Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. július 16. 20:3678901.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  2. 2018. július 16. 20:3678900.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  3. 2018. július 16. 20:3678899.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  4. 2018. július 16. 20:3678898.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  5. 2018. július 16. 20:3678897.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  6. 2018. július 16. 20:2578896.

    szervusztok


    Gitta


    En is kerdem a 60.dk liszthez nem sok a.margarin+zsir?


    Amikor megsult a dobozt lefeded.vagy nem?


    Koszonom a valaszt

  7. 2018. július 16. 19:2578895.

    Marcsika  köszönöm  a linket megnézegetem .


    Az  utlevelet  azért  csináltattuk  mert  szeretnénk  valamikor  visszamenni  Tunéziába  és  oda  csak az  jó .


    én  is lementettem  Gitta által  feltett  sajtosat  .


    előzmény:
    totyogoka (78891)
    2018-07-16  07:44
  8. 2018. július 16. 19:2178894.

    Gitta  köszönöm  a jó kis  receptet  elmentettem  és  várom milyenre  sikeredett  Neked .



      

    előzmény:
    dundori (78890)
    2018-07-15  22:35
  9. 2018. július 16. 18:4678893.

    Totyikám! A recepthez: én ma begyúrtam, mert nem gondoltam arra, hogy egy éjszakát állnia kell. Hogy hol kell állnia, a hűtőben, vagy elég egy hűvösebb helyiség, azt nem tudtam megkérdezni. De! Nem is ezzel volt gondom, hanem a gyúrás során olyan tésztát kaptam, amiről azt gondoltam, na ezzel a masszával falakat lehetne vakolni. Ekkor jött a gondolat, felhívom Gyöngyit és "jól elbeszélgetünk" a tészta állagáról. Kétszer próbálkoztam, nem vette fel. Persze ez volt a szerencse, mert mire visszamentem a dagasztó tálamhoz, a tészta azonnal kezelhetővé vált, nem ragadt, ezért gyorsan három felé osztottam, gombócokká formáltam, beraktam egy tálba, és azóta a hűtőszekrényem alsó polcán várja a holnapot. Száz szónak is egy a vége, azt szerettem volna megtudakolni, hogy nem túl sok-e a zsiradék, elírta a receptet netán, hogy vagy zsír, vagy margarin. Mostanra kiderült, hogy a tészta állaga tökéletes, holnap megsütöm, és igérem, beszámolok. A lényeg: Margaréta élvezettel hallgatta a megjegyzéseimet, amit a begyúrás közben hallott tőlem, aztán csalódott a szentem, hogy ma nem léptünk tovább, vagyis a végeredmény még várat magára.


    Tegnap nagyon-nagyon sokat dolgoztam, jött az "ember", aki lenyírta a sövényt, füvet (persze nem olyan, mint amit én szoktam produkálni, de üsse kavics). Nyilván én már az érkezése előtt javában munkába álltam, és szinte az egész napot végigdolgoztam, vele párhuzamosan. Van még elmaradt munka, de mint írtam már, uborkaszezon van, nem győzöm szedni azon a 8-10 méteres hálón, és csodaszép (egyelőre). Osztogatni idén nem fogom a szomszédoknak, ma volt az utolsó szedés, amit eltettem csemegeuborkának, a holnaptól termettekből csalamádé lesz. Ehhez káposztát kell vásárolni, és egy kevés zöldpaprikát, mert én mindig csak kápiát termesztek. Idén almapaprikát is ültettem, de azokból szerintem semmi sem kerül sem az uborkás hordóba, sem a csalamádé közé. Szerintem még 5 cm-t sem növekedtek, amióta kipalántáztam. Sajnos tavaly és az előző évben sem tudtam vásárolni (hiánycikk), ezért próbálkoztam, de kár volt.


    Holnap spenót lesz az ebéd a családom egyik felének (akik szeretik), körömpörkölt a lányomnak és nekem. A lányomék nem tudnak mától főzni, fő gázvezeték cső csere miatt állítólag 3 hétig nem lesz gázuk. Igaz, adtam nekik kölcsön egy két főzőlapos gázrezsót, ami palackos, hogy a megszokott kotyogós kávét és valami egytálételt meg tudjon főzni, de most azzal segítek, amit magunknak (Margaréta) főzök, abból küldök nekik is. Aki eszi, jó, aki nem, az így járt.


    Ja! Az "ember" azért van idézőjelben, mert ezzel csúfol a családom, főleg a fiam. Mivel azt mondja, nekem semmi sem jó, hát majd jön az ember.

    előzmény:
    totyogoka (78891)
    2018-07-16  07:44
  10. 2018. július 16. 07:4578892.

     


    Pont a link maradt ki!


    https://www.grandtours.hu/

  11. 2018. július 16. 07:4478891.

    Szép jó reggelt!


     


    Itt kuksolok a kisszobában, mert még alszik az unoka és apus is így nem akarok zörögni. Az este sokáig beszélgettünk, most meg vakáció van aludjon ameddig jól esik. Ma moziba mennek a Papával. Én inkább kihagynám mert engem határozottan idegesítenek a mozik Nem tudok végig ülni egy filmet , nekem hangos, mindenki rágcsál valamit szóval engem zavar. Én inkább megvárom őket és addig nézelődök majd a plázában.


    Tegnap sokat főztem így ma nem kell maradt bőven.


    Gitta! Köszönöm a receptet elmentettem és kinyomtattam. Ki fogom próbálni. Utazáskor vendéglátásnál nagyon jól jön mert olcsó egyszerű és ha meg lehet több nappal előtte sütni akkor meg igazi főnyeremény.


    Kincsike! sajnos ez a lehetőség csak a Grand toursos buszoknál lehetséges , de ősszel velük megyünk Kefalóniára ezért lesem Őket.


     Itt a buszok nyomon követésére kell rámenni és akkor látod melyik busz merre jár. Sajnos tegnap is 5-6 órát vártak a magyar beléptetésre. Ja és ez úgy van, hogy hétfőn mennek észak Görögországba délben indulnak mert az közelebb van Szerdán érnek haza és Pénteken  mennek Dél Görögországba onnan meg vasárnap este érnek haza.


    A mi útleveleink is lejártak már régen, de nem csináltattuk meg mert ezekre a helyekre elég a személyi sőt azt jobban is szeretik mert egyszerűbb beszkennelni. Úniós repülős utakhoz se kell útlevél. A fiamék is mindig személyivel mennek. Igaz annak meg a vissza utazástól számított 6 hónapig még érvényesnek kell lenni.


     


    Mindenkinek kellemes szép napot Kívánok


     

  12. 2018. július 15. 22:3578890.

    Szervusztok Barátok, szervusz kedves Kincsike!


    Nagyon kedves vagy, köszönöm kedves szavaidat, én is mindig örömmel olvaslak, néha, ha rossz híreket közölsz a kicsikről, mindig együtt érzek Veletek.


    Most olyan apropóból jöttem, hogy megosszak Veletek egy olyan sajtos rúd receptet, ami tényleg fantasztikus. Az előtörténete, hogy amikor Gyöngyi barátnőmék jöttek a szülinapomra, elhozott otthonról egy kb. egy 3-4 nappal előbb sütött, maradék sajtosrudat. Ez nem volt valami nagy mennyiség, egy kb. literes fagyis dobozt töltött meg. Egy napig ki sem bontottuk, ott állt a konyhám asztalán. Aztán jöttek a gyerekeim, megkóstolták, megkóstoltam magam is, kb. 5 percig tartott, aztán elfogyott. 


    A barátnőm elmondta, hogy egy közeli ismerős németországi rokona hozta a receptet, na magát a sajtost, amit aztán megsütött, és a maradékát hozta magával, mivel nálam töltöttek 3 napot.


    Ha valakit érdekel, íme a recept (én bátran ajánlom, igaz,magam még nem sütöttem, de a héten biztosan megteszem).


    Szezámmagos sajtosrúd


    Hozzávalók:


    60 dkg liszt, 25 dkg Rama, 20 dkg zsír, 10 dkg reszelt sajt, 2 teáskanál só, 2 teáskanál 10 %-os ecet, 16 teáskanál víz.


    A lisztet a zsiradékkal összemorzsoljuk, hozzáadjuk a sajtot, a só-víz-ecet keverékével összegyúrjuk. A tésztát 3 egyenlő részre osztjuk, egy éjszakát állni hagyjuk. Kinyújtjuk, egyforma rudakat vágunk belőle, tojással megkenjük, szezámmaggal, vagy sajttal beszórjuk, megsütjük.


    Én mondom, tényleg napok múlva is finom, ropogós volt. Akit érdekel, süsse, biztos siker!

  13. 2018. július 15. 11:2078889.

    Legyen szép  napotok 


    Unokák  megérkeztek  tele élményekkel .


    A kicsinek még  javába   tart a  szünet ,viszont  Daninak  kezdődik  holnap  az  ovi .


    Mi  végre  csütörtökön  eljutottunk  az okmányirodába  igy  csináltattunk utlevelet  ,majd  kiküldik postán  kb  2  hét .


    Nem  sürgös  nekünk .


    Marcsika  drukkolok  az  eü miatt  minden rendben  lesz .


    Szeretném kérdezni  az  autóbuszt milyen  linken  lehet  követni   ezt  nem   tudtam hogy  van  ilyen  lehetőség .A repülöröl tudtam .


    Gitta  én  élvezettel  olvasom a napi történéseidnek  a leirását .


    mindenkire  szeretettel gondoltam 


    legyetek  jók 


     

  14. 2018. július 13. 23:2578888.

    Az előbb kimaradt, hogy ma ismét úgy jártam a cefrének valóval, mint tegnap, csak most nem kellett éjfélig csinálnom, most végeztem egy újabb adag lekvárfőzéssel.


    Hogy miért töröm a fejem a jövő heti koszton? Mert ugyan a lányom minden nap főz, és persze mindent, amit minden más háziasszony (miközben dolgozik is), csak sajnos elkényeztette a családot, képes a gyerekek kedve szerint. Ő maga és a vőm mindent megesznek, de a gyerekek válogatnak. Bálint, a legnagyobb, a kosaras, egész nyáron keményen edz, ő csak csirkemellet enne örökké, leginkább rántottan, sok salátával, olívabogyóval. Ezen el lenne egész nyáron.  Brúnó válogat, alig eszik meg bármit, de pizza, gyros bármikor jöhet. Én max. pizzát sütök, de nem akkor, amikor 33 fok van odakint. Margaréta sok dolgot megeszik, de mindig talál kifogást (csak az anyáét szeretem...), viszont el élne édességen napokig (sajnos meg is látszik rajta), így lesz majd hiszti egész héten, mert nálam biztos nem lesz édesség, max. palacsinta, de egy héten át azt sem fogok sütni minden nap.


    Na de ilyen a nyár, és még vár rám egy hosszú hétvége is, amikor a kutyusok is nálam alszanak.... (remélem meggondolják magukat a fiamék és mégis viszik magukkal őket is). Legalább az éjszakáim legyenek nyugodtak - gondolom, de hogy vágyom erre, az egészen bizonyos.


    Már gondolkodtam azon, ha nagyon elegem lesz, beülök a kis autómba és elmegyek a Szigetközbe - egyedül. Persze ez csak felmerül néha bennem, hisz tudjátok: uborka szezon  van! Na meg a többi....

  15. 2018. július 13. 23:0778887.

    Valikám! A miLacink az én kötényemben...! (Még most is meg van, használom is.) A másik fotón meg szegény Papa, annyira látszik már a végső állapot. Hm... Nem is tudom...., nincs erre szó. 


    Más: nem forgatom ám fel a házat, sem a kertet, csak szép lassan, csendesen teszem a dolgom, tettem még a héten, hívtam embert holnapra, aki gatyába rázza a kertemet, mert borzasztó állapotban leledzik. Ma este értesített, hogy csak vasárnap tud jönni, de semmi baj, addig még kibírja a fű- és sövénnyírás, ha eddig bírta. Már nem izgatom ezen magam. Tegnap kaptam a szomszédoktól jó nagy adag cefrének való sárgabarackot, nyilván kiválogattam annyit belőle, hogy kimagozva, meghámozva lett 3 kg színtiszta lekvárnak való. Mindez késő délután történt, amikor este nekifogtam a lekvárfőzésnek. Gyönyörű lekvárokat főztem belőle, igaz, dr.Otker befőzővel, ami gyors, és bevált. Kb. éjfél után feküdtem le valamikor. Aztán reggel korán keltem, mert sajtos stanglit kellett sütnöm a szomszédom (Mitzike - aki egy cica - gazdija) kérésére, amit vittek Ausztriába az unoka szülinapi kerti partijára. Szivesen csinálom, nem nagy feladat, de nem terveztem begyújtani a villanysütőmet, olyan jól lehűl éjszaka a ház, én meg jól elrontottam a hőmérsékletet. Annál is inkább, mert ha már meleget csináltam, megsütöttem a holnapi pulykasültet is egy kalap alatt.


    Gyönyörű és finom stanglikat sütöttem, mindig 32 db lesz 1 kg lisztből, épp az utolsó tepsi sült, amikor megjött Adél unokám, persze 4 db-ot nem adtam oda a szomszédnak, innen tudom, hogy nemcsak szép, de tényleg finomra is sikerült.


    Közben paradicsomos káposztát főztem füstölt porccal megspékelve, majd amikor kisültek a tészták, a holnapi pulykasültet is megsütöttem. Ehhez meg nem kell más, csak egy kis hagymáskrumpli, sok saláta, vagy koviubi, ami épp jó lesz holnapra, vagyis néhány napig nem kell főznöm, ha nem akarok. 


    Hétfőtől egy hétig itt lesz Margaréta, náluk 3 hét gázhiány lesz egy fővezeték csere miatt, amit a frissen kövezett utcájukban cserélnek, miközben a megvásárolt lakásuk teljesen szét van verve, most újítják. Lányom dolgozik, férj otthon bontja a lakást, a gyerekeknek szünet, főzés lehetetlen, így nekem ez lesz a jövő heti program. Ha este jön az apja a gyerekért, viszi a kaját, ami mikrozható lesz. Töröm a fejem, miket főzzek.

    előzmény:
    precon (78879)
    2018-07-10  13:11
  16. 2018. július 13. 19:1178886.

    Sziasztok!


     


    Lassan beesteledik. Hűvös és szeles időt láttam innen bentről aztán kimentem a boltba dinnyét venni és majdnem rám sült a farmer. Sikerült jó dinnyét választani , már bánom, hogy csak egy cikket vettem. Finom édes volt. Na majd holnap is hozok. Kitty csak vasárnap jön a szülőkkel, gondolom már neki is jó egy kicsit otthon is lenni.


    Julika! Egy hős vagy a szem       műtéteddel. Bár azt mondják már annyira tökélyre van fejlesztve ez a fajta műtét hogy futószalagon megy , rutin műtétnek számít. Én a refluxommal szenvedek, nem akar a hangom vissza jönni. Félek a tükrözéstől de ez van majd csak túlélem.


    Valika! Én meg pont azt mondtam itt magamban, hogy mostanában hogy eltalálják az időjósok, hogy mikor jön az eső .  Persze azért tévednek is . Az idei nyár elég szeleburdi. Még Görögországból is olyan híreket olvasok , hogy tátva marad a szám. Ott nem volt jellemző, hogy nyáron hetekig esik az eső. Most meg bizony elég gyakran előfordul.


    Lestem a buszokat merre járnak, mert két hónap múlva ilyenkor megyünk majd mi is Kefalóniára. Hát elég jó tempóval pont most lépik át a Macedon határt. Igyekeznek mert el kell érniük a reggeli első kompot! Milyen jó hogy már ennyit fejlődött a technika , hogy már így nyomon lehet követni mikor merre járnak a buszok.


    Kincsike! Akkor lesz nálatok is paradicsom termés bőven, Én nagyon szeretem a paradicsom ivólevet de most nem merek inni a refluxom miatt sőt a kovászos uborkával is visszafogottabb vagyok. pedig nagyon szeretek mindent ami savanyú és sós!


    Rózsa! hallom hogy le jársz a klubba. Ott van netezési lehetőség onnan benézhetnél ide is.


    Mindenkinek további szép napot és hétvégét kívánok!

  17. 2018. július 13. 14:0778885.

    Szervusztok!


    Melindára és Elzára várva kalandoztam a fórumokon és ide is benéztem. Látom éppen emlegetettetek. Bizony mindig van rajtam mit kúrálni. 3 hete volt egy szemműtétem, szürke hályog, és vagy egy hónapig süket voltam. Valami van az arcüregemmel, 26. megyek Szegedre a klinikára, ott majd kivizsgálják. Most jöttek meg Melinda és Elza. Egerből jöttek, rajz táborban volt Elza és közben szétnéztek Egerben. Itt lesznek keddig, aztán elmennek Deszkre.... És 26.-án megyek Szegedre és velem jön vissza, innen viszi haza Melinda, mert ott hagyja Krisztiéknél. Úgy hogy most nem fogok unatkozni. Nem mintha máskor unatkoznék de az, hogy vigyázni kellett magara a műtét után unalmas volt. Még 3 hétig kímélő életmódit kell folyatni. 


    1. Szemüveggel közvetlen a műtét után, egy szülinapi ebéden

  18. 2018. július 13. 13:4478884.

    Marcsi én is látom magamon de belül még nem érzemjelzi a testem hogy már elmúltam húsz éves na de ki figyel oda csak hát semmi sem úgy megy mint régen


    Rózsa megvagy??????


    Julika biztos valahol kúrálja magát vagy unokázik a sógoroknál.


    Sorbet Erzsike is eltűnt de nagyon pedig azt hittem talizunk majd Pesten.


    Megvagy is nagyon nincs meg


    Molly nagyon rég volt.


    Mazsola néha be kuk gondolom neki is sok a munka.


    Gitta is felfordítsa a házat sosem pihizik.

    előzmény:
    totyogoka (78880)
    2018-07-12  11:10
  19. 2018. július 13. 13:3878883.

    Erzsike legalább élveztétek a nyaralótokat nem csak munkából állt a napotok.

    előzmény:
    er54 (78881)
    2018-07-12  11:54
  20. 2018. július 13. 13:3778882.

    Sziasztok szép napot vidám hétvégét.


    Szaladnak a napok már megint hétvége van.Felénk szeles idő van ami nekem nem jó fáj a fejemVicces mikor nézem a mi városunk időjárását mindig más idő van mint amit írnak a fene érti hol nézik ezek.Minket  valahogy nem találnak el.Írják hogy mindjárt  esik az eső rohanok beszedni a ruhákat hát nem esik aznap sem meg másnap semHa ilyen előre jelzést adnak máshová is akkor nem lehet rájuk számítani Így aztán lehet tervezni kirándulást

  21. 2018. július 12. 11:5478881.

    legyen szép  napotok 


    Marcsika  vagyok  ez egy kivételes  nap hogy  délelött benéztem.


    Unokák még  a messze mamánál  vannak a fiam szombaton megy értük és  vasárnap  este jön haza  az  egész család .Daninak hétfőn  kezdődik az  óvoda .Gergőnek  meg még  tart  a szünet .Ő többször  velünk  lesz .


    Kedden voltunk  balcsin  hu  nagyon  meleg  volt  nem is  csináltunk  sok érdemleges dolgot  ,a paradicsomot  megint  felkötöztük  egész  erdő lett  távolabb  kellett volna  ültessük  egymástól .Rengeteg  lesz  már érettet is  találtunk  több  darabot .


    Ma még mennünk kell több elintézendőt lerendezni .Posta ,OTP,  stb ...... dél körül szoktunk indulni mert akkor általában kevesebben vannak mindenhol.


    Legyetek  jók  és  írjatok  sokat .


  22. 2018. július 12. 11:1078880.

    Sziasztok!


     


    A tegnapi szemerkélős esős nap után ma süt a nap, de nem nagyon melegít. Illetve hát július közepéhez képest én hűvösnek találom az időt. Fúj a szél is , szóval nem az a kiköpött strand idő van.Reggel voltam a Pennyben aztán főztem. Én is tökfőzeléket mert hoztunk vidékről ajándék tököt és csináltam hozzá pörköltet.Eszi nem eszi ez van ma is és holnap is. Tegnap göngyölt csirke máj volt krumplival meg gyümölcs leves.


    Tegnap egyébként virágokat rendezgettem , lezuhanyoztam a leveleiket takarítottam vasaltam és sokat fetrengőztem az ágyon. nagyon zavar a reflux okozta kellemetlen köhécselés illetve a gombóc érzés a torkomban. Még két hét mire mehetek a gasztrora. Félek nagyon de már úgy vagyok vele csak legyünk túl rajta.


    Közben telefonálgatok mert két találkozó szervezésében is részt vállaltam illetve az egyiket magam kezdeményeztem és kicsit nehéz innen Pestről a vidéken élőket összetrombitálni de ha én nem kezdeményezem akkor mindenki a másikra vár. Pedig alapjában véve Mindenki szeretné csak senki sem veszi a fáradtságot.


    Valika! Én látom is meg érzem is hogy már nem vagyunk olyan fiatalok. Legfeljebb a lelkünk fiatal :) 


    Kincsike! Régen voltál erre. Gondolom unokáztok is  !


    Gitta! Gondolom van elfoglaltságod Neked is.


    Manyuska! Merre jársz???????


    Rózsa! Nem voltunk itthon, de hallottam, mi történt!


    Julika? Mollyka? Úgy tűnik Ti is itt hagytátok a topikot???


    Mindenkinek minden jót kívánok!

  23. 2018. július 10. 13:1178879.

    Gittám fiatalok vagyunk még most is csak nem látszikNekem nagyon jó volt a Soproni tali apus is nagyon jól érezte magát.

    előzmény:
    dundori (78872)
    2018-07-06  23:06
  24. 2018. július 10. 13:0778878.

    megittam köszi

    előzmény:
    Ibolyka43 (78874)
    2018-07-09  06:02
  25. 2018. július 10. 13:0678877.

    Közbe el mentem megjött a lányom ebédelniTökfőzeléket kértek tükör tojással szereti a lányom meg a fiam a kislány meg pörivel én sehogytehát a kívánság teljesítve volt mindenkinek.Azért én is ettem de azért csinálok egy kis túró gombócot azt szeretem Friss tök volt piszok drága még mindenláttam a sárga barack is arany árban lesz,nekem pár szem van amit megeszünk,lekvár van tavalyról így nem izgatom magam.Mindenkinek további szép napot.

    előzmény:
    precon (78876)
    2018-07-10  12:16

Címlap

top