Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki nem alszik?

Torolt_felhasznalo_213332
Torolt_felhasznalo_213332
Létrehozva: 2006. június 18. 01:11

 Jó estét! Te miért nem alszol?

  1. 2021. szeptember 1. 18:0782626.

    Ma nem kellett főzni, így nekiláttam a vasalásnak. Csak 2 paplanhuzatot vasaltam, mert azt kellett cserélnem. Nyáron mindig a paplanon alszom és egy vékony pléddel takaródzom ha hűvösebb van. 
    Már annyira megszoktam a paplanon alvást, hogy elővettem még egy paplant és most avval fogok takaródzni.
    Azért maradt még vasalni való, majd szép lassan kivasalgatok mindent, mert már elég sok vasalni valót felhalmoztam.

    Bolond az idő, nagyon fúj a szél, érzem is az időváltozást. Fáj az egész jobb oldalam.
    Mi újság az avonnal? Nekem most lett egy új vevőm és elég sokat rendel. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82624)
    2021-08-18  06:56
  2. 2021. augusztus 31. 12:5982625.

    Szia Ibolya!
    Már én sem nézek be sűrűn. Nem jön senki.
    Végre eljött az én időm. Nincs már meleg, ezt szeretem a legjobban. Süt a nap, fúj a szél és most 20°C van. 
    Ma készítek egy kis kalácsból fahéjas szilvás, vörösáfonyás, mazsolás, diósgubát. Tegnapról még maradt egy kis székelykáposzta is.
    Vasalnom is kellen, de már annyira nincs kedvem, pedig meg kell csinálni, mert ágyneműt is cserélni kell. 
    Már éjjel hűvös van, kell a takaró. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82624)
    2021-08-18  06:56
  3. 2021. augusztus 18. 06:5682624.

    Szervusztok


    reg irtam,mert allandoan elszallt az irasom.


    remelem mind jol vagytok,itt az ejjel szep csendes eső volt,lehult a levego.


    honap vegen megyek furdore,remelem lesz par szep napos ido akkor is.

  4. 2021. augusztus 14. 18:3382623.

    Mindenki álmatlanságban szenved?  Én csak a meleg miatt nem tudok aludni, de ahogy olvastam jön a hidegfront, akkor biztos jól fogok aludni.
    Ha rosszat álmodsz igyál egy kis vizet amikor felriadsz és már jobban is érzed magad. Én mindig tartok a hálószobában az ágy mellett egy flakon vizet.

  5. 2021. augusztus 13. 14:4982622.

    Én nem alszok, mert már nem tudok és rosszat álmodtam!

    idézet:
    Slés (82621)
    2021-06-11 04:17:22

    Ma is szörnyű álmom volt ...

    előzmény:
    Slés (82621)
    2021-06-11  04:17
  6. 2021. június 11. 04:1782621.

    Én nem alszok, mert már nem tudok és rosszat álmodtam!

  7. 2021. június 11. 04:1782620.

    Én nem alszok, mert már nem tudok és rosszat álmodtam!

  8. 2021. június 10. 12:0182619.

    Szia Ibolya. 

    Engem nem dobál ki, meg én vissza tudok lépni és nem tűnik el amit írok.

    Én már a júniusi megrendelést is megkaptam, most elég sok dolgot rendeltek. 
    Tegnap nagyon elfáradtam mire bepaníroztam a sok laskagombát. Nagyon rafináltak a termelők, mert a doboz aljára sok aprót pakolnak, amit elég macerás panírozni, de én most azt is megoldottam. Igaz amikor az olajba tettem kifutott a tűzhelyre az olaj, úgyhogy óvatosan kellett sütnöm. Takaríthattam le a tűzhelyet. 

    Új stratégiát vezettem be a mumusmami ellen. Egyik nap írt a fiam, hogy jönnek és előkészültem. Résnyire nyitottam az ajtót, sok mókuskát a földre szórtam az ajtóban. Amikor kinyitották az ajtót ott hevert a sok mókus a padlón. Mondtam neki, gyere gyorsan szedd össze. Nem is bőgött egy percig sem. Most vasárnap pedig váratlanul állítottak be, de feltaláltam magam, mielőtt pityergett volna. Mondtam neki, gyere keresd meg apával a mókuskákat a hálószobában. Nem is sírt és hozta a mókusokkal teli szatyrot. Jól bevált ez a módszer. Egy bőröndnyi mókusom van, ebből párat beletettem egy szatyorba, ha jön akkor ezeket lehet hurcolászni. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82617)
    2021-06-07  02:10
  9. 2021. június 9. 23:5382618.

    Én azét nem tudok aludni mert még mindig azt próbálom kitalálni, hogy felvegyük-e azt a rohadt babaváró hitelt vagy sem...
    Hideget is, meleget is lehet róla olvasni a neten és félek, hogy csapdába esünk....

  10. 2021. június 7. 02:1082617.

    Szervusztok


    Nekem ,mar fogytan a turelnem,nert allandoan kidob.


    Az avon,nar itt is kevesbe befutott,regebb tobbet arultam,de hatha mar vesznek ruzsot,ha lekerul a maszk.


    Via


    Finomakat fozol,a kicsi unokad megbaratkozotr veled?

  11. 2021. május 26. 16:4882616.

    Gyere csak sűrűbben, mert a lányok mostanában megorroltak az nlc-re, mert az írásuk elszáll, amikor elküldik. Bosszantó, de sajnos az nlc nem igazán töri magát, hogy kijavítsa a hibát. 

    előzmény:
    margaret3711 (82615)
    2021-05-25  17:57
  12. 2021. május 25. 17:5782615.

    Neha ide kukkantok.

    előzmény:
    drvia (82614)
    2021-05-25  17:24
  13. 2021. május 25. 17:2482614.

    Na szépen eltűnt mindenki. 

  14. 2021. május 10. 16:5882613.

    Helló Sheriff....végre előkerültél.  Mi újság az USA-ban? Elolvadt a hó felétek? Lassan nekikezdhetsz a kertészkedésnek.
    Oltást kaptál-e? 
    Én már több mint 1 éve alig mozdulok ki. Csak a postaládát nézem meg heti 2 alkalommal. Mindent házhoz rendelek és van némi segítségem a számlák fizetését illetően. 

    Min bosszankodtál az éjjel? Na a fagyos szentek most felétek járnak, mert itt melegszik az idő. Pongrác 12.-én 23°C-lesz, viszont Szervác átrobog a városon a 17°C-al. Bonifác csak megkörnyékez minket 19°C-al, aztán ismét jó idő lesz. 

    előzmény:
    Sheriff-3 (82612)
    2021-05-10  04:46
  15. 2021. május 10. 04:4682612.

    Sziasztok.


    Van aki nem alszik ilyenkor, hanem csak bosszantja a jónépet.


    A héten jönnek a fagyos szentek.

    előzmény:
    drvia (82611)
    2021-05-07  13:49
  16. 2021. május 7. 13:4982611.

    Itt most hűvös van és esik az eső. Az időjárás engem is megvisel, éjjel alig alszom, mert mindig valami fáj. Most pár napja a csípőm, térdem annyira fájt, hogy óránként felkeltem sétáltam, kicsit aludtam. 

    Régen küldtek következő havi katalógust, már nem küldenek. Én leadom a hó elején vagy középen aztán már meg tudom nézni a következő havit. Nincs sok megrendelésem, de nem is gond.

    Ma lett 18 éves a lány unokám. Délután hozzák a tortát, még nem tudja, hogy vettem neki tortát. Vasárnap megy az apjához ott is ünnepelnek. Az anyja is süt neki tortát, mert, most nagy a boldogság. Kibékült a lányával, mert a pasija elköltözött. A lány pedig talált munkát és most van kitől pénzt kérni. Mert ugye a költségek most az anyjára hárulnának.  Vajon meddig lesz nyugalom? Amíg nem lesz a láthatáron egy új pasi.
    Már nem sok van az idei tanévből. A lány unokámnak van még 1 éve a suliból+érettségi. A testvérét felvették egy szakközép iskolába. A másik fiú unokám 7. osztályos és a legkisebb most lesz 2 éves nemsokára.

    Ma brokkoli levest főztem és székelykáposztát. Holnap is ugyan ez lesz, majd vasárnap kitalálok valamit. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82610)
    2021-05-05  18:18
  17. 2021. május 5. 18:1882610.

    Szervusz


    Ma szep idonk volt,biztos jon egy hideg front,mert erzi a vallam,sokat kenegetem es masszirom,mert neha nagyon tud fajni.


    Neked megerzi a szervezeted az idovaltozast?


    Kedden tettem az avon rendelest,7 et ir,hogy jon maskor hamarabb szokott erkezni.


    Kar,hogy nem kuldenek elore egy uj katalogust,mert regebb kuldtek,de mar mindent megvaltoztatnak.


    Hogy vannak az unokak?jarnak mar iskolaba?


    Nalunk meg nem indult be  tanitas,allitolag hetfon kezdnek.


    Szep estet kivanok neked.

  18. 2021. május 2. 11:2282609.

    Szia Ibolya!

    Neked is Boldog Anyák Napját! Én már kaptam virágot a legkisebb unokámtól.

    Ma nem főzök, mert maradt tegnapról. Csirkemellcsontból és nyakból főztem levest és bundás csirkemell falatkákat krumplipürével. 
    Van még egy kis cikkini+krumpli főzelékem is fasírt golyókkal. 

    Már kaptam én is megrendelést a májusi katalógusból, de várok még egyet. 
    Holnap jön a tesco megrendelésem. Főleg zöldséget rendeltem, mert az fogytán van. Tojást, gombát, tejet és durum tésztát.  A barátnőmnek is kellett pár dolog.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82608)
    2021-05-02  11:00
  19. 2021. május 2. 11:0082608.

    Szervusz Via


    Szep Anyak napjat kivanok.


     


    Penteken megkaptam az elso oltast,hala Istennek nem fajt semmim tole,meg az oltas helye sem.


    Foztem huslevest marhalabszarbol es sutottem baranyhust.,krumplival a  sutoben.


    Kedden teszek rendelest az Avonhoz,ma es holnap Husvet a romanoknak.


    Nalunk ma szep ido van,voltam egy rovid ideig setalni.


     

  20. 2021. Április 29. 18:3582607.

    Szia Ibolya!

    Kicsit elmaradtam, korán fekszem mostanában, mert a sorozatom is 20:00-kor kezdődik.
    Kedden jött a nővér vért venni és a leletem sajnos nem a legjobb. Tegnap főztem a gyerekeknek, mert az anyjuk egész napos volt a munkahelyen. Át is jött a fiú a kajáért. Paradicsom levest főztem és diós-mákos gubát. Erre a lány délután próbálkozott, hogy adjak neki lisztet és tojást, mert palacsintát akar sütni, aztán később csak tojás kellett, mert reggelire rántottát akar sütni. Aztán később már a tojás sem kellett, hanem tejbegrízt akart este enni. Én pedig mondtam: -Ott a kaja amit főztem azt kell megenni, majd máskor eszel tejbegrízt. Biztos duzzogott, de nem eszünk össze-vissza mindent. 
    Ma bolond az idő. Vihart írtak, de csak hébe-hóba jött némi sötét felhő, egy kis eső és semmi vihar. 
    Tegnap itt volt a legkisebb unokám és már nem bőgött annyit mint máskor. Rafináltan elővettem a plüss mókusokat és amikor sírt kipakoltam őket a banyatankomra. Jött is azonnal mókusozni. Aztán már pakolt mindent. Kaptam tőlük egy csokor tulipánt anyák napjára. Azt is vagy 5-ször odaadta, majd elvitte. Végül vázába tettem.
    Este fél 9-kor mentek el, elvitték  a pincében egy zsákban a fiam nagy dínóját és egy dobozban volt sok kis dínó, meg néhány plüss állatka. Azt is szétpakolta előtte. 
    Lassan megyek vacsorázni, mert utána lefekszem.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82606)
    2021-04-24  05:28
  21. 2021. Április 24. 05:2882606.

    Szervusz


    Nalam az ekezetekkel van baj,mar nagyon unom allandoan ,hogy az ujjamat rajta tartsam a betum,ha ekezetest akarok irni.


    Tehat helyesen orďĺs palacsinta,az orda juhtejbol keszul,finom edeskes turofeleseg.


    Mar ez a melegedes is johetne,eleg volt oktobertol a sok hideg nap.


    Ma tarkonyos levest fozok csirkehussal,holnap csirkemellbol ,falatokat sutok prezlisen.


    Egy darabig nem sutoksutemenyt,mert gyorsan me nek felfel a kilok,valahogy 5 kg-t le szeretnek adni.


    Avont egy honapban csak 1x teszek,nincs vasarlom a virus miatt,csak itt a kornyekbeliek vasarolbak,nem akarok messze menni

  22. 2021. Április 24. 05:2882605.

    Szervusz


    Nalam az ekezetekkel van baj,mar nagyon unom allandoan ,hogy az ujjamat rajta tartsam a betum,ha ekezetest akarok irni.


    Tehat helyesen orďĺs palacsinta,az orda juhtejbol keszul,finom edeskes turofeleseg.


    Mar ez a melegedes is johetne,eleg volt oktobertol a sok hideg nap.


    Ma tarkonyos levest fozok csirkehussal,holnap csirkemellbol ,falatokat sutok prezlisen.


    Egy darabig nem sutoksutemenyt,mert gyorsan me nek felfel a kilok,valahogy 5 kg-t le szeretnek adni.


    Avont egy honapban csak 1x teszek,nincs vasarlom a virus miatt,csak itt a kornyekbeliek vasarolbak,nem akarok messze menni

  23. 2021. Április 23. 09:2982604.

    Szia Ibolya!
    Nem ismerem az ordas palacsintát. Ritkán sütök palacsintát, mert nem tudok sokat enni belőle. 2-nél többet nem eszem, már csak a lekvár miatt sem, mert azt nem szabadna ennem, de én csak a lekváros és a túrós palacsintát eszem meg. Régebben sütöttem almás palacsintát. Belereszeltem az almát a palacsinta tésztába, de ha nem volt kedvem úgy sütni, akkor lereszeltem az almát egy kis vaníliás cukor, fahéj és citromlével pürét csináltam és azt tettem a palacsintába. De ugye abban is sok a cukor, szóval abból sem tudok 2-nél többet megenni.
    Ma nem kell főznöm, mert tegnap káposztás tésztát készítettem és mára is maradt. A hétvégén bablevest főzök vagy csirkehúslevest, még nem döntöttem el, majd alszok rá egyet. 

    Itt is szép idő van. Tegnap dörgött az ég, jött a sok fekete felhő, de különösebb eső nem esett. Valószínű elkerülte a környéket. Most tiszta az ég, süt a nap és fújdogál a szellő. Én sajnos nem tudok sétálni, nem merek elindulni, mert gyorsan elfáradok. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (82601)
    2021-04-23  06:19
  24. 2021. Április 23. 09:1982603.

    Úgy látszik már nem érdeke az nlc-nek, hogy az emberek jöjjenek beszélgetni. Persze a FB az oka, hiszen sokkal nagyobb tér, lehetőség van a kapcsolat tartásra. 
    Én 2006-ban kezdtem nlc-re járni és sok barátra tettem szert, pedig sokat személyesen nem ismertem. Volt olyan aki 1 utcányira lakott tőlem és majdnem 2 év után derült ki, hogy közel lakik. Azóta sajnos nem tudom mi lett vele, mert elköltöztek, aztán elvált, hajléktalan lett, majd ismét előkerült, de 1-2 találkozás után ismét eltűnt. Azóta nem tudom mi van vele. 
    A többiekkel a FB-on tartom  a kapcsolatot. Már ők sem járnak ide, mert nincs semmi érdemleges topik és az írás is gyakran elszáll, ha el akarom küldeni. Én általában másolom mielőtt elküldöm és ha eltűnik vissza tudom helyezni. Szóval egy kalap..... az egész oldal. 
    Vissza-vissza néztem időnként, beírtam ide és más topikokba, de ez maradt az egyetlen ami még éldegél. 
    Jó lenne, ha jönnének mások is kicsit dumálni. 

    előzmény:
    nordmann (82600)
    2021-04-22  23:53
  25. 2021. Április 23. 06:2182602.

    Javitas: ordĺs palacsinta,az orda a juhtejbol keszul.

    előzmény:
    Ibolyka43 (82601)
    2021-04-23  06:19

Címlap

top