Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2019. december 28. 21:0380151.

    Szép estét!


     Marcsi! Láttam a képeket a facen. Így részesültem a szép havas táj látványában. 


    Gondolom, szokás szerint, kellemes Jánosnapot tartottatok.


    Marci hívott telefonon. Sürgősen lépnem kell! Volt a Karácsonyi Magdinál. Nekem is mielőbb beszélnem kéne velem. Meg mielőtt kiraknak a lakásból. Adjam írásba, hogy nem lakom otthon. Szerintem nem tilthatják meg, hogy hosszútávon "vendégségben" legyek. Hogy jutok be a Magdihoz? 


    sorbetE! Nagy örömmel olvasom aktivitásod, itt. 


    Miért csak felettünk menjenek az évek? Öregszik a bajuszos angyal is.


    Andrisomékkal elő adásban voltam, ajándékosztáskor. Jó volt látni az örömüket. Sikerült minhármuknak egymást meglepni. Ági unokám is ott kapta meg az én ajándékomat. Egy manuális szövőgépet. Szőtt is egy szép karkötőt. Másnap váratlanul meglátogattak. 


    Már előre kaptam Andristól 4 téli autógumit, felnivel együtt. Most is hoztak sokmindent. Enni, innivalót, szaloncukrot stb.


    Ma Jászberénybe jöttem, a régi menedékembe. Kb. 4.-ig tervezem a maradást.


    3.-án megyek a gerincemmel. Lesz-e feltöltés. Nem szeretném.


    Innen megyek busszal és ide jövök. Másnap mennék vissza az autóval, az albérletbe.


    Jövök majd, hátha több karácsonyi beszámolót olvashatok.


    Puszi kedves Barátosnék!


    U.i. Ezzel a telóval készült képeket nem engedi feltölteni. Így csak az Andris, Ági és a homár képehomárom mellékelni.


     


     


     


     

    előzmény:
    sorbet (80150)
    2019-12-28  00:02
  2. 2019. december 28. 00:0280150.

    Szervusztok lanyok!


    Marcsika, orulok, hogy ilyen jolerezted magad a Magas Tatraban. Regebben mi is gyakran mentunk ilyen egynapos kirandulasokra a gyerekeinkkel. 


    Ildiko, ma sokat gondoltam rad. Remeljuk,  nem kellett orvoshoz menned, es segit a pihenes. 


     


    Rozsa, megnevettettel minket, az igy megtoltott   szerszamos doboznak a ferjem orulne. Egy idosebb bajuszos angyalt kuldtel, gondolod ez mar jobban illik hozzank?  A fiaddal tudtal talalkozni az unnepek alatt? Vagy szolgalatban kellett lennie? Vigyazz magadra nagyon!


    Valika, tudtal pihenni ugy,ahogy eltervezted? 


    Gitta, gondolom foleg a fiad kedvenc eteleit, sutemenyeit keszitetted karacsonyra. Nem mintha az eves lenne a legfontosabb, de neki erosodnie kell.


    KincsiErzsike, nalatok biztosan nagyon orultek a gyerekek a karacsonyfaknak. 


    Ma szemorvosnal voltam. Eloszor lattam ures varot nala es a haziorvosunknal is. Milyen jo lenne, ha mindig csak ennyit kellene varni


    hogy sorra keruljunk. 


    Aludjatok jol, szep almokat kivanok! 


     

  3. 2019. december 27. 07:3980149.

    Szép jó reggelt!


     


    Tegnap kicsit behavazódtam a szó legszorosabb értelmében. Hirtelen elhatározásból vettük magunknak ezt a tartalmas gyönyörű és egyben csodálatos egynapos kirándulást tartalmazó ajándékot. Szlovákiában voltunk ÓTátrafüreden a Jég katedrálist néztük meg a Tarajka vízeséseket majd végül a Csorba tónál ért véget a túránk! Az égiek meg ajándékoztak az egész napos hóeséssel így igazi fehér karácsonyban volt részünk. Én  pl hemperegtem is a hóban, annyira élveztem mint egy kisgyerek! Finom forralt bort is ittunk. 


    Ma János napozni megyünk barátainkhoz így ma se nem főzök se mást nem csinálok. Van egy kis izom lázam azt kell kiheverni.


    Mindenkinek kívánok még nagyon kellemes vidám egészségteljes napokat az év hátralévő részében!

  4. 2019. december 27. 01:4980148.

    A rajz lemaradt. Most talán elmegy.


    Kedves Régi barátok 2 tagok!


    Jót írni nem tudok. A rosszal nem rontom az ünnepi hangulatot


    Majd eljön az idő, amikor leírom....


    Szeretettel hozzam nektek a  "kóbit" és az új "bajuszos angyalt".  Jó éjszakát kívánok!

    előzmény:
    rozsaanyu (80147)
    2019-12-27  01:40
  5. 2019. december 27. 01:4080147.

    Kedves Ibolyka!


    Mielőbbi gyógyulást kívánok.


    Bálint unokám rajzával, mindenkinek jó egészséget kívánok.


     


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (80143)
    2019-12-26  07:15
  6. 2019. december 27. 01:3580146.

    Kedves sorbetErzsike!


    Szeretettel olvaslak!


    Te nem vagy vega, sem P. Ezért nektek küldök egy kis "kóbit" és egyéb malacságot.

    előzmény:
    sorbet (80142)
    2019-12-25  20:45
  7. 2019. december 27. 01:2580145.

    Kedves mandulaÉva!


    Rózsa-bimbóm, kedvec vejem,


    2 unokám Bálint és Kristóf képével kívánok boldog névnapot, jó egészséget.

    előzmény:
    mandula2 (80141)
    2019-12-25  17:38
  8. 2019. december 27. 01:1880144.

    Kedves mandulaÉva!


    Örömmel látom a jelenléted.


    Boldog névnapot kívánok.


    Bimbóm és családja képével köszöntelek


     

    előzmény:
    mandula2 (80141)
    2019-12-25  17:38
  9. 2019. december 26. 07:1580143.

    Szervusztok


    Csupa jot vartam az unneptol,de a keves jo melle sok rossz is jott.


    Mar a mult heten orvoshoz kerultem a labujjammal most meg nyomom az agyat a becsipodott ideggel a derekamban,alig birok a mosdoba kimenni,pedig szedem a gyogyszereket.


    Tudom,hogy nem vigyazok magamra,sokat cipelek es hajolok,neg van az eredmeny.


    Csak remelni tudom,hogy nem kerulok a surgossegire.


     


    Szeretettel gondoloj minyajatokra.

  10. 2019. december 25. 20:4580142.

    Szervusztok,szep estet kivanok es kellemes karacsonyi unnepeket nektek es az idelatogato kedves szomszedoknak is!


    Visszaolvastam, remelem most mar konnyebb idoszak kovetkezik mindenkinel. Minden lehetot megtettetek, erotokon felul is. 


    Az idei Karacsonyt itthon toltjuk, egy hete megjott a fiunk is. Orulunk, mert nagyon sikeres a munkajaban, de hianyzik , hogy evente csak parszor latjuk. Vegetarianusok lettek a felesegevel egyutt, igy mas lett a szentestei menu, mint ahogy  megszoktuk. Szerencse, hogy a neten sok recept talalhato. A sutemenyek maradtak, azokkal nem volt gond. 


    Remelem mandulaEva, meg benezel a topikra, nevnapodhoz szeretettel gratulalok.


    A ferjem is udvozol benneteket.


     

  11. 2019. december 25. 17:3880141.

    Szervusztok régi barátok, kedves szomszédok.


    Erzsike nagyon szépen köszönöm a kedves szavaidat, Valinak szintén. Gittával már "beszéltem" őt külön köszöntöm /ölelés/.


    Egy kicsit behavazódtam, meg ez az új szolgáltatóváltás is a legrosszabbkor  jött.


    Mindenkit szeretettel üdvözlök és utólag is Boldog Karácsonyt kívánok.


    Az Új év pedig legyen egy kicsit mindig jobb, mint amit magunk mögött hagyunk.


    mandula


     


     


     


     


     

    előzmény:
    er54 (80133)
    2019-12-24  17:16
  12. 2019. december 25. 12:4280140.

    Szervusz Vali, kedves szomszéd!


    Köszönöm, hogy átjöttél és minden jót kívántál. Rád is nagyon rád férne már egy kis magadra figyelés. Amit véghez vittél az embert próbáló volt. Sikerüljön neked is útra kelni, feltöltődni, boldogan élni. Ezt kívánom !!!

    előzmény:
    precon (80137)
    2019-12-25  09:15
  13. 2019. december 25. 10:3380139.

    Békés boldog ünnepeket kívánok!


    Kívánom,hogy álmaitok,vágyaitok teljesüljenek  2020-ban.


    Nagyon szépen köszönjük a jókívánságokat!


    Tartsuk meg a "jószomszédságot" az elkövetkező években is.

  14. 2019. december 25. 09:1780138.

    Éváknak Boldog Névnapot Kívánok.


    Mandula Évike nagyon szép és Boldog Névnapot kívánok nagy ölelés.

  15. 2019. december 25. 09:1580137.

    Sziasztok tegnap elmaradtam ma pótolom.


     


    Békességet, boldogságot, csengőszót és gyertyalángot.
    Ajándékot, szeretetet, s mindent, ami fontos neked.
    Ajtód elé fehér bársonyt, adjon Isten szép karácsonyt!

  16. 2019. december 25. 07:4780136.

    Szervusztok!


    Marcsikám! Itt szerettem volna megköszönni hogy felmásztál a jókívánsággal a Menedékháza de sajnos ott marad az asztalom. lehet, hogy fáj a derekad, már nem teszed meg ezt a "nagy utat" hát ide másolom, mit is írtam:


     Szervusz Marcsi!


     


    Köszönjük és hasonló jókat kívánok neked is. Kívánom, hogy még nagyon sokszor legyen lehetőséged Görögországba menni, mert tudom ez milyen boldoggá tesz. És ha valaki megérdemli, hogy boldog legyen, hát te az vagy. 


    Biztos látod, hogy a FB. követem Ágót és Bambit. örülök, hogy olyan sok élményben van része, olyan helyekre is eljut ahová nem mindenki. 


     


    Erzsike!


     Te is átjöttél, jólesett a köszöntésed.  Azért mert nem jövök még nem felejtettek el benneteket, örülök minden fényképnek amit a FB látok.  Milyen nagyok már a fiúk, szeretem nézni az unokákat, olyan jó, hogy itt nőnek fel a szemünk láttára. 


    További kellemes ünnepet kívánok minden régi barátomnak. 

  17. 2019. december 25. 04:4680135.

    Kedves Szomszédaim.


    Sok szeretettel gondolok Rátok ebben  az időszakban is.


    Kívánok nektek nagyon szép ünnepeket, gondoljon Rátok a Jézuska, és halmozzon el benneteket minden jóval, békével, barátsággal, sok szeretettel és jó egészséggel. 


    Köszönöm kedves szavaitokat amit a Menedékházban írtatok.


     

  18. 2019. december 24. 22:5780134.

    szakcsi lakatos béla peace for pastorius


    Én minden kedves topictársamnak ezzel a szépséges zenével kívánok boldogságos ünnepet. Akit érdekel, kérem, hallgassa szeretettel, figyelemmel, és azonnal kedvelni fogja, és bízom benne, örömöket okoz, és nem engedi el senki, aki egyszer végighallgatja.

  19. 2019. december 24. 17:1680133.


    Mandula Évike!


    Névnapodon szeretettel köszöntelek és áldott ünnepet kívánok ha erre jársz 


  20. 2019. december 24. 14:0080132.

    Javitas:totyi

  21. 2019. december 24. 13:1780131.

    Koszonom Totál,hogy rám is gondoltál


    Nekem becsípődött sz ideg a derekamba,sajnos a sok munkától,most fekszem ,gyógyszert vettem be.

  22. 2019. december 24. 09:2280130.

    Ibolya!


     


    Véletlenül kimaradtál a felsorolásból!


    Neked is Áldott Ünnepeket kívánok és legfőképpen nagyon jó egészséget fájdalom mentes napokat!

    előzmény:
    Ibolyka43 (80128)
    2019-12-24  07:00
  23. 2019. december 24. 09:2080129.

    Szép napot!


     


    Áldott Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánok Minden kedves Topik Társnak és szomszédból idelátogatónak!


     


    Mi már tegnap Ünnepeltünk! hagyományainkat követve nálunk most is 23.-án jött össze a család minden tagja. Régen 24.-én Anyukámhoz mentünk minden évben. Az volt az igazi ünnep! 


    Ma én is egyedül leszek mert Apus ki megy dolgozni , de éjfélre itthon lesz. Holnap pedig " vándor ebéd" lesz! Ez azt jelenti  , hogy a fiaméknál esszük a leves , a főfogás töltött káposzta lesz azt itt nálunk fogyasztjuk majd a desszertet a lányoméknál esszük. Így végig nézzük a család karácsonyfáit és mindenütt eszünk is valamit. Ez is már már hagyomány nálunk!


    Gitta! Előbb utóbb remélhetőleg rendeződik ez a testvér háború. Én kívánom, hogy azért előbb utóbb megjön az esze a lányodnak is . Sajnos sok helyen van ilyen probléma. Most egy a fontos, hogy a fiad egészséges legyen , a többi meg majd megoldódik!


    Julika! Aranyos vagy , hogy átballagtál a Menedékházból! n agyon nagyok az unokáid! Aranyosak kedvesek. A gyerekeknek sem könnyű hogy mindenkinél eleget tegyenek a látogatással. be kell osztani mikor kihez látogatnak el. 


    Valika! Kívánom, hogy a sok rossz után jó is történjen Veled és a családoddal.Békés nyugodt ünneplést Kívánok neked is.


    Kincsike! Boldog Jézuska várást kívánok Nektek is. Gondolom a fiúk már nagyon várják! Kincsi Pistinek pedig Boldog Névnapot kívánok!


    Rózsa! sajnálom, hogy egyedül leszel de hidd el jobban jársz ott egymagadban mint szenvedni egy olyan ember mellett aki lelkileg sokszor okozott neked fájdalmat. Gondolom Hugi azért meghívja az apját.


    Sorbet Erzsike! kívánok Nektek is nagyon boldog Áldott Ünnepeket!


    Molly! Leva ! Megvagyok ! És minden régi Topik barátnak is hasonló jókat kívánok!



     

  24. 2019. december 24. 07:0080128.

    Szervusztok


    Minden munkat elvegeztem egyedul orvendek,sajnos a derekam es labam,nem orvendett ennk,sebaj valahogy mindig lesz..


    Este a fiameknal lesz a nagy csalad 20 szemely.


     


    Minde  kedves topiktarsamnak kivanok aldott karacsonyi unnepeket.

  25. 2019. december 23. 23:0380127.

    Kedves Totyi! Igen, már itthon van, pénteken kiengedték. Én azóta ma találkoztam vele, a házi orvosnál volt (vitte a menyem). Nem sokat maradtak nálam, felszedték a "kicsiket", Adélkával együtt, majd igyekeztek haza, nagyon fáradékony, és nagyon vágyik arra a bizonyos családi békére. Még nem beszéltünk erről, de ahogy ez lenni szokott, nyilván ő maga is elgondolkodott az élet legfontosabb dolgain. Hála az égnek, megfontolt, komoly családfő, mármint a saját családjában, de én magam is árva vagyok nélküle, és ezt pontosan érzékelte, és én is, hogy ő is árva nélkülem. Többször is köszönte ezt az elmúlt időszakot, hogy a családja mellett megtettem mindent, de nem is tudok erről írni, annyira érzékeny téma ez.


    Holnap nálam lesznek, majd még 26-án, amikor együtt lesz a család (részben), idény a lányomék bojkottálják az ünnepi együttlétet, de erről most inkább nem írnék. Üröm az örömben. Majd kifejtem egyszer, amikor már lecseng az ünnepi hangulat, vagy akkor, amikor már nem fájnak annyira az eddig megélt történések.


    Nektek is kívánok minden lehető legjobbakat, boldog, szeretett teljes ünnepeket!

    előzmény:
    totyogoka (80122)
    2019-12-21  12:22

Címlap

top