Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. augusztus 19. 11:1878976.

    Sziasztok.


    Marcsi olvastam a kálváriátokat valami nagy ember birtoka lehetett amin keresztül akartatok menni.A baj az hogy a biztonsági őr valószínű azért nem mert átengedni titeket mert biztos hogy kamera is volt amin őt vissza tudják ellenőrizni.Az az állásába került volna biztos hogy komoly fizetése van amit nem mert kockáztatni. Azért gondolom mert a rendőr sem tudott a tulajjal megegyezni nagy emberé lehetett az a telep és szívtelen kiskirály ha nem engedett még a rend őrének sem. Ilyen helyen a dolgozókat is figyel egy kamera .A fiam barátját így rúgták ki.


    Túl vagytok rajta nyugodj meg csoda egy országban élünk ahol ilyen és hasonló esetek megtörténnek.Olvastam hogy terhes kismamát családostul utcára tettek,tolókocsis nénit családostul stb.   Tiszta nép irtás folyik itt semmi sem számít ,ha így haladunk lassan megépítik a szegény házakat is a történelem úgy látom ismétli önmagát nem csak a divat körforgás.


    Azért én szolgálhatok jó hírrel is a lányom kedden újra dolgozik igaz nem a szakmájában de talált munkát.Nincsenek agyon fizetve a dolgozok az országban aki tud az külföldre megy.Szembe szomszédom is kivándorolt családostul,itt hagyták a házukat .De ez az ország jól teljesítDübörög a gazdaság csak nem nálunk.Na most kicsit politizáltam de annyi elkeserítő dolgot olvasok.


    Rózsával mi van?Marcsi a vejed rendben van?Erzsike élvezzétek még a nyarat a Balatonon .

    előzmény:
    totyogoka (78975)
    2018-08-18  10:44
  2. 2018. augusztus 18. 10:4478975.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Nekem nem ez lesz a legszebb napom, még mindog nagyon el vagyok keseredve a tegnapi nap miatt. Hosszú lenne leírni, hogy milyen kálvárián mentünk keresztül amíg a temetésre eljutottunk és egy túl buzgó biztonsági őrnek köszönhetően így a gyászmiséről le is maradtunk, csak a temetés közepére értünk oda.


    ilyenkor mindig elkeseredek, hogy vannak emberek akikbe cseppnyi megértés vagy jó szándék sem szorult. Vajon vannak szülei? 


    Na de nem is örlöm magam ezeken a dolgokon túl kellene lépnem, de amikor az ember olyan igazságtalansággal találja szemben magát akkor persze hogy elkeseredik.


    Mindenkinek szép napot kívánok, az Ilonáknak pedig Boldog Névnapot Kívánok!

  3. 2018. augusztus 17. 16:3278974.

    Totyikám! Nyilván én sem vásárolnám meg ezeket, sőt, minden évben megfogadom, többé nem vetek, nem ültetek ennyit, de nem tudom betartani sem, mert magam csinálom pl. a palántákat, aztán sajnálom kidobálni (már nincs Tonka sem, akinek adhatnám), így csak dolgozom vele, vetem, kapálom, öntözöm, betakarítom, de mégsem elegendő sosem, hiszen mindenki szereti. Pl. az első csalamádét a lányomnak egy 5 literes vödörbe gyömöszöltem azzal, hogy még nem fogyasztható, teljesen friss (a káposzta miatt), várjanak néhány napot a fogyasztással, hiszen össze is kell érni az ízekkel. Aztán hívott, hogy nem lepi el a lé, mit csináljon. Mondtam neki, tömködje meg, a leve el fogja lepni a tetejéig a zöldséget. A következő adagból kimaradt kb. fél liter lé, hívtam, hogy vigyék el, öntse rá, mire kiderült, van már leve bőven, mivel a felét már meg is ették.


    Ma reggel körteszedéssel kezdtem a napot, majd zöldségféle szeleteléssel, paprikákat töltöttem meg káposztával, hogy amíg belefér a kishordókba, ne maradjon ki. Majd megint leszedtem kb. 3 kg uborkát, paradicsomot, kisdinnyéket, ezért megtöltöttem a paprikákat, beraktam a két kishordóba, miközben lecsót főzök megint, mindjárt rakom az üvegekbe, és a csalamádéhoz már majdnem minden zöldségem megtisztítva feldolgozásra vár.


    De megesküdtem magamnak, ez volt az utolsó az idén, már csak birsalma csatnit fogok elrakni és semmi mást.


    Mindenkinek kívánok minden jót, Kincsikének jó paradicsom befőzést (miközben még az is vár rám, ezért az előző bejezést kiegészíteném), vigyázzatok magatokra, puszi mindenkinek.

    előzmény:
    totyogoka (78970)
    2018-08-15  06:23
  4. 2018. augusztus 17. 16:2278973.

    Kedves Mazsola! 


    Te is sokat vállalsz, sokszor olvasom, mi minden nyomja a vállad. Ha gondolod, hogy tényleg csalamádét akarsz elrakni, én írok egy receptet azzal, hogy a zárójelben lévő adagokat használom, mert tapasztalatom szerint már sem a só, sem a cukor, sem az ecet nem olyan, mint amit az alaprecept diktálna. Persze ezzel nekem nincs nagy bajom, mivel áll egy napot az anyag, aztán megkóstolom, ha valami hiányzik, leöntöm a levét, keverek hozzá akár cukrot, sót, vagy ecetet, aztán visszaöntöm, megkeverem és rakom máris üvegekbe. Nekem még sosem romlott el.


    Az alaprecept:


    1.5 kg uborka,1.5 kg paprika, 1.5 kg káposzta, 1.5 kg hagyma, mindez szeletelve. (Mivel nekem idén nagyon sok sárgarépám is lett, én azt is teszek hozzá, ezért arányosan emelem az ízesítők mennyiségét is.)


    (A fent említett zöldségeket szeletelem, sárgarépát lereszelem. A lényeg, hogy összességében kilóra legyen meg a mennyisége a zöldségeknek.)


    7 dkg só (10-13), 30 dkg cukor (35), 2 dl (3) 20 %-os ece Mint írtam, én a zárójelben lévő mennyiséget használom, néha még így is pótolni szoktam. Ezekhez teszek egy kávéskanál szalicilt (patikában kapható), és egy púpos kávéskanál borkénport. Egy napig áll, közben kevergetem, másnap üvegekbe rakom, levét ráöntöm, celofán, majd az üveg fémtető és bizton állítom, minden családtag szeretni fogja.


    Szoktam mozsárban törni feketeborsot, mustármagot, koriandert, egész köményt, de már tudom, a kézi borsdarálóm mindezeket simán ledarálja, ezeknek nem tudom a mennyiségét, csak gondolomra rakom bele némi őrölt babérlevéllel együtt. 


    Ha van kérdésed, szivesen válaszolok rá.

    előzmény:
    Mazsola72 (78969)
    2018-08-14  21:12
  5. 2018. augusztus 16. 21:0378972.

    szép estét 


    Látom és olvasom hogy mindenhol problémák  jelentkeznek.


    Gitta   nagyon sokat  dolgozol .


    Marcsi  remélem mostmár ennyi  idő után  rendbe  jön  Józsi állapota .


    Valika gratulálok  uncsikádhoz  bizony  a lakhatás  megszerzése még okoz majd  gondokat de  reménykedjünk .


    Ibolyka  gondolom jó  volt  hogy  együtt voltatok  az  unokával .


    Rozsát nem láttam a  facén  se  napok  óta .


    Voltunk  balcsin  érik a paradicsom van  bőven itthon meg megy a befőzés .Gondoltam kellene aszalni is bár olyat még nem csináltam.


    Unokák  ovi bölcsi jol érzik magukat .Vannak  problémák Dani  viselkedésével amit  az  oviba  vagy  a  játszón lát  hall  azt  otthon előadja ,Gergő meg utánozza . Vannak büntetések pld reggel  szépen  gyalogolnak  nem mehetnek biciklivel vagy  délután  nincs játszótér hanem  irány  haza .


    Mindenkire  szeretettel gondoltam 


  6. 2018. augusztus 15. 15:2878971.

    Szervusztok


    Bizony itt is hoseg van,kijarok vasarolni,de ma szepulni voltam,elfelejtettem,hogy unnepuk van,Szuz Maria napjat megadtak,igy a buszok is unnepi menetrend szerint kozlekednek,.igy szinte egy orat vartam a buszmegalloban.


    Keszulok az 55 ik erettsegitalalkozora,kicsipem magam,eltelt az ido,de igyekszem kisse lassitani,ha,ha,ha.


    20 kg paradicsomot foztem be,nekem nagy munka volr,visznek a gyerekeink is belole.


    Lecsot nem teszek el,ha megkivanom,telen is tudok venni 1 paprikat,paradicsomot es hagymat,kettonknek nem kell sok..


    A kicsi unokank itt volt egy honapig,sutottunk,foztunk,jatszodtunk,holnap viszik vissza,varja,hogy kezdodjek a tanitas.


    Totyi


    Vejednek muelobbi gyogyulast kivanok.

  7. 2018. augusztus 15. 06:2378970.

    Szép napot!


     


    El vagyok, de a kedvem már nem a régi. Annyi baj , gond össze jött mostanában nálunk is, hogy szinte minden napra jut valami. Már nem is merem mondani, hogy a Józsi megint tünetmentes , mert mindig ilyenkor jön az újabb vissza esés. A jövő hét végén lesz a laktóz teszt aztán majd szépen sorjában a többi ( Főleg ha lesz elég kitartása végig csinálni)


    Sajnos a barátvőm férje hétfőn elhunyt. A lábát amputálták de a keringése összeomlott. Pénteken megyünk a temetésre Velencére.


    Valika! Én is tudom , hogy alanyi jogon járna egy kivizsgálás minden magyar állampolgárnak, de a kórházakban még a frissen műtött betegeknek is alig van hely. ma már nem utalnak be kivizsgálásokra. Az orvosk arra helyezik a legnagyobb hangsúlyt hogyan rázzák le a betegeket. olyan időpontokat adnak hogy el menjen a beteg kedve a várakozási idő alatt még az élettől is.Gratulálok a kis unokád felvételi eredményéhez. Nem lesz könnyű a lakhatást is megoldani. vannak egy páran akik ezt már végig csinálták.Talán ők tudnának mesélni a megpróbáltatásokról.


    Gitta! Győzöd még???? Szinte ipari mennyiségekben gyártod a konzerveket, de persze nekem se lenne szívem otthagyni tönkre menni ha egyszer már megtermett az a szép zöldség gyümölcs. Nálunk más a helyzet! 4-5 éves lekvárokat találok, a savanyúságokból sem fogy és nekem úgy kellene megvenni az alapanyagokat is így aztán én csak nagyon ritkán rakok el télire dolgokat abból is inkább csak a fagyasztóba. Én minden evő vagyok de a család többi tagja eléggé válogatós.Vasárnaponként főzök, de az is egyre nehezebb mert mindenkinek van valami rigolyája ezt nem ehet azt nem ehet. Mondtam is hogy ott tartok, hogy mindenkit szívesen látok egy délutáni teára kávéra sütire de az ebédet oldják meg maguk mert nem vagyok én diabetikus nővér.


    Mazsola! Részvétem a fogcsináltatáshoz. Én nagyon nem bántam meg hogy januárba bele vágtam, viszonylag hamar készen lett és bár nem volt olcsó ( de nem is volt horribilis összeg) nagyon jó lett kényelmes nem tör nem fáj és meg lehetett még stabilra csinálni mert a kivehetőstől nagyon viszolygok( pedig lehet hogy lesz idő amikor már csak az lesz)


    A gyerekek amíg élnek a gyerekeink lesznek és az ember próbál segíteni nekik. Igaz nálunk a fiamnál már lassan fordul a kocka és előfordul, hogy Ők segítenek. És most nem az anyagi segítségre gondolok.Arra még nincs szükség, de jól esik ha úgy jön, hogy a lakásban az apróbb hibákat kérés nélkül javítja stb.


    Ibolya! Jó meleg van nálatok is, Ott is figyelni kell, hogy déli meleggel már ne nagyon mozduljon ki az ember mert hőgutát kap.


    Rózsát nem szoktam látni csak az autója mozgásából gondolom, hogy már itthon van mert azt a Marci nem vezeti.


    Kincsike! Kitartást hamarosan csak jön egy kis lehülés felfrissülünk és jöhet a következő pancsikolós hőhzllám. Remélem mindenki jól van?!


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


     

  8. 2018. augusztus 14. 21:1278969.

    Dundori. Nem semmi, amit csinálsz.Mi lecsót fogunk eltenni.Fagyasztóba, zacskóba.Jó nagy bográcsba szoktuk előfőzni. . Csalamádét mi is nagyon szeretjük,lehet megpróbálkozok vele. Apukámnál szilvalekvárt fogunk főzni, üstbe.Előtte jó sok szilvát ki kell magozni.A család kedvence, hozzáadott cukor nélkül.Szeretnék darált zöldségekből házi ételízesítőt is csinálni.Drága Nagymamám sok dinnye savanyúságot tett el.Nagyon szeretjük.Lehet, evvel is megpróbálkozok.Legalább elterelné a hétköznapi problémákról a gondolataimat.Probléma van dögivel, de úgy látom mindenkinél megvan.Ma reggel korán keltem, elmentem egy ismerősömhöz kitakarítani ,délután mentem dolgozni   céghez.Pár hete balesete volt, eltört a térde, műtétje volt.Eddig egy ismerősénél volt, de a héten haza akar jönni.Ide adta a lakáskulcsát,összepakoltam segítséggel nála.Remélem elégedett lesz.Mai napra is megvolt a jó cselekedetem.De ez nem azért mondom, hogy magamat dicsérjem.Szeretek segíteni,problémáim ellenére is.


    Vigyázzatok magatokra, elköszönök.Holnap reggel megyünk ismét a fogorvoshoz.Jó éjt, legyen szép a csütörtöki napotok.Végre estére lehűlt a levegő.Jót fogok aludni.


    Rózsa jelentkezz!


     

    előzmény:
    dundori (78968)
    2018-08-14  19:10
  9. 2018. augusztus 14. 19:1078968.

    Szervusztok Kedves Barátok!


    Nem hanyagságból, vagy nemtörődömségem miatt nem jövök, de talán tudjátok, nálam most van az eltevések, kifőzések, befőzések dömpingje. A mintegy egyetlen sor, 8 méteres, hálóra futtatott uborkámon annyi lett az idén, hogy már kb. 2-3 hete tervezem, hogy megszüntetem, lenyírom, ehhez képest kétnaponta úgy 5 kilót leszedek. Már nem tudom hová tenni, nyilván már csalamádénak használom, mert az összes üvegem, vödröm, kishordóm ezekkel van tele. S még most szedhető a kisdinnye, az almapaprika, a káposztával töltött paprikáknak már helye sincs. A hétvégén már másodjára 8-10 kg csalamádét szeltem össze, persze van rá igény, csak az én teljesítőképességem véges. Na de semmi panasz, mert naponta jönnek a lányok - Adél és Margaréta, na meg a két kiskutya, ők sem könnyítenek a napi feladatok során, bár tegnap mindkét lány, na meg az elmúlt héten a Margaréta már elég sokat segített. Persze, ha jönnek, akkor főzni kell, az egyik válogat, ezért a másik sem eszik meg bármit, amit otthon minden gond nélkül, szivesen fogyaszt.


    Totyikám! Őszintén sajnálom, hogy gondok vannak az egészséggel kapcsolatban a vejednél, tudom, ő multifunkcionális, tehát elengedhetetlen, hogy jó karban legyen állandóan. Bízzunk abban, hogy mihamarabb megoldódik ez probléma is. El sem tudom képzelni, mennyi gondot vesz le a válladról, amikor egészséges.


    Kedves Barátok! Lassan vége a nyárnak, aztán az ősznek is, nekem is elfogynak a munkáim, és jövök, ha még találok itt valakit a csapatból. Valikám! Remélem, mint hűséges topic látogató a Totyival együtt még itt lesztek, Kincsike is benéz néha-néha, na meg mindenki más, akiket most nem soroltam, mert elfogytak a karakterek, de persze ez nem akadály, ha ma még nincs sok más teendőm - pedig van. Este 11 körül szoktam feküdni, 6.30-kor kelni, főleg, amikor Margaréta jön, mivel az apja 7-kor hozza már.

  10. 2018. augusztus 13. 16:2678967.

    Szia! Többségen nem jó híreket írtál.Nagyon kemény az élet, küzdés van.Cégünk 5 főt alkalmazz, de nagyon nehéz talpon maradni.Mindig van valami, ami nem jó a vállalkozásoknak, megnehezíti az életünket.Én már azt mondtam hogy valaki megátkozta a céget, bennünket.Sorra jöttek a problémák, nehézségek.De kitartunk, a fiúk éjjel-nappal azon vannak hogy megoldjuk a dolgokat.Dolgozzunk ezerrel,pihenés nincs.Kérdés meddig lehet ezt bírni.


    Unokádnak gratulálok, kitartást kívánok a családnak.Attila nem kapott anno koleszt, kemény albérletet fizettünk Pesten.Nem kis feladat.Attila utolsó 1/2 éve előtt áll, fizetős lesz.Kicsúszott az időből.Szerencsére dolgozik, de megmondtuk mind a kettőnek, ha tudjuk ,első diplomáig fedezzük a taníttatásukat. Elég elhúzódik Attilának, azt mondja nagyon nehéz.Bízom benne hogy hamarosan befejezi.


    Járunk a fogorvoshoz.Eddig nekem gyökérkezelés,húzás volt.Most építi fel, de utána nem lesz sétagalopp.Csapokat fog berakni, arra építi rá majd a hidat.Szerda reggel kell mennünk,nekem rtg felvételt készít.


    Nagyon felmentek a lakás, ház árak.Barátnőm, utána az anyukája is beleestek ebbe a cipőbe.Mire a barátnőm berendezkedik az új lakásába, költöztetheti anyukáját nagy kertes házból 2.emeleti panelba,férfi segítség nélkül.Úgy venni lakást,hogy maradjon festésre, esetleg egy kevés tartalékra, nem könnyű feladat.Régi bútorokkal van teli a piac,nem kell senkinek.Én azt mondtam ha csak elszállítják a bútort, már az is nagy segítség lesz.


    Legyetek jók, kitartás


     


     

    előzmény:
    precon (78966)
    2018-08-13  11:12
  11. 2018. augusztus 13. 11:1278966.

    Sziasztok.


    Marcsi nem jó hírekkel jöttél.Jó lenne minél előbb egy teljes kivizsgálás a vejednek,kérhetitek a kórházi beutalást és akkor nem kell talán várakozni.Persze ez a körzetitektől függ mennyire van a toppon.Mindenkinek járna évente egy teljes kórházi kivizsgálás ere van törvény csak nem alkalmazzák.Ezt a régi dokink mondta ő simán beutalta azt aki ezt kérte.De bemehetne a vejed a kórház ambuláns osztályára és akkor is befektetnék egy kivizsgálásra.Ez nagyon nem jó hogy ilyen sokáig beteg.


    Nálunk is van probléma más jellegű a lányom elvesztette az állását megszűnt a munkaköre .


    Árultam a kereszt házát végre lett volna vevő erre szegények nem kapták meg a kölcsöntkezdhetem elölről az egészet.Nem beszélve a sok örökössel is bajaim vannak


    Közben fürdés közben bekrepált a bojlerünk nem volt meleg víz na hideg vízben zuhanyoztam mert már le voltam szappanozva


    Tiszta öröm az élet.


    Azért van jó hírem is a legkisebb unokám felvették a Debreceni egyetemre most drukkolunk hogy a koleszbe is felvegyék.


    Mindenkinek szebb napokat kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (78965)
    2018-08-12  06:42
  12. 2018. augusztus 12. 06:4278965.

    Szép jó reggelt!


     


    Sajnos nincsenek jó híreim, Józsi meg Ágota tegnap Ausztriában jártak . Már közel egy hete tünetmentes volt ( bár diétázik még mindig) és ennek ellenére tegnap megint jelentkezett nála a hasmenés. Orvos nincs várakozási idő annál inkább. Most van a szabadságlások zöme és mindenki aki még nem volt a nyáron most megy szabira. A nagy melegre való tekintettel úgy döntöttünk, hogy én megyek oda hozzájuk és nem a kutya jön ide. Hogy hasznosan is teljen az idő , kivasaltam  ablakot pucoltam kicsit kitakarítottam stb. Ágota nagyon ki van borulva mert már tényleg nem állapot , hogy a Józsinál ennyi ideig tart ez a mizéria.


    Közben itt  a környezetemben is kapom a rosszabbnál rosszabb híreket. Volt kolléganőm 46 évesen egyik kedves szomszédasszonyunk 61 évesen halt meg . A barátnőm férjének térd alatt amputálták a lábát . Szóval nem nagyon vannak pozitív dolgok mostanában körülöttem. A kedvem se az igazi  pont ezek miatt,


    javában zajlik a sziget fesztivál , ahova a borsos belépő ellenére tömegével mennek a fiatalok szórakozni ( ?)  Apusnak is kötelező még így nyugdíjasan is a 8-10 órás munkaidő és bizony nem a legjózanabb utasokat szállítják. mert azt a legkönnyebb , hogy ha nem bir a tizenéves a mámortól lábra állni akkor hívunk egy taxit. megtörtént hogy nem is a kért címre vitte hanem  egyenesen a detoxba mert csont részeg volt a kislány 


    kicsit lehült a levegő tegnap , most így elviselhetőbb . De állítólag nem tart sokáig és jön vissza még egy kánikula hullám. 


    Mindenkinek szép napot Kívánok!

  13. 2018. augusztus 11. 00:3078964.

    Szervusztok Barátok!


    Késő éjszaka van,de most már túl a tisztálkodáson, csak Nektek írok pár sort,aztán holnap ha virrad, ha nem, addig alszom végre, ameddig csak akarok.


    Jó volt Gyöngyi barátnőmmel (mint mindíg), sokat segít szokása szerint, bár tudjuk, nem neki való a kemény fizikai munka. (Nekem sem.) Hétfőn elmentek, szerdán meg jött a pesti másik barátosném, Zsuzsi. Őt ma délután adtam fel a vonatra, aztán még várt rám több kg. zöldség, amiből csalamádé lesz, ezért is nem alszom még, mivel most végeztem a feldolgozásával.  Mivel már jó helyen van, még lefekvés előtt megforgatom, aztán csak a gyógyszereim bevétele van hátra, és tényleg elnyugszom, és addig alszom, amíg bírok.


    Főleg, mert a két itt töltött napból mindkét éjszaka kb. éjjel 2 óra tájékán feküdtünk, de pl. én még szívesen aludtam volna, amíg csak bírok, de a házi doktornál már a rendelése előtt át kellett vennem a receptjeimet, pedig ő 8-kor kezd. "Rugóra" keltem, hiába feküdtem néhány órával korábban,alig aludtam, hála az égnek, még működik a programozás. Nem kell ébresztés, nem kell csörgőóra, elég ha este tudom, mikor kell kelnem.


    Holnap reggel viszont tényleg addig fogok aludni, ameddig csak bírok. Ennek jegyében kívánom, minden kedves topictársamnak, hogy pihenjétek ki magatokat velem együtt, aztán ha felébredtek, legyen kellemes az egész napotok, legyen kellemes, szép a hétvége mindenkinek.

  14. 2018. augusztus 9. 18:3178963.

    Szervusztok


    Kedvesek vagytok,hogyvram gondoltatok nevnapom alkalmabol.


    Forro napok vannak,reggel koran vasarolok,egesz nap lehuzott redonyok mellett vagyunk,27 fok van a lakasban,megy a ventilator.


    Paradicsomfozesen tul vagyok,5 kg padlizsant meg elteszek.


     

  15. 2018. augusztus 9. 09:0778962.

    Ibolya nagyon sok szép névnapot kívánok kicsit késve de a billentyűzetem most van.Az előző mindent egybe írt 

    előzmény:
    Ibolyka43 (78959)
    2018-08-08  09:06
  16. 2018. augusztus 9. 09:0578961.

    Sziasztok vidám napot.


    Marcsi a szigetre is kimennék csak kicsit legyen már elfogadható időjárás.Ezt a trópusi meleget nehezen viselem.A vejed próbáljon nem enni tejtermékeket vagy ha mégis van sajt túró és tejföl is laktózmentes,meg húskészítmények is.Szalámi stb,én is azokat eszem


    Kincsike most jó is a gyerekeknek a pancsikolás na meg a felnőtteknek is.Balatonba nem szoktatok fürdeni?messze van tőletek ?


    Gitta ez a nagy meleg nem tesz jót a nővényeknek .a locsolás nem sokat segít.A szőlőm aszalódik és még savanyúA körte potyog a szilva is és még éretlen.Bezzeg a gaz az nő annak nem árt a meleg.

    előzmény:
    totyogoka (78960)
    2018-08-08  12:54
  17. 2018. augusztus 8. 12:5478960.

    Sziasztok!


     


    Még mindig nem hagyott alább ez a nagy meleg. Most itt van az unoka meg a barátnője is. ketten jobban el vannak mint ha egyedül lenne. Reggel már voltunk a Gellérthegyi szikla kápolnában ott jó hűvös van. Vissza úton fagyiztunk egyet . Most filmet néznek. majd délután elmegyünk még valamerre.( ahol hűvös van)


    Ibolya! Én is kívánok itt is boldog Névnapot!


    Kincsike! Sajnos még mindig nincs vége a vejemnél ennek a vírusos akárminek. Már sokkal jobb a közérzete, de még nem az igazi. 23-24-re kapott időpontot laktóz érzékenység vizsgálatra. Ágota meg holnap laborba illetve EKG.-ra


    Gitta! Gondolom jól elvoltatok Gyöngyössel.


    Valika! Várom, hogy hűvösebb legyen és mehetünk a Kökibe!


    Mindenkinek további szép napot!

  18. 2018. augusztus 8. 09:0678959.

    koszonom a jokivansagokat es hogy eszetekbe jutottam.


    Itt van a kisunokank.2 en sutottunk.


    Legyen szep,vidam napotok.

  19. 2018. augusztus 7. 15:0978958.


    Ibolyka 


    Névnapodon szeretettel köszöntelek


  20. 2018. augusztus 7. 15:0778957.

    szép délutánt 


    A türőképességünket kezdi meghaladni  ez a meleg .


    Ma csak  téblábolunk főzni sem főztem hideget  ettünk az jobban esett.


    Hétvégén balcsin voltunk a kertbe beüzemeltük  a medencéket a fiúk  nagyon élvezték persze  anya  apa is csatlakozott a pacsáláshoz  hétvégére  tervezzük a folytatást .


    Elfeledtette  az  oda és vissza  utazást dugókat (amit  az emberek  felelötlensége  okoz főképpen )


    Érik  a paradicsom van rengeteg indulhat  a befőzés .


    Gitta  örülök hogy  Gyöngyössel  töltöttetek pár napot de amint olvasom sokat dolgoztatok .


    Marcsika  remélem a  gyerekek  már  végleg rendbe  jöttek .


    Valika Neked  is  van  bőven tennivalod  de azért  pihenjél is .


    Julika látom nem járt   erre nekem  sem volt  időm benézni hozzájuk  de  tervezem .


    Mazsola  olvastam a hozzászolásaidat  Rátok férne egy kis  pihenés jó lehet   az  uj klimátok   nekünk   nincs marad  a ventillátor .


    Estére 30 fok van mindenhol pedig szigetelve van a  ház.


      

  21. 2018. augusztus 6. 13:3878956.

    Sziasztok van gépemNagyon meleg van a fejem lüktet állandóan .a lányomék nyaraltak így egy hete naponta kétszer mentem hozzájuk,etetni meg itatni az állatokat. Múlt héten hétfőn mentek ma este jönnek haza,így este már nem megyek.Most valahogy rosszul esett ez a jövés menésReggelente még jó lett volna kicsit lustálkodni.Mindenkinek hőguta mentes napokat kívánok.

  22. 2018. augusztus 6. 09:0578955.

    Kedves Barátok!


    Mint írtam csütörtökön, péntek reggelre vártam a Gyöngyöst, amikor még nem tudtam, hogy egy nap, vagy egész hétvégi látogatást terveztek. Meg is érkeztek rendesen, mivel a férj még dolgozott aznap. Két kocsival indultak Óvárról, cégessel a férj, sajáttal a Gyöngyi. Elmentek a céghez, ott lerakták a sajátot, majd a cégessel eljöttek hozzám. Pénteken itt dolgozott a János a brigádjával, munka után visszament a kb. 40 km-re lévő másik városba, ahol a cég működik. Ott lerakta a hatalmas szolgálati kocsiját, és visszajött a sajátjukkal.


    Ma hajnalban innen indultak, a férj a dolgozóba, ott átült a céges kocsijába, Gyöngyösöm meg talán már otthon is van a saját kocsijukkal. Még nem hívott, de egészen biztos, hogy egyenesen nem is haza, hanem a nyaralójukba ment - locsolni. Természetesen az innen elvitt zöldségfélék feldolgozása is kényelmesebb ott, mint a városi 35 fokos lakásukban.


    Úgy látszik, - hasonlatosan Totyihoz, ő sem bírta ki sütés nélkül -, ebben a melegben is vannak megszállottak, akik akár praktikus okokból, vagy jószándékból beizzítják a sütőt. Mi is ezt tettük, némi könnyítéssel, mert lehetőségünk volt az alsó szinten, a lakóim kiskonyhájában (haza utaztak szabira) megsütni a hétvégi süteményt.


    Azt hiszem, hogy elérkeztem a hőtűrőképességem végső határáig, bár ma egészen jól vagyok, de éjszaka szinte semmit sem tudtam (Gyöngyi sem) aludni.


    Nagyon sok segítséget kaptam ebben a három napban, pedig ezeket a napokat kikapcsolódásra szántuk, de sajnos vannak dolgok, amik nem várhatnak.


    Pénteken, szombaton kb. este 11-kor feküdtünk, de percek alatt sikrült álomba szenderülnünk. Az elmúlt éjjel fél kettőkor még néztem az órát, egyikünk sem aludt addig egy szemernyit sem, bár mindketten azt hittük a másikról, hogy az igazak álmát alussza. Ehhez képest 5-kor keltünk ma reggel, 6-kor indultak tőlem.


    Nekem azóta már a második mosásom is kész (teljes program) és egy még hátra van, viszont az én hálószobám, ahová igyekszem minél többet teregetni, már patyolat tiszta. 


    3 garnitúra ágyneműt, fürdőlepedőket, konyharuhákat, kanapé védő huzatot, plédeket mosok, miközben megérkeztek a kutyusok is, de őket még a délelőtt folyamán elviszik.


    Jövök, amint tudok. Szép hetet, jó egészséget kívánok mindenkinek.

    előzmény:
    totyogoka (78954)
    2018-08-05  11:20
  23. 2018. augusztus 5. 11:2078954.

    Sziasztok!


     


    Ép testben épp hogy élünk. Nagyon meleg van! Éjjel Ágotáék hívták az ügyeletet mert nagyon rosszul érezte magát . megnyugtatták, hogy langyos vizes zuhanyzás és sok folyadék kis nyugtató és át kell vészelni valahogy ezeket a napokat. Ma nem is jönnek mert a fiamék oda vannak Szentesen így mindenki ott ebédel ahol van. Én főztem paprikás csirkét nokedlivel és kovászos uborkával meg nem vagyok normális de sül a túrós lepény. nem kellett volna de volt közel 1 kg túró itthon valamit kezdeni kellett vele. így most kint is meleg bent is meleg lett! 


    Most hívott a sógor hogy délután ( estefele) menjünk ki Lőrincre a sörnapokra. Még meggondolom, hogy neki vágjunk-e.Mondjuk a határútig tudunk menni metrópótlóval onnan meg a villamossal pár megálló. bár én meg a sör??????   De lehet hogy a jó hideg citromos még jól is esne.


    Majd délutánig kiderül hogy döntöttünk


    mindenkinek pusszantás

  24. 2018. augusztus 5. 10:0378953.

    Marcsi kicsit  lehűl akKOR MEGYEK ÉN IS MEGINT.

    előzmény:
    precon (78952)
    2018-08-05  09:54
  25. 2018. augusztus 5. 09:5478952.

    SziasztOK.MINT LÁTNI FOGJÁTOK toTÁL KÁRoS A gépem.hétfőn nagy DURranáS és Füst elSZÁLT AGÉPEM.Aztán mint látjátok,félig megcsinált a  FIAM.TEGNAp aZTÁN rÁJÖTTÜNK HOGY ELSZÁLT a billenTyŰzet iS,mint látjáok aztcsiNÁL AMIT akaR.csak holnaP jÖN ismét HAZA A fiaM AkKOR VESzünk új bIlentYŰT.VICCES MI??????????TISZTA IDEG VAGYok tőle


    MAjD JELENTKEZEm HA VÉGRE JÓ A GÉPEM addig csAK OLVAslak titeket 


Címlap

top