Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. június 15. 13:2181951.

    Sziasztok szép napot.


    Gitta én úgy tudtam hogy októberben van a névnapod.Most aztán megvagyok kavarodva.Most akkor én kissé lemaradva de nagyon boldog Névnapot kívánok.Persze elfelejtettem hogy te tulajdonképpen Margit vagybocsi 


     

    előzmény:
    dundori (81950)
    2021-06-14  10:43
  2. 2021. június 14. 10:4381950.

    Kedves Barátok!


    Totyi és Kincsike! A fac-en már megköszöntem, de megteszem itt is a névnapomra küldött jókívánságokat. A Totyiét a Gyöngyös barátnőm fedezte fel, ő adta át telefonon, mivel nekem utoljára épp ma egy hete volt internet kapcsolatom, valamint a vezetékes telefonom sem működött azóta. Sok bosszúságot okozott, leginkább, hogy a lejárt számláimat sem tudtam utalni.


    Most ment el a szerelő, egyelőre minden működik, de még nem végeztek, mert a házba bejövő jel sem tökéletes. Ezért most jelzi a kábeleseknek, így várható lesz még némi szakadozás, vagyis ha nem leszek elérhető, akkor ez az oka.


    Az első dolgom volt kiegyenlíteni a számlákat, a második, hogy adjak életjelet magamról.


     

    előzmény:
    er54 (81948)
    2021-06-12  15:29
  3. 2021. június 13. 18:3181949.

    Sziasztok! 


    Szerencsésen megérkeztünk Görögországból. Nagyon jól éreztük magunkat és szuper volt az utunk. Sajnos nem jött be az NLC így nem tudtam csak a facebookra írni. Most még úgy érzem mintha folyamatosan menne alatunk a busz de holnapa ismét minden a régi lesz.

  4. 2021. június 12. 15:2981948.

    Legyen  szép szombat  vasárnapotok


    szeretettel gondoltam mindannyiotokra 


  5. 2021. június 10. 14:1781947.

    Sziasztok szép napot.


     


    Tegnap én is megkaptam a második oltást.Kicsit fáj a karom de most még a vérnyomásomat sem vitte fel mint az elsőnél.


    Kicsit piros de más jelenség nincs .


    Most már majd mehetek üdülni én is 


    Felénk fülledt az idő időnként esik az eső ,aztán meg kisüt a nap.Szóval bolond változékony az idő felénk.

  6. 2021. június 9. 10:4681946.

    Szervusztok


    6 nap telt el a 2 ik oltastol,elso bap kisse fajt a karon,az oltas helyen,de azota hala Istennek semmi bajom.


    Mindenkinek kivanok kellemes napot.

  7. 2021. június 7. 12:1381945.

    Szervusztok Barátok!


    Nagyon meleg van, de hozzánk délutánra zivatart jósolnak.


    Ma reggel 7-kor már kiskertemben voltam, a fontosabb veteményeket szépen megkapáltam, a kevésbé fontosakat csak nagyjából, mert így is gyorsan felmelegedett a levegő, és nálam naplementéig süti a nap a veteményest. Szedtem friss sóskát, megy a fagyasztóba (előbb persze félig megdinsztelem), valamint kaprot, mert kapormártás lesz az ebéd zsemlyegombóccal. A feltét valószínűleg virsli, mert túl sok idő, mire valamilyen hús kiolvad, nem vettem időben elő a fagyasztóból. De nem is érdekes annyira, úgyis elég sok húst eszünk, pedig nem kellene.


    Valikám! A kukát nekünk is ki kell fizetni. Annyi könnyítést adnak, hogy kiszállítják, de kötelező tőlük vásárolni!!!! Ha máshol vesszük, nem viszik el a szemetet, nem teszik fel rá chipes blankettát. Pedig a boltban olcsóbb, ezek meg külföldről levetett, használt kukákat adnak. Mondjuk az enyém elég jól bírja, már 23. éves.


     

    előzmény:
    precon (81942)
    2021-06-07  08:05
  8. 2021. június 7. 08:5981944.

    Ibolyka hogy vagy a szuri után????????????? minden rendben????,,,,,

  9. 2021. június 7. 08:5781943.

    Gittám közben a frissen műtött akit a magánkórházban műtöttek három nap után tették ki semmi utókezelés.Most írta a lánya hogy nagyon nincs jól és borzasztóan néz ki a lába és a magánkórház fel sem veszi a telefont.Na nesze neked magán operáció.


    Na elérte 


    Ma hivtam a Waberert, orakig zenelt majd lejegyzeteltek a problemat, ennyi        .aztán semmi nem történt. 

    előzmény:
    precon (81942)
    2021-06-07  08:05
  10. 2021. június 7. 08:0581942.

    Sziasztok szép új hetet.


    Gittám jó lehetet a picikét látni.


    Nálatok milyen rendes a város ad komposztáló ládát,nálunk még a kukát is magunknak kell megvenni.


    Látod a magán kórházakban sincs mindig minden rendben.Pedig nagyon arra akarnak mindenkit rákényszeríteni.Persze ebben is vannak kivételek.De egy átlag Magyar sosem fogja tudni megfizetni.Sokan azért mennek el magánrendelésekre mert nem bírják kivárni a sorukat az állami intézménybe.Egy térdműtétre éveket kell várni.


    Látom még van lendületed a kertben dolgozni,nekem egyre kevesebb és kedvem sincs nagyon.Semmi nem úgy nől ahogy kellene .


    Hol nagyon meleg van hol meg hideg a nővények is szenvednek nem csak mi.

    előzmény:
    dundori (81941)
    2021-06-04  21:00
  11. 2021. június 4. 21:0081941.

    Szervusztok Barátok!


    Valikám! Szuper lehet az a magánkórház! Ehhez képest már nincs is miért panaszkodjunk. Az egyik szomszédasszonyom (akinek a cicájára szoktam vigyázni, míg ők nyaralnak), kb. 3 évvel ezelőtt ment el lézeres beavatkozásra (inkontinencia), potom fél millió forintért. Egy nem túl messze lévő üdülőben rendel az orvos, két beavatkozáson esett át 3 hét különbséggel. Annyi haszna volt a pénzüknek, hogy kétszer egy-egy éjszakát ingyen alhattak a szállodában teljes ellátással. Más semmi!


    Most jöttem be a kertből, ma "csak" locsoltam, igyekeztem, gyorsabban végeztem a szokásosnál. A héten egy-egy este permeteztem. Előbb a fákat, tegnap pedig a füvet gyomirtóztam. Sajnos csak ilyen késő este tudom elvégezni, amikor szél sem rebben. De mint írtam már, gyümölcs az nem lesz. Persze attól a fákat betegíti mind a gomba, mind pedig a tetű.


    Ma itt volt nálam a picike, először fogtam a kezembe. Olyan aprócska, pedig több, mint fél kg-ot gyarapodott a születése óta. Édes baba.


    Napközben takarítgattam, a mellékhelyiségeket, konyhát, folyosót a földtől a plafonig. Közben háromszor ment a mosógép, de minden ruha megszáradt odakint.


    Reggel igyekszem korán kelni, míg nem lesz nagyon meleg, tegnap a fiam és Adél kivágtak egy orgonafát, aminek a helyét kell rendbe tennem. Sok a sarjhajtás, azokat fogom majd kicsákányozni, és a helyére teszek a várostól kapott komposztáló ládát, amit tegnap össze is szereltek a gyerekek. Nem használom másra, mint a levágott fű gyűjtésére, így nem kell hátra hordani majd. Pofás kis láda (1 m3), már évekkel ezelőtt osztották. Nekem kettő lett, mert a hátsó szomszédét is a fiam hozta haza (lapraszerelt), de mikor meglátták, hogy milyen kicsi, nekem adták az övékét. 


    Adélunk jövő pénteken ballag, a szülei ide szerveznének egy kerti partit, persze csak családi körben. Nem tudom, hogy készüljek, még nem néztem, milyen idő várható.


     

    előzmény:
    precon (81938)
    2021-06-03  21:00
  12. 2021. június 4. 07:4181940.

    Sziasztok szép napot.


    Marcsi jó utat és sok új élményt kívánok.

    előzmény:
    totyogoka (81939)
    2021-06-04  05:31
  13. 2021. június 4. 05:3181939.

    Mindenkinek szép jó reggelt!


     


    Kicsit el vagyok havazva de az én bajom ha ennyi mindent a nyakamba vállalok. 


    Nagyon jól sikerült a Budapesti séták program a volt osztálytársaimmal is. Régen nevettem ennyit. Jó volt régi emlékeket felidézni . Kinek itt fáj, kinek ott fáj de jól bírtuk a gyűrődést!


    Valika! Nekem is kinyílt az ajtó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Most egy kis időre elköszönök Tőletek, ma ugyanis elutazunk. Remélem nem lesz semmi baj útközben. 10 napra megyünk ha tudok majd bejelentkezem onnan is.


    Vigyázzatok magatokra vigyázzunk egymásra és mindenkinek jó egészséget kívánok!

  14. 2021. június 3. 21:0081938.

    Sziasztok .


    Gittám attól a reklámtól nekem is égnek áll a hajam.Általában utálom a reklámokat egyre gagyibbak és idegesítőek.


    Az hogy miért írják hogy titokban jött haza Trvutko ezt én sem értem ez is csak reklám,valahogy fel kell hívni a figyelmünket hogy elolvassuk a cikkeket.Kattintásokért kapják a pénzt,ezért jelennek meg ilyen idétlen címek.Figyelem felkeltés semmi más.Egyébként engem is idegesítenek a felugró ablakok igyekszem letiltani a reklámokat.


    Örülök hogy a baba és a mama is jól van .Lassan minden a helyére kerül.A kórházakról meg annyit folyamatosan olvasom a panaszokat.Ma pl-egy privát kórházról olvastam hogy valakinek az édesanyját műtötték térdprotézist kapott potom 2,5 milláért és egyáltalán nem voltak megelégedve a kiszolgálással.azt írta a lánya hogy pl-úl három nap alatt nem takarították a fürdőt.A kaja is csapnivaló volt.És ha ő nem szaladgál gyógyszerért meg jégért a drága klinikán elfelejtették hogy a beteg nem tud a műtét után még lábra állni.  Ráadásul már három nap után haza is küldték és ügye szanatóriumba sem küldték mondták otthon kezeljék.Gyógytornászon meg stb. Gondolom ők nem küldhetik szaniba mert privát beteg.Na ezért érdemes volt milliókat költeniük.

    előzmény:
    dundori (81937)
    2021-06-02  20:56
  15. 2021. június 2. 20:5681937.

    Szervusztok Barátok!


    Először is feltenném a kérdést az oldalon - jobbra - található cikkel kapcsolatban, ahol Trvutko titkos hazatéréséről írnak. A kérdésem a következő: miért titokban jött haza?? Ha valaki érti, írja már meg nekem, kíváncsi lennék nagyon. Nem, mintha az életem függne tőle, de elegem van már az ilyen cikk-címekből, amikkel naponta többször találkozik az ember.


    Tudom, vannak ennél sokkal nagyobb bajok is, de a nagy bajok a sok kicsikből is összeállnak. Szennyezik az ember tudatát a hülye reklámokkal - nyilván ez is reklámcélból kapta ezt a címet. Aránylag ritkán nézek TV-t, ha "nézek" is, leginkább hallgatom. De kb. 10-12 percenként olyan reklámokat adnak, amitől égnek áll az összes hajam szála.


    Van egy olyan reklám, ahol az asszony a sárga dobozos dolgit... fájdalomcsillapítóját követeli a málé férjétől. Úgy tudnám fejbe kólintani egy szekercével, hogy örökre elfelejtse a sárga dobozost... és még sorolhatnám. 


    De nem is ezért vagyok itt, csak felbosszantott a titokban való hazautazása ennek a boldog embernek.


    Totyikám! kérdezted, hol vagyok. Hát odakint dolgozom csökkentett műszakban, ami kb. napi 6-7 órát jelent. Írtam korábban, hogy mennyire körmömre égett a munka, hát azokat pótlom most, és persze mindig, amikor az időjárás engedi. Nem panaszkodni akarok, de tegnap este épp ilyenkor jöttem be, mire elmostam a permetezőmet, már sötét lett. 


    A helyzet, amivel előbb-utóbb mindenki szembesül, semmi sem megy már úgy, mint mondjuk 3 évvel ezelőtt, mindenhez több idő kell, az erő meg fogy.


    Még csak annyit, hogy a lelkesedésem is alábbhagyott. Most egyelőre minden szépnek látszik, bár van még feladat bőven. Mire elvégzem, kezdhetem újra. Hát ebből van elegem. Kinek, minek? Engem egyre kevésbé érdekel, mások meg nem is látják, ha mégis, észre sem veszik.


    A mama-baba jól vannak, holnap már 4 hetes a kicsi Zille. Tegnapra kiderült, a kórház nem küldte el az igazolást a kórházi tartózkodásról. Nem kézbe adták a zárót (azon sem stimmelnek a dolgok), postán küldték. A 2 pld-os igazolás a kórházi kezelésről hiányzik. Állítják, hogy megküldték. Ezek és hasonló papírok után futkos a fiam, mivel így nem tudnak táppénzt fizetni, a baba születésével járó, pl. családi pótlék igénylése is hetekbe telik... és még sorolhatnám.


    Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!


     

    előzmény:
    er54 (81936)
    2021-06-02  20:06
  16. 2021. június 2. 20:0681936.

    Valika  köszönöm 


    előzmény:
    precon (81932)
    2021-06-02  18:37
  17. 2021. június 2. 20:0581935.

    Köszönöm  kedves  vagy 



    előzmény:
    margaret3711 (81931)
    2021-06-02  17:50
  18. 2021. június 2. 19:2481934.

    Marcsi gondolom ma is kellemesen elfáradtál a másik csapattal.Lehet hogy ők fittebbek voltak,és ráadásul velük emlékeket is idézhettetek a sulis időről.

    előzmény:
    totyogoka (81928)
    2021-06-01  06:24
  19. 2021. június 2. 18:4181933.

    Ibolyka már jó lenne egy normális időszak az időben is.


    Reméljük lesz még nyár az idén.


    Lassan én is megkapom a második oltást,reméljük az sem okoz gondot .Az első sem volt gond.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81929)
    2021-06-01  19:18
  20. 2021. június 2. 18:3781932.

    Szerbusztok.


    Erzsike veled vagyunk ha felejteni ne is fogsz de napról napra könnyebb lesz.Még a nyáron remélem megejtünk egy mini talit,kicsit kizökkentünk a magányodból.Ha csak pár órára is de meglátod jót fog tenni.

    előzmény:
    er54 (81930)
    2021-06-01  20:12
  21. 2021. június 2. 17:5081931.

    Kedves /nem igen ismert barat./ gondolatomban vagy!

    előzmény:
    er54 (81930)
    2021-06-01  20:12
  22. 2021. június 1. 20:1281930.

    szép estét


    Valika Marcsika most csak ennyi  jön ki belöllem .


    Köszönöm  Nektek .


  23. 2021. június 1. 19:1881929.

    Szervusztok


    Koszonom,most jol vagyok,jol van a baba-mama is.


    Penteken megyek a 2 ik oltasra.


    Nalunk is hideg van,mikor lesz mar meleg?

    előzmény:
    totyogoka (81928)
    2021-06-01  06:24
  24. 2021. június 1. 06:2481928.

    Szép napot!


    Hihetetlen de a hatodik hónapba léptünk. Ma már június van és ami nagyon elszomorít, hogy még mindig fűteni kell a lakáspkban mert bizony a napi átlag középhőmérséklet 15-17 fok. talán most jön majd egy kis felmelegedés. Én készülök az osztálykirándulásra ami holnap lesz de őszintén azt se tudom hányan leszünk. Még tegnap is volt aki csatlakozni kívánt hozzánk és olyan is aki lemondta. Persze ez nem egy előre lekötött program, csak akinek kedve vabn az jön . Én így is úgyis végig járom naponta ezeket a helyeket a gyaloglásaim során így nekem nem számít hogy hány emberrel megyek végig. Mondjuk az andalgás jobban  kifáraszt mint amikor egyenkletes tempóval haladunk. 


    Kincsike! Tényleg emlegettünk , hogy jó lenne ha velünk tartanál , csak most a Te sebed még nagyon friss és ez elég vegyes "banda" volt. Én gondoltam egy őszi sétára amikor csak mi lehetnénk ott ismerősök és talán akkor több időt tudnánk beszélgetéssel is tölteni. Majd összehozzuk vali is gondolom benne lenne. Nem szeretném erőltetni de Valinak is jól esett annó amikor kicsit kimozdultunk.


    Valika! Hát nem semmi teljesítmény volt. Már én is átgondoltam ismét hogy tovább is üldögélhettünk volt de ugye a vonat indulás miatt ez időhöz volt kötve a lányok meg azért utaztak mert mindent látni akartak.


    Gitta! Remélem hogy csak az NLC vacakol a belépésnél és azért voltál itt olyan régen és amúgy különben minden rendben van körülötted.Picik és nagyok egyaránt rendben vannak.


    Marika! Talán sz Öcséd is jobban gyógyul otthon, és a te lábaid is jobban bírják már . itt is sok eső volt mostanában de azt mondják a kertészkedők hogy nagyon kellett ez a csapadék.


    Ibolya! Remélem te is jól vagy és a kis családod is. Déd unokád?.te is régen jelentkeztél.


    Sorbet Erzsike! Sokat gondolok Rátok is. Vajon megkaptátok már mind a két oltást? Van már lehetőség kültéri sportolásra? Itt az asztali teniszre gondolok , mert a férjed is meg Te is szerettétek ezt a sportot.


    Mindenkinek kellemes napot szép időt és jó egészséget kívánok!

  25. 2021. május 31. 09:3781927.

    Erzsike annó Marcsi volt aki kizökkentet elhívott egy mini talira megvagyal elmentünk az állatkertbe.Aztán megvagy elhívott egy kirándulásra a nyugdíjas klubjával voltunk na ezek után már kicsit felengedtem.

    előzmény:
    precon (81926)
    2021-05-31  08:26

Címlap

top