Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. július 11. 20:3379726.

    Szervusztok lányok! Jó ideje nem tudtam belépni a topikba, szerettem volna Marcsika még a bevonulásod előtt megírni, hogy mennyire drukkolunk mi is neked. Örülök, hogy elégedett vagy mindennel. Milyenek a szobatársaid? Aludni tudsz?


    Hozzám nagyon ragaszkodik a náthám, remélem lassan megszabadulok tőle. 


    Valószínűleg a nyáron már csak itthon leszünk, az időjárás meglepetéseit (forróság, jégeső) itt könnyebb elviselni.


    Ibolyka, meddig lesz veletek az unokátok? A szülei is ott vannak? Nagyon aranyos korban van, örüljetek neki!


    Valika, érdekel majd, hogy mit tanultál meg az említett könyvből. 

  2. 2019. július 10. 09:2879725.

    Sziasztok


    Marcsi szép kórházban  vagy.ritka az ilyen,jó hallani hogy használ  a kezelés.,olvastam egy cikket amiben egy doki azt írta hogy mi magunk is megtudjuk gyorsítani a gyógyulást ,minden az agyunkban dől el. Agykontrollról beszél,na most  elkezdem tanulmányozni.Kaptam egy könyvet a végén még magamat fogom gyógyítani További javulást kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (79724)
    2019-07-10  08:32
  3. 2019. július 10. 08:3279724.

    Szép napot!


    Telnek a napok bár nem sok minden történik.Minden nap van masszázs gyógytorna infúzió,tegnap még egy CT vezérelt gyököki blokádot is kaptam.Úgy érzem hogy használt is.Nagyon szép a kórház.Tisztaság odafigyelés nagy szaktudás jellemzi a betegellátást.Reggel este van vérnyomásmérés.Van vizit szintén reggel este.Szerintem a fizetős részlegén se kapnak ennél sokkal többet a betegek.

  4. 2019. július 9. 06:0179723.

    Szervusztok


    Finom kavet hoztam nektek ,hogy jol kezdodjon a napotok.


    Totyi


    Hiszem,hogy javulni fog a betegseged,hinni kell benne.


    Vali


    Gondolom,nagyon elfaradtal a sok tennivalotol,most pihenj egy darabig.


    Erzsike


    Az unokak nalad vannak?milyen programot keszitesz nekik?


     


    Nalunk is itt van a kicsi unokank,9 eves,a tegnap palcsintat sutottuni..


    Mihelyt szep ido lesz,megyunk strandolni.


     


    Legyen szep napunk jo egeszseggel.

  5. 2019. július 8. 05:3979722.

    Szép napot!


     


    Köszönöm a drukkokat! Remélem, hogy használnak a kezelések!


    Mindenkinek kellemes hetet kívánok!


  6. 2019. július 7. 17:4279721.

    szép kora  estét 


    Marcsika  drukolok  hogy  jó  hatással legyen a  kezelés  és  ne kerüljön sor  további  mütétre .


    Tegnap  balcsin  voltunk  az egész  család  .Rengeteg  a  sárga barack ,szedtünk  de még maradt  bőven  a  fákon .


    vigyázzatok   magatokra 


     


     

  7. 2019. július 6. 08:3279720.

    Sziasztok vidám hétvégét.


     


    Hű Marcsi nagyon szorítok hogy ne keljen a műtét.Most kórházba vonulni sem leányálomtalán jövő héten nem lesz olyan kánikula és kibírható lesz a bent lét szorítok ezerrel.

    előzmény:
    totyogoka (79719)
    2019-07-05  12:19
  8. 2019. július 5. 12:1979719.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Nos nem repesek az örömtől a tegnapi Gerinc Klinikán tett látogatásom után. Nem kecsegtetett hiú reményekkel a Főorvos Úr. Sajnos ismét van egy sérvem ami eléggé határeset már abban a tekintetben , hogy meddig bírja. Most úgy döntött az orvos hogy jobb a békesség és hétfőtől a Klinika vendégszeretetét fogom élvezni. Ez egy infúziós -injekciós - gyógytornás masszírozós rehabilitáció lesz és majd kiderül , hogy segített vagy mégis csak kell a műtét. ( Amit nagyon nagyon szeretnék elkerülni ) 


    Most igyekszem rendet hagyni magam után és némi előre főzést eszközölni Apusnak , hogy az 5 nap alatt ne haljon Ő sem éhen.


    Mindenkinek további szép napokat kívánok!

  9. 2019. július 4. 15:2879718.

    Szervusztok


    Mar csokkent a meleg ki lehet birni ezt a honersekletet.


    Totyi


    Tudom,hogy jo a bevasarlokocsi ,de buszra felszallni nehezkes,meg a 2-ik emeletre felhuzi sem gyerekjatek.


    Vali


    Sok az elinteznivalod,majd menj valahova kikapcsolodni.

  10. 2019. július 4. 08:5979717.

    Sziasztok.


    Áldott reggelt !
    "Adj hálát reggel az ébredő világnak,
    - örökbe kaptál egy újabb szép napot.
    Engedd az érzést áradni szívedben,
    szeresd hogy itt vagy, e föld az otthonod."



    /Aranyosi Ervin: Adj hálát reggel az .../


  11. 2019. július 4. 06:4879716.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


    Kicsit hült a levegő , már nincs az a nagy forróság. Most reggel meg kifejezetten kellemes a hőmérséklet. Hamarosan indulok a Gerinc klinikára. Időben el kell indulni mert Budára átmenni reggel csúcs időben ,  sokszor fel ér egy vidéki utazással. ( időben)


    Bízom benne hogy nem mond semmi rosszat a doki bácsi.


    Itt van az unokám meg  a barátnője az este sokáig hallottam , hogy nevetgéltek még a másik szobában. Most alszanak még majd délután mennek át a fiamékhoz meg a másik mamáékhoz!


    Valika! Nagyon sajnálom a rokonodat de jól teszed ha nem hagyod abba az elhelyezési kezdeményezést. Nagyon hosszú idő a bekerülés és minden jel arra utal, hogy rövid időn belül nem fog tudni gondoskodni magáról. Talán a háziorvosa megerősítést tudna adni ebben a kérdésben Neked. Nagyon ronda betegség a depresszió , ha ehhez még társul a demencia is akkor előbb utóbb otthonban lenne a helye.


    Kincsike! Aranyosak az Unokáid. Előbb utóbb Danika is megszereti majd a nagyobb vizet is ahol meg tud tanulni úszni. Én sose tudtam úszni , mert gyerekkoromban a közelünkben nem jutottam el olyan helyre ahol lehetett volna tanulni most meg már nagyon belém idegződött a víztől való félelmem.


    Ibolya! Vigyázz hogy nagyon ne cipekedj! Én is a kis húzós kocsimmal megyek mindig vásárolni, főleg ha több és nehezebb dolgot vásárolok. Én nagyon hasznos találmánynak tartom a kis kocsit.


    Gitta! Isten éltessen sokáig ! ( Talán még nem késtem el nagyon) Nézz be máskor is! 


    Rózsa! Próbálj meg belépni ide is!


    Sorbet Erzsike! Gyere ha tudsz!


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!

  12. 2019. július 3. 23:5179715.

    Kincsike! Igazán kedves vagy, sosem foglak elfelejteni, és köszönöm.

    előzmény:
    er54 (79710)
    2019-07-03  12:03
  13. 2019. július 3. 23:5079714.

    Köszönöm Valikám, igazán megható, hogy gondoltál rám.


     

    előzmény:
    precon (79712)
    2019-07-03  20:13
  14. 2019. július 3. 20:3679713.

    Erzsike bevallom nagyon el vagyok keseredve.Nem tudom mit kellene még tennem érte.Azt hittem hogy majd szépen feljavul és majd ketten utazgatunk.De még a közértbe sem hajlandó velem eljönni.Lehet hogy tényleg szép lassan leépül ,hiába akarok én javítani az állapotán ha ő nem tesz semmit érte.Megszokta hogy otthon ül semmi nem érdekli igazán.A férjével sem utazgattak sosem.Ezért gondoltam majd örül annak hogy velem kimozdulhat.TV-zik meg órákat beszélget telefonon ez kielégíti mindent tud mi történik működik a telefon hírportál.Még jó hogy olyan csomagja van mindenhová ingyen beszélhet még a mobilosokkal is,ki is használja.Piszok konok rengeteget cigizik holott érszűkületes már nem is szólok érte mert panaszkodott másoknak hogy én macerálom és manipulálni akarom.Eldöntöttem ha őt is gondnokság alá akarják helyezni nem vállalom el.Lehet hogy gonoszság mert azért ragaszkodik hozzám de nem fogom elvállalni.Reménykedem hogy erre nem kerül sor mert közben intézem neki is az otthonba az elhelyezést.Nem én találtam ki ő kezdeményezte hogy kezdjek bele.Bár most azt mondja hogy halasszam el majd később újra kezdjem.Szerinte ez így működikNa ez az amit szintén nem fogok újra kezdeni most intézem úgyis sokat kell várni annyi hogy nem sürgetem ,hagyom menni a maga útján.Most még ki kell a tegnapi temetés történéseit hevernem.

    előzmény:
    er54 (79711)
    2019-07-03  12:20
  15. 2019. július 3. 20:1379712.

    Gittának nagyon sok boldogságot kívánok a születésnapja alkalmából.

  16. 2019. július 3. 12:2079711.

    legyen  szép napotok 


    Valika borzasztó  sok  minden a válladon ,remélem lesz  már  egy  kis  nyugalmad .


    Sorbet  igy  utólag  köszöntöm  Pétert  a névnapján ,ebbe  a jó  időbe  gondolom hamarabb sikerül elhagyni  a  betegséget.


    Marcsika  a  fénykép  alapján   nagyon szép  lesz  a fürdő szobátok. 


    Ibolyka  jó  hogy  tudsz  strandolni  és jó kis  fürdőbe   járni  ha megkivánod.


     Nincs  klima  a lakásba  igy  30   fok van  annak  ellenére hogy  szigetelve  van a ház  ,egész délután  a nappalit  és a konyhát 


    süti  a nap.  Ventillátort   használunk .


    A héten Dani  táborba van mennek  kirándulni minden  nap .Reggel 1 óra  uszás  majd ma például szinházba  mentek ,ebédelni  egy  itteni  jó  kis  étterembe  viszik  Őket  délután megint  1  óra  uszás  ,játszás és  4  orátol lehet  érte  menni  .A baj  nem megy  bele


    a  medencébe  a lábát lógatja csak mert  a melkasáig  ér   a viz  ,lassan  csak megbarátkozik .


    Gergő  velünk  van  jól  elvagyunk .


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra.


  17. 2019. július 3. 12:0379710.


    Gitta


    Ha még  nem felejtettél el bennünket  és  erre  jársz .


    Szeretettel köszöntünk  Születésnapodon 


  18. 2019. július 3. 08:0879709.

    Sziasztok szép napot.


    Ma megyek a hivatalba intézek még pár dolgot.Aztán majd jövő héten folytatom.Most egy kicsit elegem van .


    Nekünk is van légkondi szükség is van rá mert egyre kevésbé bírom a meleget


    Marcsi jó hogy túl vagy a nagy munkálatokon.Mi még csak tervezzük még a fiammal nem jutottam dűlőre ő kádas én zuhanyzós most előbb keresni kell egy jó szakembert aztán majd meglátom Szeretnék a nappaliban új követ de nálunk a szakik olyan mek-mesterek mindenhez érteneknehéz igazit találni.Aki igazi az meg tele van ,várakozó listára tesz mint az orvosokna én egyenlőre ráérek,nem kerget a tatár.Mindenkinek kellemes napot kívánok.

  19. 2019. július 3. 06:4879708.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Talán ma egy kicsit már hűvösebb lesz pár fokkal. Tegnap csak az orvoshoz mentem le gyógyszereket felíratni, de szinte perzselt a nap még az árnyékban is.


    Ibolya ! Itthon nálunk van légkondi és nagyon szeretem szeretjük. Nincs állandóan bekapcsolva de jól esik a hűvösebb 25-26 fokos lakásban lenni. Sajnos azt mondják, hogy az elkövetkező években egyre nagyobb hőhullámok várhatóak - valahogy fel kell készülni rá.


    Tegnap már egészen helyre állt a rend, még a függönyöket is kimostam letörölgettem mindent. Ma jön az unoka és a barátnője. Nagyok már nem rohangálnak inkább csak az a sutyorgós barátnős beszélgetős program van .Délután moziba mennek , holnapra meg majd kitalálnak valamit. Én megyek délelőtt a gerinc klinikára.


    Valika! Túl vagy egy megpróbáltatáson megint. Én úgy gondolom, hogy ez a szerencsétlen nő már nagyon nem tudja mit beszél. Az agya kezd megbomlani neki is. Igazán tragikomikus lehetett az a szoknya leesés, de ez is azt mutatja , hogy nem ép a gondolkodása mert akkor nem vesz fel ilyen ruhát. Szerencse hogy a sok badarság amit lediktált nem került be a búcsúztató szövegébe. Én innen mint kívülálló azt gondolom , hogy sajnos vele is lesz még sok sok törődnivalód.


    Kincsike! Unokázós szép napokat kívánok Nektek is.


    Sorbet Erzsike! Tegnap voltak a kerületünkből nyugdíjasok Kassán Szépkorúak sportversenyén. Írták hogy jégeső volt Kassán. 


    Tegnap találkoztam Rózsával is , sajnos nagyon szomorú az Ő története is.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!


     

  20. 2019. július 2. 13:3579707.

    Szervusztok


    Nagyon meleg van,ezert elmentem a kozeli sosfurdobe 4 orat,furodtem es napoztan is egy keceset.


     Vali


    Sajnalom,hogy igy negszegyenitett az unokatestvered,de lehet mar kikapcsol az agya,ez a fajo pont maradt meg benne,hogy ivott a ferje,lehet olyankor csunyan beszelt vele,kimondta ami fajt neki.


    Totyi


    Befejeztetek a munkalatokat?akkor pihenj is.


    Sorbet


    Nekunj sosem volt legkondicionalo keszulekunk,nem is kell,van ventilator es ez eleg,nincsen nagy meleg,en jobban szeretem a meleget,mint a hideget.

  21. 2019. július 2. 13:2279706.

    Sziasztok.


    Nagyon nem bírom a meleget ,vége van a temetésnek.Sajnos szomorú vagyok dühös vagyok és nevethetnékem is volt.Az unoka testvéremnek vettem egy szoknyát meg egy felsőt a temetésre,naná hogy azért sem vette azt fel.Felvett egy agyonhasznált szoknyát mert az a kedvence.Na ez nem lett volna baj de mikor mentünk a sírhoz lesett rólaRáadásul rá is lépet ketten rángattuk vissza rá.Első blikre kissé rosszul lettem.A másik még jó hogy a testvére a férjnek beszélt a búcsúztatóval mert amit az unoka testvérem lediktál abban nem volt köszönet.Még azt is lediktálta hogy szeretett inni az italon kívül semmi nem érdekelte,persze ez nem igaz mert szeretett kertészkedni meg barkácsolni is.Ráadásul szerették az emberek hogy ivót is az egy dolog,de ezt nem mondja az ember egy halott búcsúsztatásra.Szóval ki vagyok akadva a férj testvérei messziről jöttek és készítettem enni inni valót de olyan dühösek voltak hogy a temetés után ki kellett vinnem azonnal az állomásra őket és elutaztak.Nem voltak hajlandók maradniÉp csak bementek a cuccaikért és már mentünk is az állomásra jött a vonat.Bedobáltam nekik inni valót legalább azt vigyenek magukkal.Ja a búcsúsztató aztán szépen beszélt mert a lány testvére egyeztetett és nem azokat mondta amit a feleség lediktált.Szóval most én is haza jöttem és hagyom főni az unoka testvérem a saját levében én sem akarok vele most beszélgetni.Most pihenek és lecsillapodok majd holnap megyek hozzá.

    előzmény:
    sorbet (79705)
    2019-07-01  22:17
  22. 2019. július 1. 22:1779705.

    Szervusztok, jottem jo ejszakat kivanni.  Valika, sok erot kivanok neked holnapra. Vigyazz a hoseggel, igyal eleget! 

  23. 2019. július 1. 08:4579704.

    Sziasztok.


    Szép, jó reggelt !
    " Nézd a mező virágait, hallgasd a madarak dalát,
    szíved tavaszi szellő ringassa, érezd, érted van ez a világ!
    Győzzön a szép mindenek felett,ne hagyd hogy kihűljön szívedben a mindent bearanyozó, szívbéli szeretet."

  24. 2019. június 30. 17:2479703.

    Sziasztok! kellemes délutánt kívánok!


     


    Elég rosszul aludtam az éjszaka pedig a hőmérséklet kellemes itt a szobában 24-25 fok van. Nem vagyok álmos egy másfél órákat alszom , nem  jön az álom manó csak forgolódok. Altatót nem akarok bevenni de ha így haladok muszáj lesz. Mivel így se úgyse aludtam így reggel neki álltam az ablakokat megpucolni még kora reggel egész hűvös volt. Mem olyan nagyon alapos munkát végeztem, csak hogy a sok port letisztítsam annyira törölgettem meg kívül és belül is. Aztán főztem majd jöttek a gyerekek ebédre.


    Délután el pakoltam a konyhában  meeg egy kicsit elnyúltam a heverőn de nem tudtam elaludni most sem.


    Szerdán jön az unokám a barátnőjével és itt is alszanak . Majd csütörtökön mennek át a fiamékhoz onnan a másik mamáékhoz hogy teljen az idő!


    Ibolyka! Csütörtökön megyek a Gerinc klinikára a dokihoz aki majd kiértékeli az MRI vizsgálaton készült felvételeket. Nem olyan nagyon erőteljesen de bizony bizonyos mozdulatokra bele nyilal a derekamba.


    Sorbet Erzsike! Pétert én is sok szeretettel köszöntöm Névnapján! Sajnos a fénykép nem adja vissza a csempe színét. A világos csempe bézs a sötétebb meg "bors barna " ( így volt a szín skálán) És a padló is úgyan olyan sötét színű. Hogy ehhez milyen törölköző illene? Nem tudom nekem sok fehér egyszínű frotír törölközőim vannak mert azt tudom külön mosni ha kell akkor hypózni is.De hétköznapokra van egy mogyoró barna és egy árnyalattal sötétebb barna fürdőlepedőm azokat használjuk. Nagyon örülök a zuhanynak mert sokkal praktikusabb mint a kád. Könnyebb tisztán tartani és nem beszélve arról hogy milyen kényelmes hogy nem kell bele mászni a kádba.


    Valika! bízom benne hogy lassan minden a helyére kerül nálad is. Törd a fejed hogy őszre egy kicsit el menj valahova kikapcsolódni.


    Kincsike! Voltatok a Balcsin? Bár ebben a jó időben kész kálvária lejutni az autópályán.


    Rózsa!!!!!!!!!!!!!!!!


    További szép délutánt Kívánok!

  25. 2019. június 29. 20:3679702.

    Szervusztok, szep estet kivanok!


    Valika, Peter koszoni a gratulaciot, es sok szeretettel udvozol. Elmondtam neki, milyen nehez feladatokkal birkoztal meg az elmult hetek, honapok soran. Vigyazz magadra is, amennyit csak tudsz! Orommel olvastam, hogy ket unokad mar befejezte a tanulmanyait. Sok sikert, elegedettseget kivanunk nekik az eletben!


    Minden Peter nevu csaladtagjaitoknak mi is gratulalunk. 


    Ibolyka, mi is klimaberendezes nelkul igyekszunk atveszelni a forrosagot. Meglatjuk, meddig birjuk igy. Ezen a heten jegeso is volt a varosunkban, ahogy olvastam, tobb mint 2000 kocsinak tortek be az uveget, karositottak meg a karosszeriajat  a  7-8 cm atmeroju jegdarabok. 


    Marcsika, orommel olvastam, hogy mar zuhanyozhattok. Ezelott 4-5 evvel, amikor nalunk volt aktualis a felujitas,  meg ilyen paneleket nem arultak. Elegans, idotallo szineket valasztottatok. Milyen szinu torulkozoket kepzeltek el hozza? 


    KincsiErzsike, Nagyon helyesek vagytok ezeken a felveteleken. Nem voltam biztos benne, nem-e a fiuk mamaja van a kepen. Sok-sok boldog evet kivanok neked, eroben egeszsegben!


    Mi most mindketten betegek vagyunk, antibiotikumot kaptunk, 3 nap kulonbseggel. P. kezdte, ram is ramragadt az eros natha, fojto kohoges. Remeljuk, a jovo het mar hoz megkonnyebbulest. 

    előzmény:
    precon (79701)
    2019-06-29  10:00

Címlap

top