Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. szeptember 27. 08:0379876.

    Marcsi az a fontos hogy szép helyen vagytok és pihentek.Látnivalót meg ahogy olvasom kerestek magatoknakRemélem még elég meleg volt hogy fürödni is tudtok.

    előzmény:
    totyogoka (79873)
    2019-09-25  20:02
  2. 2019. szeptember 27. 08:0179875.

    Gittám ügyes vagy sok felé nem használnak piros paprikát.Én is kóstoltam már nem egyet ami színtelennek tűnt de az íze fenséges volt.Anyósom sem használt piros paprikát és isteni finom volt a töltött káposztája.

    előzmény:
    dundori (79872)
    2019-09-22  21:03
  3. 2019. szeptember 27. 07:5879874.

    Sziasztok.


    Hazaértünk mi is .Kicsit kikerültem a mókuskerékből ,jó volt.


    Bár őszintén megmondom teljesen nem tudtam megfeledkezni a itthon hagyott feladatokról. Ráadásul a kórházból is hívtak hiába mondtam hogy nem leszek pár napig. Azért jó volt csak most még több gond szakadt a nyakamba.


    Mindenkinek vidám gondtalan hétvégét kívánok.


  4. 2019. szeptember 25. 20:0279873.

    Szép estét!!!!! 


    Nagyon gyorsan telnek itt a napok .Tegnap este szinte a semmiből jött a vihar volt nagy eső is de délelőttre már megint 28 fok volt.Két napig volt autónk így bejártuk a környéket.Holnaptól meg fürdés lesz a programunk.Pici ez a település kevés helyben a látnivaló de a környék tele van szép helyekkel..Mindenkinek további szép napokat kívánok.

  5. 2019. szeptember 22. 21:0379872.

    Kedves Kincsike!


    Még alig pár órája értem haza Bp-ről, s már pénteken délután elutaztam. Én magam is a káposztafesztiválon voltam tegnap, de sajnos ott kóstolni nem tudtam (ebéd után mentünk és én már egy falatot sem bírtam volna enni a fesztiválon), viszont hoztam haza és mondhatom nagyon jól választottam. Ugyanis az erdélyieknél vettem, nem bántam meg. Nem olyan régen melegítettem belőle, igazán ízletes, de nekem kicsit furcsa, hogy semmi pirospaprika szinezéke nincs.


    Most annyira fáradt vagyok, hogy a zuhanyzást holnap reggelre halasztom. Aztán kezdődnek ismét a dolgos hétköznapok.


    Ibolya! Egyelőre nem tudok semmit az időpontról, van egy kis kavarodás, elvileg jövő év tavaszán mennék, de még nem kaptunk értesítést, mert a barátnőmet 2022-re sorolták be, de személyes igéretet kaptunk, hogy tavasszal együtt mehetünk. Erről hivatalos papír még nincs. Ami hivatalos az nekem a tavaszi, neki pedig a 2022 tavaszi. Ha nem intézik el az együtt beutalást, akkor én egészen biztosan lemondom. Most még nem teszek semmit, várok néhány hetet, aztán felhívom az illetékest, mert lehet, elfelejtette, de az is lehet, már minden a helyén van, csak nem küldtek levelet. Majd ha kicsit pihentebb leszek, megnézem itt a neten, változott-e valamit a sorszám szerinti helyzet.


    Jó éjszakát mindenkinek.

    előzmény:
    er54 (79868)
    2019-09-20  20:30
  6. 2019. szeptember 22. 12:4379871.

    Legyen  szép vasárnapotok 


    Ma kicsit pihenünk   gyerekek  elmentek Vecsésre  a káposzta fesztiválra .


    Marcsit  láttam a facén megy a napozás  jó   idejük  van .


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra


  7. 2019. szeptember 21. 09:0979870.

    Szép napot!


    Nagyon jó utunk volt.Reméljük hogy a vissza út is ilyen lesz majd.Hajnali 3.kor átléptük a Görög határt.ötkor már a szálláson voltunk,de csak most tudtuk elfoglalni.Hatalmas 2 szobás nappalis nagy teraszos.Maximálisan elégedettek vagyunk.Most pihenés lesz mert azért kicsit elfáradtunk a semmittevésben.puszi mindenkinek mi

  8. 2019. szeptember 21. 08:0579869.

    Szervusztok


    Reggel 6_tol fozok,toltottpaprikalevest keszitettem,padluzsant sutottem,hogy legyen padluzsankrem vacsorara.


    A tegnap a puacon,sargarepat,petrezselyemet,zellert vettem,ma kis kockara apritottam,es tasakba a fagyasztoba tettem.


    Szeretem,ha igy van elteve ,mert hamar elkeszul a zoldsegleves.


    Maris elfaeadtam a sok labonallastol.


    Vali


    Sajnalom,hogy annyit kell jarj a rokonodhoz,ugyelj a terdedre,remelem szeded az etrendkuegeszitot,amit irtam,nekem sokat segitett.


    Dundori


    Mikor mentek rehabra a baratnoddel?


    Totyi


    Jo pihenest es feltoltodest kivanok ,vigyazz a derekadra,nehogy megfazzon.


    Erzsike


    Orvendunk az unokaknak,de sokszor eleg beloluk,mert mi mar  faradekonyak vagyunk ebben a korban.


    Rozsa


    Hiszem,hogy megtalalod a magad oromeit,addig mentsetek a dolgaidat,mig le nem csereli a zarat,mert .lehet eszreveszi,hogy elvitted ami a jogos tulajdonod.


    Puszi nektek szep hetveget minyajatoknak.

  9. 2019. szeptember 20. 20:3079868.

    szép   estét, 


    Nagyon  zsufolt   napok  vannak a hátunk mögött ,főleg  unokás  ,anyájuknak kötelező tulóra  volt  a munkahelyé n igy  reggel  mi vitük  oviba  és délután  is mi  voltunk  velük  ugy este  6  ig .Mit  mondjak  szép voltjó  volt   de igen  fárasztó .


    Szomoruan olvastam  Valika  unokatestvéreddel  történteket  nagyon szomorú  az egészségügy  viselkedése.


    Rozsa  remélem megnyugszol  és rendeződik  az  életed .


    Ibolyka  sokat  dolgoztál  de majd télen  jól  jönnek  az  eltett  finomságok .


    Gitta jó  hogy  olvashatjuk beszámolóidat  jó pihenést  a  hétvégén .


    Marcsi  érezzétek  jól magatokat  .


    szeretettel  gondoltam mindannyiotokra 


     

  10. 2019. szeptember 20. 10:2479867.

    Szép napot!


    Elindultunk és nagyon tuti út lesz mert 4 helyen ülünk ketten🤪😍kényelmesen😊

  11. 2019. szeptember 19. 19:0879866.

    Marcsi! Köszönöm a 2x látogatást!


    Eltűnt a telefonszámod, mert garanciában kicserélték a telefonom. 


    Nem találom a topic névsort. Otthon maradt. Rohanva költöztem. Majd talán a Vejem valamikor kimenti a dolgaimat. A nagy számítógép hiányzik, nagyon.


    Jó utat!


     Jóéjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat az erre járóknak.

    előzmény:
    dundori (79844)
    2019-09-09  19:39
  12. 2019. szeptember 19. 17:5379865.

    Vusszaolvastam! Gitta! Változatlanul nagyon tevékeny vagy.


    Valcsi! Anno, Anyukámat is kikötözték, mert bottal támadt a szobatársakra. 


    A Rokonod kikötözése nem jogos, csak mert csúnyán beszél.


    Manyuska! Jó sokmindent vásároltál. Majd télen jó lesz elővenni


    Marcsi! Tudo, hogy jószándékkal nem írtad ki, hogy a Marciról van szó. Én most megteszem. Elszöktem otthonról! Nem írom, hova. Csak annyi, hogy egy nagy házban egyedül lakom. Gázkonvektor van. Nem tudom, hogy jövök ki a nyugdíjamból. 2 Mb mobilom van havonta, az előfizetéses telefonra. Spórolni kell. A fiú unokáimat nézem, skypen.


    Azért néha jővök. Ugye nem fenyegetés?


     Mindenkire szeretettel gondolok. A menny-ben és a földön élő kimaradt Barátokra egyaránt. Örülök, hogy egy páran még vagyunk. Ha hozzájutok a nagygépemhez, sűrűbben itt leszek.


    Puszi.


    Képet a nagy méret miatt nem tudok mellékelni.😡

    előzmény:
    totyogoka (79856)
    2019-09-17  06:52
  13. 2019. szeptember 19. 14:2979864.

    Sziasztok!


     


    Nos én nagyon nem dicsekedhetek azzal , hogy mi mindent csináltam ma mégis nagyon el ment az idő.Pedig csak teszek -veszek pakolgatok. Mondjuk sütöttem egy kis pogácsát ( nem hamuba) az útra meg rántottam ki a szendvicsekbe csirkemellet .Még estére egy adag mosást berakok, hogy ne maradjon itthon sok szennyes mert azt úgyis hozunk majd ha jövünk.


    Valika! Részemről a döbbenet és csak imátkozni tudok, hogy ne kerüljek ilyen megalázó helyzetbe mint amibe ma azok kerülhetnek akik kiszolgáltatottan kell hogy feküdjenek a magyar eü szinte bármelyik intézményébe. Undorító!


    Mindenkinek kellemes szép napsütéses napokat kívánok! 


    Ha lesz rá lehetőségem akkor majd benézek!

  14. 2019. szeptember 18. 22:1579863.

    Valikám! Teljes mértékben értem a felháborodást! Arról lehet szó, hogy azokat a betegeket kezelik így, akik már nem tudják elmondani, nem tudnak panaszkodni, ha tudnak, nem hisznek nekik, vagy akiknek a hozzátartozójuk egy távoli rokon, akiket már alig-alig látogatnak, vagy legalábbis ezt feltételezik róla. Mindez csak találgatás a részemről, de nálunk hallomásból tudom, hogy így működik a dolog. Nagy szégyen, megalázó és embertelen. Konkrét eset, hogy ismerősöm anyukáját kezelték így itt helyben, nem volt elmebeteg, nem volt inkontinenciával kezelendő, de amint bekerült a kórházba azonnal pelenkát és lekötözést kapott a nap 24 órájára. Amikor a lánya számon kérte az elbánási módot, még nekik állt feljebb. Onnantól naponta a lánya gondozta, ápolta, naplót vezetett a kórházi ellátásról, ahonnan végül ki is tiltották, majd a mama leépült teljesen, ott halt meg, holott úgy vitték be, hogy nem is volt beteg, csak a szomszéd hívott mentőt hozzá, mivel bezárták a saját házának udvarába és a néni a kapun keresztül igyekezett szabadulni. Ez volt a bűne, ekkor hívták a mentőket, és ekkor lett vége az életének is, mivel bekerült a kórházba. Nem lett jogi következménye, mert a családot meggyőzték, jobb, ha nem pereskednek, könnyebb lesz így elengedni a mamát. Ráadásul testvéri harcok sorozata várt volna az ismerősömre. Nekik volt érdekük, hogy haljon már meg az "öreglány". Ezt a módot választották, bejött nekik. 


    Magam is feküdtem olyan néni mellett a kórházban, akit öregotthonból hoztak be, nekem műtétem volt, örültem, hogy élek, és nekem könyörgött, hogy oldozzam ki, mert őt is lekötözték. Szerencsém volt, hogy "csak" egy nap, egy éjszaka kellett hallgatnom a könyörgést, teljesen tiszta elméje volt, igaz, hogy nagyon öreg, de nagyon intelligens, ép gondolkodású volt, nem értette, miért is van kikötve. Aztán jött a fehérgalléros "kisfia", átrakták egyágyas, vagy ki tudja milyen szobába, én meg szerencsére jöhettem haza. Engem is megviselt, ilyenkor mindig az jut eszembe, lehet én is így járok majd egyszercsak.

    előzmény:
    precon (79860)
    2019-09-18  20:24
  15. 2019. szeptember 18. 20:3279862.

    Szép álmokat sziasztok.

  16. 2019. szeptember 18. 20:2579861.

    Marcsikám jó utat és érezzétek nagyon jól magatokat.

    előzmény:
    totyogoka (79856)
    2019-09-17  06:52
  17. 2019. szeptember 18. 20:2479860.

    Gittám szia.Nem maradok el de ma is a kórházban voltam és ma nagyon felhúztam magam.Az unoka testvérem minkét keze lekötve,nem ment neki infúzió ezért nem értettem.Mert akkor szokták lekötni mert kiveszi.Kérdeztem a nővért miért van lekötve hát érdekes választ kaptam azért mert csúnyán beszél és kiabál.Na nekem is felment a pumpám kikötöztem és fél napot ültem az ágya mellett.Pénteken megyek és beszélek a kórház igazgatójával ha megint le lesz kötve.Persze nem hagyom annyiban a dolgot de ma olyan ideges lettem hogy féltem hogy nagyon csúnya dolgot teszek és még én ütöm meg a bokám így erőt vettem magamon de legszívesebben megvertem volna a nővért.Szóval elvagyok havazva mire haza jövök olyan fáradt vagyok hogy csak nézek ki a fejemből.


    Holnap meg én megyek orvoshoz intézem a térdem beutalóját.Remélem hamar kapok időt muszáj magammal is foglalkozni mielőtt tolókocsiba kerülök közel vagyok hozzá.


    te fáradhatatlan vagy én vonszolom magam nem tettem el lecsót sem pedig azt szeretjük.

    előzmény:
    dundori (79859)
    2019-09-18  19:16
  18. 2019. szeptember 18. 19:1679859.

    Ma lecsót raktam el, kb. ez is lett a végén úgy 7-8 kg, egyelőre dunsztban van, a kamrámban meg elfogyott a hely, ahová rakhatnám. De mindegy, mert most addig marad a párnák között, amíg csak akarom, mert ez volt az utolsó, aztán onnan a lehetőség szerint nem az én kamrámba, hanem a gyerekekébe kerül majd. Én péntek délután elutazom, majd hétfőn kiszedem, aztán viszik, ha akarják.


    Kincsike! Nem látom merre vagytok!


    Valikám! Olvasom, eleged van, sok a dolog, de ha én visszajöttem, ne hagyj már magamra, tudatlanul. 


    Tegnap elmentünk Lilla unokámmal útlevelet csináltatni. (Együtt utazunk majd okt. 30-án). Nekem ingyen adták 10 évre, neki 7.500-, forintért 5 évre. Nem tudtam, de meglepődtem. Azt mondta a kormányablakban ülő ügyintéző az enyémre, nem mindegy már, mennyi időre adják, ha ingyen van? Még kicsit több, mint egy hónap és utazunk. Csak ketten.

  19. 2019. szeptember 18. 11:0679858.

    Szetvusztok


    Mara megint kerestem munkat magamnak,vettem a piacrol 5 kg paradicsompaprikat(pritamin nalatok),honnan ered ez a nev?


    3kg besztercei szilvat,lekvarnak,a paradicsompaprika savanyusagnak lesz elteve.


    Ijesztegetnek a hideggel,nalu k most 16 fok van es sut a Nap.


    Totyi


    Jo pihenest,szorakozast kivanok,vigyazz a derekadra.


     


    Legyen szep napunk.

  20. 2019. szeptember 17. 21:5179857.

    Szervusztok, szép estét, vagy már jó éjszakát...?


    Én arra gondoltam, hogy a jegyzőnél lehetne esetleg bejelentéseket (sorozatban) tenni akkor, ha adódik valamilyen ok, ami sérti a közösséget. Mindig valaki, akivel konfliktusba keveredik az ember. Nekik kötelességük intézkedni, ha nem is azonnal a rendőröknél, de aztán gyűlik-gyűlik a sok bejelentés, és esetleg elrendelik az elmeorvosi vizsgálatot (bár írod, okos bajkeverő). Na de ez egy hirtelen ötlet volt, megírtam, hátha hasznos. Végül is be kell látni, nem tarthat egyetlen ember rettegésben egy lakóközösséget.


    De ennyit erről. Mi az utcában (mindössze 17 házszám van), sem ismerjük egymást, mert már régen kicserélődött a tulajdonos, összesen 4 házban lakunk régiek. Én sem ismerem már az újakat, bár régen volt évente egy ún. "utcabál", ahol lehetett ismerkedni, barátkozni. Ez is elhalt, szerintem azért, mert a kondéros pörköltfőzésbe nem akartak/akartam magam sem beszállni, hisz ez akkor működhet szerintem, ha a kezdetektől ott van mindenki, aztán jön az okoskodás, poénkodás, ki mit tenne még bele, a végén elkészül egy étel, ami vagy jó, vagy nem, de aki főzni szokta, beleunt, hogy főzi egyedül egész délután, aztán meg ott marad a nyakán, hiába adott bele az a néhány ember, aki bográcsos pörköltet akart enni. Szeretem a pörköltet, főzök is rendszeresen, főleg a csülök-köröm pörit, a barátosném és én rendszeresen meglepjük egymást ezzel, de tudom, hogy milyen körülmények között készült, nem lesz csúz másnap a számon, én nem szívesen eszem ismeretlen emberek főztjét.


    Ma megfőztem a paradicsomot, amit a nővérem hozott több, mint 7 liter lett a végén. Igaz, kétszer cseréltem pólót, mert előbb a pucoláskor, aztán a passzírozáskor lettem paradicsomos (elektromos géppel, de mindig lespriccelt, sőt a konyhabútorom, mosogatógép is tisztításra szorult, a konyhakőről nem is beszélve). A lecsó főzés holnapra maradt, mivel Lillukával útlevelet voltunk csináltatni a kormányhivatalban. Előtte bevásárlás, majd felszedtem, elmentünk, sokat nem kellett várni, de az idő mégis elszállt. Hazafelé a házuk előtt már kellet mondanom, hogy szálljon már ki a kocsimból, mert nekem sürgős dolgom van otthon (WC-re kell mennem). Szerencsére kocsival kb. 5 perc hazáig tőlük.


    Holnap ismét munkadömping, mielőtt elutazom pénteken, már nyugodtan szeretném tölteni a hétvégét (ami persze nem fog sikerülni, mert én itthon szeretek lenni a legjobban).


    Már csak az esti tisztálkodás, aztán mély altatásba zuhanok, már alig várom.


    Ja! Az időjósok szerint idén nem lesz vénasszonyok nyara. Zorán zenéjével búcsúzom: készülj a hosszú télre kedvesem, mert hosszú lesz a tél én azt hiszem..


    Jó éjt mindenkinek.

    előzmény:
    totyogoka (79856)
    2019-09-17  06:52
  21. 2019. szeptember 17. 06:5279856.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


    Nagyon lehült a levegő és még esett is valami az éjszaka folyamán. Azért bízom benne hogy lesz még szép meleg ősz hiszen az a bizonyos vénasszonyok nyara még hátra van. Tegnap elkezdtem én is a bőröndökbe pakolni a pénteki induláshoz. Várom már nagyon mert az a görög életérzés már nagyon hiányzik illetve ilyenkor lehet feltöltődni a mogorva szürke téli napokra. 


    Gitta! Értem én hogy miről beszélsz illetve hogy hogyan is kellene egy lakóközösségnek működni, de ilyen közösségek manapság csak a filmeken vannak. Egy 5 lépcsőházas 10 emeletes panellakásban élünk. Szintenként 6 lakás van kivéve a fsz ahol csak 4 lakás van. 35 éve élünk itt de a beköltözés óta annyira kicserélődtek a lakók, hogy a 64 lépcsőházi lakóból talán 10-et tudnék megnevezni hogy kit hogy hívnak és melyik szinten lakik. Sok az új lakó fiatalok , sok az egyedül álló idős hölgy sok az albérlő.  Szerinted melyik merne szólni egy 150 kilós embernek aki ráadásul nagyon okos bolond mert nagyon okosan  tudja a félelemkeltés minden formáját okozni azoknál akik nála gyengébbek Ráérez hogy kivel kell mézesmázosan viselkedni és kit lehet félelemben tartani. Rendőrség????? Magas ívben lesz@rja a családi zűröket. Nehogy azt hidd hogy megy egy bejelentés és akkor hipp hopp ott teremnének. A megfélemlített nem  mer beszélni mert a rendőr elmegy az illető pedig maradtovábbra is a megfélemlítővel közös fedél alatt és akkor már senki nem tudja megvédeni. Biztosan most sokan azt mondják, hogy nem lehet közömbösnek lenni ilyen esetben de beleavatkozni sem lehet egy család életében. Engem még csak mások elbeszélése alapján fenyegetett meg szemtől szembe nem de szerinted mit tudok kezdeni vele? Éjszakánként egyedül vagyok a lakásban , mert apus dolgozik. Szerinted????? Sajnos olyan világot élünk amikor hamarabb adnak igazat a bíróságok is a csalóknak hazugoknak bűnözőknek mint a becsületes embereknek. Rosszak a törvényenk. Az emberek többsége nem keresi magának a bajt. Ha én vagy a többi lakó közül vennénk is a fáradtságot és bejelentenénk akkor előbb utóbb mehetnénk kihallgatásokra bírosági idézésekre . Ott azért még nem tartunk, hogy örjöngjön és ezzel közveszélyt okozzon. Szépen módszeresen készíti ki azt akiről tudja látja hogy félnek tőle. Én pl ha köszön visszaköszönök és ennyi. Előre még köszönni sem köszönök neki. Bevallom én is gyáva nyúl vagyok és inkább nem szólok hozzá. De vannak olyan lakók akik leállnak vele beszélgetni  pont azért mert nem akarnak konfliktusba keveredni vele. Szóval nem könnyű egy ilyen helyzetben még tanácsot sem adni nem hogy cselekedni. 


    Rózsa! Én drukkolok, hogy sikerüljön nyugodtan élned az új helyen.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!

  22. 2019. szeptember 16. 22:0079855.

    Szia Marcsi! Csak sejtem a régi személyes találkozókon történt beszélgetésekből, hogy bizony nincs könnyű helyzetben - enyhén szólva - a lakótársad, a topictársunk. De egy ekkora házban, ahol laktok, felmerül bennem a kérdés, hogy nincs semmi közösségi összetartás, vagy mostanra ott is úgy van, hogy éli mindenki a maga életét, bár van egy ember, akitől félek, de igyekszem elkerülni? Még az is lehet, hogy megbolondult és veszélyes bárkire! Nem csak a családját terrorizálja, de bárkit! Nincs erre valami szabály, rendelet, mit tudom én mi, ha bejelenti xy, máskor bejelenti egy másik, és bejelenti a 33, vagy nem tudom hány lakó közül, hogy fél tőle, nincs erre megoldás? Nem tudom, rendőrt hívunk, ha garázda, rendőrt hívunk (na nem arra gondolok, hogy Te hívod állandóan, hanem felváltva egy-egy lakó), amikor félünk, őrjöng, vagy olyat tesz, ami sérti a közösséget. Lehet az is, hogy elmebeteg, s akkor jogosan fél a ház, hogy rátámad az unokára, a kisgyerekre, vagy akár egy felnőttre ok nélkül is. Kell, hogy legyen valami mód, ami megfékezi..., vagy???? Na nem akarok okoskodni, de valami megoldásnak lenni kellene.


    Azt tudod-e, hogy melyik csatornán, mikor közvetítik a Szenes emlékkoncertet. Én már napok óta nem néztem TV-t, bár most megy valahol valamilyen csatorna a másik szobában, de Istenemre esküszöm, hogy ha még lefürdök, már azt sem fogom tudni, milyen nap van ma, milyen lesz holnap, mit is kell csinálnom, menni kell-e délután, vagy van-e itthon kenyér??? Sokat dolgoztam ma is, már szinte sötét volt, mire bejöttem, de kimostam az összes ágyneműt és haladtam is valamit odakint, de a nővérem hozott annyi zöldséget-gyümölcsöt, hogy bár nem mutattam, de belül nevetőgörcsöt kaptam, így ma már majdnem sötétben leszedtem a paprikákat, ha holnap esős nap lenne, nem okoz gondot, paradicsomot főzök be, közben meg lecsót teszek el, mert kaja annyi van, ha egész héten nem főznék, akkor is kitart, bár 2 nap után inkább kidobom és főzök újat-

    előzmény:
    totyogoka (79853)
    2019-09-16  06:58
  23. 2019. szeptember 16. 21:4179854.

    Kedves Rózsa! Én kívánom Neked a lehető legjobbakat. Nem gondoltam, és nyilván mindenki tudja, hogy Totyi nem segíthet ezen a helyzeten, de ha az egész ház menekülőre fogja, ha meglátja, akkor az egész ház tehetne ellene! Nem tudom, csak gondolom, hogy sok-sok emberrel szemben nem lenne semmi esélye. Hú de szar helyzet lehet ez..... kitartás. Én Neked drukkolok, bár tudom, ez semmit sem számít, vagy talán picike erőt ad. Legyen nyugodt a hátralévő, újrakezdő életed. 

    előzmény:
    rozsaanyu (79852)
    2019-09-15  20:37
  24. 2019. szeptember 16. 06:5879853.

    Mindenkinek Szép Jó Reggelt Kívánok!


     


    Tegnap még ragyogó idő volt így hirtelen elhatározással el,entünk a minden évben megrendezésre kerülő Szenes Iván emlékkoncertre. Jó helyre kerültünk már mint a székek és a széksorok tekintetében.Élmény volt a régi slágereket halgatni. Sajnos nem tudtuk megvárni a végét hamarabb eljöttünk, de így is elmúlt már 22 óra bőven mire haza értünk.


    Örömmel láttam Rózsa Hogy sikerült idetalálnod. Kívánom, hogy sikerüljön megtalálnod a nyugalmad az új helyeden.remélem, hogy lesz bírósági végzés is és az urat kötelezik a lakás felének kifizetésére vagy a vagyonmegosztás rád eső részének a kifizetésére is sor kerül majd.Undorítóan viselkedik és mindenkiben félelmet kelt.


    Vigyázz magadra , vigyázz az egészségedre!


    Mindenkinek szép Új hetet kívánok!

  25. 2019. szeptember 15. 20:3779852.

    Gittám! Nehéz lenne leírni a részleteket. A lényeg, hogy otthon változatlan a kupi, már januárban elmúlt 1 éve. Nincs nyugtom otthon. Halálfélelem, szorongás a lakásban. Marci nagyon félelmetessé vált. Ezt totyiMarcsi is tudja igazolni. Persze segíteni Ő nem tud. Ez érthető! Az egész lakóközösség menekül, amikor meglátják a Marcit. 


    Még nem tudom hogy lesz -netem az albérletben. Amint tudok, jelentkezem. Nagyon hiányoztok!


    Reggel jön értem az Andris. Ő visz az új szállásomra, Sülysápra. Ahova mesébe illő módon kerülök. Remélem nem kell felébrednem, hogy ez csak álom. Lakbért nem fizetek, csak rezsit. Egyedül egy családi házban. 


    Még az otthonról költözés módja rejtély.


    Amint tudok jelentkezem.


    Puszi mindenkinek, aki erre jár.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     


     

    előzmény:
    dundori (79851)
    2019-09-15  19:05

Címlap

top