Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. szeptember 6. 20:1481201.

    Elmaradt a bulis napom!  Volt dolgom elég, de járt az agyam....És azt gondoltam, nincs ott keresni valóm, ha nem táncolok...Kitaszítottnak éreztem magam...és mérgemben elmentem a közeli TANUSZODÁBA és másfél óráig úsztam , kiúsztam a mérgemet!  Nem voltunk sokan, péntek délután üres az uszoda...öten voltunk 2,5 óra alatt...nem egyidőben...Aludni jót fogok!

    előzmény:
    Kövesdiági (81200)
    2019-09-06  07:44
  2. 2019. szeptember 6. 07:4481200.

    Ma bulis napom  lesz  - a táncból kifolyólag van egy ipolysági SENIOR KLUBBAL kapcsolatunk. Most 2 hete hetedszer voltunk az Ő KULTURÁLIS FESZTIVÁLjukon  - ahol a környékbeli magyar ny. klubok tagjai táncolnak, énekelnek, zenélnek...KI MIT TUD....Ide járnak wellneszelni évszakonként a mi szponzorunk szállodájába.  Ma csak a népitáncsoportunk adja elő, amit tud  . Én ebből kiálltam - több okból...leginkább nem szerette a bokám a csürdöngölést. A görögöt meg lefújták. Így csak elmegyek délután én is wellneszelni, ennek a szállodának vannak saját -különböző hőmérsékletű  medencéi . Az ismerős csajokkal trafikálni, majd megnézem a műsort és utána BULI(  Van egy zenész, az nyomja a JÖJJÖN KI ÓBUDÁRA-t....és táncolunk, inkább csajok, nagyon helyesek. Sütöttem megint a múltkor bejött almás-rácsost, szoktunk sütiket vinni....bár van 3 féle desszert a vacsorához, de mindig jól jön a hazai....Amúgy én is ritkán sütök, mert egy édesszájú a családom...én megeszem, de én meg    "vigyázok az alakomra"...kevés sikerrel.....

    előzmény:
    drvia (81199)
    2019-09-04  21:58
  3. 2019. szeptember 4. 21:5881199.

    Biztos fog jönni, de mivel a tengerentúlon még csak 15:57 van, szerintem este biztos benéz. Ő is hasonló korú, nálam kicsit idősebb, de fiatalos. 
    Én vagyok csak mindhármónk közül a legjobban lerobbanva.  Sajnos a munkámból kifolyólag lettem gerinc és csípőbeteg. A térdeim is fájnak, a járás nem a legjobb, sokszor meg kell állnom.

    Mivel egyedül lakom, így nem sokat koszolok, inkább csak a por ami leül mindenhová. A takarítás nagyon kimerít. Ablakom is van 4 ebből 1 kicsi, a többi nagy. Nekem is befér a gépbe a függöny, de nekem vasalni kell sajnos, mert meggyűrődik a gépben és én nem szeretem gyűrötten feltenni.
    Gyerekkoromban nem tanultam meg főzni, inkább csak ellestem a nagymamámtól mit hogyan készít. Anyám elég ízetlenül főzött. 19 évesen kezdtem el főzni, amikor kimentem Németországba és hát rá voltam kényszerülve, mert enni kell. Sütni viszont sosem sütök. Főleg nem piskótás tésztákat, mert azokat alapból meg sem eszem. Inkább veszek 1-2 sütit azt megeszem. Apukám cukrász volt, nem nagyon eszem édes dolgokat, csak ha megkívánom.  Néha rétest sütök, mert azt szeretem, de nem tekerem fel, hanem csak lapokban a tepsiben, aztán felkockázom. Régebben készítettem sütés nélküli túrós, tejfölös, gyümölcsös, kekszes sütit, de abból is csak 1 kockát tudtam megenni, a többit  a gyerekek ették. Szülinapra pedig orosz krémtortát szoktam venni.

    előzmény:
    Kövesdiági (81198)
    2019-09-04  20:01
  4. 2019. szeptember 4. 20:0181198.

    Köszönöm, hogy bemutattad a GEGE-t..., hátha jön rendszeresen...Ő  is gondolom a mi korosztályunk...Az én netes barátnőimmel is szerveztünk egyszer egy PESTI találkozót-hatunknak....néhánnyal  kettesben  is találkoztam  - az ország több szegletében lakunk...


    A takarítás befejezése már egész  könnyen-gyorsan  ment. A kezdet , az előszoba,meg a konyhapult és környéke volt hosszadalmas. Ahova néztem, volt mit suvickolni.   Aztán  a szőnyegeket is átgőzöltem , fertőtlenítőt is tettem a vízbe  - nagyon jó illatú. Takarítok én mindig, de ebben a melegben "csak ahol a papok táncolnak" ....,meg ahol muszáj, mert  folyik az emberről a víz a legkisebb erőfeszítéstől is. 


    De jó, hogy van lányunokád , aki segít. Az én CUKIM- Gerda  még csak 8 lesz....nem tudom , szeret e majd takarítani. Én szerettem -kislánykoromban, jobban, mint főzni...Volt 2 nővérem, nem tanultam meg  otthon főzni, csak már anyaként a saját káromon...A 16 éves fiú unokám a zokniját is csak azért dobja a szennyestartóba, mert ott vetkőzik le...


    Szerencsére én még fürge vagyok. Az ablak mosás nem nagy ügy, mert olyan ablakaink vannak, amely" aprószemű"..., nem látszik rajta sem a kosz, sem a tisztaság...így csak minden sátoros ünnep körül végigtörlöm, ha megengedi az időjárás. Függönymosást is évszakonként rendezek...egy nagy és több kisebb van...egyszerre befér a gépbe...felrakom még nedvesen, nincs gond vele...Jó, hogy eszembe juttattad  - elintézem a napokban azt is.....

    előzmény:
    drvia (81197)
    2019-09-04  15:20
  5. 2019. szeptember 4. 15:2081197.

    Egyelőre egyik gyerekem sem fog házasodni. Volt tanulság rendesen. 

    Gabi...Gege...Ő régi nlc-s még 2007 körül Riella47 névvel volt itt a topikban, de avval a névvel már nem tudott belépni, így csinált új nevet. Bár Kanadában él, de találkoztunk amikor itthon volt 2-szer is. Van akikkel tartom még a kapcsolatot, de ők egy másik topikban voltak a Kiutáltak-ban. Évente kétszer találkozunk egy kis dumcsira, evés ivás (nem alkohol), jókat nevetünk. Már nem járnak ide a FB-on is van Kiutáltak csoport. 

    Igen ezek a családi becenevek érdekesek. Engem a munkahelyemen is becéztek a kollégáim. Voltam én Maxigáz, (rajzfilm: Elsüllyedt világok)  bakancsos, (mert nyáron is magas szárú edzőcipőben dolgoztam) sőt az egyik főnököm nagy talpúnak hívott. 
    Takarítás: Ha minden igaz a lány unokám jön a hétvégén leszedni a függönyöket, ki kell mosni, meg az ablakot megpucolja. Én már nem merek létrára mászni. Aztán majd szépen lassan megcsinálom a többit. Mivel gyorsan elfáradok apránként csinálok mindent.
    Olyan jó, hogy már nincs az a nagy meleg. Az éjjel én is becsuktam az ablakot, csak döntésen volt. Jó hűvös volt. Dél körül már megint meleg lett. Most ez lesz egész október 3-ig, akkor csökken a nappali hőmérséklet 20° alá. Éjjel pedig 10° körül lesz. 
    Ma voltam vásárolni, mire hazaértem folyt rólam a víz. Ez már a tél előjele, majd berobban ha nem várjuk. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81196)
    2019-09-04  11:51
  6. 2019. szeptember 4. 11:5181196.

    Nálunk nem volt házasság  - CSAK együttélés  és csúnya befejezés.....Majd később  írok róla.....


    Van új barátnő?  Nekem is van másik társaságom  is - 10 éve, néha "kitekintek"....


    Szóval KIS BALÁZS a baba!  Szép név.


    Nálunk is furcsa nevek voltak a családba....Anyukám -Picike, Apukám -Csapa, vagy Sásubácsi...fogalmam nincs, hogy találtuk ki az Öcsémmel, aki manapság 70évesen is CSI, ....volt egy DI /Ildi nővérünk, Kaca volt Kati, én voltam Matyika, Nádszál, GI, Ágicuka..., barátaimnak csak Ági...amúgy Ágota vagyok....


    Takarítási rohamom van!  Tegnap lehült a levegő...este már fáztam...Mára a férjem kinézett egy étteremből "májgaluskalevest"  a kedvence - tehát nem kell főzni. Ezért kezdtem beke  -még boruban reggela  takarításnak. Van egy gőzölős felmosóm/sok a járólap/. azzal akartam végignyalni a lakást....betettem egy színes mosást....Megint dög meleg van....már minden megszáradt. A fél lakás már végignyalva.....most kipihegem magam és folytatom  -  nem hagyhatom abba!!!

    előzmény:
    drvia (81195)
    2019-09-03  23:39
  7. 2019. szeptember 3. 23:3981195.

    Mostanában Ágival vagyunk itt ketten, de téged is szívesen látunk. Hátha visszatérnek a régiek. 

    előzmény:
    Gege (81194)
    2019-09-03  23:35
  8. 2019. szeptember 3. 23:3581194.

    igy igaz

    előzmény:
    drvia (81193)
    2019-09-03  23:33
  9. 2019. szeptember 3. 23:3381193.

    Nem gond! Fontos, hogy én tudom ki vagy. 

    előzmény:
    Gege (81192)
    2019-09-03  23:30
  10. 2019. szeptember 3. 23:3081192.

    Koszonom Viacska, csak nem a regi profilomon 

    előzmény:
    drvia (81191)
    2019-09-03  23:27
  11. 2019. szeptember 3. 23:2781191.

    Szia Gabi! Örülök, hogy visszataláltál. 

    előzmény:
    Gege (81190)
    2019-09-03  23:20
  12. 2019. szeptember 3. 23:2081190.

    Dr. lettel dragam? 

    előzmény:
    drvia (81189)
    2019-09-03  22:23
  13. 2019. szeptember 3. 22:2381189.

    Szia Ági!
    A lényeg, hogy rendeződött a dolog. A fiamnál a pénz volt a gond, mert a menyemnek semmi nem elég. Közös megegyezéssel adták be a válópert, aztán a tartásdíjat kevesellte. Ez már csak így szokott lenni, csakhogy a jog másként rendelkezik és nem tudott lehúzni 100 bőrt a fiamról. A 20% tartásdíj már a múlté. Az unokám egy jó gyerek, kicsit félénk, de szerintem közrejátszik a mostani pasi ivászata is. 
    Jó neked, hogy tudsz járni jógázni. Én már annak is örülök, ha  a postát és a közérti bevásárlást meg tudom ejteni, mert nagyon elfáradok. Reggel a felkelés kész tortúra, a felöltözés a másik. A kompressziós zoknit felcibálni, este pedig lehúzni nem egyszerű.

    A kis törpém. Balázs lett a neve, de én csak kismacskának hívom, mert a fiamnak annak idején macska lett a beceneve. Nem tudta kimondani, hogy cica, azt mondta helyette, hogy ciccika. A mai napig rajtamaradt  a  macska. Minden családban vannak becenevek, nálunk főleg állatos nevek voltak. Apukám engem Morzsa-nak hívott, mert abban az időben volt a TV-ben a Morzsa kutya, a húgom víziló-nak hívott, pedig csont sovány voltam. Az anyukámat Micinek hívtuk, az apukám pedig kormányos lett. A párom maci volt, pedig nem is volt kövér, sőt sovány volt. A nagyobbik fiamra ráragadt a tyúk név. A kisebbik fiam fia pedig Dínó lett....szóval kész állatkert volt nálunk.  Persze a család a legkisebbet Bazsinak becézi. 
    Olyan gyorsan felnőnek, hipp-hopp és rohangál, aztán észre sem vesszük és már iskolába megy. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81188)
    2019-09-03  20:57
  14. 2019. szeptember 3. 20:5781188.

    Szia Via!   Nincs új a nap alatt!   Mintha a mi esetünket írtad volna le....Igen, minden férfi és nő -   mind egyforma! A szétbomló kapcsolatok is....Manapság könnyen megy az örihari....- de azért lelkileg-testileg kikészíti őket....egy időre...


    A szerencse a szerencsétlenségben csak az, hogy a ház az a fiamé....akkor nem volt pénze a "menyemnek" - utána örökölt Ő is az Anyja is... Szóval mi vettük a házat, így nem viheti el a feje fölül- Ő ment vissza a mamához.   Van ugyan egy bérlakása - de szerintem nem fog  külön költözni- mert így kényelmesebb neki...az anyja is egyedül van  , majd vigyáz a gyerekre/11éves/  ő meg tekereghet.......Visszakéri - amit befektetett a közös életükbe  - vigye...


    Na elég ebből  - a fiam már kezd kilábalni a "sebnyalogatásból", megvan már az új -kisebb lakás..., a gyerek minden hétvégén vele van...


    Ma jógázni voltam a fiammal Miskolcon.  Én jógázom, vagy 15 éve....rádumáltam..., hogy ő is járjon. Ma indult egy kezdő csoport...bementem Miskolcra, elmentem vele, hogy a sok nő között ne legyen zavarba. Szerencsére volt egy másik -idősebb pasi is...Tetszett Krisztiánnak...vettünk egy 8 alkalmas bérletet...Vannak fiatal csajok is...nem is rossz a felhozatal....Használ a jóga - megnyugtató, jó a sok légzőgyakorlat....kikapcsolja másfél órára az agyát...Lesz rendszeres elfoglaltsága  , nehéz megszokni az egyedüllétet!


    Örülök, hogy a a BABA jóbaba...Mi a neve? Nálunk az egyetlen, a legkisebb ,  kislány születése volt a legzűrösebb. 1950grammal született, mivel olyan pici volt,3 óránként kellett etetni éjjel-nappal vagy 3 hónapig...totál kimerült benne a lányom...Na - akkor ott voltam mindig, mert ott volt a család....Nagyon nehéz időszak volt...

    előzmény:
    drvia (81187)
    2019-09-02  16:20
  15. 2019. szeptember 2. 16:2081187.

    Szia Ági!

    Nagyon sajnálom a fiadat, ismerős a szitu volt részem nekem is benne. A nagyobbik fiam egyszer, a kisebbik kétszer költözött haza. Szóval ismerős a dolog. Általában a pénz ami miatt szétmennek  a párok. Az egyik oldalon kell a pénz, a pasi dolgozik látástól-mikulásig, és persze ez avval jár, hogy soha nincs otthon. Az asszonyok unatkoznak, barátnőkkel járnak shoppingolni, de amikor a pasi hazamegy hulla fáradtan a szemére vetik, hogy soha nincs otthon. Ha gyerek (kek) van (nak), az még rosszabb, mert olyankor jön a szemrehányás, hogy sosem foglalkozik  a gyerekkel és minden a nőre hárul. A pénz persze jól jön, de hát azt elő kell teremteni. Szóval nincs tolerancia, nem beszélik meg a problémákat, hanem veszekedés közepette egymás fejéhez vagdossák a sérelmeiket.  Ezt az életet nem lehet hosszútávon elviselni. Erre szokott még rájönni az ital és akkor már vége a dalnak. A nő másik pasi után néz, a pasik pedig jobb esetben haza tudnak költözni a szülőkhöz, de van akinek már nincs hová menni, marad az utca. 
    Tapasztalat, annyi bőrt húznak le egy pasiról, amennyit lehet. Persze a másik pasi sem lesz jobb, hiszen az élet megismétli önmagát. Igazából mindkét fél hibás, de ritka az a nő, aki beismeri, hogy ő is hibás. Mindenért a pasi a felelős. A kisebbik fiam is elvált pár éve és a volt asszony most jött rá, hogy rossz vásárt csinált. A fiam nem iszik alkoholt, az új társ viszont sűrűn a pohár fenekére nézeget. 
    Lehet így a jobb. Megnyugszanak és az élet megy tovább. Segíts a fiadnak amiben csak tudsz, hiszen ő a te gyereked akkor is ha már felnőtt.

    Ó a kis törpém. Olyan kis cuki, nagyon nyugodt kis gyerek, nagy haja van és nagy szemei. A fiam mindig küld képeket róla. Jól viseli  a meleget, van a fiaméknak klíma a lakásban de nem hűtik nagyon le a lakást, nehogy megfázzon. Én sajnos nem tudok menni hozzájuk, mert sokat kellene gyalogolni. Ők jönnek vagy sok sok képet kapok róla.
    Az idén én is elhalasztottam a nyaralást. Jól viseltem a meleget, már nem lesz olyan nagyon meleg, a héten kezd lehűlni az idő. 
    Viszont felújítattam  a számítógépem, mert már nagyon lelassult. Tavaly vettem új alaplapot, videókártyát, processzor-ventilátort és egy 1 TB-os merevlemezt. Most a PC házat is cserélni kellett, mert már nagyon elavult volt, + 4 magos processzort, + egy új tápegységet, + 3 GB memóriát (már volt 4 GB tavalyról)  és egy 120 GB-os merevlemezt, amire felkerült külön az OP-rendszer. Most végre van egy gyors új gépem. Az új Win10 kissé fura, majd megszokom. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81186)
    2019-09-01  18:55
  16. 2019. szeptember 1. 18:5581186.

    MEGVAGYOK!   Szia  VIA!   


    Sok rossz dolog történt velem - velünk mostanában.....nem pakolom ki, mert mint írtad, vannak itt "nem együttérző emberek" is ....nem akarok örömet szerezni nekik- de mivel itt nincs , ill. nem tudom hol van a PRIVI....csak annyit mondok, hogy a fiam 20éves  kapcsolata ment tönkre...El tudod képzelni - mennyi bonyodalommal jár....amit meg tudja viselni az ember lányát...engem is....Amúgy megvolnánk -  csak már rosszul tűrjük a traumákat!


    Gratulálok a legújabb unokádhoz!   De nagy öröm, és micsoda gond egy BABA!  Gondolom a boldog szülők már kellően kimerültek. Nem elég a tikkasztó hőség ,még egy cuki kis élőlény is fárasztja őket!   De legalább már nincs nagy hasa a MAMÁNAK , amitől aludni sem lehet....De remélem van teje! Manapság megint divat szoptatni  - tudjuk is a szoptatós botrányokból....Tényleg rengeteg hülye ember lóg a neten, meg a nagyvilágban!  A gonoszság már az egekig ér!


    Én -ha tehetem megyek a vízbe. Nyaralni nem szoktam, mert a férjem nem szeretett sosem, én szeretnék - de az ÁLMAIMHOZ nincs pénzem....Nekem az a nyaralás, ha kimehetek 2 helyre  - egy TANUSZODÁBA járok, meg egy wellneszhotelba  - amely szponzorál minket /görögtáncosokat/ és oda járhatunk fürödni- úszni....És továbbra is táncolunk rendületlenül....


    Jövök máskor is...


     

    előzmény:
    drvia (81185)
    2019-09-01  11:33
  17. 2019. szeptember 1. 11:3381185.

    Ági merre vagy? Mostanában nem látlak. Remélem semmi baj nincs? 

  18. 2019. július 12. 19:2281184.

    Az előző, jó hosszúra sikeredett.


    Már régen voltam osztálytalálkozón. A középiskolai osztálytársakról semmit sem tudok, az általános iskolai jövőre lesz esedékes, 50 éves. Az idén rendezik a másik osztály, ahová 5 évig jártam, de nem velük végeztem, így oda nem megyek el. 

    Milyen világ? Jaj ne is mond!  Szomorú és csak most szembesülök avval, mennyi ostoba ember van a földön. Az internet világában előjönnek az értetlen, pökhendi, alpári stílusú emberek, csak lesek.Ma, megosztottam egy cikket, a közösségi oldalak veszélyeiről és majdnem megettek a kommentekkel, mert a FB-on nem vállalom az arcom, nem pakolok fel minden szarságot a családomról, az otthonomról és már egyből kamu is lehetek. Szóval a sok ostoba ember, aki megoszt mindent, csak mutogathassa a világnak mije van. Már azon a szinten vagyok, hogy törlöm magam, de moderátor vagyok és szeretek játszani is, így maradok. 
    Igyekeztem a profilomat lekorlátozni mások számára és ez nem tetszik sok embernek. 
    Persze most mondhatná bárki, hogy itt kitárgyalom az életem. Aki itt ismer (nem sok van) az tud rólam mindent, aki nem ismer, annak továbbra is ismeretlen maradok. 

    Na most jó sokat írtam.....majd jövök ám! 

    előzmény:
    Kövesdiági (81182)
    2019-07-07  20:03
  19. 2019. július 12. 19:0681183.

    Szia Ági!

    Elsőnek egy örömhír! 1 hete megszületett a 4. unokám! Kis cuki fiúcska, nagy hajjal és másnap már meg is foghattam. Már otthon vannak és vasárnap ismét megyek babalátogatóba. 
    A héten volt pár elintéznivalóm, ma és holnap nem csinálok semmit. 
    Voltam a Földhivatalba és levetettem a jelzálogot a lakásomról. Végre ettől is megszabadultam. Bevásároltam pár dolgot, most, hogy nincs annyira meleg, útba ejtettem a barátnőmet is. Még rendeltem a Tesco-tól is pár nagyobb dolgot, amit hétfőn hoznak, mert nem tudnám hazacipelni.
    Vasárnap főztem egy csomó kaját, lefagyasztottam dobozokban, így nem kell minden nap főzni. Rendet raktam a fagyasztóban is, mert annyira össze volt zsúfolva minden, hogy már azt sem tudtam mi micsoda. Már dobozokba teszem a húst is, mert azt szépen egymásra tudom tenni, ráírom a dobozra, mi van benne és könnyebben megtalálok mindent. 
    Ma egy kis őszibarackot tettem el 4 dobozzal, mert télen főzök belőle baracklevest. Epret is tettem el 2 dobozzal, vettem zellert, szép zölddel, azt is bedobozoltam. A zeller gumót csak belefőzöm  a levesbe, de nem eszem meg, mert nem szeretem. A szárát és a leveleket összeaprítottam és külön bedobozoltam. 
    Főztem karalábéfőzeléket, húsgombóccal, paradicsomos káposztát és paradicsom levest. Ezekből is dobozoltam, mert szeretem a paradicsomos dolgokat. Majd teszek el töltött paprikát is és kelkáposzta főzeléket. Azt a jövőhéten főzöm meg. Mivel nincs kamrám, így nekem csak a fagyasztó ad lehetőséget, eltenni valóra. Bár szeretem a lekvárt és a befőttet, de sosem raktam el és nincs is helyem rá, azt kénytelen vagyok megvenni a boltban. 
    Igen, ismerem a falusi életet, tisztelem is a vidéki embereket, mert ők teremtik meg nekünk, városi embereknek az élethez az ételek alapanyagát. Gyerekkoromban sokat láttam a rokonokat, mennyit dolgoznak a földeken, szőlőben, hogy legyen mit enni. 
    Nem is vagyok nagyon válogatós, csak a sóskát és a halat nem eszem meg. Zöldségek közül, csak a zeller az egyetlen amit nem eszem. Persze vannak dolgok amiket nem ehetek, de az csak tiltott dolog, ha nincs más, azért megeszem. Marha hús, sertés hús, belsőség...ezek tiltott, de a májat szeretem, csak ritkán eszem.

    előzmény:
    Kövesdiági (81182)
    2019-07-07  20:03
  20. 2019. július 7. 20:0381182.

    Köszönöm - a férjem nevében. Már itthon van, veseelégtelensége van...


    Tegnap voltam Sárospatakon - ott végeztem a Tanítóképzőben 50 éve!  Aranydiplomár kaptam....nem voltunk sokan, ÖREGEK,  sajnáltam, hogy nem jöttek el a csajok. Voltunk vagy tízen az 50 éve végzettek, de voltak  60 és egy 70 éve végzett bácsi is....bácsi...88 évesen. akkor még középfokú volt a KÉPZŐ!   Mi 120an végeztünk akkor,most nem volt 15 végzős...RETTENETES!!!  Pár év múlva nem lesz tanító...


    Nem is tudom, hogy milyen ez a világ....


    Szóval , akkor tudod, milyen a falusi élet!  Én nem szeretem.  Sárospatakon éltem 21éves koromig.Kisváros, a szüleim  nem gazdálkodók voltak, nem kertészkedtünk.  Ugyan kertes házban éltünk , gyümölcsös volt a kert, a fatetején töltöttük a nyarat...A tyúkpucolást sem szerettem. A szomszéd néni vágta el a csirke nyakát, amit vettünk a piacon.  A befőtteket csinálta Anyukám...télen nagy élmény volt felbontani egy üveg befőttet. Dió az ágy alatt, birsalma a szekrény tetején...ilyen emlékeim vannak...


    Én is maradok a befőzésnél. A férjem nagyon szereti...Én is....Nagy lekvárevők vagyunk.  Tavaly már sütőben készült a lekvár...szilvalekvár....pár óra alatt, nem fröcsköl, nem ég le...nagyon jó!


    Most csend van nálunk. A múlt héten volt a miskolci unokám...majd hóvégén jönnek mind egy hétig...


     

    előzmény:
    drvia (81181)
    2019-07-02  12:51
  21. 2019. július 2. 12:5181181.

    Jobbulást a párodnak!

    előzmény:
    Kövesdiági (81179)
    2019-06-26  13:26
  22. 2019. július 2. 12:4981180.

    Húúúúú....hogy rohannak a napok. Mindig van valami, amiért elnapolom az nlc-t.  
    Nagyon meleg van, megy a ventilátor majdnem egész nap. Kicsit megfájdult a nyakam is tőle.
    Ha elkezdek írni, jön minden magától. Egyszer csak azt veszem észre, hogy alig van már hely. 



    Én panelban élek már 40 éve. Előtte Németországban is panelban laktam, de a gyerekkorom kertesben éltem. Nekünk csak egy kis kertünk volt, főleg virágokkal + 2 őszibarack fa és az elmaradhatatlan eperfa az udvaron. A szomszédban lakott a nagyapám és az unokatestvéremék, de ott sem volt nagy kert, főleg szőlő sor és egy óriás körtefa, amin apró, de nagyon finom körték voltak. Sokat megettünk belőle. A nagymamám az utca másik felében lakott, neki volt sok gyümölcsfája és nagy kertje is. Volt benne minden. Mindig kellett valamit csinálni, hogy kapjunk ezt-azt. Gazolni a virágoskertet, vagy leszedni a gyümölcsöt és akkor kaptunk ebédet, vagy sütit. Mindig azt mondta; Mindenért meg kell dolgozni. Szerettem a nagyinál lenni, mert nekünk nem volt kamránk, csak egy kis lakásban laktunk, a nagyinak háza volt és a kamrában volt sok lekvár, szörp, savanyúság...szóval igazi vidékies hely. Sokat voltam nyáron a rokonoknál, de ott is volt mit csinálni. Egyszer még a leforrázott tyúkot is meg kellett pucolni, mert az ebédért mindenkinek ki kellett venni a részét. Szóval, nekem bőven elég volt a vidéki kerti munkából. Már nem is tudnám csinálni, hiszen lehajolni sem tudok, ha leesik valami. Én sosem voltam befőzős, nem is volt hova tenni, inkább a fagyasztóban tárolok gyümölcsöt. Az idén is eltettem 3 dobozba epret, majd teszek el barackot, de meggy és cseresznye az idén sajnos nem lesz. A nagyobbik fiamék nagy házban laknak és amikor nyafog, hogy ezt-azt kell csinálni, mindig mondom, neki; Ja.....akinek kertes ház kell az ne sírjon.  Persze azért megcsinál mindent. Térkövezett, felújította a garázst kívül-belül. Amikor megvették a házat, kész dzsumbuj volt a kert, mára szépen rendbe lett téve. Ilyenkor medence van az udvaron és mennek a gyerekek pancsolni. 
    Az unokák; a legidősebb most volt 16 éves(lány), aztán a testvére most lesz 13 éves(fiú), a legkisebb pedig 12 éves (fiú) lesz októberben. A héten meg lesz a pici is ő is fiúcska lesz.

    előzmény:
    Kövesdiági (81178)
    2019-06-25  07:39
  23. 2019. június 26. 13:2681179.

    A férjem megint kórházba került...nem mesélem el, mert nagyon hosszú...és nem értem a gyógyászatot...


    Még bonyolultabb az életem...

    előzmény:
    Kövesdiági (81178)
    2019-06-25  07:39
  24. 2019. június 25. 07:3981178.

    Filozófikus hangulatban lehettél Via....érdekes  eszmefuttatásokat produkáltál itt hirtelen...


    Szívesen olvastam...


    Én most sokkal földhöz ragadtabb vagyok - szó szerint. Kertünk van /nem nagy , nem kicsi/, én  nem szeretem a kert munkát, a férjem nem bírja.... Vannak gyümölcsfák és régebben mindenféle zöldségféle..., manapság csak pár paradicsom paprika, cukkini, uborka...a hagyma már elfogyott zöldhagymának...Ha tudtam volna, hogy 500 ft lesz egy kiló  - tripláját kellett volna dugdosni...Azt hittem, hogy az egyszerűbb lesz ezekkel a futó növényekkel......De mindegy mi van, a GAZ AZ NŐ!!!!, mint a bolondgomba!  Nem tudok kapálni, inkább kihúzgálom a gazt..., de ami ebben az elmúlt napokban az állandó eső+napsütés...iszonyú mennyiségű gyomnövényt termelt! A férjemnek van egy fiatalember segítője/napszámos....Ő tegnap 2 óra hosszat sarlózta a térdig érő harsogó zöld gyomot.  Én pedig a az EPREST gyomláltam  ki az irdatlan  gazból....Tegnap hajnalba barackbefőzésbe is kezdtem  - vagy háromszor váltottam pólót, mert leizzadtam ,mint a ló----


    A 10üveg befőtt+ 8 üveg lekvár még dunsztban...ma pihenek inkább/mosok egyet... Délután görögtánc próbára megyek, mert  szerda du. egy rendezvényen táncolunk....


    Új BABA lesz nálatok  ! Gratulálok az új jövevényhez!  Elég nagy a szórás nálatok  - korban....


    Nekem egy 16éves van, a másik három -  11, 9, 8 lesznek - ők még felvigyázásra szorulnak...Most táborban van kettő....ez ma a divat. Gerda tánctáborban, Iván - Miskolcon Vadasparkban...De majd  jönnek ide is..., akkor úszóedzőhöz hordom majd őket. Tudnak úszni, csak egy kis stíluspofozásra van szükségük!

    előzmény:
    drvia (81177)
    2019-06-24  07:44
  25. 2019. június 24. 07:4481177.

    Az időjárás..... Igen fura, hogy pár napja még a zuhanyzás után vizesebb lettem, ma meg alig van 19°. 
    Az emberiség maga teszi ilyenné a földet. Nem törődnek semmivel. Csak a jólét, de a következmény siralmas lesz. 
    Régebben is voltak nagy melegek, volt télen hideg és hó, de a mostani egészen más. Nincs tavasz és ősz. Egyik nap mínusz 10° másnap plusz 8°. Az ember szervezete is nehezen alkalmazkodik az ilyen szélsőséges időjáráshoz. A növényeknek és az állatoknak sem jó az ilyen szélsőséges időjárás. Arról nem beszélve, hogy a sok eső, hozza magával az éhínséget, hiszen a termés megrohad a sok esőtől. Aztán a hetekig tartó szárazság a másik fele, mert ami túléli a sok esőt, az kiszárad. Sokszor nézek a TV-ben olyan műsorokat, amik ilyen témáról szólnak. 
    Nekem ez a 19°-20° lenne az ideális, mert én jól viselem a meleget és a hideget is egy bizonyos mértékig. Klímát nem szereltetek, mert nem egészséges. Ventilátorral próbálom hűteni a szobát, nekem eddig bevált. Persze ha főznöm kell a konyha borzalmas meleg, de mindig túléltem eddig.

    előzmény:
    Kövesdiági (81175)
    2019-06-23  09:02

Címlap

top