Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Itt vagyunk régi barátok 2

*zsóka49*
Létrehozva: 2006. június 25. 09:58

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

  1. 2021. június 26. 09:4381976.

    Szerbusztok.


    Marcsi ez tényleg felháborító,osztják külföldre ész nélkül a vakcinát.Hogy akarják hogy mindenki oltassa be magát ha nem hagynak itthon elég oltó anyagot.Nincs arra elég imformáció hogy keverni lehet a külömböző oltó anyagokat.Ne kisérletezzenek rajtunk.


    Tényleg csak matek az egész.Persze a fejetlenség nálunk csúcsot dönt.


     


    mindenkinek békés nyugodt hétvégét.


    Nálunk afrikai hőség van tegnap elkerűlt minket az eső,dörgöt vilámlot aztán sehol semmi.Pedig jó lett volna egy kis lehülés.

    előzmény:
    totyogoka (81975)
    2021-06-25  15:44
  2. 2021. június 25. 15:4481975.

    Sziasztok!


     


    Igazad van Valika! Ez már Afrikai hőség és szerintem már az ott élőknek is sok lenne . Már megy a klíma , nem állandóan de szakaszosan. 


    Közben pedig a pokolba kívánom én is az egész egészségügyet!


    Lányomék most kapnák a második oltást az Astra Zenecat! Erre hívták Őket hogy vagy vasárnap 12.30.-ra elmennek a XI. kerületből a XIX kerületi oltópontra vagy már nem tudnak nekik ebből a fajta injekcióból biztosítani mert elfogyott és nem is lesz helyette másik illetve másfajtát tudnak második oltásnak adni de arra még nincs elég garancia hogy lehet-e? Illetve persze hogy lehet mondják Ők de jobb lenne ha oltópontra mennének.A lányom mozgássérült. A kijelölt XIX kerületi oltópontra nem lehet akadálymentesen eljutni. Szinte mellettük van a Szent Imre kórház de oda nem mehetnek mert ott mostantól megszünt az oltási lehetőség.. Oldják meg!


    Olyat de olyat tudnék erre most mondani ( Írni) ! És akkor ha meg lesz az 5 millió ötszázezer oltott nem kell a maszk! Verik a mellünket közben elosztogatták az oltóanyagot a külföldön élőknek.Pedig csak matematika , hogy kiszámoljuk mennyi második oltásra váró van még itthon és akkor a felesleget el adakozzuk. 


    Na mindegy is csak én füstölgök itt magamban.Van olyan ember biztosan aki szívesen cserélne az én bajommal mert az övé még nagyobb és kilátástalanabb. 


    Remélem bírjátok még ezt a meleget , talán jön egy kis lehülés estére de már előre félek hogy lesz nagy dirr durr égi háború nagy károkkal a gyümölcsösökben illetve a veteményesekben.


    Mindenkinek további szép napot kívánok!

  3. 2021. június 24. 18:5981974.

    Sziasztok 


    Ez a meleg nem fehér embernek való.Piszok rosszúl viselem ,szeretem a meleget de nem ezt a kánikulát.


    Reggel gyorsan belocsolok mindent hogy a kutyáknak is legyen hűvös,még jó hogy sok a bokor el tudnak bújni.De szenvednek ők is időnként megmosom a buksijukat.


    Marcsi ma én lecsót csináltam tegnap meg zöldbab főzeléket fasírtal.Valahogy úgy kell erőltetni az evést .Cseresznyét eszegetünk meg sok vízet iszunk.


    Lányok jövő héttől már nem kell maszk ez nagyon jó mert ma is míg vásáróltam a maszk alatt szétfolyt az egész arcom.


    Nem kell majd védetségi sem a szállodákba sem a fürdőkbe.Végre ebben a melegben felszabadulunk egy kicsit.


    Mindenkinek szép nyugodt éjszakát kívánok.


     


    Közben járom a fogászatott lassan végzek.

    előzmény:
    totyogoka (81973)
    2021-06-24  15:03
  4. 2021. június 24. 15:0381973.

    Sziasztok!


    Remélem , hogy mindenki jól van és jól bírjátok ezt a meleget. És abban is reménykedem , hogy azért várhatóan jön egy kis enyhülés is mert így ezt a kánikulát nehéz elviselni. Azt nem mondom, hogy éjjel nappal megy a légkondi csak szakaszosan de hajnalban ha jól átszellőzik a lakás akkor délben pár órán át megy a légkondi elég kellemes a hőmérséklet az egész lakásban.


    Apusnak még volt egy alkalom a Dagály bérletén így Ő ma is ott hűsölt én meg bementem a klubba és ott hűsöltem. 


    Reggel még gyorsan leszaladtam a Pennybe és képzeljétek az összes hűtőjük megadta magát így se felvágott se húsáru se tejtermék nem volt kapható. Állítólag már tegnap óta így van ma vették fel a jegyzőkönyvet a biztosító emberei mert minden tönkre ment. Én meg végül is nem vettem csak pár száraz árut illetve zöldséget , majd holnap lemegyek ,de ilyen melegben lehet hogy nem is veszek húsfélét inkább lecsót csinálok.


    Mindenkinek kívánok kicsit hűvösebb napokat és jó egészséget!

  5. 2021. június 23. 12:3881972.

    Most, hogy idebent vagyok, felvettem a lábujj korrektorokat, de sokat szenvedek velük. Pedig ha folyamatosan tudnám használni, sokkal jobb lenne. Nem tudom, de talán írtam már, hogy az ujjak deformációját kellene megszüntetni vele, de nekem sokáig tart a megszokása. Fájdalmas egy idő után, nyilván a lábujjaim sem fél nap alatt deformálódtak el. Viszont már olyan fájdalmakat okoznak, hogy gondoltam kipróbálom. Ha már nem bírom viselni, leveszem, és tapasztalom, hogy segítene pedig, csak szorgalmasabban kellene használni. Munka közben persze nem tudom használni, mert ott még nem tartok, hogy cipőben is hordjam.

    előzmény:
    dundori (81971)
    2021-06-23  12:23
  6. 2021. június 23. 12:2381971.

    Szervusztok Barátok!


    Tegnap írtam egy részletes szolit, de elszállt. Röviden csak annyit:  hétfőre berendelték a sebészetre, a picivel együtt vártak 3 órát, majd amikor behívták, közölték, hogy szedje a gyógyszert, amit kapott, és akkor menjen vissza legközelebb, ha ismét fájdalmai lesznek. Homokot látnak az epevezetékben.


    A tej szinte elapadt, a házi orvos is vizsgálta tegnap, ő sem talál semmit azon kívül, amit a leletek mutatnak.


    Adél tegnap este haza ment, ma beiratkozása volt.


    Jelenleg magam vagyok, kora reggel már "cseresznyéztem" - ismét rám maradt egyedül -, aztán 9 óra tájékán idebent folytattam a munkát, de legalább sikerült kitakarítanom a kritikus helyiségeket. Most odakint nem tudok semmit sem csinálni. 

    előzmény:
    precon (81967)
    2021-06-22  19:30
  7. 2021. június 22. 19:4081970.

    Erzsike a fiadék is jó hogy kicsit kikapcsolódtak a srácoknak jót tesz egy kis kirucanás.Neked bizony fájdalmas ilyenkor duplán a magány.Ebben a melegben neked is jó lenne valahol vízparton lenni.Gondolom majd lementek a Balatonra pár napra.

    előzmény:
    er54 (81960)
    2021-06-19  21:20
  8. 2021. június 22. 19:3681969.

    Ibolyka jó pihenést Néha jó kicsit kiszabadúlni.Persze az utazás az nem igazán megfelelő még mindig kell a maszk a tömegközlekedésen ,és bizony nem minden vonat kényelmes.Felénk olyan modern vonat jár és elég tágasak a helyek.

    előzmény:
    Ibolyka43 (81961)
    2021-06-20  13:01
  9. 2021. június 22. 19:3381968.

    Marcsi jó nektek hogy van közelbe fürdő és hogy kaptok belépőket.


    Tényleg szuper a polgármesteretek.


    bátrak vagytok hogy ebben a melegben képesek vagytok kirándúlni.Én még a boltba is meggondolom hogy elmenjek.

    előzmény:
    totyogoka (81966)
    2021-06-21  19:46
  10. 2021. június 22. 19:3081967.

    Sziasztok 


    Piszok meleg van ,megjöt a nyár vagyis kánikula.


    Gittám remélem a menyed jobban van és a kicsi újra szophat.Szegények jól rájuk jár a rúd.A fiadnak de neked sem hiányzik az ilyen izgalom.Mielöbbi gyors gyogyúlást kívánok.


     

    előzmény:
    dundori (81965)
    2021-06-21  10:24
  11. 2021. június 21. 19:4681966.

    Sziasztok! Szép napot! 


     


    Igaz lassan már a végére érünk ennek a napnak is.


    Gitta! Melőbbi jobbulást kívánok a menyednek. Szegény picibaba a szopizás gondolom nagyon hiányzik neki.Jó lenne ha megtalálnák a baj okát és rendeződnének a dolgok. Megértem , hogy a fiad is ki van már borulva és a Te idegeidet is megtépássza ennyi probléma. Már a két kutyus is éppen elég ( bár azt hiszem velük is akad tennivaló bőven) de az aggodalom meg a stressz az ami inkább kikészít. 


    Most beszéltem a fiammal én is , talán a hétvégén már itt alszik a mi unokánk is. Nagyon hiányzik már úgy kb másfél éve nem aludt itt. Most hogy Ő is megkapta a második oltást is taln eljött az ideje hgy együtt legyünk  ismét!Már csak az a gond , hogy a barátnőjét nem nagyon akarják a szülei oltatni így meg én nem merem bevállalni hogy itt legyenek együtt. Attól tartok , hogy így meg unatkozni fog a leányzónk. Majd kitalálunk valamilyen programot , főleg ha egy kicsit hülne is a levegő .


    Mi ma is voltunk a dagály strandon és ezzel az én bérletem le is járt a másikon még maradt két alkalom azzal majd apus megy holnap meg csütörtökön mert a héten lejár.Én holnap fodrászhoz megyek mert nagyon meg nőtt a hajam . Szerdán meg Levendula napokra mennénk Gárdonyba a lányomékkal csak még azt nem tudom vajon ebben a kánikulai hőségben hogy bírjuk majd. De igyekezni fogunk , korán menni így délben már jövünk is vissza.


    Mindenkinek nagy nagy ölelés!


    Szép estét!

    előzmény:
    dundori (81965)
    2021-06-21  10:24
  12. 2021. június 21. 10:2481965.

    Kedves Barátok!


    Aki csak teheti, kövesse Totyiék példáját, menjen vízközelbe. Ezt a kánikulát nagyon nehéz másképp elviselni.


    Én, ha akarnék, sem tudnék ilyen helyre menni, egyrészt, mert írtam már, nálunk a környéken egyetlen lehetőség maradt (de az is lehet, azt a szolit nem tudtam elküldeni, mert elszállt) - ugyanis A TÓ-ra nemhogy fürdeni nem lehet, de ember a lábát be nem teheti már több, mint egy éve, valamint az uszodánkat is ledózerolták, az új még nincs készen.


    A másik ok, csakhogy ne legyen nyugalom, a menyem ma kórházba került. Tegnap a sürgősségire vitte a fiam gyomorfájdalmakkal, ott UH vizsgálat epével kapcsolatos problémát mutatott, mára rendelték vissza. Kapott tegnap infúziót, így szoptatni nem tud, és eddig még nem kaptam hírt, mit csinálnak ma vele. Vitték a babát is, szerencsétlen picike nem fogadja a tápot, a fiam idegileg padlón van, dolgoznia is kellene, szóval számomra is idegtépő a helyzet. Én is segítségre szorulok már, sok dolgot nem tudok egyedül megoldani, de még csak szólni sem akarok, hogy ne okozzak több problémát, mint ami van.


    Adél nálam "nyaral", egyébként is itt lenne szerdáig, akkor megy beíratkozni az új iskolájába. Persze addig még változhat minden, lehet, hogy csak öltözni megy haza, de már majd ide jön vissza. A kutyák is nálam vannak, a ház már megint csupa kosz..., ismét rendelkezési állományba kerültem, már ami az étkezésről való gondoskodást illeti. Szóval ennyi, ami  a környezetemben történik.

  13. 2021. június 21. 10:0981964.

    Kincsike!


    Nagyon nagy kitartást, sok-sok szeretetet és jó egészséget kívánok születésnapodra!

  14. 2021. június 21. 07:2981963.

    Drága Kincsike!


     


    Nagyon sok szeretettel köszöntünk Születésnapod alkalmából.


    Jó egészséget és gondtalan éveket kívánunk!

    előzmény:
    er54 (81960)
    2021-06-19  21:20
  15. 2021. június 20. 19:2281962.

    Szép napot!


     


    Nekünk jól telt a mai nap. Olyan szerencsések vagyunk, hogy a szemben lévő gimnázium udvarán egy platánfa sor van ami pont ide veti a délutáni árnyékát. kb fél 3.-ig meg a ház a saját árnyékában van így nincs elviselhetetlen meleg. Még a légkondit sem kellett bekapcsolni az idén. Ha elmegyünk itthonról félig leeresztjük a redőnyöket. Ma mi is voltunk a lányoméknál , hát buszozáshoz már nem volt annyira kellemes az meleg. Ráadásul meg volt bolondulva a város. A rakpart minden hétvégén le van zárva most a Lánchíd pillérénél talált bombát hatástalanították így csak kerülővel tudtunk haza jönni. Még reggel korán főztem illetve sütöttem is almás pitét de szerencsére az hamar kész lett és még jól ki tudtuk szellőztetni a lakást.


    Lassan el fogy a tavalyról megmaradt bérletünk a fürdőbe. tegnap ott is sokan voltak a kinti részen de szerencsére van egy medence ahova 14 éves kor alatt nem lehet bejönni így aztán abban a medencében nem is voltak sokan.Aztán ha elfogyott a jegyünk már meg lehet venni a következő 15 alkalomra is a bérletet!


    Valika! Tényleg nagyon rendes kerület a mienk és a Polgármesterünk is nagyon emberi.A bölcsödésektől a nyugdíjasokig mindenkire gondolnak.Egész nyáron van a gyerekeknek játszótéri foglakoztatás hetente kéthetente lakótelepi napok műsorokkal . Minden településnek ilyen vezetőt kívánok ( pártállástól függetlenül) 


    Vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben, fogyasszatok sok folyadékot!


    További szép napot kívánok!

  16. 2021. június 20. 13:0181961.

    Szervusztok


    itt vagyok a lányommal pár napig.


    a tegnap d.e.érkeztem meg,12 órai utazás után,nagyon kellemetlen volt,mert fülkés vonat volt,minden fülkében 6 ön voltunk,ilyen pandemia idején,első osztályon szerettem volna jönni,de nem adott a vasút első osztályú kocsi,legalább adott volna 3 kocsit,ne csak 2 -t.,de őket nem érdekli,ha egymás ölébe is ülnek az utasok,csak jöjjön a Pénz.


    Legyen szép delutanunk.

  17. 2021. június 19. 21:2081960.

    Szép  estét


    Nagyon meleg volt ma .Redönyöket  lehuztam  ment a ventillátor mégis 29  fok volt a lakásba .


    Délelött  jó de egész délután a konyhát és  a nappalit  süti a nap.


    Gitta Valika Marcsika  köszönjük a gratulációt  Danika  sikeréért .


    Gitta  unokádnak  én is gratulálok .


    Fiamék  Turkevén vannak a gyerekek kereszt szüleivel .Egész nap a vizbe voltak  szép nagy  strand  van ott sok medencével .Nem régen  hivtak telefonon hogy most szalonát  sütnek a baj csak  az hogy  rengeteg  a szunyog .Majd csak holnap jönnek  haza  .


    Nálunk sincs semmi segitség  az önkormányzattol ,bár  hallomásból tudom hogy élelmiszer csomagot osztanak hetente többször  a rászorulóknak .Szerencsére én eltudom tartani magam de Pisti  borzasztóan  és fájdalmasan hiányzik.


    Vigyázzatok  magatokra 


    Szeretettel gondoltam mindannyiotokra 



     

  18. 2021. június 19. 08:4581959.

    Szervusztok Barátok!


    Kincsike! Én is gratulálok Danikához, nagy öröm, ha sikerei vannak a gyerekeinknek, unokáinknak.


    Adél is most kapta meg a bizonyítványát, mi is megdicsértük, már nem emlékszem pontosan, de 4-en felül van az átlaga. Szerintem ez nyolcadikban igazán szép eredmény.


    Totyi! A minap elnézegettem a képeket a Dagályról. Akartam nosztalgiázni, de persze rá sem lehet ismerni. Nem is tudom mit gondoltam, hisz majdnem 60 évről beszélek.


    Nálunk sajnos nem maradt sok választási lehetőség a standolásra. Az uszoda zárva átépítés miatt, csak egy picike részt biztosítottak egy sátor alatt az iskolásoknak és a rendszeres úszóknak. Nagyon sajnálta a város lakossága a lebontott régit, sok felajánlásunkba, műszakunkba és téglajegy vásárlásunkba került (önként vállalva????), hogy elkészüljön. Valójában nem volt semmi baja, mégis ledózerolták.


    A Fertőről meg jobb, ha nem is írok, valójában ott is a dózer az úr jelenleg is. 


    Úgy, mint a Fertő-tavat is. Oda még kilátogatni sem engedik be az embereket. Kíváncsi emberek, újságírók, politikusok is csak Ausztria felől, vízen át tudják megközelíteni, és tájékoztatni a városlakókat arról, hogy folyik ott az a munka, amit a helyi polgárok akartak.


     

    előzmény:
    er54 (81955)
    2021-06-18  19:56
  19. 2021. június 19. 07:4181958.

    Sziasztok nyugodt békés hétvégét.


     


    Danikának gratulálok.


    Erzsike Marcsi bizony most a víz mellet lehet igazán jól kibírni ezt a hírtelen meleget.


    Egyik pillanatról a másikra lett kánikulaRendben hogy itt az ideje de jó lett volna kicsi átmenet.Hőségriadók fogják most követni egymást.Az időjárás is olyan bolond mint az emberek


    Na de jól van ez is változtatni úgysem tudunk rajta.


    Marcsi nektek igen nagy szerencsétek van ezzel a fürdőjeggyel,így van plusz programotok és most még a tömegnyomortól sem kell aggódnotok.Rendes  polgármesteretek van hogy van pénze ilyen juttatásokra,bár felénk is lenne hasonló.Mi aztán nem kapunk semmit a hívataltól.Fűrdőjegyet kérhetünk a reumán de az is fizetős és korlátozott időhöz, van kötve,nem sok a kedvezmény már az is fűrdőként változik.Néhol alig van külömbség a belépőjegyek ára között.Lassan minden kedvezményt elvesznek.Mindenkinek kívánok vídám hétvégét egy nagy ölelés.

  20. 2021. június 19. 07:0981957.

     


    Bocsánat! danika= Danika

    előzmény:
    totyogoka (81956)
    2021-06-19  07:09
  21. 2021. június 19. 07:0981956.

    Sziasztok!


     


    Kincsike Gratulálok danika eredményéhez! Sok sikert kívnok neki a továbbiakhoz is. Pedig nem volt könnyű ez az év amit végig csináltak most a gyerekek.Főleg a kicsiknek lehetett ez nagyon nehéz.


     


    Remélem mindenki jól van?


    Nincs nagy forgalom a topikon.


    Vigyázzatok magatokra mert nagy a hőség. Mi is mindjárt megyünk a Dagály strandra van bérletünk tavalyról és már az ideit is el kellene kezdeni lejárni mert év végéig érvényes és fél év már el is telt!


    Mindenkinek jó egészséget kívánok és szép kellemes hétvégét!

    előzmény:
    er54 (81955)
    2021-06-18  19:56
  22. 2021. június 18. 19:5681955.

    Szép hétvégét   mindannyiotoknak


    Vigyázzatok nagyon meleg lesz az elrejelzések  szerint .


    Danikám  kiváló eredménnyel  zárta  az első osztályt ajándék könyvet is kapott .Ma volt  a bizonyitvány osztás .


    Gyerekek  a hétvégét vizparton töltik .


    mindenkire  szeretettel gondoltam 


  23. 2021. június 15. 18:5281954.

    Szép napot Kedves Régi Barátok!


     


    Mint írtam is egy rövid bejelentkezésben Görögországból nem tudtam bejelentkezni mert elérhetetlen volt az nlc. Nagyon hirtelen jött ez az egész utazás, nem készültünk rá és tulajdonképpen az utolsó pillanatban döntöttük el hogy belevágunk.Talán ennek köszönhető , hogy nagyon szuper kis út volt ez. Nagyon pénztárca barát volt, és nagyon kényelmes is hiszen a buszon oda és vissza is dupla ülőhely jutott így aztán abszolút kényelemben volt részünk. Szerbián és Bulgárián keresztül mentünk, a legtöbb időt a görög beléptetésnél vártunk illetve a vissza úton ugyan azon az útvonalon jöttünk és akkor Röszkénél a magyar belépésnél várakoztattak meg minket.


    Önellátással voltunk és őszintén bevallom , hogy étteremben nem is voltunk. egyszerű ételeket én készítettem illetve grill csirkét salátákat ettünk friss zöldségekből gyümölcsökből. Volt piac így sikerült mindig szép zöldségeket venni. Az árak kicsit felmentek a két évvel ezelőtti árakhoz képest de még így sem költöttünk többet mintha itthon nyaraltunk volna. Szuper volt a szállásunk is ( ilyet még soha nem kaptunk) Az erkélyünk a tengerre nézett és csoda szép panoráma tárult elénk a II. emeletről. 


    Hogy hova megyünk legközelebb????? Nem tervezünk előre illetve egy konkrét foglalásunk van Egerszalókra de az már második éve görgetjük magunk előtt mert mikor mentünk volna akkor nem lehetett így mindig eltolódott. talán szeptember elején el tudunk menni. illetve Vonyarcvashegyre van még egy utunk de azt majd valamikor októberben fogjuk tudni leutazni. ismét lesz ( van) bérletünk a Dagály strandra ami év végéig jó így mostanában majd sokat járunk pancsikálni is. Sajnos úszni azt nem tudok pedig jó lenne.


    Gitta! örüömmel olvasom, hogy a pici babátok szépen gyarapodik! Már nem is olyan picike a kis Tündérke!


    Valika! Most úgy vagyunk vele hogy a szembe jövő lehetőségeket ki kell használni és addig utazunk amíg az egészségünk ezt lehetővé teszi.


    Kincsike! Itt a szünet a gyerekeknek. Gondolom több lesz a Rád háruló feladat. Az egészséged remélem rendben van?.


    Ibolya! Olvastam , hogy Te is megkaptad a második oltást is. Nálunk még a lányoméknak hiányzik a második oltás Ők astra Zenecát kaptak és ott 12 hét múlva kaphatják a második oltást. Illetve az unoka is a napokban kapja majd meg a második Phaizert.


    Marika! remélem te is jól vagy. van munka a kertben bőven.


    Mindenkire sokat gondoltam! Jó egészséget kívánok Mindenkinek! 

  24. 2021. június 15. 16:5781953.

    Köszönöm Valikám a köszöntést, és igazad van, a nevemmel kapcsolatban. A Margit név "csak" a jogi formula, egy kezemen meg tudnám számolni, hogy eddigi életemben hányan szólítottak így. Vagyis pl. ha orvos szólított meg, de még az iskolákban sem hívtak a hivatalos nevemen.


    Ma egy laza napot tartottam, de lassacskán, ha hűvösebb lesz, csinálok néhány dolgot a kertben. Még arra is lusta voltam, hogy átöltözzek és elmenjek a boltba. De semmi gond, nincs olyan, ami nem bír ki egy-két napot, és legalább nem költöttem feleslegesen a pénzt, mert hiába megyek listával, néha mégis többet költök, mint kellene.

    előzmény:
    precon (81951)
    2021-06-15  13:21
  25. 2021. június 15. 13:2281952.

    Üdv újra itthon Marcsi.


    Mi a következő állomás?

    előzmény:
    totyogoka (81949)
    2021-06-13  18:31

Címlap

top