Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2020. december 31. 10:5182476.

    BOLDOG ÚJ ÉVET  KÍVÁNOK MINDENKINEK!


    Boldogabbat, mint ez volt  - már sz is elég lenne, ha kidöglene ez a vírus...van itt elég baj amúgy is...


    Hát igen, más volt a mi gyerekkorunk  - a mai élet is más! A sok INGER miatt mindenki igerültebb, egyesek őrültebbek  - hova vezet???


    Én is szívesen emlékszem a régi Karácsonyokra. Baba-meséskönyv- társasjáték volt az ajándék...semmi elégedetlenség....És az, hogy a Karácsonyi mise után rohantunk haza, mentünk a befagyott Bodrogra korcsolyázni....mert régen a tél - tél volt, a nyár-nyár....Manapság 1 héten belül minden évszakot is megéltünk már  - a természet is meg van bolondulva....


    Most eső van nálunk, pocsolya...

    előzmény:
    Sheriff-3 (82475)
    2020-12-31  00:58
  2. 2020. december 31. 00:5882475.

    Boldog újévet kivánok mindenkinek.

  3. 2020. december 29. 09:3282474.

    Minden kornak meg van a maga varázsa. Nagymamám sokszor mondogatta: - Bezzeg amikor én fiatal voltam!
    Én  sosem tegeztem a nagyszüleimet. Manapság már mindenkit tegezünk. Nem volt fürdőszobánk és a WC is az udvaron volt. 
    Télen, már októberben esett hó és karácsonykor mindig sok hó volt, mentünk szánkózni, amíg apukám a fát díszítette. Aztán amikor hazajöttünk, csak ámultunk. Volt olyan is, hogy este lefeküdtünk és reggelre ott volt a fa feldíszítve a konyhában. Amikor nagyobbak lettünk, már közösen díszítettük.
    Karácsonyi ételek mindig a pénzünkhöz mérten volt. Nem volt családi összejövetel, mert olyan kicsi volt a lakás, hogy alig fértünk el benne 4-en. Ételt sosem dobtunk ki. Nem is volt ennyi féle felvágott és a hetesnél nem volt külön farhát, meg csirkecomb. Vettünk egy tyúkot vagy csirkét és otthon vágtuk le. A friss ropogós kenyér illata még ma is érzem. Olyan kenyeret már évek óta nem is láttam. A mostani kenyér 1-2 napig ehető. A tej is amit manapság lehet venni alig van tej íze.
    Én megtanultam beosztani amim van. Sosem jártam a szomszédba kölcsönkérni. Nem költekeztem hitelekből. Ha fel is vettem némi hitelt, az minél gyorsabban vissza is fizettem. Manapság mindent hitellel vesznek, aztán ha valami gond van, akkor nem tudnak fizetni. Olyankor mindenki hibás, csak ők nem, mert kell a flanc, kell mutatni a külvilág felé, hogy neki milye van.
    Na azt hiszem most jól kiveséztem a múltat és a jelent. Mindenki úgy él, ahogy neki megfelel. 
    Tegnap palacsintát sütöttem. Valamiért nem lett olyan amilyen szokott lenni. Talán sok tejet tettem bele, bár régen csak tejjel sütöttem és nem volt semmi gondom vele. Ma jön az unokám palacsintázni. Ha marad lesz belőle palacsintás lasagne.

    Úgy tűnik, megjavult az oldal, mert már nem tűnik el amit írok. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82473)
    2020-12-28  19:47
  4. 2020. december 28. 19:4782473.

    Szervusztok


    Boldogsaggal tolt el,hogy irtatok.


    Szeretem visszaidezni a regmult idoket,amikor nem volt ennyi flanc,megbecsultuk a ruhankat,ha elszakadt,negvarrtuk es nem dobtuk el.


    Mikulaskor,mindig almat,diot,kockacukrot es virgacsot kaptunk es ennek is orvendtunk.


    Karacsonykor ruhat,cipot es egy babat vagy labdat,nem haborogtunk,hogy csak ennyi.


    Etelt soha nem dobtunk ki,igaz voltak allatok,de en a kenyerhejat nem dobom ki,mert prezlit keszitek belole.


    Mindig ugy tudtuk,hogy etelt kidobni vėtek es azt be is tartottuk.


    Tiszteltuk a szuleinket es az oregeket.manapsag ez nem igy van.


    Szeretnem,ha ti is irnatok hasonlo dolgokat,szeretek emlekezni.


    Mi szilveszterkor is itthon leszunk,megesszuk a virslit es mind a 2 Ujevkor koccintunk.


    Igy volt mindig,


    Aludjatok jol es almodjatok szepeket.

  5. 2020. december 28. 18:4882472.

    Szép estét lányok.

    Ilyenkor év vége felé, visszagondol az ember az elmúlt időkre. Ez az év, lehet nem volt senkinek sikeres. Gyorsan mentek a napok. Egyszer csak azt vettem észre, hogy nyár van, aztán túléltük a kánikula napokat és már itt is van  a karácsony. Már csak pár nap és új év kezdődik.
    Nálunk sem volt nagy családi vacsora, hiszen picike lakásban éppen csak elfértünk. 
    A mai fiatalok, másként gondolkodnak. Már nem kell pelenkát mosni, mások levetett ruháit viselni, automata mosógép mos helyettük, mégis állandóan fáradtak. Nem is tudom én hogy éltem túl azt az időt?  A nagyobbik fiammal 2 és fél évet voltam otthon. Amikor lakást kaptunk elmentem dolgozni. A másik fiammal csak 6 hónapot voltam otthon, mert a GYES nagyon kevés volt, abból megélni képtelenség volt. Mostanában sokat gondolok  a régi időkre, ha visszatekerhetném az időt, akkor sem csinálnám másképpen. Talán annyi változás lenne az életemben, hogy nem itt élnék. 
    Mit főztök az év utolsó napján? Én lencsefőzeléket koktél virslivel 31.-én. Holnap még mosok egy adag ruhát, kivasalom azt a pár dolgot ami van,  aztán az idén már nem csinálok semmit. 

  6. 2020. december 28. 16:5082471.

    Szia Ibolya!   Hát igen, régen -   gyerek koromban nem is volt ilyen karácsonyi halazás, nagy vacsorák Szenteste....Lehet, hogy a háború utáni szegénység miatt is......   Bobájka  , beigli és töltöttkáposzta volt a sláger.    Arra emlékszem, hogy amikor a gyerekeim voltak 20 év körüliek /akik most alig 40 felettiek.../ , akkor már  DIVAT VOLT  a Szent-estei vacsora.....A későbbi első férjét is akkor hívta meg hozzánk először....Mióta  - a fiam 20, a lányom több, mint 10 éve nem Kövesden lakik  - azóta nincs nagy szent-estei vacsora. Akkor van ünnepi ebéd, ha hazajönnek  - most Karácsony második napján volt együtt a család. 


    Dolgozni -mosni -takarítani nálunk sem illik vasárnap, ünnepnap.  Ezt csak az rugja fel, ha nincs más választás....pl. a lányomnál, ahol 3 gyerek van, ha nincs 2naponta mosás , akkor kicsorog a  szennyes a tartóból!   Ott az a divat, hogy mindenki a szennyestartóba vetkőzik az esti fürdésnél!  Mondtam neki eleget, hogy pl. a farmert, vastag felsőt  fel lehet venni többször is, ha nem koszos vagy egy kis keféléssel helyrehozható....de nem . Na ott állandóan megy a mosógép....


    Nálunk ma csuda idő volt. Tegnap este , ma reggel zuhogott az eső  - aztán elállt , maradt a hideg -borus idő. Aztán dél körül sütött a napocska! Élmény volt a napok óta tartó ködös-mocskos idő után.   Aztán megint beborult!   Igaz - nem zavar az időjárás, mert nem megyünk sehova  - csak néha vásárolni.  Mintha csitulna a járvány....


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (82470)
    2020-12-27  14:54
  7. 2020. december 27. 14:5482470.

    Szervusztok


    Itt Erdelyben egsz mas szokasok vannak,sosem ettunk halat Karacsonykor,mindig miota kucsi voltam husleves volt,jo hazityukbol,sult es toltottkaposzta finom fustolt csulokkel.


    Sutemenynek pedig sios es makos kalacs,nem ismertek a bejglit,en nem is szeretem azt a fortazott tolteleket.


    6 lapos sutemeny volt citromos kremmel.


    Ujevkor mindig sutott edesanyam fankot ,en a mai napig sutok szilveszterkor pankot,(nalunk igy hivjak)


    Meg itt sem hullott a ho.


    Nalunk hullani szokott aho es esni az eso.


    Meg mara isvolt ebed,kaposzta meg marad holnapra is.


    Dolog mindig akad,en nem szoktam soha mosni unnepen vagy vasarnap,meg akkor se,amikor aktiv dolgozo voltam,a vadarnap a pihenese,edesanyam is csak az allatoknak adott enni,vasarnap altalaban csak a hus sutese es a krumplipire keszitese volt,amit frissen szerettunk.


    Legyen szep estenk.

  8. 2020. december 27. 11:5882469.

    Sziasztok! 


    Örülök, Via, hogy ilyen jó kedvet, és nosztalgiázást okozott a malacfarkam!!!  Hát igen, megöregedtünk  - így 70 felett már ki lehet merészem mondani!   Addig türhető, amíg nincs sok mindenben korlátozva az ember, de a kiszolgáltatottság rettenetes érzés....hosszútávon pedig végképp nem szeretném megtapasztalni!


    Ibolya - Neked is van mindig tennivalód! Nekem is, piszokul ki tudok fáradni én is!


    Shereriff  - 10 hónap teled van????Na - én azt nem bírnám ki!  Nagyon nem szeretek fázni!    Hol élitek az életeteket? Zárt terekben? A férjem szereti nézni a TVben a természetfilmeket....Sokszor vannak északi népek életéről  dokumentum filmek, nem cserélnék velük!  Ha lehetne és délre, Sziciliáig, Krétáig repülnék....Nekem a nagy víz, a kék ég a kedvencem!


    Nálunk otthon régen mi is elég szegények voltunk. Az apám kántortanító volt, a Kárpátalján-Beregszászon volt a családunk, a 2 nővérem már megvolt, mikor kitört a háború....Anyukám egyszer , mikor hallotta a rossz híreket egy lovaskocsival hazavitette magát az anyjáékhoz akkor Szatmárra, vagy Szalkára   -ott élt a Bányai család....mindenünk ott maradt....Aztán a háború után szolgálati lakásokban éltünk.....Én Sárospatakon nőttem fel , az öcsém már ott született....Nálunk bobájka /mákosguba volt szenteste, mert az apám anyja tót volt /velünk élt....elsős voltam mikor meghalt...és a töltöttkáposzta volt az ünnepi menü-szabolcsiasan....Édeskáposztából-paradicsomos rántással.....Halat csak nyáron ettünk, mikor a szomszéd fiúk horgásztak a Bodrogon...


    Na én is nosztalgiáztam egy sort....

    előzmény:
    drvia (82468)
    2020-12-27  11:27
  9. 2020. december 27. 11:2782468.

    Minannyian megöregszünk. Van aki sajnos nem éri meg, de hát a halál nem válogat.
    Irigykedem, hogy felétek esik a hó. Itt már évek óta alig esik valami az esőn kívül. Ronda sáros, szürke idő a tél. Igazából nem is tél, mert most is 0° körül van. Reggel sütött a nap, most beborult. Tegnap napközben +7° volt. Azért jó lenne, ha esne egy kis hó úgy 30 cm-es. Megkockáztatnám, hogy a banyatankommal lemennék egy kicsit sétálni a friss hóba. Biztos fárasztó lenne a hóban tologatni, de sajnos én már csak avval tudok közlekedni. Ha szutyok idő van, nem tudok lemenni, mert a kerekek sárosak lesznek és azt le kell mosni, mert a lakásba nem hozhatom be sárosan. A lakásban is avval közlekedek, mert anélkül már nem megy.

    Ez a járvány.....hát már nagyon tele van a hócipőm vele. Nálam sokan megfordulnak, de én még jól érzem magam. A szállítók sem hozták még el, pedig 2 hetente valamit mindig rendelnem kell. Holnap is jön, mert mindig elfogy valami. Most pedig az oltóanyag...én nem oltatom be magam. Ha meg kell halni, hát akkor annyi. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82465)
    2020-12-24  19:43
  10. 2020. december 27. 11:1782467.

    Szia Ibolya!
    Én már évek óta nem csinálok nagy főzőcskét az ünnepekből. Már tavaly sem jöttek ebédre a gyerekek, mert elfáradok ha sokat kell főzni és eltakarítani a romokat. Az idén meg főleg. Már a saját ebédem is fárasztó.
    Ha főzök, úgy csinálom, hogy 2 napra elég legyen. Nekem az ünnep ugyan olyan nap mint a többi. Általában azt készítek amit megkívánok. Nincs trendi étkezés. Sosem volt. Gyerekkoromban sem volt nagy felhajtás, mert szegények voltunk. Anyám húslevest főzött, töltöttkáposztát, rántott húst és magának 2 szelet halat, mert senki nem ette a halat. Még egészen kicsi koromban volt halászlé, de én csak a levét ettem meg, de később ár azt sem. Később anyám már azt sem főzött. Kocsonyát is készített, nekem külön 2 kis tányérban csak levet tett, mert én azt szerettem.
    Nálunk sosem volt nagy felhajtás az ünnepekből. Általában anyósoméknál voltunk ebédre, ők szerettek sütni-főzni, nekem nem kellett. 
    Anyukánmál is ebédre voltunk, de ő csirkecombot sütött, ecetes, zelleres krumplisalátával (hogy én azt mennyire utáltam)a férjem imádta. A bejglit apukám sütötte, már 2 héttel az ünnepek előtt készült vele, mert 100 db-ot kellett csak a családnak sütni. Imádtam apám bejglijét. Olyat senki nem tudott, még a mákosat is megettem, pedig a mákos sütikért nem vagyok oda. Talán a nagyobbik fiam párja tud hasonlót sütni. Jó sok mazsola van benne. 
    Takarítani a lány unokám jött, de csak porszívózott, mert a felmosást én csinálom. A portörlés most elmaradt.
    Az idén még vasalok és mosok egy adaggal.
    31.-én pedig lencsefőzelék lesz koktélvirslivel és főtt tojással.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82464)
    2020-12-24  17:09
  11. 2020. december 27. 10:5882466.

    Szia Ági!
    Végre ezen is túl lettünk. Már csak pár nap van ebből az évből és kezdődik előről minden.

    Kedden voltak itt a kisebbik fiamék, innen mentek Egerbe, de a fiamnak haza kellett jönni, mert ment dolgozni. 
    Én is szerettem dolgozni az ünnepek alatt, mert sokkal nyugisabb volt a munka, mint a hétköznapokon, a fizetésen is meglátszott. Nem csináltam nagy főzőcskét, sőt 25.-én nem is főztem csak sütöttem 2-2 szelet párizsit és rá 1-1 tojást pirítósra, sajttal, paprikával, uborkával. Ebédnek elég is volt. Vacsorára a barátnőm hozott egy spenóttal töltött csirkemellet, mellé hagymás, majonézes krumplisalátát. Vacsorának az is pont elég volt.
    Tegnap itt volt a nagyobbik fiam. Hozott kocsonyát, és 1-1 bejglit. A barátnőm is hozott egy kis bejgli kóstolót, az már elfogyott. 
    Tegnap főztem életem első székelykáposztáját. Még sosem csináltam és jó is lett. Ma azt eszem ebédre, vacsorára pedig a fiamtól a kocsonyát.
    Jaj Ági! Ahogy olvastam a malacfarokról egy nagyon jó kis történet jutott eszembe:
    Életemben egyszer főztem kocsonyát. A gyerekeim nem nagyon szeretik, a kisebbik nem eszi meg, azt mondja - fagyott húslevest ő nem eszik - . Elmentünk a férjemmel a piacra, hogy veszünk kocsonyához valót. Sehol nem volt farok, pedig a férjem azt szeretett volna. Az egyik hentesnél végre ráakadtunk apró farkakra. A férjem sokszor viccet csinált a vásárlásból....na itt is kiakasztotta a hentest. - *Kérek 2 kilométer farkat!*- mondta a hentesnek.  Egy pillanatra megdöbbent a hentes, de vette a lapot. Felpakolt a mérlegre kb. 10 farkat és kérdezte -*Ennyi elég lesz?* 
    Egy másik alkalommal a csirkésnél pulykanyakat vettünk. A férjem itt is viccelődve... - *Azt a két kályhacsövet kéremszépen!* - Na itt is meglepődött a hentes, de ő is vette a lapot. El is neveztem a pulykanyaklevest, kályhacsőlevesnek.
    Itt is szomorkás az idő. Reggelente süt a nap, aztán - mint most is - megint beborult. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82463)
    2020-12-24  16:15
  12. 2020. december 24. 19:4382465.

    Szia Via.


    Nekem úgy néz ki hogy ezek a tünetek a klasszikusságunknak a tünetei, engem figyelmeztettek flaszterbetyár-koromban, hogy ha tudok segiteni rajta, akkor ne öregedjek meg.


    Nem tudtam, klasszikus lettem, néha klassz, néha pedig valami más.....


    A járvány itt is ugyanúgy elterjedt, azt mondják az okosok, hogy étteremekben, kávézókban, templomokban, és családi összejöveteleken lehet leginkább terjeszteni.


    Megjött a tél, tegnap délután ota, éjszaka minusz 18 C-fokot zuhant a hőmérsklet. Itt már korábban sok hó esett, de később pedig sok szép mi-nyarunk, a vénassznyok nyara ehúzódott. Itt 2 szezon van, 10-hónap tél, és 2-hónap útjavitás.


    Vendégem van, a fiam a szomszéd államból.


    Sziasztok.

    előzmény:
    drvia (82455)
    2020-12-21  09:58
  13. 2020. december 24. 17:0982464.

    Szervusztok


    Ezek a napok nagyon faradfsagosk voltak,mindent bevasaroltam,takaritottam,mostam es ma foztem meg a nuslevest es a toltottkaposztatnalu k nem szokas a haleves.


    Minden rendben, a derekam is elovette a regi szokasat ,el kezdett fajni,mert sokat hajoltam,de magad uram,ha szolgad nincsen,tartja a kozmondas.


    Via


    Te is sok mindent foztel,es takaritottal,nem kis munka.bent a lakasban is  azzal jarszkonnyebb,mjnt a bottalvagy kerettel?


     


    Agi


    Jo,hogy megjott a ferjed etvagya,az enyemnek is eg ejjel is eszik.


    Sokat dolgoztam,elfaradtam,holnap mar csak pihenek.


    Hivtak a fiamek,de mi mar nem megyunk sehova,alig jar itthon,nemhogy leuljon egy  vacsorara.es2meletet lemenjen a kocsiig


     


    Aldott,bekes Karacsonyt kivanok jo egszseggel.

  14. 2020. december 24. 16:1582463.

    ITT A KARÁCSONY!   Az előbb kimaradt az   A   !


    Nálunk most csend van,a férjem alszik. Magához képest jót evett - lefeküdt, elaludt!  Pont ráér!


    Ma kocsonyát főztem- malacfarkából + körömből. Nem sokat, csak 4 tányérral. Ma délben már azt ette a férjem-még melegen,...a gyerekkora jutott eszébe, mikor még disznóvágás volt  - általában Karácsony előtt és ették a malacfarkát + a fülét!  A múltkoriban fejet+körmöt főztünk kocsonyának , rakotthúsnak /őzgerincformában/ , de akkor a felét elvitte a fiam . 


    Ronda idő maradt egész nap, most is "esik a köd"...., mikor bezártam a lakásajtót. Nem várok senkit!


    Régen izgalmasabb volt a Szenteste....Most majd nézem MURDOC felügyelőt....

    előzmény:
    Kövesdiági (82461)
    2020-12-24  08:47
  15. 2020. december 24. 16:0182462.

    Szia Ági!
    Most Ibolya tűnt el. Biztos készülődik a szentestére. 
    Én egyedül vagyok, nem jön senki. A kisebbik fiamék kedden voltak itt a másik fiam szombaton jön. Ez az év nem sikerült túl jól senkinek. Bízom benne, hogy a következő csak jobb lesz.
    Délelőtt sütött egy kicsit a nap, de már nagyon beborult, esőt mondtak.


    Én sosem csináltam nagy felhajtást a karácsonyi főzésből. Ha én krumplis tésztát akarok enni, akkor azt készítek. Gyerekkoromban sem volt nagy felhajtás, mert szegények voltunk. Kocsonya mindig volt, meg töltöttkáposzta. Én magamnak nem főzök kocsonyát, töltöttkáposztát most nem csináltam, mert nem is volt kedvem pepecselni vele és nem is volt itthon darált hús, a fagyasztóm meg dugig van, nem tudtam volna eltenni ami megmarad. Van viszont húslevesem és csirkeszárny pörkölt tésztával. Egy-magamnak elég az. Holnap kitalálok valamit. Van egy cukkinim majd azt kirántom. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82461)
    2020-12-24  08:47
  16. 2020. december 24. 08:4782461.

    Szia Via!    Itt Karácsony!   Nálunk , ma is, mint napok óta -ronda köd van.   Az unokám mondta, hogy Pesten napsütés volt már!   De azért naptár szerint Karácsony van! Elővettem a kis műfenyőmet, lehajtogattam az ágait..../már le sem szedem a díszeket /megigazítottam a sok apró díszecskét...., kitettem egy kisasztalra. Azóta van ez a kis műfenyőm, mióta itt lakunk ebben a házban  - és megszületett az unokám nyáron....17 éve.....Karácsonyra már   "közlekedett " négykézláb....életveszély volt minden fél méteres magasságban....Na - szóval azóta megvan-pont elég, nem szemetel és csillog-villog! Az ajándék most a gyerekeknek egy márkás -nevükkel gravírozott toll, a felnőtteknek a szokásos márkás parfüm, ami ilyenkor  féláron is 4000....


    Mi kocsonyát főzünk - ma...., mert nálunk 26án lesz együtt a család egy ebéden....5 felnőtt....+ a gyerekek négyen. Mi MIND TÚL VAGYUNK  a covidon, vagy valami olyasmin....hálistennek kisebb zűrrel csak. A férjem szobájába nem mennek....


    Nem csapok  rettentő nagy -bőséges főzést sosem. Senki nem nagyevő, én mindig fogyózok  /vagyis nem eszem meg mindent , amit csinálok, mert megmaradt....Húsleves -rántotthús - köretek-sütik....ennyi elég!  Így is marad másnapra....

    előzmény:
    drvia (82460)
    2020-12-22  20:42
  17. 2020. december 22. 20:4282460.

    Szia Ági!
    Örülök, hogy végre jöttél. Hát az nem jó, hogy a férjed állapota rosszabbodott. 
    Én is a rollátorral járkálok a lakásban, már egyedül nehéz menni. 
    Vasaltam, ágyneműt cseréltem, mostam. Még azt is kivasalom, ha megszáradt és elteszem.
    Ma itt voltak a kisebbik fiamék. Van egy kis fenyőfám, azt felpakoltuk a lány unokámmal, aztán kiporszívózott és jöttek is a fiamék.
    A legkisebb unokám fél tőlem. Még nem jöttünk rá miért? Majd idővel biztos változni fog.
    Én mindenkinek kis ajándékot vettem. Csokiszerszámot, mobilt, PS kontrollert,.....ezek ehető dolgok. A legkisebbnek csoki állatkertet. 
    Nem voltak itt sokáig, mert mentek Egerbe a lány szüleihez. Ott is alszanak, aztán jönnek majd haza, mert a fiam megy dolgozni.


    Mivel egyedül leszek nem csinálok nagy főzőcskét. Főzök egy kis húslevest és csirkeszárnyakból pörköltet tésztával. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82457)
    2020-12-22  12:20
  18. 2020. december 22. 12:3682459.

    Na  - ez is elment!  Majd máskor is jövök!


    Én ma mostam - fehéret,ágyneműt  , tegnap 2db  3kilós halat pucoltam meg  - nagyon szeretjük a halat!   Majd este vasalom, amit kell, lepedők, terítők ...és majd kimosom a színeset - éjszaka  száradjon....Takarítgatok, de nem viszem túlzásba. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82458)
    2020-12-22  12:32
  19. 2020. december 22. 12:3282458.

    NEM   NÉC,  NLC - akart lenni....


    Én is készülgetek Karácsonyra. Tegnap sütöttem elállós sütitket/linzert, mézest, ma vásároltam ajándékot - mind a 4 unokámnak egy gyönyörű tollat-belegravíroztatom a nevüket....Kaptak pénzt a szülők, hogy vegyenek ajándékokat - én már nem értek ezekhez a modern igényekhez....Ez a toll a +ráadás!  


    Nekem is van egy kis-asztali műfenyőm, azt veszem elő. A rendes karácsonyfa el sem férne. A miskolci fiam+ unokám majd minden hétvégén itt vannak, a pesti lányomék havonta . Most is jönnek majd. Voltunk  MIND covidosok, de nem voltunk BETEGEK, csak kisebb köhécseléssel és pozitív lelettel megvoltunk. Bár a férjemnek ugyanarról a vizsgálatról van neg. is, meg pos.  eredménye is.Én nem csapok lakodalmi főzést, csak a szokásos húsleves, rántotthús +hal.....és a sütik. Senki sem eszik sokat. Pocsékolni pedig nem szeretek , és rakosgatni sem. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82457)
    2020-12-22  12:20
  20. 2020. december 22. 12:2082457.

    SZIASZTOK! 


    Tegnap rámírt Ibolya, hogy már nem akarok közétek jönni?  Dehogy nem, csak úgy alakult mostanában az élethelyzetem, hogy nem volt erőm/kedvem az elemekkel küzdeni!


    A férjem tudjátok vesebeteg, meg még egy pár szerve gyengén működik. Itthon csinálja évek óta a hasi dialízist. Valamiért át kellett állni a hemodialízisre, amit heti 3x csináltak Miskolcon. Reggel 8 óra körül mentek, este 6 után értek haza. Napi 10 órában nem ettek-ittak, mert nem lehet....2 héten járt, totál kikészült tőle.....A kezelés 4órás, lement a vérnyomása a szomjazástől, órákig fejjel lefele lógatták, mert 60/40 volt a vérnyomása, 140 a pulzusa....Itthon hajnalban, nappal is rosszul -rosszul lett, a vérnyomásmérő már nem is mutatott semmi, amit már meg lehetett mérni, az volt a csoda...És sorolhatnám egy beteg ember élethelyzeteit, és nekem mind ezt nézni, tehetetlenül asszisztálni a semmihez....Egy orvosnak  sem volt a lábfelpócolásnál jobb ötlete a vérnyomásemeléshez....Amúgy is folyamatosan romlik a férjem állapota - ez még rátett 3 lapáttal....szóval rémes volt. 


    Jöttem néha a NETRE, inkább olvastam, írni nem jó ezt a sok szörnyűséget, mert elég átélni....


    Vagyok egy másik -zárt csoportban tizen éve, ....ott is tapasztaltam régebben, hoy elszáll az írás, így teljesen leszoktunk a NÉCról, a facebookon írkáltunk- persze rövidebben...Így leszoktam.


    De tegnap oda is mentem , és nem szállt el  - lehet, hogy elmúlt????Meglátjuk!

    előzmény:
    drvia (82456)
    2020-12-21  10:08
  21. 2020. december 21. 10:0882456.

    Szia Ibolya.

    Ágiról semmi hír. Néha lájkolja a képemet, de nem tudok róla semmit. Remélem nincs semmi komolyabb baj. 

    Az avont én is befejeztem erre az évre. Jövőre, majd meglátom hogy lesz. Már annyi cuccom van itthon, hogy nyithatnék egy illatszer boltot. Rendeltem ajándék tasakokat, aztán pechemre nem fér bele semmi. A tusfürdőből is csak a kisebbik fér bele, mert a nagytól nem lehet a tetején becsukni, én pedig mindenkinek nagyot vettem. Szóval megvettem, de semmit nem értem vele. 
    Készítettem kártyákat mindenkinek, majd az ünnepek után kiteszem a FB-ra a képeket róla, mert itt nem lehet csatolni képeket. 1 napom elment rá, hogy megcsinálja, 
    A lift már régen megy, csak 4 napig nem volt és egyszer meg bedöglött, de jött a szerelő és megcsinálta.

    Nálunk sem lesz nagy családi karácsonyozás. A kisebbik fiamék kedden jönnek át, a nagyobbik fiamék nem jönnek, mert az idén nem lesz náluk karácsonyozás. Fenyőfát sem akarnak állítani.
    Nekem van egy kis fenyőm, tavaly vettem 90 cm-es. Azt díszítem fel. Nem csinálok nagy főzőcskét sem, mert már nem megy. Majd magamnak főzök valamit aztán annyi.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82454)
    2020-12-20  18:22
  22. 2020. december 21. 09:5882455.

    Szia Sheriff-3. Mindegy hányadik neved, örülök, hogy előkerültél.
    Én manapság korábban fekszem, 1-2 órát még nézem a TV-t, aztán alvás. Reggel 8 és 9 között kelek, de volt már, hogy majdnem 10 órakor ébredtem.
    Ma 8:49-kor az alattam lakó fúrására riadtam fel. Már március óta csinálja a lakást. Igazából egy nagyon lepukkant lakást vett meg, de már fárasztó, hogy lassan év vége és még mindig fúr, kalapál, zörög. Én egy halál nyugis ember vagyok, de már nagyon unom.
    Napközben annyira nem zavar, de reggel azért volt már, hogy 8-kor nekiállt a kalapálásnak.
    Éjjel nem sokat alszom, mert fáj a csípőm, a térdeim és a bokám. Van, hogy begörcsöl a lábam és olyankor fel kell ülnöm. Szóval az éjszakám sem a régi. Napközben jól vagyok, de a lakásban már nem sok mindent tudok csinálni. Vett a fiam egy rollátort, avval közlekedek, az utcára nem nagyon megyek ki, mert esik az eső vagy vizes a járda és akkor a kerekek sárosak lesznek, amit macerás lemosni. Apránként azért megcsinálom a takarítást, de a portörlés az sajnos nem megy. Azt az unokám csinálja, ha ráér.
    Sajnálom, hogy a feleséged meghalt, fogadd részvétem. Sajnos egyszer mindenki elmegy. Az élet megy tovább, emléke megmarad.

    Mi újság felétek? Mennyire terjedt el felétek a járvány? Kertben elfogytak a munkák? Láttam, hogy már hó is esett az USA-ban, felétek is esett?

    előzmény:
    Sheriff-3 (82453)
    2020-12-19  11:28
  23. 2020. december 20. 18:2282454.

    Szervusz Via


    Te sem tudsz ssmmit  Agirol?reg lattam a Facebookon.


    En kicsinkent takaritok,bar okt.festes volt es furdo felujitas,de azert most is van mit torolgetni, a por szall telen is.


    Az avonozassal az iden vegeztem,januarban nem fogok.majd Nonapra  ismet nekifogok.


    Vegul kesz lett a lift?


    Nalunk is az iden nem lesz eggyutt karacsonyozas a fiam es lanyomekkal.


    Ma tarkonyos levest foztem es fokhagymas tarjat,krumplipirevel.


    Legeyn szep estenk


    l


     

  24. 2020. december 19. 11:2882453.

    Szia Via,


    Az előző nevem Sheriff-2, de régóta nem tudok belépni vele, ezért ez lett belőle.


    Már pár éve én is hajnalban kukorékolok. Tudomásom szerint ez nekünk klasszikusoknak normális.


    A feleségem több mint egy éve rákbetegségben elhúnyt, azóta még rosszabb.

    előzmény:
    drvia (82452)
    2020-12-19  11:15
  25. 2020. december 19. 11:1582452.

    Szia Ibolya. 
    Vagyok ám, csak halogattam az írást. 
    Mostanában elég rosszul alszom. Deréktól lefele mindenem fáj. Napközben is fáradt vagyok.
    Tegnap vasaltam, ma mosok és ágyneműt cserélek. Vasárnap feldíszítem a kis fenyőfámat, kiporszívózok, felmosok. Evvel le is tudom az ez évi utolsó dolgaimat. Még az ágynemű amit lecserélek, azt is kivasalom, ha megszáradt és elteszem. 

    Karácsonykor valószínű egyedül leszek és szilveszterkor is. Már megvettem mindenkinek amit akartam, csak be kell csomagolni. 
    Vettem avonos tasakokat abba teszem mindenkinek. Az idén csak csokit kap mindenki. Csokiszerszámot a gyerekeim, a gyerekek csokitelefont, PS kontrollert, a legkisebb unokámnak csokiállatkák, az egyik menyem csokirúzsokat, a másik csokipuzzle kutyust. Teszek mellé valami kis avonos dolgot és le van tudva a karácsony. Itt rendeltem meg: https://csokizzz.hu/csokitargyak
    Nekem is megjött az avon, már szét is osztottam, még egy dologért jön egy vevőm. Már be is fizettem a csekket.
    Ma jön a Tesco bevásárlásom, csak pár dolgot rendeltem + a barátnőmnek is kell pár dolog. Akartam szaloncukrot rendelni, de már elfogyott, az idén nem eszünk szaloncukrot.
    Ma sütök egy kis oldalast krumplival, holnap nem kell főznöm. Van még ebédre paprikáskrumplim.
    Beraktam egy adag ruhát a mosógépbe. Majd később lehúzom az ágyneműt és azt is kimosom, hogy az idénre le legyen tudva a mosás vasalás, bár egy adag még lesz valószínű az év utolsó napjára. Nem szeretek semmit átvinni a következő évre. (babona )


    előzmény:
    Ibolyka43 (82451)
    2020-12-11  07:30

Címlap

top