Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. november 30. 11:5080026.

    Sziasztok nálunk is hideg van


    Marcsi a lumbágó az nagyon @tud nekem sem jött be a fekvés azt hiszi az ember mikor megkapja az injekciót hogy övé a világ mert kevésbé fáj.Na ezen szoktam én is elcsúszni Jobbulást a vejednek.Nem irigyelek cipekedhetsz nem elég a főzés.Nálunk nem válogatás a fő gond hanem különféle betegségek azért vagyok bajba ha főzni kell és itt az egész család.


    Elárulod hová vettél bónuszokat?

    előzmény:
    totyogoka (80025)
    2019-11-30  10:17
  2. 2019. november 30. 10:1780025.

    Mindenkinek szép napot!


     


    Szikrázóan süt a nap de bizony minusz fokok vannak már! Lehet később jobb lesz de most nagyon hideg lett.


    Sajnos most nálunk kicsit beütött a ménkű! Józsi vejemnek lumbágója van . Tegnap kapott injekciót is de a szigorú fekvést nem tartja b e mert ugye a lányomat el kell látni és ott van még a kutyus is. Hiába kértem, hogy jöjjenek át mindenestől és amíg feküdnie kellene addig itt el leszünk nem akarja. Így majd én megyek délután mert a lányom egyedül nem tud fürdeni se meg öltözni se. A fiamék jönnek és majd utána átmegyek. Szerencsére nincsenek messzire.Most főzök mert viszek nekik is. itt is van aki válogat ezért kétfélét szoktam főzni aztán abból az egyiket biztosan megeszik.


    Vigyázzatok magatokra!


    Szép hétvégét!

  3. 2019. november 30. 04:0680024.

    Vali


    Mi van a terdeddel?nekem mikor annyira fajt nem volt kedvem gyalogolni,en is szeretek gyalig jarni,ha nincs semmi csomagom.


    Nalunk sok helyen kockakoves a jarda,hol fenn,hol lenn van ha nem neznek a labam ele elesnek,ezert nagyon lassan megyek.


    Totyi


    Ugyes vagy,hogy minden heten sokat fozol a csaladnak en  csqk most foztem tobb felet a szuletesnapunkon 6 emvernek bapokig fajt a derekam.


    A sok avon hazahordasa sem volt konnyu,meg a decemberi is sok lesz de meg lesz a penz a furdore.


    Neha mennek a kozeli sosfurdore,de attol felek megfazom,amig a buszt varom haza fele.


     

    előzmény:
    precon (80023)
    2019-11-29  17:06
  4. 2019. november 29. 17:0680023.

    Marcsi ügyes vagy én megvárom a januárt és utána veszek utazásokat.Mivel szeretek gyalogolni de egyenlőre problémás.Amit néztem utakat ,tetszik sok a gyaloglás.Szeretem a hegyeket na meg városnézést stb.


    Na én nem vállalnám minden héten az ebédfőzést a nagy csalásnak ,már csak azért sem mert három félképpen kellene főznöm.Elég ez ünnepnapokon. Nyavalyás egy bandaegyik ezt a másik azt nem eheti.Mikor főzök meg kell jelölnöm melyik kaja kiénehogy rosszul legyen valaki.Bár az uncsi tart nálam is gyógyszert de nem szeretném ha használni kellene.Eddig nem volt rá szükség nagyon vigyázok.

    előzmény:
    totyogoka (80021)
    2019-11-29  11:08
  5. 2019. november 29. 14:3380022.

    Marcsi kérek szélt én is


    Most már én is utazgatni fogok megígértem magamnak.Igaz egyedül nem olyan élvezetes de majd megszokom a látnivaló majd pótolja és igyekszem majd buszos társas utakat nézni és akkor nem is leszek egyedül

    előzmény:
    totyogoka (80021)
    2019-11-29  11:08
  6. 2019. november 29. 11:0880021.

    Mindenkinek Szép napot!


     


    Olyan szépen süt a nap , viszont hideg van. na nem olyan zordon minuszok csak túl sokáig volt a kellemes ősz és most rosszul esik a hidegebb. De hozzá kell szokni mert vasárnap már december és mikor legyen hideg ha nem most.


    Reggel korán sütöttem almás pitét , délután vendég jön na meg maradjon holnapra is mert holnap meg a kis családom jön teljes létszámmal. Vasárnap nem érnek rá így most szombaton van a találka.Igazándiból még csak körvonalazódik a menü de holnapig lesz konkrétum is. Kicsit ( na jó nagyon) dühös vagyok a magyar egészségügyre mert tegnap próbáltam időpontot kérni a Lympho ödéma vizsgálatra és azt mondták január 20.-án  hívjam Őket és majd akkor tudják megmondani hogy május vagy június lesz az időpont. Viszont a lábaim dagadnak fájnak és olyanok mint az elefánté. Ide oda küldözgetnek de az okot nem találják.


    Rózsa!Örülök ha néha be tudsz nézni. Nagyon drukkolok a kis unokád műtétjéhez. Mikor még kicsik könnyebben viselik. Hamar túl lesz rajta. Emlékszem Kittynek is ki kellett venni az orr és a garatmanduláját is de hogy miért nem egyszerre azt nem tudom. De miután kivették mintha elvágták volna se a füle nem fájt se a torka sőt még a horkolása is megszünt.


    Ibolya! Jó hogy legalább ilyenkor van elég avonos megrendelés hiszen neked az a kis mellékes amiből tudsz kicsit magadra a pihenésedre is áldozni. Fárasztó biztosan a kiszállítása de amíg tudod csináld.


    Kincsike! Biztosan várják már a Mikulást ( Télapót) a Te kis unokáitok is . Olyan  cukik még ilyen kicsik. Később meg másért aranyosak. Én pl az unokámtól kaptam egy doboz merci csokit és minden szeletre körbe ragasztott egy kis cimkét hogy pl : szeretlek hiányzol gondolj rám, a legjobb nagyi vagy , meg ilyenek. Jól esett a májamnak !


    Valika! Jól írod! Vannak ilyen tipusú emberek akik így vannak alapból kódolva. Mások segítése okoz örömet. Mivel szoc gondozó voltam így a fél életemet a segítőszakmában töltöttem. Mivel a saját gyerekem is segítségre szorul a halmozottan sérült állapota miatt sokat segítettünk egymásnak is szülők hiszen sokszor csak egymásra számíthattunk.Mostanra már belefáradtam. Ezt hívják úgy hogy kiégés? Lehet. DE! Túl rövid az életem ahhoz hogy magammal ne törődjek és ne legyek néha egészségesen önző. Igenis utazom, és gondolok magamra a vásárláskor is. Kell mert különben tényleg úgy múlik el az életünk, hogy azt hisszük csak akkor érünk valamit ha másokon segítünk.Annak nagyon örülök, hogy vasárnaponként együtt a család és talán nekem azért nem olyan nagy szám a karácsonyi együtt lét mert mi egész évben össze jövünk hétvégeken. Majd biztosan eljön az az idő is amikor már nem ebédelni jövünk össze de bízom benne hogy akkor is szakítanak ránk időt.Persze nekem nincs kertem nincsenek állatok amiket nem lehet magukra hagyni. Viszont szeretünk utazgatni. Most több kupont vettem már ami hosszú érvényességű és majd a jövő év első felében szépen beosztjuk . nem hosszú időre pár napra de elutazunk.


    Gitta! Neked is jó egészséget kívánok! 


    Mindenkire gondoltam , most meg megyek az ebédet rendezni : Grízgaluska leves meg sült kacsaszárny krumplival. ( Ja és a pite széle amit körbe vágtam) a többi a vendégeké! 


     

  7. 2019. november 29. 07:4680020.

    azt még mondom hogy a lányom szerint rosszul vagyok bekötve apusom is rosszul volt bekötve apus is ugyanilyen volt nem tudott nemet mondani 

    előzmény:
    precon (80019)
    2019-11-29  07:09
  8. 2019. november 29. 07:0980019.

    Sziasztok Szia Gitta.


    Köszönöm a gondolataidat és nagyon is értem miről írsz.Egész életem során mindig valakiről gondoskodtam Már gyereklányként is a szomszéd néniről Valahogy úgy adódott hogy mindig akadt valami vagy valaki.Mikor nem kellett akkor nagy üresség lett a helyén,talán ezért van hogy engem mindig megtalálnak és hiába fogadom meg hogy most már elég valahogy sosem sikerül.Most viszont már éreztem hogy nagyon sokat felvállaltam fárasztó volt a napi gondoskodás hiszen nekem még itt van a fiam és egy lány unoka is akit mi neveltünk .Szóval nem fogok még unatkozni.Már akkor hiányérzetem volt mikor kórházba került de remélem hogy ezen is túl leszek .Muszáj most már magammal is foglalkozni  a gyerekek is ezt mondják.De azért titokban elárulom nektek hogy a harmadik szomszédom időnként felkér hogy segítsek neki,na nem takarítás meg ilyenek apró szívességek.Nagyon nehezen közlekedik járó kerettel.Persze erről hallgatok mert kiakadna a családomDe Gittám megfogadtam hogy most már én leszek az első hátha be tudom tartani Vannak dolgok amit szeretnék csinálni megpróbálom megvalósítani.

    előzmény:
    dundori (80017)
    2019-11-28  16:59
  9. 2019. november 28. 22:5880018.

    Kellemes estét, kedves Barátnéim!


    Jöttem, amint tudtam. Újabb 2 Gb-t áll a rendelkezésemre.


    Köszönöm, hogy gondoltok rám.


    Egyedül vagyok a nagy házban. Mindig találok tennivalót. Diótörés feladatot adtam magamnak. Van/volt 2 krumpliszsáknyi dió. 2-3 évesek. Már csak fél zsáknyi van töretlen. Meglepetés a Háziasszonynak. 


    Utólagosan, nagy-nagy szeretettel köszöntöm az Erzsébeteket és a Katalinokat.


    Gondolatban veletek ünnepeltem a nevetek napján!!!


    Valcsi! Őszinte részvétem! Úgysem fog kiderülni az igazság, a halál valós okáról. Szemétség a dr-nőtől, hogy elfogadta a pénzt. 


    Gitta! Olvastalak! Puszi neked is.


    Ibolyka! Veled és kincsiE-vel a facen többször találkozom.


    Olvasom a topicot és a facet is, csak nem tudok sokat írni.Pedig lenne mit. Szorít a 2 Gb-t!


    Mákos valamire vágyok. Vettem is mákot. Csak éppen daráló nincs.


    Bálintom elszedi a telót a Bimbómtól és felhív:


    - Rózsamama! Kapcsold be a kamerát. Tudod? Nyomd meg azt a gombot.


    13.-án műtik az orrmanduláját. Annyira gyulladt, hogy már ráment az egyik fülére is. Alig hall. Megyek 10,-én a Kristófhoz és a vejemhez.


    Majd még jövök! Most hív a Bimbóm. Majd még totyinak reagálok a Marcival kapcsolatban. 


    Jóéjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     

  10. 2019. november 28. 16:5980017.

    Valikám! A sok intézni valóid közben nem biztos, hogy olvasod, amit írok, pedig - szerintem - nagyon fontos lenne! 


    Én magam is úgy tekintek magamra, mint egy szolgalélekre, mindig is - ma is - saját magam helyezem a dolgok végére. Ha az embernek megszűnik a gondoskodás iránti feladata, akkor jöhet még egy trauma. Ez nem egyik napról a másikra, hanem szép lassan, alattomosan kezd az ember életébe belekúszni.


    Lehet sokan azt mondják most, ne zaklassalak ilyen dolgokkal, pedig ez a valóság, és elnézést is kérek mindenkitől. Sajnos az ember azt érzi - hiába a szerető család, hiába a számtalan unoka, hiába a tenni való sok-sok dolog a ház körül - mindenki megy, teszi a dolgát, s az ember, aki egész életében szolgált, szinte magára marad a problémákkal. 


    Csak magamról veszek példát, bizony nem minden napom kezdődik gyöngyvirágos jó hangulatban, sőt! Aztán erőt veszek magamon, majd reménykedni kezdek, lesz ez még jobb is. Hát nem! Mindezt a hangulatváltozásokkal kapcsolatban írom - gondoltam eddig -, de nem. Teljes mértékben kihat az egészségemre, a befelé fordulásra, az érzékenységemre, s minden nap megállapítom, hogy nincs már bennem semmi pozitívum, holott az egész életem a derűs, jókedvű mosolygásról szólt.


    Ha most megkérdezné valaki, hogy minek tudnék örülni a legjobban, nem tudnám a választ. Ez valahol, akárhogy is csűrjük-csavarjuk, egy tragédia.


    Nagyon vigyázz arra, hogy ne csak a munka legyen a központi téma a mindennapokban, találj magadnak egy olyan elfoglaltságot, ami örömöt okoz (bagoly mondja...), nekem eddig még nem sikerült, talán túl mélyre zuhantam és már nem is érdekel.


    A soraim csak arról szólnak, hogy törődj MAGADDAL!


    (Gondolkodtam, hogy elküldjem-e ezt a szolit, de bárki bármit is mond, úgy döntöttem, elküldöm, mert segítségnek szánom, és majd mindenki akkor kommentálja negatívan, ha ilyen helyzetbe kerül.)

    előzmény:
    precon (80016)
    2019-11-28  07:33
  11. 2019. november 28. 07:3380016.

    Sziasztok.


    Köszönöm az együttérzést kicsit már higgadtabban fogom fel a dolgokat.Neki így sokkal jobb nem volt ez méltó élet a számára.


    Furcsa lesz nekem hogy most már magammal kell foglalkoznom évek óta mindig valakinek a gondját viseltem. Most már marad a szűk család és én.Egyenlőre még sok az intézni valóm de ezen is túl leszek .


    Azt hogy túléltem apus távozását köszönhetem annak hogy velük kellett foglalkoznom.Napi szinten volt velük gondom így magammal nem tudtam foglalkozni ami az adott esetben bizony jó volt.

  12. 2019. november 27. 07:1580015.

    Jó reggelt!


     


    Valika! Bocsánat de csak most olvastam, hogy mi történt!


    Fogadd őszinte részvétem! sajnálom! 


    A dr.-nő hozzáállásáról meg van a véleményem. ( undorító gusztustalan)


    Sok erőt kívánok a továbbiakhoz és nagyon figyelj a saját egészségedre is.


    Talán pont a sors akarta , hogy így legyen. Minden esetre sok a kérdőjel mint írtad azon az osztályon.


     

  13. 2019. november 27. 05:4580014.

    Szervusztok


    Valika


    Fogadd oszinre reszvetemet,felaldoztad magad,hogy segits a rokonaidon.


    Vegtelenul pofatlan volt a dr.no,aki tudta,hogy milyen allapotban van az unokatestvered,megis kerte a penzt es el is fogadta.


    Sok jarkalnivalod lesz,mig mindent elintezel es lezajlik a temetes,hiszem,hogy teged illet meg a  lakas,hiszen egyedul csak te rendezted.


    Legalabb januartol te is mehetsz rehabra,vagy ahova az orvosod mondja,hogy gyogyuljanak a terdeid.


     


    Vigyazz magadra.

  14. 2019. november 26. 19:0080013.

    Valika   fogadd  részvétünket ,nagyon  sajnáljuk  a történteket  ezzel kapcsolatba minden  beirásodat olvastuk.


    Egyszerüen  erre  nincsenek  szavak  .Nagyon sokat  válaltál  ezzel kapcsolatba .


    Vigyázz  magadra .


     

    előzmény:
    precon (80011)
    2019-11-26  17:38
  15. 2019. november 26. 18:2480012.

    Valikám! Nincsenek szavak! Fogadd részvétem, és amennyiben lehetséges, mostantól gondolj csak magadra és az unokáidra, gyerekeidre! Sajnos sok fájdalmat okoz az élet, de egyszer mindenkinek tudomásul kell venni: minden embernek csak egy élete van! Most a Tied a legfontosabb!!!

    előzmény:
    precon (80011)
    2019-11-26  17:38
  16. 2019. november 26. 17:3880011.

    Ma nagyon szomorú vagyok és dühös.


    Meghalt az unoka tesóm délelőtt 10 órakor.


    Ami dühít az ügye a dokinő neki tudnia kellett hogy milyen állapotban van.Most minden segédeszközt vissza kell mondanom és rengeteg ügyintézés szakadt ismét a nyakamba.Kicsit el vagyok veszve majd összekaparom magam holnap már tisztább fejjel tudok gondolkodni.Ami furcsa hirtelen négy beteg is elhunyt az osztályon.A múlt héten a dokinő azt ecsetelte nekem hogy neki decemberre üres helyekkel kell rendelkezni ezért kellene haza hoznom a tesóm.Most azt hiszem nem gondolkozom józanul de kicsit furcsának találom.Én nem láttam őt rosszabbul és jól elbeszélgettem vele csak a lábát fájlalta.Még nem kaptam  halottit így nem tudom mi a halál oka állítólag a szíve miatt volt rosszul.Ma nem sokat tudtam intézni.

  17. 2019. november 26. 17:2780010.

    Sziasztok .


    Ha ide is betévednek Katák,Katicák,Katalinok boldog Névnapot kívánok.

  18. 2019. november 25. 17:4780009.

    Minden Katalinnak, s ha a Stadber Kati olvassa, neki különösen: kívánok nagyon boldog névnapot!

  19. 2019. november 25. 15:0280008.

    Szervusztok


    Totyi 


    Nagyon ugye vagy,hogy minden vasarnap vendegul latod a csaladod,a gerincberegsegedrol ne is beszeljunk.


    Dundori


    Koszonom,hogy reszletesen beszamoltal a teendoidrol,bizony nem konnyu kertes hazban lakni,sok a falevel ,telen a ho.


    Mi akik tombhazban lakunk,ezektol mentesulunk,fizetunk kozosen egy embert aki takarit,bokrokat nyir es havat seper,meg a leveleket.


    Vali


    Itt balunk is van egy magan ceg,ahol bermentesen lehet ilyen agyat berelni,egy rokonom anyosa sulyos beteg,neki bereltek.


    En ugy hallottam Szoboszlon,hogy nejtek 2x15 nap kezeles jar,persze fizetni kell 12oo ft/nap es sajat magad keresed a  szallast,ott vannak helyek,ahol eleg olcson kapnak  szallast es 2x etkezest  5 ejszaka 6 nap,25 ezer ft.


     


    Nekem meg tart az Avon csomagok hazavitele,de azert delutanonkent pihenek.

  20. 2019. november 25. 09:0480007.

    Sziasztok szép új hetet.


    Időváltozás lesz mert mindenem fáj


    Marcsi olyan zavarba jöttem hogy a doki kezéből akartam kikapni a tollat   holott előttem volt egy csomó a nővérke szólt hogy ott vannak a tollakNa ezen is túl estem


    Ma az unoka tesómtól elvitettem a kukásokkal pár felesleges heverőt hogy akadálymentesítsem nagyjából a lakást. Felkészülök mindenre.Nagyon vacak heverők voltak és kissé büdik foltosak(pisi meg egyebek).Most néztem egy olyan ágyrácsot ami motoros emelhető a fej és a lábrészes veszek egyet könnyebben lehet majd kezelni.Nem kell húznom vonnom ha erre kerül a sor.


    De jó hogy nálatok ennyi mindent ad az önkormányzatfelénk semmi sincs.Majd a dokitól kérek fürdő jegyeket amit majd én is kihasználok.úgy tudom évente jár 12 .


    Rózsa remélem nyugodt napjaid vannak végre és az unokákban sok örömöt találsz.


    Kincsike neked is sok örömöd van az unokákban és bizony lehet készülni az ünnepekre.


    Ibolya Marcsi jó ötleteket ad én is szoktam vásárolni a bónusz brigádon még sosem csalódtam.


    Gittám az evéssel én is hadi lábon vagyok semmit nem kívánok igazából ha nem kellene a gyerekeknek főznöm én is hanyagolnám lehet hogy az evést isMinden nap agyalok hogy mit is főzzek nekem mindegy lenne de az uncsi és a fiam húsosak ha gombócot csinálok a lány éhen halMég szerencse hogy szeretik a főzelékeket én natúr ők sok hússal


    Sorbet Erzsike gondolom vagy ti mentek a fiadékhoz vagy ők jönnek haza,?


    na megyek főzni további szép napot kiolvadt a hús 

    előzmény:
    totyogoka (80006)
    2019-11-24  06:56
  21. 2019. november 24. 06:5680006.

    Szép jó reggelt Mindenkinek! 


    Már vagy két órája fent vagyok de előtte is forgolódtam egy csomót! Ha nem megy az alvás kár erőltetni. Így aztán korán reggel már a főzés egy részén is túl vagyok. Jönnek a gyerekek és ilyenkor mindig úgy készülök , hogy csomagolni is tudjak. Ma betyár levest csinálok ( lehet nem is ez a neve : sertés lapocka füstölt comb savanyú káposzta zöldségek füstölt kolbász  a főbb összetevők) de mivel ezt nem mindenki szereti így csinálok sajtkrém levest is. Aztán lesz rakott krumpli meg hirtelen sült natúr máj krumpli pürével és almás pite. Szerencsére minden el szokott fogyni és még kb keddig nekünk is marad itthon.


    Tegnap a Dagály fürdőben voltunk, van önkormányzat által támogatott bérletünk ami februárig jó és kiderült hogy még 9 alkalom van rajta / fő. Na ezt nem szabad hagyni elveszni így most gyakrabban járunk majd.


    Valika! Jót nevettem a bevásárlólistádon. De ez a doki nem egy érzékeny tipus. remélem az injekciók használnak és kevésbé fájsz. A másik dr.-nő viselkedésén kiakadtam Mi az hogy megszabja a tarifát? És mi van ha a betegnek nincs annyi pénze hogy leperkálja ezt az összeget? Akkor isten vele szélnek eresztik? Furcsa egy világot élünk.


    Ibolya! A bónuszbrigádon is egyszerű vásárolni ilyen kupont és érdemes is mert jóval olcsóbbak. No meg mindent lehet intézni otthonról az utalást. Mi a gyerekeknek is így szoktunk karácsonyra utazást választani hosszú felhasználási idővel így maguk döntik el hogy mikor tudnak majd utazni.


    Rózsa! Néha nézzél be írj magadról. Tudom hogy nem Rózsás a helyzeted de vígasztaljon a tudat hogy Márton Úrral napi háborúban állok és nem tudom mikor lesz vége. Klinikai eset sajnos. De pont Neked ezt nem kell magyaráznom. naponta bedob valami levélszemetet a postaládánkba. 


    Gitta! Mi szerencsére minden evők vagyunk és még az is előfordul hogy az iskolából hozunk menüt. Hogy miből készül????? Biztosan ehető anyagokból mert több száz gyerek étkezik onnan és még ízlik is a főztjük. Kétféle menüből lehet választani így valamelyik vagy mind a kettő finom. Az ára se mellékes  600 ft / adag. 


    Kincsike! Gondolom túl vagytok Ti is az ünneplésen. De hamarosan itt a Télapó / Mikulás és ahol kisgyerekek vannak ott ezt nagyon várják. Az én unokám már nagy 15 éves de még mindig megtöltöm a 24 kicsi adventi zsákot és naponta bontogatja.Pici kis apróságok vannak benne de tapogatja szorgalmasan és az alapján dönti el hogy melyiket bontsa fel  az nap. 


    Sorbet Erzsike! Kíváncsian várom , hogy az idén hol lesztek Karácsonykor. Elutaztok? vagy esetleg otthon ünnepeltek? Vajon nálatok fehér lesz -e a karácsony? Itt semmi olyat nem ígértek a meteorológusok, hogy esetleg lehet majd szánkózni Mikuláskor. ( Nekem annyira nem is hiányzik a hó de hát tél van és a gyerekek biztosan várják azt is )


    Mindenkinek kellemes napot Kívánok!


     


     

  22. 2019. november 23. 20:1380005.

    Kedves Ibolya! Mit is mondhatnék? A derekam már nehezen bírja, de sok minden más bajom is van, pl. az izületeim, és még sorolhatnám. Nem főzök minden nap mostanság, magamnak sem, a gyerekeimnek pedig csak akkor, ha van rá "kereslet". Pl. a héten sütöttem pizzát, nyilván egy-két darabot nem lehet, így örömmel vették, hogy nekik is készítettem (de még a lakóimnak is).


    Nagyon nehéz egy emberre, vagyis csak magamra főzni, főleg, ha nem szeretek a fagyasztómban kész ételeket raktározni, 2-3 napig meg pláne nem eszem ugyan azt a kaját. Sajnos ilyen szempontból igényesebb vagyok, mint kellene, de leginkább azért, mert én már nagyon keveset eszem. Néha kívánok ezt-azt, s mire megcsinálom, már annyira nem is érdekel. Gondolkodtam, hogy előfizetek, de azt meg azért nem szeretném, mert nem tudom, hol, milyen körülmények között készítik, tehát kicsit macerás az én étkeztetésem.


    Ha valaki megkérdezné, hogy mit ennék szivesen, komolyan nem tudnék válaszolni rá. Pl. nem vagyok édesség evő ember, de most szivesen fogyasztanék egy szelet orosz krémtortát. Nyilván nem sütöm meg, mert nem lehet ebből fél, vagy negyed adagokat készíteni, holnapra meg meg már nem is érdekel, holott megvehetném a cukrászdában és sorolhatnám, sok ilyen eset van. Te is tudod, hogy nem lehet töltött káposztát, kocsonyát és még sorolhatnám,  főzni egy-két személyre. Ilyenkor vagyok bajban, mert ha ezt kívánom, akkor meg kell főzni azt a bizonyos mennyiséget - hisz biztosan tudod magad is.


    Nálunk ma elég hideg volt, leginkább az erős szél miatt, így nem is próbálkoztam a levelek összeszedésével, pedig lenne mit. Idén nagyon későn szabadulnak a fák a levelektől, és ami a legrosszabb, vizes a fű, a bakancsom is gyorsan átázik, bár egy drága, elvileg bírnia kellene. Még mindig nem vagyok teljesen jól, bár már annyit nem köhögök, mint a hazaérkezésem idején, jobban is alszom, viszont a jobb szemem 3-4 nappal ezelőtt teljesen bevérzett. Gondot nem okoz, de utálatos látvány. Kb. 3 napja éreztem, hogy olyan a jobb szemem, mintha szúrná egy szempilla, meg nem néztem, csak igyekeztem kidörzsölni (nem kellett volna), aztán a lakóm (Katica) kérdezett rá, mi történt a szemmel? Én meg azt kérdeztem, miért, mi van vele? Én észre sem vettem. Igaz, néha nézek tükörbe, de ekkor talán éppen nem néztem, így nem is tudtam, bár délelőtt történt, reggel vagy nem láttam, vagy akkor még nem volt semmi baja. Egyedül a fiam aggódik miatta, én magam nem, el is felejtem, de ha eszembe jut, megnézem, tisztult-e már. Hát ennyi, amit mondhatok magamról.

    előzmény:
    Ibolyka43 (80003)
    2019-11-23  07:50
  23. 2019. november 23. 15:0180004.

    Sziasztok! Szia Ibolya!


    https://www.bonuszbrigad.hu/hevizi-kikapcsolodas-b133396


    Ezt a szállást csomagban lehet megvenni akciósan a Bónusz Brigádon. 


    Itt leírja hogy 2 főnek 2 éjszakára reggelivel mennyi llletve lehet 5 éjszakára is venni. + költség az IFA + a fürdő belépő illetve ha vacsorázni is szeretnél az is hozzájön de van egy jó kis étterem a szomszédba.


    A felhasználhatóság március 30.-ig van a szabad helyek függvényében erről telefonon kell egyeztetni a recepcióval. Ha a tófürdőre mégy akkor adnak kedvezmény kártyát illetve úszógumit is adnak a szálló vendégeknek.


    Bocsi majd később írok még de most mennem kell

    előzmény:
    Ibolyka43 (80003)
    2019-11-23  07:50
  24. 2019. november 23. 07:5080003.

    Szervusztok


    Totyi


    Jo,hogy elmentetek furdeni,engem erdekelne,hogy mennyibe kerult ott 1 ejszaka/fo?


    Dundori


    Sokat dolgoztal hogy birjaca derekad?biztos szeretik a kesz etelt a gyerekeid,hiszen finomakat fozol es nem kell dolgozni vele.


    Vali


    Biztos fog segiteni az injekcio,nekem sokat segitetett,utana mondta egyvismerosom a kollagen tabletat,amit azota szedek(2 ev)


    E54


    Utolag boldog nevnapot,bocsanat,de el voltam foglalva a magam es ferjem szuletes es nevnapjaval(3 as unnep volt nalunk)


    Gondolom,sokat segitetek az unokak felugyelereben,jol fog a segitseg,amig birjatok.


    Kincsike


    Rad is gondoltam neved napjan,nalatok mi a szokas,megtartjatok a csaladban?


    Rozsa


    Neha irhatnal,hogy tetszik az uj helyen,megszoktad?hogy szolgal az egeszseged?


     


    Neken,most sok Avon rendelesem volt,idobe telik,mig mindenkinek haza viszem,de gyujtom a penzt a nyari furdozesre.


     


    Legyen szep hetvegenk sok apro orommel.

  25. 2019. november 22. 14:2880002.

    Szép napot Mindenkinek!


     


    Tegnap óta ismét itthon vagyunk.Hirtelen elhatározással kis meglepetésekkel indult ez a Hévizi kiruccanás de legalább annyira jól sikerült! A szállásról  csak annyit hogy nem csillagokkal mérik a de kellemes belvárosi kis hely mindenhez elérhető közelségben pl A busz állomás 3 percre volt. A reggeli kinálat is tök jó volt hiszen nem lehetett éhen maradni.A szobák szépek az ágynemű patyolat tiszta s  mindez nevetséges árért. Igaz nem a Tófürdőre mentünk mert én nem tudok úszni így a Kórház fürdőjében áztattuk magunkat de az is bőven jó volt. A busszal való utazás meg maga a tökély! Kényelmesen utaztunk gyors járattal előre foglalt hellyel szóval oda vissza szuper kényelmes volt. 


    Ma már itthon teszek veszek , főztem mostam vasaltam is.


    Hihetetlenül rohan az idő jövő hétvégén már advent lesz.


    Mindenkinek szép napot kívánok!

Címlap

top