Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2018. szeptember 20. 10:1379051.

    Marcsi nagyon jó kis mulatság volt a gyerekek jól érezték magukat.Volt itt minden móka kacagás

    előzmény:
    totyogoka (79047)
    2018-09-18  16:21
  2. 2018. szeptember 20. 10:1179050.

    Sziasztok szép napot.


    Kicsit zsúfoltak voltak az elmúlt napjaim,az unoka tesóm férjével jártam az orvosokat,vérvétel stb.Most kórházba vitettem tegnap egy kis turbózásra így az unoka nővérem kicsit pihenhet.Nagyon rá fér sok a gond a férjével.


    Rózsa örülök hogy végre jelentkeztél aggódtunk érted.


    Marcsi ti holnap utaztok ha jól emlékszem


    Kincsike jól el húzzák a bútor szállítást még jó hogy nem szedtétek szét a régit.

  3. 2018. szeptember 19. 00:2279049.

    Így aludtak tegnap este a Fiúk.


    3. Ági is volt velem Jászberényben

    előzmény:
    rozsaanyu (79048)
    2018-09-18  23:12
  4. 2018. szeptember 18. 23:1279048.

    Marcsika, szióka!


    Klárika 80 évesen él egyedül egy nagy családi házban, de tőle 5 házra laknak a fiáék. Ők vásárolnak, intézik az ügyeket.


    Reggel ismét Tökölre megyek. Bevásároltam a bio boltban, rizskását a Kristóf refluxára, mosószódát a gyerekruhákhoz. A Lehelen vettem - pénteken - alsógatyókat a vejemnek. A márkanév stimmelt és a méret is. Csal a fazon nem. Kínainál vettem, az emeleten. Kicserélte szó nélkül. A Dráva u-i cukiban vettem 3 szelet cukor és tejmentes tortát. Ezt a Bimbóm és a gyerekek is ehetik. Reggel megyek még a Véső u-ba. Ott vizes bázisú lakkot kell vennem. Ezeket viszem.


    Csütörtökön délre itthon kell lennem, mert jönnek a biztosítótól erkélyüveg ellenőrzésre. Délután megyek az Ágiért a suliba. Már 4. osztályos. Nem vagyok elégedett a velem való viselkedésével.


    Napok óta kerestem a M. Pistit. Izgultam, hogy baja van a lakásban. Este - végre - sikerült beszélni. Meglepődött, hogy veled nem beszéltem. Mondtad volna, merre járt.


    Ibolya a face-n reklamált, hogy eltűntem a topicról. Ő sem járt erre?


    Most megint nem tudok visszaolvasni, mert korán bevettem az éjszakai gyógyszereket. Alig látok ki a fejemből.


    Kincsike biztatására, a vejem segítségével, megpróbálom a telefonon behozni a topicot. Ha sikerül, gyakrabban tudok jönni és visszaolvasni.


    Szeretettel gondolok MINDENKIRE!!!!


    Az unokákról készült friss képeket majd letöltöm és megmutatom. Már nagy különbség van a 2 fiú között. Méretben és természetben is. Már kinőtték az "ikerséget". Mindketten szeretnek. Kristóf 10-15 percenkét hozzám fut és átölel, fülig érő mosollyal. Bálint féltékeny rá. Mikor kimondtam, hogy eljövök, Bálint rohant a cipőjéért. - Megyek mamával!!!! Zokogott, amikor mondtuk, hogy nem jöhet. Végül úgy jöttem el, hogy csak vásárolni megyek.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

    előzmény:
    totyogoka (79047)
    2018-09-18  16:21
  5. 2018. szeptember 18. 16:2179047.

    Sziasztok Szép napot!


     


    Szerencsére itt szép az idő ! Olyan kellemes nyárias. Nem nagyon bánnám ha ilyen nyarak lennének. ( Mondjuk úgy decembertől januárig lehet tél is ) Jobban birom az ilyen időjárást. Délelőtt kint voltunk Terézanyával a Népligetben megvenni a jegyeket a buszra mert majd együtt megyünk Gyulára az Erzsébet jegyünkkel. Jó előre kell ülőhelyet venni mert álló utasokat nem szállít és ez az egy járat van délelőtt és délután meg vissza vagy még marad a vonat de arról meg át kellene szállni.Ma még nem főztem mert volt maradék, viszont volt mosni meg vasalni valóm is azokat rendeztem.Pakolgatok és már nagyon várom a pénteket. Várom annak tudatában, hogy tudom kb 26 órát kell zötykölődni a busszal de eddig még soha nem bántuk meg.


    Valika! Olyan nagyon helyesek az Unokáid! nagyon jól áll nekik ez a ruha. Gondolom maga a szüreti felvonulás is jó kis buli lehetett.


    Kincsike! Bízom benne , hogy azóta már megérkezett a szép új bútorotok is. Igen most kell menni a kiskertbe amíg szép idő van. Én is rendeltem egy kis műszaki vacakot házhoz szállítással és van olyan ,hogy áru nyomon követés. Olyan jót mosolyogtam itt magamban mert tegnap már Balatongyörökön volt valami logisztikai központban szállításra vár. na hogy aztán ide keveredik-e még valaha ? majd kiderül.


    Rózsa! Örülök, hogy tudtál jönni, Gondolom nagyok már a fiúk is, olyanok mintha ikrek lennének. Nem csak hasonlítanak egymásra de utol is érték egymást gondolom.na ezért is jó a kis korkülönbség bár eleinte nehezebb velük de aztán nagyon együtt nőnek fel. Ági unokádról nem írtál. Remélem, hogy Ő is jól van! Menjél is sokat Jászberénybe ha tudsz, jót tesz Neked a vidéki levegő. Azzal a nénivel nem lehet eltartást kötni esetleg? ( Bocsi csak egy kóbor ötlet volt)


    Gitta! Gondolom neked is be vannak osztva a napjaid. Teszed amit tenned kell hiszen van a kertben munka elég! Emlegettelek, mert Apus most rendelt " Szörpöt" ! Barackot meg körtét. Szerinte az is van olyan gyógyszer mint amire én költöm a pénzt! 


    Manyuska! Régen jártál erre! Mi van felétek? 


    Mazsola! Bízom benne , hogy már azért alakulnak a dolgaitok. Most jelentkezett nálam két Vásárhelyi hölgy ( még lehet hogy ismered is Őket) Jönnek Pestre és el kell majd kalauzolni Őket itt a városban egy két helyre. Most van az időpont egyeztetés alatt!


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  6. 2018. szeptember 18. 11:0279046.

    Hosszú hallgatás után, most sikerült ideérnem!


    Panaszkodni nem fogok! Segítség úgy sincs a helyzetemre.


    Most a Marci utazott el. Megcsináltattam a -netet. Sokadszorra. Addig fog működni, ameddig ismét el nem romlik. Nem magától, hanem direkt beavatkozástól. Értitek, ugye?


    Péntektől tegnap estig, Tökölön voltam. Imádom és imádnak a fiú unokáim. A papagáj miatt kellett hazajönnöm.


    Megyek áru beszerzésre, a bioboltba. A Bimbóméknak kell vásárolnom. A Lehelre is megyek. Ott vettem 3 alsógatyót a vejemnek. A márkanév stimmel, csak a fazon nem. Cserélni kell.


    Valcsi! Kész nők már a Lányok. Csinosak is.


    Visszaolvasni most nincs időm. Ígérem, este megteszem.


    Addig is szeretettel puszilok Mindenkit, aki erre jár.


    u.i.: Jászberénybe járok sokat, egy távoli rokonhoz. 80 éves, Klárika. Sok mindent tanulok a segítségével. Egyedül látom el a háziállatokat. Japán tyúkok, kakasok, gyöngytyúkok, kacsa, napos csibék, cica, kutya, galambok. A galambot már önállóan tollazom, bontom. Nagyon finom a levese. A nyakát még nem merem elvágni!


    Most eldugulok. Puszi. Nagyon hiányoztatok és hiányozni fogtok, ha ismét nem tudok belépni.

  7. 2018. szeptember 17. 22:2279045.

    szép  álmokat


    Valika  nagyon szépek  az  unokáid  ! Gratulálok  


    A     butorokat  még mindig várjuk  ,pénteken lejárt a 3 hét  nagyon  kellene menni a telekre ebbe  a jó időbe .


    Ma is  többször  hívtam telefonon a céget( Möbelix) de állandóan  foglaltak  voltak a mellékek ,reggel   korábban  elkezdem a hívogatást  ha  nem érem  utol akkor  ebéd  után  bemegyünk  az  áruházba .


    szeretettel gondoltam Mindannyiotokra .


  8. 2018. szeptember 17. 20:1779044.

    Valikám! Gyönyörűek a lányok, igazán büszke lehetsz!!! Sok sikert nekik az életben, Neked sok örömet hozzájuk! Adjanak sok vidám napot, boldogságot, legyenek mindig készek arra, hogy a maminak segítsenek, pont akkor, amikor szükség van erre. 

  9. 2018. szeptember 16. 10:5179043.

    Sziasztok vidám napot.Tegnap nálunk szüreti felvonulás volt ,mutatom az unokáimat.Andrea és Noémi

  10. 2018. szeptember 16. 10:3779042.

    szép vasárnapot


    Az  éjjel   a gépem  megkapta a beteg alkatrész  helyett  az  ujat (Wincseszter SSD ).


    Nem  gondoltam hogy telefonos  segitséggel  ügyesen  megtudjuk  csinálni de  remekeltem.


    Igy a  munkadij meglett sporolva csak az alkatrészt  kellett  megvegyem az se volt  olcso.


    Ma  pihenni fogok  de csak addig  amig az unokák  nem jönnek most , nincsenek itthon itthon elmentek a városba csavarogni.


  11. 2018. szeptember 15. 11:5579041.

    Szép napot!


     


    Hűvös szeles reggelre ébredtünk. ez sem jó. Olyan fura szédelgős napom van. Lüktet a tarkóm szédülök közben olyan feszült vagyok okom meg aztán semmi nincs erre. Most ezt  az időjárásnak tudom be. A vérnyomásom is teljesen rendben van. Délután jön az unoka na majd akkor elmúlik minden fájdalom. ha Ő itt van még a nap is másképpen süt. Most majd jó ideig nem tudunk találkozni mert utazunk , hét közben meg neki a suli a nagy kötöttség. Van olyan nap , hogy 8 órájuk is van. Főzni ma nem főztem csak aranygaluskát sütöttem ( illetve még sül) vanilia sodóval meg tegnapról van egy kis maradék az lesz ebédre. 


    Gitta! Én nagyon élvezem az osztálytalálkozókat. Így volt ez a mostani is a 45. érettségi találkozón is. Én is segítettem felkutatni a régen nem látottakat de nyilván a szervezés oroszlán részét a helybeliek ( Hódmezővásárhelyiek) végezték. már várom jövőre az 50 éves általános iskolai találkozót is. Ott már nehezebb lesz össze szedni a társaságot mert kis faluban nincs mindenkinek internet meg ha van is nem mindenki van a facebookon.


    Sorbet Erzsike! Aranyos vagy hogy benéztél köszönöm a köszöntést! Meglepődtem, hogy írtad az örökmozgóéknál történt szomorú eseményt. ha valakiről nehezen hittem el hogy ez történt akkor ez Ő volt. Hiszen mindig olyan fittek voltak. 


    Valika! Remélem az uncsikádnak sikerült berendezkedni és szokni a debreceni kollégisták életét megszokni.


    Kincsike! Nektek is köszönöm a köszöntést! Közben volt Nikoletta nap is és ha jól emlékszem akkor a menyed Niki. Isten éltesse Őt is névnapján!


    Rózsáról nem tudok semmit találkozni nem találkoztunk mostanában de még a hangját se hallom . Most Marci sincs itthon biztos mert az Ő mormogása sincs jelen.


    Mazsola! Remélem megoldódnak a problémák nálatok is. Az élet úgy szép ha zajlik.


    Mi ha minden igaz egy hét mulva ilyenkor már Kefalónián leszünk. ma is figyeltem a buszok mozgását, hihetetlen de már délelőtt megérkeztek. Nem volt várakozás sem a határokon sem a kompnál. remélem egy hét múlva is így lesz.Már megkötöttük a biztosítást is meg van az euró is már a csomagolást is elkezdtem. Az egyik bőrönd menetre kész és 13, 38 kg tehát bőven alatta van a megengedett 18 kg / fő.-nek.


    Kicsit ideges vagyok mert Ágotámat két napja mentő vitte a sürgősségire mellkasi fájdalmakkal meg verejtékezett remegett este 6-tól éjjel 1,-ig voltak a sürgősségin aztán haza engedték. Majd a kardiológiára kell mennie október 04.-én. reménykedem, hogy nem lesz semmi gubanc.


    Ma 11 éves házasok. Ez is olyan hihetetlen, hogy már 11 éve volt.


    Mindenkinek további szép napot!

  12. 2018. szeptember 13. 12:1679040.

    Szervusztok Kedves Barátok!


    Egy kicsit eltévedtem (de lehet, nem is én!), mert a valamikori kezdő topic sorai jöttek elő. Már majdnem válaszoltam is rá, mivel Kincsike írja: "Rózsa hívott és mindenkinek sok puszit küld". Na ezen kicsit elgondolkodtam, majd ránéztem a dátumra, és akkor látom, hogy a topic elején járok. Na de semmi gond, mert örömmel olvastam S.Erzsike szoliját, aminek nagyon örülök, mert végre ad életjelet magáról. 


    Az osztálytalálkozókhoz annyit fűznék hozzá, hogy jövőre lesz 50 éve, hogy itt, a szomszédomban végeztünk. Nem voltam osztálytitkár, akinek kötelezettsége lett volna szervezni a találkozókat. Helyben 3-an éltünk, abból egy még mindig itt él, sosem érezte, hogy érdekelné egy-egy találkozó, egy pedig meghalt már évekkel ezelőtt. Én ötévenként szerveztem a találkozókat, ezeken volt egy állandó résztvevő társaság, de a többséget nem érdekelte. Az ún. "kemény mag"-ból, akik mindig eljöttek, volt, hogy nálam fejeztük be a talit (akkor még nem ebben a házban éltem), alig maradt már ember, így mostanra ketten maradtunk, a pesti Zsuzsival (egyébként meg sok-sok éve független a kapcsolatunk a szakiskolai múltunktól). A balatonboglári barátunk tavaly meghalt, nélküle már semmi olyan, mint volt anno. Ő itt volt minden egyes találkozón, később sok éven itt nyaraltak a feleségével, gyerekeivel együtt a városomban, majd amikor B.lellén volt egy topictali, én életemben először töltöttem vele és a családjával egy délutánt, estét. Lehet nem volt jó ötlet, mert az itteni barátok miatt mentem oda, de azóta sem bántam meg, mert ez volt az egyetlen, első és utolsó, amikor ő fogadott engem. Aztán néhány, 1-2 év, amikor még itt nyaralt, majd az utolsó, amikor már a gyerekeivel is eljöttek hozzám, aztán a következő év elején már csak a rossz hír jött...


    Na de ez az én fájdalmas emlékem, viszont ennyi jutott eszembe az osztálytalálkozókról. Jövőre lenne 50 éve az évfordulónknak, még nem tudom, akarom-e, képes leszek-e ismét megrendezni, de ez is eldől majd az idők folyamán.


    A többit később,most a kutyusok már könyörögnek, vigyem ki őket. Egyébként is utálják, ha telefonálok, utálják, ha a gépemnél ülök, ki tudja, miért?


     

  13. 2018. szeptember 12. 23:3479039.

    Lassan  veget er a nyar. A mi nyarunk tele volt szep elmenyekkel. De tortentek szamunkra szomoru esemenyek is. Ket  baratunkkal mar tobbet nem talalkozhatunk. Orokmozgoeknal a feleseg es egy parizsi baratunk ment el, mindketten hianyozni fognak az eletunkbol. 


    Gitta, csak egy par napja ment vissza a fiunk, mert a munkahelyi kotelessegei miatt kesobb jott haza. Orulok, hogy ment vele a felesege is. Szeretnek, hogy meg ezen az even latogassuk meg oket. Nem tudom, mi lesz belole. Peternek tobb olyan programja van az ev vegeig, ami miatt nem mehetunk. 


    Most naponta jarunk  ping-pongozni, hosszabb szunet utan ujbol elkezdtuk. 


    P. erettsegi talalkozoja egy honap mulva lesz, nagyon varjuk. A nyar elejen en is voltam erettsegi talalkozon, kellemesen meglepett egy osztaly, akiket tanitottam, jogy eszukbe jutottam. Jo volt  veluk talalkozni ennyi sok ev utan, es latni, hogy megalltak az eletben a helyuket. 


    Rozsarol tudtok valamit? 


    Aludjatok jol, szep almokat kivanok!

  14. 2018. szeptember 12. 22:4179038.

    Szervusztok lanyok!


    Kedves Marcsika! Nevnapod alkalmabol fogadd sok szeretettel kuldott jokivansagainkat! .   


     


     

  15. 2018. szeptember 12. 20:0679037.


    Marcsika !


    Névnapodon  szeretettel köszöntünk


           


    A kanapék még  nem érkeztek meg pénteken jár  le  a 3hét kivan  fizetve  a szállitó  fog jelentkezni  (Möbelixbe  vettük )


    remélem zökkenőmentes  lesz  a dolog mert a régieket szét kell  szedni  lesz vele munka .


     

  16. 2018. szeptember 12. 18:5679036.

    Sziasztok! Szép napot!


     


    Ó nagyon forgalmas napom volt ma! Felváltva csörgött a mobil és a vonalas telefonom is. No és itt is a köszöntések sora várt rám!


    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a köszöntést!


    Köszönöm, hogy gondoltatok rám! Aranyosak vagytok!


    Reggel voltunk az Auchanban de nekem már az az áruház is csalódás. Már tényleg talán jobb helyben a kisboltokban vásárolni. Tátongóan üres polcok silány választék hanyag árukezelés . röviden ennyi. Nagyon nem is vettünk semmit illetve egy nagy cserép virágot azt igen mert mondtam apusnak, hogy ne vágott virágot akarjon nekem venni, mert a szívem szakad meg hogy itt a vázában 2 nap alatt tönkre megy. Most ez a cserép örökzöld szobanövény remélem, hogy sokáig kitart, tele van új hajtásokkal .


    Aztán főztem is két napra paradicsomos káposztát , a sült majd holnap készül el hozzá, mert holnap is jönnek  még köszönteni , gondoltam sütök egy kis pogácsát is .Közben  csomagolgatok is ( Illetve hordom be a kisszobába azt ami eszembe jut nehogy itthon maradjon valami) :) 


    Most még annyi feladatom van, hogy felmegyek a szomszéd c icát megetetni, mert a gazdija elutazott pár napra. A cicát nem sűrűn látom, mert nem nagyon szereti az idegeneket, de legalább a kaja eltűnik és az alom se makulátlan így ad életjelt magáról, tudom , hogy meg van. Azt mondta a gazdi , hogy vele se nagyon barátkozik, mióta a szomszéd néni meghalt igazi kis vadóc lett. 


    Valika! Bizony sokszor van olyan, hogy a semmiből kell újra kezdeni és erőt meríteni újra és újra. 
    Gitta! van aki meg tud küzdeni a nagyobb problémákkal és van aki a kicsiket is óriásinak érez.


    Mazsola! Ildike! Meg fog oldódni minden hidd el. Hinni kell benne és ahogyan írod is a pozitív hozzáállás segíthet!


    Kincsike! Sokat gondolok ám Rátok meg a kanapéra is vajon megérkezett már?


    Ibolya! Köszönöm neked is a köszöntést!


     


    Mindenkinek további szép napot kívánok!


     

  17. 2018. szeptember 12. 07:4779035.

    Mazsola átérzem a lelki állapotodat.Sajnos mi is megtapasztaltuk azt amin most ti mentek keresztül.Kétszer is újra kezdtük lentről az életünket.Kétszer kerültünk úgy csődbe hogy mindenünket elvesztettünk.Szerencsére Laci is én is pozitívan tudtunk gondolkozni és felálltunk újra és újra.Nektek nem ennyire ilyen a helyzetetek kitartás mindig kisüt a nap meglátod minden rendben lesz.A gyerekeid sínen vannak ketten meg majd túl lesztek a nehézségeken.

    előzmény:
    Mazsola72 (79025)
    2018-09-08  14:45
  18. 2018. szeptember 12. 07:4079034.

    Gittám sokszor ledöbbenek hogy a mai fiatalok milyen tragikusan fogják fel a dolgokat,nem megoldást keresnek hanem máris öngyilkosságra gondolnak .Ha valami rosszul sül el már számukra vége a világnak.Sajnos nemrég történt nálunk Bettina osztálytársa lett öngyilkos mert elhagyta a fiúja.


    A mi korosztályunk is kapta a pofonokat és kapja ma is és mindig talpra állunk.Elnézem a kislány barátait tele vannak panasszal semmi sem jó nekik.

    előzmény:
    dundori (79029)
    2018-09-10  18:51
  19. 2018. szeptember 12. 07:2979033.

    Sziasztok szép napot.


    Marcsi nagyon boldog békés névnapot kívánok.


    A Mária bibliai eredetű női név. Eredeti héber formája Mirjam (Mirjám) volt, ez a görög és latin bibliafordításokban módosult. Jelentése megfejtetlen, minden magyarázata vitatott. 

  20. 2018. szeptember 12. 05:2479032.

    Totyi


    Boldog nevnapot kivanok szeretettel


  21. 2018. szeptember 11. 20:2579031.

    Jó estét! 


    Szeretettel köszöntelek kedves Marcsi, valamint  a topic összes Mária tagját névnapotok alkalmából 


    Nekem nagyon feszült napom volt, napjaim vannak.De minden jó , minden rendben rendben minden.


    Jó éjszakát

    előzmény:
    totyogoka (79027)
    2018-09-09  10:45
  22. 2018. szeptember 10. 22:0079030.

    szép   estét 


    Sajnos  a gépem nem  az  igazi igy csak  akkor tudok  jönni amikor  engedi .A szive  beteg  cserélni kell sajnos   na meg  a technika fejlődik  a laptopom  meg  6  éves.Szerencse  hogy  van  ez a kedves ismerösöm aki  a sirámaimat a gépen rendbe teszi .


    Müködik  egykét  napot  aztán  megint beadja az unalmast.


    Ugy néz ki a paradicsom befőzésnek vége igaz van még rengeteg de még zöldek kérdés hogy  beérik e még.


    Várom  az sms-t hogy mikor hozzák a a sarokgarniturát  és a kanapét   pénteken  lejár  a 3  hét .  


    Nagy  örömömre volt bőven  olvasnivaló Gitta,Mazsola,Marcsika,Valika.


    Rózsa ? idönként látom a facebokon .



     

  23. 2018. szeptember 10. 18:5179029.

    Totyi! Annyira igaz, hogy amikor jön a tragikus szembesülés, az ember kap egy hatalmas pofont. Aztán jön a másik stáció, amikor igyekszik feldolgozni (nem könnyű), majd a harmadik, amikor végre rájön, hogy ennél sokkalta tragikusabb dolgok is léteznek az életben. 


    Tudjuk, mindenkinek a saját baja a legnagyobb, de egy példával élve elmondom röviden: amikor nekem a melanómát diagnosztizálták 2006-ban, már túl voltam az anyaméh kivételen, szintén nem a semmiért műtöttek. Majd a Papa hátán lévő - egy  kisebb mogyorónyi kinövés, ami épp ebben az időben zajlott, közben lúdtojásnyi lett (senkit sem érdekelt rajtam kívül???!!), kiderült minden, aminek ki kellett derülni, ------- olvastam ezen a fórumon egy elkeseredett, mondhatni értelmiségi, nem is teljesen fiatal lány elkeseredett hozzászólását egy másik topicon. Arról szólt, hogy a néhány hónappal ezelőtt megismert barátjában csalódott, nem is érti, hogy fogja túlélni, segítség, mert egyébként belehal!


    Én írtam erre a szolira, szivem szerint azt írtam volna, hogy örüljön, hogy lyuk van a fenekén, és minden rendben van vele, helyette felhívtam a figyelmét - na nem az én bajomra -, hogy hány és hány ember küszködik az övénél sokkalta fontosabb problémákkal, naponta olvasunk a hírekben tragédiákat, gondolkozzon el azon, hogy neki mi a baja, és mi minden lesz még az életében, ha szerencsésen túléli a mostani baját.


    A lényeg, hogy végül megköszönte, igazat adott nekem, persze ez csak egy percnyi öröm az ember életében, mert sokkal nagyobb örömet is okozhatna, ha ténylegesen segítséget tudnánk adni pl. Ágotának, ezzel együtt a családnak. Nyilván örömmel segítenék, ha a közelben élnék, nyilván a környezetemben is lenne rászoruló, amiről nem tudok, de ez akár az én hibám is lehet.  Sajnos vannak dolgok, amiben magam is rászorló lennék, persze lenne olyan teendő is, amiben én magam is aktívan tudnék segíteni. Én egyelőre nem találom erre a megoldást. 


    Húha! Nem volt nehéz leírni, mivel van még bennem segítőkészség, bízva abban, hogy egyszer én magam is rászoruló leszek, így, vagy úgy, nem tudjuk. De sokat foglalkoztat, hogy bár esténként belehalok az ágyamba, tudnék még hasznos is lenni, ha nem is állandóan, de alkalmasint szivesen segítenék a rászorultaknak. 


    A helyi oldalakon nem vagyok jelen, ha értitek: az a bizonyos "Rózsa szindroma" akadályoz ebben.

    előzmény:
    totyogoka (79027)
    2018-09-09  10:45
  24. 2018. szeptember 10. 18:5179028.

    Totyi! Annyira igaz, hogy amikor jön a tragikus szembesülés, az ember kap egy hatalmas pofont. Aztán jön a másik stáció, amikor igyekszik feldolgozni (nem könnyű), majd a harmadik, amikor végre rájön, hogy ennél sokkalta tragikusabb dolgok is léteznek az életben. 


    Tudjuk, mindenkinek a saját baja a legnagyobb, de egy példával élve elmondom röviden: amikor nekem a melanómát diagnosztizálták 2006-ban, már túl voltam az anyaméh kivételen, szintén nem a semmiért műtöttek. Majd a Papa hátán lévő - egy  kisebb mogyorónyi kinövés, ami épp ebben az időben zajlott, közben lúdtojásnyi lett (senkit sem érdekelt rajtam kívül???!!), kiderült minden, aminek ki kellett derülni, ------- olvastam ezen a fórumon egy elkeseredett, mondhatni értelmiségi, nem is teljesen fiatal lány elkeseredett hozzászólását egy másik topicon. Arról szólt, hogy a néhány hónappal ezelőtt megismert barátjában csalódott, nem is érti, hogy fogja túlélni, segítség, mert egyébként belehal!


    Én írtam erre a szolira, szivem szerint azt írtam volna, hogy örüljön, hogy lyuk van a fenekén, és minden rendben van vele, helyette felhívtam a figyelmét - na nem az én bajomra -, hogy hány és hány ember küszködik az övénél sokkalta fontosabb problémákkal, naponta olvasunk a hírekben tragédiákat, gondolkozzon el azon, hogy neki mi a baja, és mi minden lesz még az életében, ha szerencsésen túléli a mostani baját.


    A lényeg, hogy végül megköszönte, igazat adott nekem, persze ez csak egy percnyi öröm az ember életében, mert sokkal nagyobb örömet is okozhatna, ha ténylegesen segítséget tudnánk adni pl. Ágotának, ezzel együtt a családnak. Nyilván örömmel segítenék, ha a közelben élnék, nyilván a környezetemben is lenne rászoruló, amiről nem tudok, de ez akár az én hibám is lehet.  Sajnos vannak dolgok, amiben magam is rászorló lennék, persze lenne olyan teendő is, amiben én magam is aktívan tudnék segíteni. Én egyelőre nem találom erre a megoldást. 


    Húha! Nem volt nehéz leírni, mivel van még bennem segítőkészség, bízva abban, hogy egyszer én magam is rászoruló leszek, így, vagy úgy, nem tudjuk. De sokat foglalkoztat, hogy bár esténként belehalok az ágyamba, tudnék még hasznos is lenni, ha nem is állandóan, de alkalmasint szivesen segítenék a rászorultaknak. 


    A helyi oldalakon nem vagyok jelen, ha értitek: az a bizonyos "Rózsa szindroma" akadályoz ebben.

    előzmény:
    totyogoka (79027)
    2018-09-09  10:45
  25. 2018. szeptember 9. 10:4579027.

    Sziasztok!!!!


     


    Ügyes voltam, lassan készen is lesz az ebéd, már a sütőben van és sül ainek sülni kell a köret is készen van meg a krémes is a hűtőben vár. A leves meg még gyöngyözik a tűzhelyen. Mindjárt itt lesznek Ágóék és jön Buksi is.


    Gitta! Köszönöm az ismételt köszöntést! Hát köntös ügyben nem is tudom mit mondjak. nekem is van ilyen is olyan is de végül elnapolom mindig az új vásárlást, pedig elhatároztam, hogy csinálok majd egy olyan táskát ami készenlétben áll ha menni kell éppen az eü.-be gyorsan ne akkor kelljen kapkodni. Az Időseket mindig erre biztattam de valahogy nem akaródzik a saját holmimat összerakni. pedig kellene mert sajnos az idő telik és lehet ilyesmire számítani. Nekem felsőből van sok de mégis a régiekhez ragaszkodom jobban. Néha egy -egy új is előkerül , de aztán az vissza is megy a szekrénybe.


    Mazsola! Sajnálom, bár nem derült ki, hogy honnan adja a taslikat az élet, de úgy gondolom vagyunk így sokan. A sors senkit sem kímél. Kinek korábban kinek később de mindenki kap . Akiről azt hinnénk, hogy de jó neki annak is meg van a maga keresztje legfeljebb mi nem látjuk. Amikor szembesültem azzal a ténnyel, hogy a lányom sérülten született majdnem belepusztultam a miért éppen én velem történt ez meg gondolatokba. Aztán rájöttem, hogy ennél sokkal de sokkal rosszabb dolgok is történtek másokkal. Ha elkeserednél gondolj csak erre. A fogad miatt drukkolok. Én nagyon örülök, hogy a 83 éves doki bácsit választottam mert elég gyors volt szépen és jól dolgozott ráadásul még megfizethető kedvező áron készült  el az alsó meg a felső fogsorom is. Áldom is a két kezét! 


    Este megyünk a Szenes Iván emlékkoncertre, sok szép régi dallam fog elhangozni , régen voltam ilyenen itt az ideje. Illetve nem is olyan régen Lőrincen voltunk Neoton buliba.  A nyár tényleg nagyon hamar elrepült de remélem, hogy szép hosszú ősz lesz és lesz még alkalmunk kirándulni erre arra.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!

Címlap

top