Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. október 5. 23:3781276.

    Hello lanykak!En emlekszem a foldszinten lakott egy idos neni ,aki mindig csina;t nekem biralmasajtot,sok dioval!!!!Regen volt,de nemejtem az izet,,,,


    aludjatok jol!!!!!Nekem mag itt a delutan,a polcokat ramolom a konyjaban,

    előzmény:
    Kövesdiági (81273)
    2019-10-04  12:33
  2. 2019. október 5. 11:5281275.

    Jó pihenést, szép hétvégét kívánok nektek! 


    Én sem tervezek mást, csak láblógatást!

    előzmény:
    Kövesdiági (81273)
    2019-10-04  12:33
  3. 2019. október 5. 11:5281274.

    Jó pihenést, szép hétvégét kívánok nektek! 


    Én sem tervezek mást, csak láblógatást!

    előzmény:
    Kövesdiági (81273)
    2019-10-04  12:33
  4. 2019. október 4. 12:3381273.

    Igen, Ibolya  - gyerek koromban nálunk is ÜNNEP volt a befőtt/kompót evés...Hatan voltunk, hat kis pohárba osztotta  Anyukám.Manapság ráéhezem -  és megeszem egy egész üveggel-habbal!!!Ilyen jó dolgom van!  Én nagyon sokat teszek el...akár 100 üveggel is, mert nagy a kert, sok a gyümölcs, a férjem a hús mellé inkább befőttet eszik, mint savanyúságot....Van egy 6literes fazekam  -abban főzöm a szirupot 1kg cukorral...ebben főzöm a meggyet, a sárgabarackot, az őszibarackot, körtét, szilvát...12üveg van egyszerre...Na meg a rengeteg lekvár sárgabarackból, szilvából....azt tepsiben sütjük- sütőben...3-4 óra hossza alatt...Még van a tavalyiból vagy 6 üveggel...de elfogy...  Csalamádét is szoktam csinálni - de most nincs miből...Régen a zöldparadicsom volt az alap..most nem volt paradicsomtermés....venni meg nem veszek. Majd csak savanyúkáposztát....


    Én is szerettem régen a bálokat! A TÁNCISKOLA ÖSSZTÁNCOKAT  - erősítés nélkül szól a zongora, a szaxofon a dob...Lehetett közben beszélgetni- sugdolózni....A mai bálokon az őrült hangerőtől semmit nem lehet csinálni!!!Útálom!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81272)
    2019-10-03  20:34
  5. 2019. október 3. 20:3481272.

    Szervusztok


    Via


    Eszrevettem ahogy oregszem kezdek ugy tenni,ahogyan edesanyam tett.


    O sok kompotot,lekvart es savanyusagot tett el.Emlekszem,hog6 gyerekkoromban a teli esteken finom kajszbarack kompotor ettunk,akkortajt,ha vendeg jott  kulonfele kompotokkal kinalta meg.Volt egy idos keresztmamam,mikor odamentem,finom szorpokkel kompotokkal kinalt.


    En is tettem el,cseresznye es barack kompotot ,majd a kis unokankkal megesszuk.


     


    Agi


    En is szeretem a vendegjatekokat,hajdanan sokat jartam balokba,imadtam tancolni.


    Akkortajt az edesanyankkal mentunk balba es tancestelyekre,csodaszep volt elozenevel.


    Mindig ezekre emlekszem,a szep ruhakra,szep beszedre,nem ugy beszeltek a lanyokkal,mint most.


     


    Legyen nyugodalnas ejszakank.

  6. 2019. október 3. 19:5681271.

    Nem teljesen értem ezt a házépítést....


    Ma ÖREGEK NAPJÁN voltam.  Kállai Bori! egy pasas volt a sztárvendég...Volt vendéglátás is, városvezetők köszöntése, szavazásra buzdítás....Nagy élmény volt....A kajára nem maradtam, mert székelykáposzta volt, de én vega vagyok...

    előzmény:
    Torrenti (81270)
    2019-10-01  20:21
  7. 2019. október 1. 20:2181270.

    mert ezt olvasom: https://www.lakas-kultura.hu/egy-uj-haz-epulese- noi-szemmel/


    érdekes cikk, egy nőről aki egyedül építkezett... Kíváncsi vagyok, hányan vállalnák be?!?!

  8. 2019. október 1. 16:1281269.

    Szia Ibolya!

    Én sem szoktam eltenni semmit, mert helyem sincs, na meg sosem raktam el. Régebben mi is vettünk egy nagy zsák téli krumplit, de már egyedül vagyok így havonta 4-5 kg bőven elég. Nálam a hagyma jobban fogy, azt 2 hetente veszek 3 kg-t.

    Nem a közlekedés ami gondot okoz, hanem a hó, mert félek, hogy elesek, elcsúszok. Nekem közel van a buszmegálló és az étterem is a buszmegállóval szemben van, csak az odaút és a hazaút ami körülményes, ha leesik a hó. 

    Én a középiskolai osztályomról semmit sem tudok. Mindenki nagyon eltűnt. Jövőre az általános iskolai találkozó lesz, de még semmit nem tudok hol és mikor akarják tartani. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81265)
    2019-10-01  14:01
  9. 2019. október 1. 16:1181268.

    Szia Via!  Egyszerre írtunk...


    Jó lehet a NLC buli..., nekem is van egy másik társaságom 10 éve, hatan - már találkoztunk  2x Pesten - az ország minden részéről vagyunk...Már zárt csoport vagyunk évek óta, mert már annyira ismerjük egymást...-néha odatalált valaki, mire mindenki bemutatkozott neki - addigra eltünt....így már nem kell oda új ember...De ki lehet néha tekingetni, kacsingatni máshova....így találtam ide is...Via igazán MÁS....Bár az én barátnőim is világjárók, de csak  szolidan..., nem beszélnek nyelveket....én sem sajnos...már nagyon sokat felejtettem abból is , amit tudtam....anno...  Nincs okom a nyelvtanulásra, nyelvtudásra....Az én családom nem szóródott szét sem Európában, sem a világban...Én csak csoportos utakra mentem...egész Európában...csak Görögországban nem voltam..., pedig imádnám...Mert én görögtáncolok , Ibolya....10éve , egy ny. klubban...

    előzmény:
    drvia (81266)
    2019-10-01  15:48
  10. 2019. október 1. 15:4981267.

    Szia Ibolya  - én sem teszek el lecsót -télre....Valóban , nálunk is 2 személyes háztartás van...télen is meg lehet venni, frissen!  Volt idő, hogy a férjem kertészkedett - szórakozásból . Néha jó termés volt  - tettem el, de csak a paprikát+ a paradicsomot dinszteltem meg...A hagymát mindig frissen dinszteltem és akkor olyan FRISS hatású volt!. 


    Most már nem bírunk kertészkedni  - a gyümölcsfák maguktól is teremnek....azt teszem el . Most körtét. 12 üveggel. Nagyon sok gyümölcslevest eszünk  -  egy üveg körtebefőtt a leves  alapja....aztán teszek bele még málnát, szedret, jostát, köszmétét...ribizlit...ami a kezembe akad...


    Nálunk is szép idő van. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81265)
    2019-10-01  14:01
  11. 2019. október 1. 15:4881266.

    Szia Ági!

    Az nlc-s talit egy étteremben tartjuk, általában mindig ugyan ott. A kaját mindenki maga kéri és fizeti. Délután 5-től este 10-ig vagyunk, jókat beszélgetünk, nevetünk. Elég hangosak vagyunk, de általában külön teremben, így nem zavarunk senkit.
    Jó társaság, 6-fő mindig ugyan az és időnként jönnek olyanok is akik nem minden talin vannak ott. Én mindig rántott sajtot eszem salátával. Nagyon kiadós kaját adnak. (képek) 

    Tegnap még akciósan vettem lecsópaprikát. Nagyon szép paprikát hoztak, de valószínű ebből már nem lecsó lesz, hanem töltött paprika. Ma vettem szép paradicsomot, de az már nem volt nagyon olcsó. Vettem egy kelkáposztát, mert szeretem a főzelékeket és csinálok kelkáposzta főzeléket a feléből, a másik feléből meg frankfurti levest. Rántott karfiolt is régen ettem, de nem volt a közértben karfiol. Néha brokkolit szoktam még kirántani vagy cukkinit, vagy gombafejeket. Most nagyon főzelékehetnékem van. 
    Holnap túrós tészta lesz, mert a lány unokám azt kért. Vettem túrót, szalonnát, mert nem volt itthon. Szép volt a füstölt oldalas, azt is vettem egy kicsit, majd egyik nap csinálok paprikás krumplit és belefőzöm. Az unokáim imádnak nálam enni.  Főleg  a lány, ő nem válogat annyira mint  a testvére.
    Ma itt is nagyon szép idő van. Süt a nap és kellemes idő van.
    Tegnap kitakarítottam a WC-t. Borzalmas, hogy hetente muszáj kipakolnom, mert pár évvel ezelőtt a felettem levő lakást újították fel és a betont szárazon vágták, a por pedig lejött hozzám és beterítette az egész lakást. Én meg nem voltam itthon és este amikor hazajöttem ez a látvány fogadott. (kép)  Azt sem tudtam mit takarítsak ki, hogy legalább aludni tudjak, mert még az ágyamon az ágynemű is tiszta por volt. Azóta, ha fúj a szél a WC vízrendszeréből kifújja a huzat a port és minden tiszta betonpor.  A WC tartályom naponta tiszta por és nem tudok ellene tenni.


    előzmény:
    Kövesdiági (81264)
    2019-10-01  10:23
  12. 2019. október 1. 14:0181265.

    Szervusztok


    Agi


    En nem szoktam telire eltenni lecsot,nert 2 szemelynek 2 paprika,2 paradicsom,2 hagyma eleg,ezeket telen is megkapom.


    Krumplit szeretek venni tobbet,mert konnyebb a pincebol felgozni ,mint a piacrol.


    Via


    Novemberben nehezebb elmenni a talalkozokra,hideg van lehet a kizlekedes sem egyszeru.


    Nekem most volt 56 ik erettsegitalalkizonk,4 osztalybol 20 voltunk,de azert jot beszelgettunk,ettunk,ki mit rendelt es ivott,amit akart.en 1 uveg varnasort ittam meg.


    Ma szep idonk van,igazi nyari meleg 23 fok.

  13. 2019. október 1. 10:2381264.

    Szia Via?  Milyen az a NLC tali?  És hol szokott lenni?   


    Nálunk a SPARban még olcsón adják a paprikát. ....a lecsópaprikát...Én is nagyon szeretem, gyakran eszem...Ma rántott karfiol nálunk a menü...Tegnap vettem egy AKCIÓS fej-karfiol, gyorsan megcsináltam, mielőtt megfeketedik...Rémes, hogy manapság milyen ÚJ növénybetegségeket látok...


    Nálunk ma nyárias napsütés - meleg van...Tegnap, mint az őrült-fújt a szél egész délután...


    Várom a barátnőm  - erre megy a fodrászához- megy csütörtökön Ausztráliába, ott él a lánya....mindig kimegy egy félévre...

    előzmény:
    drvia (81263)
    2019-09-29  14:41
  14. 2019. szeptember 29. 14:4181263.

    Nekem a szódabikarbóna semmire sem jó, sőt hányok tőle. Sosem használom. Persze ez nem jelenti, hogy másnak nem jó. 

    Ági! Örülök, hogy azért jól sikerült a bál. Leszámítva a rossz kisugárzású embert. 



    A tegnapi nlc-s tali el lett napolva, mert a főszervező nem ért rá, így valamikor november elejére tettük. Remélem nem fog esni a hó, mert akkor nekem macerás lesz eljutni oda. 
    Még mindig csodás idő van. Ma is szépen sütött a nap és kellemes idő volt, pedig már lassan októbert írunk.

    Ma lecsót főztem, az idén valószínű már utoljára, mert egyre drágább a paprika és  a paradicsom. Tegnap pedig egy kis húslevest. Olyan jól esett, nem is ettem mást ebédre csak a levest. Jóllaktam vele. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81260)
    2019-09-27  14:26
  15. 2019. szeptember 29. 08:5081262.

    Hali Lányok!  


    Megvolt a BÁL! Egész jól indult - a terem szépen be volt rendezve, szépen megterítettek, időben megjöttek a vendégek...Időben megkezdődött a műsor  - kicsit sok volt a beszéd, de el kellett mondani a köszöntőket...Elkezdődött a műsor - a gondozottak közös táncával /ők értelmi fogyatékos felnőttek. 40-60 évesek..../


    Aztán MI köszöntöttük őket/egyikünk fiacskája is gondozott/...énekeltünk, táncoltunk neki..., ajándékot adtunk - egy szép ajándék kosarat - minden jóval és lufikat...Mikor táncoltunk, megláttam  egy embert...akit nem szeretek, olyan negatív energiát sugároz, hogy nekem rémes  - el volt rontva az estém...A vacsora nagyon finom volt  /én , mivel vega vagyok felkészültem egy múanyagtartóval a húsoknak/ egy natur tarja+ egy göngyölt hússzelet volt tepsisburgonyával Tehát a húst eltüntettem - hazahoztam a férjemnek /különben a kukában köt ki/ és teleettem magam a sültkrumplival + az isteni savanyúsággal. Süti is volt, nem tudom mi a neve. Nagyon friss, nagyon magas.krémes, habos valami volt...10 körül kezdődött a bál, a csajok átöltöztek a görögegyenruhából civilbe...nagyon csinosak voltak. Én is vittem váltóruhát, táncoltam is is egy keveset, de leléptem - nem volt kedvem mulatni...Tulajdonképpen jó volt, csak a kedvem nem volt jó!

    előzmény:
    Ibolyka43 (81261)
    2019-09-27  19:19
  16. 2019. szeptember 27. 19:1981261.

    Szervusztok


    Holnap érettségi -találkozóra mennek.ma voltam a manikűrösnél,holnap fodrászhoz megyek


    Ma főztem zoldsegkevest,toltortkaposztat,fasírtot és fánkot is sutottem.


    Az előbb végeztem a porszívózással,felmosás,torles.


    Elfaradtam,de nemsokára zuhanyozok és fekszem.koran szoktam.


    Legyen pihentető éjszakánk.

  17. 2019. szeptember 27. 14:2681260.

    Hali  Lányok!   


    Nekem a szódabikarbóna a "gyógyszerem"....Minden náthakezdetnél az első nap 5x, a 2. nap 3x,  a 3. nap 2x kell 1-1 kiskanállal egy kevés vízzel elkeverve lenyelni....Sokkal hamarabb elmúlik a nátha. Már több éven "megcsináltam"...bevált!


    Szóval Erdélyben élsz, Ibolya!   Szép helyen  ?- én 3x voltam Erdélyben..., Nagyváradon, Kolozsváron, Marosvásárhelyen   -olyan gyönyörű, mint Pest belvárosa....Na meg Farkaslakán lakva , a környéken nagyon sokat kirándultunk a környékén....minden nevezetes helyen voltam...Na , meg a tengerparton...


    Tegnap voltam úszni - nagyon jó volt.  Kevesen voltak...jót úsztam, kb. másfél órát...


    Ma táncpróbára megyek. Holnap lesz a JÓTÉKONYSÁGI BÁL---megyünk próbálni a helyszínen...

    előzmény:
    drvia (81259)
    2019-09-27  09:49
  18. 2019. szeptember 27. 09:4981259.

    Nem minden piros izzó infra. Az infra egy nagy teljesítményű izzó, csak egyféle van belőle. Infralámpa van több típus, de azok jóval drágábbak. Felesleges drága dolgot venni, mert az egyszerű is ugyan azt a célt szolgálja.

    Nekem ritkán fordul elő, hogy nem jön meg valami, ha mégis, a következő megrendeléssel megkapom.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81258)
    2019-09-26  18:38
  19. 2019. szeptember 26. 18:3881258.

    Koszonom hogy elküldted a linket,lehet nálunk is van,de nekem van egy masszirozogepem aminek sz egyik -félén piros lámpa ég,vájjon ez nem lenne jó erre a célra?


     


    Én sem szeretem az új weboldalt,nem lehet követni jól a termékeket


    Főleg az nem tetszik hogy -néha hiány van


    Leszámlázzák.denem teszik bele


    Ma megírtam nekik,hogy én.kifizettem sut a szamlat 2 hónapja és meg nem.kuldtel el


    Kíváncsi vagyok mit válaszoknak rá.


    Jó ejt.

    előzmény:
    drvia (81257)
    2019-09-26  17:13
  20. 2019. szeptember 26. 17:1381257.

    Az infralámpa egy piros izzós lámpa. Így néz ki. Biztos felétek is lehet kapni: https://www.korzet.hu/fenyterapia/227-infralampa.h tml

    Vigyázni kell vele, lehetőleg a gyerekek nem nyúljanak hozzá. Magát az izzót nem szabad kézzel fogdosni, mert ráég az ujjlenyomat. Mielőtt bekapcsolod, egy puha ronggyal le kell törölni. Az izzót csak porcelán foglalatban szabad üzemeltetni, mert a műanyag foglalat eléghet. Én, ha meg vagyok fázva, este lefekvés előtt használom 2-3 percre, de volt már olyan is, hogy éjjel eldugult az orrom és felkeltem pár percig használtam és tudtam reggelig aludni. 

    16 éve foglalkozom avon-nal, de már nagyon bosszant az új weboldal amit mostanában kreáltak. Gondolkodom, hogy abbahagyom. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81255)
    2019-09-26  14:08
  21. 2019. szeptember 26. 15:0781256.

    Szia Agi


    En Erdelyben lakom.mar reg nyugdijas vagyok.


    A derekam meg van mutve a terdeim is  fajnak de azert minden hazimunkat egyedul elvegzek.


    Legyen szep ested.

    előzmény:
    Kövesdiági (81252)
    2019-09-26  11:45
  22. 2019. szeptember 26. 14:0881255.

    Szervusz


    Nekunk nincs lampank milyen markat javasolsz,Karacsonyra megkapnam a lanyomtol  ,kerdezte   mit vegye


    Mi penzt adunk,vegyenek amire szukseguk van.


    En mar 17 eve  mult hogy  avonozom,itt meg jol megy olcsobb mint mas cege es jo termekei vannak.


    Legyen szep delutanod.

    előzmény:
    drvia (81253)
    2019-09-26  12:12
  23. 2019. szeptember 26. 12:2681254.

    Én már nem bosszankodom az egészségügyön. Már alig van orvos, pedig a fővárosban lehetne több is. 
    Itt az SZTK-ban csak 3 bőrgyógyász rendel, de mindegyik csak délelőtt. Aki dolgozik az nem tud elmenni és időpontot is csak januárra tudtak volna adni. Én elücsörgök, nem zavar ha várnom kell, de aki még aktívan dolgozik, annak ez macerás.
    Rátesz még az egészre, hogy a rendelőben nagy felújítási munkálatok vannak és az is nehezíti a rendeléseket.


    Caorle aranyos kis városka. A gyerekeim is oda járnak, persze mennek másfelé is, mert oda menni állandóan unalmas lenne. 
    Velence nekem unalmas és még drága is. Sokan csak azért mennek oda, hogy eldicsekedjenek vele, hogy jártak ott. Engem nem érdekelnek a városok. Nem csak azért mert nehezen járok, hanem mert eleve nagy városban élek és örülök, ha nem kell a tömegben botorkálnom. Régebben szerettem a hegyeket, de mára már a tenger a mindenem. Oda is csak akkor megyek, ha nincs tömeg, lezajlik a turista szezon. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81252)
    2019-09-26  11:45
  24. 2019. szeptember 26. 12:1281253.

    Szia Ibolya. 
    A tavaszi és őszi hőmérséklet ingadozás sok embert megbetegít. Tanácsként; Egyél sok hagymát, este a legjobb, tuti jobban fogsz aludni. Ha folyik az orrod, használj infralámpát, napi 3-szor 2-3 percre. Nekem ez bevált évek óta csinálom és  a gyerekeknek is nagyon jó volt. Az infralámpa nem olcsó, de érdemes beleinvesztálni a sok gyógyszer helyet.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81251)
    2019-09-26  00:54
  25. 2019. szeptember 26. 11:4581252.

    Sziasztok!  Szia Ibolya...Te hol élsz...Én rossz alvó vagyok, de pl. ma éjjel  jót aludtam...ha nem - van egy altatóm - azzal alszom 4órát, Akkor veszem be, amikor már már éjjel 1kor sem alszom..., pedig máskor inkább olyankor ébredek először...Voltam ALVÁSKLINIKÁN IS , de ott sem tudnak csodát tenni, ....


    Via - én is voltam CAORLEBAN...., nagyon helyes kisváros....Mikor utaztunk a Fr. Riviérára ott álltunk meg egy délután-este, alvásra...Igen, Velencében az a fárasztó, hogy sokat kell begyalogolni a városba..,de megéri.   Hát én nem nézem a kirakatokat, mert megütne a guta....elég a MÁRKANÉV....


    Megint "rászolgált a kritikára" az EÜ  - igen , mindenhol rémes!  Itt is  - nyáron valamikor azt mondta a házidokim, nézessem meg a szememet, mert egyik gyengébb....bejelentkeztem  - novemberi időpontot kaptam...Eszembe jutott, hogy novemberben én Sopronban szoktam lenni a SZANATÓRIUMBAN...most is ott szeretnék...átírtak februárra...Egyszer csak odajutok....Pár éve 3 kövesdi, Kövesden lakó szemészdoktor volt...most egy sincs, hetente 1x jár ide valaki....Akinek nagyon sürgős , menjen maszekba...Nekem nem sürgős  - nem fogok jobban látni...

    előzmény:
    Ibolyka43 (81251)
    2019-09-26  00:54

Címlap

top