. 09:132.
    Jól néz ki!
    előzmény:
    sunday (1)
    2006-01-28  09:03

Címlap

top