Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2019. november 4. 11:5881351.

    Nekem volt erkélyes lakásom, de sok gond volt vele. Felülről mindig lesöpörték a szemetet és állandóan mások után kellett takarítani. Mindig vannak rendetlen emberek. A szél is behordott mindent és sokszor poros volt ami kint volt. Most nincs erkélyem, de elvagyok így is. 
    A mostani lakásom elég tágas, nincs benne sok bútor, utálom  a zsúfolt szobákat. Van egy nappalim, egy hálószobám és egy kis szoba irodának van berendezve. Takarítás szempontjából, nekem már elég fárasztó. Majdnem egész nap az irodában ülök, a konyha az iroda mellett van így ott is vagyok, ha főzök. Éjjel  a hálóban alszom, a nappaliban alig vagyok.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81350)
    2019-11-03  11:51
  2. 2019. november 3. 11:5181350.

    Szervusztok


    Via


    Nekunk sincs erkelyunk,bagyon hianyzik,de a haztomb 56 ban epult es akkor nem epitettek erkelyeket,szep bagyok a szobak es pince is van.


    Mar csak 1 orchideam van  ,70 evesen 3 -t kaptam,most mar nemsokara 76 eves leszek..


    Mara zoldseglevest,hagymaskrumplit csirkehussal keszitettem,eddig minden vasarnap sutottem,de az este raalltam a merlegre es majus ta 3 kg hiztam ezt nem szeretem  neki fogok szobabiciklizni es tornazni.


    A sutemenyeket a szuletesnapomig mellozom.


    Agi


    Jo hogy meg jarsz tancolni,biztos nagyon szereted is,meg jo ha kimozdul otthonrol az ember lanya,en is ezert avonozom.


    Nalunk 2 unoka van,a fiamnak 29 eves fia,a lanyomnak9 es fel eves lanya.


    Szeretek sutni-fozni,szeretem,ha mindig van fott etel a hutoben.


     


    Legyen szep vasarnapunk na csak pihenek,olvasgatok,tv zem es neha bebezek a vilaghalora i s

  3. 2019. november 3. 11:3581349.

    Azt nem mondhatom, hogy unalmas életem volt. Mindig tevékenykedtem valamit. A tanulást sem hagytam abba a 8 általános után. Általános textilszakmát tanultam, majd Németországban porcelángyártást, angol, német, olasz nyelvet, majd öreg fejjel a spanyolt. Utazgattam, mert érdekelt a világ. Sok barátra tettem szert az internet jóvoltából. Rengeteg könyvet olvastam, szóval zajlott az élet. Mára már alig csinálok valamit. Nagyon lelassultam a betegségek pedig csak jönnek-jönnek. Kilábalok az egyikből, jön helyette másik. Igyekszem nem foglalkozni vele csak annyit amennyit muszáj. 
    Nekem is volt kutyusom. Egy uszkárom volt, sajnos még 5 éves sem lett szegény, amikor meghalt, mert egy kóbor kutya megtámadott minket sétálás közben és megölte. Nagyon megviselt az elvesztése, de már nem akartam másik kutyát, mert nem bírtam volna ha őt is elvesztem. A gyerekeim és az unokáim is nagy állatszeretők. Mindegyiknek van állatkája. A kisebbik fiaméknak macskájuk van, a nagyobbik fiaméknak 7 macska, 2 tengerimalac, 1 süni és egy kis kutyus. Ők családi házban laknak, van hely bőven.
    Nálam ma tejfölös csirkepörkölt lesz nokedlivel. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81346)
    2019-11-02  15:21
  4. 2019. november 3. 11:2681348.

    Szia Ibolya!
    A vasalást állandóan halogatom. Egyszer csak nekifogok, mert lassan ledől a pizai ferde torony.
    Nekem csak 3 cserepes virágom van. Erkélyem nincs, így virág csak a lakásban. Az egyik egy hatalmas szúrós levelű trópusi virág. Jól tűri, ha hetekig nem locsolom. Egy orchidea és egy karácsonyi kaktusz ami (látszólag) nem szeret nálam lenni.Úgy kaptam és elvegetál a nappaliban. Az óriás trópusi virágnak (csavarpálma/pandanus) nagyon sok hajtása van, néha leszedek párat és kigyökereztetem. Van egy az íróasztalon és a hálószobában üvegben, vízben. Majd elajándékozom a hajtásokat, mert már megint tele van  a nagy virág, félő, hogy leborul.
    Nálam nem sok tennivaló van, hiszen egyedül lakom. Főzés,  mosogatás, néha mosás amit naponta meg kell csinálni. Vásárolni 2 hetente megyek és 2 hetente nagy bevásárlás a neten, amit házhoz hoznak.
    Ma tejfölös csirkepörkölt lesz az ebéd, nokedlivel. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81345)
    2019-11-02  12:53
  5. 2019. november 3. 09:3981347.

    Csak pakolok, csak pakolok, kiveszek-beteszek...úgy tűnik be tudom húzni a cipzárat...


    Ősz van, boru-eső...november....

    előzmény:
    Kövesdiági (81346)
    2019-11-02  15:21
  6. 2019. november 2. 15:2181346.

    Sziasztok ! 


    Via  - akkor neked is van mire visszaemlékezni, tartalmas életed volt....sporttal, világjárással fűszerezve...Öregségünkre lelassulunk......


    Jól bevásároltál virágból Ibolya - ebben a szép időben többszörre kellett volna hazasétafikálni velük...Igen - nagy gond a növény és az állat, ha elutazik az ember. Mi is 21 évig tenyésztettünk kiskutyákat, ölebeket...Sosem lehetett tőlük menni sehova...Már nincs állatom , elég volt, nagyon szerettem őket, meghaltak, 16. 14, 15évesen...elegen volt a bőgésből..A növények jól tűrik a szárazságot, ha nem...pechük van...


    Nekem ma főzős napom volt. Ment az házikoszt Miskolcra a fiam és unokám örömére. Húslevest főztem, csirkeconmbot, rizzsel, babfőzeléket pörkölttel és házi hurka+kolbász is volt....Kitart a hétvégén - meg hételején a fiamnak. Csütörtök estétől van nála a gyerek, addig az anyjánál van....Vett friss salátának valót  - majd jót esznek, vagy már ettek....


    Ma is mostam egyet...a színeseket....kibírja 2-3 hétig  a férjem mosás nélkül...


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81345)
    2019-11-02  12:53
  7. 2019. november 2. 12:5381345.

    Szervusztok


    A tegnap vasaroltam 5 cserep krizantemot,nehezek voltak,nagyon megfajult a derekam,am8g a taxiallomasig vittem.


    D.u.a fiamekkal voltam a temetobe,nem volt hideg.


    Agi


    En is szeretnek kevesebb hust enni,de mar nem tudom,mit talaljak ki,foleg a reggeli es vacsora nagy kerdes nekem.


    Tudom ,sok zoldseg van,de pl a karfiolt,nem szeretem,a padlizsantol,faj az epem.


    Vettem muzlit,reggelente tejbe teszem,sajnos hamar megehezem ettol.


    Via


    Vegeztel a vasalassal?egy lakasban mindig van mit tenni-venni.


    Nekem sok viragom volt az ablakban,de az iden mar nem vettem,mert amikor megyek furdore,nincs ki ontozze,valasztanom kellett,vagy muskatlik,vagy furdo,es az utobbit valasztottam


    Legyen szep hetvegenk sok apro orommel.

  8. 2019. november 1. 18:2581344.

    Régebben jártam temetőbe, mert az olasz barátnőmnek megígértem, gondozom az anyukája sírhelyét. Amikor lejárt a sírhely kivették az urnát és elvitte Olaszországba, a tengerbe szórták a hamvakat. Abban az időben ha már elmentem a temetőbe, vittem virágot a volt váltótársam sírhelyére, hiszen neki nem volt senkije, az unokahúgom, egy volt kollégám és a nagymamám testvére is útba esett. Aztán abbamaradt a temetőlátogatás. A szüleimnek is megmondtam, nem tudok kijárni, mert nekem messze is van és nem fogok kijárni. 

    Évekig sportoltam 7 évig kézilabdakapus voltam egy NBII. csapatban, 4 évig úsztam, a középsuliban kosaraztam és Németországban focikapus volt egy magyar női csapatban. Abban az időben sovány voltam, de a gyerekek után beteg lettem és a hasműtétem után hízni kezdtem. A dohányzást is abbahagytam az még tett rá jócskán. Nyugdíj után pedig jöttek a betegségek. Mára már nagyon le vagyok robbanva.  Azért igyekszem nem elhagyni magam, de a házimunka már nehezen megy. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81343)
    2019-11-01  17:59
  9. 2019. november 1. 17:5981343.

    Szia Via!  Én sem vagyok temetés párti---temetőbe sem szeretek menni, de évente egyszer biztosan megteszem! A nővérem , Pestről nagyon sokat járt haza/nem volt gyereke, ráért/, aztán sokat járt még haza a barátnőihez+ a temetőbe..., az öcsém is..., így én sem maradhattam le...Én nem szerettem hazajárni, mikor már nem voltak a szülők...Jobban szeretem a képeiket nézegetni...


    Hát én még tudok járni, szeretek is...sportból is, futni sosem szerettem...


    Micsoda klassz kajákról írtál....Az a pasi , akiről írtál, hogy húst -hússal eszik, előbb -utóbb baja lesz...Gyakran olvasom, hallom, hogy több zöldséget-gyümölcsöt kellene ennünk, mit húst...Nekem is fájtak a csontjaim, azért lettem vega, pedig addig sem voltam nagy húsevő---Így könnyű...


    Ma is gyönyörű idő volt délelőtt. Lehúztam az ágyneműt-kint teregettem, hamar megszáradt, ki is vasaltam...takarítottam...De mikor elment a napocska, hűvos lett...Ősz van!

    előzmény:
    drvia (81342)
    2019-11-01  14:37
  10. 2019. november 1. 14:3781342.

    Szia Ági!
    Jó neked, hogy még tudsz menni. Mennék én is a kis unokámat meglátogatni, de sajnos nekem már túl messze van. A buszmegállóig is legalább 5-ször meg kell állnom, pedig talán 50 méter az egész. 
    A lábam javulgat, már alig van egy kis seb rajta. Hála a barátnőm *intelligens kötszerének*, na és persze a doki által felírt kenőcsnek. Még szerencse, hogy tudom magam kötözni és nem kell másra várnom.


    Szoktam én is olyan mindentbelelevest főzni. Gyártok bele nagy galuskákat, mert a gyerekek szeretik. Régebben össze is vesztek, ha valamelyik tányérjában 1-el több volt. Tegnap  a barátnőm hozott zöldséges spagettit és mézes/szezámmagos/szójaszószos pulykahúsit. Ebédre pedig sütöttem egy kis rántott brokkolit krumplipürével. Ma nem kell főznöm, mert sok kaja van. Maradt még a frankfurti levesből, a palacsintából és amit a barátnőm hozott, abból is van. 
    Nem dobják ki amit nem esznek meg, hanem lehozza nekem, mert én mindenevő vagyok. Különben is, nem szabad ételt kidobni. Náluk nagyon válogatósak a gyerekek is és a férje pedig húst hússal enne. 


    Én nem járok temetőbe. El sem tudnék már menni, hiszen a város másik végében van, többször át kellene szállnom és a bejárattól is elég sok a gyaloglás. Még életükben mondtam a szüleimnek, úgy temetkezzenek, hogy én nem fogok tudni oda kijárni. 
    A testvérem váltotta meg a sírt is, pedig apukán nem akarta, hogy eltemessék. Ő azt kérte szórjuk el. A testvérem volt aki nagyon akaratoskodott. Engem a tengerbe kell szórni, már megbeszéltem a gyerekekkel. Nem akarom őket terhelni és a következő generáció már nem is fog rám nagyon emlékezni, akkor meg minek? Gyújtok gyertyát, mert az emlék a szívünkben él. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81340)
    2019-10-30  11:11
  11. 2019. november 1. 14:0681341.

    Sziasztok!  készülődöm, kint a bőrönd...pakolok ki-be...


    Takarítottam, ágyneműt cseréltem, mostam-vasaltam....hulla vagyok....Na  - ezért kell elmenni a szaniba - kipihenni magam!

    előzmény:
    Kövesdiági (81340)
    2019-10-30  11:11
  12. 2019. október 30. 11:1181340.

    Sziasztok, szia Via  - behoztad a lemaradást!   Én azért vagyok minden nap..., mert nekem 2meló közt ez a szórakozásom-pihenésem, hogy lógok a neten...


    Mint most is. Már megjártam Miskolcot. fél 8kor indulta, a fiam várt, és 5 perc múlva indult a buszom vissza, 10re itthon voltam, még vásároltam is hazajövet.    Itthon maradt a fiam összes dzsekije  - még nyáron idehordtam kimosni, rendbetenni a zsebszakadásokat....és elfelejtett hétvégén vinni belőle....Nekem ingyen az út, korán kelek, hát mentem. Vittem egy adag zöldbabfőzeléket, és lefagyasztott porköltöt....majd kiolvad neki estére - vacsira....


    Én "gezemize levest " főzök, vagyis minden zöldségféléből aprítottam bele , amit találtam kint a spajzban, vagy bent a fagyasztóban. Nagyon szeretem ezeket a leveseket. Az unokám megint átmennt a másik papához , mert ott van 2 kutya+2macska...majd  jön, ha megunta őket. 


    Ronda idő van. Mindenki virágcsokrokkal utazik- szaladgál....Én már letudtam, majd gyetyát gyújtok a Halottak napján a fényképek előtt!

    előzmény:
    drvia (81339)
    2019-10-30  10:43
  13. 2019. október 30. 10:4381339.

    A hétvégén nagyon szép idő volt. Vasárnapra viszont már kezdett lehűlni és az eső is esett. Már elmúlt a jó idő, de hát pár nap és novembert írunk. Már jöhet a hó is. 


    előzmény:
    Ibolyka43 (81334)
    2019-10-28  17:00
  14. 2019. október 30. 10:4181338.

    Valahogy nem vagyok kibékülve az ilyen túlzott modern lakásokkal. Szeretem a nagy teret, utálom a zsúfolt, bútorokkal teli helységeket, de a túlzott belmagasság sem jó, mert a meleg (köztudott) felfelé száll és alul meg hideg van. Tehát, az ideális belmagasság max.3 méterig jó. A túl sok fehér bútor sem az én világom, de szeretem a fehér falakat. Nálam pl. nincs semmi a falon. Nekem a képek a falon csak porfogó. A hálószobában van 3 polc, de az is gondot jelent takarításkor. Hagyományos nylon függöny párti vagyok, a dekorfüggönynek nem sok értelmét látom. Persze egy olyan lakásban mint ami a képeken van szép, de akinek ilyen lakása van azok nem pepecselnek a függönymosással, takarítással, bejárónőt tartanak és mosodában mossák a függönyöket. 

    előzmény:
    Torrenti (81332)
    2019-10-27  21:18
  15. 2019. október 30. 10:3081337.

    Boldog Szülinapot! a párodnak.

    Én sem sütök tortákat, sosem sütöttem. A gyerekeknek régebben kész tortalapból kreáltam tortát, de nem nagyon ették, így nem készítek. Nálunk főleg a gyümölcsös, habos, krémes dolgok mennek. Orosz krémtortát szoktam venni, vagy aszpikos/gyümölcsös tortát, mert azt szereti mindenki. A sok csokis/kakaós dolgot a menyem szereti, ő sütöget állandóan. A fogyókúrában nem fog semmi történni, ha megeszel 1-1 sütit. Nem eszel minden nap és csak 1 szeletet, az nem fog rád rakódni.
    Nyugalom a hosszú élet titka. Engem nagyon nehéz felbosszantani. 

    előzmény:
    Kövesdiági (81331)
    2019-10-27  07:08
  16. 2019. október 30. 10:2381336.

    Fárasztóak a családi összeröffenések. Főzés, mosogatás, aztán a romok eltakarítása. Én az idén már nem tervezek nagy főzés-evés-ivás napot. Elég már magamra is főzni. Sokszor le kell ülnöm amikor főzök. Már a karácsonyi evés is gondot fog okozni, mert már egyel többen vagyunk.
    Lassan neki kell látnom a karácsonyi ajándék készítésnek. Az idén nem veszek senkinek semmit, csak borítékban pénzt kapnak. Csak úgy egy borítékot odaadni elég fura lenne, így kreálok valami fenyőfa félét és teszek rá borítékot vagy kis dobozt. A doboz megszerkesztése nem probléma, csak munkaigényes, mert számolgatni kell, de lehet keresek valami kisebb dobozt és az alapján készítem el. Még csak tervek vannak, majd meglátom melyik lesz a legjobb.

    Ma frankfurti levest készítek, van egy kis maradék kelkáposztám. Tegnap mostam, nem sok mosnivalóm van, de a vasalást még mindig nem kezdtem el, pedig már egy Pisa-i ferde torony van a nappaliban.  4 garnitúra ágynemű....lassan nem lesz a szekrényben.

    Ági! A hipó nem tesz jót a szöveteknek, roncsolja a szálakat. Használj természetes folteltávolítókat. Minél több hipót használsz, annál hamarabb elfeslik az anyag. Nagyon sok foltra jó a hagyományos mosószappan és nem is drága.

    előzmény:
    Kövesdiági (81330)
    2019-10-26  16:09
  17. 2019. október 29. 14:3381335.

    Sziasztok!  


    Ma én is strandoltam, de csak bent!  Kint a fürdőfaluban van egy HOLTEL, a HAJNAL HOTEL  - amelynek van saját nyitott és zárt   fürdőrészlege /melegvizes medencék , úszómedence/ a Főnök úr a tánccsoportunk patronusa....szóval odajárunk fürödni! Nagyon jó volt. Itt van Pestről az egyetlen lányunokám- 8éves...gyönyörűen úszik----nagyon szeret pancsolni. 


    Amúgy itt ronda , hűvös ősz van. 


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81334)
    2019-10-28  17:00
  18. 2019. október 28. 17:0081334.

    Szervusztok


     


    Ma furdeni es napozni voltam a sosfurdon,csodas ido volt,van egy belso medence meg egy kulso,36 fokos a viz kint es bent is.


    3x voltam a medenceben 25 percet,1 orat napoztam,minden furdes utan szaraz furdoruhat valtottam.


    D.u.mostam,most varom a B.K,sorozatot.


    Kellemes estet es jo ejszakat kivanok nektek.

  19. 2019. október 28. 16:0381333.

    Sziasztok!   


    Szépek a karnisok...igazán "öltözteti " a lakást a függöny, a karnis...Nagyon tetszik nekem az a letisztult hypermodern  lakás  - nem lesz már olyan nekem - túl öreg vagyok hozzá....


    Ma megint áramszünet volt 8-15ig..., megint elmentünk TEMETŐZNI....és kipihentem a fáradalmaimat...

  20. 2019. október 27. 21:1881332.

    Sziasztok Csajszik, Szép vasárnapot!

    Ma is a lakás szebbététele volt a fő cél és estére olvasgatás közben akadtam erre a gyöngyszemre:)

    Elképesztő, hogy Csontból is készültek ilyen karnisvégek, kinek jutott ez eszébe? Gondoltam megosztom ezt a storyt, nekem tetszett, főleg a vége :D


    Jahh a cikk:

    https://www.lakas-kultura.hu/mikor-es-hol-jelent-m eg-a-karnis/


    Puszik

  21. 2019. október 27. 07:0881331.

    Szép vasárnapot nektek!  Ma kevesebb dolgom lesz  - van kaja , majd csak palacsintát sütök  ...vagy hozunk valami cukrászsüteményt....Holnap lesz a férjem szülinapja, 73éves - már köszöntgettük, hogy a lányomék még ma itt vannak  . sütizhetnénk. Torta nem lesz, mert én nem szoktam tortát sütni. Dobost  vagy Zacher tortát szoktunk venni, de a fele sem fog el, ha mindnyájan itt vagyunk  -  se. Én megenném - de az én álladó fogyókúrázásom miatt nem lehet!  Én úgy fogyózom, hogy eszem meg MIND+ amit szeretnék.....és ez nagy önuralmat jelent!   Ha nagyon pipa vagyok és elkeseredett, meg tudok enni 5 krémest idegcsillapítónak!


    Szóval ma csak lézsengek  - rám fér, mert néha nagyon fáradt vagyok. Egy újabb munka végzésekkor érzem . hogy nem kellett volna belekezdeni....De amit muszáj- azt muszáj....

    előzmény:
    Kövesdiági (81330)
    2019-10-26  16:09
  22. 2019. október 26. 16:0981330.

    Sziasztok!   Ma megint lefáradtam. Jöttek a gyerekeim - Pestről a lányom a lányával /2 helyen is baleset volt, jókorát késtek/. A fiam a fiával Miskolcról....Rendet csaptak a teraszon  - válogattak-selejteztek, behordták egy üres helységbe a téli + a nyári eszközöket...rend lesz végre a teraszon...


    Én meg főztem, tyúkhúslevest, sültet+ rántotthúst, mert a fiam vitt is - mióta szingli én főzök rájuk. Míg nem volt szingli , akkor is sokszor.... Elmosogattam , felmostam.  


    Ma mostam is színeset, hamar szárad ebben a melegben. És egy nagy ágytakarót hozok rendbe...a fiaméké volt, de éktelen foltok vannak rajtra,  már másodszor megy a mosás - most jól bemosószereztem-hypóztam-dörzsöltem  a még megmaradt foltokat - remélem már szép lesz - a lányomnak megtetszett. Most elmentek mind Miskolcra, hogy megnézzék a lányok a fiúk új lakását. 

    előzmény:
    drvia (81329)
    2019-10-25  19:20
  23. 2019. október 25. 19:2081329.

    Én is ritkán megyek el itthonról, mert a lábam miatt nehezen járok, de néha muszáj elmenni a postára, a közértbe, mert itt sajnos semmi nincs ahol lakom. A buszmegálló nincs messze, de nekem elég fárasztó odáig is elmenni. Néha eljön valamelyik fiam és elvisz vásárolni, a nagyobb dolgokat (ásványvíz, tej, krumpli, hagyma, sajt...nagyobb tételben veszem és azt házhoz szállítással szoktam megoldani. Időnként húst is rendelek, meg nehezebb dolgokat, nem kell cipelnem. A hús mindig kifogástalan, friss, egyszer kenyeret is rendeltem és még langyos volt. 
    Feküdni viszont nem jó, mert az izmoknak nem tesz jót ha állandóan az ágyban lennék. Délután szoktam kicsit lefeküdni, mert a lábam bedagad és az is növeli a fájdalmat.

    Régebben sok rejtvényt fejtettem, de mára már nem igen csinálom. Nagyon nehezen, de sikerült egy ismerős által beszereznem egy nagyon jó könyvet spanyol nyelven, de még nem kezdtem el olvasni. Pedig sokszor elhatározom, hogy nekirugaszkodok. Nehéz a spanyol irodalom, lassan fogom olvasni, mert biztos lesznek szavak amiket nem ismerek. 


     


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (81328)
    2019-10-25  17:00
  24. 2019. október 25. 17:0081328.

    Szervusztok


    En sokat mosok,2 naponta nert a ferjem egesz nap pizsamaban fekszik,feloltozhetne de azt mondta neki jobb az agyban,ezert agynemut is gyakran cserelek.2 eve  volt agyverzese, az eszjarasa jo a jarasa gyenge,van egy tornatanar,aki masszirozza es hetenre 2x az udvqron jar kicsit vele.


    Nekem kell mindent elvegezni bevasarolni takaritani fozni es meg avonozok is nem sokat.


     


    Via


    Olvasni szoktal vagy inkabb rejtvenyezni?


     


    Agi


    Jo hogy jarsz tancolni es jogazni,en is tornazom itthon.,


    Legyen szep estenk.

  25. 2019. október 25. 15:1881327.

    Imádtam a damaszt ágyneműt. A nagymamámnak volt. Nekem csak pár dolog van belőle, mert már, ha kapható is, nagyon drága. Én szeretem a vasalt ágyneműt. Volt krepp ágyneműm is, de én azt is vasaltam. Nagyon vékony az anyaga és a sok mosástól hamar elszakad.  Én is egyszerűsítem már a házimunkát. Mivel egyedül lakom, már nem kell minden nap felmosni, porszívózni, mosni is csak heti vagy 2 hetente mosok. A por az egyetlen ami sajnos hamarabb jön mint ahogy lenne rá módom, hogy letöröljem. Régen nem volt ennyire poros a levegő. Most ahogy letörlöm pár perc és már megint poros minden. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (81324)
    2019-10-25  09:27

Címlap

top