Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vito P.M.D.

vitopmd
Létrehozva: 2006. augusztus 3. 15:22
"Jelenleg, az ismert ezoterikusokhoz tartozom, és itt vagyok hogy beszélhessünk azokról a dolgokról, melyek izgatnak s nem tudod rá a választ vagy csak szeretnél beszélni róla! Ha van kedved írj róla és dumáljunk...."
  1. 2006. augusztus 23. 14:341001.
    Nem a "kötés" önmaga a "megoldás", amiből vissza kell fejteni a logikai láncot. A két idézőjeles fogalom közé nem tettem egyenlőség jelet.

    Ha Te is kiveszed a gondolatmenetedből, már 1gyel bentebb vagyunk.

    A írott szó rossz közvetítő közeg, mert személyenként változó a dekódolás. Lásd: szeretet.

    Még a kimondott szó sem tökéletes, de már árnyaltabb kommunikációt tesz lehetővé a személyes jelenlét.

    Így nehéz bármit is mondani, mert a kódolásom nem biztos, hogy kompatibilis a másik fél kódoló/dekódoló rendszerével.
    előzmény:
    domiana (996)
    2006-08-23  14:09
  2. 2006. augusztus 23. 14:331000.

    Hai!

    Hülye barom idióta állat vagyok....

    napok óta készülök arra hogy az 1000. -et én írjam meg....amúgy én is köszönöm azoknak, nektek, akik ide írtak s írnak..

    MUCHAS GRACIAS

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (999)
    2006-08-23  14:27
  3. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 23. 14:27999.
    Gratulálok, 20 nap alatt 1000 hozzászólás !  
    előzmény:
    vitopmd (1)
    2006-08-03  15:22
  4. 2006. augusztus 23. 14:18998.

    Hai!

    Még véletlenül sem fáradok hiába...de a sikert nem mérik ólcson ez tény. Én brutálisan keményen megdolgoztam s dolgozom a sikerért...ezért vagyok harcos tipus drága...

    előzmény:
    domiana (995)
    2006-08-23  13:59
  5. 2006. augusztus 23. 14:15997.

    Hai!

    Már bocs de most hülyeségeket írtál. Arról nem is beszélve, néha az az érzésem mintha te mindenáron azt akarnád bebizonyítani, hogy amit én csinálok az rossz. Először is mivel nem tudod mit s hogyan teszek vagy csinálok, ne találgass s legfőképpen ne általánosíts. Arról meg végképp nem beszéltem hogy nem tudom megértetni az emberekkel a bajok okát. Én azt jeleztem,. mivel zártak s szubjektívek, nem könnyű. De nyugodj meg...megszoktam oldani a témát....

    előzmény:
    domiana (996)
    2006-08-23  14:09
  6. 2006. augusztus 23. 14:09996.

    Szerintem ez ilyen párkapcsolatosdiban nem működik. Kezdjük a megoldással: Vito összeköti őket. Hah, de jó, újra együtt. Jeleztem, hogy ilyenkor sajnos nem sokáig. Az lenne jelen esetben a megoldás, hogy Vito "kijavítja" az egyének azon hibáit, ami a szakításhoz vezetett, de ugyi erre mégsem képes. Vagy ha a megoldás felől közelítek, akkor mondjuk, Vito közli, hogy engedd a partnered "hosszabb pórázra". Ezt viszont már a másik is "tudja", mert már 128-szor veszekedtek a féltékenységén, mégsem volt képes változtatni. Elnézést, de ilyenkor nagyon jó lecke egy végleges szakítás, mert a következőnél hátha elgondolkodik, mit nem akar elrontani.

    előzmény:
    Silent_V (992)
    2006-08-23  13:33
  7. 2006. augusztus 23. 13:59995.
    Na ez az, Vito! Ha még csak nem is érti a kuncsaft, hogy mi a probléma (még magyarázattal is max. halványan dereng valami), akkor igazából teljesen feleslegesen fáradsz. Semmi nem fog változni, ugyanaz a szitu. Összekötöd őket, de újra hasonló hibákat követnek el, ezért megint szakítanak... Kérlek, susogj az elvekről!
    előzmény:
    vitopmd (993)
    2006-08-23  13:44
  8. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 23. 13:47994.

    :-)))

    Én másokat is kergettem így....:-((

    előzmény:
    Silent_V (992)
    2006-08-23  13:33
  9. 2006. augusztus 23. 13:44993.

    Hai!

    Bocsi de a vendégeimnek, ennél egyszerűbben kell el s megmagyaráznom, önnön tévedéseiket s hibáikat, különben tisztelet a kivételnek, nem is értenék. Remélem nem haragszik meg senki, de van egy mondásom...a bolondnak soha ne magyarázd el hogy bolond, mert nem is érti! Na itt a gond.

    Mert mégis...mégis megkell világítani a hibáit...s megmutatni a hogyant...! Nem sétagalopp hihetitek...de ez ezzel jár. Azt hogy milyen energiákat s miért használok milyen technikákkal, az valóban a titkom, de az elvekről lehet susognom...

    előzmény:
    domiana (990)
    2006-08-23  13:13
  10. 2006. augusztus 23. 13:33992.
    "Nincs magyarázat, csak megoldás."

    Éppen ez az emlékezés lényege. Fordított a mentrend. Először a megoldás, és csak utána jössz rá, miért is az volt a jó megoldás.

    ---
    Off:
    T. ex főnökeimet ezzel kergettem őrületbe.

    Eset: nagy királyi értekezlet, a nagykönyv szerint. Probléma-megoldási-alternatívák-kiválasztás-döntés. bla-bla-bla...
    Erre bedobok egy teljesen vadnak és oda nem illőnek tűnő gondolatot. Mire hatalmas értetlenség a válasz. Főleg azután, hogy közlöm, hogy ez már a megoldás.

    Majd ez után kezdtem visszafejteni és felvázolni a gondolatmenetet.
    előzmény:
    domiana (990)
    2006-08-23  13:13
  11. 2006. augusztus 23. 13:16991.

    Hai!

    Tőke Péter (Peter Sheldon) és Drabnik János barátaim(mindkettő ír&oacute már minden csinját binját leírták, az oligarcháknak a titkos rendeknek és a globalizáció hatásainak. Részben ez a szakterületük. Vermes Tibi bácsi (író publicista)akitől az újságírás rejtelmeit tanultam, év elején írt egy könyvet, ami a világ titkos rendjeiről szól s engem is felkért mint szakértőt, az év végén fog megjelenni, olyanokat mesélt ami még engem is meglepett. Pedig nem vagyok egy meglephető fajta...Adják veszik a világot...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (989)
    2006-08-23  12:49
  12. 2006. augusztus 23. 13:13990.

    Igen, egy csomó dologgal egyetértek. A kötés általad felvázolt jelentéstartalmával is, csak Vito esetében talán nem pontosan ezt takarja (azt hiszem). És persze, hogy ilyen-olyan szinten mágiázik mindenki, csak nem mindegy, hogy adott célhoz milyen eszközt, síkot, energiát, stb. használunk.

    Jó hasonlat az egy "hang" is, hiszen ha neked pont arra a frekvenciára van szükséged, csodákra képes. Viszont, ha Lisztet hallgatom végig, akkor az egész, mint egy folyamat, egy magyarázat, képes a "problémát" tudatos rétegekbe emelni, így segít megoldhatóvá tenni - általad, önerőből. Végeredményben lehet, hogy egy hang ugyanazt az eredményt adja, csak éppen a tudattalan szintjén reked a dolog: nem fejlődtél, mert megcsinálták helyetted. Nincs magyarázat, csak megoldás. Persze, mondhatod, hogy a beszélgetés előtte a hangverseny, Vito mágiázása pedig a "bevéső" egy hang. Ezzel semmi gondom. Problémám annyi: hogy mivel nem ismertek a megmozgatott és segítségül hívott energiák, így mindenki azt gondol, amire akar. Vito, ez nem azt jelenti, hogy bármiféle technológiát írj le. Annyit jelent, hogy a homályt könnyű félreérteni.

    előzmény:
    Silent_V (984)
    2006-08-23  01:04
  13. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 23. 12:49989.

    akkor OK!

    Info mint hatalom. Sztem mindenki emlékszikAsimov-féle Sheldon tervre: a jövőkutatók már rég alkotnak hasonlókat (egyenlőre több kevesebb sikerrel persze) de matematikusok is rég óta foglalkoznak hasonlókkal (és itt meg kell említeni a személyiségi jogok sérülést is, mert a „mintavételhez” megfigyelés, adatgyűjtés szükségeltetik….)

    (pld Pitlik László: Objektivitás és automatizáció a jövőkutatásban)

     

    De  szívesen elolvasnám Thomas L. Friedman: És mégis lapos a Föld című könyvét is…. (ez már oligarchiákról, vagy a globalizációról szól)

     

    előzmény:
    vitopmd (987)
    2006-08-23  11:56
  14. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 23. 12:27988.

    A szisztéma is érdekes, ahogy minden oldalról neki esnek egy csomóan.

    Klassz hogy meggyógyult a neted !  

    előzmény:
    vitopmd (987)
    2006-08-23  11:56
  15. 2006. augusztus 23. 11:56987.

    Hai!

    Tévedsz ORP spanom, ez töményen ezo. Sőt a XXI.sz. ezoteriája..hiszen az info a jövő hatalmi tényezője, s ez ezért téves mert már most az.

    Kifejezetten örültem az írásodnak.

    Amúgy jelentem, újra van net-em!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186213 (986)
    2006-08-23  09:52
  16. Torolt_felhasznalo_186213
    Torolt_felhasznalo_186213
    2006. augusztus 23. 09:52986.
    Ha nem is "mesterséges" oligarchia, azért elgondolkodtató lehet

    (egyik kedvenc "szerzőm" cikke): Cyberagresszió

    „A világ legbekábelezettebb országában megfigyelhető jelenségek arra utalnak, hogy amint kellő számú ember képes felcsatlakozni a hálózatra, elszabadulnak az indulatok, és állandóvá válik az áldozatok számára elviselhetetlen online boszorkányüldözés. Úgyhogy adott esetben nem marad más megoldás számukra, mint otthagyni az iskolát, a munkahelyet, sőt, esetleg az országot is.
    Nem régiben egy 30 éves dél-koreait azzal vádoltak meg az interneten, hogy, felelős a volt barátnője öngyilkosságáért, és bár a rendőrség szerint nem volt az, a tények innentől kezdve mit sem számítottak. Miután a 48 milliós ország 33 millió tagot számláló internetes közössége kiderítette a nevét, a telefonszámát, az e-mail címét, és a fényképei is felkerültek a webre, a portálokon a neve vált a leggyakrabban keresett szóvá, és a emberek tízezrei blogoltak és csevegtek arról online, hogy miként kellene megbüntetni. A mobilját pedig fenyegető sms-ek árasztották el, és a munkahelyét annyiszor hívták fel azzal, hogy bojkottálni fogják az ott gyártott terméket, ha nem rúgják ki, hogy végül önként hagyta ott. És persze a zaklatások hatására önként hagyta ott azt az esti iskolát is, ahol tanult. És így tovább.

    Egy másik eset, amikor egy lány kutyája még 2005 közepén odapiszkított a metró padlójára, és ő ahelyett, hogy feltakarította volna, egyszerűen leszállt (ami persze nem helyes). Viszont egy utastársa egy népszerű portálon közzé tette az esetről készített fényképet, és a "kutyasz*r lány" (merthogy ettől kezdve így kezdték emlegetni), végül kénytelen volt ott hagyni az egyetemet.

    A koreai hatóságoknak persze vannak különböző ötleteik azzal kapcsolatban, hogy az efféle eseteknek hogyan lehetne elejét venni. Ilyen például az, hogy csak valódi névvel, regisztrált felhasználóként lehessen hozzászólni a legnépszerűbb helyeken, de legalábbis kétséges, hogy ez mennyire lenne hatékony. A probléma ugyanis abban gyökerezik, hogy ha sok millió internetezőnek csupán a töredéke lép fel agresszívan, hatalmas számuknál fogva akkor is képesek bárki életét pokollá tenni. És innentől kezdve eléggé úgy néz ki, hogy amennyiben az a jövő, hogy az emberek túlnyomó része egyszer majd nagy sebességű hozzáféréssel fog rendelkezni, akkor szükségképpen jön a nagy léptékű cyberagresszió akár Magyarországon, akár pedig a világon bárhol.
    Ami ugyan egyáltalán nem jó hír, de hát ez van.” (Jövőnéző)

    (Bocs Vito, nem épp ezoteria...)
    előzmény:
    vitopmd (955)
    2006-08-22  15:16
  17. 2006. augusztus 23. 08:38985.

    Hai!

    Még mindig szarakszik a neet vonalam ss állitólag reggel jönnek a szerelő bácsik...most is a B.King-ben nyomom...türelmeteket kérem de itt leszek  nemsokára...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. augusztus 23. 01:04984.
    Üdv!

    Már sokan leírták: amint megszületünk már azonnal mágiát gyakorlunk, de mondhatnám, a fogantatással. A gondolkodás, bizonyos szempontból nézve mágikus aktus. Akár a beszéd, vagy az írás.

    ..."nem igazán kötésnek nevezik, haem inkább tanácsadásnak, önismereti beszélgetésnek, párkapcsolati analízisnek, stb."


    Nem a szóval van a gond, hanem a mögöttes tartalommal. Azzal, amit az évezredek ráraktak. A salakkal, hordalékkal.

    A kötés, nem csak az jelent(he)ti, hogy egy, vagy két embert összekötök, megkötözök (lelkileg, szellemileg, fizikálisan), hanem azt, is, hogy egy adott célból összekötöm lelke/szelleme valódi központjával. Az eredeti, tiszta forrással, amiből érkezett és amiből tudattalanul máig táplálkozik. Ha ez megvalósul, tisztává válik számára a következő lépés. Pontosan az a lépés, amit meg kell tennie, mert azért született meg, hogy ezt a lépést (is) megtegye.

    ---

    Tetszik a felsorolásod. Mégsem teljes.

    A ilyen művelet, inkább olyan a Caprices-hez hasonlít, Paganinitől. Vagy csak egyszerűen Paganini, vagy Liszt Ferenc játékára. Ha az előadó azon gondolkodna, mit kell csinálnnia a következő pillanatban, már el is rontotta az egészet.

    Esetünkben még ennél is összetettebb ami lejátszódik. Képzeld el, hogy Meghallgatod Liszt, Magyar Rapszódiáját. A végén egy bizonyos érzés uralkodik el rajtad (konkrét meghatározás nélkül, hiszen ez az érzés, minden embernél más).
    Eddig ez egy profi tanácsadás, önismereti beszélgetés, párkapcsolati analízis.

    Most képzeld el, hogy jön egy ember, aki lenyom egy adott billentyűt a zongorán, s legnagyobb meglepetésedre, a következmény ugyan az. Ugyan az az érzés hatalmasodik el rajtad, pedig nem hallgattad végig az egész művet.

    Ezt már a mágia hatáskörébe sorolják még ma is. Persze, erre a legtöbb ember képes (öntudatlanul, nagy ritkán). Ha valaki képes ezt tudatosan művelni, az már valami.
    előzmény:
    domiana (923)
    2006-08-22  11:23
  19. Torolt_felhasznalo_642793
    Torolt_felhasznalo_642793
    2006. augusztus 22. 21:49983.

    NEM A MEGSZÁLLÓKRÓL BESZÉLTEM, HANEM KOMOLYABB SZELLEMISÉGEKRŐL.bocs átváltott a billentyűm..

    a megszállóknál tényleg komolyabb technikákat kell bevetni. ezzel 1etértek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_591579 (980)
    2006-08-22  19:11
  20. Torolt_felhasznalo_642793
    Torolt_felhasznalo_642793
    2006. augusztus 22. 21:46982.
    OK
    előzmény:
    k-zsuzsa (981)
    2006-08-22  19:36
  21. 2006. augusztus 22. 19:36981.
    Sziasztok!

    Festés közben kicsit bekukk..

    FÖLD: nem szeretném megírni.. nincs harag? nem személyes..

    István a király: Szerintem István szerepe és Varga Miklós nagyon összenőttek már..
    Koppány szerepére el se tudok képzelni mást, mindentől függetlenül, ügynök vagy nem ügynök.
    Novák Pétert tisztelem, becsülöm meg minden, iszonyú értékes ember, de szerintem nem passzol neki a táltos szerep.. A hangja sem elég izmos hozzá. Ehhez egy Deák Bill kaliberű hang dukál szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642793 (969)
    2006-08-22  16:26
  22. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 19:11980.

    Hello,

    Nem értettelek félre, csak összemosódott addigra már ! Riócskával a negatív energiákról beszélgettünk, amire én példának hoztam az alkoholoistát és az elmeháborodottat. Az utóbbi viszont simán lehet megszállott is, akkor pedig már nagyon komoly felkészültségednek kell lennie, hogy gyógyítani tudd. Nem lennék teljesen biztos benne, hogy a normál emberek nem érdeklik őket...

    Szerencsére nem közeli barátom volt, de ismertem. Egy ilyen esetet próbált gyógyítani, de "kissé" megjárta. Természetgyógyászként működött hosszú évek óta, egy ideje már oktatta is. Nem is volt semmi problémája az átlagos szervi betegségekkel. Ez azonban más tészta volt. Ott a helyszínen összeeseett. Egyszerre kapott agyvérzést és szívinfarktust. Valami összeroppantotta, vagy mi (tudja a csuda mi történik ilyenkor pontosan). Közös ismerősök mesélték. Ja, egyébként egy olyan társulat tagja volt, akik a szeretetet és az "isteni" energiát helyezték minden elé és fölé. Azt tartották a legnagyobb védelemnek. Nocomment...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642793 (936)
    2006-08-22  14:18
  23. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 19:02979.

    Szia !

    A szexualitást a szentségek közé helyezi a könyv, engem ez fogott meg benne. Esetleg ebben is volt elődje ? Mondj címeket, plíííííz !!!!! 

    Hahhh, az összeesküvés-elméleteket én is imádom !  

    előzmény:
    Riocska (947)
    2006-08-22  14:42
  24. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 18:56978.

    vitopmd hozzászólása:"A nemzetközi pénzügyi origarcha, mely adja veszi a világot...fekete nemesség és a titkos rendek...öko katasztrófa és hatásai...Armageddon és Apokalipszis...folytassam?"

    Húúú, bármelyik !!! Egyik izgisebb, mint a másik !!!

    Szívem szerint a titkos rendeket javasolnám, ugyan sokat nem tudok róluk, de nem gáz nyilvános topikban egy ilyen téma ?

    előzmény:
    vitopmd (955)
    2006-08-22  15:16
  25. Torolt_felhasznalo_591579
    Torolt_felhasznalo_591579
    2006. augusztus 22. 18:43977.
    Igen, nagyon nagy szükség van a mesékre ! A Gyűrűk Ura és a Harry Potter nekem a kedvenceim között vannak.
    előzmény:
    vitopmd (970)
    2006-08-22  17:07

Címlap

top