Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. október 15. 06:1381301.

    Szervusztok


    Via


    En sem tudok sokat ulni a derekam miatt,ezert vettem tablagepet,mert azt az olembe teszem,de felig fekszem,mert igy kenyelmesebb.


    Koran elalszom 9 kor es koran kelek.


    A tegnap d.u.foztem mara van ebed,haza tudom vinni az Avon termekeket de azert holnapra is marad.


     


    Agi


    En is szeretem,amikor reggel mosok es d.u.vasalom,nem szeretem elganyagolni a vasalast,bar keveset vasalok,csak amit muszaj.


    Hogy keszited a zokdsegbol a fasirtot?sokszor nem tudom,mit reggelizzunk,..


    A tegnap krumplilevest es pormoltet keszirettem,de meg foztem tortpaszuly.,amire hagynat piritok lehet veszek kolbaszt ra de unjuk a hust.


     


    Legyen szep napunk,sok apro orommel.


     

  2. 2019. október 14. 19:2981300.

    Én vasárnap pihentem, mert nagyon kifárasztott a "költözős hét"....Hiába - nem bírok már 71évesen naponta folyamatosan, rendszeresen órákat dolgozni....


    Délután kimentünk a gyógyfürdőbe- áztattuk is magunkat egy barátnőmmel, meg úsztam is vagy 20 percet.  Ha nem vagyok hulla fáradt  másfél órát KELL  úsznom, hogy jól érezzem magam...., de most 20 perc is elég volt...most jól esett a meleg - nyakig...


    Ma megint dögre dolgoztam magam....A férjem korán elment Miskolcra kontrollra  - kitakarítottam a szobáját, lehúztam az ágyneműjét, + az egyéb fehér szennyessel együtt mostam egyet....Olyan jó idő volt, hogy hamar megszáradt -  vasalhattam is...És betettem egy másik  -  színes mosást is, a múltheti takarítások + egyebet, farmerek...Az már nem bírt megszáradni, de reggelre száraz lesz....és nincs szennyesem. 


    Nem főztem, még a maradékokat ettem...


    Nagyon szeretem én is a rántott karfiolt, gombát...meg minden növényt rántva...., meg lereszelve-vagdalva fasírtnak...


    Mi is itthon ünneplünk  - eszünk, nincsenek oda a gyerekeim a vendéglői kosztért - csak ha muszáj...Én aztán végképp nem szeretem...Annyi pénzt nem adok egy paradicsomos káposztáért, amit én megeszem..., feltét nem kell..., akkor meg minek...Csak halászlét eszem, és rántott sajtot, ha étteremben kell ennek...régen rántott csirkemájat ettem...mást nem...


    A vadgesztenyekrémet nem próbáltad még  VIA - nekem az a varázskrémem....gyógyírem!


     

    előzmény:
    drvia (81299)
    2019-10-13  18:12
  3. 2019. október 13. 18:1281299.

    Ma pihentem. Nagyon fáj a lábam, nem nagyon tudtam volna csinálni bármit is. 
    Mostanában korábban is fekszem le, mert nem tudok sokat ülni a gépnél.


    Szombaton tartottuk volna az egyik unokám szülinapját, de el lett halasztva, mert elutaztak a hétvégére Hévízre. Majd 2 hét múlva bepótoljuk.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81297)
    2019-10-13  07:35
  4. 2019. október 13. 18:1081298.

    Előfordul, hogy kimarad 1-1 betű nálam is, de én mindig elolvasom mielőtt elküldöm amit írok. Ha rossz szót írok, a helyesírásellenőrző aláhúzza pirossal. 

    Tegnap én is az unokámnak főztem, mert kérdezte a héten, csinálnék-e neki rántott karfiolt? Már régen ettem én is, hát megcsináltam, de sütöttem mellé egy doboznyi laska gombát is kirántva. 
    Átjött délben, még nem voltam kész az ebéddel. Ebéd után kipakoltuk a nappaliban a fiókos szekrényt. Rengeteg felesleges papír, számla, kacat volt benne. Egy csomó toll, ami már régen kiszáradt, filctollak, amiket kidobáltunk. Egy csomó fénykép, amit majd a többi közé teszek.
    Ma nem főztem semmit, mert volt még tegnapról, vacsorára majd eszem valami hideget.

    Mezőkövesden jártam valamikor régebben, nekem az a fürdő nem volt jó, de akkor még az uszoda nem volt.

    előzmény:
    Kövesdiági (81295)
    2019-10-12  09:51
  5. 2019. október 13. 07:3581297.

    Szervusztok.


    Sokat dolgoztam az elmult napokban,mosas,takaritas,fozes es avonozas,ami eleg jol ment.


    A tegnap nevnapi ebedre voltam hivatalos egy baratnomhoz,sokat es sokfelet keszitett,de latszott rajra,hogy nagyon faradt en is igy szoktam ki ezni mikor nevnapot szuletesnapra hivom a gyermekeimet,mar mondta a fiam,hogy ne farasszam magam,de en orvendek,ha kicsit eggyutt a csalad.


    Mit csinaltok ma?szoktatok nagyobb munkakat vegezni vagy pihentek esetleg kirandultok?


    Legyen szep vasarnapunk.

  6. 2019. október 13. 06:5181296.

    Szép napot Mindenkinek!

  7. 2019. október 12. 09:5181295.

    Sziasztok!  Én vagyok a legaktívabb???Ide ülök le pihenni - két meló között....


    Az előbbi írásban  EBÉDLŐT -t akartam írni, de biztos rájött, aki olvasta...sokszor nem olvasom el , amit írtam  /nagy hiba, mert 30 évig ezt szajkóztam a gyerekeknek....


    Ma korán reggel főztem- többfélét a fiamnak+ az unokámnak, majd visszük ebédre.    Jobban szeretik a hazait, mint az éttermit...Palócleves, rizst, tarhonyát, zuzapörit, simapörit, körömpörit-krumplipürével...ezt majd ma eszik frissen .   Ezek olyan félliteres műanyagoknyi adagok, amit esznek  hétvégén - meg lefagyasztva hétközben esténként elővesz a fiam - ha éhes....Na , meg palacsintát , az unokám kedvencét....


    Nektek is szép hétvégét kívánok!

    előzmény:
    Kövesdiági (81294)
    2019-10-11  16:50
  8. 2019. október 11. 16:5081294.

    LAKHATÓ az ÚJ LAKÁS.....azóta már az új eédlő garnitúra is hazakerült, szőnyeg a parkettára....Még holnap 3 polc  - és  KÉSZ!

    előzmény:
    Kövesdiági (81293)
    2019-10-11  10:14
  9. 2019. október 11. 10:1481293.

    HALI!  Nem tart azért egy hétig, tegnap már LAJHATÓ volt az új lakás.....csak még néhány zsák ruha van, aminek polcot kell csinálni a gardróbban - , hogy el lehessen rakni!


    Hulla vagyok  - ma kimegyek a mi fürdőnkbe....Biztos hallottatok már a híres MEZŐKÖVESDI ZSÓRY FÜRDŐRŐL....Én nem járok más gyógyhelyre csak ide....Itt is többet töltök az uszodában, mint a meleg-vízben....Bár most inkább a melegvízre és egy jó masszőrre lenne szükségem!

    előzmény:
    drvia (81292)
    2019-10-10  15:23
  10. 2019. október 10. 15:2381292.

    Raklapos bútor. Már régi téma. Jó minőségű raklap elég drága. A rozogával elég sok a macera. Egy ismerősöm próbálta. Készített ülőkét, padot, asztalt, de sok munka volt vele. Sok türelem és kitartás kell hozzá.
    Alaposan le kell csiszolni mindenhol, hogy ne sérüljön meg aki használja. Lehet lakkozni, vagy festeni. Én ágyként biztos nem használnám, mert ahhoz olyan bútorok is kellenének. Kerti bútornak jó, de lakásban én nem használnám. 

    Lehet készen is venni, de elég borsos az ára. Drágább mint egy hagyományos ülőgarnitúra.
    https://www.emag.hu/en-casa-r-raklapbutor-ulogarnitura-240-x-200-x-80-cm-raklap-l-kanape-11-parna-6-raklap-3-hattamasz-3-kartamasz-vilagos-szurke-52524172/pd/D2VH1VBBM/?cmpid=87202&gclid=Cj0KCQjwrfvsBRD7ARIsAKuDvMMujuuonu3Pj09YaRknrWOEAfkSCFNza6LWSbA2k6GontZVYwRA47YaAhg4EALw_wcB

    Lehet venni kimondottan erre a célra összerakott raklapokat, de nem olcsó. 
    https://ezermester.hu/cikk-7180/RaklapbUtorok

    előzmény:
    Torrenti (81291)
    2019-10-10  12:08
  11. 2019. október 10. 12:0881291.

    Sziasztok,


     


    Ezt láttátok már?


    https://www.lakas-kultura.hu/inspiralo-otletek-raklap-bu tor-kesziteshez/

    Van aki már csinált hasonlót otthon? 


    Mennyi munka van vele? meg lehet csinálni egy hétvége alatt egy bútort?


    Ha esetleg van képeket, küldjetek

    D

  12. 2019. október 10. 10:3881290.

    Szia Ibolya!

    Én mindig hó végén adom le az avon megrendelést. Már csak 3 vevőm van, mert nem nagyon tudok menni és így akik voltak messze vannak tőlem.
    Én majd vasárnap fogok takarítani, vagyis pontosabban a nappaliban van egy 5 fiókos szekrény és 2 fióknak a tartalmát fogom szelektálni. Tele van már sok felesleges dologgal, mert mindig csak beledobtam amit meg akartam tartani és mára már sok felesleges dolog van benne. Régi levelek, számlák, papírok, zenés kazetták, régi pénzérmék egy dobozban, amik már nem kellenek semmire. Jön majd a lány unokám segíteni. 
    Aztán vasalnom is kéne, mert csak gyülemlik az is.
    Már nem járhatok fürdőbe a lábam miatt és a tenger is felejtős.Egyszer jártam a Hajdúszoboszlói fürdőbe, de nekem az nem volt jó. Miskolctapolca a barlangfürdő, Zalakaros, Egerszalók, ezek jók nagyon.

    Én most ittam meg a -t.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81289)
    2019-10-10  05:13
  13. 2019. október 10. 05:1381289.

    Szervusztok


    Koran ebredtem fel 5 kor ,a tegnap rakaritottam a lakast,ma a pincere kerulbe a sor.


    Ma varom az Avon csomagot,szetosztom szemelyenkent,..Szerencsere szep idonk volt a tegnap,meg 1 orat tudtam a Napon lenni fontosnak tartom a csontjaimnak.


    Szoktatok jarni furdore esetleg kezelesre?


    En szeretek jarni H.szoboszlora  mindig jol kipihenem magam es a viz is jot tesz.


    Megyek kavet fozni,szeretettel kuldom nektek is.

  14. 2019. október 9. 17:4881288.

    Fárasztó a költözés. A lényeg, hogy a sajátjában van, majd előbb-utóbb rendeződik körülötte minden. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81284)
    2019-10-09  17:21
  15. 2019. október 9. 17:4681287.

    A birsalmasajt, nem ugyan az mint a hitlerszalonna. A birsalmasajt csak birsalmából sok cukorral, és dióval készül, míg a hitlerszalonna vegyes gyümölcs lekvár. Itthon is kapható néhány üzletben, de nagyon drága. 

    Birsalmasajt: http://www.gock.hu/content/Birsalm asajt-recept

    előzmény:
    Sheriff-2 (81283)
    2019-10-07  16:01
  16. 2019. október 9. 17:3481286.

    Én hétvégén takarítottam, jöttek a kisebbik fiamék, hozták a kis Bazsit is. Itt volt a lány unokám is babázni. 

    Hétfőn főztem gyümölcslevest, és milánóit. Jött a lány unokám és pakoltam neki dobozba, legyen vacsorája.
    Ma pedig bablevest főztem egy kis füstölt oldalassal. Nagyon fincsi lett. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81282)
    2019-10-07  12:13
  17. 2019. október 9. 17:3281285.

    Én régebben néztem dél-amerikai telenovellákat. Mostanában bűnügyi sorozatokat nézek. Magyar csatornákat hanyagolom. Semmi érdekes nincs bennük. BBC earth-öt nézem néha, az AXN-t, CoolTV-t, GALAXY-t a Paprika tv-t és a LICHI tv-t. 
    Nem nézek magyar sorozatokat. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81281)
    2019-10-06  18:53
  18. 2019. október 9. 17:2181284.

    Két napja költözünk a fiammal...hulla fáradtak vagyunk...DE  - MÁR MINDEN AZ ÚJ LAKÁSBAN  VAN  -  zsákban, dobozban , szatyorban....Csak a vállfás ruhákat tettem azonnal a gardrobba....Eltart 1 hétig, míg minden a helyére kerül...

    előzmény:
    Kövesdiági (81282)
    2019-10-07  12:13
  19. 2019. október 7. 16:0181283.

    Sokszor azt gondolom hogy én már elég klasszikus vagyok ahhoz hogy ne érjen meglepetés, de legtöbbször mégis megtörténik. Szoktam venni biralma sajtot itt, mert az első, és a második gyerekkoromban is nagyon szeretem.Kiváncsi voltam miből készűl, pontosabban az arányokra.


    Megkérdeztem a "Google-barátomat", és a marha olyan példákat hozott fel, mint


    Hitlerszalonna
    előzmény:
    Kövesdiági (81282)
    2019-10-07  12:13
  20. 2019. október 7. 12:1381282.

    Sziasztok! 


    Már azt sem tudom, mit csináltam hétvégén....nem csaptam nagy főzést, mert csak ketten voltunk.


    Vasárnap bementünk Miskolcra - a fiam költözik- nagy házból  -kis lakásba...A kislakást már festik, ma már kész lesz...Mehet a hurcolkodás. Már hetek óta rakosgat-dobozol -szortíroz -selejtez, 10 évig laktak ott ....sok minden felhalmozódott, most mindennek menni kell....


    Nekünk van birsalmafánk is. Én is nagyon szeretem a birsalmasajtot. Csak azért nem csinálok, mert annyi cukor van/kell bele, hogy annyi cukrot én 1 év alatt nem eszem meg...Befőttet szeretek abból is főzni,  néha csinálok egy őzgerincnyi-  sajtra hasonlító "KEMÉNYEBB LEKVÁRT", abban nincs annyi cukor...De azt hamar meg kell enni , mert megpenészedik hamar....


     

  21. 2019. október 6. 18:5381281.

    Szervusztok


    Ma pihenteto napom volt,ebed kesz volt,csak a krumplit foztem meg.


    Az ido is szomorkas,szemerkelt az eso d.u.az Avon rendelest tettem fel a netre.,majd Marcsi szakacsmonyvet neztem a Dunan.


    Mivel nincs super tv2,mindig a neten nezem meg Joban rosszban c.sirozator.


    Ti neztek valami sorozatot?


    Legyen szep estenk.

  22. 2019. október 6. 13:5881280.

    Szia elefánt! 
    A birsalmasajt.....imádom, de nem nagyon lehet már birsalmát sem kapni. Valahogy ezek a gyümölcsök eltűntek.
    Emlékszem mennyi egrest, vadribizlit, és a fán termő epret ettük. Volt az udvarunkban egy nagy fekete eperfa, létráról szedtük amit már a földről nem értünk el. A nagyinak volt a kerítés mellett egres bokor, és vadribizli. Mára ezek eltűntek, nem nagyon látni ilyen gyümölcsöt, pedig nagyon egészséges. Volt a nagyinak a kertben 2 birsalmafája is. Mindig csinált birsalmasajtot sok dióval. Mára már az is elfelejtődött, ha lehet is venni, csillagászati ára van.

    előzmény:
    kekelefant (81276)
    2019-10-05  23:37
  23. 2019. október 6. 13:5281279.

    Tegnap itt volt a legkisebb unokám. Olyan kis cuki, de nagyon el van kényelmesedve, állandóan cipelni kell a fenekét. A fiam nézett egy videót a számítógépen és a pici nagyra nyitott szemmel meredt a monitorra. Na....gondoltam, ő is a technika ördöge lesz. Bízom benne, hogy minél később szokik rá a technika vívmányaira.Már 3 hónapos. Gyorsan rohan az idő. Az egyik unokámnak is okt.4.-én volt a szülinapja, már ő is 12 éves. Ígértem neki egy tortát, ha eljön jövőhéten. Persze én veszem a tortát, mert sosem sütök, nincs türelmem sem hozzá.
    Már tervezgetem a karácsonyi ajándékozást. Megbeszéltem a fiamékkal, hogy az idén nem vásárolgatok senkinek. Készítek egy papír karácsonyfát kis dobozzal és abba pénzt teszek mindenkinek. Abból azt vesznek amit akarnak. Majd egyik nap megtervezem hogy fog kinézni és amikor kedvem lesz megcsinálom. A lány unokám már felajánlotta, hogy segít. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81275)
    2019-10-05  11:52
  24. 2019. október 6. 13:4281278.

    Manapság már nem annyira divat a befőzés. Főleg vidéken és a családi házas környezetben alkalmazzák. a mai fiatal asszonyok már kényelmesek és a gyümölcsök sem olyanok már mint a mi gyerekkorunkban.
    Nekem a  nagymamám főzött be, mert sok gyümölcsfája és nagy kertje volt, ahol sok minden megtermett. Volt kamrája is, nekünk nem volt.
    Én le szoktam fagyasztani barackot, epret, ribizlit, de nem nagy mennyiséget, mert ennyi helyem nincs. Egymagamnak, vagy néha az unokák, ha átjönnek egy kis gyümölcslevesnek valót. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81272)
    2019-10-03  20:34
  25. 2019. október 6. 13:3681277.

    Ebből a cikkből nem derül ki, hogy tényleg ő építette a házat, vagy csak az álmait akarta valóra váltani. 
    Tervezgetni mindenki tud, de építeni azért tudás is kell. Nekem nem tetszenek az ilyen túl modern, rideg lakások.  
    Olyan érzésem van, mintha valami kiállító teremben lennék. minden üres, vagy haszontalan dologgal van telepakolva. 
    Persze minden pénz kérdése. 

    előzmény:
    Torrenti (81270)
    2019-10-01  20:21

Címlap

top