Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2021. január 13. 12:2082501.

    Sziasztok!   Bővül a csapat! Nem derül ki a "nevéből", hogy fiú e vagy lány?   , majd kiderül!


    Igen, nem erőltetem, csak olyan veszek, főzök, ....amit szeret, ha enne.....Minden esetre már haladás, hogy eszik, mert már szó szerint "jártányi ereje is alig volt"!  


    Ma reggelre gyönyörű fehér lett a kert. Esett vagy 5 cm hó. KImentem seperni egyet a ház elé - nem szeretem , ha letapossák, a friss havat könnyebb eltolni, elseperni, mint a letaposottat. De olvad----mocskos már az utca. A kert szép, mert ott nem jár senki!


    Rémes egy menyed van!  Láttam már ilyet. A lányom férje is elvált, van egy 18 .éves lányuk EGERBEN az anyjánál. A nyáron úgy megverte az anyja azt a nagy lányt, mert NEM MOSOGATOTT EL SZÉPEN!!!!, hogy a lány elmenekült tőle a barátnőjéhez. Aztán szólt Pestre az apjának, az lejött érte. Feljelentették a csajt látlelettel a Bíróságon....Még csak 1 tárgyalás volt, azóta. A lány áprilisban betölti a 18at. lelép  az anyjától....., fütyül a GYÁM is a hülye anyákra...., csak a szájuk jár, intézkedni nem tudnak!!!!


    Jelentgesd Te is azt a nőt! Az iskolát is értesíteni kellene...., hogy ne írják igazolatlannak, meg elégtelennek a beküldendő feladatok hiánya miatt!!!Biztos tudja az unokád az Email címét a sulinak....írj nekik a nevében.    10 nap nagy idő , 2 hét az iskolában.....

    előzmény:
    drvia (82500)
    2021-01-13  09:41
  2. 2021. január 13. 09:4182500.

    Üdv a klubban. Írj csak te is. Kapcsolódj be ha gondolod. Szívesen látunk. 

    előzmény:
    Slés (82498)
    2021-01-13  03:50
  3. 2021. január 13. 09:4082499.

    Szia Ági!

    Nem is kell erőltetni, hogy sokat egyen. Érzi ő azt mennyi elég neki. A lényeg, hogy már jobban van és van étvágya.

    Képzeljétek, a lány unokám anyja teljesen meghülyült. Már annyira utálja a saját lányát, hogy megvonta az internetet és nem tudja az online oktatást igénybe venni. Nem normális az a nő. A pasija a földhöz vágta a modemet, így esélye sincs, hogy tanulhasson. Mondtam a gyereknek, hogy írjon a tanárnak, hogy nincs internete, mert az anyja elvette, nem tudja a házit megcsinálni.
    Ma felhívom a gyámhatóságot és panaszt fogok tenni. Elegem van belőlük. Most még karanténban is vannak, mert a pasinak pozitív tesztje volt és átjönni sem tud, hogy nálam tanulhasson. Az anyja üvöltött velem  a telefonban, a pasi meg írogatott nekem a messengeren, de elküldtem melegebbre. Semmi közünk egymáshoz. Beszéltem a fiammal is. Azt mondta, ahogy megveszi a házat, azonnal elköltözhet a lány az anyjától. Az a szemét, meg azt várja, hogy megszabaduljon a gyerekétől. Milyen anya az ilyen? 
    Mivel a lány még nincs 18 éves nem tudja kidobni, de ha betölti tuti ki fogja rakni. Most egyik sem dolgozik, otthon vannak. Éjjel filmet néznek, nappal alszanak. A lakás is koszos. A fiú gyerek is ugyan azt csinálja mint az anyjáék. Éjjel játszik, nappal alszik. Most ő sem megy iskolába, mert karanténban vannak. 

    Tegnap megjött a szállításom. Gyönyörű paprikát hoztak. Rendeltem egy halom zöldséget. Brokkolit, paprikát, uborkát, paradicsomot, sárga és fehér répát, káposztát, édesburgonyát, céklát. Ági! Lesz sok zöldséges kaja.

    Holnap a kolbászposta jön. Közel 40.000.-Ft-ért rendeltünk a barátnőmmel együtt. Persze ebben a fiaméknak is van. Szombaton jön a fiam a cuccért. Küldök a nagyobbik fiamnak is egy kis töpörtyűt, mert 1 kg nekem sok lesz, elosztom 3 felé.

    előzmény:
    Kövesdiági (82497)
    2021-01-11  15:09
  4. 2021. január 13. 03:5082498.

    Én nem alszom!

  5. 2021. január 11. 15:0982497.

    Sziasztok! 


    Képzeljétek  - már eszik a férjem.Azt nem mondhatom , hogy nagy zabálást csap, csak eszeget....egy kis szelet kenyeret -reggelire valamivel. Ebédre nem eszik levest, mert akkor nem tud enni valami tartalmasabbat, vacsorára megint csak 1 szelet kenyéren - lekvárt, vagy sajtot, körözöttet...Szóval egy  rendes pasi ezt egyszerre megéve is éhen maradna....NA, DE MÁR AZ IS JÓ, HOGY ESZIK!!! Jobb erőben van mostanság....


    Gratulálok , Ibolya a dédunokádhoz!   Nagy élmény lesz! szép, fiatal DÉDI leszel!  Nekem fiú a legnagyobb 18lesz, lány a legkisebb -9volt...még nem leszek 10-15évig DÉDI  - remélem...Mármint a fiúk nem kapkodják el  - remélem. Szegény vőmet az első felesége csőbehúzta,  vagy 5 évvel idősebb volt, Ő  22. -mikor megszületett a lánya, aki már 18...A házasság nem tartott 2 évig sem....


    Via  - akkor neked tényleg főnyeremény ez a házhoz szállítás!  


    Én szeretek mászkálni.....csak élelmiszer boltba+ gyógyszertárba megyek  - egyetlen szórakozás.   Nincs most TÁNC - sajnos. Bár rajtam kívül senki nem volt COVIDOS...., de nem járunk össze. Majd , ha mindenki megkapja az oltást!


     

    előzmény:
    drvia (82496)
    2021-01-11  14:23
  6. 2021. január 11. 14:2382496.

    Óh jaj én tudatlan, már dédunoka....Gratulálok!  Olyan gyorsan itt lesz a május, hogy észre sem veszitek.

    Én már évek óta nem foglalkozom a %-al. Általában 9.000.-Ft-nál többért vásárolok, így a 15 %-ot kapom. 
    Az Orifame termékek szerintem jóval drágábbak mint az avon és nekem nem jöttek be. 

    Én a húst is így rendelem. Eddig mindig gyönyörű, friss húst hoztak. A darálthús is kifogástalan, bár nekem is van húsdarálóm, de nem akarok bajlódni vele, mert a mosogatás elég macerás utána. Veszek 1 kg darált húst és kis csomagokban fagyasztom le. Lapos csomagot csinálok, így gyorsan kiolvad, ha előveszel és a tároláskor sem foglal sok helyet.

    Ma még a sárgarépafőzeléket eszem, holnap pedig valószínű töltöttpaprika lesz. 
    Rendelek most sok zöldséget és zöldséges kajákat fogok készíteni. Kíváncsi leszek meghozzák-e mindet. 




    előzmény:
    Ibolyka43 (82495)
    2021-01-10  06:19
  7. 2021. január 10. 06:1982495.

    szervusztok


    A kis dedunokank majus elejen kell megszulessen,mostb24 hetes a magzat,megmutatta a kepet,van haja es szemoldoke is ,nagyon aranyos kis legeny.


    via


    azt sem szeretem az Avonnal,hogy rengeteg 10% os termek van,amibol csak 10 % t kapunk,gondolom nalatok is igy van.mas cegeknel nincs,pl az Oriflamnal.


    nalunk is van egy uzlet,ahol hazaszallitanak de hus.ezert kicsinkent haza cipeltem ami fontos volt,de a jovomheten Kafflandnal le lesz szallitva az elsocomb,ebbol vesz  ekem 2 kg es lefaralom,egy darabig eleg lesz,en a kesz daralthustnnem szeretem,nem olyan,mint amit en daralok.


    agi


    sajnalatos,hogy a ferjed nem eszik,mar megkezdte a vesekezeleset?


    mennyi idonkent kell mennie?


    te meg jarsz tancolni?


     


    legyen szep vadarnapunk.

  8. 2021. január 9. 09:5882494.

    Ez az év akkor neked jól kezdődik unokázással.
    Az avon...ne is mondd! Rafináltan csinálják. Amiből sok fogy, azt szépen lassan megszüntetik, helyette van más, de az már drágább, más lesz a csomagolása és lehet drágítani. Amit nagyon sajnálok a SkinSoSoft termékek. Nekem nagyon bevált és szépen el is tűnt. A Spa termékekre allergiás vagyok, a nagyon illatos testápolókat sem szeretem. Az SSS tégelyes testápoló nagyon jó volt és szépen eltűnt. Az ANEW termékek drágák és nekem amúgy sincs szükségem arcápolóra, mert nem vagyok még ráncos a koromhoz képest. Ez talán családi örökletesség, mert sem anyai, sem apai ágon nem volt senki ráncos még 70 évesen sem. Én alapvetően csak kézkrémet és testápolót használok, mert kicsit száraz a bőröm. Az arcom viszont nem. 
    A hiány a szállítás késésnek tudható be, az avon nem tehet róla. A katalógusokat 6 hónappal előre nyomtatják és ha valami hiánycikk az a szállítás miatt van. Ez a vírus mizéria meg főleg rátett, mert a kamionok napokat állnak a határzárok miatt. A termékek nagy részét Lengyelországban és Angliában állítják elő. A raktárból pedig gyorsan elfogy, ha valamiből sokat rendelnek. Türelem!

    előzmény:
    Ibolyka43 (82492)
    2021-01-08  16:58
  9. 2021. január 9. 09:4682493.

    Jaj Ági. Sajnálatos, hogy a férjed nem tud enni. Sajnos az idő múlásával, ahogy öregszünk mindig jön valami. Van akinek korábban van aki hosszú életet él és csak akkor kezd romlani az állapota. Mindig reménykedünk, hogy kicsit jobb lesz. 

    Éjszakánként keveset alszom, de nem azért mert nem vagyok álmos, hanem a fájdalmak. Nappal el-el vagyok, de éjjel 2:00 -- 3:00 körül kezd fájni a csípőm, sokszor ordítani tudnék. Felkelek járok egy kicsit aztán visszafekszem. Reggel 8-ig még 2-3 alkalommal, hogy tudjak valamennyit aludni is. A barátnőm szerint, sajnos jobb nem lesz. 

    Nem a betegség miatt kezdtem házhozszállítással vásárolni. Régebben is nagy bevásárlást csináltam, de sokszor a gyerekeimet kellett megkérni, hogy autózzunk el, mert nem tudnám hazacipelni. Olyankor ...jaj kevés a benzin... na tankoltam 5 ezerért, de nem érte meg így és nekik sem volt jó állandóan a város másik végéből bevásárolni járni. Volt olyan is, hogy ami nekik kellett azt én fizettem ki. Persze nem sajnálom tőlük, mert mostanában is vásárolok neki, hiszen  a gyerekem és ha tudok segítek.
    A nyaralásomat spóroltam meg a netes vásárlással. Minden hónapban félre tudtam tenni egy keveset, hogy aztán szeptemberben el tudjak menni  a tengerhez kicsit pihenni, pancsolni. Aztán annyira megszoktam, hogy már nem is járok közértbe. Igaz nem is tudnék.

    előzmény:
    Kövesdiági (82491)
    2021-01-08  16:27
  10. 2021. január 8. 16:5882492.

    szervusztok


    par napja elvittem a tabletemet a szervizbe,ujra telepitettek,sajnos nem tudom beallitani,megvartam mig az unokank eljott es beallitotta a nyelvezetet,betuket es meg sok mindent.


    ma voltak az ultrahangvizsgalaton,szepen fejlodik a kisfiu,mar van kep rola,24 hetes,szep fejlett baba.


    agi


    sajnalatos,hogy a ferjed nem eszik,az enyem eszik,de nem mindent,annyira valogat,neki reggelre leves kell,este meg kalacs.


    via


    orvendek,hogy jok a haza szallitott elemiszerek.


    az avonban nagyon csalodtam,mert januarban nem is akartam rendelni,pihentetni akartam a derekamat,de megis rendeltem magamnak egy penztarcat es egy orat,azert,hogy ha van 1 rendeles,utana lehet egy kis katalogusbol olcso annew kremet rendelni,erre fel,hiaba tettem le a rendelest,nem tudtam megrendelni a kremet,mert egyszetuen nincs,jol behuzzak az embert,hogy meg tegyen rendelest.,nem ettem,akkor miert teszik be a fuzetbe a termeket,ha nincs.


     


    na,mindegy ,ezen nem ragodok,mert csak magamat mergesitem.eleg az uram,mert nem akar tisztalkodni,meg egyebert is kell mergelodjem.

  11. 2021. január 8. 16:2782491.

    Szia Via! 


    Ma is jól lefáradtam, Voltunk ma is Egerben orvosnál - a férjemet vizsgálgatják , miért nem bír enni...Vagy 20 kilót fogyott a normál súlyából....Pszichés alapon van nyelési-evési nehézsége.... Ezt magamtól is tudtam....Vásárolni is voltunk  - több üzletben, gyógyszertárban....pénzkültés ...


    Mostam , mindjárt vasalok, mert terítő, lepedők...nem szeretem összegyűjteni. 


    Örülök, hogy ilyen jól meg tudod szervezni az életed....Ezért szeretem a nagyvárost...


    Ibolya hol járhat?


     


     

    előzmény:
    drvia (82490)
    2021-01-07  20:21
  12. 2021. január 7. 20:2182490.

    Amint látom megjavult az oldal, már nem száll el az írás. 
    Én sajnos kénytelen vagyok házhozszállítással vásárolni, mert ami volt itt szemben SPAR, az tavalyelőtt bezárt. Igazából már előtte is házhozszállítással vásároltam, mert nagy tételt nem tudnék hazacipelni. 1 karton tej, 18 ásványvíz, 2 kg liszt, 2 kg cukor, 2-4 margarin, zöldségek, gyümölcsök.....szóval csak 2 kezem van. Hála mindig kifogástalan árút kaptam és csak azt vettem meg amire tényleg szükségem volt. Ha leszaladtam a Sparban pár dologért, tuti felvásároltam a fél közértet, mert mindig volt valami leárazva és abból mindig vettem 2-3-4 db-ot. Szóval, ha ott van az ember, elcsábul.
    2003 óta avonozok, volt sok vásárlóm, de amikor nyugdíjba mentem elmaradoztak. Mára már 1-2 vevőm van és a családnak vásárolok főleg. Egyre drágább már az is, csak azt veszem ami fontos.

    Ez az oltás dolog.....Már nem tudom ki mond igazat és ki hazudik. Az biztos, hogy 1 éve mindenki covidban hal meg és nem hallani influenzáról, nátháról, vagy egyéb betegségről. Nem siettetem az oltást. Éppen ma olvastam, hogy egy orvos meghalt az oltás után. Mi lesz, ha meghalnak az E.Ü. dolgozók? Ki fogja kezelni a betegeket? Persze a politikusok, azok nem merik beoltatni magukat, pedig rajtuk kellett volna kezdeni. Ha nem halnak meg, jöhet a nép. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82489)
    2021-01-07  17:43
  13. 2021. január 7. 17:4382489.

    Szia Via!  Igazad van, sokáig én is nem értettem egyet ezzel a vírusüggyel. Mostanában valamikor láttam egy kimutatást, hogy hányan haltak meg - évente....MOST  NEM TÖBBEN , MINT MÁS ÉVEKBEN!   Csak ezt halljuk állandóan, hogy hány COVIDOS halt meg, de azt nem mondják, hogy hány infarktusban, vagy embóliában...mindenki COVIDOS!  Valamelyik nap egy riportban mondta is valaki, hogy az Ő férje is inf. ban halt meg, és covidosként kezelték....BOLONDOKHÁZA!!!


    Én beadatom, mert én szeretek mászkálni, lehet, hogy a gyerekeim megint elvisznek nyaralni,mint tavaly nyáron RIMINIBE  - nehogy már azért ne mehessek mert nem vagyok beoltva! Szeretek menni uszodába, Könyvtárba stb-   - ki tudja, hogy hova lesz kiírva, hogy csak oltási könyvvel, mint most maszkban..... Pedig a sor végén állunk , mert MI VOLTUNK COVIDOSOK - papírom van róla, csak nem tudtam, hogy az vagyok!!!! A férjem se - pedig ő beteg ember, mégis megúszta.    RÖHEJ!


    Nahát  - már majd egy éve nem voltál kint!?  Nem vagy egy tekergő!   Én megyek, meg mennék  - de nem mehetek sehova, egyrészt a tiltások, másrészt a férjem miatt. Már nem tudna itthon egyedül meglenni -napokig. Most türhetően van, de nem biztonságos a közlekedése, ha elesik - nem tudna felállni, felkecmeregni....Már volt ilyen 2x az elmúlt évben...


    Nem nagyon ismerem az AVON termékeit.Valahogy kimaradt az életemből, a környezetemből.   A nászasszonyomtól szoktam néha kapni olyan kisüveges minta-adagos üvegcsével. Tetszik. Ő sem AVONOZIK, csak valamelyik barátnője....Én NIVEÁT, FA, szappant, dezodort használok....meg amit kapok, csak jó illata legyen. Rosszat még nem kaptam!  Én parfümöket szoktam venni Karácsonyra , 4-5000ftért 50%os leárazáskor POLICE márkát, mert rendőrtisztek a lányom + a vőm  , kellemes az illata, van férfi is, női is...nem ütik egymást...A fiam ugyan mást használ, de neki is ezt szoktam venni  - hogy ne lógjon ki a sorból. Na - meg pénzt is kaptak  - mert én már nem tudok modern-ajándékot venni - nem tartok lépést a modern technikával  - és csak azzal lehet a kölköknek örömöt okozni.....


    El ne  szálljon....

    előzmény:
    drvia (82488)
    2021-01-05  11:22
  14. 2021. január 5. 11:2282488.

    Nekem nagyon bevált ez a házhoz szállítás. Itt mindig friss árút kapok. Az üzletben nem tudhatod mióta áll a pultban a hús. 
    Ha elmegyek vásárolni, tuti olyat is megveszek amire nem is lenne szükségem, csak a szemem kívánja meg. Általában a barátnőmmel összefogunk és közösen rendelünk, így mindenkinek meg van amire szüksége van. 
    Tegnap jött a Spar szállításom. Kenyeret sajnos nem hozott, ezért az unokámnak adtam pénzt, hogy hozzon. Mivel a közelben semmilyen bevásárlási lehetőség nincs, nekem ez maradt. A LIDL van a legközelebb, de oda csak gyalog lehet eljutni és az nekem sok lenne még a banyatankommal is. 

    Oltásról: Én alapvetően nem hiszek ebben a vírusjárványban. Nálam átjáróház van, jönnek-mennek az emberek és semmi látszata a vírusnak. Persze ennek csak örüljek, de érdekesség, hogy egyszeriben eltűnt az influenza mint betegség. Aki köhög, lázas, lehangolt, az nem meg van fázva, nem influenzás, hanem azonnal Covidos. Éveken keresztül nem volt vele gond, most hirtelen minden tünet a Covidra kenhető.
    Én nem oltatom be magam semmivel. Ez egy ellenőrizetlen oltóanyag, semmi orvosi bizonyíték nincs rá, hogy hatásos, vannak-e mellékhatásai és azok milyen hatással vannak az egyéb betegségekre. A hírek is változatosak. Sokan meghaltak tőle és még senki nem olvasta, hogy 100%-ban hatásos lenne. Kelet-Ázsiában sokan meghaltak az oltás beadása után. 

    Ma rántott camemmbert ebédelek jázmin rizzsel. Tegnap rendeltem, ma megeszem. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82485)
    2021-01-04  18:00
  15. 2021. január 5. 11:1082487.

    Most, hogy lassan 1 éve alig megyek ki a lakásból, már csak a számítógép marad, hogy lássak valamit a külvilágból.

    A TV-ben semmi jó nem volt szilveszterkor. A szokásos csatornákon a szokásos ismétléseket néztem. 
    Én nem szeretem a kabarét, sosem szerettem. Néha nem is értem, hogy az emberek, hogy tudnak nevetni ezeken a beszólásokon? 
    A decemberi avonom megjött még a hónap első felében. A januári katalógusból nem sokat fogok rendelni. Amit kedveltem az mind eltűnt és új verzióban sokkal drágábban előbukkant. Sajnálom, hogy a SkinSoSoft termékek eltűntek, mert a tégelyes testápolót nagyon szerettem. Még van egy tégelyes itthon, aztán majd kereshetek helyette valami mást. A SPA termékekre allergiás vagyok, azok már kizárók lettek, a parfümillatosakat nem szeretem, marad a Care abból is a makadám diósat fogom kipróbálni, ha elfogy a SSS-es.


    Tegnap itt volt az unokám, rendeltünk kaját, mert nem volt kedvem főzni. Ma sem kell, mert maradt még, azt ma elpusztítom. Holnapra pedig kiötlök valamit. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82484)
    2021-01-04  16:35
  16. 2021. január 4. 18:0482486.

    Ibolya  - nagyon klassz csaj vagy, hogy SPORTOLSZ otthon...Kell is, mert legyengülünk!  Én is szeretnék, de mindig elfelejtem . Én gyalogolni akarok, vannak köreim, 20, 40 percesek....

    előzmény:
    Kövesdiági (82485)
    2021-01-04  18:00
  17. 2021. január 4. 18:0082485.

    Sziasztok! 


    Elmúltak az ünnepnapok, kezdődik az év  - a hétköznapok....


    Amúgy nem sok minden változik....Bár jó hírek jönnek  - csökken a vírusmizéria, kezdődik az oltás - sorozat  - bár nem nagyon értem ezt a rendszert.  A gyerekek védőoltását is megoldják cirkusz nélkül....nem tudom, ebből az oltásból miért kell ekkora feneket kerekíteni....regisztrálás, TAJ szám...., név, telefonszám....Intézze a háziorvos.    Én beoltatom magam .  Nem lehet olyan rossz/ártó,   nem lehet olyan beteg a világ, hogy egy védőoltást használjon fel népírtásra!!!!  És miért éppen ezt a kis magyar népet, vagy engem akarna kiírtani valaki????  Hülyék az emberek, hogy ilyen baromságokat találnak ki  - és van aki beveszi, elhiszi!!!!


    Neked nagyon bejött ez a házhozszállítás, VIA!   Ezt neked találták ki!   Nem bírsz menni  - helybe hozzák  -és elégedett vagy!   Én meg vásárolni szeretek....nem betegesen, csak ami kell. Én is leginkább SPARba járok - itt van 10 perc séta.   Sokan szeretik a LIDL -t , de nekem nagyon messze van....


    Ma is halat ettünk. Ma sülten. Tegnap halászlének....  De  - ma főztem is, mert holnap megint menni kell Miskolcra , a férjemnek kontrollra  - délre érünk haza....Székelykáposztát főztem, meg tarhonyás húst.....viszek a fiamnak is kaja-utánpótlást!  Bár , lassan 2 éve szingli  /már van barátnője /  , megtanult sokmindent főzni-sütni!  A covidcirkusz miatti magányban. Nagy úr a szükség! 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82484)
    2021-01-04  16:35
  18. 2021. január 4. 16:3582484.

    Szervusztok


    En sem mentem ki a lakasbol,csak a szemettel,setaltam a lakasban,tornaztam es bicikliztem.


    Sokat olvaxtam es rejtvenyeztem,deezeket is meg lahet unni.


    Semmi jo musor nem volt a tb ben,pedi kap solgattam mindenfele,hol van az a regi ido,amikor mar d.u.tol kabarek voltak,most nincs penz egy jo szorakoztato musor elkeszitesehez,jo,hogy van penz,hogy mutogassak a sok nem idevalo jeleneteket, a celebek,mar mindenki vagy sztar,vagy celeb.....


    Neha az M5 on kifogok egy regi filmet vagy beszelgetest,tegnap Agardy Gaborral volt egy beszelgetes,nagyon szeretem a szep beszdet es gondolatot.


    Ma a komediasnak mkndott egyenek a nemiszervuket kitargyaljak,leptem nyomon hangzik,utalatra melto,nekik ez a trendi.


    Agi


    Megint eltuntel,hogy vagy,hogy telt a szilveszter?


    Via


    Gondolom,te is egyedul unnepeltel,megjott a rendelsed?


    Ma mar en is foztem es vasarolni voltam mosoport es oblitot,mert en 2 naponta mosok,ferotlenitek..

  19. 2021. január 3. 17:5882483.

    Babonák:


    "Újévi Tilalmak !!!!!!!

     


    Újév napján TILOS a mosás és a teregetés, mert az valakinek a halálát hozza, továbbá TILOS levinni a szemetet, mert kiöntjük vele a szerencsét a házból. Ezen a napon TILOS kölcsönkérni vagy kölcsönadni bármit is, beleértve a pénzt és a használati tárgyakat is. Nem szabad orvoshoz menni vagy orvost hívni, mert akkor betegséggel töltjük az elkövetkezendő esztendőt. Ha újév napján az első látogató asszony vagy lány, az szerencsétlenséget jelent, viszont ha férfi csenget be elsőként, az éppen az ellenkezőjét jelenti, mégpedig szerencsét. Rendkívül fontos: újév napján ne veszekedjünk! Tartózkodjunk a viszálykodástól, perpatvartól, mert különben az egész évet veszekedéssel fogjuk tölteni. Jó tanács, hogy a szerelmeseknél, házasulandóknál tele legyen a mézes bödön, ill. legyen méz a háznál, ugyanis ha a szerelmesek megkenik ajkukat mézzel, és éjfélkor úgy váltanak csókot, akkor édes és hosszú lesz a szerelmük, házasságuk."

    Biztos olvastátok:


    Ma jót nevettem ezen a szövegen, elsősorban azon a mondaton:


    ****Ha újév napján az első látogató asszony vagy lány, az szerencsétlenséget jelent, viszont ha férfi csenget be elsőként, az éppen az ellenkezőjét jelenti, mégpedig szerencsét. ****
    Ma reggel a gondnok kopogott be hozzám elsőnek.

    Ki sem mentem a lakásból tegnap sem és ma sem.
    Holnap jön a Spar szállításom. Rendeltem pár dolgot, gyümölcsöt, zöldséget, kenyeret, tejfölt, egy kis felvágottat. Egy kis kalácsot, mert akarok sütni diósgubát és rájöttem kalácsból sokkal finomabb.
    Lassan megint rendelhetünk a kolbászpostától, mert elfogytak a füstölt dolgok. Ennék egy kis töpörtyűt, azt is rendelek, de elosztom 3 felé, mert sok van egy adagban. Kaptam tőlük 1.5 kg koktélvirslit ajándékba, azt is elosztottam 3 felé.
    A héten főzök töltöttpaprikát is, már régen ettem.

    Sheriff megint elkóborolt.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82481)
    2021-01-02  17:28
  20. 2021. január 3. 17:5082482.

    Tényleg, mi is számolgattuk hogy 2000-ben hány évesek leszünk. Volt aki megélte és sajnos volt aki nem.

    Nekem is meghaltak már a szüleim, apukám 2007-ben, anyukám 2015-ben. Mind a ketten áprilisban. Apu 16.-án anyu 24.-én. 8 év különbséggel. Apukám Mestercukrász volt. Otthon sokszor készített tortákat, sütiket megrendelésre. Én nem voltam nagy sütievős, a húgom az sokkal torkosabb volt. Anyám hétvégeken sütött bögrés piskótát, amit én nagyon utáltam. Na meg ami kakaós vagy csokis volt, avval ki lehetett zavarni a világból. A csörögefánkot sem szerettem. Apukám készített családifánkot, olyan volt mint a képviselőfánk, csak jóval nagyobb és volt benne ananász, sok tejszínhabbal. A nagymamám hókiflijét imádtam. Baracklekvárral, vagy szilvalekvárral töltve. 
    Ma nem főztem semmit. Volt itthon 2 bagett és már kezdett száradozni a vége. Levágtam, bevagdostam, vajat megolvasztottam, tettem bele medvehagymát apróra vágva és egy kis zöld petrezselymet. Belecsorgattam a vágásokba, majd reszeltsajtot tömködtem bele és a maradék olvasztott vajat ráöntöttem. Fóliába csomagolva 10 percig a sütőben átsütöttem.  Ebédre és vacsorára is elég lesz. Tettem mellé reszelt ecetescéklát. Laktató kaja. 

    előzmény:
    Kövesdiági (82480)
    2021-01-02  16:54
  21. 2021. január 2. 17:2882481.

    Szervusztok


    Jo emlekezni,edesapam 1909 ben,edesanyam 1911 ben szuletett,edesapam elt 70 evet,edesanyam 87 evet.ma reg njncsenek velunk,sokszor eszembejutnak.


    Ma hivtam egy par o,tarsamat esboldog uj evet kivantam,nalunk van aki azt mkndja,hogy jan .1en nem szabad ,hogy nň koszontson,mertaz nem hoz szerencset,csak ferfi szabad.en ezekben nem hiszek,babonanak tartom,de nem settem meg az illetot,hadd gondolja amit akar.


    Holnapra meg maradt husgombocleves,majd sutok csirkemellet prezlisen.


    Sutemeny is maradt,zserbo.

  22. 2021. január 2. 16:5482480.

    Sziasztok!   2021.  - ezt is megéltük!


    Gyerekkoromban /olyan tini koromban  - azt számolgattuk egyszer, hogy hány évesek leszünk 2000.-ben????  Ez , ugye a hatvanas években lehetett valamikor....Én 48as vagyok, 52 éves voltam 2000.ben....Pisis!!!


    Ma már munkanap van. Voltam a boltban , mert elfogyott az ételízesítőm. Vettem még túrót, halászlé -sűrítményt, papírzsebkendőt...Nem nagy bevásárlás volt. A férjem nagyon keveset eszik - a halászlé és a túróstészta  /nem egyszerre, mint a jól-evőknél.....hanem külön-külön....De ezeket legalább megeszi....Így ma is halat főztem . Én is szeretem - nagyon. 


    Az ÖCSÉM telefonált  - voltak Patakon, Sárospatakon  - az szüleink sírjánál. Anyukánk január 4.-én 100 éve lesz, hogy megszületett!Az Öcsém csináltatott egy koszorút -emlékére. Az Apánk 1916ban született, 2016.-ban az Öcsém betetette a SÁROSPATAKI ÚJSÁGba, hogy az Apánk 100 éve született!  Ő matek-kémia szakos tanár volt. Abban az időben csak  8.ban volt kémia, 2 iskola volt Patakon, tehát  fél Patak gyerekét tanította kémiára. Akkor még az 50-60 évesek emlékeztek rá....Ránk ki fog emlékezni a 100. szülinapunkkor???Hátha eszébe jut valakinek a családban....

    előzmény:
    Ibolyka43 (82479)
    2020-12-31  20:43
  23. 2020. december 31. 20:4382479.

    Bekes,boldog Uj Evet kivanok es jo egeszseget minyajatoknak.

  24. 2020. december 31. 16:5682478.

    B.Ú.É.K!


    Legyen ez az év sokkal, jobb, boldogabb és tűnjön el a vírus. 

    Én is szerettem a régi karácsonyt, szilvesztert. Mindig volt hó, tudtunk szánkózni, korcsolyázni. A mai generációnak sajnos nem adatik meg, hogy átélje a tél minden jó és rossz oldalát. 

    Főztem egy nagy adag lencsefőzeléket. Sütök pár virslit hozzá. 
    Még éjfél előtt kiviszem a szemetet, bár nem vagyok babonás, de jobb helye van a szemétnek a múlt évben.

    Találkozunk 1 év múlva! 

    előzmény:
    Kövesdiági (82476)
    2020-12-31  10:51
  25. 2020. december 31. 16:5182477.

    B.Ú.É.K!  Legyen jobb, szebb, boldogabb mint ez az év volt. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82475)
    2020-12-31  00:58

Címlap

top