Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. december 23. 22:4980126.

    Minden kedves topic-társnak kívánok szépséges ünnepeket, boldogságos családi együttlétet, valamint jó egészséget a szeretteiteknek is. 

  2. 2019. december 23. 10:3780125.

    Szervusztok!


    Átballagtam ebben a szemerkélő esőben, hogy minden jót kívánjak. Nálunk szombaton, vasárnap elő karácsony volt, itt voltak a deszkiek.  Ettünk ittunk, jól mulattunk..ajándékoztunk. Már nagyon nagyok a gyerekek. Boldizsár a szegedi Radnóti gimnáziumba jár, Virág a Thömörkény gimibe írja felvételit. Most kicsit .nagyon csendes lett a ház, de holnap Timinek és nekem megint jön a Jézuska.. 


    Elolvastam mindent, képben vagyok. Volt baj bőven, de kívánom hogy az új évben minden forduljon jóra, legyetek egészségesek és boldogok! osztottatok az ajándékomon

  3. 2019. december 23. 08:3480124.

    Sziasztok.


    Mindenkinek jó készülődést és sok boldog percet órát kívánok.


    Nagyon békés boldog ünnepeket.


    Tegnap is eset az eső nálunk ma is szürke idő van,lóg az eső lába.


    Ma elkészítem a töltött káposztát annak jó ha összeérik és majd sütök is ,hiába nem nálunk lesz a család azért mi is vagyunk


    Mi nem szeretjük a halat így nálunk nem lesz hal .A fiam bejglit szereti meg a mézes krémest így azt sütök.A keresztlányom meg hoz kocsonyát így nekem azt sem kell csinálnom marad a hozzávaló a mélyhűtőben Szóval tiszta havaly van nálunk

  4. 2019. december 22. 20:3580123.

    Advent   4   hete   legyen  szép mindannyiotoknak


  5. 2019. december 21. 12:2280122.

    Szép napot!


     


    Itt Angyalföldön éppen most kezdett el esni az eső. Már az utolsó előtti köröket futottam ma le a boltban, már csak friss kenyér kell még 24.-én amíg nyitva lesznek aztán gyakorlatilag ebben az évben sem kell már semmi más. Igaz szilveszterre kis kocsonnyát szeretnék majd főzni és ahhoz még csak a c sülök van meg de most nem nagyon fér  fagyasztóba se semmi. ja és a külső hőmérséklet is 15-17 fok.


    Tegnap este koncerten  voltunk a BOK csarnokban : Karácsonyi Dívák címmel volt a műsor . sajnos mi nem annyira élveztük mert hatalmas hangerővel dübörgött a zene és néha torzított is a hangszóró, de amúgy viszont jó volt látni Radics Gigit Dér Henit , Tolvai Renit és Király Lindát! Meg különben is Tisztelet jegyeket kaptunk így aztán pláne jó volt. Majd szilveszter napján megyünk ismét de akkor ide a közeli Művelődési Házba Szécsi Pál emlékkoncertre az azért gondolom inkább nekünk való lesz.


    Ibolya! sajnállak a lábad miatt! Mielőbbi gyógyulást kívánok. Nekem meg a sarkantyúm vacakol begyulld időnként és akkor állatira tud fájni.


    Gitta! Remélem a fiad már otthonában gyógyul a kis családja körében. Az az igazi. Már nem csak a te finom ételeidet eheti hanem amit a felesége is főz neki. Gondolom azt is szereti. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!


    Rózsa! Biztosan nehéz közlekedni az új otthonod és a régi között. sajnos megértem helyzeted. Szomorú dolgok ezek. Az este már majdnem éjfélkor jöttünk haza a koncertről amikor is találkoztunk az Úrral. Ő is azzal a trolival jött amelyikkel mi , Köszönt Apusomnak is meg a Velencei Barátnőmék is ide jöttek azoknak is köszönt de nekem hála Istennek nem köszönt így nem is kellett vissza köszönnöm.


    Kincsike! Kellemes készülődést Kívánok Nektek is az ünnepekre.


    Valika! Jó dolgod lesz akkor z idén ha te csak vendég leszel, de biztos vagyok benne hogy azért nem ülsz ölbe tett kézzel te sem.


    A karácsony nálunk már hagyományosan 23.-án este lesz így már nagyon közel járunk hozzá. Ma délután jön az unoka még sütünk egy kis mézest aztán holnap még díszítjük és hétfőn már ünnepelni fogunk.Az ünnepi menü fejben már össze állt majd a kivitelezés lesz nehezebb


    Mindenkinek kívánok Áldott Ünnepeket!


     

  6. 2019. december 21. 04:4980121.

    Szervusztok


    Ilyenkor mindenkinek sok a dolga,azert irhatunk par sort,amig pihenunk.


    Kevesbe faj a labam itt bent csak zokniban vagyok,be erjen a cipo a labamhoz,.


    Vasarolni voltam,lassan jarok santitva,de muszaj mennem,ha nincs ki..


    Legyen szep hetvegenk.

  7. 2019. december 21. 00:2380120.

    Most én is csak halkan írok, mert már mindenki alszik.


    Képzeljétek! A bejelentett lakásomtól kb. 2 km-re voltam, MRI-CT vizsgálaton. A Visegrádi u-i rendelőbe. Mégis 5 óra alatt történt meg a vizsgálat. Tökölről indultam 17:11-kor és 22-kor értem vissza. Milyen jó lett volna otthontól otthonig megtenni az utat.😣😔 Eredmény csak 2 hét múlva lesz. Addig is viselem a gerincrögzítőt. Megszoktam és fáj is a gerincem. 


    Gitta!


    Kedves vagy a felajánlásoddal! Nem fárasztalak. Aki akar megtalál engem. E-mailt amúgy sem tudom nézni. Okos ez a telefon. Csak én vagyok béna kezelni. Őrülök, hogy már végre ide tudok találni.


    A T-mobil január 1-ig ingyen -netet ajándékozott. Így karácsonyi magányomban, tudok "társadalmi életet élni". Ugyanis holnap délelőtt megyek az albérletembe. 


    Marcsi! Hétfőn 11-re megyek a klubba, vonattal. 


    Ibolyka!


    Sajnálom, hogy fáj a tyúkszemed.


    Szeretettel beszélgetek tovább minden Régi Barátnővel, de már csak magamban, mert elálmosodtam. Reggel 6 előtt jönnek fel az Unokák ébreszteni, minden nap.


    Jóéjszakát, ..............

  8. 2019. december 19. 18:3580119.

    Valikám! A t-online címedet adtam meg, de ha nem tud ezen elérni, akkor hívd fel telefonon, vagy nem is tudom, mert nem akarom ide írni a telefonszámát, és persze neki megírhatom e-mailen a Tiédet. Ha gondoljátok. Én is úgy vagyok, hogy ha látom idegen számon keresett valaki a mobilomon, sosem hívom vissza. Sajnos a vezetékesem elromlott, egy másik van helyette, az meg nem írja ki, hogy keresett bárki, ha nem voltam idebent, így többen szóvá tették, mert megszokták a réginél, hogy visszahívtam, de ez nem jelzi, így nincs is tudomásom róla, ha valaki keresett.


    Rózsa! Nekem már nincs fénymásolóm, sem nyomtatóm, de ha gondolod és megadod a címed, kézzel írva szivesen elküldöm Neked azt a bizonyos listát, ami ott maradt - ahol. Igaz, már sokan hiányoznak az eredeti listáról - sajnos!


    Mindenkinek köszönöm a támogatást, nagyon várom a holnapot!!!!

    előzmény:
    precon (80112)
    2019-12-18  21:23
  9. 2019. december 19. 06:5680118.

    Nem tudom,hogy jobb,ha nem szemölcs,hanem tyúkszem lett megállapítva,pont úgy fáj.mint a szemölcs,de ezt nem egétől.itthon kell kenegetni.


    Itthon zokniban végzem a dolgom,a csizma felhúzása és a benne való járás okoz gondot,még a lüktet és és fájdalom.


    Minyajatoknak kivanok.jo karácsonyi készülődést.

    előzmény:
    totyogoka (80117)
    2019-12-19  05:40
  10. 2019. december 19. 05:4080117.

    Szép jó reggelt!


     


    Csak halkan írok mert igen korán van még de az én éjszakám eddig tartott.Viszonylag hamar elalszom, ( 10-11 óra) de mostanában hajnali 4.-re ki is alszom magam. Aztán ha nem tudok aludni már csak vergődök nyom az ágy mindenhol.


    Örülök, hogy jó híreket olvashatok!


    Gitta! Jó hír hogy a fiad haza mehet. Nagyon reméljük, hogy most már minden rendben lesz. Az otthonában biztosan  könnyebben megy a gyógyulás is.Most már csak arra kell figyelnie , hogy ne hajtsa túl magát. Gratulálok Gyöngyös barátnődnek is az unoka megszületéséhez. Igazi karácsonyi ajándékot kapott most Gyöngyöske. Egészséget Boldogságot kívánok mind két családnak.


    Rózsa! sajnálom, hogy a lányod nem értékeli mekkora segítség is egy nagymama. Főleg ha ilyen kicsik még a gyerekek. Örülök, hogy Bálint viszonylag könnyen viselte a műtétet. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neki. Neked pedig Békés Boldog Nyugodt Ünnepeket. Nem voltam a klubban  a tegnapi Ünnepségen. Így azt sem tudom elmondani milyen volt.


    Valika! Ezek a karácsony előtti napok engem is kikészítenek, főleg úgy hogy Anyukámnak is most volt a születésnapja. Nagyon hiányzik még így 10 év távlatából is.nekem azok voltak az igazi karácsonyok amikor még volt hova haza menni. Jó hogy rábeszélt a barátnőd , hogy intézd el a papírokat még időben. A mai világban nem lehet nyuszinak lenni. Az én laboreredményeim viszonylag jók lettek.


    Kincsike! remélem jól vagytok és a fiúk már várják nagyon a karácsonyt! Így van ez rendjén! Gyermeki őszinteséggel őket még nyilván jobban izgatja hogy mi lesz a fa alatt. Mi idősebbek már tudjuk, hogy a legnagyobb ajándék a fa alatt az unokák öröme.


    Ibolya! Remélem sikerül minden megrendelődhöz eljuttatni a csomagot. nem kis fáradtságodba kerülhet ez.Remélem , hogy jól vagy! Én gyakran voltam szemölcs eltávolításon , remélem hogy azon is túl vagy már és minden rendben volt ott is.


    Sorbet Erzsike! Nektek is Áldott Ünnepeket kívánok legyetek akár otthon akár a világ másik végén!


    Mazsola Ildi! Rád és Levára valamint Megvagyokra is szeretettel gondolok. remélem Nálatok is minden rendben van.


    További szép napokat kívánok!


     

  11. 2019. december 19. 05:2980116.

    Szervusztok


    Dundori


    Orvendek,hogyva fiad jobban van es haza engedik.


    Vali


    Jo,hogy torodsz magaddal,remelhetoleg hasznalnak az injekciok a terdednek.


    Totyi


    Gondolom,ismet nalad az egesz csalad ebedre,lesz munka boven,jo hogy a ferjed besegit.


    Rozsa


    A lanyod ahelyett,hogy orvendene,mindig ugyelsz a fiaira,meg elegdetlenkedik?


    E 54


    Neked is sokat koszonhet a gyermeked,hisz besegitesz a gyermekek felugyeleteben.


     


    Nekem meg mindig faj a labujjam,nehezen gyogyul,nert minden nap cipot kell huznom,nagyon fajdalnasan jarok benne,de nincs ki segitsen,mindent nekem kell intezni,szamlak kifizetese es bevasarlas.


    Ma mar elore sutok,szombaton jonnek a lanyomek.

  12. 2019. december 18. 23:4280115.

    u.i.:  2x voltam vásárolni. Elromlott a központifűtés, 10000 Ft-tal hozzájárultam a javításhoz.


    Andrisom vett 4 felnis téligumit, lecserélte a kerekeit az Astrámnak. Nem fogadott el pénzt!


     

    előzmény:
    rozsaanyu (80114)
    2019-12-18  23:36
  13. 2019. december 18. 23:3680114.

    Drága Gittám! Örömmel olvasom, hogy a Fiad jobban van és pénteken hazamehet.


    Neked is a Lányoddal van gondod.


    A Zsolti vejemtől és a 2 Unokától akár ide is költözhetnék. De a Lányom1 hónapon belül megenne. Pedig meg most sem vagyok itt "ingyen élősködni".  Hoztam magammal 2 napi ebédet, rizseshúst. Annyit, hogy nekik is elég lett. Azaz, csak a Kristófnak. Mert jöttöm napján már volt főzve. Másnap hármasban bevonultak a műtétre. Zsolti az Anyukájánál vacsorázott. Krisi repetázott a kajámból. 


    Valcsi! Marcsi! Kincsike! Ibolyka! Mi követjük egymást a facén. Ezért most nem írok hosszan.


    sorbetE-t hiányolom.


    mazsolaIldi is "követőm". Sőt, még megvagyokMargó is szokott jelölni. Néha sKati is reagál. Mindezekért hálás vagyok. Sajnálom Gitta, hogy nem tudsz barátságot kötni a faceval. A Te családoddal és  kaposváriÉvike családjával is összefutok néha.


    Mindenkire szeretettel gondolok, aki az eredeti Listán volt, van, lesz! A bajom, hogy nincs nálam az a lista, mert otthon maradt az I. emeleten.


    Ui. Marcsi - sajnos - jogos az aggodalmad az I. emeletiek miatt. 


    Jóéjszakát, szép almokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     

    előzmény:
    dundori (80090)
    2019-12-14  20:50
  14. 2019. december 18. 22:5180113.

    Kedves Barátosnék!


    Hétfőn megtörtént a Bálintom műtétje. Itthon van. Köszönöm, ha gondoltatok rá.


    BÁTORSÁG OKLEVEL-et kapott, meg egy, kb 45 cm-es bohócot a Doktorbácsitól, aki operálta.


    Krisi, ha ketten vagyunk, egy angyal. De, ha együtt a család? Égedelem rossz. Őz nem tudom mutatni, mert az én telóm nagyméretű képeket készít. Nem tudom átállítani.


    Valcsi! Milyen fejtől rémültél meg? A bajuszos angyalra? 


    Ezt most elküldöm, nehogy elszálljon.


     

  15. 2019. december 18. 21:2380112.

    Köszi Gittám tényleg csodás hogy szinte egyszerre jöttek a jó hírek.
    Most hirtelen nem is tudom hogy neked melyik  címem van meg?a barbadosz változatlan viszont az inviteles már nem él.Most nem a saját gépemen vagyok majd reggel megnézem mert szerintem neked már az új van meg  a T-onlines.


    Most nem a saját telefonom használom és ezen nincsenek rámentve a telefon számaitok és ha idegen szám van amit nem ír ki nekem név szerint sajna nem veszem fel mert mostanában sok ügynök talált meg így nem veszem fel csak azokat akiknek a neve bent van a telefonomba.Majd szépen beírom a számaitokat és akkor látom ha ti hívtok van akinek már bent vancsak lassan haladok mindig sietek nincs időm bogarászni a számokat. Ráadásul ezt a telefont uuuuuuuuuuuutálom az enyém elromlott ez okos telefon csak én nem vagyok elég okos hozzá

    előzmény:
    dundori (80109)
    2019-12-18  20:33
  16. 2019. december 18. 21:0680111.

  17. 2019. december 18. 20:4180110.

    Valikám! Valahogy mindig is éreztem Veled kapcsolatban, hogy annyira emberközeli, ember központú vagy. Nem tudom megmagyarázni, talán nincs is sok értelme, hisz érti, aki akarja, aki nem, így járt. Igaza van mindenkinek, aki ismer, aki arra biztat, ne légy "nyuszi"! Miért is lennél??? Persze kell hozzá némi biztatás, ember, aki melletted áll. A miLacink már nem fog, akire én is szeretettel emlékezem, de a család és a barátok erre valók. Én kívánom, hogy járj sikerrel és ne érezd magad rosszul.


    Az én telefonszámom a régi, ha nem sikerül Mandulával felvenni a kapcsolatot, hívj és megmondom az elérhetőségét. Egyébként a listán lévő telefonszáma még elérhető, fel is hívhatod, ha akarod és megbeszélitek, mit is akar mondani.

    előzmény:
    precon (80107)
    2019-12-18  20:12
  18. 2019. december 18. 20:3380109.

    Valika!


    Olyan jó, hogy pénteken már itthon lesz a fiam, és olyan jó, hogy a face-on már láttam is a Gyöngyös barátnőm első szépséges unokáját. Ez a mai egy kaotikus, de gyönyörű nap nekem. Azt mondta reggel a barátnőm, hogy minden nap, minden este imádkozik a fiamért! Aztán beszéltünk a várva-vár unokáról, akinek minden pillanatban meg kell már születnie. Mondta a Gyöngyi, hogy most van egy vizsgálaton, de igérte, amint haza ér, elmondja majd, mit mutat a műszer. Kérte, hogy én is drukkoljak, hogy gyorsan menjen, mondtam, minden erőmmel azon vagyok, imádkozom és ezerrel gondolok rá.


    Végül letettük a telefont azzal, hogy hívjuk egymást. Azonnal megszólalt a telefonom, a fiam hívott: pénteken haza jöhet. Amint letettem a telefont, hívott a Gyöngyi: a menyecske a szülőszobán van. Mindez, amit leírtam, kb. 10-15 percen belül történt.


    Vannak még csodák!


    Valikám! Az email címlistámból megadtam Mandula Évi kívánságára az elérhetőségedet, remélem még élő címet adtam, és biztosan nem haragszol meg érte. Kérte, mert az övé változott, viszont nem ér el Téged. Ha nem sikerülne, keresd meg őt, ha akarod megmondom az ő elérhetőségét, az új email címét. Puszi!

    előzmény:
    precon (80107)
    2019-12-18  20:12
  19. 2019. december 18. 20:2680108.

    Gittám rájöttem hogy ha másnak kell intéznem dolgokat toppon vagyok mikor magamnak akkor valahol el vagyok veszve szégyenlek magamért kiállni.De most időben rendeztem a dolgaimat igaz ezt is nem magamtól lerágták a fülemet (nem a családom hanem egyik régi barátnőm,osztálytársam)mire léptem.Mindig azt mondtam hogy ráérek majd még és milyen igazuk volt hogy cseszegettek hogy sosem lehet tudni.Persze most sem magamért mert engem már nem érdekelnek az örökségek de van három unokám miattuk mégsem hagytam a dolgokat.Keresztanyámnál veszni hagytam mindent pedig nála is én álltam mindent.Nem érdekelt az örökség  akkor is eszembe juthattak volna az unokák.Na ezért rágta a fülem a régi barátnőm hogy még egyszer ne csináljak ilyent.De azért nem bánom most veszekedhetnek az örökösök engem nem zavar hidegen hagy egyék csak egymást sosem fognak megegyezni még mindig nem tudták eladni a házat lassan már csak rom lesz aztán osztozhatnak a nagy semmin.

    előzmény:
    dundori (80104)
    2019-12-16  20:00
  20. 2019. december 18. 20:1280107.

    Sziasztok Gittám egyszerre két jó hír is ez nagyon jó.Most már megnyugodhatsz.


    Nekem ma síros napom volt sehogy sem tudtam megnyugodni ma van apus szülinapja borzasztóan hiányzik nem csak ma mindig.Nekem azért szerencsém van az uncsikkal jönnek rendesen ilyenkor meg pláne aggódnak.Minden héten mikor az egyetemről jön a kislány átugrik.Remélem ilyenek maradnak.Nálunk a telefon tilos ha leülünk az asztalhoz ,még a legidősebb unoka élettársának is el kell tenni pedig neki aztán igen nehezére esik,de kórusban figyelmeztetjük az is nyomkodja éjjel nappal.Sajnos a középső unokám is ha egyedül eszik az is állandóan nyomkodja a telefont de a közös evéseknél neki is tilos gondolom szenved is miattaMindenkinek szép békés napokat kívánok,jó készülődést az ünnepekre.Az idén nem nálunk lesz a családi ebéd hanem a lányoméknál.Mentesülök a sok ugra- bugrálástól, úgyhogy nem is fogom magam agyon dolgozniMindnyájan náluk leszünk én 


    pihenhetek az idén.

    előzmény:
    dundori (80106)
    2019-12-18  14:23
  21. 2019. december 18. 14:2380106.

    Szervusztok Barátok!


    Most egy örömhírt és egyelőre egy semlegeset tudok írni Nektek.


    Tegnap volt a gyermekem azokon a vizsgálatokon, amiket már említettem. Az eredményét a menyem nem mondta el, nem akarattal, inkább, mert semmire nincs idő, szaladgál innen oda, onnan ügyeket intézni, dolgozni, a gyereket vinni külön elfoglaltságokra, stb., de érthető, az életük normális körülmények között is egy rohanás. Itt jegyzem meg: sajnálatos, hogy nekik már élni sincs szinte idejük (nekünk még volt valamennyi). Akkor nekünk pénzünk nem volt rá, nekik most sem idejük, sem pénzük nincs arra, hogy éljenek, éljenek a lehetőséggel, hogy utazhatnak, miegymás (ezt nem a sajátjaimra értem csupán, mert megtesznek mindent néhány hétvégi "nyaralásért", élményfürdőzésért, de kb. ennyi, általában gondoltam, hogy egy 2-3 gyermekes család felnőtt tagja vagy dolgozik látástól vakulásig, vagy otthon ül és várja a csodát. Dolgozni és wellnessezni együtt nem lehet, a csoda meg nem jön.


    A lényeg, hogy tegnap délután felhívott a fiam, megköszönte ismét a napi ebédet, de a vizsgálatot nem akarta elmesélni telefonban egy olyan szobából, ahol még van néhány ember, eddig nem tudtam, hogy titkolózik-e, vagy nagyobb a baj, amivel nem akar idegesíteni. Annyit mondott, hogy nincs miért idegeskedni, majd személyesen elmondja. De! Mindenki tudja, hogy mi is ezt mondanánk a szüleinknek, még akkor is, ha nagy a baj. Tehát nem nyugtatott meg, csak a mai telefonhívása.


    Délelőtt felhívott a Gyöngyi barátnőm, szinte minden nap érdeklődik a fiam állapotáról, én meg azt hittem, megszületett az első, hőn áhított unoka. Kiderült, hogy még nem, most van épp a menyecske valamilyen vizsgálaton, ami ebben az időben hetente történik, majd ha haza érkezik, felhívja őt és elmondja, hogy áll a szülés előtti 2 napban a baba helyzete.


    Amint letettük a telefont, hívott a fiam, hogy pénteken kiengedik a kórházból. Letettük a telefont, és hívott Gyöngyi, hogy a menye a szülőszobában van!


    Megsokszorozódott felfokozott állapotban várom haza a gyermekemet és várom a drága barátosném hívását az első unoka világra jöttéről, aki azt hitte, neki sosem lehet már unokája, holott minden vágya volt, hogy nyugdíjas korában unokázhasson.


    (Azt még nem mondtam el neki, bár tudja, hogy nekem van öt is, de egyre inkább már csak azt érzem,  csak egy van, akivel napi kapcsolatban vagyok. A többi meg olyan, hogy egész évben csak akkor jön (névnap, születésnap, húsvét, karácsony), ha felveszik az ún. apanázst, aztán a többi kit érdekel? Na persze még esznek is jót a mamánál, miközben a telefont nyomkodják étkezés közben.) Nyilván ezt nem általánosítom, persze nemcsak ők a hibásak ezért, de bocsásson meg bárki nekem, ha ilyen áron már nem rajongok annyira...)

  22. 2019. december 16. 20:1480105.

    Kincsike Erzsike! Én is gondolok ám Rátok, a mandula műtét és minden baj és öröm kapcsán is. Figyelemmel kísérem a kicsiket, de sajnos egyre feledékenyebb vagyok, és itt sem vagyok annyira aktív, mint a kezdetekkor. Ennek számos oka van, a legtöbb tőlem függő. 


    De lassan számomra sem marad más, mint a mamusz-papucs, a meleg kályha és a közösségi oldalak (ha még értem, mit is jelent majd számomra ez a kifejezés).


    Egyelőre igyekszem eleget tenni számos régi, jól bevált feladatomnak, de lassacskán már szanálok, már nem vagyok annyira aktív és lelkiismeretes, sok dologról lemondtam már (de elég bolond módra még most is kivasalom a kimosott függönyöket, amiket más sosem szokott....), szóval azért vannak még dilis dolgaim is. Egyszóval igyekszem, remélem, hogy még nem vagyok demens, bár lehet, ki minek lát... 


    Most majdnem elkezdtem egy tanmesét arról, hogy mi a lényeg. Semmi! Mindenkinek más a lényeg, nekem a béke a nyugalom, egészség, másnak meg más. Ezért itt most abba is hagyom, mert ha elkezdeném, sosem lenne vége a mondókámnak. Puszi mindenkinek, Pistinek is, ezer éve nem hallottam felőle.

    előzmény:
    er54 (80101)
    2019-12-16  18:56
  23. 2019. december 16. 20:0080104.

    Valikám! Csak szépen-nyugodtan! Nem kell most ugye Neked sem egy plusz betegség? Tudom, nem könnyű, ezzel magam is szembesülök, és magam sem értem azokat a megnyilvánulásokat, amik jönnek naponta. 


    Azt kívánom, végy erőt magadon, és szépen, nyugodtan, papírokkal alátámasztva menj a hivatalba, kérdezz rá, hogy mi van????? Hozd a tudomásukra, hogy semmit sem intézhetnek mindaddig, amíg a hivatalos képviselőd nem jelentkezik náluk, egyébként akkora pert varrsz a nyakukba, hogy megnézhetik magukat (akkor is, ha ezt nem így gondolod). Tudod, manapság csak erőszakból, kiabálásból ért a hivatal is. Aztán ha kicsit hangosabb hangot hallanak, mint amihez szoktak, lehet, elgondolkodnak és megfontolják. Én mondjuk nyakas vagyok, de nem biztatlak olyanra, amit pedig én biztosan megtennék. De azt tudom, Téged sem faragtak fából, magyarul: ne hagyd magad! Az erősebb hangoktól meg szoktak hátrálni, a jogi képviselőtől meg egyenesen paráznak, még akkor is, ha csak szóban létezik. De ha Neked meg ér annyit, hogy ne csak szóban legyen, kérj segítséget. Én Neked drukkolok és bár nem tudom a részleteket, biztos, hogy minden úgy van, ahogy írod, akkor pedig nincs veszteni valód.


    A lényeg, ne hagyd az egészséged rovására menni a dolgokat!!!!

    előzmény:
    precon (80102)
    2019-12-16  19:11
  24. 2019. december 16. 19:4880103.

    Mindenkinek köszönöm a biztatást! Én is csak abban bízom, hogy minden rendben lesz. A mai vizsgálatok elmaradtak, állítólag holnap tudhatunk majd konkrétumokat.


    Ha nagyon elkeseredem, és van némi időm, bejövök ide a laptopomhoz, és meghallgatom a youtoub-on pl. a Szakcsi-Lakatostól a Pastoriust, Gerendástól a 100 éves pályaudvart, ezeken akkor is patakokban folyik a könnyem, ha egyébként semmi bajom.... Ez segít valamit, mostanság ez napi többszöri programom, aztán könnyebb egy kicsivel.


    Holnap "hajnalban" kelek, 7 óra tájékán már itt lesznek a kis "szörnyetegek", viszont majd korán mennek haza! Ez is jó hír ám, még akkor is, ha imádom őket.


    Mindenkinek nyugodalmas éjszakát kívánok.


     


     

  25. 2019. december 16. 19:1180102.

    Sziasztok csak én is egy gyors be kuk.


    Gitta most már legyél kicsit nyugodtabb szépen javul a fiad minden rendben lesz.Azt mondom én is hogy a tesó dolgaival ne idegesítsétek fel a fiad majd minden rendeződik én is azt tartom hogy az idő mindent megold.


    Ibolya jobb ha rendbe teszed a lábad mert az csak rosszabb lesz.


    Marcsi remélem a vejed azért kicsit kíméli magát hisz nagy szükség van arra hogy ő  jól legyen.Ma ügy-intéztem több kevesebb sikerrel.Elintéztem a jogsim az okmányirodában voltam a polgármesteri hivatalba bejelentettem a halálesetet.Mert meglepő dolog történt a  nagyobbik öcsémnek küldtek ki pappírokat a hagyatéki tárgyalás  miatt nekem nem.(Ja és a 2018 január 8-ára.Mondtam hogy küldjenek idő gépet is mert most 2019 -cet írunk és sajnos most halt meg nem 2018.ban.)


    Kérdeztem hogy milyen alapon de nem tudták megindokolni és azt sem értem honnan szedték elő őt mint rokont?Azt a magyarázatot kaptam hogy aki a temetést intézi azt hívják be.Erre kissé furán reagáltam mivel én fizettem a temetést én rendeztem és az én nevemen van az összes számla.Az öcsémék a temetésre sem jöttek el.Erre csak hebegett a csaj, azt hiszem ez a sógornőm műve lehet mert az olyan @kavaró.,Valószínű hogy az ő ismerőse ez az ügyintéző mert egyébként egyikünket sem ismer.A sógornőm jár minden rendezvényre meg részt vesz minden megmozduláson benne van csoportokba tehát ismerős a hivatalba.Na persze az örökség mindenkinek kellene.Szóval dühös vagyok de rendesen.

Címlap

top