Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2020. január 29. 22:0880226.

    Szervusztok Barátok!


    Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm az érdeklődést a gyermekemmel kapcsolatban. Ma volt szív UH-on, így a menyem is szabad volt, ő vitte, hozta. A kutyusokat korán el is vitték, az idő gyönyörű volt, így sokat tudtam dolgozni odakint, vagyis a behordott nyesedéket darabolni, majd ismét behordani, és megint darabolni, tehát jól elfáradtam. A tegnapi napomból is kijutott úgy másfél-két óra a kisházban, de akkor a tüzrevaló fát vágtam, hordtam fel a teraszra a ládába, így nagyon örvendeztem, hogy ma reggel gond nélkül ki tudtam kelni az ágyból.


    Tehát a gyermekem átesett a vizsgálaton, majd idejöttek, felszedték a kutyákat, és már mentek is. Annyi időm még volt, hogy megkérdezzem, mi az eredmény? A válasz: minden OK, ne izguljak. Mit is mondhatnék erre? Jó lett volna legalább 10 perc beszélgetés, de valahogy erre soha nincs idő. Én meg maradok a kétségeimmel, néha már a képzelgéseimmel. Akkor jó, ha nem jutnak eszembe ilyen idegesítő dolgok, mert sajnos akkor "beindul" a szívverésem, ami hála az égnek már jó pár éve abbamaradt. Mostanában sajnos sokszor érzem azokat az előjeleket, amikkel anno éveken át küszködtem, jártam orvostól-orvosig, aztán akadt egy, akkoriban új kardiológus főorvos, aki helyre tette a dolgokat, akkor megszabadultam azoktól a rossz, gyakran rám törő érzésektől (éjjel is, nappal is), amik keserítették az életemet. Akkoriban volt már nagyon beteg a T. is, de előtte is pár éven át kisért ez a rettenetes (félelmetes) szívprobléma. Majd kaptam rá olyan gyógyszert, ami a veseműködésre volt nagyon rossz hatással, de nem részletezem, végül minden rendbe jött. Amint írtam, mintha minden kezdődne előről.


    Nektek gyógyulást, jobbulást, én is igyekszem rácba szedni magam. Holnap ismét korán jönnek a kutyusok, de így korán mennek is, az időjárás jónak igérkezik, tehát tudok majd haladni a kinti munkákkal. Van még bőségesen.

  2. 2020. január 29. 18:3580225.

    Sziasztok.


    Ma furcsa napom volt.


    Reggelt lefőztem a kávém azzal a lendülettel fel is borítottam.Elmentem a hivatalba két okmányt itthon hagytam, vissza kellett újra mennem.Közben eleredt az esőA jogsim megvan a műszakim lejárt hétfőn viszem a szervizbe.Szóval jó napom volt van


    Marcsi én is tornászom érzem hogy kell a térdeimnek,kaptam az Ágitól kétféle tornáról leírást na ami eszembe jut naná hogy azt csinálomKellene rögzítenem az agyamba de amit ott csináltunk az van a fejemben.


    Nyertél a Bingón?Remélem Józsi kitartó mindjárt mehet az ORFIBA,már eldöntöttétek hogyan oldjátok meg?


    Rózsa remélem minden rendben lesz ha jön a tavasz sokkal jobb lesz mert van kert gondolom.


    Gitta.szép lassan rendbe jön a fiad és megnyugodhatsz te is,bár az aggódás mindig megmarad.


    Ibolya ha jön a jó idő neked is jobb lesz talán a férjed is kicsit hajlandó lesz kimozdulni ,talán kicsábítja a szép idő.


    Kincsike remélem nálatok is mindenki meggyógyult ,ez a nyirkos idő senkinek nem jó.


    Sorbet Erzsike merre vagy???????????


    Lányok nekem jót tett ez a három hét bizakodó vagyok és a lelkem is gyógyult egy kicsit,bár teljesen sosem fog meggyógyulni de már tudom kontrollálni a sírásomat ,ezt gyakoroltam a három hét alatt,sikeresen.Marcsi nem is vette észre hányszor kerülgetett a sírás.Ma már a sírnál is tudtam beszélgetni apusommal sírás nélkül.Azért még nyelem a könnyeimet de ez így van rendjén.


    Mindenkinek békés nyugodt éjszakát


     

    előzmény:
    totyogoka (80224)
    2020-01-29  08:29
  3. 2020. január 29. 08:2980224.

    Szép napot Mindenkinek!


    Az éjszaka nagyon esett az eső előtte meg a hó most meg nagy szürkeség van. Ennyit az időjárásról. Mindjárt megyek a kozmetikushoz azután meg a klubba mert ma Bingó van ( Rózsa! ) A főzés is mindjárt készen lesz tökfőzelék meg pörkölt de úgy csinálom, hogy legalább 2 napra legyen. holnap ha minden igaz megyünk a dagály fürdőbe mert még mindig van a bérletünkből. Pénteken megyek megint a b őrgyógyászatra a szemölcs irtásra aztán egy darabig nem áztathatom magma így előtte kell.


    Ibolya! Aggasztóak a hírek amiket hallunk a corona vírusról de szerintem kicsit túl van ez is tolva. Kár azon agyalni, hogy a nyárig még mi minden lehet. Szegény gesztesi biztosan nem a víruson aggódott aztán infarktust kapott. ha egy eseménynek meg kell történnie az meg is fog történni. Szerintem emiatt kár éjszakákon át töprengeni.


    Rózsa! Jobbulást! Vigyázz magadra. Látod az se előny ha az ember egyedül él egy nagy házban. De biztasd magad hogy ha jön a jó idő akkor sokat lehetsz a szabadlevegőn majd.


    Gitta! Hozzál jó és még jobb híreket a fiadról. hamarosan február lesz és ugye a mondás szerint január február itt a nyár! 


    Kincsike ! Nektek is jobbulást! remélem már kifele lábaltok Ti is a betegségből!


    Valika! Képzeld még mindig megy nálam a torna! A barátok közt alatt csinálom, megy a TV nézem és közben tekergetem magam :) Van amikor 2x csinálok valamit aztán van ami kimarad! Szerintem nem is az a lényeg hanem hogy csinálok valamit amivel ártani biztosan  nem ártok magamnak.


    Mindenkinek kellemes napot kívánok!

  4. 2020. január 28. 19:2580223.

    Kellemes estét! Merre vagytok?


    Ibolyka! Van miért, mitől félni. Már csak ez a nyavalyás vírus hiányzott a világnak. Ki tudja, milyen árúval hozták már be?!?!


    Gittát elkaptam, sötétedés után. Jól lefárasztottam a beszélgetéssel! Bocs! Olyan régen beszéltünk, hogy egyszerre mindent szerettem volna elmondani.


    Már csak az orrom folyik. A torkom nem fáj, nem köhögök, lázam nincs. Még így nem indulok el a Bimbómhoz, pedig holnap lesz a 36. születésnapja.


    Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

    előzmény:
    Ibolyka43 (80222)
    2020-01-28  06:04
  5. 2020. január 28. 06:0480222.

    Szervusztok


    Szep jo reggelt lanyok


    Mar kora reggel azon torom a fejemet,hogy a nyaroh tudojk-e menni furdeni a virus m8att? Remelem nem jon at hozzank,hozzatok.


    Kevesbe faj a derekam,de mire elvegzem a napi munkamat,megint kell fekudnom fel orat.


    Az  avonnal keveset foglalkozom,csak a kozelbenlevoket szolgalom ki,.


    Mar nagyon varom a tavaszt,fizikoterapiara mennek,bejarosra.,majd a nyaron furdozesre mennek 10 napot,de addig meg sok van,neglatjuk,hogy alakul a helyzet.


    Minyajatoknak kellemes keddi napot kivanok.

  6. 2020. január 27. 23:0180221.

    Gittám! Ma nagyon nem jó napom volt. Megint nem hívtalak. 20:15-kor hívtalak volna, de ránéztem az órára. Úgy gondoltam, nem hívlak már. Tudom, ijesztő, ha valaki későn telefonál. Rögtön bajra gondol az ember lánya. Iga?


    A Bimbóm tegnap felhívott, hogy írjam össze, mi kell itthonra. Azt gondoltam, hogy meglepnek az érkezésükkel. Ami furcsa lett volna, mivel nem vagyok jól. Tököli számítógépén megrendelte az soroksári Auchan-ból, ma 12-17 óra közötti szállítással az árúkat.


    Csont nélküli tarja, citrom, cukor, rizs, szalámi, 1 karton tej, Teafa olaj, Eukaliptusz olaj, Nescafe. A végősszeg 9240 Ft és 600 Ft a szállítási költség. Egy darabig nem kell vásárolnom. Főleg nem kell cipekednem. Mert itt sokat kell buszozni, autózni egy boltig. Nem tartom soknak a szállítási díjat. Ennyiből nem tudnék oda-vissza autózni a madaras TESCO-ig Soroksárra. Itt van TESCO, de nem vállalnak házhozszállítást.


    Valcsi! A 3-4 ágyas szobákról nem tudok. Csak a 2 ágyasról, amiben Ti voltatok.


    Marcsi! Fáj a szívem, hogy csak papíron lakom azon a jó helyen, ahol Ti laktok


    Ez egy óriási családi-ház, amiben egyedül vagyok. Nem tudom, mennyi lesz a gázszámlám. Csak ezt a szobát fűtöm 19 C-ra. Az étkezőben a gyújtóláng ég csak. Temperálja a hideget. A konyha viszont hűvösebb, mint a hűtőszekrény. Nem is nagyon használom a hűtőt. Ugyanis azt az udvarról lehet megközelíteni. Csak a fagyasztó része van kihasználva.


    Ibolyka! Jót tesz neked is egy kis regenerálódás. Mennek még az AVON termékek?


    Elnyúlok. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


    Holnap megpróbálom a telefonról letölteni a képeket. Nem biztos, hogy sikerülni fog.


    Ez a kép már régebben készült.Mégis képben vagytok Bálint és Kristóf növekedéséről.


     

    előzmény:
    precon (80219)
    2020-01-27  12:50
  7. 2020. január 27. 12:5280220.

    Pistinek gyors gyógyulást ,betegeknek gyógyulást.

    előzmény:
    er54 (80215)
    2020-01-26  19:11
  8. 2020. január 27. 12:5080219.

    van három ágyas és négy ágyas is 

    előzmény:
    rozsaanyu (80216)
    2020-01-26  23:11
  9. 2020. január 27. 12:4980218.

    Sziasztok vidám hetet.


    Marcsi próbálom visszafogni magam mert mikor beindulok rájövök hogy senki nem csinálja meg helyettem.


    Tornászom én is na de csak 10 percet nekem az is elég ,közben meg agyalok mit is kell csinálnomA napi pancsi és a jó kis beszélgetések,nevetések hiányoznak.


    Ma mindjárt indulok ügy-intézni nálunk ma egytől van félfogadás,aztán megyek bevásárolni.


    Jó hogy Ágóval sétáltatok 


    Gittám ha kicsi a gyerek ha nagy mi akkor is szeretnénk felügyelni ez normális csak a gyerekeink nehezen viselik 


    Ibolya remélem neked is lesz lehetőséged a pihenésre vigyáz magadra.


    Rózsa gyógyulj és biztos jó lesz a feltöltés.


    Erzsike remélem nem vagy már beteg és sétálgatok ti is elég szép időjárás van mostanság.


    Sorbet Erzsike rég jelentkeztél 


     

    előzmény:
    totyogoka (80217)
    2020-01-27  08:23
  10. 2020. január 27. 08:2380217.

    Szép jó reggelt Mindenkinek!


     


    Kicsit szomorkás még a reggel olyan semmitmondónak ígérkezik a nap.  tegnap nem volt nagyon hideg így a lányommal meg a Bambi kutyával lementünk a Duna partra sétálni egy nagyot. Szerintem én is meg a kutya is elfáradtunk Ágota meg élvezte a kiruccanást hiszen mióta Józsi dereka vacakol alig volt kint a szabadban. most bepótoltuk. ismét megállapítottam, hogy jó hely ez ahol lakunk. Sok az akadálymentes tolókocsival is megközelíthető séta út. Bambi is élvezte  a sétát! Csak Józsi aggódott itthon, hogy hol vagyunk ennyi ideig. Közben itthon is volt történés mert az Unoka itt alszik végre kipihenve az elmúlt időszak fáradalmait a felvételire készülődőd tanulásokat és ennek örömére meghívtuk a barátnőjét is itt alvósra. nahát éjfélkor még kuncogtak. Most persze alszanak vagy 10 .-ig. de nem is baj most szünet van az iskolában így pihenhetnek.


    Délután ha elmennek lehet hogy kimegyünk Apussal a dagály fürdőbe. Az Orfiba naponta mentünk pancsikolni jó volt ellazulni a vízben.


    Rózsa! szerintem nekünk most sem volt olyan kitétel hogy 2 ágyas szobát szeretnénk ez valahogy így alakult. De nem volt ez luxus szoba mert se fürdő se wc nem volt bent de jókat nevettünk még akkor is ha a kinti wct pár napig csak vödörből való leöntéssel tudtuk használni:) Mielőbbi jobbulást kívánok!


    Kincsike! nektek is kívánok gyors gyógyulást! sajnos ez a vacak idő elősegíti a bacik terjedését. A koszos füstös levegő meg az aszmatikus betegségeknek nem tesz jót.


    Valikám! Nekem is lenne mit bepótolni itthon de csak óvatosan a munkálatokkal. eddig sikerült a napi 20 perc tornát betartanom. A hasonfekvéses gyakorlatokat továbbra sem kedvelem. Ja és a kaja időpontokban nekem is jelez a gyomrom. és hiányzik a sült sajt is :) 


    Gitta! Lehet hideg lehet meleg egy családi házban mindig is több volt a munka. Látástól sötétedésik dolgoznak az emberek. Nincs ez másképpen nálad sem.Én soha nem vágytam kertes házba  mint annyian mások. nekem semmi bajom a panellal de lehet hogy ez azért van mert ezt szoktam meg . Jobbulást a fiadnak is.


    Ibolya! csak lassan szépen óvatosan csinálj mindent. Hajdúszoboszlón sok a változás. Az eddigi fürdő igazgató lett most a polgármester.Az ott lakók szeretik kedvelik. Csupa jó dolgokat tesz a közért. 


    Mindenkinek kívánok kellemes derűs fájdalommentes napot!


     


     

  11. 2020. január 26. 23:1180216.

    Ibolyka! Nem tudom pontosan. Valaki azt mondta, hogy cementtel. Ez vagy igaz, vagy vicc.


    Marcsi! Valcsi! Én benne vagyok, hogy legyen minitali az ORFI-ban, még akkor is, ha nincs 3 ágyas szoba. Tetetünk be pótágyat!! Vagy vállalom, hogy megyek külön.


    Gitta! Nagyon folyik az orrom, fáj a fejem, zúg a fülem. Röviden: rossz napom van. Holnap délután hívlak, amikor más sötétedik.


    Kincsike! Nem köhögök, nincs lázam, csak a fent leírt tüneteim vannak. Kívánok Pistinek mielőbbi gyógyulást.


    A Bálintomnál is a befulladás okoz sok problémát.  Már többször mentek rohammentővel. Jobbik eset, amikor a Zsolti vejem otthon van és elviszi Őket autóval. Olyankor a Bimbóm bent alszik, széken! Magyar egészségügy!!!!!!!?????


    Danikának mennyi időnként jön a befulladás?


    Bimbóm elintézte,  holnap az Auchan-ból, házhoz-szállítással, hozzák az illóolajokat, (eokaliptusz, teafa olaj) és az egyéb élelmiszereket. Nehogy éhen haljak. Bizonyos összeg felett, minimális a szállítási költség. Itt, ahol lakom, van egy TESCO, de nem vállalnak házhoz-szállítást. Nem írom le, hol lakom, mert már a Facen is felfedeztem EGY KÉMET, aki a Marcit informálja. Letiltottam!


    Elnyúlok. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.


     


     

  12. 2020. január 26. 19:1180215.

    Szép  estét


    Nem  tudok egyenlőre  másról írni  csak betegségről.


    Most  Pisti beteg  két napig  38 feletti láza  volt  ,most  köhög  még és  a szeme  kötöhártyás .


    Az éjjel Danika  befulladt anya tudja mit kell tenni  ilyenkor  felvan világosítva ezzel kapcsolatba , holnap  az  orvosnál  kezdenek  .


    Valika  Marcsika  köszöntelek itthon  váljék egészségetekre   a kezelés .


    Gitta  köszönöm  hogy  jelöltél a facén   ,de sajnos  én  töröltem  hogy  miért  mert nem tudtam  ki az  nem  néztem  meg  az 


    adatlapodat   na  lényeg  hogy  most  én  jelöltelek ismerősnek  .


    Rózsa  örülök  hogy  mostmár van  interneted  és hogy  tudsz  többször  jönni  .


    Ibolyka  vigyázz magadra mindent csak  lassan  meggondoltan  végezz.


    szeretettel gondoltam  mindannyiotokra  


  13. 2020. január 25. 21:1280214.

    Szervusztok kedves Barátok!


    Totyi legyen úgy, ahogy szeretnéd, semmi gond. Valójában arra gondoltam, hogy ez sem lenne egy negatív 3 hét, de persze nekem nem lesz jobb sem így, sem úgy. Megértelek, mivel már én magam is nehezen mozdulok, itthon szeretek lenni leginkább. Nem mintha hasznos hétköznapokat töltenék, egyre elégedetlenebb vagyok magammal.


    Hála az égnek a gyermekem sokkal jobban van, még mindig nem dolgozhat, és szivem szerint örökös felügyelet alatt tartanám. Sajnos már nem hagyja magát.


    Rózsa! Írtad, hogy felhívsz, nem tetted, de mivel bejölöltelek a face-on, megírom neked az elérhetőségemet, ami semmit nem változott. Ha nem érsz el a vezetékesen, azért van, mert nem vagyok idebent, elromlott a hordozhatóm, de ha jó lenne sem vinném ki magammal, mint ahogy a mobilt sem szoktam, mert piszkos, sáros kézzel egyikhez sem szoktam nyúlni, na meg nem is lehet úgy dolgozni, hogy telefonokkal foglalkozzam. Ez ugye nem lehet sértő senkire nézve sem. Viszont szivesen beszélek Veled akkor, amikor már sötét van odakint. Még mindig hurcolom a kisházba a megmetszett fák "hozadékait", nagyon jó gyújtós alapanyag lesz a következő télen. Viszont egyre több, nehezebb munka nekem (de még az is lehet, én magam lettem lustább??). 


    Kincsikét is bejelöltem, lehet, fogalma sincs, ki is vagyok, de előbb utóbb rájön, de már nem akarok magyarázkodni, és higyjétek el, a lehető legkevesebb időt töltöm a gépnél. Leginkább akkor, amikor valóban fontos dolgokat intézek. (Bank, szolgáltatók, megrendelések, garanciák, stb., ez utóbbiból kijutott a közelmúltban bőségesen). Esténként kerülök a gép elé, elhatározva, hogy csak a fontosakat nézem, intézem, majd azon kapom magam, hogy eltelt már 1-2 óra is, mit keresek még itt? 

    előzmény:
    totyogoka (80212)
    2020-01-25  13:07
  14. 2020. január 25. 18:4580213.

    Te is .és a sok nevetés.Remélem ha bejön a jó idő elmegyünk országjárásra


    Képzeld korog a gyomrom mikor a kórházi időben kaptuk a kajákat a rendszerességet  hamar megszokta a szervezetem

    előzmény:
    totyogoka (80212)
    2020-01-25  13:07
  15. 2020. január 25. 13:0780212.

    Szép napot!


     


    Hiába no az otthon az otthon, még ha kis apró bosszúságokkal is várt az én kis otthonom. apus elfelejtette a virágokat és az egyik szinte teljesen lekókadt. a paprikással lepacázott pólóját beáztatta de abból már csak meleg ollóval jön ki a folt.stb. na de bánja kánya! Véget ért a három hét. Azt nem mondom hogy most már minden szuper de volt 3 olyan hét amikor rendszeresen masszíroztak tornáztattak kezelgettek stb.


    Ibolya! Én hallottam már gerincfeltöltésről sőt van a zselés és a cementes feltöltés attól függően, hogy a porc kopott vagy törött vagy a porc korong közötti zselés anyagot kell pótolni. ha beírod a keresőbe hogy gerinc feltöltés sok okosat lehet olvasni róla de a tutit egy MR vagy CT után lehet mondani a szakorvosok is csak akkor tudják meg hogy mit lehet tenni. Olyan gerinc támaszom nekem is van tépőzáras de hosszú távon nem jó használni.


    Rózsa! kívánom, hogy sikerüljön ez a beavatkozás! Ma már fájdalom mentesen csinálják hiszen egy időben nyomják be a lidokainnal és az meg érzéstelenít is.


    Gitta! Nagyon örülök, hogy végre itt helyben az Orfiban is mehettem rehabra és nem kellett Kakasszékre utaznom. Én már olyan messzire nem mennék . Balf se lenne közelebb így oda se mennék szívesen. Mivel ez a kis doki aki mellesleg már megkapta a főorvosi kinevezését is most a helyembe jött így nem is vágyom máshova. Amikor elpanaszoltam a vejem problémáját akkor azonnal keresett neki időpontot így 2 héten belül Ő is bevonulhat. remélem a fiad is rendbe jött , már mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neki is.


    Valikám! Hiányoztál az éjszaka! meg a sok rötyögés is hiányozni fog egy darabig. Még a mellettünk lévő orvosi szobából is irigykedve nézett ki a drnő hogy itt mindig olyan vidámság van. Hát inkább nevessünk mint sírjunk. el képzeltük, hogy mi lenne ha a régi topiktagokból összeraknának egy hatágyas szobát akkor mit szolnának ( Megvagyok! Leva ! stb.)


    Kincsike! remélem , hogy minden rendben van Nálatok is! A fiúk is egészségesek!


    Nem is kívánok mást  csak egészséget egészséget és egészséget mindenkinek aki még látogatja a topikot és azoknak is akik már elmaradtak valami oknál fogva!

  16. 2020. január 25. 13:0380211.

    Sziasztok.


    Letelt ez a három hét sokat javultam most majd még nekem kell megfelelően vigyázni magamra. Jól telt ez a három hét sokat nevettünk már az gyógyulás.


    Itthon kisebb nagyobb fennforgás volt látszik hogy nem voltam itthon.


    Rózsa lassan topik -talit is rendezhetünk az ORFIBAN


    Tök jó volt hogy nem nekem kellett főznöm és törnöm a fejem hogy mit főzzek.


    Jövő héten sok ügyintézésem lesz mivel el vagyok maradva de nem igazán izgatom magam.


    Most mosok vasalok főzök,takarítok hogy nehogy kiesek a mozgásból torna helyett


    Betegeknek gyors gyógyulást és mindenkinek vidám gondtalan hétvégét kívánok.Sok ölelés mindenkinek.

  17. 2020. január 25. 11:0480210.

    Szervusztok


    Nagyon lassan gyogyulok,bar minden mu kat lassan elvegzek,kozbe lefekszem.


    Rozsa


    Milyen az a gerincfeltoltes,mivel toltik  fel?sosem hallottam ezt az eljarast.


    Totyi,Vali


    Orvenedek,hogy jobban vagytok,nagyon kell vigyazni az emeles es hajlaskor,es ne fazzon meg a derekatok.


    En vettem egy derekvedot,tepozaras es merevitos a geri c reszenel,amikor kimegyek a lakasbol,felteszem.


    Legyen szep hetvegetek.

  18. 2020. január 24. 22:4780209.

    Kellemes estét, Barátosnék!


    Marcsi! Jót!!!!!


    Voltam a Visegrádiban MR-CT-n. Sajnos feltöltés kell a gerincembe. Február 10. megyek a reumára, dr. Körmöczi Blankához, beutalóért, majd 20.-án az Amerikai útra. Még csak jelentkezni. Ha minden igaz, csak 1 éjszakát kell bent aludni.


    Majd a feltöltés után, nekem is aktuális lesz a kezelés, ott az ORFI-ban.


    Gittám!


    Sikerült mindkettőtöket jelölni a Face-n!!!!! Ha nem zavarlak, holnap felhívlak. Tollal a kezemben. Felírom az otthoni számodat, mert a vezetékes nekem is olcsóbb.


    Ma fájó torokkal ébredtem. Folyik az orrom is. Hétfőn meg mennem kéne a Bimbómékhoz. Valamilyen anyajegy elváltozása van. Azzal megy orvoshoz. A Fiúkra kéne felügyelnem.


    Nincs tolongás a topicon. Nem tartott sokáig a visszaolvasás.


    Valcsi!!!! Hol vagy? Hazaérték? Jobb a saját ágyadban aludni.


    Vettem Neocitránt. Leiszom magam és ágyba bújok, hogy vasárnap estig meggyógyuljak.


    Puszi az errejáróknak. Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat. (Van új bajuszos angyalos képem, de nem tudom a nagygépre letölteni a mobilról a képeket.

    előzmény:
    dundori (80208)
    2020-01-24  19:33
  19. 2020. január 24. 19:3380208.

    Totyikám! A precon Vali tényleg vicces, de az már kevésbé, hogy 27-ig vagytok ott - papíron! De mindegy is, mert nálunk is így megy évek óta! Akartam is kérdezni egy ottani doktor felől, de így nyiltban nem akarom leírni a nevét, sok évvel ezelőtt ő volt a mi régiónk doktora. Egyszer voltam nála ambulánsként, egyedül ő mondta úgy néhány évi panaszom után, mi is lehet a bajom. Akkor kaptam már előtte különféle kezeléseket, lúdtalpbetétet (Dózsa György úti gyógyászati segédeszköz gyárban készítették, ma is meg van), és évek múltak el, mire kiderült, mi is a bajom.


    De remélem, segített a gyógykezelés, egyszer mégis érdemes lenne beutalót kérnetek ide mihozzánk közel, kétágyas szobába, Gáborddal együtt lehetnél, és ha másra nem is jó, 3 hét pihenés, hétvégeken nálam egy kis bulika, mi kell még ennél jobb? Na de ezt nem én döntöm el, egyszer ki kell próbálni, ha nem tetszik, máskor mellőzni.


    Megvallom, aktív koromban, sőt még évekkel ezután is, amikor már rokkant koromban itthon húztam az igát, teljes kikapcsolódás (lett volna), de hétközben is haza jártam, hogy egy számlát, hol egy megrendelést, hol egy-egy aktát kellett elintéznem, nem igazán volt ínyemre, hogy ilyen közel vagyok. Amióta magamra maradtam, már valójában nem sok örömöt okoz, ha mennem kell, hisz bármikor mehetnék, akár félévente, de már nem vagyok leterhelve mindenféle stresszes dolgokkal, akkor megyek, amikor csak akarok. Ez így már nem igazán fontos. Legjobban itthon szeretek lenni. Már az is bosszant, ha hetente egyszer el kell mennem bevásárolni. Azt hiszem, teljesen elszigetelődtem, tudom, nem jó, de ez van.

    előzmény:
    totyogoka (80206)
    2020-01-24  09:53
  20. 2020. január 24. 19:3380207.

    Totyikám! A precon Vali tényleg vicces, de az már kevésbé, hogy 27-ig vagytok ott - papíron! De mindegy is, mert nálunk is így megy évek óta! Akartam is kérdezni egy ottani doktor felől, de így nyiltban nem akarom leírni a nevét, sok évvel ezelőtt ő volt a mi régiónk doktora. Egyszer voltam nála ambulánsként, egyedül ő mondta úgy néhány évi panaszom után, mi is lehet a bajom. Akkor kaptam már előtte különféle kezeléseket, lúdtalpbetétet (Dózsa György úti gyógyászati segédeszköz gyárban készítették, ma is meg van), és évek múltak el, mire kiderült, mi is a bajom.


    De remélem, segített a gyógykezelés, egyszer mégis érdemes lenne beutalót kérnetek ide mihozzánk közel, kétágyas szobába, Gáborddal együtt lehetnél, és ha másra nem is jó, 3 hét pihenés, hétvégeken nálam egy kis bulika, mi kell még ennél jobb? Na de ezt nem én döntöm el, egyszer ki kell próbálni, ha nem tetszik, máskor mellőzni.


    Megvallom, aktív koromban, sőt még évekkel ezután is, amikor már rokkant koromban itthon húztam az igát, teljes kikapcsolódás (lett volna), de hétközben is haza jártam, hogy egy számlát, hol egy megrendelést, hol egy-egy aktát kellett elintéznem, nem igazán volt ínyemre, hogy ilyen közel vagyok. Amióta magamra maradtam, már valójában nem sok örömöt okoz, ha mennem kell, hisz bármikor mehetnék, akár félévente, de már nem vagyok leterhelve mindenféle stresszes dolgokkal, akkor megyek, amikor csak akarok. Ez így már nem igazán fontos. Legjobban itthon szeretek lenni. Már az is bosszant, ha hetente egyszer el kell mennem bevásárolni. Azt hiszem, teljesen elszigetelődtem, tudom, nem jó, de ez van.

    előzmény:
    totyogoka (80206)
    2020-01-24  09:53
  21. 2020. január 24. 09:5380206.

    Sziasztok!


     


    Csak hogy nevessetek egy kicsit.Ma megyünk haza de 27 dátummal.Tehát a hétvégén még eltávon leszünk.Írom a papírt és közben arra gondoltam a Valliét is kitöltöm neki csak alá kell majd írni. Mit gondoltok mit írtam rá??????Precon Vali !!!!!😃😃😃😃

  22. 2020. január 23. 16:2680205.

    Sziasztok!!!!!


    Ez lesz az utolsó közös éjszakánk Valcsival az idén! Talán jövőre majd sikerül megint eljutni .Abban nem reménykedem hogy olyan jó állapotban leszek hogy nem lesz rá szükség.Most  kicsit könnyebb sőt a sarkantyúm határozottan jobb lett. Holnap még lesznek kezelések aztán ebéd és megyünk haza. Jó hîr hogy sikerült a vejemnek is helyet szerezni ide Ő február 10.től jön.Sajnos nem akar javulni a dereka. Kapott beutalót MR vizsgálatra is.


    Most nem tudok mindenkinek külön válaszolni.


    Betegeknek jobbulást!!!! Majd otthonról jelentkezem.😘

  23. 2020. január 22. 13:3980204.

    Kellemes délutánt kedves Barátosnék.


    Bekötötték a -netet. Szinkron problémák vannak a nagy gép és az okosteló között. Ezért továbbra is a telón vagyok. Majd jön az Andris és rendbehozza a dolgokat.


    Marcsi! Valcsi! Visszaszámolás...... Mindjárt péntek lesz. 


    Gitta! Hidd el, minden rendben lesz a szanizás alatt. Gyöngyössel flottul megoljátok a dolgokat. Puszilom szeretettel. 


    Söröscsirkét sütöttem. Krumplipüré körettel. Nem vagyok éhes. Takarítottam. A gerincem nem díjazta. Most lihentetem. Febr. 20.-án megyek az Amerikai útra. Feltöltés kell. Egy éjszakát kell bentmaradni. Félek!


    Minden erre járó Barátosnének puszit küldök. Ígérem, többször jövök, ha rendeződik a szinkronizálás. A nagy billentyűzeten egyszerűbb lesz az írás, mint itt a pötyögés.

  24. 2020. január 21. 17:0480203.

    Totyi, Vali! Gyógyulást Nektek! Látom, ez nem elégséges, mert jön a családban a további betegség, ami ugye aggodalomra ad okot. Leginkább Totyinál, de nagyon remélem, Valika, tartod magad ahhoz, amit már sokszor megfogadtál, magaddal törődsz ezek után, főleg, ha segítettek a kezelések. Nehéz betartani, de talán érdemes lenne!


    Most így 5 óra téjékán nekem nagyon felemelő, hogy még most sincs vak sötét. Reggel verőfényes napsütésre ébredtem, ez el is tartott kb. 2-3 órán át, aztán hirtelen sötét lett, durván beborult az ég, így az éjszakai -4 fok deres, fagyos képződményei sem engedtek tovább, de nekem ez annyiban jelent könyebbséget, hogy nem kell megmosnom a kutyák lábát minden kinti tartózkodás után. Elég csak megtörölgetni, bár a parkettán így is marad nyom, de legalább nem hordják be a sarat, amit ugye nem lehet letörölgetni, csak lábmosással megoldható. Na de 8 kis lábat? Ez sem egy leányálom ám..., főleg, ha a derekad bajban van.


    A márc. 12-i beutalás sem hozott nekem örömöt, bár tudom, minden "finomságos, jó kezelést" megadnak, de oly hosszú a 3 hét, még akkor is, ha pénteken már az ebédet sem eszem meg, ha nincs már kezelésem, sietek haza, sietek itthon lenni és a saját ágyamban aludni. Valójában könnyű helyzetben vagyok, hisz mindössze 8 km a távolság. Ilyenkor onnan "kiszabadulva" kezdődik a bevásárlás, amit már a hét elejétől fogva tervezünk a Gyöngyössel, mit főzünk, mi van otthon, mit kell venni..., stb., majd itthon egyikünk neki áll a mosni valókhoz, a másik feldolgozza bevásárolt cuccot, rendszerezzük, sütünk-főzünk és várjuk a gyerekeket.


    Mostantól nem tudom hogy fog alakulni, Gyöngyös szerint hozza a férjet is, aki majd valahogy elboldogul a kutyusokkal, mi meg hazajövünk pénteken, a ház tiszta kosz lesz, a mosogató és a gép is tele szennyes edényekkel, kaja egy szál sem.... szóval nem tudom hogy lesz, egyelőre úgy állok a beutalóhoz, mintha a fogamat húznák.


    Mondjuk így voltam a török út előtt is, annyira bántam, miért is mentem bele??? Aztán nagyon jól sikerült! Szuper hetet tölthettem az unokámmal, ugyan nem fejtettem meg, de sokkal többet megtudtam róla, amit ezelőtt nem (nagyon kicsi volt, amikor elváltak a szülei), közelebb kerültünk egymáshoz, de azt látom, még sokáig kellene élnem, hogy mégjobban megismerjük egymást. Egy egészen más világban él, másképp nevelkedett, sok idő, míg én magam végleg megfejtem, pedig a fiam a kezdetektől fogva a mindene volt (remélem nem változott), de valójában a gondolkodása nem ér össze az enyémmel, az apjáéval, de hála az égnek, jó gyerek, tanul szorgalmasan, már 2. éves egyetemista. Ennek ellenére azt gondolom, hogy mint egy elkényeztetett gyerek, aki még tényleg gyerek szerintem, nem látja át a dolgok lényegét, de persze bízom benne, ez változik majd. Kicsit felnőttebb lesz.

  25. 2020. január 21. 09:4180202.

    Sziasztok!


    Nagyon telnek a napok.Hihetetlen de mindjárt letelik a 3 hét.Kicsit jobb lett legalábbis úgy érzem. Tegnap is kaptam még injekciót.Sajnos a vejem is nagyon vacakul van most próbálom intézni hogy ő is jöhessen ide.MR időpontot márciusra kapott.Talán az itteni orvos tud rövidíteni ezen. Persze ha befektetik ide akkor viszont a lányom ellátása meg a kutya is ránk marad így.lehet hogy az eddigi kezelések kárba vesznek..Majd meglátjuk mi lesz.


    Minden betegnek jobbulást kívánunk.

Címlap

top