Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. december 11. 07:3082451.

    szervusz Via


    Az este megjottek a  dobozok,ma meg varok 1-t,mert a lanyom keson dontotte el,mit akar Karacsonyra.


    Alt.penzt adunk,de egy kis Avon csomagot is.


    Lattam a leszakadtbpolcot,de mos mar helyre van allitva .


    En is tobb mindent vasarolok,mert ha jon a   havazas,akkor nehezebb lesz a kimenetel.


    Sokat torom a fejem,hogy  vasarnapra mit fozzek,mert nagyon valogatos a ferjem.


    Az biztos,hogy fokhagymasleves lesz,de masodik fogast meg nem tudom,mert a mult heten csirkecombok voltak parolva,meg se kostolta,sem a gombat,sem a fozelekeket,meg a krumplit se szereti.


     


    Nalunk is aKaracsony,csak kettesben lesz megtartva,a lanyomek nem utaznak,a fiamek,elotte koszontenek,mert regebb 21 fos volt a szuk csaladi vacsora,en mar nem mennek ilyen helyre

  2. 2020. december 10. 19:1582450.

    Szia Ibolya!
    Ma lett időm írni. Biztos láttad a FB-on a konyhai katasztrófámat? Még most is van amit nem pakoltam vissza, mert sok mindent kidobok. Nem is tudom, mi a fenének tartogattam eddig. Az ember úgy van vele, jó lesz még valamire, aztán csak porfogó lesz.

    Ma rakottkáposztát készítettem és sütöttem 28 db kis húsgombócot, mert holnap cukkini főzelék lesz. 

    A hétvégén leadom az avont is.
    Karácsonykor és szilveszterkor szerintem egyedül leszek, mert a gyerekek nem jönnek. Legalább nem kell főzni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82449)
    2020-12-06  17:20
  3. 2020. december 6. 17:2082449.

    Szervusz Via


    En is allandoan vasarolok,aprobb dolgok 3 naponta kell,tej,joghurt,kenyer,tej.


    Tegnap zoldseglevest foztem,ma sutottem a prezlis csirkemellet es gombasrizset melleje.


    Holnap varom a csomagokat es kedden teszek meg 1 rendelest,aztan januar es februar  pihenes lesz.


    Most mar kezdek helyrejo ni a holyaggyulladassal.


    En mikor sutok palacsintat,sosem teszek cukrot,hanem finom lekvarrak keszitem,cukorral hamarabb leeg sutes kozben.


    Tegnap pizzat sutottem.


     


    Vigyazz magadra

  4. 2020. december 6. 10:2182448.

    Szia Ibolya.  Már az idén nem csinálok nagy bevásárlást. Annyi mindent rendeltem, hogy akár élelmiszer boltot nyithatnék. Remélem januárig kitart. Már csak a kenyér amit muszáj lesz még hozatni.

    Tegnap bablevest főztem és palacsintát sütöttem. Az unokám nyaggatott, hogy süssek neki cukrosat, mert én sosem teszek cukrot a tésztába. Nos fele natúr, fele cukros palacsinta lett. Át is jött a palacsintákért és römiztünk egy kicsit. Régebben sokat kártyáztunk.
    Mára van még paprikás krumplim és bablevesem, ma nem főzök. Rakottkáposztát akartam sütni, de elnapolom.


    Szépen süt a nap, egész kellemes idő van, pedig már decembert írunk. Hónak még híre sincs. Éjjel nyitott ablaknál alszom, kell a friss levegő. Képtelen vagyok zárt ablaknál aludni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82446)
    2020-12-04  17:59
  5. 2020. december 6. 03:0982447.

    Nem alszom

  6. 2020. december 4. 17:5982446.

    Szia


    Hat dolog van mindig,de en most keveset dolgozom,mert felhultem es szedem a gyogyszert.


    Meg nem hullott a ho,addig meg be kell szereznem ezt-azt,mert a csuszos jardan nehez lesz jarni.


    Lattam,hogy fozocskezel,ugyes vagy.


    Holnap en is azt teszem,zoldseglevest es laskat keszitek dioval.


    Legyen szep estenk.

  7. 2020. december 4. 17:5882445.

    Szia


    Hat dolog van mindig,de en most keveset dolgozom,mert felhultem es szedem a gyogyszert.


    Meg nem hullott a ho,addig meg be kell szereznem ezt-azt,mert a csuszos jardan nehez lesz jarni.


    Lattam,hogy fozocskezel,ugyes vagy.


    Holnap en is azt teszem,zoldseglevest es laskat keszitek dioval.


    Legyen szep estenk.

  8. 2020. december 3. 16:5582444.

    Szia Ibolya!
    Ma itt egész jó idő volt, de már hideg van. Leadtam a tesco megrendelésem, szombaton hozzák.
    Tegnap itt volt az unokám, elment befizetni a csekkeket, kiváltotta a kenőcsömet a gyógyszertárból és hozott kenyeret.


    Nem volt kedvem főzni, rendeltünk Quesadillas-t és túrógombócot. Nagyon fincsi, már többször rendeltem. 
    Ma volt még karfiol levesem az pont elég is volt ebédre, ettem mellé egy túrórudit.
    Holnap paprikáskrumplit főzök virslivel. Szombaton lehet sütök palacsintát és bablevest. Vasárnapra rakott káposztát terveztem, mert már nagyon régen ettem.
    Az avont 12-én adom le, már tényleg nagyon kevés megrendelésem van. Ma összetépkedtem az avon számlákat. Jó sokat összegyűjtöttem 2 dossziéban. 2 szatyor tele lett. 

    Mostanában ritkán rakok össze puzzle-t, mert megfájdul a szemem tőle. Havonta talán 1-et ha össze tudok rakni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82443)
    2020-12-02  20:59
  9. 2020. december 2. 20:5982443.

    Szervusz 


    Nalu k -6 fok volt ma,delben kicsit sutott a Nap.


    Jo ,hogy tudsz menni vasarolni,nem kell kerlelj senkit.


    Keves rendelesem lesz,novembetben tobb volt,de mar nem erdemes hajtani,egyre kevesebb % adnak es mindennek felemeltek az arat.


     


    Sok a kovidos beteg,hiszem,hogy a jo Isten megoriz tole.


    Meg rakod puzlet?en mar reg nem fogkalkoztam vele.


    Jo ejt.

    előzmény:
    drvia (82442)
    2020-12-01  21:19
  10. 2020. december 1. 21:1982442.

    Szia Ibolya!

    Ágiról semmi hír. Néha lájkolja a képemet amit felteszek, de semmi hír róla. Reméljük nincs semmi komoly baj.

    Nagyon elfáradtam a takarításban. Holnap jön az unokám elpakolni a tányérokat, kávés poharakat, mert én csak elmostam őket, de elpakolni nem tudom.

    A liftet már megcsinálták, néha rosszalkodik, de az új elektronikának ki kell jönnie a hibáknak. Én csak heti 2-3 alkalommal megyek le, a banyatankommal macerás és ha esik az eső, letakarítani meg főleg. 
    Legutóbb amikor lementem a lottózóba és a zöldségeshez, tiszta sár lett a kerék, meg a sok falevél is ráragad a gumi kerékre. Szóval úgy nem vihetem be a lakásba, hát a lépcsőházban egy lavórban lemostam a kerekeket és egy ronggyal szárazra töröltem. Ezek után csak száraz időben merészkedem le. 
    Decemberben nekem is kevés megrendelésem lesz,12-én adom le, aztán az idén be is fejeztem.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82441)
    2020-12-01  07:42
  11. 2020. december 1. 07:4282441.

    Szervusztok


    Via


    Sokat dolgoztal,biztos nagyon elfaradtal.


    Neki fogtak a lift javitasahoz?


    Latom Agi mar nem all szňba velunk,mert a messangeren sem hajlando irni.


    Keves Avon rendelesem lesz,bar meg nem biztos,2 hete odaadtam a 10 katalogust es 2 szemely jelentkezett,mindig utolso napra hagyjak,amit en nem szeretek.


    Januarban nem fogok rendelni.


    Legyen szep keddi  napunk.

  12. 2020. november 30. 12:4682440.

    Mozgalmas hétvégém volt. Pénteken kitakarítottam a WC-t. Nekem a WC-ben szőnyegpadló van. 2016-ban a felettem levő lakást tatarozták és rengeteg por jött le a vízvezeték rendszernél és azóta is álladóan poros minden a WC-ben. Mivel elég macerás, ki kell pakolni, kiszedni a szőnyeget, kiporszívózni, majd a WC-t is le kell takarítani és visszapakolni. Szóval nekem a WC takarítás 1 óra, mert hajolgatni kell és elfáradok. Aztán kiporszívóztam a 3 szobát és evvel el is ment a napom.
    Szombaton folytattam. Reggel kiürítettem a porszívó tartályát, elmostam, előtte befújtam a zuhanytálcát vízkőoldóval és a csempét is. Aztán kimostam a zuhanytálcát és lemostam a csempét. Végül felmostam és evvel elég is volt a takarításból.
    Délután hozták a tortát, a menyem szülinapjára és egy időben jött a torta és a fiamék. A menyem szülei is jöttek. A legkisebb unokám még mindig nem tud megbarátkozni velem. Én lettem a mumus mami. Majd idővel biztos megszokja, hogy én vagyok az egyik nagyi. 
    Nagyon elfáradtam evvel a 2 nappal. Rosszul is aludtam éjszaka, mindenem fájt.
    Vasárnap alig csináltam valamit még főzni is csak pár gombát rántottam és pár édesburgonyát főztem hozzá. Ma pedig most lettem kész a karfiol levessel és a túrós tésztával. Elég is volt mára.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82439)
    2020-11-25  20:13
  13. 2020. november 25. 20:1382439.

    Szia


    Nalunk is kesett as Avon de.minden rendelt termek negjott.


    En csak ide a kirnyekte rendektem,nem maszkalok nashova.


    Jo,hogy tudsz a lakasban jarni.


    En 3 naponkent megyek ascuzletbe.


    Jo ejt nektek

    előzmény:
    drvia (82438)
    2020-11-25  12:56
  14. 2020. november 25. 12:5682438.

    Szia Ibolya.

    Mindegy milyen cukormérőt veszel, mert a tesztcsík a drága nem a mérő. Nekem Palm Lab van. Sajnos az elem meghalt benne, vettem másikat, de nem kapcsol be. A tesztcsík hozzá 50 db majdnem 3.800.-Ft. A cukormérő 2009-ben 4.400.-ft volt. Már nem nagyon lehet kapni. Megveheted bármelyiket. A legolcsóbb is ugyan azt a célt szolgálja. 


    Most hogy megvettem a rollátort könnyebben mászkálok a lakásban, de sajnos a főzésen kívül mást nem nagyon tudok csinálni. 

    Leadtam az avont, remélem a héten megjön. Már kérdezte is az egyik vevő mikor jön meg. Ma kaptam SMS-t, hogy pár napot késni fog.

    Ágit látom néha lájkolni a FB-on, lehet ide azért nem jön, mert állandóan eltűnik amit ír.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82437)
    2020-11-24  16:16
  15. 2020. november 24. 16:1682437.

    Szervusztok


    Via


    Szeretek fozmi es sutni,de azt hiszem alabb kell hagynom a fimomsagok kesziteset,nehogy cukorbeteg legyek,elegge szarad a szam es faradok is,lehet tul sokat cipekedek,vagy  a venseg jele.....


    Szeretnek venni egy cukorszintmerot,de  em tudom milyent.


    Volt rendelesed az Avonnal?


     


    Nekem most tobb volt,meg ebben a honapban ide a kornyekre rendelek,de januar,februarban nem.


     


    Agi


    Mi van veled?meggyogyultatok?irjal mar valami


    Legyen szep estenk.t

  16. 2020. november 22. 17:2282436.

    Szia Ibolya!

    De régen ettem bablevest. Lehet főzök a jövőhéten, de vennem kell babot. Majd a lány unokámmal hozatok. 
    Ma rizseshúst készítettem, mert már nagyon ettem volna és volt itthon csirkemellfilé, de már megrendeltem a frisset és ezt ami a fagyasztóban volt elhasználtam. Most holnapra is van kajám.

    Vettem a héten kalácsot és készítek belőle diósgubát. Csak egy kis tepsivel, mert csak én eszem, vagy talán a lány unokám fog enni belőle.

    Itt beköszöntött a hideg idő. Reggel nagy köd és napközben is alig emelkedik a hőmérséklet 4°- 5°fölé. Éjjel pedig már mínusz 1°- 2° van. Én persze nyitott ablaknál alszom. Olyan jó a friss levegőben aludni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82435)
    2020-11-18  14:15
  17. 2020. november 18. 14:1582435.

    Szervusztok


    Via


    Tenyleg,leromlott Nlc,alig irnak a nok,meguntak,hogy allandoan kidob.


    Jo,hogy ki tudsz menni a lakasbol a roratorral,nalunk is tobben jarnak igy..


    Bablevest foztem fustolt oldalassal,3 napig esszuk finom lila hagymaval.,tegnap nudli is volt melle.


    Sok volt az Avon rendelesem,de csak ide a kornyekre vittem haza,van aki idejon az udvarra utana.


    Agi


    Jelentkezz,irj,legalabb az uzenetekhez.


     


    Puszi nektek

  18. 2020. november 18. 13:4682434.

    Löncshús.....egy fűszeres húsdarálék, felvágott és konzerv formátumban kapható, én ezt a löncsöt szoktam venni:

    http://pribofood.hu/termek/kingalncsnovro/

    Meg lehet sütni, be lehet panírozni, de szeletelve szendvicsben is ehető.

    előzmény:
    jotudni22 (82429)
    2020-11-16  04:11
  19. 2020. november 18. 13:4282433.

    Ahol Sheriff lakik ott már igen csak hűvös az idő. Ilyenkor már nem sok dolga lehet. Biztos jön majd, ha lesz ideje, kedve. Reméljük nincs semmi baj feléjük.


    előzmény:
    jotudni22 (82428)
    2020-11-16  04:07
  20. 2020. november 18. 13:4082432.

    Itt is hűvös van már, de ma szépen süt a nap. Kaptam a fiamtól egy rollátort, már sétáltam is vele, de nagyon elfáradtam. Lehet ma lemegyek egy kicsit sétálni. 

    Felétek mi újság? Itt most ez a kijárási tilalom sok ember nehezen viseli. Nem is értem mi a fészkes fenétől félnek? Azért mert katonák is járőröznek, már rettegni kell? Bolond ez a társadalom.  Este 7-kor bezár minden, akkor 8 óra után hova akar menni? Nem, hogy örülnének, hogy otthon lehetnek a családdal, mindenki háborog a fegyveres katonák miatt? Annak biztos jobban örülnének, ha fosztogatnák az üzleteket, vagy betörnének a házakba, esetleg kirabolnák az utcán, munkából hazafelé igyekvőket?
    Ennyire nem lehetnek hülyék az emberek? 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82427)
    2020-11-14  14:27
  21. 2020. november 18. 13:3382431.

    Itt vagyok! Itt vagyok! 
    Be-be nézek, de senki sehol.
    Ági már régen volt, biztos sok dolga akad.

    Tegnap frankfurti levest főztem, sütöttem pár erdélyiszalonnát és hozzá sült nokedlit. Képet a FB-on tettem, mert itt nem láthatók a képek az utóbbi időben.

    Ma megérkezett a SPAR szállítmányom és hoztak korhelysalátát. Imádom 3 nap alatt elpusztítom a nagy adagot amit hoznak. 
    A barátnőm hozott reggel párolt vöröskáposztát, ma azt ettem ebédre, a korhelysalátával a maradék sült erdélyi szalonnával és pár db sült nokedlivel. Jól összeettem mindent. Vacsorára van még frankfurti levesem, délután pedig eszem egy kis almalevest.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82427)
    2020-11-14  14:27
  22. 2020. november 16. 07:5282430.

    Lőncshůs


    Konzervben kaphato

    előzmény:
    jotudni22 (82429)
    2020-11-16  04:11
  23. 2020. november 16. 04:1182429.

    Ibolyka,      MI AZ  A   "loncshus"   ???????????

    előzmény:
    Ibolyka43 (82424)
    2020-11-09  16:57
  24. 2020. november 16. 04:0782428.

    Sheriff  "eltunt"   tobb  mas  topikbol  is.    Valami  nagy   "furasa'g"  megy   ott  ve'gbe..........


     


     


     

    előzmény:
    drvia (82425)
    2020-11-11  11:00
  25. 2020. november 14. 14:2782427.

    Szervusztok


    Hol vagytok?probaljatok meg irnihatha atjon.


    Kodos idonk van,de osz van.


    Mit foztetek a hetvegen?

Címlap

top